Cjroen 2rwartsjexelsin het Eén nacht noodcamping, jf wordt een puinhoop Erwich kan nu eindelijk evenementenhal bouwen iveiligingsfirma waarschuwt; r Opening gepland in januari 1992 TELEURSTELLING Gecombineerde TC3/RECREATIEKRANT mare krijgt drie hoor vogelopvang 'dingboot helpt heiopen jacht 9* Vissers discussiëren met kamerlid Aanrijding Schaap doodgebeten Storm even spelbreker voor zandsuppletie Tent de lucht in bij paal 17 Lachen om Jazz op straat w Erkenning voor Maartenhuis s* Twee gewonden bij autobotsing Boot voor strandbewaking IICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10588 DINSDAG 18 JUNI 1991 ,ertenties, abonnementen, etc. d De Rooy BV, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 02220-12741, na 18 00 uur 14881. Telefax 02220 - 14111 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 2741. buiten werktijd: Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, telefoon 02220-17266 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25 01.742; N.M.B. nr. 67 34 60.398 v Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs /43,95 per half jaar; los ƒ1,20 Zaterdag 29 juni a.s. komt het eer ste nummer uit van de gecombi neerde TC3/Recreatiekrant, die deze zomer gedurende 10 weken zal gaan verschijnen. Evenals voorgaande jaren zal de oplage zo'n 20.000 tot 25.000 exemplaren per week bedragen. Door uw advertentie in deze com binatiekrant te plaatsen bereikt u vrijwel iedere toerist op Texel. Tij dens deze periode berekenen wij een aangepast tarief. Voor infor matie kunt u bellen met de recep tie van de drukkerij. Organisaties en verenigingen worden verzocht vóór maandag 24 juni een en meermalige activiteiten, die zij gaan houden in de zomermaanden door te geven. Ook dit kan bij de receptie van drukkerij/uitgeverij Langeveld de Rooy, Parkstraat 10 in Den Burg, telefoon 02220-12741, fax 14111. Directie Langeveld de Rooy. el er niks voor om me daar een beetje in elkaar te laten Als ze toch maar één nacht mogen blijven op de nood- ig, maakt het ze niet uit of het een puinhoop wordt." Dat fans Zijm van beveiligingsfirma BeST. Als de gemeente een bij deze ingrijpende verandering van de regels laat, lij er weinig voor om binnenkort de bewaking van de imping op zich te nemen. was wel eens verwarring onder de gasten doordat beheerder Maas iets toeliet dat wij later verboden. Als de veiligheid van personen in gevaar dreigde te komen, bijvoorbeeld een metershoog oplaaiend kampvuur op een paar meter van een tent, dan grepen we in." Straf jm van de beveiligingsfirma left een rapport geschreven ervaringen op de noodcam- lelopen jaar. Dit wordt, sa lt een evaluatie van er Cees Maas, morgenavond ild in de vergadering van de mmissie voor ruimtelijke or en huisvestingsbeleid. ioor de gemeente benaderd i gesprek op 1 juli over de si- md de noodcamping. Rijkelijk dt hij. „En voor de rest weet lijk helemaal nog niks. Alleen Ie kranten heeft gestaan. Ik vacht dat wij toch iets meer worden gekend in het beleid e noodcamping of althans lemeente ons zou hebben be- im nieuwe ideeën te toetsen e praktijkervaring." oodkampeerders maar één ogen blijven, is Zijm bang lie regels aan hun laars zullen ,Je kan ze moeilijk dreigen af worden geschopt, want inde dag moeten ze er tóch Hij heeft wel ideeën hoe wel worden gekregen op lastige igasten. „Door een enorm ho- lom te vragen, bijvoorbeeld, alle persoonsgegevens van Ite noteren, zodat deze later den achterhaald." Kampvuur dt dat de gemeente een aan- ge regels moet opstellen noodcamping, die zowel als 's nachts gelden. „Kamp- pre krijgt drie ton van de la Ie Postcode Loterij voor vanging van de vogelop- léte een complete verras- Kwam deze mededeling per brief. nnen voor de vervanging vogelopvang waren even laag pitje gezet, omdat todigde vier ton voorlopig talbaar leek. Directeur Jan «Het briefje van de Post- •terij is echt een geschenk hemel. We krijgen het geld <lgend jaar, maar dat komt I iitwant dan kunnen we II ti/d het bouwplan even I ntwerken." iieuwe vogelopvang moet bliek kunnen zien hoe de in Ecomare worden opge- i en opgelapt. „Nu ziet Heen de bijna weer gezon- pe's, net als in een dieren- fa ar we willen in de situatie duidelijk maken ze hier zitten," aldus Poot „Siegfried Egmundis" I listermiddag een duits jacht fat op de Eierlandse gron- vastgelopen. Het jacht, de 1 met vier opvarenden aan 'as op weg van Lemmer schelling de juiste koers ,aakt. Schietdoelen op de werden ten onrechte aange- .r bakens op het Wad. De Jfaders wisten het schip vrij te trekken. Na tot de EG- ^fa Noordzee te zijn gesleept -n de Duitsers op eigen !|n weg. Hans Zijm: .op deze manier wordt het een puinhoop.... vuur is één van de zaken die abso luut verboden moeten worden. Zeker als het erg druk is. Nu stond er niets over op papier, dus het werd af en toe getolereerd. Maar je kunt niet de één iets verbieden wat de ander wel mag. Dat stuit uiteraard op onbe grip." Volgens Zijm is vorig seizoen in veel gevallen gehandeld naar eigen inzicht, omdat er gewoon geen dui delijke regels waren. „Als er geen re gels zijn, kan je niks toepassen. Er Strenge regels vragen om straf voor overtreders. Het inhouden van de borgsom of het laten betalen van schadevergoeding noemt Zijm als mogelijke sanctiemaatregelen. „Je moet, figuurlijk gezien, een stok heb ben om mee te slaan. Ik denk dat je met goed beleid een heel eind komt." De beveiligingsman vindt dat de ge meente wel voor wat meer basis voorzieningen op de noodcamping mag zorgen. En het aantal beveili gingsmensen moet er 's nachts wor den uitgebreid tot drie. „Er is geen brandblusser en er zijn ook geen EHBO-spullen. Er is niks, gewoon al leen een kaal veld met noodtoiletten. Ik neem zelf wel wat spul mee, maar ik ga niet mijn dure poederblusser op elk fikkie leeg spuiten. De brandweer bellen? Nee, voor zulke vuurtjes ga ik die mensen hun bed niet uithalen." Zoals de situatie er nu uitziet voelt Zijm er niets voor om de bewaking van de noodcamping weer op zich te nemen. „Als er niet méér verandert, wil ik de naam BeST daar liever niet meer mee verbinden. Het wés vorig jaar een zootje op de noodcamping, maar we hebben geroeid met de rie men die we hadden. Maar dat doe ik niet nog een keer." Bij een aanrijding op de hoek Boodtlaan-Mienterglop werden zon dagmiddag twee auto's dusdanig be schadigd, dat ze moesten worden weggesleept. Niemand werd gewond. De botsing was het gevolg van een voorrangsfout door een 38-jarige au tomobiliste uit Veenendaal. Zij ver zuimde voorrang te verlenen aan een 29-jarige man uit Bestwig (Duitsland) toen zij vanaf de Mienterglop de Boodtlaan opreed. Een niet aangelijnde hond drong vrij dagavond een weiland met schapen binnen en wist één der dieren ernstig te verwonden. Het schaap, van een boer uit Oosterend, moest door een dierenarts worden afgemaakt. De eigenaar van de hond, een man uit Düsseldorf, zal de schade via de ver zekering vergoeden. Zaterdagochtend. 07.00 uur, hét moment van het veertiende Rondje Texel. Onder toeziend oog van voorzitter Cees Graaf en de RTL-camera deelt wedstrijdleider Edwin Lodder de zeilers mee dat de wedstrijd is afgelast. Geen Rondje dit jaar, omdat het risico op te slecht weer te groot was. De zeilers vatten de teleurstelling sportief op. „Maar hoe zullen de sponsors en tv reageren?", vraagt de organisatie zich bezorgd af. Zie het verslag op pagina 4 De storm die zaterdagnacht plotse ling in alle hevigheid over het eiland trok heeft behoudens een kleine werkonderbreking geen ingrijpende gevolgen gehad voor de zandopspui- ting. „Er is nagenoeg geen zand weg gespoeld, terwijl het werk weer als vanouds verloopt", aldus Dries Hof, uitvoerder van de Combinatie De Koog die de suppletie uitvoert. De zandzuiger Geopotes 14 draait volle dig naar wens. Als alles volgens schema verloopt zal de zinkerleiding, waarmee het zand op het strand wordt gespoten en die nu nog halver wege tussen paal 19 en paal 20 ligt, deze week worden verplaatst Het zand wordt nu ter hoogte van paal 21 op het strand gebracht, waardoor de persafstand te groot wordt. Vol tooiing van de zandsuppletie zal nog vier tot vijf weken op zich laten wachten. Dan is het strand tussen paal 18 en paal 24 opgehoogd met totaal twee miljoen kubieke meter Noordzeezand. Nico Erwich: ....belangrijke slechtweervoor- ziening in het Stappeland-gebied wordt ge realiseerd. Zijn er wel contacten ge weest met Livingstone over de evenementenhal? Erwich: „Ja. In de cember van het afgelopen jaar heb ik van gedachten gewisseld met de heer Tebbe junior van Livingstone. Er zijn toen geen concrete afspraken ge maakt over bijvoorbeeld gezamenlijke reclame. Financieel heeft Livingstone niets met mijn plan van doen." Impuls Erwich betreurt het dat het plan niet financieel door de gemeente wordt ondersteund met een constructie zo als bij zwemparadijs Calluna (miljoe nenlening tegen lage rente). „De hal is een belangrijke slechtweervoorzfe- ning voor het hele eiland en geeft een goede impuls aan De Koog. Het sluit aan bij het streven naar seizoen verbreding, want wat bieden we de toeristen buiten de zomer behalve bos, strand, een paar musea en een zwemparadijs? Ik vind dat dit plan perfect past in het beleid van de ge meente. Toen ik om steun bij de wet houder aanklopte, zei die resoluut nee." Ook met de grondprijzen heeft Er wich moeite. Deze variëren van ƒ5,- (voor buiten) tot ƒ125,- (horecage deelte). Totaal moet Erwich vier ton neertellen. „Ik vind de grond te duur. De enige tegemoetkoming is nu dat ik in termijnen mag betalen. Maar het blijft vier ton." Erwich zal het sport- en evenemen tencentrum samen met zijn vriendin Annemieke Wilhelm gaan runnen. Daarbij zal tenminste één vaste kracht nodig zijn en een stuk of acht parttimers. Aanzicht van sport- en evenementencentrum 't Stappeland. De wandplaten (geen golfI zullen worden uitgevoerd in de tinten beige, lichtblauw en donkerblauw en bossages zullen de hal omringen. Al drie jaar is IMico Erwich uit De Koog bezig met de vervulling van zijn wensdroom: een sport- en evenementencentrum in het Stappeland-gebied aan de Nikadel. Twee jaar geleden presenteer de hij de maquette van een ambitieus opgezette tennis- en squashhal. „Ik was ervan overtuigd dat ik snel met dat plarl aan de slag kon. Maar ondanks een positief haalbaarheidsonderzoek kon ik de financiering niet rond krijgen", blikt Erwich (41) terug. Met een afgeslankt ontwerp doet hij nu een nieuwe poging. Naar verwachting zal direct na de bouwvak met de bouw wor den gestart. Squash is een snel in populariteit toenemende sport: op het vasteland zijn de banen bijna voortdurend be zet. Waarom is dan het aantal squashbanen gehalveerd? Erwich: „De tennisbanen konden we niet opofferen, omdat we die ruimte no dig hebben voor evenementen. Ik spreek ook liever over sport- en eve nementencentrum dan over tennis- en squashhal. De hal is bedoeld voor multifunctioneel gebruik." Op welke evenementen doelt Erwich? „Je moet niet alleen denken aan mu- ziekshows met bekende artiesten, maar ook bijvoorbeeld aan autos hows -dankzij drie meter brede deu ren is dat mogelijk-, overdekte markten, zoals een Pasar Malam, en activiteiten voor de jeugd, waarbij ouders hun kinderen een dag lang in de hal kunnen laten spelen. Er zijn mogelijkheden genoeg, heb ik ge merkt. In elk geval moet je in de zo mer wat organiseren, want dan gaat niemand overdekt tennissen." Beachpark Niet alleen volgens de initiatiefnemer zijn de exploitatiemogelijkheden goed, ook blijkt dat uit een accountantsrap port, dat volgens een eis van de Fl- RON moest worden opgesteld. De haalbaarheid van het project hangt volgens Erwich niet af van de bezet ting van de vakantiehuizen in het Beachpark Livingstone, dat eveneens De financiering is inmiddels geen probleem meer: de investering van circa f 1,5 miljoen wordt gedekt door een banklening, borgstelling van een bierbrouwerij en financiële deelname van de FIRON (Financierings Insti tuut voor Reginale Ontwikkeling Noordholland). Erwich is nog in on derhandeling met een aannemer: hij verwacht dat deze binnen twee we ken zijn afgerond. De ondernemer hoopt de hal in januari te openen. Zonder deze aanpassingen hadden we niet tot een akkoord kunnen ko men met de bank. Toch vind ik dat het uiteindelijke ontwerp geen af breuk doet aan de kwaliteit van het geheel. Binnen de financiële mogelijk heden is dit een perfecte hal." De hal meet 70 bij 36 meter en is in de nok tien meter hoog. De vier tennisbanen nemen de meeste ruimte in beslag. In vergelijking met het oude plan is de nieuwe hal de helft goedkoper: anderhalf in plaats van drie miljoen gulden. In overleg met architect Louis Uriot werden concessies gedaan aan het aantal squashbanen (twee in plaats van vier) en de oppervlakte van de kantine. Erwich: „Jammer dat twee squashbanen moesten verdwij nen. Nu kan het wel eens te krap worden. Maar het is een afweging. Daarnaast zijn er twee ruimten om te squashen, kleedruimten met douches en toiletten, en een horecavoorzie- ning. Volgens Erwich is dat geen snackbar, maar een sportkantine achtig onderkomen, met uitzicht op de tennisbanen van achter een gla zen wand. De hal vormt de eerste fa se van het totale project. Fase 2 is de aanleg van buitentennisbanen en een sportveld. Erwich hoopt een jaar na de opening van de hal met de tweede fase te kunnen beginnen.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 1