Groen ^warLs^Jexels in het hart een spreekuur meer op amping Kogerstrand t De enige Texelse bierkelder In de Lindeboom krijgt uvj vrijetijd nog eens de ruimte; Hissen dijk en duinenrij Openbaar toilet uwe kade voor so: Marsdiep et verhuizen Duitser (90) na halve dag teruggevonden - »i Jan Dirkszoord: verrot en tochtig maar renovatie is „zonde van het geld" Amnesty International fietst recordbedrag bijeen sh Waterschapsman Henk Vonk vierde 25-jarig jubileum Begeleid Wonen start soos Inbraak Reinigingsrecht in 1992 niet omhoog? Ria onwennig op het strand Een sfeervol eetcafé en restaurant met mo gelijkheden van plateservice tot een uitge breid diner voor een betaalbare prijs. Iedere dag geopend van 12.00 tot 14.00; 18.00 tot 21.00 uur. met meer dan 60 soorten bier waarvan zes van de tap. Maar uiteraard is er meer dan bier. Geopend van ma. t/m za. van 18.00 tot 2.00 uur. SNOOKER SNOOKER SNOOKER SNOOKER Een snookercentrum voor de echte liefhebber 4 snookertafels 5 pooltafels en een biljarttafel. En met leuke aprês-snooker mogelijkheden in de Texelse bierkelder. Inl. of reserveren tel. 15677. Ook zijn er alle mogelijkheden in onze histori sche zalen voor uw feesten, koffietafels, di ners en andere bijeenkomsten. Inlichtingen: 12041. RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10590 DINSDAG 25 JUNI 1991 rr\r.i.Ni/il(.()UiuNï Ivertenties. abonnementen, etc. gld Oe Rooy BV, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 02220-12741, na 18.00 uur 14881 Telefax 02220 14111 ie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 12741 buiten werktijd jopman. Pater Witteplein 27, Den Burg. telefoon 02220-15472 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99 17.636 Rabobank nr 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60 398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs f43,95 per half jaar; Los f1,20 de gemeente de beslissing over een medische post in De heeft uitgesteld van juni tot een nader te bepalen datum in jntbreekt het mij aan motivatie om de vrijwillige rol als jingarts op Kogerstrand voort te zetten." Dit schrijft de se huisarts K. Eissen in een brief aan de gemeente en het jur van de RST. ds vele jaren hield dokter Eis- het seizoen spreekuur in een de ruimte achter de receptie RST-camping Kogerstrand. Op jrovisorische voorziening kwa- «et alleen gasten af van het be- kampeerterrein, maar ook toeristen uit De Koog en om- xelse huisartsen hoopten voor izoer een artsenpost te kunnen ren in De Koog, maar de ge- teraad vroeg eerst nadere infor- voordat men wilde overgaan verstrekken van financiële ga- Hierdoor is behandeling van «derwerp verschoven naar de «ergadering van juli, waardoor mogelijk is vóór het seizoen :n voorziening in De Koog te Verbolgen Isen zijn verbolgen over dit uit- Zo'n zes jaar pogingen ten is het kennelijk nog onvoldoen- idelijk geworden om welke in- tng onzerzijds het eigenlijk Ik voel me dan ook niet langer pen om, deels in mijn eigen ijl, een deel van het probleem tossen", aldus Eissen in zijn tur Menno Hofmann van de i uiteraard teleurgesteld over de sing van Eissen, maar heeft er .sgrip voor. ,,We hebben de ont- jingen rond een artsenpost voor Dip nauwlettend gevolgd en zijn dokter Eissen schriftelijk op de ie gehouden van alle vorderin- We hebben zelf ook een brief de raad geschreven om een lurele oplossing te bespoedigen. want de voorziening bij ons was na tuurlijk maar provisorisch." Spoedgevallen Volgens Hofmann werd er veel ge bruik gemaakt van het camping spreekuur van Eissen. „Voor spoedge vallen moesten de gasten zich uiter aard wenden tot de vaste praktijken en bij ongelukjes hebben wie hier EHBOers en verbandmiddelen. Maar het spreekuur was toch een stukje extra service, dat gretig aftrek vond." De andere Texelse artsen hebben al te kennen gegeven de plaats van Eis sen als campingarts niet over te ne men. Hofmann: „En wij kunnen moeilijk zelf een arts inhuren, dat wordt te kostbaar. De enige extra service die wij nog kunnen geven is het bellen van een arts als er iets er nstigs aan de hand is." door Klaas Bonne Al is her dan een zware aanslag Op 't gemeentelijk budget In Den Burg en in de badplaats Komt een openbaar toilet Het dient als proef, dus zijn de plannen Achteraf toch wat te duur Dan is er altijd nog het paalt/e Het plantsoentje of de muur en waar opoe moet verpozen Blijft dan nog een open vraag Maar er is nog wel een steegje Of een dicht begroeide haag Maar misschien gaat de belasting Voor dit nobel doel omhoog En houden wij ons mooie eiland Toch nog weer voordelig droog En als Jan dan even omziet Als zijn broek is opgehaald Zegt hij: zo, 't was best de moeite Maar ik heb ervoor betaald. lat de werkzaamheden voor een «e onderhoudskade naast de luik op 't Horntje binnenkort nen, moet de reserve dubbel- ter Molengat tijdelijk aan de an- kant van de haven worden neerd. De oude enkeldekker diep, die daar nog ligt, wordt aag overgebracht naar Den Hei waar ze een plaatsje krijgt in de n van de rijkswerf naast de an- Teso-boot Texelstroom. anleg van de nieuwe onder skade begint op 8 juli. Het werk in opdracht van Rijkswa terstaat directie Noordholland uitge voerd door de aannemerscombinatie Daalder uit Alkmaar en Nelis uit Haarlem. Het werk zal tot eind maart volgend jaar duren. Als het in de herfst gaat stormen, zal voor de reserveboot Molengat een andere, veilige ligplaats moeten wor den gezocht. Teso-directeur Theo Hoogerheide: „Waar? Nou, misschien wel in Delfzijl. Maar dan zitten we met een probleem als de Schulpen- gat onverhoopt uitvalt of het extreem druk wordt. Daarom hadden wij liever dat dit werk vóór de komst van de Schulpengat was uitgevoerd." Voor de Marsdiep en de Texelstroom zijn nog geen kopers gevonden. Er zijn wel contacten geweest met geïn teresseerden, maar die liepen op niets uit. Teso heeft een speciale scheepsmakelaar ingeschakeld. Een 90-jarige Duitse toerist die vrijdag om 10.00 uur met zijn auto naar Den Burg was gere den om een boodschap te doen, was na uren nog niet in zijn bungalow bij De Cocksdorp teruggekeerd. Zijn ongeruste echtgenote waarschuwde de politie, die aan de surveillance's het signalement doorgaf, maar om 17.00 uur was nog geen spoor van de hoogbejaarde man gevonden. De politie ver zocht toen de taxibedrijven om naar de Duitser uit te kijken en dat had snel succes. Paul Smidt van het gelijknamige taxibedrijf signaleerde de man, die in de buurt van het kruispunt Akenbuurt-Pontweg wandelde en blijkbaar de kluts was kwijtgeraakt. Hij had 's morgens zijn boodschap ge daan in een winkel in de Waal- derstraat, maar kon de auto die hij in de Wittekruislaan had ge zet niet meer terugvinden. Hij was toen gaan zoeken en zwerven en was kennelijk niet op het idee gekomen om hulp te vragen. Smidt bracht de be jaarde naar de politie, die hem vervolgens naar zijn vakantiea dres terugbracht. Dat beteken de een vreugdevolle „wiedervereinigung" want de vrouw vreesde al dat ze wedu we was geworden. De vreugde kende helemaal geen grenzen meer toen de politie de auto terugvond en ook die bij de bungalow afleverde. *Geslaagd.Ruud Kager uit Den Burg die een opleiding volgde aan de School voor Commercieel Onderwijs in Groningen behaalde het diploma voor het middelbaar horeca- onderwijs. i - i *•*-- Onderhoudskade wordt binnenkort afgebroken en vervangen. Ifoto Dirk Kuiter) Tussen zaterdag 15.30 uur en zondag 12.30 uur is ingebroken in een schuur annex zomerwoning aan de Pontweg bij 't Horntje. Door een bo venlicht open te breken verschaften de daders zich toegang. Vermoedelijk hebben ze eerst tevergeefs gepro beerd de deur open te breken. Er wordt alleen een druktoetstelefoon, bestek en enige rollen verbandgaas vermist. De tarieven voor de afvalverwerking hoeven volgend jaar niet omhoog. Dat is verwachting van directeur Piet Plug van gemeentewerken, nu vorige week is besloten dat de kosten van overslag en transport niet meer al leen voor rekening van Texel komen. Zij worden verrekend met de kosten van de hele regio Alkmaar. Deze „verevening" heeft voor de gemeen te Texel financieel gunstige gevol gen. De verevening is een gevolg van de economische overdracht van het Texelse vuiloverslagstation „De Hamster" aan de NV Huisvuilcentra- le, die vorige week zijn beslag kreeg. In de Huisvuilcentrale zijn de ge meenten van de regio Alkmaar verte genwoordigd. „Economische overdracht" betekent dat beheer en onderhoud voortaan voor rekening van de Huisvuilcentrale zijn. Bijko mend voordeel is dat de Huisvuilcen trale een deel van de btw kan terugvangen; Texel profiteert daarvan mee. Volgens Plug kan een verhoging van het reinigingsrecht nu achterwege blijven. „We moeten het nog precies berekenen, maar je moet toch den ken aan een gulden of dertig ver schil." Voor dit jaar is het reinigingsrecht gedeeltelijk opge bouwd uit het oude tarief (voor de oude stortplaats aan het Molwerk) en deels uit het nieuwe tarief (voor het overslagstation en transport naar de overkant). Gepland was dat het reini gingsrecht in 1992 zou worden ver hoogd met enkele tientjes. Wie het afdekken van de gesloten vuilstortplaats aan het Molwerk gaat uitvoeren, is nog niet bekend. De aanbesteding, waarvoor vier aanne mers zijn uitgenodigd, vindt plaats op 10 juli. Een koe op het strand is geen alledaags gezicht. Toeristen reageerden dan ook verbaasd toen ze vorige week zo'n dier langs de vloedlijn bij paal 77 zagen lopen en dachten dat het ergens uit een weiland was ontsnapt. De koe was niemand minder dan de 2-jarige Ria 268, een van de toppers uit de stal van Johan Witte van „Bloemwijk". Ria moest op de foto voor een in Frankrijk uitge geven internationaal veeteelt blad. De plaat dient als illustratie bij een reportage over het bedrijf „Bloemwijk" dat de aandacht van de journalisten had getrokken omdat er koeien van topkwaliteit worden gefokt maar ook omdat er tevens een camping wordt geëxploiteerd. Zowel kampeerders als koeien kunnen rekenen op liefdevolle aandacht van Johan Witte en zijn zuster „tante" Johanna. Fotograaf Han Hopman en zijn schrijvende collega Jan Bier man van het persbureau Ty- pex" wilden het eilandkarakter van het bedrijf tot uitdrukking brengen door voor de foto van de koe het strand als achter grond te nemen. Han Witte en zijn medewerker vonden dat een prima idee en dus werd Ria (die de eerste 250 dagen gemiddeld 30 kg melk leverdel in een kleine veewagen naar het strand gereden. Daar was ze nooit eerder geweest, zodat ze zich eerst nogal schichtig gedroeg en er op een gegeven moment zelfs vandoor ging. De eigenaar had haar echter weer snel onder de controle en de opnamen verliepen voor spoedig. Iiiiiidgw J. "-TS**'

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 1