Weer hoog tijd voor open dag op De Krim Texelse band „Vivid" gaat een cd opnemen Doorbraak na naamsverandering van 29 en 30 juni Jong en oud is welkom Kerkdiensten 30 juni Geboortegolf in EcoMare begom A_ de krim PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 27 producer. Van Rijsbergen gaat vervol gens met de moederband langs de grote platenmaatschappijen om de cd uitgebracht te krijgen. Als dat lukt, worden zaken als persen en distribu tie door een grote maatschappij ver zorgd, in plaats van door het nog onbekende „Bananas"-label. De Texelse band „Cease Fire" is van naam veranderd en duikt bovendien de studio in voor het opnemen van een compactdisc. De band, bestaan de uit Marieke Eelman (zang). Oscar Bremer (synthesizer). Jan Jacob Ze gel (drums), Wilco Witte (bas en achtergrondzang) en Maurice „Pi- nie" Marinus (gitaar en achtergrond zang), noemt zich nu ;,Vivid". „Cease Fire, wat 'staakt het vuren' betekent, was achteraf gezien een te impulsief gekozen naam", verklaart de band. „We vonden die naam niet helemaal passen bij onze muziek. 'Vi vid' -kleurrijk, levendig- doet dat wel." Was „Cease Fire" nog een ech te Texelse band te noemen, „Vivid" is dat niet meer (al is de bezetting gelijk gebleven). Door studie en werk is de basis verlegd naar Alkmaar. Het vijftal was de afgelopen maand bezig in de Haarlemse „Bananas"- studio met het opnemen van een „demo" (een cassettebandje dat dient als promotiemateriaal voor o.a. platenmaatschappijen en zaaleigena ren). De studio-exploitant, een zekere Daan van Rijsbergen, reageerde en thousiast op de verrichtingen van de Texelaars. Hij bood de muzikanten aan om in augustus acht dagen in zijn 24 sporen studio door te bren gen voor het opnemen van een (sing le) cd. Mogelijk zullen ze worden bijgestaan door een professionele „Vivid". v.l.n.r Jan Jacob Zegel. Pinie. Oscar Bremer. Wilco Wine en Marieke Eelman. IFoto Yvonne WineI HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur dhr. Kuiper met medewerking van Texels Christelijk Mannenkoor. Uitzending via Radio Texel. De Waal 11.00 uur ds. Kok. Heilig Avondmaal. De Koog 9.30 uur dhr. Wieten. 12.30 uur Deutsche Gottesdienst Pfarrer F. Huth; 19.30 uur (Interker kelijk) Ds. Kok m.m.v. fanfarecorps DEK, Den Hoorn. Den Hoorn 9.30 uur ds. Kok. Heilig Avondmaal. Oosterend 9.30 uur dhr. Guiljam. Oudeschild 11.00 uur dhr. Kuiper De Cocksdorp 11.00 uur dhr. Guil jam; 19.30 uur avond zangdienst o.l.v. mevr. C. Kooiker. Orgel J. Ran m.m.v. Advendo. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur kadidaat A. van Bergen uit Kampen; 19.00 uur kan didaat A. van Bergen uit Kampen. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 9.30 uur Ds. M. J. van Reenen uit Harderwijk; "19.30 uur zangdienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. zo. 10.00 uur ds. H. Paul; 16.00 uur ds. Paul. wo. 19.00 uur ds. A. Elshout. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Knipscheer. Uitzen- dig via De Lichtboei. Kerkbusje Den Hoorn. do. 20.30 uur avondgebed in N.H. kerk te De Koog. BAPTISTEN GEMEENTE TEXEL 10.00 uur ds. R. Meeuwsen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur dames koor. Uitzending via De Lichtboei, zo. 10.45 uur doopviering, The Gospeltrain. Crèche. Oudeschild zo. 9.30 uur. De Cocksdorp zo. 9.30 uur, Woord-Communniedienst m.m.v. Gerard Smeenk viool. Na afloop koffiedrinken. Duitse missen Den Burg, Samstag 18.00 Uhr. De Koog, Sonntag 11.00 Uhr. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30 uur Openbare Lezing: „Wat de nabije toekomst brengt". 11.20 uur Wachtorenstudie: „Wees lankmoedig jegens allen". Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Dokter A. Waverijn Th. van Hat- tem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Het alarm nummer is 02230-27166. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. „Hopelijk betekent dit voor ons de doorbraak. We willen graag bekend worden. Al jaren zijn we bezig met de band, we steken er erg veel tijd in. Bovendien studeren drie groepsle den aan het conservatorium, dus die willen so-wie-so van muziek hun be roep maken", vertelt gitarist Pinie desgevraagd. Om het grote doel te bereiken, nam de band reeds deel aan de talenten jachten „Grote Prijs van Nederland" en NCRV's Popslag. Leerzame erva ringen, die echter niet de gewenste cont(r)acten opleverden. Pinie: „Voor die optredens zijn we wat meer aan Donderdag 27 juni In het programma „Allegaartje" van Radio Texel wordt gesproken met Anneke Paagman over haar boek „Kroniek van Den Hoorn" en andere publicaties; 19.00 tot 20.00 uur. In dorpshuis d'Ouwe ULO houdt de Stichting Ondersteuning wel zijnswerk een openbare vergade ring; 20.00 uur. Vrijdag 28 juni In Cinema Texel draait vandaag voor het eerst „Postcards From The Edge", een ontroerend/grap pige comedie over een moeder dochter relatie in Hollywood. De actrice Suzanne Vale die een tijd aan drugs verslaafd is geweest, merkt dat zij alleen voor een filmrol in aanmerking komt als ze onder toezicht komt van iemand die moet voorkomen dat ze in haar verslaving terugvalt. Dat be tekent dat ze terug moet naar haar moeder in Beverley Hills. Dat geeft problemen, maar door de gebeurtenissen ontwikkelt zich tussen de vrouwen een die pe genegenheid en Suzanne slaagt er ook nog in een mooie filmrol te veroveren. In de hoofd rollen Meryl Streep, Shirley Ma- cLaine, Richard Dreyfuss. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 29 juni Op de Wielerbaan bij Den Burg worden de Texelse kampioen schappen wielrennen gehouden. Start jeugd om 17.30 uur; senio ren 18.30 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Postcards from The Edge". r Zondag 30 juni Van 8.00 tot 10.30 uur houdt de sportvissersclub op het strand van Westerslag de negende wed strijd om het clubkampioenschap. Van 13.00 tot 17.00 uur wordt in vakantiecentrum De Krim open dag gehouden. Zie voor meer in fo het artikel elders in deze krant. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Postcards From the Edge". Vanaf paal 33 wordt het „tuus- rondje" gevaren, voor leden van de Texelse brandingzeilverenigin gen en medewerkers aan de Ronde om Texel. Briefing om 9.30 uur. Lunchstop bij paal 9; na afloop eten in strandpaviljoen paal 28. Maandag 1 juli Om 16.30 uur demonstreert de Modelspoorclub Texel haar de monstratiecaravan op het terrein van de Texelse Wol Onderneming aan de Laagwaalderweg. In manege Akenburg wordt om 20.00 uur een bridgedrive voor toeristen gehouden. Inschrijfgeld f10,-. In De Schuilhut in De Koog toont de heer Troost een j serie over Texel; 20.00 uui In Cinema Texel draait om uur Postcards From The E Dinsdag 2 juli Van 14.00 tot 20.00 uur de Hervormde Zusterkring De Cocksdorp verkoping in gebouw naast de kerk in kertstraat. In De Koog wordt braderie; houden. Bijzondere attracts Straatmuziek; pantomime René Wielings; spijkerbed l< glas eten en vuur spuwen i fakir Ali ben Glasscherf. In Cinema Texel draait om i uur Postcards From The Eft In de Hervormde kerk vant Hoorn wordt een concert gi ven door Frans Visser (orge kistorgel, clavecimbel) metl fluittrio „Trium Vocum Carm Aanvang 20.15 uur. Toegang tis; collecte na afloop. Hoogwater Oudeschii Do. 27 Vr. 28 Za. 29 Zo. 30 Ma. 1 Di. 2 Wo. 3 Do. 4 09.14 en 09.55 en 10.35 en 1116 en 11.45 en 12.14 en 00.10 en 00.45 en Aan het strand is het een uur es hoogwater. De zon komt 30 juni 05.22 uur en gaat onder om 22( 27 juni voile maan; 27 juni sprire onze podiumpresentatie gaan doen. De voorbereidingstijd was echter wat kort, zodat de show wel wat houterig zal zijn overgekomen. In elk geval proberen we nu wat meer op het pu bliek in te spelen." Van een andere muzikale koers is geen sprake. Wel ontstaat volgens Pi nie steeds meer een eigen, herkenba re „sound". „Op de vorige demo, die we met Cease Fire maakten in 1990 onder de titel 'She's Fire', bestond het repertoire uit verschillende stijlen. Nu zit er meer lijn in." De cd zal vier of vijf nummers bevat ten, waarvan tenminste vier nieuwe composities. Totale speelduur is on geveer twintig minuten. Pinie: „In de nieuwe nummers hebben we nog meer aandacht besteed aan de arran gementen. De structuur van de num mers is niet oppervlakkig, de muziek moet een bepaalde diepgang hebben. Hopelijk leidt dat ertoe dat onze mu ziek langer blijft hangen dan de ge middelde popsong. Daar streven we in elk geval wel naar." Het voltooien van een reeks verbouwingen en verbeteringen is voor vakantiecentrum de Krim reden om zondag a.s. open huis te houden. Werd nog maar nauwelijks een jaar geleden 3,5 mil joen gulden gestoken in een fast food restaurant en een over dekt zwembad, recentelijk werd anderhalf miljoen uitgegeven aan vergroting en verbetering van de receptie, het bouwen van kantoren en dienstenruimten, uitbreiding van het restaurant en aanleg van een derde tennisbaan. de bouw van een multifunctionele sporthal, bestemd voor tennis, squash, fitness, disco en bowling. In EcoMare zijn de eerste i hondebaby's van dit seizoa boren. Gisteren waren drie de veertien zwangere vrow inmiddels bevallen van een zonde kleine. Het publiek dl zondagmiddag naar EcoMai gekomen, had geluk: deze! kers konden 's middags oir- streeks half drie getuige zij de geboorte van een zeeha Een ongebruikelijk tafereel, meestal worden de jongenl schemering of het ochten| ter wereld gebracht. Verwii wordt dat de „geboortegolf en met de eerste week van aanhoudt. Een curiositeit b jonge Jan van Gent, die en dagen geleden na een bros van 46 dagen uit het ei krc Het vogeltje is te zien in d< gelopvangruimte. receptie De gebouwen van De Krim hebben bij de jongste De jongste bouw- en aanlegactivitei- ten begonnen in november vorig jaar en gingen gepaard met een aanzien lijke verbetering van het aanzien van het complex van centrale voorzienin gen. Minder zichtbaar maar minstens zo belangrijk is dat de organisatie van het snel groeiende Krim-bedrijf geheel nieuw is opgezet. Het kantoor- en receptiegebouw is uitgebreid met 225 m2 en heeft een ander interieur gekregen. Ook het vergrote restaurant ging er heel an ders uitzien en kreeg onder meer een twee keer zo grote keuken. De was serette werd ruimschoots verdubbeld; er staan nu tien wasmachines en drogers. Ten behoeve van de huis houdelijke dienst, onderhoudsdienst, schoonmaakbedrijf en het tuinonder houd verrees achter het receptiege bouw een geheel nieuw gebouw van 350 m2 plus bovenverdieping, waar de ruimten van directie en admi nistratie zijn gevestigd. De „oude" werkplaats werd veranderd in een re creatiegebouw met biljart, tafeltennis, flipperkast en andere spelen voor jon geren van 12-20 jaar, gecombineerd met een verhuurkantoor voor fietsen en benodigdheden voor tennis, mid getgolf etc. De toegankelijkheid van .opwaardering" een ander gezicht gekregen. de door de fa De Muy geëxploiteerde supermarkt hoorde ook tot de recen telijk tot stand gekomen verbeterin gen evenals een nieuwe sanitaire unit, betere wegen en 60 elektrici teitsaansluitingen op de camping. De snelle groei van het Krim-bedrijf heeft deze uitbreidingen noodzakelijk gemaakt. Bijna 13% van het totale Texelse toerisme is nu gericht op De Krim. Het aantal medewerkers is de laatste jaar meer dan verdubbeld. Er zijn nu 27 mensen in vaste dienst en 29 part timers. Die hebben nu alle maal een nieuwe arbeidsovereen komst op basis van een op de Krim-situatie afgestemde Horeca-CAO. De jongste veranderingen werden tot stand gebracht door merendeels Texelse bedrijven: architektenburo Al- kema, aannemer M.Boon, Oey Design uit Den Bosch, CVI, Installatiebureau Schuijl, VEM, en schilder Jan Graaf. Sporthal Daarmee is aan de uitbreidingen en verbeteringen op De Krim nog geen eind gekomen. Na het seizoen zal de supermarkt verder worden vergroot tot 500 m2 en zullen definitieve beslissingen worden genomen inzake Vakantiecentrum De Krim houdt zondag a.s. van 13.00 tot 17.00 uur open huis, gecombineerd met allerlei vermaak zodat jong en oud er een leuke middag kan beleven. Zo'n open dag werd in 1985 voor het laatst gehouden. Sindsdien zijn er twee zwemba den bijgekomen, drie horecagele genheden en tal van andere attracties, vernieuwingen en uit breidingen. „Dat willen we graag eens laten zien", aldus di recteur Warnaar. De jeugd kan zich artistiek uitle ven in een kleurwedstrijd en groepsgewijs kan het terrein wor den verkend aan de hand van een puzzeltocht met opdrachten. Eventueel zijn daarvoor fietsen beschikbaar. Hoofdprijs is een verblijf in een der andere Zilverberg-parken in Nederland. Kinderen kunnen zich ook verma ken op de kinderboerderij of bij een ritje per pony of met paard en wagen. De activiteiten con centreren zich bij de centrale ge bouwen op het terrein. Organisaties en bedrijven waar mee De Krim samenwerkt pre senteren zich daar op een markt. Vertegenwoordigd zijn het para centrum Idemonstratie om 15.00 uurl, Zeekanocentrum Texel Ide monstratie in zwembad), Cata- maranschool De Eilander, Texelse kunstenaars lin verband met de komende cursusweken), de afde ling De Cocksdorp van de Texel se brandweer, de reddingsmaatschappij, zweef- vliegclub Texel, paarden- en po- nyverhuur vd Linde, minivoetbal Iverzorgd door zaalvoetbalvereni ging De Krim), EcoMare, Lange Ben. Verder is het nodige te bele ven op de drie tennisbanen en er is een kleine tentoonstelling die een beeld geeft van de snelle ontwikkeling van De Krim. De bezoekers kunnen bij de receptie consumptiebonnen afhalen. Pas dan is het centrum „klaa biedt het een niveau waard# zijn soort aan de top staat. De totale gastencapaciteit va ping en recreatiewoningen te dan onderhand zijn maximurt betekent dat er 5000 mense' kunnen verblijven. Aan de te 400 recreatiewoningen zuller 100 worden toegevoegd; de daarvan is onlangs begonnei loopt goed. Ook in het oude komen regelmatig woningen die vlot en voor goede prijzei hand gaan. De centrale voor van De Krim met het door g gratis te gebruiken overdekte paradijsje en het recreatietea ook 's winters actief is, zijn ke verkoopargumenten. Ook huur loopt daardoor uitstek» huizen worden gemiddeld 3S per jaar verhuurd. Jaai Het zojuist uitgekomen jaarv 1990 (dat door belangsteller worden afgehaald bij de ban Texel) maakt melding van ee van f463.000,-. Directeur Mi naar: „Dat is tamelijk goed, niet overdreven op een onnzi tot zes miljoen gulden. We k het bereikt door zuinig te zij dit resultaat niet van de dak schreeuwen, voorzichtigheid boden. Op korte termijn zal i worden gedrukt door de exp lasten van de nieuwste uitte Ook de loonkostenontwikkel niet mis". De kampeeromzet steeg m 23%, de omzet van alle mei creatiewoningen verband h® activiteiten met 48% (bij eei tisch gelijk gebleven aantal I de horecaomzet steeg met f de omzet van de diverse am trumvoorzieningen met 27% Ook toekomst laat zich zone zien. De eerste helft van dit sprake van een verdere omzi Bij het begrip omzet moet gedacht aan de provisie va" huur van de recreatiewoning winst uit de centrale voorzie en de kampeergelden. De fe; geldstroom, dus inclusief de van de recreatiewoningen, is groter: rond 12 miljoen.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2