1 1 Concours Hippique had te lijden van de hitte „Tropische paardesport" A II! Uit het politierapport Jeugdwielrenners op dreef in Den Helder Vader en zoon beste in koppeltijdrit Verbindingsapparatuur voor Mok-ambulance Niet wakker? Geslaagd W V s M V V j u J Texelse kandidaten voor paling roken Geen gewonden bij aanrijding Geslaagd PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 9 ju Een 14-jarig meisje uit Oudeschild werd donderdag in een winkel in Den Burg betrapt op diefstal van twee pakjes sigaretten. De winkelchef schakelde de politie in. Eén van de Peruanen die vorig jaar op Texel wegens oplichting met ver valste cheques werd aangehouden, is -na het uitzitten van zijn gevangenisstraf- op het vliegtuig naar zijn vaderland gezet. De politie zoekt getuigen van de ver nielingen, die in de nacht van don derdag op vrijdag werden aangericht aan een aan de Ruyslaan geparkeer de Peugeot 205. De auto werd op verschillende plaatsen gedeukt en be krast en een ruitenwisser werd ver- Zondag hield Wielervereniging Texel een clubontmoeting met de Helderse vereniging DOK. Er werd strijd gele verd in drie verschillende categorieën: 9- en 10-jarigen, 11-jarigen en 13- en 14-jarigen. Er werden leuke wedstrij den voorgeschoteld met strijd tot op de laatste meters. Uitslagen: 9- en 10-jarigen: 1 Anton Kalusche W.V. Texel; 2. Jordy Onderwater DOK; 3- Remco Koopman WVT, 4. Hans Zijm WVT; 5. Wiebe de Boer WVT, 6. Andries Bas DOK. 11-jarigen: 1. Tijmen de Wijn WVT; 2. Robert Huisman WVT; 3. Esther de Boer DOK; 4. Martijd Klaver DOK, 5. Jeroen Onderwater DOK 13- en 14-jarigen. 1 Niels Mak DOK; 2 Thijs de Boer WVT, 3. Daniel Wichers WVT; 4. Leo- nie Kerkhof DOK; 5. Martijn de Boer DOK, 6. Jan Werner Prins WVT. bogen. De auto's van twee Duitse toeristen die aan dezelfde laan waren geparkeerd, werden eerder vorige week op soortgelijke wijze bescha digd. Een 25-jarige inwoner van De Koog had geluk; zijn eind juni gestolen bromfiets werd aan de Nikadel terug gevonden. Bij Oudeschild werd vrijdag een zo genaamde „koppeltijdrit" gehouden. Vader Dirk en zoon Jordy Vinke vormden de beste combinatie bij de senioren. Aan de hand van sterkte werden koppels van twee wielrenners samen gesteld, waarvoor het zaak was zo goed mogelijk samen te werken en samen te blijven, want de tijd van de tweede renner telde. De uitslagen waren als volgt: B-jeugd: Jacob Keijser en Remko Koopman 8 kilometer in 19 min 51 sec A-jeugd: 1. Daniël Wichers en Robert Huisman 12 kilometer in 23.29 min.; 2. Tijmen de Wijn en Anton Kalu sche 27.29 mm. Bij de senioren waren het Jordy en Dirk Vinke die over 24 kilometer, on danks de flinke wind, een gemiddelde van boven de veertig kilometer per uur wisten te realiseren. Uitslag: 1. Jordy en Dirk Vinke 35.34 min.; 2. Paul van Arnhem en Edwin van Straten 38.02 min 3. Benno 8akker en Martin Visser 39.20 min.; 4. Willem Trap en Willem Kuiper 39.21 min., 5. Bart-Jan Boon en Jan Buis 41 44 mm. De op de Joost Dourleinkazerne gestationeerde marine-ziekenwagen heeft een mobilofoon aan boord ge kregen, zodat het ambulanceperso neel rechtstreeks in verbinding staat met de regionale alarmcentrale. Tot vorige week ontbrak dergelijke appa ratuur, hoewel steeds vaker een be roep wordt gedaan op de „Mok-ambulance" omdat de andere ziekenwagens bezet zijn. Vorige week maandag liet zich het gebrek aan communicatie-apparatuur in de praktijk voelen. Toen kwam de marine-ziekenwagen in actie voor hulpverlening aan een man die aan boord van een zandsuppletieschip ge wond was geraakt. Zowel de twee Texelse ambulances als de naar Texel overgekomen Helderse ambulance waren op dat moment bezet. Contact met de alarmcentrale, die de marine ziekenwagen had opgeroepen, was echter niet mogelijk In dit geval was het niet erg, omdat er een arts ter plekke was, maar soms is het wen selijk dat via de alarmcentrale infor matie (bijv. van het ziekenhuis) wordt ingewonnen. De Ambulancedienst Texel en de Centrale Post Ambulan cedienst (regionale alarmcentrale) hadden al drie maanden terug bij De fensie om een mobilofoon verzocht. Naar aanleiding van de actie van vo rige week maandag raakte de kwestie in een stroomversnelling. Vrijdag werd de Mok-ambulance, een 4-wiel aangedreven Volkswagen, voorzien van de gewenste appara tuur. De wagen wordt doorgaans in gezet bij oefeningen en is dus niet altijd stand-by voor noodgevallen. Ook is er niet altijd een verpleegkun dige beschikbaar, al zijn de marine mensen wel in staat de noodzakelijke eerste levensreddende handelingen te verrichten. Indien de ziekenwagen niet bij een oefening is betrokken, kan in drie minuten tijd worden uitge rukt. De 19-jarige Rebeccaalweer voorzien van een fraaie nakomeling, werd gehuldigd wegens het behalen van het preferentschap. tot verrassing van de trotse eigenaar Martin Kikkert. „Mijn paard heeft gevraagd of hij straks naar het zwembad mag...." Eén van de rood aangelopen tuig- paardrijders, gestoken in het knappe pak, wiste zich het zweet van het gezicht. Hij was er niet veel beter aan toe dan alle andere deelnemers aan het Concours Hippique. Er werd paardesport van hoog niveau gebo den op het zeer warme Boysveld, maar voor wie? Het publiek had massaal voor het strand gekozen.... Jan Keyzer stal de show met zijn „vierspan" Shetlanders. Voordat de tuigpaarden in de ring verschenen werd de 19-jarige Fjor denmerrie Rebecca van Martin Kik kert onderscheiden met het preferent-predikaat. Deze eer valt ten deel aan een fokmerrie waarvan minstens drie kinderen het ster predikaat behalen. Afgetekende winnaar van de limiet klasse was de fraaie bruine Evert van B. Trap, gereden door R. Eelman. De 12-jarige Vanessa van F. de Jong werd tweede. De verrassing van deze rubriek was de 3-jarige ruin Galant van D. Witte. Het paard ging nog iets te diep, maar vertoonde een zeer rui me draf, goed voor een derde plaats. De mooie 6-jarige Fjord Franka van J. Waterman, gereden door L. Bou thoorn, werd na het overrijden op de eerste plaats gezet van de rubriek enkelspan Fjorden. Aanvankelijk had de jury deze toebedacht aan Gaby van W. Siebeling. Deze merrie toonde zich in het overrijden echter iets min der. Derde werd de 9-jarige Nelly van J. Mosk, met G. Westerlaken aan de teugels. Zilveren zweep Tijdens de strijd om de Zilveren Zweep (Open klasse enkelspan) was de spanning voelbaar. Titelverdediger Richard Eelman deed er alles aan om de 5-jarige Elando van zijn beste kant te laten zien. Of het de warmte was die hen parten speelde is niet te zeg- tJr T Burgemeester Schipper hield zijn hoed goed vast Zilveren Zweep-winnares Anja Goènga. gen, maar Elando imponeerde minder dan anders, al was het nog genoeg voor een tweede klassering. Anja Goënga, in 1989 al winnaar van de ereprijs, profiteerde onmiddellijk. De 13-jarige Udo zweefde over het veld naar de eerste plaats. Piet Daalder werd derde met Dorus. De vaardigheidsproef ontlokte nog enige enthousiaste reacties aan het lauwe publiek. Marit de Leeuw stuur de Cendo behendig en snel tussen de kegeltjes door en werd eerste. Zij werd gevolgd door Jan Keyzer en Joop Noom, die allebei één pion om reden. Keyzer kreeg een hartelijk ap plaus toen hij voor de prijsuitreiking met zijn twee kleine Shetlandmerries en hun veulens Willem en Willy bin nenkwam. Best verzorgd Anja Goënga had tijden de open klasse al laten zien goed op dreef te zijn. Ook in het damesnummer deer de de hitte haar weinig en reed ze tijdens de ereronde in vliegende na vlot naar de eerste plaats. T« werd Elly Luyckx met de 4-ja zwarte Furore, gevolgd door( Witte met de eveneens 4-jare ro W. De prijs voor de best combinatie ging naar Marit 4 met Cendo. De tweespanklasse werd get door Piet Daalder met Furore dine. Arie Brans wist de twer plaats te bemachtigen met R Odette, voor Willem Goënga en Cesar. De shows van ponyclub Del jes en de langspannen van s! Koetsier waren zeer de moei! en verdienden meer publiek. Enkele winnaars in de verlok ben hun prijs nog niet opgek Het gaat om de nummers 03 1107 en 1356, wit 1628 en groen 1686. De prijzen kunre den afgehaald bij Anneke Eel de Veenselangweg. Donderdagochtend zag ik bij het kruispunt Rommelpot-Witteweg bij Den Hoorn twee bergeenden met jongen op de weg zitten. Niet zo bij zonder in deze tijd van het jaar. Ik wachtte met mijn trekker om ze de gelegenheid te geven de berm in te gaan. Dat zou iedereen doen. leder een? Op het moment dat ik stond te wachten kwam het busje „Labor en amor" van de studenten badmeesters eraan, op weg naar de bewakingspost bij paal 9. Het busje ging dwars door het groepje eenden, reed er twee plat en stoof verder. Ik neem aan dat de chauffeur dit niet willens en wetens heeft gedaan. Hij stopte niet; misschien heeft hij niets in de gaten gehad. Toch heb ik me verschrikkelijk geërgerd aan dit weg gedrag. Die eendjes waren goed te zien voor iemand die normaal op de weg let. Ik vroeg me af: sliepen die jongens soms na een doorwaakte uit gaansnacht? En als dat zo was, is het dan verantwoord dat zulke stu denten zijn belast met het toezicht op badende badgasten? Walter Grabowski Den Hoorn. NASCHRIFT: Bij navraag bij de stu denten bleek ons dat de chauffeur de eendjes op het laatste moment wel heeft gezien, maar te laat om nog te remmen. Dat hij er twee heeft dood gereden wist hij niet. - Red. Raymond Huisman slaagde op 3 juli aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam, afdeling schilderen en grafiek. Een overzicht van zijn werk zal in maart of april 1992 te zien zijn in de expositieruimte van het ge meentehuis in Den Burg. Wed.(17)2 kind. dakloos w. sloop, zkt. m. spoed op vang, liefst bos rijke omgeving. De marine ziekenwagen, die ook in onverhard terrein uit de voeten kan en plaats biedt aan vier patiënten, beschikt thans over communicatie apparatuur, hier gedemonstreerd door berijder Frits Rossen Over de hele wereld wor den miljoenen dieren met de dood bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop wc met onze natuur omgaan. We mogen de dieren en onze kinderen niet het slacht offer laten worden van onze "welvaartshonger". Doet u dus mee met die 340.000 andere Nederlanders? Doet u mee om onze aarde weer leefbaar te maken? Leefbaar voor onze dieren, j? iA Leefbaar voor ^^pr« onze kinderen. WW F GEEF OM DE TOEKOMST. Bij dorpshuis „De Dobber" in Kor- tenhoef bij Hilversum wordt zaterdag 24 augustus a.s. het eerste Neder lands kampioenschap paling roken gehouden. Via het Maritiem en Jut- tersmuseum in Oudeschild heeft de organisatie ook op Texelse palingro kers een oproep gericht om mee te doen. Voor het evenement hebben zich al vijftig palingrokers uit het hele land aangemeld, waaronder visrokers van het Zuiderzeemuseum en de Broeker veiling. Verder teams uit vissersplaat sen als Volendam, Harderwijk en Elburg. De technieken van het palingroken lo pen nogal uiteen en zijn vaak van va der op zoon overgegaan. Zo verschillen de rooktonnen sterk van Een 16-jarige inwoonster van Den Hoorn reed zondagmiddag over de Witteweg en verleende geen voor rang aan een 62-jarige automobiliste uit Den Burg, die uit de richitng van Loodsmansduin kwam. Een aanrijding was het gevolg. De schade bleef be perkt. Beide vervoersmiddelen liepen deuken en krassen op vorm. Sommigen gebruiken maakte stalen kasten, ander ren bij eiken vaten of ouder Ook over de keus van het b lopen de meningen uiteen. De jury bestaat uit Tros-pres Wim Bosboom, Peter Dohrm het blad Sportvissersmagazi linair Telegraaf-journalist Ton Zeeuw. Zij keuren de gerook op kleur, glans en smaak en de vis goed van het vel eni gaat terwijl ook op de prese van dit ambacht richting pu wordt gelet. Wie interesse I" nadere informatie verkrijgen Koopmans, telefoon 035-63 Menno Loohuizen, telefoon 035-60364. Ed Zoetelief uit Oudeschi aan het Technisch Lyceum' voor de studie electronics, telecommunicatie/regeltecltf Mare Roeper en Ruud de slaagden voor de cursus ka ding op de praktijkschol m (Fr.). Beiden zijn werkzaam1 boerderij Wezenspyk. Alwin Rootlieb en RonaW behaalden aan de Middelb* handelschool De Waegh in- het diploma MM O-C met sf groothandel.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 4