Nieuw bouwplan voor seniorenwoningen krijgt instemming Ibb am 9L Tl MILIE W Völlig losgelöst ■nnHi van 20 en 21 juli Kerkdiensten 21 juii Geslaagd Rommeltjesmarkt UK» *9 Jj Orgelconcert Geen subsidie voor de radio Moeiteloos minder ai Tandemspringen: Schnupperkurs fürden freien Fall DONDERDAG 18 JULI 1991 TEXELSE COURANT Het ziet er naar uit dat op de hoek Gasthuisstraat-Schoorwal een com plex van 17 zg. „seniorenwoningen" zal verrijzen. Een meerderheid van de raadscommissie voor ruimtelijk en huisvestingsbeleid ging gisteravond akkoord met een door de woning bouwvereniging gewijzigd plan. Spoedig zal een artikel 19-procedure worden gestart, zodat wellicht nog dit jaar een aanvang kan worden ge maakt met de bouw. Het oorspronkelijke bouwplan was door de gemeenteraad afgekeurd. Na veel discussie stemde de raad wel in met realisatie van seniorenwoningen (in twee bouwlagen), maar niet met een nieuw kantoor van de woning bouwvereniging in hetzelfde gebouw. Kantoren horen thuis op het bedrij venterrein in de Mars, zo redeneerde een raadsmeerderheid. Anderen von den de hoogte en situering van het complex bezwaarlijk, omdat sommige bewoners van de Schoorwal te wei nig zon in hun tuin en/of op de ra men zouden krijgen. Ook werd inbreuk op de privacy mogelijk geacht (vanaf de eerste etage van het complex zou men mogelijk bij de Schoorwal-bewoners naar binnen kij ken). In opdracht van de woningbouwvere niging ontwierp architect Jan Visser een aangepast complex. Teneinde aan de bezwaren van de omwonen den tegemoet te komen, werd de vleugel waarin aanvankelijk het kan toor was gepland, een stukje inge kort. In de plaats van het kantoor komen nu twee extra woningen, waarmee het totaal op zeventien komt. Indien de oorspronkelijke afme tingen waren gehandhaafd, zou een uitbreiding met vier woningen moge lijk zijn geweest. Planschade? Tijdens de commissievergadering van gisteravond kregen de omwonenden opnieuw de kans bezwaar te maken. Aangevoerd werden onder meer de mogelijke verdwijning van een boom singel, vermindering van de privacy, verhoging van de verkeersdruk en parkeeroverlast en eventuele waarde vermindering van de woningen. Buurtbewoner Niek de Graaf kondig de aan dat, als zou blijken dat zijn woning na realisatie van het project in waarde is verminderd, hij de plan- schade bij de gemeente in rekening zal brengen. Raadslid Peter Bakker (Groen Links) adviseerde De Graaf en andere omwonenden de woningen te laten taxeren, zodat ze „harde" argu menten in handen hebben. Bord met eten Architect Visser wist aannemelijk te maken dat dankzij de kortere vleugel x V x HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. J. ter Haar, Doopdienst. Uitzending via De Lichtboei. De Waal 11.00 uur ds. J. ter Haar. De Koog 9.30 uur ds. J. Kok; 11.00 uur ds. J. Kok zo. 12.30 Uhr. Deutsche Gottes- dienst, Pfarrer B. Emmers (Fuiden) do. 20.30 uur Avondgebed. Den Hoorn 9.30 uur ds. H. Fibbe. Oosterend 9.30 uur mevr. A. C. van Alphen-Keijzer uit Brakel. Uitzending via Radio Texel. Oudeschild 11.00 uur mevr. A. C. van Alphen-Keijzer uit Brakel De Cocksdorp 11.00 uur ds. H. Fibbe 19.30 u. avond zangdienst ds. H. Fibbe m.m.v. Kopergroep Excelsior en dhr. F. Blom (orgel). GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Hoekstra uit Emmen; 19.00 uur ds. Hoekstra uit Emmen. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 9.30 uur drs. J. J. N. Wilmink. 19.30 uur drs. J. J. N. Wilmink. GEREFORMEERDE GEMEENTE in Ned. Hervormde kerk te Oosterend. zo. 11.15 uur ds. T. M. van Dijk; 16.30 uur ds. T. M. van Dijk. wo. 19.00 uur ds. T.M. van Dijk. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur dhr. R. Kuiper. BAPTISTEN GEMEENTE TEXEL 10.00 uur Gezinsdienst ev. L. van Haren uit Zwolle. 19.00 uur avond dienst ev. B. Bakker uit IJmuiden. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur, dames koor. Uitzending via De Lichtboei, zo. 10.45 uur, The Gospeltrain. Crèche. De Cocksdorp zo. 9.30 uur. zo. 19.30 Uhr. Int. Interkerkelijke zomeravonddienst. Pfarrer B. Em mers, dhr. A. M. Guiljam, mede werkers Bisdom Essen m.m.v. Kuurt Emmers (viool), Singers of the Lord o.l.v. Nel Schreurs. Duitse missen Den Burg, Samstag 18.00 Uhr. De Koog, Sonntag 11.00 Uhr. Mitwoch und Freitag 19.30 Uhr. De Cocksdorp, Sonntag 19.30 Uhr. Den Hoorn, Sonntag 9.00 Uhr. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30 uur Openbare Lezing: 11.20 uur Wachtorenstudie: Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter R.A. van de Bent. Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, telefoon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend en spreekuur van 12.00-12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Dokter A. Waverijn Th. van Hat- tem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19-00 uur worden gebeld met mevrouw B. Dijkstra, telefoon 18832. Nuttige adressen: 'Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Voor drin gende hulp belt u 02230-27166. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. en de daarmee gepaard gaande ver schuiving van het complex, de zon inval en privacy voor de Schoorwal- bewoners is gewaarborgd. Volgens hem komt de kortste afstand tussen de gevels van het complex en de wo ningen overeen met die tussen de woningen aan weerszijden van de Bernhardlaan. Een buurtbewoner zei niettemin te vrezen dat „je het eten van eikaars bord kunt kijken". De meeste commissieleden lieten zich door Vissers uitleg overtuigen. Erna Eelman (VVD), Gerard van der Kooi (PvdA) en Cor Kuip (Texels Be lang) vonden dat het nieuwe plan goed aan de oorspronkelijke bezwa ren tegemoet komt. In de eerstko mende raadsvergadering zullen hun fracties vóór stemmen. Gelein Jan sen (CDA) en Peter Bakker bleven bij hun eerder ingenomen standpunt en zullen tegen stemmen. Voor de cursus Doe-het-zelf zijn geslaagd: B. Haak; C. Haarsma-Blom; J. van Heerwaarden-van der Vis; E. C. Hin; A. J. Kuip; L. R. Pieterse; D. Platts; J. Venneman-Visser; T. Visser; P. Wuis-Boon. Voor de cursus Management Doe- het-zelf zijn geslaagd: E. C. Hin; A.. J. Kuip; L. R. Pieterse; D. Platts; T. Visser. De cursisten werden opgeleid door het IMO in Den Burg. Bij voldoende deelnemers start een nieuwe cursus op 20 augustus a.s. Inlichtingen bij R R. Visman, telefoon 18824. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oudpapierwagen kunt u ook gereedschappen voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 4. Molenstraat, Weststraat, Holle- wal, Lijnbaan, Gasthuisstraat en De Zes. Al vele jaren komen wij op Texel en als er dan een rommeltjesmarkt in Oosterend is gaan we erheen. Zo ook afgelopen zaterdag, toen we er met de buren van de camping naar toe gingen. Om ongeveer 10.00 uur wa ren we bij de kerk, waar alles al was opgesteld, zodat de bezoekers alvast konden rondneuzen. Mijn buurvrouw zag een rotan wandbloemenrek dat ze graag wilde hebben. Wij moesten echter tot 11.00 uur wachten, werd ons door de marktmeester verteld. Buurman wilde bij het rek blijven zit ten, maar we zeiden hem dat de ver koping niet eerder dan 11.00 uur zou beginnen. Samen gingen we naar de kindervlooienmarkt, waar we wat dingetjes kochten. Twintig minuten voor elf waren we terug bij de kerk. Ik zag dat een vrouw met de markt meester stond te praten. Die zette toen het bewuste bloemenrek tegen het muurtje bij de kerk. Dat wekte onze argwaan en we besloten om bij het rek te wachten. De kerkklok sloeg elf uur en de verkoop ging los. We vroegen een helper hoeveel het rek kostte. Hij zou het aan Theo vra gen, waarmee hij kennelijk op de marktmeester doelde. De helper kwam terug en zei dat het rek al ver kocht was. Wjj antwoordden: dat kan niet, want het is nu pas elf uur. Ik ben toen naar de marktmeester gegaan en zei dat ik graag het bloe menrek wilde kopen. De markt meester antwoordde dat dit niet mogelijk was, omdat hij het voor zichzelf had gekocht. Nu zijn wij gea bonneerd op de Texelse Courant en hebben daarin gelezen dat de Ooste- renders een schuur hebben om de opgehaalde spullen in op te slaan. Als de marktmeester dat rek voor zichzelf wilde houden, had hij dat vast niet eerst naar de verkoping ge bracht.... Ik vind dat een markt meester boven alles moet staan en iedereen, Texelaars en toeristen, gelij ke kansen moet geven. Wij zijn erg kwaad weggegaan, teleurgesteld over het reilen en zeilen op deze zaterdag. Afke Tulner-Dijkstra, Sint Annaparochie (Fr.). Donderdag 18 juli Om 19.00 en 21.30 uur draait in Cinema Texel „Hudson Hawk". Om 14.00 uur start bij De Schuil hut in De Koog een kerkentocht langs de zuidelijke route. De sportvissersclub houdt een speciale gastenwedstrijd aan de Eendrachtsweg, van 19.00 tot 21.00 uur. In de Hervormde kerk van Oosterend wordt een orgel- en fluitconcert gegeven door Cor en Machteld Ploeg. Aanvang 20.15 uur; toegang f5,- (kinderen en 65 plussers f2,50). Vrijdag 19 juli In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „Hudson Hawk". In De Schuilhut in De Koog wordt om 20.00 uur een dia avond over Texel gegeven met toelichting in Duitse taal. Zaterdag 20 juli In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.00 uur „Hudson Hawk". Zondag 21 juli In het kader van het Texels kam pioenschap wordt om 19.00 uur een ringsteekwedstrijd gehouden in Oudeschild. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.30 uur „Hudson Hawk". In de R.K. kerk van De Koog wordt een internationale kerk dienst gehouden voor zowel ka tholieken als protestanten, aanvang 19,30 uur. Voorgangers zijn B. Enners, A.M. Guiljam en leden van het Duitse R.K. ziel zorgteam. Muzikale medewerking wordt verleend door de Singers of the Lord olv Nelleke Schreur en Knut Enners (viool). Maandag 22 juli In Cinema Texel draait „Hudson Hawk". Voorstellingen om 19.00 en 21.30 uur. 1 Het Subsidie Adviesorgaan heeft in dorpshuis d'Ouwe ULO een openbare vergadering, aanvang 19.30 uur. In De Schuilhut verzorgt de heer Troost in De Schuilhut in Dj Koog een dia-avond over Ta aanvang 20.00 uur. Dinsdag 23 juli De Sportvissersclub Texel Ij van 19.00 tot 21.00 uur j ciale gastenwedstrijd op hei strand bij paal 33. Om 20.15 uur geeft organist Gerssen in de Hervormde la van Oosterend een concert gang gratis; collecte na afla Om 18.30 uur begint in i gemeester De Koning-hal de lachspektakelshow van Bast Adriaan. In Cinema Texel draait om t en 21.30 uur „Hudson Ham Voor de overige evenementi wordt verwezen naar de aj in de TC3/Recreatiekrant d» huis aan huis op Texel is bezorgd. Hoogwater Oudeschil Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. 18 19 20 21 22 23 Wo. 24 Do. 25 01.35 enl 02.15 en l 02.40 en 03.30 en1 04.30 en i 05.47 enl 07.27 eni 08.30 en Aan het strand is het een uur e hoogwater De zon komt 21 juli o; 5.44 uur en gaat onder om 21 4? 18 juli eerste kwartier; 19 juli doe- De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Bouwvergunningen H. E. Labato voor het plaatsen van een woonhuis aan het Vroonlant te Den Burg; J. C. Henneman voor het plaatsen van een garage aan de Vuurtorenweg 182 te De Cocksdorp; Verenigde Schilders Coöp voor het vergroten van een bedrijfsgebouwew aan de Maricoweg 39 te Den Burg; J. Hoogenbosch voor het plaatsen van een bollenschuur aan de Rozen- dijk 22a te Den burg; R Buisman voor het plaatsen van een loods aan de Pijperdijk 47 te De Koog; Me vrouw Jonk voor het plaatsen van Organist Paul Gerssen In de Hervormde kerk van Oosterend wordt dinsdag om 20.15 uur een concert gegeven door organist Paul Gerssen. De organisatie is in handen van de Raad van het zomerwerk van de gezamenlijke Texelse kerken. De toegang is gratis, maar bij de uit gang wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Paul Gerssen is in 1960 geboren in Den Helder. Hij woont daar nog steeds. Gerssen heeft orgel en kerk muziek gestudeerd aan het conserva torium te Alkmaar. Hans van Nieuwkoop en Jos van der Kooij wa ren zijn docenten. Momenteel werkt Gerssen in Den Helder, Schoorl en Heemskerk als organist, dirigent en docent kerkorgel. Het programma van zijn concert op Texel is als volgt: 1: Ciacona in e (D. Buxtehude); Pred- ludium in C (J. S. Bach); Wernur den lieben Gott (J. S. Bach); 2. Aria quarta (J. Pachelbel); Inventio C; Inventio a; Inventio G; Inventio F (J. S. 8ach); Werde munter rriein G'mude (J. Pachelbel); 3. Canzonetta in G (D. Buxtehude); Al post communio (D. Zipoli); Ciaco- na in G (G. Muffat); 4. Canzonetta in G (D. Buxtehude) Uit Psalmspeelboek van: Psalm 72; Psalm 65; Psalm 134 (W. Vogel); 5. Partita over Gezang 17 (J. v.d. Kooij); Preludium en fuga in C (J. S. Bach); een appartementencomplex aan de Kamerstraat te De Koog; F. J. Stoker voor het vernieuwen/veranderen van een stolp aan de Pontweg 34/34a te Den Hoorn; Caitex b.v. voor het plaat sen van een CAI-kopstation aan het Stappenland te De Koog; T. Domhof voor het plaatsen van een gara ge/berging aan de Polderweg 12 te De Waal; J. Hoogereheide voor het plaatsen van een schuurtje aan de Reijer Keijserstraat 5 te Den Burg; C. van der Knaap voor het plaatsen van ee dakkapel aan de Wilsterstraat 28 te Den Burg; Rijksgebouwendienst dir. Noord-West voor het veranderen van een hoofdvleugel aan Zuider- haaks 17 te Den Hoorn; H. van Eist voor het plaatsen van een berging aan Bijenkorfweg 23 te Oosterend; NV PEN-energiebedrijf Noordholland voor het plaatsen van een trafostati on aan de Stuifweg te Oosterend; M. Ellen voor het gedeeltelijk vergroten van een berging aan de Ankerstraat 27 te Oosterend. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 0.12. Vorig jaar zomer leek het erop dat de Stichting Lokale Omroep Texel in een penibele financiële situatie zat. De gemeenteraad wilde wel een eenmali ge subsidie van bijna F16.000,- geven om SLOT uit het slop te helpen, maar dan moest wel een duidelijke jaarre kening 1990 en een begroting 1991 worden ingediend. Omdat dit niet ge beurde, werd ook geen subsidie verleend. Inmiddels is uit jaarstukken gebleken dat de SLOT in 1989 een positief re sultaat van rond de f7500,- haalde. Over 1990 is verlies geleden, maar dit betreft nog geen f2000,-. Het college vindt dat deze cijfers geen re den geven om alsnog een extra sub sidie te verlenen. De SLOT krijgt over dit jaar een raamsubsidie van f19.800,-. Ook voor '92 staat dit bedrag in de begroting, al komt daar misschien nog verande ring in als gevolg van de tussen balans. - Beperk of weiger plastic tas; - Gebruik in plaats van wegw terijen oplaadbare batterijen; - Koop bij voorkeur produkter tiegeldverpakking; - Mijdt produkten in de soms wekkend kolossale - wegw pakkingen; - Neem vaker een boodschap? mee, of houdt zelf nog een plastic tasjes achter de hand - Vraag bij patat een gulle pap zak in plaats van zo'n zuinig bakje; - Koop geen wegwerp-produfc er duurzame bestaan. Geen wegwerp-camera's, wegwe; taarn, wegwerp-aanstekers,i pen dus; - Blijf blij met blik. Dus gebrul alleen als er geen alternaties - Mooi cadeaupapier en papi* terham)zakjes kunt u vaakn keer gebruiken. Zuinig datw - Overweeg voordat u wat w! of er nog reparatie mogelijk Vragen kan altijd. Weggooien Publ. Gemeente Texel Van onze abonnee dhr. NeuN woonachtig aan de Ruigend) vingen we het bijgevoegde k afkomstig uit de „Aerokuriw blad van o.a. enkele Duitse te vaartclubs en het Duitse hete verbond. Verslaggever Jürger doet in het artikel enthousias van een tandemsprong bij he centrum Texel. helt haben Ein herrliches Gefuhl ist es schon, die Insellandschaft am Schirm i ein bis hangend zu betrachten Langsam letzma- kommt die Erde naher Iwan legt noch Bliek- ein paar Steilkurven als Zugabe em, ferLuft womit auch die Wendigkeit und gute |lopft, Steuerbarkeit des „Square" demon- striert ist. Uber dem Hallendach ziehe ^•per ich die Beme an. Iwan steuert den Schirm gegen den Wind und zieht die Lemen voll durch - die Landung genau o im Zielkreis ist nicht mehr als ein»1 tes „Auslaufen' der noch vorhand#5 minimalen Geschwmdigkeit Schirm fallt in sich zusammen i war's Handedruck von Iwan, wunsch zum ersten Tandem If#' lump Die 250 Gulden haben sitf1? lohnt. Ich wurde sofort mit der ni sten Maschine wieder raul und Springen macht eben suchtig Tandem ist ein id^ierlEmstieg

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2