Texel bekert verder na winst op Helder Mama, bestaan er nog echte panda's? iks weer „echte" orclub? Simon Brand absolute uitblinker i al verslaafd de triathlon" Eigen wereld Clubkampioenen ZPC TX 71 Texel 2 wint Texelcup" Geslaagd voor zwemdiploma Voetbalprogramma an Bousma, mgste: l-dubbeltoernooi Surfclub en KZVW houden wedstrijd GEKNIPT Cursus conditietraining Clubcompetitie Deuce feestelijk afgerond GEEF OM DE TOEKOMST. (OAG 29 AUGUSTUS 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 7 en telt ook op Texel steeds Wenaars. Voor de Motor- B'omfietsclub is dat reden '"'ren die motorrijders bin- wderen van de club te ha- voeling is om de 1 te voorzien van twee sec- motorrijders, één voor berij- üsvvone moderne motoren lor do liefhebbers van oude ''elen. Beide sectie's moeten in het bestuur worden vertegenwoordigd. Liefheb bers van de motorcrosssport vormen reeds zo'n sectie binnen de vereni ging. Op initiatief van het bestuur, met name Harry Bakker, werd zon dag een „treffen" van Texelse motor liefhebbers gehouden. Ze verzamelden zich bij het clubgebouw in Eierland. Daarna werd een rondrit gemaakt, waarbij voor oude en nieu we motoren verschillende routes wa ren uitgezet in verband met het verschil in snelheid. Beide catego rieën ontmoetten elkaar uiteindelijk broederlijk bij strandrestaurant Paal 9. Ooit was de MAB-club een echte motorclub en heette dan ook zo. Wat de initiatief nemende motorliefheb bers betreft komen die tijden terug, al blijven de automobilisten welkom. Mogelijk zal ook wat worden gedaan voor de bromfietsers die thans in de vereniging geen rol spelen. De motorliefhebbers zullen in vereni gingsverband kunnen deelnemen aan rondritten, ook op het vasteland. Ver der wordt gedacht aan ontmoetings weekenden met andere verenigingen, gezamenlijk bezoek aan de TT Assen etc. Motorrijders die zich aansluiten zullen uiteraard gebruik kunnen ma ken van alle verenigingsfaciliteiten, zoals het clubgebouw dat - in tegen stelling tot wat vaak wordt gedacht - niet alleen is bedoeld voor de gebrui kers van de crossbaan. De foto toont de tientallen Texelse motorrijders toen zij zich zondagmid dag verzamelden in Eierland. der miste direct de eerste strafschop: De Vries schoot hard en hoog rich ting kruising, maar Bart Heerschap raakte de bal nog net aan, zodat de bal via de kruising uit het doel bleef. Erwin Koning, Leendert Eelman en John List benutten hun strafschop wel. Hierna stopte Bart Heerschap opnieuw een, ditmaal slecht geno men, strafschop. Paul van Exel benut te via de handen van Fred Bos Texels vierde strafschop en kegelde Helder uit de beker. Zelfvertrouwen De overwinning moet Texel enig zelf vertrouwen geven voor de aanstaan de competitie. Bovendien kon de trainer dinsdag nog niet beschikken over de geblesseerde nieuwkomer Frank Matroos. Ook Martin Weste- meijer, een nieuwe speler, bleef nog buiten het team. Ralf Koning, tijdens de oefenperiode fungerend als stand- inn voor broer Erwin sukkelt nog met een blessure. Al met al heeft Texel 1 op dit moment een vrij brede selec tie, maar zal die ongetwijfeld nodig hebben, want vorig jaar bleek Texel 1 door de vele blessures erg kwetsbaar. Tweede bekerronde Texel 1 speelt a.s. zondag om 14.30 uur in de tweede bekerronde thuis tegen Foresters uit Heiloo. Met het resultaat van dinsdag op zak moet Texel 1 ook zondag weer voor een goed resultaat kunnen zorgen. Het belangrijkste blijft echter de competi tie en die begint op zondag 8 sep tember met een uitwedstrijd tegen S.R.C. in Schagen. Zaterdag 31 augustus SDOB-De Koog(Z) 14.30 u. Junioren SVAP ATOosterend A1 14.30 u. HCSC B2-Tex.Boys B1 12.45 u. SVAP B1-0osterend B1 14.30 u. Tex.Boys C1-J.V.C. C2 15.00 u. Oosterend C1-BKC C2 13.30 u. JVC C3-Texel Cl 13.00 u. Tex.Boys C2-Flevo C1 13.30 u. Pupillen Texel DTHelder D1 10.30 u. Zondag 1 september 2e ronde beker Texel-Foresters 14.30 u. Petten-De Koog 14.00 u. ZDH-Dirkshorn 14.00 u. Twisk-Tex.Boys 14.00 u. Flamingo's-Texel 2 11.30 u. De Koog 2-Zeemacht 2 14.00 u. HRC 5-Texel 3 10.00 u. Succes 5-Tex.Boys 2 14.30 u. Tex.Boys 3-ZAP 6 14.00 u. BKC 3-Oosterend 2 14.00 u. Junioren SRC A2-Texel A1 14.30 u. Geel Zwart A1-Texel A2 12.00 u. Dames Kolp.Boys-Tex.Boys 14.00 u. I Stefan Bousma (18) durft aan zaterdag. Deze zomer rgehaald door collega- itructeur Remco Nachtegaal nu te popelen om zijn eer- t-triathlon te volbrengen, n te winnen, maar wegens ituur. Ik hoop natuurlijk wel Ie drie uur te eindigen." -scholier, die 's zomers net Peet dagelijks in zwempara- ma is te vinden, kan tijdens als zweminstructeur het net het aangename vereni- doe onder leiding van Rem- lan intervaltraining. in in hoog tempo, afgewis- rustig baantjes trekken. Ik i als een speer", pocht Ste- lij het zwemonderdeel zeker i kan pakken. Om zijn pres- de fiets te verbeteren heeft s de zomervakantie heel wat J over het eiland. Het loo- el zal ongetwijfeld de beproeving voor Stefan zijn. i snelheid en conditie te ver- obeer ik zoveel mogelijk te- in sprintjes te trekken." De ke inspanningen kosten Ste- de toekomst sportleraar in, weinig moeite. „Ik ben verknocht aan sport. Ik heb oetbald, gesurfed en aan gedaan. Nu dan de kwart- Ja, ik ben er al helemaal aafd." eniging Oosterend houdt za- september een mixed- ernooi voor de leden. Aan- )0 uur. Na afloop kunnen rs meedoen aan een barbe- nelden voor het toernooi ritend met partner bij Gé t 2 september in verband bereiding) Deelname gratis, f15,— p.p. (kinderen tot 12 0). Texel 1 hield dinsdag zijn bekerrepu tatie hoog. Onder toeziend oog van de nieuwe trainer Wim Roomeijer speelde Texel een uitstekende wed strijd en schakelde via strafschoppen de Helderse tweedeklasser F.C. Hel der uit voor de beker. Absolute uit blinker in deze wedstrijd was Texelaar Simon Brand, die bewees in een meer dan uitstekende vorm te verkeren. Het positieve in deze wedstrijd was ook dat het Texelse team weer iets uitstraalde, er werd weer voor elkaar gewerkt en een stukje voetbalplezier leek weer aanwezig te zijn. Wel moet worden aangetekend dat Texel 1 vo rig jaar ook F.C. Helder uitschakelde en daarna toch een slecht seizoen doormaakte. Trainer Roomeijer had in zijn opstel ling enkele verrassingen. Zo speelde Etienne van Bennekom op de links backplaats en hij kon na een aarze lend begin terugzien op een verdienstelijk debuut. Gerrie Plaats man speelde als middelste midden velder en Riewert Pol stond ten koste van Leendert Eelman als linksmidden velder in de basis. Terug van wegge weest was spits Erwin Koning en met name in de eerste helft bezorgde hij samen met een onvermoeibare Wim van Veen de Helderse verdedi ging handenvol werk. Texel had in die fase eigenlijk ook moeten scoren, want Paul van Exel (ouderwets op dreef) leverde een paar prachtige voorzetten af die echter niet werden afgerond. Ook een vrije trap van John List ging maar net naast. Hel der kwam er de eerste helft niet echt aan te pas. Verdedigend zat het bij Texel, onder leiding van Simon Brand, goed in elkaar. Koos Tjepkema en Ingmar Moerbeek speelden een be trouwbare wedstrijd en waar nodig dichtte Simon Brand de gaten of trad Bart Heerschap handelend op Hachelijk De tweede helft was het toch Helder dat nu de lakens uitdeelde en Texel terugdrong op eigen helft. Er ont stonden ook een paar hachelijke mo menten voor het doel van Texel en Texel mocht niet mopperen toen Jack de Vries een vrije trap tegen de on derkant van de lat joeg. Ook laatste man Donald van Laar was dicht bij een Helderse treffer maar hij struikel de in de „zandbak" voor Bart Heer schap over de bal. Aan de andere kant was Texel dichtbij een doelpunt toen Jan Eelman, ingevallen voor Gerrie Plaatsman, uit een moeilijke hoek tegen doelman Fred Bos op schoot en in tweede instantie de bal net langs de verkeerde kant van de paal tikte. Texel haalde het eindsig naal met 0-0 en strafschoppen moesten de beslissing brengen. Hel- Het is maandagmiddag en de televisie zendt een staatsgreep uit In een winkel hoor ik een man zeggen, dat gedonder in Rusland begint uitgerekend als ik met vakantie moet Het winkelmeisje vraagt onschul dig gaat u dan naar Mos kou? De man wordt kwaad Moskou, Moskou, twee we ken Texel^n die willen die lui daar even verpesten. Voor hem is televisie zeker ook een venster op de wereld, maar het medium heeft zijn blik niet verruimd Miljoenen mensen proberen zich voor zijn ogen te Ontworstelen aan een meedogenloze dictatuur, maar hij denkt aan zijn we reldje: JexfiL— Het wereldnieuws als bedrei ging van een klein, vredig be staan. Het doet me denken aan het ware verhaal over de twee Rotterdammers die el kaar. een dag na het bom bardement van mei '40. in het smeulende puin tegenko men. Vreselijk, zegt de een met een door tranen verstik te stem. Zeg dat wel. ant woordt de ander en nou zal je verdomme zien dat het zondag met doorgaat Dode .lijk wereldnieuws teruggej jracht tot bet denken De Zwem- en Poloclub TX 71 hield het afgelopen weekend de jaarlijkse wedstrijden om het clubkampioenschap. Onder per fecte omstandigheden werd in zwempark Molenkoog sportief strijd geleverd. Op de foto de winnaars van de verschillende leeftijdscategorieën. Voorste rij van links naar rechts Sebasti- aan Ran, Eline Zijm, Aletta Brugge, Leandro van Karsen en Merlijn Adema. Achterste rij: Norbert Eelman, Laura Witte, Dennis Schouwstra en Tamara den Brok. Bij paal 17 wordt zondag een bran- dingsurfwedstrijd gehouden. De orga nisatie is in handen van de Windsurfclub Texel en KZVW. De wedstrijd telt mee voor de competitie om het Texelse kampioenschap. Te vens is het de laatste selectiemoge lijkheid voor de Texelrace. Afhankelijk van de windsterkte wordt een slalom of een wave performance gevaren. De start van de wedstrijd is om 11.00 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij het clubgebouw van KZVW. Uit de column van tv-presentator Koos Postema in het Algemeen Dag blad van dinsdag 27 augustus. Texel 2 heeft op zeer overtuigende wijze de „Texelcup" in de wacht gesleept. In de traditionele serie oe fenwedstrijden als „warming up" van het nieuwe voetbalseizoen bleef het reserveteam van SV Texel on geslagen. Gisteravond werd ook de laatst overgebleven „concurrent". De Koog, aan de zegekar gebonden. Het werd gisteravond op het SVT- veld liefst 5-1. Eerst nam de thuisclub een 3-0 voorsprong, alvorens De Koog via een penalty iets kon terug doen. In het laatste kwartier ver grootte Texel, onder meer door een beeldschone treffer van Ruud Beer- ling, de marge vrij eenvoudig. Texel 2 speelde gisteravond in een opstelling zonder eerste elftalspelers en De Koog was vrijwel op volle oor logssterkte verschenen, zodat de overwinning niet kan worden betwist. In de voorgaande wedstrijden pro beerde de nieuwe trainer Willem Roo meijer nogal eees wat spelers van het eerste uit irf Texel 2, wat zich uit te in grote overwinningen. Er moet echter ook worden gezegd dat de an- De gymafdeling van ZDH start dins dag met een cursus conditietraining. Deze cursus bestaat uit 15 lessen en duurt t/m december. De kosten bedragen f47,50 per persoon. De cursus wordt gegeven in de gym zaal van de Jan Drijverschool en wel van 19.30 - 20.30 uur. Verder wordt er dinsdagmiddags op de volgende tijden ook gymles gegeven aan de kinderen: Peuters en kleuters 16.30 - 17.15 u. Groep 3 t/m 6 17.15 - 18.15 u. Groep 7, 8 en v.o. 18.15 - 19.15u. De leiding van dit alles is in handen van Jolanda van der Bend, ledereen is welkom om eens te komen kijken. Voor inlichtingen kan worden gebeld naar Rineke Gieles, tel. 19538. Zwempark Molenkoog liet vrijdag af zwemmen voor verschillende diplo ma's. Alle kandidaten slaagden. Het zijn: Diploma A: Wendy van Leeuwen; Felicia Siebert, Marianne Hin; Wouter Bakker, Johan Zijm, Bart Graaf, Paul Oosterhaven; Merijn Heijnen, Sara Visée; Peter Jan Kossen, Melroy Hin; Eva Lotta Ruijs; Lukas Engelaer; Mark Jan Witte; Bas Hooij- schuur; Peter Bolier; Vincent de Graaf, Iris van der Reijken, Jelle D. Vonk; Hugo Purmer; Chris Snijders; Esther Dros; Marije Duinker; Yvette Flier; Sjors Timmer. Diploma B: Christel van der Sleen; Marleen van der Sleen; Robin Rump; Matthias Schrama; Wendy van Maldegem; Jacob Mechielsen; Laura Sipsma; Marit Hoogenbosch; Cisca Hoogenbosch, Neeltje Bakker; Joey van der Vis; Judith de Leeuw; Gordon S. Whyte; Martijn Barendregt; Wendy van der Star; Petronella de Waard; Sam Zillig; Lindert v.d. Burgh; Jaldert Dirksen, Martin Dirksen; Livia de Porto; Antonina Wit te; Jolanda Bremen; Rinus van Boven; Esther Koorn; Ivar van Elk, Jeroen Schouwstra; Jan Wessels; Antoine van Nieland; Daisy M Daal der; Christian de Vries; Remco Koopman; Margit J. Boer; Bennie Keesom; Jaap Duin, Marleen v.d. Werve, Maarten J. van Aken; Da niël Oosterhof; Ursula Marjtje; Esther Gieles; Suzanne Roeper; Kazysztof Dobrowiski, Inez van de Snepscheut; Tieme Bakker; Jacquelien Leijen; Suzanne de Vries; Berthelina Vlaming; Cor Jongejan; Miranda Eelman; Johan Duin ker, Sebastiaan Zegers; Ruben Kooiman; Joy ce Tensen; Annemarie Dros. Basis-Zwemdiploma Imelda v. Heerwaarden; Angelique Veldman; Femke de Vries; Niels Hoogenbosch; Cora Jongejan. Snorkeldiploma B: Mart Hoven; Nicolien Ran, Merlijn Adema; Alexander Hillen, Valentijn Hillen. C: Sjoukje de Vries, Jeroen Huizinga. dere clubs soms erg matige tegen stand boden. Texelse Boys werd met 6-1 verslagen, ZDH verloor met 10-0 en SV Oosterend stapte met een 4-1 nederlaag van het veld. Volgens co ach Willem Grisnigt is in het goede spel de hand van de nieuwe trainer al merkbaar. „In de oefenperiode heeft hij zich intensief met het twee de bemoeid. Hij probeert een bepaal de lijn in het spel aan te brengen. In tegenstelling tot de meeste tegen standers moeten wij het niet van lan ge halen naar voren hebben, maar proberen het spel via het middenveld te verplaatsen." Competitieleider Jan Raven toonde zich eveneens tevreden. De strijd om de Texelcup-kende volgens hem een sportief verloop^ Er hoefden geen wedstrijden te worden verplaatst en alle duels begonnen op tijd. Alleen trok Oosterend 2 zich bij de reserve teams terug. Het nieuwbakken zater dagteam van De Koog trok in die poule de eindoverwinning naar zich toe. In drie weken tijd zijn op de banen van tennisvereniging Deuce 275 wedstrijden gespeeld. Het aantal tennissers dat daaraan meedeed be droeg 115 personen. Er werd fel gestreden om de clubti- tels. Simon Brand en Albert Scholl waagden zich aan een marathonpartij van 2% uur. De uitslag van de club- wedstrijden is: Mix: 2e prijs Yvonne Middel - Simon Brand; 1e prijs Gretha Beijert - Marcel Boogerd. Heren Dubbel: 2e prijs Theo v Maanen - Klaas Fris; 1e prijs Marcel Boogerd - Simon Brand. Dames Dubbel: 2e prijs Joke Le Roux - Wl Le Roux; 1e prijs Gretha Beijert - Yvonne Middel. Heren Enkel E: 2e prijs Ronald Biesboer; 1e prijs Dirk Panneman. Dames Enkel E: 2e prijs Anja Zijm; 1e prijs Jacqueline de Porto. Heren Enkel D2. 2e prijs Jacco Geus; 1e prijs Jan Willem Kraaij. Dames Enkel D2: 2e prijs Petronella Alkema; le prijs Ineke Vosjan Heren Enkel D1, C: 2e prijs Albert Scholl; 1e prijs Simon Brand. Dames Enkel Dl, C: 2e prijs Wl le Roux; 1e prijs Gretha Beijert. VERLIEZERSRONDE Mix: 2e prijs Koos Doeven - Ingrid Koorn, 1e prijs Hein v. Daalen - Margriet Reij. Heren Dubbel: 2e prijs D. Hoogendijk - Henk Hin; 1e prijs Pieter de Bier - Jan de Lugt. Dames Dubbel. 2e prijs Ingrid Pastoor - Loes Geus, le prijs Margriet Reij - Nelly Wtte. Heren Enkel E: 2e Dinus Bol; 1e Manus Wtte Heren Enkel D2: 2e Marcel Wernand; 1e Paul v. Exel. Dames Enkel D2: 2eLiesbeth Schermer, 1e Coby Kooiker. Word voor f 30,- donateur van het Wereld Natuur Fonds.Giro 30, Zeist.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 7