Veer volop keus i/intercursussen uit Nü een flitsende hologrampas en-leuke kado's bij de nieuwe kabo JongerenRekening Rabobank S Meer bank voor je geld avontuur bestaat weer Dineren in het Proefkonijn Geen c te veel! Aanmeldingsformulier cursussen VOW seizoen 1991/1992 EBDAG 5 SEPTEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 3 it komend winterseizoen e sectie Vormings- en Ont- ngswerk getracht weer een irieerd mogelijk cursuspakket ts stellen. Het aanmeldings- er moet uiterlijk een week na jning in de Texelse Courant ingeleverd bij het service van de Stichting Ondersteu- elzijnswerk. d' Ouwe Ulo, linalaan 1 te Den Burg, tel. 15582. Postadres: Postbus 790 AC Den Burg. Zijdeverven leverven gold lange tijd als :r moeizame en tijdrovende st. Nu men tegenwoordig over ehjk inzetbare kleuren be- die bovendien onderling zijn te gen, is het zijdeverven een lereen toegankelijke hobby ge- Er zijn verschillende manie zijde te beschilderen. Tijdens rsus worden diverse technie- landeld en uitgeprobeerd, ken die aan bod komen zijn werken met contourmiddel zout en het in elkaar laten lien van diverse kleuren. De wordt afgerond met het ma- een wat groter werkstuk, il, kussen of schilderij, i: Coby Kooiker en de lessen in d'Ouwe Ulo op maandag- an 20.00-22.00 uur gehou- oktober begint de eerste van cht lessen. De kosten bedra- l,- plus f50,— materiaal- Computercursus agavond 23 oktober start er s-computercursus. Tijdens rsus wordt kennis gemaakt computer, het gebruik daar- de mogelijkheden. De cursus- acht woensdagavonden van 2.00 uur, in o.s.g. De Hoge- isten: f90,—. Kalligrafie grote belangstelling is dit het uzoen dat de cursus kalligra- ixel wordt gegeven. Op 12 ler starten drie groepen: be- gevorderden I en gevorder- 'oor de beginnersgroep een grote wachtlijst, zodat ize lijst al met een groep ran worden. In januari 1992 veer een beginnersgroep: het logelijk zich daarvoor al aan in. Franse conversatie seizoen wordt alleen een :onversatiecursus voor gevor derden gegeven. Belangstellenden die al enige kennis van de Franse taal hebben kunnen zich aansluiten. Do cente is Elrike van Esschoten. Elke woensdagavond van 20.00-22.00 uur, van 2 oktober 1991 t/m 15 april 1992. De kosten zijn f187,50 (25 lessen). Bloemschikken Op dinsdag 22 oktober start een al gemene bloemschikcursus. Tijdens deze cursus kunnen ook, in overleg met cursisten specifieke onderdelen van het bloemschikken aan de orde komen. Er zijn zes lessen, op dins dagavond van 20.00-22.00 uur in d' Ouwe Ulo. Kosten: f45,— (excl. ma teriaal). Kunstgeschiedenis Evenals vorig jaar wordt ook nu weer een inleidende cursus in de kunstge schiedenis gegeven. Tevens zal een vervolgcursus worden gegeven, die met name bedoeld is voor diegene die al een inleidende cursus hebben gevolgd. De cursussen beginnen (on der voorbehoud) op 24 september. Docent: Henk Arendsen. Acht lessen op dinsdagavond in „De Hogeberg". Kosten: f80,—. Teken- en schildertechnieken In deze cursus kan men van alles doen: tekenen met potlood en krijt, schilderen met waterverf en zijde vloeipapier, collages maken, diverse druktechnieken. De cursus is bedoeld voor allen die temidden van de dage- lijke drukte een moment zoeken om intensief bezig te zijn met iets van en voor hen zelf. Docente Willy Boer geeft vanaf 23 oktober acht lesssen op woensdag ochtend (9.30-11.00 uur) in Time Out (d' Ouwe ULO). Minimaal 10, maxi maal 12 personen, kosten f80,—. Astrologie Evenals vorig winterseizoen wordt een cursus astrologie voor beginners gehouden. In de cursus komen alge mene achtergronden van de astrolo gie, geschiedenis en relatie met de astronomie aan de orde. Aan de hand van horoscopen worden astrologische begrippen als planeetstanden, aspec ten, elementen, kruizen, kwaliteiten, ascendant en descendant, midhemel en dergelijke behandeld en uitgelegd. Het belangrijkste deel van de cursus bestaat uit een algemene behande ling van astrologische beginselen. Een klein onderdeel bestaat uit een summiere behandeling van horosco pen die voor de deelnemers zullen worden opgesteld, In verband hier- Speciaal voor 15- en 16-jarigen heeft de Rabobank een JongerenRekening met een unieke driedimen sionale hologram-pas. Met die JongerenPas en pin code kan je zelf geld opnemen bij geldautomaten en betalen via betaalautomaten. Verder kan je op je eigen JongerenRekening prima sparen (goede rente!), geld oYitvangen (zakgeld, bijverdiensten) en overmaken (abonnementen, contributies). Als je nu een Rabo JongerenRekening opent krijg je bovendien leuke kado's bij een abonnement op Yes, Kijk of Popfoto. Wil je meer weten of meteen een Rabo JongerenRekening openen? Kom even langs. Groeneplaats 11 - Den Burg Telefoon (02220) 14341 mee worden deelnemers verzocht om bij hun aanmelding een briefje in te leverven met daarop hun naam en de precieze plaats, datum en tijdstip van hun geboorte. Donderdagavond 31 oktober van 20.00-22.00 uur is de eerste les (van de vijf). Plaats is d'Ouwe Ulo en deelname kost f37,50. Slihouette knippen De cursus wordt gegeven door me vrouw M. Wieten en bestaat uit 6 lessen. Tijd en dag worden nader af gesproken. Kosten: f45,— Lezingen Antroposofie In de maanden januari en/of februari 1992 zijn er vier lezingen op het ge bied van de antroposofie. Via deze krant wordt u nadere op de hoogte gebracht. De lessen aan de o.s.g. ,,De Hoge berg" zijn gestart, dus ook de les sen koken en serveren. De leerlingen uit de afdeling consumptief verzor gen op de woensdagavonden weer diners in „Het Proefkonijn", het schoolrestaurant in het praktijkge bouw aan de Emmalaan. Voor velen al een begrip, voor andere misschien een eerste kennismaking. Wie eens sfeer en diner wil proeven, is vanaf woensdag 11 september welkom. „Het Proefkonijn" is echter niet groot en daarom moet vooraf worden gereserveerd. Met wensen ten aanzien van dieëten wordt zoveel mogelijk rekening gehouden. De kosten voor een etentje zijn f12,50 exclusief de drankjes. Aangezien het hier om lessen gaat, verzoeken de docenten de gasten om 18.00 uur aanwezig te zijn. Telefonisch reserve ren is mogelijk via de administratie van de scholengemeenschap, tel. 02220-12121/12958. „Hoe beheer ik mijn protemonnee" Het NIBUD (Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting) is een onafhan kelijke stichting die het budgetteren propageert als hulpmiddel om in komsten en uitgaven binnen particu liere huishoudens op elkaar af te stemmen, ook op langere termijn. In februari (datum nog nader te bepa len) verzorgt een medewerkster van het NIBUD op Texel een lezing over budgettering. Voor bovenstaande lezingen kan men al aangeven of hiervoor interesse bestaat. Nadere informatie volgt dan nog. Slichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam Hoewel mijn „Van Dale" sterk verou derd is (editie 1960) meen ik toch dat we deze, gezien de oprichtings datum van het KTF, als autoriteit mo gen aanhalen inzake de door Harry de Graaf betwiste spelling van het woord .corps" (korps): corps 1 .gesloten groep van personen die door gelijksoortige werkaamheden bijeen behoren, al of niet bepaaldelijk een vereniging vormende: vgl. mu ziekcorps, gewoonlijk bij verkor ting corps genoemd. Het lijkt mij overbodig hieraan verder nog iets toe te voegen. Met vriendelijke groet, G. van der Feen, Oudeschild. NASCHRIFT: Harry baseert zich op enkele andere woordenboeken. Daarin staat het zo: Naam: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoonnr.: Texel, Handtekening: 1991 geeft zich hierbij op voor de volgende cursus(sen). (s.v.p. aankruisen wat van toepassing is). De cursussen zullen alleen doorgaan als het minimum aantal deelnemers wordt bereikt. Dit formulier kunt u richten aan: Sectie Vormings- en Ontwikkelingswerk, postbus 143, 1790 AC Den Burg. zijdeverven computercurus kalligrafie beginners (januari '92) gevorderden I gevorderden II bloemschikken Franse conversatie inleiding in de kunstgeschiedenis vervolgcursus kunstgeschiedenis teken- en schildertechnieken astrologie voor beginners silhouette knippen geïnteresseerd in lezingen over antroposofie geïnteresseerd in lezing „hoe beheer mijn portemonnee" corpi, o [kór] (cor'pora) r. vereniging van studenten; 2. de gezamenlijke leden; diplomaJique, [kór] de gezamenlijke ge zanten aan een hof (-en) lichaam, vereniging mezjek mu'ziekjkorps o -en vereniging van muzikan ten, inz. die harmonie- of fanfaremuziek uitvoeren Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oudpapierwagen kunt u ook gereedschappen voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 9. Burdetstraat, Mr. Kraaistraat, Juli- anastraat. Zwaanstraat, War moesstraat en De Mars. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door de ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags wordt in de rest van de Eierlandse polder papier opgehaald door de Strijbosschool van 13.00 tot 15.00 uur. Diep bedroefd geven wij u kennis van het plot seling, op trieste wijze, overlijden van onze beste zwager en oom Gerard Kreuzen in de leeftijd van 56 jaar. Sinds 2 juni j.l. weduwnaar van Dia Kreuzen- Visser. Fam. Boot-Visser. Schagen/De Waal, 31 augustus. IN PLAATS VAN KAARTEN Hij wilde zo graag naar het eiland terug. En nu is het zijn laatste reis. Met droefheid geven wij kennis dat, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader en opa Dirk Johan Barhorst echtgenoot van Gerbrigdien Johanna Smit geboren Texel 22 november 1924 overleden Alkmaar 2 september 1991 Alkmaar: Dina Barhorst-Smit Wieringerwerf: Lia de Vries-Barhorst Andries de Vries Akersloot: Joke Swart-Barhorst Gerard Swart Anita 1816 LS Alkmaar, Nuyenstraat 10. Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen donderdag 5 september van 19.30 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum van de Associatie, Overkrocht 20, Alkmaar. De gezongen Uitvaartmis zal worden opgedra gen vrijdag 6 september om 11.00 uur in de kerk St. Johannes de Doper aan de Molen straat te Den Burg (Texel). Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden omstreeks 12.00 uur op de R.K. Begraafplaats, aan de Keesomlaan. Na de begrafenis is er tevens gelegenheid tot condoleren in de „Witte Burcht". Je hebt je strijd gestreden, rust nu maar uit. Hiermede geven wij kennis dat in het A.M.C. Alkmaar is overleden, onze lieve broer, zwager en oom Dirk J. Barhorst echtgenoot van D. Barhorst-Smit in de leeftijd van 66 jaar. Zijn zorgzaamheid en humor zullen wij node moeten missen. Amsterdam: G. C. Barhorst A. Barhorst-de Munnik Den Burg: M. Barhorst Canada: J. van Beek E. J. v. Beek-Barhorst Oudeschild: W. Barhorst R. Barhorst-Bruin Berkhout: M. Barhorst A. Barhorst-Spigt Op 2 september is overleden onze zwager en oom Dirk Barhorst Fam. J. G. Smit Fam. M. C. Boot-Smit Fam. J. Timmer Fam. G. Th. Smit Fam. W. Pranger neven en nichten Wij wensen Dina en kinderen veel sterkte toe. Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van SIMON KUYPER zeggen wij u hartelijk dank. Namens de familie A. Backer Texel, september 1991 Getroffen door het overweldigende meeleven en de steun welke wij mochten ontvangen bij het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en grootmoeder NAANTJE BOOM-DE GRAAF willen wij u heel hartelijk bedanken. Het is voor ons een grote steun geweest. Fam. J. Th. Boom Texel, september 1991 De Ruyterstraat 125, 1792 AP Oudeschild. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden, na het overlijden van onze moeder, oma en over grootmoeder KLASINA BRUIN zeggen wij u heel hartelijk dank. Fam. K. Uitgeest Fam. J. Uitgeest Texel, september 1991 Op maandag 16 september vieren wij Pieter-Jan Plaatsman en Jozina Plaatsman-Van der Slikke samen met onze kinderen en kleinkinderen ons 40-jarig huwelijksfeest. U kunt ons feliciteren van 19.30 tot 21.00 uur in „De Bijenkorf" te Oosterend. Oranjestraat 2, 1794 BC Oosterend. Tinus de Graaf en Mart de Graaf-Slaman binne (ankomme maand) 40 jaar trouwd. Se viere dut op saterdag 14 september in wót vroeger 't ouwe winkeltje fon Jaap fon wieb wos. Teugeswoordig ,,'t Bikkelement" noemd. Je kent se fieleseteren fon 17.00-18.30 uur. De kienders kleinkienders en de kouwe könt. Kikkertstraat 19, 1795 AA De Cocksdorp, Texel. 1966 1991 Op zaterdag 14 september vieren wij met onze ouders Henk Vonk en Marianne Vonk-Houtlosser dat zij op 16 september a.s. 25 jaar getrouwd zijn. Wilt u hen feliciteren, dan bent U van harte welkom op de receptie van 15.30-17.00 uur in restaurant Loodsmansduin, Rommelpot 29 te Den Hoorn. Angret Mariëlle Texel, september 1991 Weverstraat 49, 1791 AB Den Burg.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 3