Bandpromotie 1991 op speelweide Molenkoog Elf Texelse groepen op het podium Ballonvaarten van gev tot geval bekeken van 21 en 22 september Kerkdiensten 22 september Inbraak in bungalows Musicalvereniging vraagt medewerkers Overkoepeling: open dag over afvalscheiding Collecte Nierstichting Te luid en te snel Vlaggen gestolen Modeshow in Buureton DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1991 TEXELSE COURANT Pl Na de nodige tegenslagen kan Band promotie oftewel „Texelpop" zater dag op de speelweide van zwempark Molenkoog toch elf Texelse bands voor het voetlicht laten treden. Niet zoveel als in andere jaren, maar wel genoeg om een aantrekkelijk pro gramma te bieden. Normaal vindt Bandpromotie in het vroege voorjaar plaats, maar in verband met het niet beschikbaar zijn van de Lindeboom zaal was dit niet mogelijk. Er werd naarstig gespeurd naar ande re geschikte lokaties. In mei leek het oude bedrijfspand van de Texelse Wol Onderneming uitkomst te bieden. Strenge eisen van de gemeente ver oorzaakten een kink in de kabel: de organisatie wilde niet het risico lopen dat het evenement wegens geluidso verlast zou worden stilgelegd. Na lang zoeken bracht de speelweide van zwempark Molenkoog uitkomst. De formatie Small Buzz" bijt daar om 14.30 uur het spits af. De groep is een kleine afvaardiging van de „Buzz", die uit vele oudgedienden van de Texelse muziekscene bestaat. „Hewy en Lewy" treden om 15.05 uur op. Dit duo wordt gevormd door Ger Schaefer (gitaar) en Tassos Kou- louris(bas). Vorig jaar volbrachten zij met succes hun „Rond het IJssel- meer"toernee. Om 15.45 start een optreden van „No Name", gevormd door zeven leerlingen van de muziekschool. De gemiddelde leeftijd van de bandleden is elf jaar. Sinds twee jaar musiceren zij samen, muzikaal ondersteund door Betty Bakker. „No Name" bestaat uit: Robert Buysman (drums), Joost Zangeres Marieke Eelman in actie tijdens bandpromotie 1990 De groep ..Cease Fire" is nu her doopt in .Vivid". Archieffoto Bakker (gitaar), Miranda Bakker (saxofoon), Andrea van Karsen (dwarsfluit), Imme Wassink (dwars- HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. J. ter Haar, m.m.v. The Trumpets of the Lord. Uitzending via De Lichtboei. De Waal 11.00 uur ds. J. Kok, Heilig Avondmaal. De Koog 9.30 uur ds. J. Kok, Heilig Avondmaal. Den Hoorn 9.30 uur mevr. C. Vla ming, Diemen. Oosterend 9.30 uur ds. H. Fibbe, Heilig Avondmaal; 19.00 uur jeugd dienst Oudeschild 11.00 uur ds. H. Fibbe, Heilig Avondmaal. De Cocksdorp 11.00 uur ds. J. ter Haar. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs. K. H. Ub- bels uit Schagen; 19.00 uur drs. K. H. Ubbels uit Schagen. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 10.00 uur drs. J. J. N. Wilmink; 19.00 u. jeugddienst in de Ned. Herv. kerk. GEREFORMEERDE GEMEENTE in Kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 uur en 16.00 uur dienst, dinsdag 19.00 uur ds. G. M. de Leeuw. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.15 uur ds. Knipscheer, kerk dienst en ontmoeting met Doops gezinde gemeente Veenwouden. BAPTISTEN GEMEENTE 10.00 uur ds. R. Meeuwsen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 u, dameskoor, uitzending via De Lichtboei, zo. 10.45 uur, The Gospeltrain, kindernevendienst. Uitzending via Radio Texel. Oudeschild zondag 9.30 uur. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. 10.30 uur Openbare Lezing. 11.20 uur Wachttorenstudie. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter A. Waverijn Th. van Hat- tem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw Gatske Ykema, tel. 14152. Nuttige adressen: "Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. "Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. "Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Voor drin gende hulp belt u 02230-27166. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. flurt), Janneke Beers (piano) en Ro bert Huisman (trompet). Saskia Eelman en Oscar Bremer, na men die eigenlijk geen verdere Intro ductie behoeven, brengen om 16.05 uur ondermeer musicalsongs uit de 40-er en 50-er jaren, ballads en easy swing ten gehore. Nieuwkomer De groep „Round up" is bij Bandpro motie een nieuwkomer. De leden Pieter-Jan Kooger (gitaar), Bert de Ridder (drums), Wim-Piet Eelman (gi taar en zang) Jan Zijm (bas) en Elles Kaercher (keyboard en zang), vertol ken zowel covers als eigengeschreven nummers. De laatste zes maanden heeft de anderhalf jaar oude groep regelmatig opgetreden. „Round Up" start om 16.35 uur. Na dit optreden wordt het podium bevolkt door de swingende, melo dieuze popmuziek van „Vivid". Deze groep ging voorheen onder de naam Cease Fire" door het leven. Hoewel de leden niet meer op Texel wonen, treden zij hier nog regelmatig op. Ma rieke Eelman (zang), Pienie Marinus (gitaar), Wilco Witte (bas). Jan Jacob Zegel (drums) en Oscar Bremer (toet sen), namen deel aan de Grote Prijs van Nederland en brachten in eigen beheer een cassettebandje uit. Mo menteel wordt druk gewerkt aan het uitbrengen van een cd. Eigen werk De drie maanden oude band „Fuga- zi" start om 18.30 uur. De groep, die zowel eigen nummers als stevige 60-er en 70-er jaren nummers speelt, debuteerde in augustus tijdens „Oosterender pop". De leden zijn: Martijn Dros (gitaar), Monique de Bruin (zang), Edwin bakker (gitaar) Hein de Vries (bass) en Biem Vla ming (drums). Disco, soul, funk en een incidenteel bluesnummer staan op het repertoire van „Nothing to Lose", die om 19.30 uur speelt. De groep wordt gevormd door: Belinda van Diesen (zang), Iedere zaterdagochtend haalt Scou- ting'Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oudpapierwagen kunt u ook gereedschappen voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjak- kertstraat en Wilsterstraat. Claudia Rey (zang). Marcel Buysman (drums), Orph Oostveen (gitaar), Mar ten Zegel (bas) en Maurice Bakker (toetsen). Folkmuziek Om 20.30 uur brengt „Mananan" (oftewel de Nioz-band) ouderwetse folkmuziek ten gehore. De muzikan ten zijn: Wim de Bruin (accordeons), Wim Klein-Breteler (gitaar/mandoline), Bouwe Kuiper (viool/banjo), Swier Oosterhuis (doedelzakken) en Hans Witte (zang), „Delorean" staat garant voor een „stevig uurtje", dat om21.10 uur aan vangt. Het repertoire bestaat uit hea vy rock, waarbij eigen nummers een steeds belangrijker rol gaan spelen. In „Delorean" spelen: Pieternel Geurtz (zang), Jan Siem Dros (toetsen), Mar tin Wiggers (gitaar), Jeroen Dros (bas) en Hans Vlaming (drums) De Texmen Texelpop wordt besloten met een op treden van de „Texmen", een forma tie die voortkomt uit de bekende „Shakin' legends". De groep, be-' staande uit Rob Kooiman (gitaar), Hans Hopman (bas) en Ben Bakker (drums) heeft zich gericht op de (glit- terirock van eind 60-er, begin 70-er jaren. Deze „uitsmijter" van de avond maakt zaterdag bij Bandpromotie 1991 haar debuut. De presentatie wordt zaterdag ver zorgd door Marcel Wernand en Bou we Kuiper, de organisatie is in handen van het bestuur van de Stichting Popmuziek Texel. Maandag werd ingebroken in de bungalow van een 36-jarige vrouw uit Raesfeld. Alle kamers van het aan de Californiëweg staande ge bouw bleken te zijn doorzocht. Ver mist wordt een Canon Eos 750 fotocamera en een zoomlens 35-70 mm met een gezamenlijke waarde van ongeveer f800,- Dezelfde dag was er ook ongewenst bezoek in een zomerhuis aan de Zanddijk, waarbij een horloge van f1400,- werd buitgemaakt. Toen de naar schatting 35-jarige vermoedelij ke dader op de bromfiets wegreed, kwam de 79-jarige eigenaresse (woonachtig in Veenendaal) er juist aan. Zij heeft de man niet kunnen achterhalen maar verstrekte wel een signalement aan de politie. Musicalvereniging „Geen C te Hoog" heeft voor het seizoen 1991/1992 de musical „Heerlijk duurt het langst" van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink in studie genomen. De rol verdeling is in volle gang. De produk- tie heeft nog plaats voor meisjes tussen 16 en 20 jaar, jongens tussen 16 en 25 jaar en enkele heren van 30 tot 45 jaar. Opgave vóór vrijdag bij Toos Maas (tel.12788), vanaf vrij dag bij Judy Nieuwland (tel. 14405). De op handen zijnde scheiding van huishoudelijk afval is het onderwerp van de jaarlijke open dag van het Overkoepelend Orgaan van Vrouwen organisaties. De bijeenkomst wordt dinsdag 8 ok tober gehouden in dorpshuis 't Skiltje en begint om 10.00 uur. Van ge meentewege zal uitvoerig informatie worden gegeven over de wijze waar op groente-, fruit- en tuinafval van het overige huisvuil moet worden ge scheiden. Ook wordt een diafilm ver toond en wordt een bezoek gebracht aan het vuiloverslagstation bij oude schild. Er is volop gelegenheid voor het aan de orde stellen van practi- sche problemen. De gemeente vindt de bijeenkomst van groot belang om dat het succes van de huisvuilschei- c^jng voor een belangrijk deel afhankelijk is van de medewerking van de huisvrouwen. De open dag is toegankelijk voor leden van alle Texel se vrouwenverenigingen. Nadere in formatie volgt. De jaarlijkse nationale collecte van de Nierstichting wordt volgende week gehouden. Op Texel zijn nog collec tanten nodig. Wie zich voor dit goede doel wil inspannen, kan zich opgeven bij Elly Heerschap, Wittekruislaan 33, Den Burg, tel. 13173. De opbrengst is bestemd voor de Nierstichting, die zich vooral voor de chronische nier patiënten inspant. De stichting streeft naar verbetering van de nood zakelijk „dialysebehandeling" en in tensievere patiëntenbegeleiding. Chronische nierziekte veroorzaakt meestal arbeidsongeschiktheid en de daarmee gepaard gaande terugval in inkomen. Waar nodig biedt de stich ting financiële hulp aan patiënten. De stichting heeft dit jaar naar schatting tien miljoen gulden nodig voor we tenschappelijk onderzoek. Vorig jaar overschreed de collecte voor het eerst de acht miljoen gulden. Ge hoopt wordt dit bedrag ook dit jaar bijeen te brengen. Donderdag 19 september Om 14.00 uur begint bij De Schuilhut in De Koog een kerken- tocht langs de zuidelijke route. Van 19.00 tot 20.00 uur houdt de afdeling jazzgym van SVC een instuif in Het Eierlandsche huis. De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid houdt vanaf 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Gesproken wordt over onteigening van grond voor het bestemmingsplan De Mars, nieuwbouw VVV, de jaarrekenin gen '88 en '89, de juni-circulaire en de collectieve ongevallenver zekering voor scholieren. Vrijdag 20 september In kantine De Spil in Den Hoorn wordt de algemene ledenverga dering van ZDH gehouden, aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 19.30 uur „The hard way". Het is een lichtvoetige „film over een film" want het gaat over acteur Nick Lang (Michael J. Fox) die eens wat anders wil dan spelen in op pervlakkige avonturenfilms. Hij wil een rol met diepgang en ka rakter en zip grote voorbeeld is de New Yorkse inspecteur John Moss (James Woods) die achter de „Party Crasher" aanzit. Deze crasher verschijnt op plaatsen waar veel mensen zijn en schiet dan een willekeurig iemand dood. Nick krijgt het voor elkaar om maat te worden van Moss, die daar allerminst van is gediend. Dat is het begin van een reeks minder waarschijnlijke verwikke lingen, die mede dank zij de kwaliteit van de twee hoofd- rolspelers best de moeite van het meebeleven waard zijn. Zaterdag 21 september Vanaf 11.00 uur is het in en bij de CVO-school in Den Burg na- tuurfeest met spelletjes, roiti- meltjesverkoop, gebakken vis, etc. Om 13.00 uur beginnen bij „Nieuw Breda" in Eierland de Texelse kampioenschappen klei duiven schieten. In sporthal Ons Genoegen wordt van 13.30 tot 15.30 uur volley- balinstuif gehouden voor kinde ren van 8-16 jaar, Om 19.30 uur gaat bij De Bijen korf in Oosterend de lampionop tocht van start met medewerking van „Excelsior". Thema: circus. Op de speelweide van zwei Molenkoog begint om 14.3 de manifestatie Texelpop ofi Bandpromotie. In Cinema Texel draait omj uur „The hard way". Zondag 22 september Zwempark Molenkoog besi zwemseizoen 1991 met ee familie-estafette (15.00 tot uur) en zwemmen door hot (16.00 tot 17.00 uur). Van 14.00 tot 18.00 uur café De Zwaan een kennis kingsmiddag voor de darts; gehouden. In Cinema Texel draait „Tha way", aanvang 20.30 uur Maandag 23 september Het Overkoepelend Orgaan Vrouwenorganisaties houdt 13.30 uur een vergadering zaaltje bij de Doopsgezinde In Cinema Texel draait om uur „The hard way". In De Schuilhut in De Koog toont de heer v.d. Berg een serie over Texel. Dinsdag 24 september Om 15.00 uur komt de Oo- der bejaardensoos in De bijeen. Ook nieuwe leden j welkom. In het raadhuis wordt om uur een openbare vergaderi van de commissie volwass» educatie gehouden. De Historische Vereniging houdt om 19.30 uur in dorp d'Ouwe ULO een bibliotheel avond, uitsluitend voor lede gankelijk. De verzamelaarsafdeling var Historische Vereniging heefi hetzelfde gebouw een bijeer komst om 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 2 uur „The hard way". Hoogwater Oudeschil Do. 19 04.30 en Vr. 20 06.20 en Za. 21 07.36 en Zo. 22 08.04 en Ma. 23 09.06 en Di. 24 09.46 en Wo. 25 10.26 en Do. 26 10.55 en Aan het strand is het een uur eerd hoogwater. De zon komt 22 septe op om 07.24 en gaat onder om IS uur. 23 september volle maan; 24 tember springtij. Burgemeester Schipper wil voortaan per aanvraag beoordelen of hij toe stemming verleent voor ballonvaar ten die niet vanaf het vliegveld vertrekken. Als wordt opgestegen vanaf een plaats die niet wordt aan gemerkt als luchtvaartterrein is toe stemming van de burgemeester (en uiteraard van de eigenaar van het stuk grond) een vereiste. De burge meester kan tijdens de voorbereidin gen en de start voorwaarden stellen omtrent de openbare orde en de vei ligheid van het publiek. Aanleiding voor het innemen van een standpunt door b en w was de lucht ballon die het 60-jarig bestaan van ZDH opluisterde. Eén van de ballon vaarten eindigde nabij natuurgebied De Geul, waarover via Staatsbosbe heer bij de burgemeester een klacht werd ingediend. Schipper verbood toen in eerste instantie verdere vaar ten. Na een gesprek met ballon-piloot T. Kurvers werd het verbod echter opgeheven en volgden nog vijf vaar ten, zonder dat er nog klachten wa ren. Omdat Texel veel natuurgebieden be zit, is de kans aanwezig dat in een dergelijk gebied wordt geland, 's Zo mers kan hierbij schade worden aan gericht aan gewassen en kunnen paniekreacties bij vogels en vee ont staan. Om dit te voorkomen wordt door de havendienst van Vliegveld Texel een kaartje uitgegeven waarop gebieden staan aangegeven die door vliegtuigpiloten dienen te worden ge meden: De Slufter, De Muy, Korvers Kooi, De Schorren, en Drijvers Vogel- weid. Hoewel het kaartje geen enkele rechtskracht heeft, wordt het door de piloten goed nageleefd. De Horsmeertjes en De Geul zijn niet op genomen, omdat zij in het ver- keersleidinggebied van De Kooy liggen. Als een ballon echter is opge heeft de gemeente geen enke genschap meer over de verde van zaken. Wat in de lucht gi een zaak van het rijk. Een bal dient minimaal 300 meter b» bouwing en 150 meter boven of water te varen. Volgens ds vaartwet kunnen ten aanzien landing geen eisen worden gr omdat niet precies bekend is vaart eindigt. De politie haalde maandagmk de Pontweg de brommer van 21-jarige jongen uit Den Burg weg voor technisch onderzod moed wordt dat de brommer voerd en teveel lawaai maakti het onderzoek dat bevestigt,1 proces verbaal opgemaakt. Een 56-jarige man uit Den Bi' aangifte van diefstal van twe» gen die in verband met de n? van de zwemclub op de Spa11 waren gezet. Het betreft een! sche (rood met hamer en sikk een rood/witte Indonesische* 0,70 x 1,20 meter. Op woensdag 2 oktober wori „De Buureton" een modeshow ouderen gehouden. Gezien d* belangstelling in de voorgaan: wordt ook nu weer zowel 's< als 's avonds een show geg* Mannequins zijn de ouderen 2 Kaarten zijn te verkrijgen bij* ting Welzijn Ouderen Texel, W lenstraat 2 en bij de fa. Zegd show verzorgt.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2