Veer is de sport in de rdediging gedrukt" Zwemmen op z'n hondjes... )tie Sportraad op aanpassing Koninghal: erclub houdt te wedstrijd eten maken aan seizoen imer Frans Bos kt goede start Voetbaljeugd Boys en Koog naar Ajax Kennismaking met de dartsport Goede opkomst bij hockey-training Georgië-avond voor R.K. Vrouwengilde Eilandcompetitie Volleybal Geslaagd Voetbalprogramma Oefenmarathon paarden en pony-aanspanningen Voetbaluitslagen Sloop van „Tearoom" wijzigt straatbeeld Texelse amateurmusici meer publiek waard BDAG 19 SEPTEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Een bijzonder tafereeltje is zon dagmiddag te beleven in zwem- park Molenkoog in Den Burg. Van 16.00 tot 17.00 uur mogen honden in het bad zwemmen. Al le hondenliefhebbers die hun dier een paar baantjes willen laten trekken, zijn welkom. Of de hon den het leuk vinden om in het water te worden gegooid zal ove rigens nog moeten blijken. In het Rotterdam schijnt een dergelijk éénmalig hondenzwemuur een succes te zijn geweest. Mensen die het onsmakelijk idee vinden dat honden zich in het voor men sen bedoelde zwemwater verma ken, moeten weten dat de honden de laatste gebruikers zijn. Na hen komt er niemand meer in en voor het nieuwe zwemseizoen wordt het water ververst. Het hondenuur vormt het ludieke eind van de traditionele mani festatie waarmee Molenkoog het zwemseizoen afsluit. In het kader daarvan wordt van 15.00 tot 16.00 uur familie-estafette ge houden. De groepjes die zich daarvoor bij de kassa van het bad kunnen aanmelden, moeten bestaan uit vier familieleden (die hoeven niet uit één gezin te ko men) of uit drie familieleden plus een ,gastzwemmer" van buiten de familiekring. inghal is primair bedoeld als grtzaal". aldus de Texelse d in een schriftelijke reactie onlangs gelanceerde PvdA- om het schouwburgpro- p te lossen door aanpassing De Koninghal. Volgens de id is bij de bouw van het duidelijk uitgegaan van een „Als laatste is daaraan egd dat de Koninghal ook ictioneel gebruikt zou kunnen traad vindt dat het voorstel >vdA geen doorgang mag m is onaangenaam getroffen feit dat betrokkenen uit de eld niet door de PvdA zijn „Weer is de sport in de mg gedrukt." actie staat dat geen twee, ven sportclubs gebruik van oninghal: Mareis, Tevoko, at- emging Texel, Nioz-volleybal, on (Antiekhuisje/Autocentra- lentevolleybal en de Texelse erenigingen (wintercompetitie A-voorstel om de De Koning maken voor cultuur en een voor de sporters te zoeken, ilgens de Sportraad de zaak or de sporters behoeft heie en oplossing gevonden te want ze hebben in de vorm Ie Koninghal een goede, voor oelde accommodatie." •stel om volleyballers en bas- naar de gymzaal van „De te sturen wordt verwor- lat de zaal qua afmetingen igeschikt is. „Het kan toch ivond rijdt de wielerclub de vedstrijd van de zomercom- londag 29 september wordt iting van het seizoen een srace voor de leden gehou- vel jeugd als senioren), aan- X) uur. wedstrijden dinsdag: Thijs de Boer; 2. Daniël Wichers; ikker; 4 Jan-Werner Prins; 5. Robert 6 Yvo Witte, 7. Tijmen de Wijn. Jacob Keijser; 2. Remco Koopman; ijm; 4. Dirk Domhof. A-poule: 1. Jordi Vinke; 2. Theo Dirk Vinke. Jan Buis; 2. Bart-Jan Boon. Br Boks, Remco Nagtegaal en evens hebben hun laatste tri- ar dit siezoen succesvol af- Er moest 1 km worden irnen in het kanaal Schagen- dat niet warmer was dan en Celcius. Toen moest er worden gefietst (drie ronden i bochtig en glad parcours, uitvallers opleverde door val- i. De 10.6 km lopen moest in nden worden afgelegd. Henk finishte in 2.21.03 (zesde ve- Remco Nagtegaal in 2.21.28 snder Boks in 2.29.00. het aantal partijen duidelijk nkantie had te ieiden. werd de aanwezige dammers hard in om de eerste punten van Ise damcompetitie. Frans Bos igeen ophouden. Nadat timer in het middenspel ver jandelijke linies doordrong en hijfwinst afdwong, waren de sen voor Bos, die uiteidelijk emise beiden loon naar wer- geven, sloeg Bos zo'n aan- )e malen af. Hij kreeg het in zijn kant toen Timmer dan I ene foutje maakte. De partij Wriaan Bruin en Frans Kuiper hoorlijk beïnvloed door de de eerste tijdnoodfase gleed och nog bijna uit, nadat hij irvoor uit een moeilijke stand oen bevrijden. In de eindspel- li remise binnen bereik, doch B'kte zich enigszins onnodig «ten. Kuiper benutte de kan ten slagvaardige wijze. Ate speelde een prima partij te- sterkere Gerrit Vlaming. Het 1 ook sneu dat hij door een hnodige misser pardoes kop- 9ing. Harry van der Wetering 1 het eindspel ervaren dat dskuill kwaliteit in huis heeft, 'de grote druk wist Van der een nipte remise-positie te en hij waande zich redelijk dskuil wist zowaar met een combinatie de vijandelijke verschalken. Zaterdag wordt tegen ZDC uit 't Zand. De 'strijd is i.v.m. het niet be- zijn van de zaal omgezet in vedstrijd. Er wordt vertrokken toot van 10.00 uur. nooit de bedoeling zijn om een be paalde categorie verenigingen een voor hen geschikte ruimte te bezor gen, door ondertussen verenigingen die al goed onder dak zitten naar een voor hen totaal ongeschikte ruimte te verbannen?", aldus de Sportraad. Intensief Heroverweging van De Ferrever ge tuigt volgens de Sportraad van on zorgvuldig omgaan met gemeenschapsgeld. De Ferrever wordt intensief gebruikt en is bij uit stek geschikt voor de sporten die daar worden bedreven. „Reeds twee keer is door middel van onderzoek aangetoond dat De Ferrever volledig recht van bestaan heeft." De Sportraad hoopt van harte dat voor de culturele verenigingen op Texel op korte termijn een oplossing wordt gevonden. „Het kan en mag nooit de bedoeling zijn een stuk vere nigingsleven verloren te laten gaan. Maar wat geldt voor de culturele sec tor geldt natuurlijk ook voor het vere nigingsleven in de sportsector. Het leven van de éénmag niet ten koste gaan van dat van een ander." De D- en E-pupillen en de junioren van de beide verenigingen Texelse Boys en s.v. De Koog gaan zondag naar de wedstrijd Ajax-De Graaf schap. Vertrokken wordt met de boot van 11.05 uur. De jeugd van De Koog dient zich om 10.30 uur bij Capri te verzamelen en voor Texelse Boys, eveneens om 10.30 uur. De jeugdlei ders regelen het vervoer naar en var de boot. Aan de overkant wordt ge reisd met bussen van de NZH. Men hoopt met de boot van 18.35 uur weer terug op Texel te zijn. Zondag wordt een kennismakingmid dag over de dartsport gehouden. De ze geheel vrijblijvende kennismaking is bedoeld voor mannen of vrouwen die nog niet in wedstrijdverband aan darten doen kennis te laten maken met de verschillende facetten van de ze sport. Op deze middag zullen ver schillende kenners aanwezig zijn voor informatie en instructie Speelmateri aal is aanwezig. Liefhebbers kunnen tussen 14.00 en 18.00 uur langsko men in dartcafé De Zwaan in Den Burg. De eerste hockey-training was een succes. Ondanks de regen kwamen maandag 25 enthousiaste hockey- ers/sters naar het trainingsveld van Texelse Boys. Bij voldoende animo kan een tweede trainingsuur worden gehouden om 18.00 uur (ook 's maandags). Gehoopt wordt dat wer kenden en mensen met een gezin van deze gelegenheid gebruik ma ken. De trainingen, die om 17.00 uur be ginnen, worden verzorgd door Bart Üdding uit Den Helder. De eerste les Het R.K. Vrouwengilde opent woens dag 25 september het winterseizoen met een dia-avond over Georgië, ver zorgd door de stichting Texel-Georgië Kontakt. De bijeenkomst vangt aan na een Eucharistieviering die om 19.30 uur in de kerk begint. Ook be langstellenden die nog geen lid zijn, zijn welkom. Programma dinsdag 24 september: Veld A: 18.30 u. RWS-Autocentr. DGM 19.12 u. DGM-Eelman Autocetr. 19.54 u. V.d. Woude-Kobeko Eelman 20.43 u. Bremakk. 1-Bremakk. 2 Kobeko 21 30 u. Paal 9-Gr. Slock Bremakk. 2 22.18 u. Cocky's K.-Tatenhove Gr. Slock Veld B: 18.30 u. 19.12 u. 19.54 u. 20,43 u. 21.30 u. 22.18 u. Veld C: 18.30 u. 19.12 u. 19.54 u. 20.43 u. 21.30 u. 22.18 u. 12 Balcken-RaboIJzer NBC NBC-Ecomare 12 Balcken Turkse Tent-LenR Ecomare Sportshop-Zegel M. Verfbus Durper Drup-Verfbus Sporsh. Vlier-Mantje Sport Durper Drup Wiersma-Ass. Bremer Texèle Smash '68-Texèle Ass. Bremer Zeilmakerij-De Boer Smash '68 Ria's W.-Visser B. Zeilmakerij Meermarkt-Rival Ria's W. Haarstudio-Leydekk. Meermarkt Wedstrijdleiding: Willem en Guus, tel. 14171. Bij Zwem- en Poloclub TX'71 zijn af gezwommen voor hun basisdiploma: Ricardo de Graaf, Hans Zijm, Ernst Zijm, Dennis Kuiper, Maarten Dogger, Pieter Waverijn, Robin Adema, Karin Zwaneveld, Lotte bij de Ley, Evelien Duin, Jolijn Smit, Elise Dijkshoorn, Jefferson van Karsen, Charlotte Boeyen, Meria Zegel. Voor het basis-pakket Zwemvaardig- heid I: Tom Wolkers, Bob Wolkers, Diede van Abs, Jacqueline Lindeboom, Maartje van Hattem, Aletta Brugge, Nelda Eelman, Anja Lobato. Zwemmend redden-sticker 1: Jannika Tromp, Jolanda Ellen, Mireille Zijm, Kees Grootjen, Hans Barhorst, Sebastian Ran, Paula van Munster, Jessica Eelman, Jeroen Persoon, Dirk-Jurjen Buysman, Dennis Bakker, Patrick Bakker, Freek-Jan Buysman, Carla Eilander. Voor het basis-pakket Zwemvaardig- heid II: Marieke Koorn, Eline Zijm, Imme Duin, Laura Witte, Ruth den Brok, Maarten Brugge, Irene Wassink, Silvia van Beek, Alexander Hillen, Valentijn Hillen. Zwemmend redden sticker 2: Madeion den Brok, Imme Wassink, Kim Boeyen, Erwin Persoon, Merlijn Adema, Coen Zoon. Balvaardigheid sticker 2: Danielle Rood, Monique Kuiper, Nata lie Ran, Nicolien Ran. Kunst b zwemmen sticker 2: Natalie Ran, Floor Zijm, Renate Rood, llona Keyser, Willeke Eelman, Nicolien Ran, Annemieke Zijm, Monique Kui per, Danielle Rood, Evelien Zijm, Coen Zoon, Merlijn Adema, Edwin Zwaneveld, Arjan Zwaneveld. Snorkelen sticker II: Janme Tïjssen, Jozien den Brok, Grie- tha Duinker. Zwemmend redden sticker 3: Edwin Zwaneveld, Arjan Zwaneveld. Uitslagen 17 september: Mannen en gemengd: Graaf Spuiterij- Autocentr. 3-0, Paal 9-RWS 3-0: Gr Slock- Eelman 0-3; Kobeko-Amro 1-2, Bremakker 1-Stuc. van der Woude 2-1; Cocky's Kapsalon- Koogerhoop 1-2: NBC-LenR 3-0; Ecomare-12 Balcken 3-0; Vrouwen: Question-Leijdekkers 2-1; Sportshop-Klif 12 2-1; Haarstudio-Westerleken 1-2; Zeven Provinciën-Zegel Mode 1-2; Wiersma-Visser Bouw 3-0, NIOZ-Ass Bremer 3-0; Zeilmakerij-Smash '68 2-1; Ria's Winkeltje-Slagerij De Boer 3-0, Cohen- Boutlque Texéle 3-0 Zaterdag 21 september: KNVB afd. Noordholland: Pupillen: Tex. Boys F1-De Koog F1 10.00 u. Texel F2-Texel F1 10.00 u. ZDH F1-Oosterend F1 10.00 u. SVC F2-SVC F1 10.00 u. Tex. Boys El-Oosterend E2 11.00 u. Oosterend E1-De Koog E1 11.00 u. SVC El-Texel El 11.00 u. ZDH E1-Tex. Boys E2 11.00 u. Texel E2 vrij Texel D1-De Koog Dl 12.00 u. SVC D1-Texel D2 12.00 u. Texel Dl vrij Junioren: W. meer A2-Oosterend A1 14.30 u. Flevo C1-Oosterend Cl 14.30 u. KNVB afd. Noordholland HOSV-De Koog (Z) 14.30 u. Zondag 22 september: KNVB afd. Noord Holland: Berdos-ZDH 14.00 u. N. Niedorp-Oosterend 14.00 u. Hauwert-Tex. Boys 14.00 u. W. Waard 3-Texel 3 14.00 u. Junioren: WGW A2-Texel A2 14.30 u. Dames: Duinranders-Tex. Boys 14.30 u. Donderdag 26 september wordt rond Den Hoorn een oefenmarathon voor paarden- en pony-aanspanningen (enkel- en dubbelspan) verreden. De organisatie is in handen van de On dernemersvereniging Den Hoorn. Op gave t/m zondag bij W. Goënga, tel. 19252. De sloop van het pand waarin „Tim- mers Tearoom" aan de Hogerstraat was gevestigd, trok gisteren en eer gisteren de aandacht van voorbijgan gers. De straat was tijdelijk geblokkeerd met een grote puincon- tainer en de Stenenplaats hulde zich, ondanks dat de slopers de brokstuk ken nat hielden, in een stofwolk. Voor ondernemer Mantje was de sloop aanleiding om zijn winkels in deze buurt een dag te sluiten. Op de stoep voor zijn schoenen- en kleding zaak stond een rij bankstellen, waar op het winkelende publiek kon plaatsnemen om rustig te bekijken hoe het statige pand stukje bij beetje tegen de vlakte ging. De slopers (van aannemingsbedrijf Willem Bakker uit Den Hoorn) troffen onder het puin een kelder aan met een booggewelf. De constructie lijkt op kelders die eerder onder andere panden in het oude centrum van Den Burg werden gevonden. Volgens hoofduitvoerder Thijs Schraag is de kelder als alle puin straks is opgeruimd, goed zicht baar. Verder vertelde hij dat bij de sloop ook twee kranten tevoorschijn waren gekomen. In beide gevallen betrof het een Nieuws van de Dag" uit 1914, met o.a. nieuws over het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog. De sloop is slechts het begin van een uitgebreide reconstructie, waarbij ook de naastgelegen bakkerswinkel, bak kerij en het magazijn aan de Stenen plaats worden betrokken. Winkel en tearoom verwisselen van plaatsbo vendien zal de tearoom doorlopen tot aan de Stenenplaats, waar echter geen ingang komt. De verkoop van brood gaat tijdens de verbouwing ge woon door. Volgens eigenaar Kees Timmer is het de bedoeling om de totaal vernieuwde zaak op 24 maart a s. te heropenen. IFoto Frans Hopman Zaterdag 14 september: KNVB afd. Noordholland: Junioren: Texel D1-W. Vogels D1 2 4 Zondag 15 september: KNVB afd. Noordholland: ZDH-BKC i_5 SVW 3-Texel 2 2 2 BKC 4-Texel 3 4—5 AGSV 2-Tex. Boys 2 5—3 Junioren: Vios (w) A1-Texel A1 1 2 Dames: VVS-Tex. Boys 3 3 is gratis. Contributie voor tien lessen moet bij de tweede keer worden be taald. De kosten bedragen 735,- per persoon. Ook oud-hockeyers, veterin- nen en veteranen die weer eens een balletje willen slaan, zijn welkom. Als de groep groot genoeg is, kan ook om 18.00 uur worden getraind. Bij voldoende belangstelling bestaat ook de mogelijkheid om op donderda gochtend te trainen. Hockeyballen en -sticks worden voorlopig door o.s.g. „De Hogeberg" beschikbaar gesteld. Voor inlichtingen en informatie: Els Postma, tel. 13554. t Negen muzikanten en één zangeres - van eigen bodem brachten in de Ned. Hervormde kerk van De Cocks- dorp in wisselende samenstelling een klassiek concert ten gehore, dat de moeite van het beluisteren volle dig waard was. Jammer genoeg had slechts een handvol toeschouwers die moeite genomen. Ook spijtig was het voor de restauratiecommis sie, die had gehoopt op een flinke collecte-opbrengst en verkoop van loten. Het concert, dat de toepasselijke titel „In de steigers" had gekregen, om vatte een keuze uit klassiek Italiaans repertoire. Initiatiefnemer Aad Bakker uit Den Burg had de deelnemers de vrije hand gegeven, en dat resulteer de in een vrij gewaagd programma. De hobbyisten hadden het zichzelf bepaald met gemakkelijk gemaakt. Maar op het stroeve beginstuk na, klonk het gebodene aangenaam in de oren. Hoogtepunten waren de optre dens van zangeres Hanny Roos uit Den Hoorn, die in Wim Luyken een ingetogen spelende pianobegeleider had. De drie aria's die door mevrouw Roos ten gehore werden gebracht, vormden een indrukwekkend vokaal intermezzo. Met het verstrijken der ja ren is haar stem lager geworden, maar haar natuurtalent laat haar niet in de steek. Daarnaast weet zij dank zij een goed inlevingsvermogen een bepaalde emotie te bereiken, die bij de toehoorders wordt „gevoeld". Ook Gerard Smeenk, die in vier van de negen nummers opdraafde en bo vendien op prima wijze de aankondi gingen voor rekening nam, was op dreef. In het razendmoeilijke „Sonata in bes" van Tartini, dat hij uitvoerde met Johan Ran op clavecimbel, steeg Smeenk tot grote hoogte. Vrolijk en temperamentvol was de vertolking van „Sechs Variationen" van Giuliani, waarmee de Cocksdorper violist sa men met zijn muzikale partner Jan Beijert (gitaar) het publiek in zuidelij ke sferen bracht. A Lotenverkoop De actie ten bate van de kerkrestau ratie loopt overigens goed. De loten- boekjes worden steeds dunner. Onder de kopers bevinden zich ook nogal wat toeristen, ook uit het bui tenland. „Kennelijk spreekt het doel, het behoud van de kerk als monu ment, hen aan", aldus werd zaterdag avond geconcludeerd. Op 1 november is de loterij ten einde; als prijs kan men zoals bekend schilderij en van Texelse kunstenaars winnen. De emateur munkanton die In de Itled. Hervormde kerk van De Cocksdorp een te klein gehoor wisten te boeien. Staand v.l.n.r Jan Nijman. Johan Ran. Tiny Welboten. Marijke Bakker. Dick Schermer. Hanny Roos en Wim Luyken. Onderste rij: Gerard Smeenk. organise tor Aad Bakker Jan Bei jert en Hans Cadee

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5