igenaren Krim-huizen rillen meer openheid partheid Texel quete wijst tevredenheid uit, maar: ksdorper koor Veltkamp en Bruining voeren schaakshow op Kunstaankopen Herkansing Vivid in „Grote Prijs" Cursus tekenen en schilderen EBDAG 3 OKTOBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 gemeen bestuur van de Coöperatieve Vereniging van Eige- (VvE) van Villapark Texel (De Krim) verstrekt geen adres- aan eigenaren die daarom verzoeken. Hierdoor wordt het kritische bezitters van vakantiehuizen zeer moeilijk ge- de andere eigenaren te benaderen. De (nog) kleine groep truste eigenaren wenst meer openheid van zaken. |in. gezamenlijke reactie weerleg- £-bestuur en De Krim-directie ik. Gesteld wordt dat de le- voor hen relevante informa- Daarnaast toont men de iten van een dit jaar gehou- quete onder de eigenaren, blijkt dat de overgrote meer- tevreden is over de de bun- verhuur en de kwaliteit voorzieningen op het vakan- um. oerder van het groepje „ver- is de heer Lex Walravens die tot afgelopen voorjaar maakte van het bestuur. Uit over de gang van zaken «I op tijdens de in april ge- WE-ledenvergadering. Walra- schuldigt het bestuur o.a. van ocratisch optreden". Sinds- bben enkele andere eigenaren hem aangesloten. Graag zou- groep uitbreiden, om zo te- te kunnen bieden. Het valt niet mee om de namen en van de andere eigenaren weet te komen. De meeste in kennen elkaar slechts van of via vluchtige ontmoetingen de ledenvergaderingen, die per jaar plaatsvinden, ns: „Pogingen om de beno- igevens te verkrijgen bij het iaat van de VvE zijn tot dus- «ets uitgelopen. Het bestuur boot af onder verwijzing Wet op de Persoonsregistra- bestuur niets bekend van andere le den, die zich bij Walravens hebben aangesloten. Bakridi: „Wij ontvangen alleen door hem ondertekende brie ven. Uit niets blijkt dat hij ook na mens anderen opereert. Als er werkelijk iets aan de hand is, zullen die andere leden dat toch ook aan hangig moeten maken." Desgevraagd licht Walravens toe dat het geen eenmansactie betreft. Tot dusver heeft hij twaalf mensen (van wie drie Duitsers) bijeen, die bereid zijn actie te ondernemen, maar die vooralsnog een afwachtende houding aannemen. Met een aantal van hen heeft hij regelmatig contact. Ledenvergadering In antwoord op de vraag waarom de adresgegevens niet worden doorge geven, verwijst het bestuur naar een ledenvergadering, waarin naar aanlei ding van andere verzoeken door de leden zelf is bepaald, dat er geen ge gevens mogen worden verstrekt. Ook de eigenaren van het andere Krim- park, de Residentie Texel (de eerstge- bouwde huizen), hebben dit tijdens een ledenvergadering afgesproken. Walravens stelt echter dat er nooit sprake van een officiële stemming is geweest. Volgens het bestuur is de Wet op de Persoonsregistratie wel genoemd, maar niet als hoofdargument. Ook wordt bestreden dat het bestuur te lang heeft gewacht bij het beant woorden van Walravens verzoek. „Hij heeft zowel de mondelinge als schrif telijke bevestiging gekregen dat de kwestie in de eerstkomende bestuursvergadering zou worden be handeld. Overigens is het hoogst merkwaardig, dat hij al met de Texel se Courant heeft gesproken, voordat hij het antwoord kreeg." De betref fende bestuursvergadering is inmid dels achter de rug. Het bestuur zag geen reden om van het standpunt van de ledenvergadering af te wijken. Drie kritiekpunten Walravens kritiek -tevens reden van zijn aftreden als bestuurslid- bestaat uit drie punten. Ten eerste vindt hij dat de meerderheid van het bestuur volledige informatie aan de leden te genwerkt. „Dit houdt automatisch in, dat het bestuur geen volledige ver antwoording aan de leden wenst af te leggen", concludeert hij in een brief aan het bestuur, waarin hij zijn aftreden aankondigde. Punt twee is de volgens Walravens afhankelijke opstelling van het bestuur ten opzichte van Exploitatie Maatschappij De Krim (EMK). In het bijzonder noemt hij EMK-directeur Warnaar, die bestuursvergaderingen in grote mate zou beïnvloeden. Op de derde plaats stelt Walravens dat bestuursvergaderingen moeten plaatsvinden zonder vertegenwoordi ging van EMK. De andere bestuursle den zijn dat echter met hem oneens. Walravens: „Het is toch van de gek ke, dat derden volledig op de hoogte mogen zijn van het besprokene in een bestuursvergadering, terwijl de eigen leden die informatie wordt ont houden." Democratisch Bakridi wijst de niet malse kritiek fali- kant van de hand. „Wat betreft open- (Foto Frons HopmanI Kluitje ns c.s. vinden dat zij door het met een kluitje in het riet gestuurd. „De gegevens zijn elijk openbaar. Een andere lamelijk naar het kadaster Voor twaalf gulden per innen we dan alle namen ver- i Het gaat echter om twee- I eigenaren, dus dat is niet en omslachtige, maar ook e zaak." 'jn medestanders hebben een stuurd aan het bestuur met toek binnen tien dagen te rea- lort na het verstrijken van het um" antwoordde het bestuur, m geen toezegging, maar het erp zou in een bestuursverga- an de orde worden gesteld. Anderen? reactie stellen bestuur en di- 2n eerste dat zij de krant niet dium vinden om deze kwestie orde te stellen. „Maar nu ns naar buiten treedt, zijn wij zaakt ook reageren", aldus irzitter R.M.I. Bakridi en De ecteur Martin Warnaar. Bij het Lex Walravens uit Breda: kritiek tities van de gemengde zang- ng van De Cocksdorp zijn igonnen. Dinsdagavond wordt 45 tot 21.30 uur gereperteerd lebouwtje naast de N.H. kerk. t wordt nog naar een bege- Nieuwe leden zijn welkom, itie: voorzitter Henk van Sla- lel. 11746. alleen afgedankte, nog bare kleding komen linsdag bij u ophalen, schoenen en laarzen welkom, maar dan wel Dus: schoenen en ng in VERSCHILLENDE en. Bind de zak waarin choenen zitten dicht sen schoenveter, voor van een label of etiket liet woord 'oenen". o tijdig met het uitzoeken Pollen die u missen kunt? 'et nu. Dat ruimt lekker op bewijst het Tesselhuus, de ie 'eumapatiënten en de in verkerende Roemenen een 'atbare dienst. Bedankt bij iaat. De organisatie. Het Villapark Texel in het Krim-gebied bevat talrijke fraaie optrekjes. heid van zaken maken we geen enkel voorbehoud. Als Walravens voorbeel den weet -bijvoorbeeld uit zijn eigen bestuursperiode-, moet hij die noe men. Het bestuur is democratisch gekozen, beleid en begroting zijn op de laatste ledenvergadering unaniem goedgekeurd. Als leden desondanks vinden dat het bestuur niet goed functioneert, kunnen zij het bestuur hierover aanspreken en tijdens verga deringen moties indienen." Onder meer wordt na het huishoude lijk gedeelte op de jaarlijkse ledenver gadering een compleet overzicht gegeven van verhuur, bezetting, ex ploitatie, toekomstverwachtingen, enz. Warnaar: „We nemen daar zeer uitgebreid de tijd voor. Alle voor de eigenaren relevante informatie wordt doorgegeven en toegelicht, met de grootst mogelijke openheid. Er is dan ook zeker oor voor kritiek." Dat hij de bestuursvergaderingen zou beïnvloeden, noemt Warnaar „een be lediging aan het bestuur". „De bestuursleden zijn stuk voor stuk van uitstekend niveau, zij laten zich heus niet door ene Martin Warnaar de les lezen. Ik ben als adviseur bij de ver gaderingen betrokken, met de af spraak dat als er iets wordt besproken waarbij mijn aanwezigheid met gewenst is, ik de vergadering verlaat." Handig Walravens verzocht VvE-voorzitter Bakridi zijn brief met de drie kritiek punten integraal ter kennis te bren gen van de aanwezige eigenaren tijdens de laatste, op 26 april j.l. ge houden, VvE-ledenvergadering. Vol gens Walravens heeft de voorzitter hem op „handige" wijze onmogelijk gemaakt tijdens de vergadering het woord te voeren en vervolgens ge weigerd de ontslagbrief door hem te laten voorlezen. Na afloop van de vergadering gaven enkele geïnteres seerde leden hun adres, zodat Walra vens hen een kopie van de brief kon toesturen. Inmiddels zijn een stuk of twaalf eigenaren met Walravens tot de conclusie gekomen dat het VvE- bestuur en de EMK-directie twee handen op één buik zijn, hoewel de belangen van beide partijen niet altijd parallel lopen. Zelfde doel „In de praktijk komen de belangen van de vereniging en EMK voor 95 procent overeen", stelt Warnaar. „Al lebei streven we hetzelfde doel na: een optimale bezetting van de huis jes. Alleen in bepaalde onderhandelin gen ben je even eikaars opponent. Dat gaat echter goed, er is weder zijds respect." Voorzitter Bakridi beaamt dit: „Wij zijn heel blij met de samenwerking." Desgevraagd kan hij zich wel inden ken dat (bij een deel van het publiek) de indruk bestaat dat projectontwik kelaren, verhuurorganisaties en ande re lieden die met onroerend goed omgaan, elkaar handig de bal toespe len en het met de belangen van par ticulieren niet zo nauw nemen. „Ik begrijp dat sommigen wel eens den ken dat het allemaal één pot nat is, maar men moet dat niet stoelen op gevoel, maar op feiten. In dit geval moet men niet vergeten, dat ook de bestuursleden zelf eigenaren zijn, die zorgvuldig met hun belangen om springen." Dat Walravens als het ware mond dood is gemaakt, wordt fel bestre den. „Hij krijgt genoeg gelegenheid. Dat hij geen bijval krijgt, is een ande re zaak. Blijkbaar wordt zijn mening niet door de anderen gedeeld." Verhuurprijzen Walravens heeft nog méér kritische noten op de zang. O.a. maakt hij be zwaar tegen het verplichte lidmaat schap van de Texelse Vereniging voor Logiesverstrekkers, de wijziging van het provisiepercentage wegens de realisatie van het overdekte zwembad en de hoogte van de verhuurprijzen. Inzake dit laatste punt wordt hij gesteund door een andere eigenaar, die in een brief aan het secretariaat zijn verwondering uitsprak over het feit dat de prijzen door De Krim wor den vastgesteld in overleg met de eigenaren. Volgens deze eigenaar zou het logischer zijn dat de hierop be trekking hebbende bepaling in de be heersovereenkomst wordt gewijzigd in: „De Krim adviseert de (nieuwe) prijzen aan de eigenaren". (Foto Frans Hopman) Doorzeuren Ook deze kritiek bestempelen bestuur en directie als onterecht. „Vijfenne gentig procent van de eigenaren zei den ja tegen het overdekte zwembad. In dat voorstel was opgenomen dat de eigenaren bijdragen in de kosten, o.a. door een verhoging van de ver huurprijzen. Het was een democra tisch besluit, genomen door veel meer dan de statutair vereiste twee derde meerderheid. Moet je daarover dan blijven doorzeuren?" Over de hoogte van de verhuurprijzen doet de EMK-directie een voorstel, gebaseerd op aa. bezettingscijfers en marketing-overwegingen. Vervolgens wordt de mening van het bestuur ae- vraagd, waarna De Krim-directie het besluit neemt. „Volkomen legitiem: in de beheersovereenkomst is dit zo vastgelegd." Enquete Een in juni gehouden enquete onder de 351 eigenaren van de twee Krim- huizenparken leverde een uiterst posi tief beeld op. Bijna de helft van de eigenaren beantwoordde de schrifte lijke vragenlijst, zodat de uitkomst betrouwbaar wordt geacht. De vra gen hadden betrekking op o.a. de verhuurprijzen, de verhuur, kwaliteit van de voorzieningen en service. De overgrote meerderheid van de onder vraagden (ca. 80 procent) kruiste tel kens de mening „tevreden" of „geheel tevreden" aan. Naast een klein percentage dat er geen mening op na hield, beoordeelde een handvol personen de situatie als „slecht" of „heel slecht". Op de afsluitende vraag „Bent u tevreden over de aan koop van uw bungalow" antwoord den totaal 142 mensen bevestigend en waren er tien zonder mening of ontevreden. Een trotse Martin Warnaar: „Natuur lijk verschillen de meningen, dat kan gewoon niet anders met zoveel men sen op een park. Maar de algemene opinie is duidelijk lovend. Dit kon worden bereikt door de goede sa menwerking tussen de eigenaren, hun bestuur en De Krim. Wij durven de vergelijking met elk ander park in Nederland dan ook gerust aan." Dries Veltkamp en Klaas Bruining presenteerden maandagavond in De Witte Burcht tijdens de tweede ron de van de interne competitie van de schaakclub En Passant een fascine rende schaakshow, die zijn aantrek kelijk niet zozeer ontleende aan kwalitatief goed spel, als wel aan de creativiteit waarmee beide schakers elkaar trachtten te verschalken. Sommige schaakstellingen trekken nu eenmaal de aandacht: Veltkamp en Bruining brachten een positie op het bord die zinderde van de tactische mogelijkheden. De rechtgeaarde schaker kan onmogelijk aan zo'n po sitie voorbij lopen en derhalve had den de heren over blangstelling van hun clubgenoten niet te klagen. In de eindfase werd duidelijk dat Veltkamp de beste papieren had. Nadat Brui ning zijn dame op een uithoek van het bord had laten verdwalen, zette zijn tegenstander een aanval in die hem een volle toren had kunnen opleveren, ledereen rondom het bord zag de wending - en ook Bruining wachtte gelaten af - maar Veltkamp liet de kans voorbij gaan. Misschien zag hij het niet of misschien wilde hij Bruining botweg matzetten, in ieder geval ging er iets mis waardoor Brui ning het initiatief overnam. Maar ook hij deed het niet goed waarop Velt kamp met een dame-offer op de proppen kwam, waartegen Bruining geen afdoende verweer kon vinden. In de analyse achteraf bleek echter dat hij nog wel degelijk had kunnen ontsnappenUiteraard kon dat Velt kamp weinig schelen: na jarenlange afwezigheid had hij bij En Passant een spectaculair eerste punt ge scoord. Was bovenstaande partij al een bewijs dat de competitie bij En Passant goed is losgebarsten, ook Harm Broekema en Jaap de Wijk vochten een keiharde strijd uit. Na ernstige openingsproblemen wurmde Broekema zich los en had zelfs uit zicht op de volle winst. Maar na een kleine technische fout was het voor deel weer geheel vervlogen. De partij werd afgebroken, maar in een geza menlijke analyse kwamen de spelers al snel remise overeen. Het bondsteam van En Passant speelt aanstaande zaterdag de eerste bondswedstrijd in de provinciale com petitie uit tegen Julianadorp. Uitslagen: J. W. Bakker-K Bakker 1-0; W. van de Rijke-V. Voskuil 0-1; A. Zijm-T. van Lingen 0-1; J. Dros- M. Witte 1-0; B. van Atteveldt-D. Hoekman 0-1; D, Veltkamp-K. Bruining 1-0, E. de Visser- B. van Elk 1-0, P Cornelisse-G. Zoetelief 0-1; P. Eelman-T Wittte 0-1; H Broekema-J. de Wijk Vi-V,. B en w willen de kunstwerken „Schapenmarkt" van Jan Bruin en „Facetten" van lenie Steffen aanko pen voor de gemeente Texel. De n^o- noprint van Bruin geeft een nostalgisch beeld van de schapen- markt zoals die vroeger op de Groe- neplaats plaatsvond. De gemeente kocht nog niet eerder werk van Bruin aan. Het schilderij van lenie Steffen, een collage-gouache, werd gemaakt voor de tentoonstelling „Stad en Dorp" en geeft een impressie van steden en dorpen. De adviescommissie kunst en cultuurbeleid bleek verdeeld over deze aankoop. B en w willen het werk ter aanmoediging van de schil deres echter toch aanschaffen. Met beide aankopen is een bedrag van f1600,- gemoeid. De Texelse rockband Vivid zal zater dag 12 oktober deelnemen aan de voorronde van de Grote Prijs van Ne derland in „Drieluik" Zaandam (aan vang 21.30 uur). De Grote Prijs van Nederland is een landelijke competi tie voor min of meer onbekende, ge talenteerde bands en wordt dit jaar georganiseerd door het blad Oor, in samenwerking met NCRV, KRO AVRO. Voor bands dus een uitste kende gelegenheid om zich in de landelijke „picture" te spelen. De voorronde werd bereikt door een demo-cassette in te sturen die door een „cassette-commissie" (Fer Abra hams, NCRV: Hans van den Heuvel, Oor, Ine Aerts, programmeur Tivoli, John van Luyn, programmeur Melk weg) werd beoordeeld. Uit de ca. 600 demo's werden er 150 goed ge noeg bevonden voor de voorronde. Van deze 150 gaan er 32 door naar de halve finale en daarvan gaan er weer acht naar de finale in de Amsterdamse muziektempel Paradiso. Een veldslag derhalve. Daarbij komt nog dat de bands in de voorronde slechts 15 minuten mogen spelen. Het is dus zaak zich snel te bewijzen, geen tijd om op te warmen en geen tijd voor fouten, zo herinneren de Texelaars zich nog van vorig jaar Vi vid is oorspronkelijk een Texelse band, maar opereert nu vanuit Alk maar. Naast optredens in heel Neder land deed Vivid al eerder mee aan de GPN en aan NCRV's Popslag. Ook werd in eigen beheer een cassette uitgebracht en wordt nu gewerkt aan de debuut CD onder productie van Wilmer Schouten (ex-Secret Sounds) en Bart van Poppel (Tambourine, ex- Piu Piu). De muziek van Vivid is voor namelijk erg „Vivid" (Engels voor kleurrijk, levendig) te noemen. Melo die en harmonie werpen de boven toon, maar scherpe randjes worden niet vergeten. Vivid bestaat uit: Ma rieke Eelman, lead-vocals; Oscar Bre mer, keyboards; Jan Jacob Zegel, drums; Wilco Witte, bass backing- voacals; Pinie, guitar backing- vocals. Deze cursus „Kennnismaken met teken- en schildertechnieken" is be doeld voor allen die tekenen en schilderen een plaats willen geven in hun leven en een gelegenheid zoe ken om daar - los van alle dagelijke drukte - eens mee bezig te zijn. De start is op woensdag 23 oktober. In deze cursus komen diverse mate rialen en technieken aan bod: teke nen met potlood en krijt, schilderen met waterverf en zijdevloeipapier, collage's maken, druktechnieken. De cursisten laten zich onder andere inspireren door wat de omgeving biedt. Speciale wensen en verwach tingen worden op de eerste bijeen komst besproken. Alle materiaal, nodig voor de lessen, is aanwezig en bij de cursusprijs inbegrepen. De cur sus bestaat uit acht bijeenkomsten en vindt plaats in dorpshuis d'Ouwe Ulo op woensdagochtend 9.30-11.00 uur. De cursusprijs is 780,— per per soon. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aanmelden tel: 15582. Docent is Wil ly Boer. Zij deed de lerarenopleiding handenarbeid en tekenen, gaf acht jaar les op een middelbare school, en is sinds vijf jaar als docent beeldende vorming werkzaam bij Triade, cen trum voor kunstzinnige vorming te Den Helder. MEDEDELINGEN VAN B EN W De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Bouwvergunning A. M. van Rossum voor het verande ren/vergroten van een woonhuis aan de Boodtlaan 40 te De Koog; N. M. J. de Graaf voor het plaatsen van een kiosk aan Strandpaal 28 te De cocksdorp, Zoetelief B.V. voor het ge deeltelijk vergroten van een strand paviljoen aan de Stengweg te De Cocksdorp; Nauta b.v. voor het ge deeltelijk vergroten van een winkel aan de Weverstraat 68 te Den Burg; Rijkswaterstaat, dienstkring Texel voor het vernieuwen van een haven meesterkantoor aan Haven 1 te Ou- deschild; Eerstaangewezen-Ingenieur directeur van de directie Noord- Holland voor het plaatsen van een reinwaterkelder aan de Mok weg 18 te Den Hoorn; H. van der Vis voor het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis aan de Molenstraat 27 te Den Burg; H. van Veen voor het plaatsen van een dakkapel aan de Gravenstraat 5, Den Burg; R Zandee voor het vergroten van een woonhuis aan de Loodssingel 17 te Oudeschild. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 0.12.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5