Cjroen ^tmrL-Jexels in het hart uim 18 ton kleding en 000 paar schoenen... Gemeente geeft ƒ200.000,- voor nieuw VVV-kantoor ima resultaat Max-actie: „Blues 'N' Trouble" topper van bluesfestival 1991 Mits anderen ook bijdragen: Pannenbier op 't Stappeland w Internationaal vogelcongres sm Ruzie vertroebelt discussie over podiumvoorziening sm Animo voor onbetaald werk tanende sm Rommelige demonstratie vuilscheiding gemeente w Willem Goënga temt 36 paardenkracht sm En Passant liet zich in het ootje nemen sm Draagt TVL bij via aandelen? Rotaryclub Texel i Jan Zwan) ichte bankrover kraag gevat lieme steun voor >sing stuiven Gevarieerd muziekaanbod in Den Burg: Botsing op boot Luidruchtig feestje HICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10622 DONDERDAG 10 OKTOBER 1991 ^tenues, abonnementen, etc. den de Rooy B.v., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 02220-12 741. na 18 00 uur 14881 Telefax 02220-14111 Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 2741. buiten werktijd Graaft, Pater Witteplem 3 Den Burg, telefoon 02220-15639 Postgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags Abonnementsprijs ƒ43,95 per half jaar; Los ƒ1,20 De bouwers van sportevene mentencentrum 't Stappeland in De Koog drinken vandaag pannenbier of beter gezegd: spantenbier. Aanleiding is dat de dertien reusachtige spanten (met een overspanning van 36 meter) die het karkas vormen van het gebouw, stormvast overeind staan. Inmiddels is ook begonnen met het aan brengen van de gordingen, zo dat het dak spoedig kan worden dichtgemaakt. Het cen trum is het grootste gebouw dat aannemer Meijert Boon ooit bouwde. De tennishal alleen al is 70 meter lang. Inclusief squashruimte is het complex 85 meter. Bij het monteren van spanten en dak bedienen de bouwers zich van een zelf uit gevonden en zelf gemaakt hulpmiddel: een drietal verrijd bare steigertorens van verschil lende hoogte. Staande op deze torens kunnen de timmerlieden het meeste werk verrichten, wat een stuk veiliger is dan dat zij telkens in de spanten zou den moeten klimmen. De ar beidsinspectie kwam dinsdag dan ook nieuwsgierig kijken en was vol lof. Op de foto op drachtgever Nico Erwich (rechts) in gesprek met Meijert Boon onder de juist geplaatste spanten. Op de achtergrond de steigertorens, iroto Harry de Graan (Advertentie - I.M.) en alle Texelaars voor hun 3 medewerking bij de kle- 'nzameling van dinsdag, in bijzonder de mensen en be en die bij het ophalen en «den waren ingeschakeld, de firma Spanjer, Dros :er'j, transportbedrijf A.P.C. >man. Verenigde Schilders, ners Bakkerij, Rab B.V., me iers van de Bolder, R. lr. I. Daalder, Margo Smit, aming en H. Daalder. zij de uitstekende medewerking van de Texelaars is de ;se kledinginzameling weer een groot succes geworden. Er totaal 18.260 kg opgehaald. De opbrengst daarvan be- 85 cent per kilo, dus totaal f15.521,-. Dat is dus belang eer dan vorig jaar. De helft van dit bedrag wordt gebruikt iet bekostigen van vakanties van zwaar gehandicapten in isselhuus in De Koog en uit de andere helft worden kuur- van Texelse reumapatiënten betaald. [leding werden dit jaar ook ikte schoenen ingezameld, e van de Roemenië-actie van ran uit Den Burg. Ook dat ima, tot grote opluchting van niserende Rotaryclub. Men ng geweest dat schoenen en door elkaar zouden raken, or de kleding aanzienlijk min- opbrengen. De herhaalde in aan de Texelaars om in en kleren toch vooral in goed herkenbare zakken aan in, had echter het gewenste t. van een enkele uitzondering overal de schoenen in aparte of dozen aan de straat, keurig van een label of etiket met thrift „schoenen". Jan Zwan er druk mee. Op het terrein wmaterialenhandel Rab in hild, waar de spullen vanuit ophaalauto's in grote lenten dinsdagavond tijdens oholcontrole op het Schilde- n bromfietser aanhielden. 20-jarige man na controle ;ende van de politie. Op ver van meerdere bankoverval- lilversum werd de verdachte :en. Ivro-programma „Opsporing is al eens aandacht aan irvoudige bankroof in Hilver- steed. De politie wist dat llega's uit de omroepstad om louding van de mogelijke er was gevraagd. Gisteren verdachte daarheen overge- dsleden waren het dinsdag- oerend eens met hun collega ran Texels Belang. Hij kaartte fprobleem aan waarmee ste kampen hebben, stwetgeving verbiedt uitrijden st, maar de boeren mogen 'en ook niet vol laten stuiven, is te algemeen en zou voor roelige gebieden een uitzonde eten maken", meende Nel van het CDA, die nog een erder wilde gaan en het colle- noedigde contact met de be- ministeries in Den Haag op Wethouder Terpstra wilde op voorwaarde dat de boe- msaties het college hierom ..Zij hebben zelf namelijk al 'leven die kant op gestuurd." louder wilde de ondersteu- B en W koppelen aan de irde dat de agrariërs zich dan t aan de rest van de regels estwetgeving houden. vrachtwagens werden overgeladen, kwamen de schoenen terecht op de grote aanhangwagen van Zwan. Die was al gauw vol. Uiteindelijk voerde Zwan drie overvolle wagens schoe nen af naar de VTB waarbij ook de koffer- en passagiersruimte van de trekkende auto was volgepropt. Zwan schat de hoeveelheid op 6000 paar en staat nu voor het probleem hoe het vervoer van deze onverwacht grote partij moet worden gefinan cierd. Hij denkt dat het transport zo'n f500,- gaat kosten en hoopt een sponsor te vinden. Kwaliteit Het kwam nogal eens voor dat zak ken bij het in- en overladen open barstten. Ook waren niet alle zakken goed dichtgebonden, waardoor kle dingstukken verstrooid raakten. Veel ophaalauto's hadden dan ook wat huisvuilzakken aan boord zodat de spullen weer konden worden inge pakt. Bij deze ongelukjes werd wel duidelijk dat de kwaliteit van de aan geboden spullen over het algemeen zeer goed was. Gordijnen, vloerkle den, vodden e.d. zaten er niet of nau welijks bij. Het was bruikbare, schone en soms zelfs nieuwe kleding, in en kele gevallen met het prijskaartje er nog aan! Ook in dat opzicht hadden de Texelaars dus gehoor gegeven aan de oproepen en het resultaat was de gemelde hoge taxatiewaarde. Vrijwilligers Omdat de mensen de zakken vlak aan de straat „voor de greep" had den gezet kon het inladen vlot ge schieden. Sommige buurten waren op het prima idee gekomen om alle zakken uit de omgeving op één punt bij elkaar te zetten, de schoenen en kledingzakken gescheiden. Naast de leden van de orgapiserende Rotaryclub waren tientallen andere vrijwilligers bij het ophalen betrokken. Er reden zo'n 15 auto's over het eiland rond. In enkele uren was alles opgehaald en in Ojdeschild overgela den in de grote vrachtwagens die voor afvoer naar het vasteland moe ten zorgen. Traditiegetrouw smulden na afloop alle medewerkers van de snert, deze keer in de Raadskelder in Den Burg. Daar werden meteen de zaken rondgemaakt met de Max- stichting, zodat het resultaat van de inspanning direct kon worden bekend gemaakt. Hoewel bij het ophalen zorgvuldig te werk is gegaan, is het natuurlijk niet uitgesloten dat zakken over het hoofd zijn gezien en dus zijn achtergeble ven. Ook wordt aangenomen dat er net als vorige jaren zakken zijn buiten gezet toen de ophalers al voorbij wa ren. Deze zakken kunnen worden af gegeven bij de familie W.R van der Vis, Gerritslanderdijkje 41. Dit weekeinde staat het hart van Den Burg voor het vierde achtereen volgende jaar geheel in het teken van de blues. Op acht lokaties spe len vrijdag-, zaterdag- en zondag avond 14 verschillende orkesten. Topattracties van het festival zijn de befaamde formaties „Blues 'N' Trou ble" en „The Calvin Owens Blues Band", beiden een begrip in de blu eswereld. „De cultuur staat bij ons voorop", aldus muziekcommissiele- den Gelein Jansen en Jan Koomen, die in samenspraak met de zaaleige naren het programma voor dit jaar samenstelden. „De bands moeten niet alleen kwaliteit hebben, maar qua grootte en sfeer ook nog passen in de café's of eetgelegenheden waarin ze spelen. Dat is wel eens een gepuzzel." Hoewel de organisatie tevreden is over de bands die dit jaar hun op wachting maken, wordt het gemis van de schouwburgzaal van hotel De Lindeboom als pijnlijk ervaren. „Het is onze grote wens de zaal zo spoe dig mogelijk weer bij het festival te kunnen betrekken." Voorlopig moet echter genoegen wor den genomen met de voorzaal, waar de Texelse formatie „Black Cadillac" vrijdagavond in het voorprogramma van „Blues 'N' Trouble" speelt. Lees verder pagina 3 In een woning in de Binnenburg werd in de nacht van zaterdag op zondag een luidruchtig feestje gege ven. Omdat de ramen open stonden, waren de muziek en de schreeuwen de mensen op straat te horen. De politie trad kalmerend op, maar dat hielp maar even omdat de be trokkenen stevig hadden gedronken. De verantwoordelijke bewoner van het pand kreeg toen nogmaals een waarschuwing, nu in combinatie met een „proeftijd": als hij zich binnen drie maanden weer aan iets dergelijks schuldig maakt, wordt proces verbaal opgemaakt. Een 37-jarige man uit Den Helder manoeuvreerde zijn aanhangwagen vorige week bij het afrijden van de boot te dicht langs de open portier van een auto. De2e raakte geheel verwrongen. ,,lk ben ervan overtuigd dat het mis gaat", merkte Gerbrand Poster (Texels Belang) dinsdagavond zwart gallig op. Zijn mening werd alleen gedeeld door fractiegenoot Cor Kuip en Gré Zegers van de (PvdA), de rest van de raad was wel bereid ƒ200.000,- beschikbaar te stellen voor een nieuw VVV-kantoor. Dit op voorwaarde dat de andere VVV- participanten Teso, TVL en TVO ieder ook met dat bedrag over de brug komen. Het totale VVV-bouwplan kost 2,6 miljoen. Daarvan moet 1,2 miljoen in de vorm van subsidies bijeen komen. De provincie heeft toegezegd ƒ400.000,- te geven. Volgens Cor Kuip van Texels Belang is het college door dit bedrag verblind. „Vergeet niet dat de RST al heeft afgehaakt als deelnemer. Als er nog eentje ver dwijnt stort de hele nieuwbouw als een kaartenhuis in elkaar. En wij voorzien een enorm jaarlijks exploita tietekort." Kuip is het niet eens met sluiting van het VVV kantoor in De Koog en merkte op dat het voor TVL en TVO niet zal meevallen bijdragen van Koger ondernemers voor de nieuwbouw bij Den Burg te krijgen. „Kan de VVV niet beter kantoorruim te in Den Burg huren, bijvoorbeeld de bodewoning van het raadhuis? Het gaat voornamelijk om de reservering scentrale. Die kan toch zichzelf be druipen en daarvan de huur betalen? Er kan beter nieuwbouw worden ge pleegd in De Koog, als zijnde een be langrijk toeristisch centrum. Dat is veel goedkoper en het bevordert de leefbaarheid van het dorp in de stille periode." Voor de opvang van reizen- den op de bonnefooi stelde Kuip voor een informatiepunt, al dan niet be mand, op de boot te maken. Faillissement Gerard van der Kooi vertelde dat de PvdA-achterban verdeeld is over deze zaak. Ik ben wel voor, maar wil geen verdere tegemoetkoming doen. Dus geen lagere grondprijs of gemeente garantie." Van der Kooi is kennelijk toch niet helemaal gerust op een goede afloop, want hij stelde voor van de nieuwbouw een BV te maken, om te voorkomen dat het eventueel wordt meegesleept in een faillisse ment. Peter Bakker (Groen Links) is voorstander van een nieuw kantoor, maar dat moet dan worden gebouwd door de goedkoopste aannemer. „En dat hoeft niet specifiek een Texelaar te zijn." Volgens Bakker verzamelen zich momenteel 'stuurlui langs de wal'. „De directeur van de Rabobank bijvoorbeeld. Waarom geeft hij geen miljoen tegen 1 voor het project? Ik bedoel, hij zit met zijn vingers in onze pot, dan willen wij wel even in de zijne zitten. Helemaal daar hij lek ker verdient aan het toerisme." Erna Eelman merkte op dat de pro vincie kennelijk beter inziet dat een fraai VVV-kantoor een visitekaartje voor het eiland is dan enkele collega raadsleden. ueiem Jansen en jan hoornen geven het goede voorbeeld, helemaal uit je dak gaan in het blues weekend.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 1