jp n Discussie podiumvoorziening vertroebeld door geruzie Vrijwilligerswerk in het zonnetje gezet 11 van 12 en 13 oktober Herfstwandeltocht Bekrast Rechten aan bod in vergadering vakbond Kerkdiensten zondag 13 oktober Uit het politierapport: iyWL Bazaar De Waal Extra verkoopdag in De Cocksdorp Volop variatie op Radio Texel Speel-o-theek tijd herfstvakantie dii PAGINA 2 TEXELSE COURANT DONDERDAG 10 OKTOBEl Vertrouwen in elkaar houden, daar toe riep wethouder Terpstra de raadsleden dinsdagavond op. De dis cussie rond een podiumvoorziening voor Den Burg wordt momenteel na melijk vertroebeld door onenigheid en de onrust had ook de raadsleden bereikt. ,,AI onze pogingen zijn erop gericht De Lindeboom terug te krij gen en er lijkt schot in de zaak te komen," aldus de wethouder. Volgens wethouder Terpstra, die de afwezige Tine Krijnen verving, voert de gemeente regelmatig overleg met de belanghebbenden. ,,Er bestaat echter onenigheid over de methode van aanpakken. Er treedt verharding van standpunten op en men vliegt el kaar in de haren over hoe iets is ge zegd. Maar het gaat er natuurlijk om Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt zondag een wandel tocht, die in het teken staat van de herfst. Voor deelnemers staat aan het einde een pan* snert klaar, bereid naar eigen recept door 't Haven- restaurant. De tocht start bij dit eta blissement aan 't Horntje tussen 13.00 en 14.00 uur. Er kan worden ingeschreven voor 5, 10 of 15 kilometer. Leden betalen ƒ5,-, met-leden ƒ7,50. De volgende wandeltocht is op 3 no vember. Dit is de najaarstocht die start in De Koog. Een inwoner van Den Burg zette maandag rond 15.00 uur zijn auto op het parkeerterrein bij AH. Toen hij te rugkwam zat over de hele rechter kant van de wagen een kras. De schade is niet door een andere wa gen ontstaan. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie, telefoon 12222. dat er zo snel mogelijk een goede podiumvoorziening komt en u kunt erop vertrouwen dat het college daar alles aan doet." Nel Eelman van het CDA geloofde best dat achter de schermen hard wordt gewerkt aan deze zaak, maar wilde daar graag van op de hoogte worden gehouden. Ze stelde voor dit via de commissie welzijn te regelen. Jaap Vlaming (Groen Links) wilde in zicht in de samenspraak tussen ge meente en culturele verenigingen. De suggestie dat het college brieven van de belangengroeperingen in de prullemand laat verdwijnen, werd door Terpstra met kracht bestreden. „Op 5 november wordt de stand van zaken in het college besproken. We hebben veel overleg met de betrokke nen en leggen hun brieven absoluut met zomaar naast ons neer." Hij kreeg steun van Erna Eelman (VVD). „Het duurt inderdaad allemaal wel wat lang, maar dat wisten we, want we zijn enige tijd geleden vertrouwe lijk van de gang van zaken op de hoogte gesteld. We moeten ons ge duld bewaren. Déze winter is toch al verloren voor de verenigingen, laten we voor volgend jaar proberen De Lindeboom veilig te stellen." Nel Eel man pleitte voor een betere coördina tie van de belanghebbenden. „Het is nu allemaal te verbrokkeld." Tijdens de openbare vergadering van de vakbond Abva/Kabo, op 14 okto ber in d'Ouwe Ulo te Den Burg wordt gesproken over het reilen en zeilen van de vakbond zelf en komt de rechtspositie van de werknemer in het algemeen aan bod. Ook wordt gesproken over de behoefte aan een contactpersoon tussen afdelings bestuur en leden. Aanvang 20.00 uur. X HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur dhr. M. Kuiper. Uitzending via De Lichtboei. De Waal 11.00 uur ds. J. Kok. De Koog 9.30 uur ds. L. O. Giet hoorn uit Groningen. Den Hoorn 9.30 uur ds. J. Kok, gezindsdienst m.m.v. The Gospeltrain. Oosterend 9.30 uur ds. H. Fibbe Oudeschild 11.00 uur ds. H. Fibbe. De Cocksdorp 11.00 uur ds. L. O. Giethoorn uit Groningen. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur drs. H. Wilmink (Doopdienst). Uitzending via Radio Texel. 19.00 uur ds. D. M. Kmbbe uit Sint Pancras m.m.v. Tex. Chr. Man nenkoor. Oosterend 10.00 uur ds. D. M. Knib- be uit Sint Pancras m.m.v. Tex. Chr. Mannenkoor. 19.00 uur Drs. J. J. N. Wilmink. GEREFORMEERDE GEMEENTE in Kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 uur en 16.00 uur ds. B. van der Heiden. woensdag 16 oktober: 19.00 uur ds. B. van der Heiden. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 11.30 en 16.30. uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Knipscheer. BAPTISTEN GEMEENTE 10.00 uur ds. R. Meeuwsen uit Den Helder. 18.00 uur Praise-avond o.l.v. ds. A. Reuvekas uit Zwaag m.m.v. Praise- band uit Noordholland. Uitzending via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg za. 19.30 uur dames koor. Uitzending via De Lichtboei, zo. 10.45 uur, herenkoor. De Koog: zo. 9.30 uur woord communiedienst. Oosterend: zo. 9.30 uur woord communiedienst. De Cocksdorp: zo. 9.30 uur. JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend. Geen vergdering i.v.m. kringverga dering in Swifterband. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend' moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdag 18.00 tot maandag 8.00 uur: Dokter R. Coutinho W. Vos, Schilder end 40, Den Burg, tel. 12023. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw Gatske Ykema, tel. 14152. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. •Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen telefoon 12527. •Kruisvereniging Texel: Voor drin gende hulp belt u 02230-27166. •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechmek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Bij de oudpapierwagen kunt u ook gereedschappen voor de derde wereld kwijt. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 5. Jonkerstraat, Willem van Beie- renstraat, Boogerd, Schoonoordsin gel, Witte Kruislaan en Burgerhoutstraat. Fietser ten val. Een 12-jarige fiet ser uit Ennepetal in Duitsland reed met klasgenootjes over een fietspad bij De Koog, toen hij de macht over het stuur verloor en ten val kwam. De jongen kreeg het stuur in zijn on derbuik. Aangezien hij astmapatiënt is werd hij voor onderzoek per ambu lance overgebracht naar het Gemini- ziekenhuis. Tegen lantaarn. Een 23-jarige inwo ner van Oosterend reed vorige week achteruit van een uitrit in de Pe perstraat. Hierbij gleed zijn voet van de koppeling, waardoor de wagen te gen een lantaarnpaal schoot. De lichtmast brak hierdoor af. Dubbele botsing. Een 53-jarige man uit Roermond reed vorige week met zijn bestelauto in de Weverstraat tussen twee geparkeerde kampeer- voertuigen door. Hij raakte de linker zijde van één van de twee, waarop hij achteruit probeerde te manoeuvre ren. Daarbij raakte hij nogmaals het kampeervoertuig en de achterzijde van de autó van een 38-jarige Ooste- render. Gestolen uit tas. In het gebouw van OSG De Hogeberg is vorige week een portemonnee uit een tas van een 42-jarige inwoner van Den Burg gestolen. Behalve geld zaten er bootkaarten in. De totale waarde be draagt ongeveer f200,-. Vlaggemast. Vorig weekend is bij een bankfiliaal in Den Burg een alu minium vlaggemast vermeld. De schade bedraagt ongeveer ƒ1000,-. Donderdag 10 oktober Tennisclub Deuce houdt ledenver gadering in de kantine bij de banen. Vrijdag 11 oktober In De Schakel bij de Hervormde kerk van Den Burg begint om 10.30 uur een orienterende bij eenkomst om na te gaan of er voldoende belangstelling is voor een cursus „Theologie voor ge meenteleden". In De Witte Burcht aan de Mo lenstraat houdt de stichting Delp hi een avond over droomuitleg, verzorgd door Irene Ekhart. Aan vang 20.00 uur. Entree f7,50; donateurs f5,-. In Cinema Texel draait voor het eerst „Another you", aanvang 19.30 uur. Het verhaal gaat over twee leugenaars: Eddie (Richard Pryor) is een oplichter die uit de gevangenis is gekomen door toe te zeggen dat hij welzijnswerk gaat doen. George (Gene Wilder) liegt chronisch. In verband daar mee heeft hij zelfs jaren in een psychiatrische inrichting gezeten. Het toeval wil dat Eddie George moet klaarstomen voor de maat schappij. Dat gaat natuurlijk met goed... Zaterdag 12 oktober In het kader van de Euro Bird Week (zie artikel elders in deze krant) geeft Adriaan Dijksen in het NlOZ-gebouw een lezing over Texel als vogeleiland en houdt Lasse Laine een voordracht over de Finse „Mystery-bird" competi tie. Aanvang 20.00 uur. leder is welkom; entree f2,50. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Another you". Zondag 13 oktober Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij het Havenrestaurant van 't Horntje worden gestart voor de herfstwandeltocht van Het Gou-, den Boltje. Afstanden 5, 10 en 15 km. Na afloop snert. Inschrijf geld f7,50 (leden f5,-). Windsurfclub Texel houdt een surfwedstrijd en een wedstrijd om het Texels jeugdkampioen schap. Inschrijven om 10.00 uur. Briefing 10.45 uur; start om 11.00 uur bij Dijkmanshuizen. Vanaf 13.30 uur kan op „Denne noord" aan de Grensweg worden ingeschreven voor de zesde Den- nenoordloop (tien Engelse mij len). Starts om 14.30 en 14.35 uur. In de Gereformeerde kerk van Oosterend wordt een „Dienst voor belangstellenden" gehou den, aanvang 19.00 uur. Meege werkt wordt door het Texels Christelijk Mannenkoor. Voorgan ger is dominee Han Wilmink. Thema: „In den beginne...", leder een is welkom. In het kader van de Euro Bird Week houdt Paul Lehman in het NlOZ-gebouw in 't Horntje een lezing over „Identificatie Thayers- gull en verwante soorten". Aan vang 20.00 uur. leder is welkom; entree f2,50. Ta In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Another you". Maandag 14 oktober Ingaand vandaag is op werkda gen en werkuren in het raadhuis een expositie te bezichtigen van foto's van Leo Barnard uit Oosterend. De Abva/Kabo houdt een open bare vergadering, aanvang 20.00 uur in dorpshuis d'Ouwe ULO. In het kader van de Euro Bird Week houdt Algirdas Knystautas in het NlOZ-gebouw een lezing over „Vogels van de USSR", aan vang 20.00 uur. Entree f2,50. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Another you". In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk aan de Kogerstraat in Den Burg wordt een Leerhuisbij- eenkomst gehouden. De heer Evers uit Amstelveen houdt e inleiding over „Spreuken der» deren"; Aanvang 20.00 uur In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn geeft een vogelv»j ter van Staatsbosbeheer een i voorstelling over flora en faun van Texel Entree f2,50; kinde tm 12 jaar fl,-. In de Hervormde kerk van Dt Koog geeft Freek Veldwischi dia-voorstelling over Texel; 20, uur. Dinsdag 15 oktober Van 10.30 tot 17.00 uur vut in de Hervormde kerk en het bouw ernaast aan de Kik- kertstraat te De Cocksdorp verkoping van handwerken er andere artikelen gehouden, gj ganiseerd door de Hervormde zusterkring. In de kantine van Texelse Bop begint om 19.30 uur een ge» bineerde rayon- en regiovergs ring van de veld- en zaalvoetbalverenigingen. De afdeling Dialect van de Hi rische Vereniging heeft om 21 uur een bijeenkomst in d'Oin ULO, ook toegankelijk voor niet-leden. In de Hervormde kerk van Dt Koog geeft Freek Veldwisch i dia-lezing over Texel; 20.00 u De gezamenlijke landbouworc saties van Texel hebben een gadering in Rebecca in De W 20.00 uur. In het kader van de Euro Bird Week geeft Dick Forsman inl NlOZ-gebouw een lezing ov» herkenning van roofvogels, m name de buizerdachtigen. In Cinema Texel draait om 2( uur „Another you". Hoogwater Oudeschild Do. 10 Vr. 11 Za. 12 Zo. 13 Ma. 14 Di. 15 Wo. 16 Do. 17 10.05 en 2i 10.15 en 2! 10.45 en 2! 11.00 en 2 11.07 en 2 11.30 en Oi 00.30 en 1i 01.27 en 11 Aan het strand is het ongeveer een eerder hoogwater. De zon komt 13 tober op om 7,00 uur en gaat onde 17.51 uur 15 oktober eerste kwart 16 oktober doodtij. Texelaars die belangeloos werkzaam zijn in de hulpverlenende sector, werden gisteren in de Burgemeester De Koninghal in het zonnetje gezet. Op de vrijwilligersdag presenteerden bijna 25 organisaties met totaal 3 400 medewerkers zich met kleurige kramen aan het publiek. Toch bleek dat de animo voor het onbetaalde werk tanende is. Door veranderingen in de maatschappij is de behoefte aan vrijwilliges echter groeiende. Wethouder Barendregt prees tijdens zijn openingstoespraak de vrijwillige inspanningen van ongeveer tweehon derd toehoorders. „Jullie verrichten nuttig werk, hoewel dat meestal ta melijk onzichtbaar gebeurt. Toch blijkt deze onbetaalde dienstverlening on misbaar, zeker nu de kosten van de gezondheidszorg en dienstverlening ter discussie staan. Vrijwilligerswerk komt de leefbaarheid ten goede", al dus Barendregt. Concurrentieslag Door een aantal oorzaken loopt de animo voor de onbetaalde gezond heidszorg terug. „Zwaardere belasting van de slinkende groep vrijwilligers en geen of nauwelijks een onkosten vergoeding zijn daarvan de oorzaak", aldus J. van Geerenstein, die namens Steunpunt Vrijwilligers Alkmaar het woord voerde. „Steeds meer vrou wen, voor wie het hulpverlenings- werk nu niet meer vanzelfsprekend is, kiezen steeds meer voor een be taalde baan, of zoeken ander vrijwilli gerswerk." Onder de verzorgende instellingen elders in het land is .vol gens de spreker een ware concurren tieslag om de gunst van de vrijwilliger uitgebroken. „De gevolgen van juist die ontwikkeling doen een aanslag op de motivatie van de ver zorgers die geen cent krijgen", aldus Geerenstein. Daden Hoewel het volgens hem broodnodig is dat vrijwilligers eens een schouder klopje krijgen, moeten de aanwezigen ervoor waken „zich niet het graf in te latfen prijzen". „Waardering moet wor den vertaald in concrete daden." Geerenstein doelde daarmee op een goede kinderopvang, getuigschriften, scholing en een onkosten vergoeding. „Er moet vrijwilligerswerk op maat komen. Gemeente en hulpverlening sorganisaties moeten daarom met el kaar om de tafel." De Hervormde Vrouwenvereniging De Waal houdt donderdag 17 oktober in de Hervormde kerk de jaarlijkse ba zaar. Er zijn ondermeer handwerken, antiquiteiten en boeken te koop. Via het rad van avontuur of een verloting kan een gokje worden gewaagd. Tus sen 10.00 en 22.00 uur uur zijn be langstellenden van harte welkom. De Hervormde Zusterkring van De Cocksdorp houdt dinsdag 15 oktober een extra verkoopdag in de Hervorm de kerk aan de Kikkertstraat en in het gebouw ernaast. Van 10.30 tot 17.00 uur is publiek welkom. Er wor den allerlei handwerken en andere ar tikelen te koop aangeboden. In het programma 't Allegaart donderdagavond tussen 19.0C 20.00 uur op Radio Texel wor gezonden (106.1 Fm) is een ir view te beluisteren met zange Maurice Marinus, alias Pinie v band Vivid. De deelname van de popgroep de Grote Prijs van Nederland de zaterdag, zal uitvoerig word besproken. Daarnaast komt Harry Polman openbare bibliotheek aan het» Het gesprek zal gaan over del boekenweek en ook de uitslag de kijkdooswedstrijd wordt bes ken. Presentatrices Ellie Mastf Whyte praten tenslotte met M Heetveld over haar zelfgemaal pen. Gestoken in authentieke I dracht, afkomstig uit alle prov» zijn 27 exemplaren van haart van 14 tot en met 17 oktober „Bij Els" op Weverstraat 48. Tijdens de herfstvakantie is o-theek in d'Ouwe Ulo aan d minalaan gesloten. Vanaf dinsl oktober kunnen kinderen vam zeven jaar weer volop speelgo nen, waarmee ze gedurende d ken naar hartelust mogen spd assortiment is na de zomerval aanmerkelijk uitgebreid. Een fo zin kan voor 715,- een jaar lan; recht. De openingstijden vand speel-o-theek zijn op dinsdag' 9.00 tot 11.00 uur en woensd 14.00 tot 16.00 uur. Voor als u zich uil en/of thuis rij Kom dan naar Restaurant 't B«W Kikkertstraat 19, 1795 A4 De Crf telefoon 02220-16547. Maandags gesloten Henk Groote. commandant van de vrijwillige brandweer Texel, laat zich uitvoerig informeren door Jan den Boer van het Rode Kruis.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 2