iternationaal congres ver zeldzame vogels ■uro Bird Week" in Panorama en Nioz Blues Concert in Cocksdorp lERDAG 10 OKTOBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 3 \chtigenzoals hier gedetailleerd op papier gezet door Texelaar Peter van der Wolf. zijn een zeldzaamheid op Texel. Vogelaars uit alle ihen hopen ze volgende week waar te nemen. bserveerders uit alle windstre kken zaterdag massaal neer eiland. Vanaf die dag, tot en ijdag 18 oktober wordt op e eerste internationale „Euro eek" gehouden. Tijdens deze ring, die wordt georganiseerd stichting Dutch Birding As- jn (DBA), worden zowel over 's avonds tal van activiteiten w gezet voor vogelaars, die ssie hebben voor afgedwaalde Met opzet is een tijdstip in aar gekozen, omdat tijdens de al van uitheemse vogelsoor- eiland aandoen, aeft zoals bekend faam ver onder zogenaamde veld- logen. „Dat komt door de gro ndigheid aan soorten", aldus an der Wolf die zelf verwoed ir is en er gewapend met ver- regelmatig op uittrekt. Tijdens lermaanden vertoeft Van der vogelwachter regelmatig in iur. „In de herfst echter is de het grootst." Vogels die hier :ure niet thuishoren worden tij- jn trektocht door de wind ie gedreven. Deze „dwaal- vinden op de waddeneilan- n rustplaats en een rijke Ibron." Texel is als wadden- Joor zijn goede bereikbaarheid est populair onder de vogel die het landschap minitueus ren naar onbekende fladde- mgstelling voor „birdwat- ching" stijgt snel, zo blijkt uit het im posante ledental (2000) van de DBA. In Nederland zijn tot nu toe zo'n 412 soorten vogels waargenomen. Een groot deel daarvan de laatste twintig jaar. Herkenning van vogels is een activiteit die wetenschappelijk wordt aangepakt (taxonomie) en waarbij de dieren nauwkeurig worden beschre ven. DBA-bestuursmedewerker Van der Wolf: „Daaraan hebben de DBA en verwante organisaties in andere landen in grote mate bijgedragen." Het vaststellen om welke dier het precies gaat (determineren) blijkt niet altijd even gemakkelijk. Minieme ver schillen tussen vogels zijn zelfs met een verrekijker vaak moeizaam waar neembaar. Op Texel zijn zo'n vijftien vogelaars lid van de DBA. „Vorige week lokaliseerden we voor het eerst een Aziatische Kleine goudplevier op het eiland. Het vogeltje bleek afkom stig uit Midden-Azië", aldus Van der Wolf, die voor verschillende doelen gedetailleerde tekeningen van vogels maakt, leder najaar komen zo'n hon derdvijftig tot tweehonderd DBA- leden naar het eiland. „Een mooie gelegenheid om aan dit bezoek de „Euro Bird Week" te koppelen", ver klaart Van der Wolf. Naast de DBA zijn ook een aantal buitenlandse vo geltijdschriften betrokken bij de orga nisatie. In jeugdherberg Panorama zal een internationaal wetenschappenlijk gezelschap in besloten kring kennis uitwisselen. Vertegenwoordigers uit vele landen diebeoordelen of een waargenomen exemplaar tot een zeldzame gevleugelde soort behoort, hopen tijdens dit congres tot een standarisering van normen te komen. Lezingen Minstens zo boeiend zijn de lezingen door vermaarde vogelkenners, die el ke avond in het Nioz-gebouw vanaf 20.00 uur worden gehouden. Het programma wordt zaterdag 12 okto ber gestart door Adriaan Dijksen van EcoMare. Diezelfde avond spreekt de Fin Lasse Laine over de „Mystery- bird"-competitie. Zondag 13 oktober geeft Paul Lehman een inleiding over meeuwen. Maandag 14 oktober ver telt Algirdas Knystautas over vogels in de USSR en dinsdag 15 oktober houdt Dick Forsman een lezing over roofvogels, met name buizerd- ERVOLG VAN PAGINA 1 Cadillac" is overigens de eni- ilse band die op het festival rig is. bekenden zijn „The Duke 'en „Brinkl's Boogie Band", pectievelijk in café In Den e Slock en café De Karseboom Ook „Bakertrain", die in café elaartje optreedt, luisterde het I al eerder op. De bezetting is in de loop der tijd sterk ge lhebbers kunnen terecht in lancing de J'Elleboog, waar de 's of Soul", bestaande uit 14 ie soultraditie hoog houden, stigen kunnen zich op muziek re band goed uitleven, relijke nieuwkomer in het blue- 1 is de Nederlandse „Cosy Cot- nf", die in taveerne De Twaalf 1 te beluisteren is. De Lim- 'ormatie „The Liberators", die 'n België goede bekendheid treedt op in café De Zwaan '°tel De Lindeboom. Een tus- 're van „The Liberators" wordt door de Amerikaan Tom Sha- ooit een duo met de „vijfde Tony Sheridan vormde, nthony's Holy Shit" werd door rise organisatoren opgemerkt bet Midzomerblues Festival, kke werd een poging gedaan d naar Texel te halen. Vnjdag- treedt de formatie op in de ba' van De Lindeboom, zater- "d in café De Zwaan. Bluesvader Blues en Boogie" is een op- 'ike verschijning in Nwereld. Hij is de 50 inmid- :Passeerd en is in heel Europa festival van enige faam aan- „bluesvader" speelt vrij dagavond in disco-dancing Question. De viermansformatie „Iron and Steel" brengt een mengeling van rhythm blues, rock roll, funk en jazz ten gehore, waardoor een zeer gevarieerd programma ontstaat. De band treedt op in De Zwaan. Zondagavond geeft „The Calvin Owens Blues Band" om 21.30 uur een gratis concert in De Twaalf Balc- ken. Vrijdag en zaterdag beginnen de zaaloptredens om 22.00 uur. Kaartverkoop Een algemeen passepartout van f 20,- geeft toegang tot alle concerten die gedurende het festival plaatsvinden. Een dagpassepartout voor zaterdag avond kost H5,-. Zaalkaarten kosten ƒ5,- en gelden slechts voor één con cert. Een zaalkaart voor hotel De Lin deboom kost ƒ10,-. Genoemde kaarten zijn verkrijgbaar aan de in gang van de deelnemende bedrijven. Tijdens het bluesfestival gelden in Den Burg speciale sluitingstijden. De deelnemende zalen hebben tot 03.00 uur een muziekvergunning en sluiten om 04.00 uur de deuren. Programma: Vrijdag: Café In Den Grooten Slock - The Ju ke Joints; café De Karseboom - Brinkl's Boo gie Band; taveerne De Twaalf Balcken - Cosy Cotton band; café 't Tesselaartje - Bakertrain; disco-dancing Question - Hans Blues Boo gie; disco-dancing de J'Elleboog - Sultans of Soul, voorzaal hotel De Lindeboom - Black Cadillac en Blues 'N' Trouble; kelderbar De Lindeboom - Mc Anthony's Holy Shit; café De Zwaan - The Liberators. Zaterdag: café In Den Grooten Slock - The Juke Joints; café De Karseboom - Brinkl's Boogie Band; taveerne De Twaalf Balcken - Cosy Cotton Band, café 't Tesselaartje - Ba kertrain; disco-dancing Question - Blues 'N' Trouble; disco-dancing de J'Elleboog - Sultans of Soul; voorzaal De Lindeboom - Tom Sha- ka/The Liberators; kelderbar de Lindeboom - Mc Anthony's Holy Shit; café De Zwaan - Iron Steel. achtigen. Diezelfde avond spreekt de Zweed Lars Jonsson, een autoriteit vogelgebied. De volgende dag, 16 ok tober, is het woord aan Arnoud van den Berg, die de Golf-regio behandelt en Gunnlaugur Pétersson die uitleg geeft over IJslandse vogels. Kleine, moeilijks te onderscheiden vogelsoor ten, zoals de Tjif-tjaf en het veelvoor komende Fites-geslacht worden donderdag door Per Alstföm behan deld. De week wordt vrijdagavond af gesloten met een lezing door Don Roberson uit de USA, met een Ame rikaanse vogelavond. De lezingen zijn voor iedereen toegankelijk, de entree prijs per keer bedraagt ƒ2,50. Een passe-partout, verkrijgbaar op de avonden zelf, kost ƒ12,50. Excursies Diegenen met een echte passie voor zeldzame vogels, willen er uiteraard zelf op uittrekken. Dat kan. Dagelijks gaan kleine groepen vogelaars de na tuur in op zoek naar de meest zeld zame vogelsoorten. Vooral het volkstuinencomplex nabij de vuurto ren is door zijn noordelijke ligging een geliefd stekje voor trekvogels en daarom trekpleister voor vogelaars uit alle landen. De groepen staan dankzij portofoons in onderling contact met elkaar. Een opzienbarende waarne ming kan zodoende uit het „Euro Bird Centrum", dat tijdelijk in het Toren restaurant bij De Cocksdorp is onder gebracht, razendsnel worden doorgegeven aan de overige groepen. In de RK kerk van De Cocksdorp wordt vrijdag 18 oktober een concert gegeven door Jan Beijert (gitaar), Jo- han Ran (piano en orgel), Gerhard Smeenk (viool en altviool), Heike Bre mer (alt blokfluit) en Jan Nijman (cel lo). Het betreft een herhaling van de concerten die in het zomerseizoen tij dens de Durper Markt werden gegeven. Er worden werken opgevoerd van Sor, Scarlatti, Loeillet, Finger, Marcel lo en Paganini. De toegang is gratis, het concert be gint om 20.00 uur. Fusie. De Stichting Kinderdagver blijf Texel, de Vereniging Peuterspeel zaal Kooterkeet en de Vereniging Kindercentra Texel gaan fuseren. De nieuwe naam wordt: Stichting Kin dercentra Texel. Het wordt een zelf standige instantie. Inrichting. De ƒ98.555,- die de ge meente van het rijk heeft gekregen voor sociale vernieuwing, zal worden besteed aan inrichting en verbouw van „De Buitelboet", het kinderdag verblijf in Den Burg, dat over enige tijd in gebruik zal worden genomen. Na een arbeidzaam leven en altijd opgewekt te zijn geweest, is na voorzien te zijn van de H. Sacramen ten der zieken, van ons heengegaan onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Hendrik Smit sinds 1972 weduwnaar van Agatha Witte op de leeftijd van 95 jaar. C. A. Smit t C. J. Schouten-Smit A. W. Schouten J. A. Keijzer-Smit A. M. Keijzer H. J. Smit M. Smit-Dros M. A. de Graaf-Smit D. J. de Graaf D. A. van Niele-Smit J. J. M. van Niele A. M. Smit A. J. Smit J. Smit-Smit M. M. Bekker-Smit P. J. Bekker A. C. van Vugt-Smit T. Ruijgt C. A. Smit t J. E. J. Smit E. Smit-Schijff klein- en achterkleinkinderen Texel, 8 oktober 1991, rusthuis St. Jan, Beatrixlaan 27, 1791 BA Den Burg. De H. Eucharistieviering ten afscheid zal wor den gehouden op vrijdag 11 oktober om 14.00 uur in rusthuis St. Jan, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de „Witte Burcht", Molenstraat, Den Burg. Hierbij danken wij u oprecht voor uw medeleven bij het overlijden van ALBERT DE RIDDER In het bijzonder een woord van dank aan dokter Coutinho en dokter Vos. Familie Winter en huisgenote Voor uw belangstelling en medeleven, betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vrouw en moeder BEA MOLANUS-DIJKSTRA zeggen wij u heel hartelijk dank. Een bijzonder woord van dank aan dr. K. Eissen en aan de verzorging van het verpleeghuis Texel. Texel, oktober 1991 B. Molanus en kinderen Jan Roeper en Sandra Zegers gaan trouwen op vrijdag 18 oktober om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg - Texel. Gelegenheid tot feliciteren in ,/t Eierlandsche huis", Klimpstraat 33, De Cocksdorp. U bent daar tussen 19.30 en 21.00 uur van harte welkom. Ons adres: Limietweg 16, 1795 JH De Cocksdorp. Wilt u ons gedenken, dan gelieve ons een 13 te schenken. (I.v.m. huwelijksreis liever geen bloemen.) Drie jaar was ik alleen en altijd nummer één maar vanaf nu zullen we samen delen want ik kreeg een broertje om mee te spelen. Ramon is zeer gezond en weegt 7 pond. 8 oktober 1991 Marja, Marcel en Nathalie Siemeling Brink 25, 1796 AH De Koog. Bezoek na 15.00 uur. Op 7 oktober 1991 is geboren onze zoon en broertje Mike Rien en Colinda Brouwer Marilyn Wulkpad 3 1794 BK Oosterend - Texel Hoera, we hebben een zoon' Robin Alexander Geboren op 4 oktober 1991. Ria Visser-Witte Henk Visser Kuinderbos 7, 2134 KM Hoofddorp. Tijdelijk adres: Spaarne Ziekenhuis, kamer 155, Haarlem. De viering van ons 25-jarig huwelijksfeest betekent voor ons een fijne dankbare herinnering. Heel hartelijk bedankt, want uw aanwezigheid, gelukwensen, bloemen en cadeau's maakte het tot een onvergetelijke dag! Henk Vonk en Marianne Vonk-Houtlosser. Texel, oktober 1991 Heel veel dank voor uw warme belangstelling in het ziekenhuis en thuis. mevr. Dijker-Daalder Burdetstraat Philips Matchline KTV vanaf ƒ1898,—. Service Center Texel. Tel. 11777. Wodan ,,Whoopie" Goes wenst al zijn clubgenoten een heel leuke en fijne (on derlinge) wedstrijd toe en hun bazen een gezellige dag. Te koop 1 x Opel Kadett, 5-drs, HB. LS, km. st. 60.000. Kleur: grijs met., bj. 1989, prijs ƒ19.500,— incl. Automobielbedrijf Den Burg b.v., tel. 13808. Bij aankoop van 'n spijker broek 'n CD-bon kado bij Blue Cadillac! T.k. mooie VW Polo shopper, kleur: blauw, bouwjaar 1987. Tel. 14067 KTV defect? Video defect? Service Center Texel, tel, 11777. Mooie oude boeken, 't Ouwe Boekie, Gravenstraat 28. Maandag 8 uur Leerhuis. L. Evers: „Spreuken der vaderen". Ballet-, fitness- en aerobic- kleding. Mantje Sport. Te koop 1x Volvo 340, 3-drs, HB, km.stand 40.000, bj. 1988, kleur: wit, trekhaak, zonnedak, spoiler, prijs ƒ15.500,— incl. Automo bielbedrijf Den burg b.v., tel. 13808. Nieuwe levering van King Louie pullovers ligt in de winkel. Strak model met div. versch. kraagjes, 100% ka toen, v.a. ƒ49.95! Blue Ca dillac! Philips stereo-toren AH 411 met ab. en Cd, ƒ748,—. Ser vice Center Texel. Tel 11777. Te koop een basgitaar, tel. 13933. Trainings/vrijetijdpakken nieuwe collectie. Mantje Sport. Nu alweer nieuwe vissen en planten. In Auqua Vita, vis- beurs, vrijdag, d'Ouwe Ulo. Plexis pullovers van 100% kantoen in blauw/ecru stre pen en met houten kraag knopen. Prima kwaliteit voor maar ƒ59,95! Ook als vest verkrijgbaar ƒ69,95! Blue Cadillac! Erres KTV, 55 cm, a.b. en te letekst, ƒ1098,—. Service Center Texel. Tel. 11777 Te koop 1 x Nissan Micra 1.O., 3-drs, bj. 1987, km.st. 40.000, kleur: blauw met., prijs ƒ12.000,— incl. Auto mobielbedrijf Den Burg b.v. St. James, Bretonse wollen truien en sjaals. Mantje Sport. Big John jeans, prima kwali teit en perfecte pasvorm! Halfwijd-, recht-, en strak model in div. wassingen v.a. ƒ119,95 bij Blue Cadillac! Te koop 1 x Nissan Sunny 1.4, 3-drs, LX, km.st. 39 000, kleur: wit, trekh, bj. 1989, prijs ƒ16.750,- incl. Automobielbedrijf Den Burg bv., tel 13808. Voetbal- en sportbroeken, zwart, wit, blauw, ƒ10,—. Mantje Sport. Donovan jeans, de perfecte Antifit spijkerbroek met knoopsluiting v.a. ƒ109,95. div. wassingen!.,.. En kijk ook 'ns naar de stoere win terjacks van Donovan bij Blue Cadillac! Hirschmann satelliet-instal latie met a.b., stereo en taal keuze. 2 jaar garantie en service, ƒ998,—. Service Center Texel. Tel. 11777. Te koop 1 x Nissan Sunny 1.3., 4-drs, LX, bj. 1987, km.st. 42.500, kleur: grijs met., prijs ƒ14.500,- incl. Automobielbedrijf Den Burg b.v., tel. 13808. T-shirts met lange mouw, div. kleuren, S-XXL. Mantje sport. Te koop Renault 5, 3-deurs, kleur: rood, bouwjaar: aug. 1987, km. stand. 63.000, prijs n.o.t.k. Inlichtingen tel. 18438 Voetbal- en zaalvoetbal schoenen maat 30-48. Mantje Sport. Elke donderdag klaverjassen in café De Kuip in De Koog. ook zonder maat. Aanvang 20.00 uur. Tel. 17418. Te koop Nissan Bluebird sta tioncar, diesel, nov. '87, 90.000 km., ƒ13.500,- Tel. 10218-15786. Champion sweaters- joggingbroeken-T-shirts. Mantje Sport. Welke all.st. heer 67+ heeft interesse om met all. st. da me 67+ een verz. platen progr. te lanceren op Radio Texel op zondagmiddag. Reacties onder nummer 1394 aan bureau Tex. Crt. Te koop gevraagd een spin newiel gebr. kl Tel. 17572. Elefanti mooie vrijetijdbroe- ken, mt. S-XXL. Mantje Sport. Spoedig hulp gevraagd: om een schuurtje en enkele bo men te slopen. Tel. 17749. Ook de VIP, komt bij Kapso- lon Qnipp. Liefst op af spraak, tel. 12227 Puzzelrit MAB. Snertrit. Za terdag start 20.00 uur bij Schoenmaker op het Wezen land. Info. tel, 14491 York sweaters, div. modellen, 80% katoen, 20% viscose, mt 92-58. Mantje Sport. Te koop stacaravan zonder vaste standplaats. 2.90 m. bij 8 m. Tel. 18540. Gevraagd. Scholieren om in de herfstvakantie en evt. za terdags in de lelies te helpen. Vanaf 14 jaar. T. Huisman, Pontweg 123, tel. 12401 De herfst laat haar mooiste kleuren zien in de zon, maar nu met concurrentie van Qnipp Kapsalon. Te koop tourcaravan met voortent en toebeh., evt. vaste standplaats op Texel. Tel. 17190 Maandag 8 uur Leerhuis. L. Evers: „Spreuken der vaderen". Wilco accu's voor auto's, trekkers en motoren. Garage Kievit, Jonkerstraat. Paviljoen Paal 9, elke dag ge opend, tel. 19309. Pils voor een piek. Zaterdag 5 tot 6 uur. In den Grooten Slock. Voor uitlaten, accu's, ban den en APK Garage Kievit, Jonkerstraat 4, tel. 12525. Rijschool Anders lest met Ford Escort en een Suzuki 400 GS motor. Bij aanmel den theorieboekjes cadeau. Telefoon (02230) 33655. Husqvarna motor- en elek trische kettingzagen met automatische kettingsme ring; zaagbladlengte 40 cm. Vanaf f450,—. Fa. Tatenho- ve. Den Burg, tel. 13809. Nieuwe serie landschap foto's, anders en mooier bij Pieter de Vries dé fotograaf, Weverstraat 36, tel. 14280 Verzekeren?? Bremer! Kantoor (02220) 18221 Siem Bremer (02220) 18681 Koos Bremer (02220) 18624 Kees Bremer (02220) 18837 Afvalcontainers voor het af voeren van puin, hout, bouw afval, vuilnis, ad. Fa. Taten- hove. Den Burg, tel. (02220) 13809 ANWB erkende rijschool Willemen. Voor al uw rijbe wijzen. Tel. (02230) 35663. Exclusieve bontontwerpen. Bontcouture Martin Karlas, Burgwal 29, tel 14911. Een uitstekend restaurant aan zee met uitzicht op Vlie land. Het paviljoen met zon neterras, waar U zich thuis voelt.Strandrestaurant Vliezicht. Duur?zo'n plavuizen- vloer? Vraag om een prijsop gave bij Tegelzetbedrijf Toine, tel. 15379. Strandpaviljoen De Krim, Paal 28 alle dagen geopend. Newton Software, 13271. Tandtechniek v. Kralingen; Kunstgebitreparaties. Zie kenfonds en particulier. Af spraken na telefonisch overleg. De Waal, tel. 12069 Te koop echte Texelse geite kaas. Buurtwinkel Ria Trap, Oranjestraat 5, Oosterend. Op het mooiste stukje strand van Texel, gelegen aan de Texelroute bij Paal 33, kunt U op ons zonneterras genieten van rust en gezelligheid. Strandrestaurant Paviljoen Vliezicht. Te koop prima nieuwe aard appelen Doré. Fa. Terpstra, PH-polder, De Rede 13. Newton software, 13271 Visman's warenhuis heeft alles (bijna). Zonwering. Koop bij de man die ook repareren kan! Jan Waaijer, tel 18446 Cocky's Kapsalon in De Koog is de enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575. We zijn vanaf nu weer maan dags gesloten. Elke woensdagavond live- music in ,,'t Galjoen".

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 3