taatsbosbeheer wil Woutershok afstoten Geen ontzegging voor drankrijder het kader van bezuiniging: Texelaar (16) toegelaten tot voetbalschool Volendam Straks professional? Door fout van rechtbank Texelaars voor de balie Klaverjassers scoren hoog crossen AVT r van start arswandeltocht Gouden Boltje Goedbeluisterd... Aquarelleren Scouting en Unicef samen in touw voor oorlogskinderen Jaarvergadering S.V.C. T WOUTERSHOK y (AG 22 OKTOBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 5 KAI7 de praktijk veranderde er eigenlijk niks. Alleen moest er een woning voor een beheerder komen, want die moest 24 uur bereikbaar zijn. Voor dat de plannen voor een bedrijfswo ning op 't Woutershok rond waren, kwam een boswachterswoning vlak bij het terrein vrij. Die oplossing was voor alle partijen aanvaardbaar. Op een algemeen terrein van SBB zijn wel voorzieningen als electriciteit en riante wasgelegenheden, maar geen kantines, supermarkten en der gelijke. Wel worden er in het seizoen activiteiten geboden, maar die staan in het teken van natuur- en milieu. „Dat is de groene lijn van SBB", legt De Graaf uit. Randverschijnsel? Het rijk bezuinigt en elk ministerie moet inleveren. SBB wordt uiteraard niet ongemoeid gelaten. Een efficiëncy-operatie werd afgekondigd. SBB heeft zich bezonnen over haar kerntaken. Dat zijn natuurbehoud en Op de derde competitie-avond van klaverjasclub ,,Den Burg" wisten en kele koppels weer tot hoge scores te komen. Met 7491 punten werden Aad Winters en Dirk Timmerman winnaars van de avond. Doordat de onderlinge verschillen in het begin van de competitie nog klein zijn betekende deze score veel plaatsen winst in het klassement. Zij stegen tien plaatsen en staan nu op een elfde plaats. Met 7483 punten werden Corrie Zijm en Bel van der Veen tweede. Dit kop pel scoort tot nu toe zeer goed en is opgeklommen naar de tweede plaats in het klassement vlak achter Freek van der Gracht en Carlo Bos die de leiding weer hebben genomen. Met 7183 punten eindigden Martien Boo gaard en Gusta Winter als derde. Ber- tus en Gerda Ofrein scoorden 6948 punten en werden daarmee vierde. Met 6850 punten eindigden Rob Caspers en Karei van Heerwaarden als vijfde. De stand na 12 partijen: 1. F. van der Gracht- C. Bos 20926; 2. C. Zijm-N van der Veen 20816; 3 Echtp. F. Vee- ger 20658; 4. E. Eelman-F. Halsema 19624; 5 B. de Bloois-B. de Bloois 19449; 6. J. Wiersma-J Vinke 19339; 7. W. Derksen-P van Heerwaarden 19330; 8. Th. Stoelmga-w Maas 19285; 9. Echtp M. Bakelaar 19240; 10. A. Vlas-R. Harbers 19160. sbosbeheer (SBB) moet, zoals alle overheidsinstellingen enteel, bezuinigen. Vandaar dat men een efficiëncy-operatie itart. Nu is het plan opgevat om alle algemene kampeerter- len kamphuizen van SBB af te stoten. Camping 't Wou- ok op Texel dreigt één van de slachtoffers te worden. itershok bestaat 28 jaar. Het is taatsbosbeheer opgezet als er-paspoortterrein. „Voor het >i/e kamperen, zonder toeters en", vertelt beheerder Ger de Om een paspoort te verkrijgen men twee weekenden „proef- ien" In het land waren in to- i terreinen waar men met zo'n ut terecht kon. 3 stapte SBB af van dit n. De Graaf: „Een jaar lang we „statenloos", was er hele- sen bewijs vereist. Het jaar er- i het kampeerbewijs in het eroepen en werd de naam rtterrein veranderd in natuur terrein." Het kampeerbewijs «den verkregen bij de ANWB. 3 werden alle natuurkampeer- in geïnventariseerd. Er zijn na- egels waaraan moet worden lom die naam te mogen voe- t heeft te maken met het aan- leden, kranen, orzieningen enzovoort. Er ble- gal wat terreinen te 'luxueus' Deze werden gesommeerd men een bepaalde tijd aan te anders zou men van de lijst geschrapt. Bedrijfswoning and 't Woutershok geen na- ein, maar een algemeen kam- ein. Daarvan zijn er zeven in nd", aldus Ger de Graaf. In wetenschap dat hardlopen s van alle sporten is, organi- e Atletiekvereniging Texel ook de winter weer een negental ssen door de Dennen. De eer- idt gehouden op zondag 27 r, vanaf de Monnikenweg. ige negen boscrossen worden veertien dagen gehouden, vanaf hetzelfde punt. Aan de slopen kan in de volgende ca- in worden deelgenomen: tt en met 12 jaar, 1110 meter; en 12 tot en met 16 jaar, he mes, dames veteranen, 4320 m gevorderde heren en da- 640 meter. De jongste jeugd i 11.00 uur het eerst van svolgd door de overige deelne- n 11.15 uur. Van de deelne- e vijf keer of vaker meelopen en klassement opgemaakt en s deelnemers die vijf maal of leelopen is een prijs in de in een actiefoto beschikbaar, thrijfgeld bedraagt f1,50 voor an de Atletiekvereniging tot 18 jaar en f2,50 voor senior- leelnemers die geen lid van niging zijn, betalen respectie- 2.50 en f 3,=. Het is ook mo- alle wedstrijden in te n. Dan bedraagt het inschrijf- ,50 en f12,50 voor leden van niging en f15,= en f20, overige deelnemers. Voor formatie kan contact worden men met Cees Timmer, tele- 512. 3 november wordt de na- Indeltocht van wandelsport- fog „Het Gouden Boltje" ge- Dit jaar wordt gestart van- foog. Er kan een afstand van '115 kilometer worden gelo- startplaats is café de Jutter. Ivan 13.00 tot 14.00 uur. tlokaal is open vanaf 12.30 sluit om 17.30 uur, inschrijving is het inschrijfgeld ss tocht, inclusief medaille, Konen t/m 15 jaar f 3, - en Konen van 16 jaar en ouder rsgen alleen administratie- shet inschrijfgeld f2,50. De Wrijving sluit op 26 oktober, istt kost deelname f1,50 den van Het Gouden Boltje 'een korting van f0,75 en 'e tocht is een speciale herin- 'en medaille, ontworpen. De s wandelevenèmenten in de "ie worden gehouden op 8 12 januari en 2 en 16 fe- haf Het Turfveld in de Den- ehrijven bij H. van Wen, Lieuwstraat 33. Voor len: B. Roest, telefoon bosbouw. Alle „randverschijnselen" die in de loop der jaren erbij zijn ge komen, wil men afstoten. De algeme ne kampeerterreinen bijvoorbeeld en de kamphuizen. De natuurkampeer terreinen blijven buiten schot. De beheerders zijn het niet eens met deze ontwikkeling. Ger de Graaf: „Er is dertig jaar verkondigd dat de alge mene terreinen wèl tot een kerntaak van SBB behoren. Maar ja, we moe ten het nu opnemen tegen de hoge heren." In overleg met een dienst commissie, een soort ondernemings raad voor de beheerders, is een handtekeningenactie op touw gezet. Deze startte rond de pinksterdagen en duurde tot eind augustus. Er wer den ruim 34.000 handtekeningen op gehaald. „Wij hebben tesamen een half miljoen overnachtingen. Dat is vier procent van de totale verblijfsre- creatie." De handtekeningen zijn overhandigd aan secretaris-generaal Joustra van het ministerie. Deze heeft de dienst commissie vandaag bij zich uitgeno digd om de actie toe te lichten. „We willen in ieder geval als zeven alge mene terreinen met elkaar verbonden blijven. In stichtingsvorm bijvoor beeld. Maar eigenlijk willen we liever bij SBB blijven", vertelt De Graaf. „De gasten vinden dat SBB iets heeft dat anderen hen niet kunnen bieden. Wij bieden rust en ruimte, zonder poespas. Als je zo'n terrein als parti culier exploiteert, ontkom je er niet aan om meer tenten op eenzelfde stukje grond te zetten. Wij willen niet dat de boel vercommerciaiiseert." Naar Limburg? 't Woutershok draait als een trein. Er wordt winst gemaakt. „Daarom be grijp ik het ook niet. We kosten geen geld, we leveren juist óp", aldus De Graaf, die al lange tijd in onzekerheid zit over de afloop van deze affaire. „Er wordt wel gezegd: je kan altijd bij SBB in dienst blijven, we zoeken een passende baan voor je. Maar wat is een passende baan voor mij? Ik ben al 21 jaar beheerder van 't Wouters hok. Als ik bij SBB wat anders had willen doen, had ik na vijf jaar wel gezegd: leuk werk, dat beheerder- schap, maar doe mij nu maar wat an ders. Ik heb echter hiervoor gekozen. Op de helft zit ik nu en ik wil die an dere helft ook volmaken. Als ik bij SBB wil blijven kunnen ze best tegen mij zeggen: je moet naar Limburg toe om boswachter te worden. Dat moet je dan maar net willen en kunnen. Je mag natuurlijk niet te emotioneel hierover worden. Maar ik sta achter het terrein en de filosofie die erachter zit. Dat moet gewaarborgd blijven, de manier waarop is bijzaak." Kwaliteitsverbetering Zo mogelijk zou Ger de Graaf met Margriet en Ger de Greet houden de moed erin. meer de toekomstperspectieven voor ..hun" camping zijn allerminst rooskleurig ifoto Harry de Graan zijn vrouw Margriet, die ook het no dige werk voor de camping verzet, het terrein als particulier wel willen voortzetten. „Maar alleen op de wijze zoals we nu ook draaien. We weten wat voor publiek er opaf komt. Daar zijn we groot mee geworden. En dan moet je nog meer aan kwaliteitsver betering doen. Nieuwe toiletgebou wen bijvoorbeeld. Dat staat nu ook wel op een investeringsplan, maar dat is door alle bezuinigingsperikelen in het slop geraakt. Net als de nieuwbouw van het kantoor. En het huidige hokje zou worden omge bouwd tot wasserette. Allemaal stop gezet." De winst van 't Woutershok ver dwijnt in SBB. „We krijgen gewoon jaarlijks een budget. Als we winst of verlies draaien, moeten we dat mel den. We kunnen dus niet ons eigen overschot reserveren voor investerin gen. Maar ik vind dat we eigenlijk onze eigen lusten en lasten moeten dragen." Vaste gasten Veel kampeerders hebben hun onrust over het besluit van SBB uitgespro ken. „We hebben toch zo'n 60 70 procent vaste gasten. Velen van hen hebben gezegd niet meer naar Texel te komen als 't Woutershok ver dwijnt. Ze vinden op andere Texelse terreinen niet wat ze hier hebben." Ambtelijke molens, dus ook die van SBB, malen langzaam. Daar weet De Graaf van mee te praten. „Als ik wat wil, gaat dat over zóveel schijven. Een log lichaam, het duurt allemaal veel te lang. Met dit ook, we zitten al zo lang in onzekerheid. En ik ver wacht dat er op zijn vroegst in het voorjaar duidelijkheid komt. Dus het komende zomerseizoen draaien we in ieder geval nog gewoon door onder de vlag van SBB." Als gevolg van een fout op de admi nistratie van de rechtbank krijgt een 48-jarige man uit Den Burg die on der invloed een auto bestuurde, slechts een geldboete en dus geen ontzegging van de rijbevoegdheid. Dit ondanks het feit dat hij zich al eerder aan hetzelfde schuldig heeft gemaakt. Toen hij op 24 februari vorig jaar 's avonds van de sporthal naar huis reed, trok hij de aandacht van de po litie omdat een van zijn koplampen het niet deed. Hij werd thuis opge wacht, waarbij bleek dat hij drank had gebruikt. De blaastest gaf een score aan van 465 milligram alcohol per liter uitgeademde lucht. Dat was niet uitzonderlijk hoog, maar er be loofde toch een flinke straf uit voort te vloeien omdat het de tweede keer was dat de verdachte wegens rijden onder invloed met justitie in aanra king kwam. Ontzegging van de rijbe voegdheid voor een periode van en half jaar of langer was daarom te verwachten. Geen dossier In december kreeg verdachte de dag vaarding: hij moest op 24 februari 1991 voor de politierechter in Den Helder verschijnen. Hij schakelde daarop Mr Wiet van Utenhove als raadsman in, die de rechtbank vroeg om een afschrift van het dossier van verdachte om de verdediging te kun nen voorbereiden. Dat dossier bleek er niet te zijn, waarschijnlijk omdat op de administratie van de rechtbank de veronderstelling heerste dat de zaak door middel van een „transac tie" (boetebetaling per acceptgiro waarmee in minder ernstige gevallen rechtsvervolging wordt afgekocht) was afgedaan. Daar was echter geen sprake van. Omdat er geen dossier was kon de zitting op de genoemde datum niet doorgaan en verdachte ging er dan ook niet heen, nadat Van Utenhove daags tevoren nog even voor alle zekerheid had gebeld. Na dien bleek dat er ook op het laatste moment niets was geregeld. Toch was de verdachte gedagvaard en die dagvaarding werd niet ingetrokken. Op 5 september kreeg verdachte een tweede dagvaarding, nu moest hij wegens het zelfde ten laste gelegde feit voorkomen op 18 oktober. Die zitting ging wel door, hoewel Van Utenhove tevoren had getelefoneerd dat het geen zin had omdat je niet twee keer voor hetzelfde feit kan worden gedagvaard, als de eerste dagvaarding niet is ingetrokken. De tweede dagvaarding was bij voorbaat niet ontvankelijk zodat er ook geen rechtsbehandeling kon zijn. Wat nu? Toch stond verdachte vrijdag j.l. voor politierechter Mr W.H.J. Ravens. De hem flankerende raadsman Van Uten hove vroeg en kreeg onmiddellijk het woord en had zowel de rechter als de officier er snel van overtuigd dat van behandeling geen sprake kon zijn. Hij beklaagde er zich over dat hij voor niets en op rijkskosten helemaal uit Den Haag was gekomen („Dat is toch doodzonde en ik heb er nog wel voor gewaarschuwd1") en legde offi cier Mr C.RA.C. van Riel de hamvraag voor: wat nu? Van Utenhove legde hem meteen het antwoord in de mond: de officier zou in dit geval een transactie moeten aanbieden, dus van verdere vervolging afzien. Mr Van Riel, die eerst had gezegd een nieu we dagvaarding te willen na de twee vorige te hebben vernietigd, ging ac- coord en de politierechter gaf er zijn zegen aan. Dit ondanks het feit dat het hier gaat om recidive, die ge woonlijk met met een transactie wordt afgedaan. De verdachte kreeg niet te horen hoe hoog de transactieboete zal worden, maar hij moet rekenen op rond dui zend gulden. Als hij tijdig betaalt, komt hij niet meer voor en zal dus niet veroordeeld kunnen worden tot een langdurige ontzegging van de rij bevoegdheid. Hij was daarover erg opgelucht en beloofde prompte beta ling. Ook Mr Wiet glimlachte tevre den want zijn reisje naar Den Helder had voor zijn cliënt toch wat opge leverd. Voor voetballer Patrick van Leeuwen uit Den Burg gaat binnenkort een jongensdroom in vervulling. De 16-jarige middenvelder van sv Texel is toegelaten tot de voetbalschool van FC Volendam. De opleiding is voor velen een springplank naar het betaalde voetbal. Na een spontaan bezoek aan de open dag van de Noordhollandse eredivisieclub, waar bij Patrick meespeelde in drie trai ningspartijen, werd hij uit meer dan 150 spelers geselecteerd voor de opleiding tot profvoetballer. Nieuwsgierig naar de trainingswijze van echte professionals bezocht Pa trick vorige week dinsdag de open dag van de Noordhollandse voetbal club. Daarbij werden liefhebbers uit het hele land door Volendamse ve detten de fijne kneepjes van het voetbalspel bijgebracht. Ingedeeld bij leeftijdsgenoten volbracht de ambi tieuze Van Leeuwen, die al eerder een cursus op sportcentrum Papendal in Arnhem doorliep, drie selectie wedstrijden. Spelinzicht en techni sche kwaliteiten van de jonge Texelaar vielen in de smaak bij de Vo lendamse kenners; samen met vijf tien anderen mocht Patrick donderdag er opnieuw zijn opwach ting maken. Die dag werd de beslis sende selectiewedstrijd gespeeld. Zijn prestaties daarin leidden uitein delijke tot toelating tot de Volendamse voet balschool. zijn toegelaten, hoopt Van Leeuwen ooit nog eens bij Ajax, zijn favoriete club, aan de slag te kunnen. Zover is het echter nog lang niet. Voorlopig blijft Patrick lid van SV Texel en traint gewoon met zijn leeftijdsgenoten mee. Profvoetballer Tijdens de opleiding, die elke week één middag in beslag neemt, wordt aandacht besteed aan allerlei vaardig heiden met de bal, zowel in tech nisch als in tactisch opzicht. Ook zal met name de lichamelijke en de geestelijke weerstand van Van Leeu wen worden getraind en op de proef worden gesteld. Leerlingen aan de voetbalschool zullen uiteindelijk doorstromen naar het landelijke jeug- delftal. Een carrière als profvoetballer, een wensdroom van Patrick, is dan niet ver weg meer. Hoewel hij dolblij is in de Volendamse kweekvijver te •ntwoordMikPutsJ van oc rvcUki-* Het Radio Texel-team „Texelrace 1991" blikte vrijdag 18 oktober terug op haar live-uitzending over de Texel race 1991, die op 28 september werd uitgezonden. Maandenlange voorbe reiding van een team van medewer kers zorgde voor een goed verslag voor de Radio Texel luisteraars. Dit succes is mede te danken aan de vrijwillige inzet en medewerking van Loonbedrijf Texel BV, Hotex Electroni- ca, organisatie Texelrace en natuurlijk de bewoners van de Buureton. Zon der hen had Radio Texel deze live uitzending niet kunnen realiseren. On ze hartelijke dank hiervoor. Het Radio Texel team. Ingaand 28 oktober begint Lenie van 't Noordende haar cursus aquarelle ren (stillevens of bloemen). Er wor den acht wekelijkse lessen aan maximaal acht personen gegeven, naar keus maandags (14.00 tot 16.30 uur) of dinsdags (10.00 tot 12.30 uur). Totale kosten f100,-. Nadere in formatie bij de docente, Noordwester 110, telefoon 15175. Een carriire als profvoetballer is dankzij toela ting tot de voetbalschool voor de 16-jarige Patrick van Leeuwen een reeë! toekomstbeeld /Foto Herry de Greet.I Scouting Texel werkt deze week mee aan de actie van Unicef om kin deren te helpen die het slachtoffer zijn van oorlogsgeweld. Het project is onderdeel van een landelijke (tv)actie. In omroepgidsen zitten machtigingskaarten waarmee geld aan Unicef kan worden over gemaakt. De actie vindt plaats in samenwer king met de afdeling Texel van Uni cef. Donderdag 24 en vrijdag 25 oktober halen de kinderen huis aan huis de machtigingskaarten op Scou ting hoopt dat die kaarten dan door de Texelaars zijn ingevuld, omdat ze vinden dat de kinderen in de oorlogs gebieden niet aan hun lot mogen worden overgelaten. U heeft geen machtigingskaart? Geen probleem, de scoutingleden zorgen wel voor een exemplaar. Op radio 'en tv wordt deze actie op 23, 24 en 25 oktober volop onder de aandacht gebracht. Sportvereniging Cocksdorp nodigt al haar leden uit om op vrijdag 25 okto ber de jaarvergadering bij de wonen. De vergadering begint om 19.30 uur in het Eierlandse Huis. Aan de orde komen onder meer het financieel ver slag en de verkiezing van de bestuursleden. Kandidaten voor een bestuursfunctie wordt verzocht zich aan te melden voor aanvang van de vergadering. Tevens bestaat er de mogelijkheid tweedehands sportkle- ding te koop aan te bieden. AUTOS EN MOTOREN UITSlUrTEND OP HET TE GESTAAN BU AANKOMST EN VERTREK BROMFIETSEN ALLEEN TOEGESTAAN MET UIT-' GESCHAKELDE MOTOR UITSLUITEND GERESERVEERDE PLAATSEN INDIEN U HEEFT GERESERVEERD KUNT U EEN PLAATS ZOEKEN AANMELDEN TUOENS DE KANTOORUREN KJ DE BEHEERDE ZET UW KAMPEERMIDDEL TUSSEN TWEE RODE PAALT KAMPEERDERS MET EEN HUISDIER MOETEN GEBRUIK VAN ZG HOND£NHEMELTJC*NRS.tI4 T/M 143 HONDEN AAN DE LUS i-É

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 5