Texel aast op de periodetitel „Vroem, Vroem" maakte rondrit over Texel jtbalprogramma ne overwinning r Oosterend Diefstal fietsen Koog-BKC Ipuntloos duel Boys verslaat DESS met eigen wapens Slotfase doet ZDH de das om Slechte start Paracentrum Winst en verlies voor De Mareis Veldritcompetitie WVT Laatste wedstrijd van visseizoen lAG 22 OKTOBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 9 dag 19 oktober: afd. Noordholland: ren: jnders Al-Oosterend Al 1-11 toys B1-SVAP B1 lend B1-HRC B1 toys C1-HRC C2 rend C1-HCSC C3 toys C2-JVC C3 C1-BKC C2 uitgesteld 0-2 5-0 14-1 8-0 14-5 01-HCSC D1 7-1 g 20 oktober: dia T.-Texel 0-2 afd. Noordholland: og-BKC 0-0 ays-DESS 3-1 ■end-AGSV 7-1 2-ZAP 2 0-1 l-De Koog 2 7-3 l-Vios/W. 3 0-3 oys 2-HRC 6 0-1 rend 2-ZAP 7 1-2 luis 2-Tex. Boys 3 8-0 en: l-Texel A1 0-5 f2-Wiron Al 1-4 itievoetbal: )e Koog 4-0 ays-Oosterend 4-2 VC afgelast end zorgde zondag in eigen lor een kleine sensatie. Tegen- AGSV, die geen slechte in- iaakte, bleek niet bestand het spervuur van de oeg. Eindstand: 7-1. end startte voortvarend met elle aanval over de linkervleu- icent Kaspers kreeg de bal >t intikken en schoot zijn ploeg 0. Kees Daalder aarzelde korte geen moment en zette even ver links goed door. Opnieuw Incent Kaspers op maat be- 2-0. AGSV liet zich echter niet m en kwam sterk terug, ind bleek toch meer pijlen op g te hebben. De volgend goal oor doelman M. Drijver inge- een combinatie met Piet Ko- oor de razendsnelle uitbraak )ennis Vonk de bal in de voe- bracht die zijn ploeg met een nal op 3-0. Een strafschop minuten voor rust bood AGSV op 3-1. Nadat Vincent op slag van rust werd neer- binnen de zestien meter, be tertin Huisman de strafschop: wam in de tweede helft sterk n dwong de Oosterenders op ën. Ondanks de inzet van de ollanders bleef de ploeg ver van verdere doelpunten. SVO de bezoekers op haar beurt en scoorde aan de lopende iert Visser zette goed voor en Kaspers was er als de kippen 5-1 te scoren. Diezelfde werd even later hard aange- het strafschopgebied. Een ak- met onbestraft bleef. M. |a benutte de penalty en de zesde goal voor Ooster- ist but not least haalde Peter uit vanaf eigen helf en e daarmee de mooiste, maar laatste goal van de wedstrijd. Foto Bert Koningl De Noordhollandse Solexvereniging Vroem, vroem'' maakte zondag een toertocht over Texel. Hoewel de weersvooruitzichten beslist niet veel beloofden, lieten de mannen zich hier niet door weerhouden. Ruim 30 Solexrijders uit ondermeer Medem- blik. Hoorn, Texel, Friesland en Al phen a/d Rijn ontmoetten elkaar rond 9.00 uur op 't Horntje, waarna de tocht richting Oudeschild ging. Onderweg kregen de leden gelijk een Vanuit de Dorpsstraat in De Koog is maandagavond 14 oktober een niet afgesloten blauwe herenfiets van een 21-jarige inwoner van De Koog ont vreemd. Tussen zaterdag 12 en maandag 14 oktober is uit de Hogerstraat in Den Burg een niet afgesloten grijze Bata- vus damesfiets gestolen. Het rijwiel is eigendom van een 20-jarige in woonster van De Cocksdorp. weede thuiswedstrijd moest >9 het opnemen tegen de er twee op de ranglijst: BKC. om kon De Koog ook in deze 'jd niet beschikken over een |e selectie. Dor blessures en es ontbraken Cees van Beek, Martens, Martin Offermans. 'olderman en Marco Vos. Wel iner Lieuwema weer beschik- er laatste man Nico Schot, die irke wedstrijd zou spelen. Inde de eerste helft liet BKC f' maken door De Koog; zelf ze alert op buitenspel, waar- ft speelveld zeer klein bleef. >te goede kans was voor Wil 'aar van De Koog die van zo'n or keihard inschoot. In een re st BKC-keeper zijn inzet te pa- [ven later weer een mooie tor via Bernhard Ipenburg, die °rzet vanaf de rechtervleugel )s naast kopte. Ook BKC was 'leen doelpunt via de lange l3'f. die uit een hoekschop topte. Keeper Jan Plaatsman ichter op de juiste plaats. Na minuten mocht BKC doorgaan duidelijke buitenspelsituatie (ole voorwaartsen. De nerveus e scheidsrechter wenste niet eren op het vlagsignaal van Khter Eelman van De Koog, n de linksbuiten van BKC gre- 'l,eerde. Zijn voorzet bereikte 'el vrijstaande spits, die de hoek voor het kiezen had. Met een reflex wist keeper Plaatsman zijn har de inzet te keren. Hierna volgde een heftig protest van en grensrechter in verband met het niet reageren op de ze duidelijke buitenspelsituatie. Hierbij ging grensrechter Eelman van De Koog volgens de scheidsrechter Ma- grijn iets te ver, waarbij de scheids rechter hem verbood verder te vlaggen. Zijn plaats werd overgeno men door Willem Sangers. Na dit in cident werden er door beide teams voor de rest geen scoringskansen meer gecreëerd. In de tweede helft drong BKC meer aan. De solide verdediging van De Koog, met een hoofdrol voor Nico Schot, gaf echter nauwelijks kansen weg. Naarmate de tweede helft ver streek werden de duels harder en moest de scheidsrechter zelfs de aanvoerders bij zich roepen om hun spelers te temperen. Beide teams trachtten naarmate de tweede helft verstreek de winnende goal te force ren en namen hierdoor de nodige risi co's. Vooral het inschuiven van Nico Schot stichtte veel gevaar in de BKC- defensie. De beste kans in de tweede helft was uit een vrije trap van s.v. De Koog. Wil Wassenaar plaatste de bal verrassend op de geheel vrijgela ten Mart Nannings, die iets te scherp voorlangs schoot. Drie spelers kwa men ingegleden, maar misten rake lings. Enkele minuten voor tijd kwam Peter Brons na een combinatie tus sen Wil Wassenaar en Nico Schot in een moeilijke hoek voor de keeper in scoringspositie. Zijn inzet belandde echter in het zijnet. Hiermee eindigde deze spannende wedstrijd in een ver diend gelijkspel en verlieten beide teams toch wel tevreden het veld. beste bui over zich heen, maar het zou de eerste en de laatste zijn. De bestuurders hielden halt bij de Pen- centrale, waar zij een rondleiding kre gen van Wim ten Have en Gerard Rietveld. Vervolgens togen de Solexers richting vliegveld, waar een hapje werd gege ten en aansluitend een kleine rondlei ding door het Paracentrum volgde. De rondrit eindigde bij de karting- baan, waar de bestuurders hun Solex even mochten verruilen voor een kart. „Al met al een geslaagde dag", aldus Texelaar Nico Schipper. „Je moet je nooit door het weer laten weerhou den". Het hooggeklasseerde DESS uit Sij- bekarspel heeft zich zondag slechts in de tweede helft kunnen meten met middenmoter Texelse Boys. Voor de rust legde de thuisploeg de basis voor de 3-1 overwinning, door DESS met de eigen wapens (werklust en snelheid) af te troeven. Vanaf het begin was duidelijk dat de Westfriese gasten (10 punten uit 6 wedstrijden) een moeilijke middag zouden krijgen. De thuisploeg had dan ook wat recht te zetten na twee 0-3 nederlagen op eigen terrein. Trai ner Bakker had met de aanvallende onmacht vers in het geheugen, Paul Witte uit het derde elftal op de rechtsbuitenplaats geposteerd. Eerder al verdienstelijk spelend tegen Hau- wert eiste hij nu opnieuw een be langrijke rol in de aanval voor zich op. Wanneer hij zijn snelheid aan deze werklust blijft koppelen verdient hij zonder meer een basisplaats. De rechtervleugel van de Boys marcheer de overigens uitstekend met Robert Visser als motor. Na een minuut of twintig bekroonde Visser een fraaie solo met een prachtig afstandsschot. Doelman Van Diepen zag tot zijn opluchting de bal van de lat te rugspringen. De rebound kon door Bert Witte niet over de lijn worden gekopt. Na ruim een half uur kreeg uitblinker Visser wèl de terechte be loning. diepgestuurd door 8ert Witte verschalkte hij doelman Van Diepen met een slimme lob. Enkele minuten later leek een kopbal van Bert Witte over de achterlijn te rollen, maar de uitstekend doorzettende Robert Vis ser kreeg tot ieders verrassing de bal nog voor. Paul Witte stond op de juiste plaats en vergrootte de voor sprong. Na de rust lieten de gasten zien niet voor niets hoog op de rang lijst te staan. Het overwicht dat de rood-witte ploeg creërde leidde niet tot echte kansen, omdat de defensie Texel blijft het in uitwedstrijden uit stekend doen. Na het 1-1 gelijkspel tegen S.R.C. en de 3-0 overwinning op West-Frisia, werd afgelopen, zon dag koploper Hollandia T. in eigen huis met 2-0 verslagen. Door deze overwinning blijft Texel de kans op de eerste periodetitel in eigen hand houden. Na vier gespeelde wedstrij den heeft men zes punten. In de eerste periode volg nu nog drie thuiswedstrijden. Eerst zondag thuis tegen MFC en later de twee andere thuiswedstrijden. Half november te gen Andijk en half december tegen VZV. Texel begon zonder John List die op vakantie was. Hij werd op het mid denveld uitstekend vervangen door Leendert Eelman. Voor de rest was het team van trainer Wim Roomeijer ongewijzigd ten opzichte van de laat ste wedstrijden. Hollandia T was in het verleden voor Texel altijd een moeilijke tegenstander. Het team speelt voetbal waarbij het middenveld vaak wordt overgeslagen en daar had Texel eerder problemen mee. Het eer ste kwartier werd door beide teams duidelijk de kat uit de boom gekeken. Maar naarmate de eerste helft vor derde kreeg Hollandia T. onder leiding van de 36-jarige Ton Burger meer greep op de wedstijd. Halverwege de eerste helft greep doelman Bart Heer- Het zat ZDH zondag niet mee. De Hoornders, die mentaal wel tegen een stootje kunnen, lieten zich in de eindfase van de uitwedstrijd tegen Oudesluis overrompelen. Met een 2-1 nederlaag keerden de zwaluwen onverrichter zaken huiswaarts. Ook ditmaal beschikte trainer Henk de Ruyter niet over een voltallige se lectie. Rob Bruin, Joop Rommets en Gerard Timmerman ontbraken. Toch lieten de Zwaluwen zich niet in de lu ren leggen. Vanaf de linkerflank was het vooral Erik Schneider, die opruk kend naar de achterlijn zijn vaste be waker wegspeelde en keurige voorzetten plaatste. ZDH verzuimde echter de kansen te verzilveren. Aan de goede vorm van Schneider werd halverwege de eerste helft door een harde ingreep van Oudesluis op brute wijze een eind gemaakt. Erik moest met een pijnlijke enkel het veld verla ten. Even leek het erop dat ZDH op voorsprong kwam doordat Richard Daalder een terugspeelbaj onder schepte. In tweede instantie greep de doelman goed in. Een dieptepass van Oudesluis verschafte aan de andere kant de spits tien minuten voor rust vrije doorgang. Zelfverzekerd knalde de aanvaller de bal langs doelman Hans Zijm. Riskant De tweede helft begon ZDH in onge wijzigde formatie aan de achterstand te knagen. De zwaluwen schuwden daarbij de aanval niet. Na tien minu ten wierp deze strijdlustige instelling resultaat af, al kwam de inleiding tot de gelijkmaker toch nog uit een on verwachte hoek; Richard Daalder werd binnen het strafschopgebied te gen de grond geduwd. Boezemvriend Dirk Barends liet de penalty niet on benut. Vastberaden verdedigde ZDH verder de gelijke stand en vermeed riskante acties. Tien minuten voor tijd maakte opnieuw een dieptepass een eind aan de gelijkspel-illusie. De boogbal werd verkeerd beoordeeld en landde voor de voeten van een te genstander. Wederom bewees de thuisploeg weinig kansen nodig te hebben: 2-1. Explosief spel van ZDH, onder het motto „alles of niets", zorgde voor een boeiende slotfase waarin beide teams volop de ruimte kregen, maar waarin de stand onge wijzigde bleef. van de Boys gesconcentreerd bleef verdedigen. Martijn Beerling was via een goed uitgevoerde counter nog dichtbij een 3-0 voorsprong. Een kwartier voor tijd profiteerde DESS een moment van onachtzaamheid. Geheel vrijstaand trof Jeroen van Veen koppend doel: 2-1. Toen even later doelman Kooij kansloos was bij een fraai doorgekopte corner leek de gelijkmaker gerealiseerd. Bart van Heerwaarden zette op het laatste moment zijn blonde kuif onder de bal en hield zijn ploegaan de goede kant van de score. De Boys kwam er weer meer uit, en de snel oprukkende mid denvelder Marcel Witte werd bij de linkerzijlijn aangetikt. De toegekende vrije trap werd door Ronald van de Wetering strak aangesneden in de doelmond gebracht. Bert Witte be vestigde zijn faam als kopspecialist door schitterend de verste kruising te vinden. DESS viel nog aan, maar de kansen op 4 en 5-1 waren voor de Boys. schap een hoofdrol door in korte tijd Hollandia T drie maal van een zeker doelpunt af te houden. Twee keer verscheen één van de spitsen van Hollandia T. oog in oog met de doel man, en evenzovaak plukte Heer schap de bal van de schoen van voornoemde spits. De laatste keer zelfs twee maal achter elkaar. Hier door hield hij Texel op 0-0. Aan de andere kant kreeg spits Erwin Koning wat sporadisch kansjes, mede omdat de Texelse voorhoede weinig of geen werklust vertoonde. Eenmaal kopte Erwin Koning uit een prima hoek schop van Gerrie Plaatsman naast het doel van Hollandia T„ maar ver der kwam Texel niet. Tot dat in de dertigste minuut Simon Brand een vrije trap mocht nemen, op zo'n der tig meter van het doel van Hollandia T. Met een enorme knal vloog de bal richting de kruising maar de keeper wist nog net de bal met de vinger toppen te beroeren waardoor deze vrije trap voor Texel slechts een cor ner opleverde. Het bleef tot de rust 0-0. Paul van Exel Trainer Wim Roomeijer had zijn spe lers (met name de spitsen) in de theepauze kennelijk een hartig woordje toegefluisterd, want de vrij tamme voorwaartsen van de eerste helft hadden plaats gemaakt voor drie hard werkende spitsen. Met na me Paul van Exel zou na een matige eerste helft nu van zich doen spre ken. Hollandia T. moest terug. Een schot van Erwin Koning ging net voor langs en aan de andere zijde had Hollandia T. zijn laatste wapen feit toen één van de spitsen net over Het Texelse bowlingteam Paracen trum, dat speelt in de nationale lea gue, kampt met een slechte financiële start. De co-sponsor heeft op het laatste moment afgezegd waardoor het team met een finan cieel tekort zit. Ze hopen nog een sponsor te vinden voor het nu gestarte seizoen. De Nationale bow lingleague is inmiddels weer begon nen en ook het Texelse team kon voor de eerste keer in actie komen. De wedstrijden vonden plaats in het na een enorme brand geheel ver nieuwde bowlingcentrum in Schagen. Het Paracentrum-team bestaat uit Kees Kooiman, John van Schaik, Rob Beumkes, Joop van Hove en Klaas Veldman. De stuk voor stuk goede bowlers hadden veel moeite om in het wedstrijdritme te komen. Bij de eerste tegenstander ontstond direct al veel achterstand door het missen van single pins en veel splits. Bij de tweede tegenstander waren de teams meer aan elkaar gewaagd, maar toch kon een groter wordende tegenstand niet worden voorkomen. Bij de derde tegenstander draaide het Texelse team als vanouds, waarbij Rob Beumkes en Joop van Hove bei den een 200 game behaalden. Kees Kooiman kwam daar dicht bij met een game van 194. Door het alsnog binnenhalen van de winstpunten kon de wedstrijd na een moeizame start goed worden afgesloten. Zaterdagavond boekten de dames van De Mareis in een thuiswedstrijd de eerste overwinning van het sei zoen. De tegenstanders, het Helder- se FAC 4, werd vanuit een goed gesloten verdediging en een verzorg de aanvalsopbouw met 32-19 te recht gewezen. De Mareis zochten door rustig rond te passen steeds de vrije dame op die het uiteindelijk afmaakte. Alhoe wel FAC 4 in de tweede helft de ver dediging wat beter dicht hield, kwam de voorsprong van De Mareis niet meer in gevaar en konden de dames de eerste twee punten op de ranglijst laten bijschrijven. De heren namen de strijd op tegen het team van Adelborsten, de man nen van de marine. In vergelijking met vorige week werd nu beter aan gespeeld en de bal langer in de ploeg gehouden. Het was een harde wed strijd en vooral bij De Mareis leverde dat veel persoonlijke fouten op. Voor de wedstrijd was afgesproken om nu met twee guards (de opbouwende speler) te gaan spelen en niet zoals afgelopen wedstrijd, toen vier spelers zich met de opbouw bemoeiden. Hoewel met een groter verschil werd verloren dan vorige week (512-33) zag het publiek toch een kleine pro gressie in het spel van De Mareis. Hopelijk zal zich dat in de toekomst in een overwinning vertalen. de kruising kopte. Paul van Exel schoot in de tiende minuut over. In middels gaf trainer Wim Roomeijer een tijdelijke tactische wissel door; Ingmar Moerbeek speelde plotseling als rechterspits dicht naast Erwin Ko ning en Wim van Veen speelde er kort achter, recht op het middenveld. De opnieuw goed spelende Riewert Pol nam de plaats van Ingmar Moer beek in de laatste linie in. Hollandia T. was even de kluts kwijt en Ingmar Moerbeek kopte via de handen van de keeper naast. Erwin Koning tikte goed diep op Paul van Exel, die langs zijn tegenstander gleed van Exel ging na een overtreding van de scheids rechter onderuit, maar de strak lei dende scheidsrechter M. Kolenberg zag er tot verbazing van velen geen strafschop in. In de twintigste minuut kopte Erwin Koning een vrije trap van Gerrie Plaatsman goed door op Paul van Exel. Deze dolde zijn tegenstader en gaf vanaf de achterlijn goed voor. Wim van Veen kopte de bal onhoud baar voor keeper Hogenboom bij de voor hem verste paal binnen; 0-1 voor Texel. De tactische ingreep van trainer Wim Roomeijer werd weer te rug gedraaid, al verscheen de weer uiterst betrouwbaar spelende Ingmar Moetbeek nog vaak naast Erwin Ko ning voorin. Vijf minuten later haalde Erwin Ko ning na een knappe actie op links de achterlijn en vond hij bij de tweede paal Wim van Veen. Deze legde de bal goed terug op Rieuwert Pol die de keeper passeerde. Helaas voor Pol trapte verdediger De Herder de bal van de doellijn. Hollandia T. probeer de het spel te verplaatsen maar echt gevaarlijk kon men niet meer worden. Bart Heerschap heerste in de lucht. Daarvoor stond een uitstekende ver dediging onder leiding van Simon Brand, die na zondag in de vier wedstrijden nog slechts één doelpunt tegen heeft. In de vijfentwintigste minuut was het weer Paul van Exel die op links zijn directe tegenstander tot twee keer toe uitspeelde en de bal vanaf de achterlijn naar de vrij staande Frank Matroos trok. Frank Matroos bewaarde een ijzige kalmte en bracht Texel, na de hoek te heb ben uitgekozen met een simpele voetbeweging op 0-2. Hollandia T. was geslagen en Erwin Koning gaf na een prima diepte-pass van Ingmar Moerbeek een boogbal over de uitge lopen Hollandia T. keeper heen die helaas voor Texel over het doel ging. Nog één keer was Hollandia T. ge vaarlijk toen Erwin Koning vanaf het middenveld een terugspeelbal gaf die werd onderschept door een Hollandia speler, maar zelfs van dit cadeautje kon Hollandia T geen gebruik maken en zo kon het team van trainer Roo meijer de wedstrijd, tegen de koplo per in de vierde klasse, simpel uitspelen. De stand: Hollandia T. 6-9; MFC 6-9; West- Frisia 6-7; s.v. Texel 4-6; VZV 5-6; Wieringerwaard 6-6; SRC 6-5; Vios 6-5; Always Forward 6-5; KGB 6-5; DTS 6-3; Andijk 5-2; Zondag twee wedstrijden in deze klasse. Texel speelt om 14.00 uur thuis tegen MFC en Hollandia T. speelt uit tegen West-Frisia. Zaak is voor Texel om de eerste thuisover winning te pakken en daardoor in de race te blijven voor een koppositie en een mogelijke periodetitel, die gezien de reeds eerder genoemde twee in haalwedstrijden (thuis) tot de moge lijkheid moet behoren. Ook zondag is John List nog afwezig maar gezien het resultaat van afgelopen zondag hoeft trainer Roomeijer zich daarover geen zorgen te maken. Zaterdag gaat de veldritcompetitie van Wielervereniging Texel van start op het parcours aan de Biesbosch- weg in de Dennen. De veldrit is een oefenwedstrijd waaraan door ieder een kan worden deelgenomen. De veldrit-competitie telt nog een tiental wedstrijden, en wel op 2, 16, en 30 november, 14 en 28 decem ber, 11 en 25 januari en 8 en 25 fe bruari 1991. De wedstrijden kunnen worden verreden op cyclecrossfietsen en mountainbikes. Deelnemers die geen lid van de Wielervereniging zijn, betalen f2,50 per wedstrijd. Voor diegenen die toch voor de prijzen mee willen strijden is er een speciaal winterlidmaatschap. Zondag wordt de laatste wedstrijd voor het Texels kampioenschap kust- vissen gehouden. De aanvang is om acht uur 's morgens op het strand van Paal 33 nabij het Reddingboo thuis te De Cocksdorp. Er zal tot 10.30 worden gevist. Op dezelfde dag houdt H.S.V. „De Snoek" de jaarlijkse snertwedstrijd op de Afsluitdijk. Er zullen prijzen worden uitgereikt, waaronder een eerste prijs van f500, en een tweede prijs van f300, Bij vier personen per auto bedraagt het tota le inschrijfgeld f29,= exclusief aas. Als aas zullen alleen pieren en spie ring worden gebruikt. Opgave voor de wedstrijd tot en met vrijdag 25 oktober tot acht uur 's avonds bij P. Verhagen, telefoon 13986.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 9