Cjrocn 'mrtsjexels in het harL, Ik ben achterna gezeten oor veertig koeien 'adlopen tijdens spectaculaire Wampex Slopers maken ruimte voor bejaardenwoningen sh Marcel Witte provinciaal ploegkampioen Wr Gezamenlijk optreden van koren zeer geslaagd Haker fietst op Cuba „Spin" bleef aan de grond Directrice laat CVO- school met een gerust hart achter i spullen ontvreemd ïn drankrijders ikeldiefstal Jongen (18) mishandeld i imihiii v.- In snel tempo gaan de huizen aan de Ruyterstraat in Oudeschild tegen de grond. IFoto Bert Koning/ JICHT 15 SEPTEMBER 1887 NR 10627 DINSDAG 29 OKTOBER 1991 jv-ertenties, abonnementen, etc fld en de Rooy Bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, 02220-12741, na 18.00 uur 14881 Telefax 02220-14111. e Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon 1-12741. buiten werktijd et Berndsen, Wilhelminalaan 58, Den Burg, telefoon 02220-14896. ostgiro 652 Bankrelaties Amro Bank nr 46.99 17.636 Rabobank nr. 36.25.01 742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en donderdags. Abonnementsprijs M3,95 per half jaar. Los f\,20 Een der groepen wordt geconfronteerd met een der vele cryptische raadsels mbraak in een bedrijfsruimte berapie) aan de Beatrixlaan in u'g van 18 op 20 oktober blij- di voorwerpen te zijn ont- Vermist worden een J'o (merk Koyo), een pennenset Cross), een bloeddrukmeter in n een rekenmachine met pa- Totale waarde ongeveer kader van de anti- «campagne wordt door de poli- ®nsief gecontroleerd op drank- door automobilisten. Tijdens llllende controles in het week- 'erd echter niet één drankrijder ll' wat erop wijst dat de actie "cces aan' het worden is. Zo moest via de landjesnamen ,/t Vijvertje" „Boetstuk" en „Neeltje van Keeren" uit het boek van Schraag een vijver in de Mars wor den gevonden. Via loopmatten over het water was het moeilijk de over kant droog te halen zodat enkele deelnemers al hun kleren uittrokken. Céline de Graaf, die de scoringskaart had vergeten, maakte de oversteek maar liefst drie keer. Dat was wat te veel van het goede, want bij de laat ste poging kwam ze alsnog met het nat in aanraking. Aan de over kant moest de bekende „spiraal" uit een televisiekwis worden gedaan. Voorbereiding Vijf stemmen op een cassettebandje vertelden iets over zichzelf en hun werk, zonder zich evenwel bekend te maken. De groep van Pansier, altijd op alles voorbereid, stond lange tijd met de walkman te klooien. Er was maar geen geluid uit te krijger^ Na der onderzoek leerde dat er geen batterijen in het apparaat zaten. Maar zoals elke oprechte Wampexer, had men zelfs hieraan gedacht door Op het ogenblik zijn vier woningen in Den Hoorn in aanbouw, binnenkort wordt ook gestart met de bouw van vier bejaardenwoningen in de Mars. „Deze laatsten gaan gelijk op met de woningen in Oudeschild. Er hangt dus veel af van de voortgang in Den Burg. Volgend jaar zijn ze echter in ieder geval klaar", aldus Piet Bakelaar van de Stichting Bejaardenzorg. De stichting is bijzonder tevreden met de plaats waar de bejaardenwoningen in Oudeschild verrijzen. De huisjes be vinden zich vlak naast bejaardencom plex „De Ree" en dichtbij de winkels en de haven. Irritant rmoedend kruip je op een rustig voortgesleepte autoband en dan wórdt er toch ineens jevan... rwinning ging voor de tweede successie naar de groep van bnsier. Lang leek het erop dat Je klassering zou mislopen, let niet dat de zeer gesmeerd e groep van Hank Witte in het blok twee opdrachten kwijt En dat kostte hen precies de «[winning. Texelse Courant in de rubriek „Van het raadhuis" aangekondigd dat de organisatie afzag van het organiseren van een Wampex. Bezwaren hierte gen konden schriftelijk worden inge- De start van de Wampex was bij de SV Texel kantine. Nog vol goede moed hoorde men de instructies aan. Het team „de Bowema's" zorgde voor enig oponthoud door twee irri tante vragen te stellen in de trant van: „staat dit jaar De Cocksdorp centraal". Dit tweetal werd overigens in de nacht voor het laatst gesigna leerd in een auto op de dijk bij Oost en is derhalve gediskwalificeerd..,. Het eerste blok kende vijf etappes. ïmpex (weekend amfibische ex- is oorspronkelijk opgezet als vmgstocht. In de loop der jaren tocht echter steeds meer van er veranderd. Nog steeds wordt dige lichamelijke inspanning ge- I. maar er is ook veel inventivi- i kennis van Texel vereist om Jroeving tot een goed einde te en. chrijving is ieder jaar al een e op zich. Dit jaar werd via de Vrijdag is een begin gemaakt met de sloop van drie woningen aan de Ruyterstraat (de nummers 8,9 en 10) in Oudeschild. In opdracht van de gemeente wordt het sloopwerk uitgevoerd door de fa. Westerlaken. op de leeggekomen plek wordt bin nen enkele weken begonnen met de bouw van zes bejaardenwoningen. drie aan de Ruyterstraat. drie aan de Houtmanstraat. De woningen wor den gebouwd in opdracht van de Stichting Bejaardenzorg. Omdat de Stichting Bejaardenzorg straks meerdere projecten tegelijk in handen heeft, is moeilijk te zeggen wanneer de bouw wordt afgerond. 'jarige vrouw uit Reijmerstok •oensdag uit een winkel aan de 5 in De Koog twee regenpak- 1 waarde van f170,- weg als- een rolletje touw van f1,95. Ze Je alleen het touw. Dat leidde chakeling van de politie, die 'verbaal opmaakte. De vrouw Je regenpakken weer te en. reservebatterijen mee te nemen! De stemmen waren van Willem Beer- ling. Peter Tromp, Ad van de Snep scheut, Joost Coutinho en Ingrid Koorn. Als alle namen goed werden geraden, leverde dat het adres Mari- coweg 4 op. Daar werd de groepen een meetkundig probleem voorge schoteld. De kennis daarvan bleek bij de meeste deelnemers roestig. Het uitrekenen van de loodlijn en de bi- sectrice leverde vreemde uitkomsten op, maar had moeten leiden tot gara ge Rey. Sabotage? Bij zwembad Molenkoog was de start van een fotoroute. Helaas bleken on verlaten voor aanvang van de tocht twee foto's te hebben weggehaald en verscheurd. Hank Witte, één van de deelnemers, ontdekte bij toeval overdag een foto en besloot de route alvast te verkennen. Hij ontdekte het ontbreken van de foto's en meldde dit keurig, zodat de organisatie bij tijds maatregelen kon nemen. „We hebben praktisch nooit last van sabo tage", aldus Piet Keijzer. „We zetten op alle aanwijzingen die we vrijdag- Lees verder pagina 5 Een 18-jarige jongen uit Den Burg deed woensdag bij de politie aangif te van mishandeling. Hij had een ge broken neus, beschadigde ondertanden en blauwe ogen opgelo pen waardoor hij zes dagen arbeids ongeschikt was. Genoemde kwetsuren waren het ge volg van een klap die hem door een nog onbekend persoon werd toege diend op vrijdagmiddag 18 oktober in de Warmoesstraat in Den Burg. De jongen reed als passagier mee in een door zijn vriend bestuurde auto. Toen een groep van ongeveer tien perso nen de rijbaan blokkeerde, stapte de vriend uit en kreeg met de groep een woordenwisseling. Toen de 18-jarige jongen ook uitstapte, kreeg hij direct en zonder aanleiding een vuistslag in het gezicht. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen en werd vervolgens verwezen naar het Gemini ziekenhuis in Den Helder. De politie hoopt dat er mensen zijn die iets van het handgemeen hebben gezien, zo dat achterhaald kan worden wie de dader is. jof ben ik, helemaal stuk. Maar wat was het weer leuk. Ik voor het eerst in mijn leven achterna gezeten door veertig n..." Een afgepeigerde deelnemer klaagde na afloop van de ipex 1991 zijn nood. Hij was niet de enige: 105 fanatiekelin- verschenen aan de start voor de elfde editie van de stertocht en haalden allen, met het nodige afzien, het eind- Veel opdrachten met water dit jaar, met als hoogtepunt wadlooptocht na een in scène gezette stranding. diend. En die kwamen in groten getale. Het gemis aan spanning en ontbering en „hoe vertel ik het mijn kleinkinderen dat ik in '91 niet heb meegedaan" waren wel de meest steekhoudende argumenten. Toch een Wampex dus. Noodbrief Volgens een gebruikelijke opzet was de tocht opgedeeld in vier blokken van ongeveer vier uur. Eén blok kent acht tot tien etappes, die door iedere groep (maximaal vier personen) in verschillende volgorde worden afge legd, om te vQorkomen dat men ach ter elkaar aan gaat. Voor iedere etappe krijgen de deelnemers een noodbrief mee, zodat als men er met uit kan komen, toch het eindpunt kan worden gevonden. Uiteraard worden dan geen punten gescoord. Per blok geldt een maximum-tijd en er is een grote noodbrief die naar een blok-eindpunt verwijst, leder Wampex heeft ook een „rode draad". Vorig jaar betrof dat een speurtocht naar genetisch gemanipu leerde slakken. Dit jaar ging het om een speurtocht naar „wilde" Texe laars aan de hand van foto's. Helaas had de Kabelkrant voortijdig deze in formatie bekend gemaakt. „Verve lend, maar het gaf geen problemen, want maar een paar mensen hebben het gezien", aldus de organisatie, die dit jaar bestond uit Marjan van der Werff, Jitze Beintema, André van der Vliet, Kees Jaap Harting, Swier Oosterhuis en Pief Keijzer. De verblijfsaccommodatie op het AEGON-terrein De Sluftervallei nabij De Cocksdorp krijgt een aanzienlijke uitbreiding. Volgende week wordt begonnen met de bouw van vijftig recreatiehuizen, die voor Pasen 1992 gereed moeten zijn. Het in de vijftiger jaren gestichte park omvat thans een terrein met 82 rietgedekte huisjes en een camping met 400 slaapplaatsen. De bestaan de huisjes zijn naar hedendaagse be grippen betrekkelijk sober uitgevoerd. De nieuw te bouwen huizen bieden aanzienlijk meer comfort om aan de vraag naar luxe te voldoen. Ze zijn van een ontwerp dat de laatste tijd ook op andere AEGON-terreinen in Nederland en Duitsland is neergezet en te onderscheiden in twee soorten: een vierpersoons uitvoering van 56 m2 (huut per week hoogseizoen f1100,-) en een zespersoons uitvoe ring van 65 m2 die in de top f1200,- kost. Beide soorten zijn onder meer voorzien van centrale verwarming, open keuken, badkamer met ligbad en douchecabine. Alle vertrekken zijn gelijkvloers. De kap van 30 graden, gedekt met leien, is er alleen voor het gezicht op gezet en voldoet daar mee aan een eis van het bestem mingsplan. De nieuwe huizen worden niet in één groot complex aan het bestaande huisjespark toegevoegd, maar komen in groepjes op meerdere braakliggende terreintjes in de directe omgeving. De bouw wordt uitgevoerd door de bouwcombinatie Hoksber- gen/Hillen Roosen uit Amsterdam. Dit bedrijf kwam als laagste uit de bus bij een aanbesteding waarvoor aannemers uit de relatiekring van AE- GON waren uitgenodigd. Op langere termijn zal AEGON nog meer luxe huizen op De Sluftervallei bouwen en is daarover in gesprek met het gemeentebestuur. Het verze keringsconcern is bereid daarvoor 200 van de 400 slaapplaatsen op het campinggedeelte te schrappen, wat meer is dan het aantal bedden in het extra contingent recreatiehuizen. Het bedrijf heeft daarmee echter geen haast en zal deze plannen pas uit de kast halen als de rentestand wat gunstiger is. I

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 1