school met hart achter" Ik en laat de gerust KORT TEXEIS etbaluitslagen Grote speelgoedbeurs van Speel-O-Theek Brandweer in actie voor collecte Klaverjasclub Den Burg 'O-directeur Janny Bunschoten verlaat het onderwijs Extra excursies naar Slufter en Geul Te veel wind voor de „Spin" Uit het politierapport Herftsrit é§I§ IMIOZ-toneel: 10 januari 40 jaar DAG 29 OKTOBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 3 jag 26 oktober: B afd. Noordholland: «en" I B2-Tex. Boys B1 Boys CTHelder C2 C1-Oosterend C1 Boys C2-HCSC C3 se pupillencompetitie: oog Dl-Texel Dl Dl-Texel D2 oog ETOosterend El El-Texel E1 Joys E1-ZDH El rend E2-Tex. Boys E2 Boys FTDe Koog F1 F2-Texel F1 >,end F1-ZDH F1 F2-SVC F1 ag 27 oktober: i ■MFC B afd Noordholland: De Koog ,'-Tex. Boys inders 2-Texel 2 rvogels 4-Texel 3 [vogels 5-Tex. Boys 2 Joys 3-Kreileroord 2 iren: A1-Succes Al A1-Texel" A2 Recreatievoetbal: ZDH-Tex. Boys Oosterend-De Koog Texel-SVC 0-10 9-0 11-2 !S: lia-Tex. Boys 2-6 20-0 2-2 8-0 6-0 0-1 3-2 0-6 11-1 9-1 2-7 2-13 6-3 0-6 0-1 5-1 1-4 2-2 4-0 7-4 4-5 9-0 4-3 5-0 De jaarlijkse grote speelgoedbeurs van de speel-O-theek wordt zaterdag tussen 10.30 en 11.30 uur gehouden in d'ouwe ulo. ledereen kan vrijdag tussen 19.30 en 21.30 uur allerlei spullen voor kinderen, zoals speel goed, fietsjes en babyspeeltjes (géén kleding) inbrengen. Per ingebracht ar tikel is men een kwartje verschuldigd. Negentig procent van de opbrengst van de verkochte spullen is voor de aanbrengers. De Texelse brandweer zal donderdag tussen 18.00 en 21.00 uur de collec te voor de brandwondenstichting opluisteren met twee brandweerwa gens. Daarnaast wordt in het radio programma ,,'t Allegaartje" van Radio Texel (tussen 19.00 en 20.00 uur) aandacht besteed aan de inzameling, die tijdens de uitzending zal worden gevolgd met behulp van mobilofoons. De brandwondenstichting bestaat 20 jaar. Lampglas vernield. Donderdagoch tend ontdekte een 41-jarige man uit Recklinghausen dat het linker ko plampglas van zijn bij de Roggesloot- weg nabij De Cocksdorp geparkeerde BMW 730 was vernield. Twee rijbewijzen weg. Een 28-jarige man uit polder Het Noorden en zijn 29-jarige vrouw deden beiden aangifte van vermissing van het rijbe wijs. De rijbewijzen moeten tussen 1 augustus en 24 oktober op Texel zijn verloren of gestolen. Winkeldiefstal. Twee jongens van 11 en 12 jaar werden donderdagmid dag in een winkel in de Weverstraat in Den Burg betrapt toen zij goederen stalen ter waarde van f39,75. De po litie heeft de zaak in de opvoedende sfeer willen regelen en heeft daartoe met de ouders contact opgenomen. Diefstallen. Vrijdag deed een 25-jarige vrouw uit Den Hoorn na mens een stichting aangifte van diefstallen die zich al op 15 oktober hadden voorgedaan in het gebouw van de stichting aan het Molwerk na bij de veerhaven. Van twee bewoners van het gebouw werden geld en goe deren ontvreemd en ook verdween geld uit een pot die bestemd was voor huishoudelijke benodigdheden. Het totale schadebedrag is onbekend. De vierde competitie-avond van kla verjasclub Den Burg is in een over winning geëindigd voor het koppel Bert Witte en Wil Kamminga met een score van7128. Dit is de tweede keer in het nog maar kort lopende seizoen dat zij als overwinnaar uit de bus komen. Het koppel Bernhard de Bloois sr. en Bernhard de Bloois jr. die tot nu toe uitstekende resultaten boeken, werd eren kunnen me ontzettend ra- Ie zijn zo direct. In mijn nieuwe taak ik dat contact helemaal Ik weet nu al dat ik dat erg ssen." Janny Bunschoten (41 directeur bij de Vereniging voor elijk Onderwijs, gaat de CVO- in Den Burg verlaten. Zij binnenkort in dienst bij de itant Christelijke Onderwijsva- lisatie (PCO), waar zij regio- nderhandelaar wordt voor MBO, VO en speciaal- en ba lerwijs. Bunschoten is 20 jaar lang CVO-school verbonden ge- Aanvankelijk als kleuterschool- en bij het samengaan van en lagere school in 1985, als ur. ,,lk werd vanuit het be- le team in deze functie be- I. Dat kan een nadeel zijn. Mijn s hebben me echter volledige verking gegeven, zodat ik heel heb kunnen werken. Ik heb eet af aan getracht duidelijk- scheppen. Niet alleen naar am toe, maar ook naar de Er is binnen het onderwijs veel veranderd. Daarom is het rijk zinvol te vergaderen en niet los te praten. Er moet een vast en een goede agenda zijn. in is in het onderwijs erg be- En naast het zakelijke ge- is de sfeer van grote nis. Als die met goed is, werkt 9 niet. De ditjes en datjes aandacht blijven krijgen, ook Hes op organisatorisch gebied goed geregeld." Door het samengaan van kleuter school en lagere school mocht tot 1990 geen personeel worden ontsla gen. Dankzij de hier uit voortvloeien de „boventalligheid" heeft Janny Bunschoten wekelijks anderhalve dag voor het management kunnen uit trekken. Daarnaast vulde zij de ar beidsduurverkorting (ADV) en taakverlichting in voor de leerkrach ten en gaf zij les aan alle groepen. „Ik heb het als een groot voordeel ervaren om als directeur geen vaste groep te hebben. Je komt in alle klassen en weet wat er speelt. Je kent de kinderen. Het klinkt mis schien vreemd, maar het manage ment is belangrijker dan het lesgeven. Als de organisatie namelijk niet goed loopt, lijdt het lesgeven daar onder." Als natuurliefhebber heeft zij het heel plezierig gevonden het natuuronder wijs in een aantal klassen aan te pakken. Het gaf bovendien de moge lijkheid combinatiegroepen (twee klassen met één onderwijskracht) eens los te koppelen en daar een eigen programma voor op te zetten. Nieuwe uitdaging Vorig jaar zette Janny Bunschoten de zaken voor zichzelf op een rijtje. Na denkend over datgene wat zij nu pre cies wilde, besloot zij een nieuwe uitdaging te zoeken. „Ik heb altijd ge roepen dat ik er rond mijn veertigste uitwilde.Opeens is het dan zover. Toen ik de advertentie voor regionaal onderhandelaar zag, besloot ik te rea geren. Binnen twee weken was de zaak beklonken. De school laat ik met een gerust hart achter, de zaken lopen op rolletjes. Als natuurmens zou ik zeggen: het staat in prachtige lentebloei, de zomertuin mag iemand anders doen." De keus voor het Christelijk onder wijs heeft zij destijds zeer bewust gemaakt. „Het wezen van het Christelijk onderwijs is opvoeden tot verantwoordelijkheid vanuit het voor beeld van Christus, met de bijbel als inspiratiebron. De opvoeding van de kinderen geschiedt door ouders én leerkrachten. Voor mij persoonlijk zijn geloof, hoop en liefde altijd de uit gangspunten geweest, waarbij voor mij de liefde altijd het belangrijkst is geweest. Als je dat wilt geven, moet je openstaan. Kijken wat er achter het individu zit, niet alleen op woor den letten. Je steeds weer direct af vragen waarom iemand iets zegt of doet. Dat is voor mij het meest boei end in de omgang met mensen en kinderen. Ik heb altijd heel prettig sa mengewerkt met bestuur, medezeg genschapsraad, ouders en collega's. Er was met iedereen een open rela tie." Reizen In haar nieuwe betrekking gaat de voormalige directeur zich ondermeer bezighouden met fusie onderhandelingen. Ook gaat zij direc teuren en medezeggenschapsraden scholing en informatie verstrekken over het formatiebudgetsysteem. „Kort gezegd: cursussen opzetten, draaiboeken maken en het voeren van onderhandelingen over formatie plannen. Dat betekent veel heen en weer reizen. Ik krijg het rayon Noord holland en Utrecht toegewezen. Mijn uitvalsbasis wordt Amersfoort. Dat betekent dat ik alleen in het weekend naar huis kan. Wel wennen, maar mijn man staat er honderd procent achter." Een aantal jaren geleden verhuisde Janny Bunschoten van Texel naar Den Helder. Zij verwacht het dage lijks met de boot heen en weer rei zen te zullen missen. „Het is net een mooi tijdje om de zaken even te over denken. Ik zal er straks, als ik in de file sta, waarschijnlijk met weemoed aan terugdenken." De sollicitatieprocedure voor een nieuwe directeur is nog in volle gang. Voorlopig neemt Wim Tinholt waar. Texelaars die afscheid van Janny Bunschoten willen nemen kunnen woensdag om 16.00 uur in „De Raadskelder" terecht. met 6949 punten tweede. Hiermee klimmen zij naar de derde plaats in het klassement. Met 69884 punten werden Geb Douma en Leida Bessels derde. Na twee slechte scores nu een goed herstel. Martien en Margo Bakelaar werden met 6763 punten vierde. Dit koppel speelt dit seizoen weer prima, wat eveneens gezegd kan worden van Johan Vinke en Jelle Wiersma die deze keer met 6706 punten vijfde werden. Het koppel Corrie Zijm en Nel van der Veen is na deze avond de nieuwe leiders van het klassement geworden. Zij verdrongen Freek van der Gracht en Carlo Bos van de bovenste plaats die na een zeer lage score terugvielen naar de vierde plaats. Stand na 16 partijen; 1 C. Zijm-N. van der Veen 27006; 2 Echtp F. Veeger 26401. 3. B. De Bloo.s-B. de Bloos 26398; 4 F. van der Gracht-C Bos 26092 5 J. Wlersma-J. Vinke 26045. 6. Echtp. M. Ba kelaar 26003; 7 F. Halsema-E. Eelman 25639; 8. B. Witte-W. Kamminga 25440; 9. R Caspers-K. van Heerwaarden 25412 10 a Winters-D. Timmerman 25362. Ook na de herfstvakantie worden nog enkele natuurexcursies gehou den. Dinsdag 29 oktober (vandaag) om 15.00 uur begint een excursie in De Slufter en donderdag 31 oktober staat een excursie naar De Geul op het programma, aanvang 9.30 uur. Aanmelden bij EcoMare; kosten f7,50 per persoon. Helaas, de replica van de histo rische „Spin" van Fokker heeft niet boven Texel gevlogen. De wind was voor het fragiele vliegtuigje te sterk, waardoor de antiek uitgedoste testpiloot Edwin Boshoff niet aan opstij gen toekwam. Toen de wind zaterdag tegen de avond iets in kracht minderde, werd wel een poging gedaan, maar toen het toestel bijna ondersteboven ging, werd besloten het erbij te laten zitten. Zondag woei het nog harder, waardoor het toestel zelfs met buiten kon blijven en veilig in de hangar bleef. Er zullen geen nieuwe pogingen worden georgani seerd. Met de zaterdag ge maakte opnamen van de over de gras baan taxiënde „Spin" (foto) heeft de filmploeg zich tevreden gesteld. De beelden zullen worden verwerkt in een bedrijfsfilm die Fokker laat ma ken. (Foto Harry de GraafI In de nacht van zaterdag op zondag is op de Stenenplaats een fiets gestolen van een 17-jarig meisje uit Den Burg. Het rijwiel was afgesloten. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag een rit. Wie mee wil rijden moet zich vóór 31 oktober op geven. Deelnemers worden verzocht zelf een pen mee te nemen. Als het weer blijkt tegen te vallen, kan de ochtend voor de rit tot 10.00 uur worden gebeld naar Lies Eelman (12746) of het al of niet doorgaat haar kan ook worden opgegeven, evenals bij A. Siebeling (14464). Bij In dezelfde nacht is ook de auto van een 53-jarige Duitser vernield. De wagen stond bij een vakantiepark na bij De Cocksdorp. Een koplamp bleek stuk. de schade bedraagt F1000,-. Ook werd in de Parkstraat een vlag- gestok met vlag van een fotobedrijf ontvreemd. De stok was met een bout vastgezet, maar die bleek losqe- draaid. ^schoten: Altijd kijken wat er achter een individu zit.' (Foto Margraat Bomdson) Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, is van ons heenge gaan, mijn innig geliefde man, onze lieve va der, fijne opa en schoonzoon Willem Jan Langeveld op de leeftijd van 68 jaar. E. Langeveld-Kok Lia en Klaas ronald, martin, sander Piet en Els Oma Kok Texel, 26 oktober 1991 De Zes 15, 1791 EW Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 29 okto ber van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcen trum aan de Bernhardlaan 147 te Den Burg. Een korte overdenking zal worden gehouden op woensdag 30 oktober om 14.00 uur in het uitvaartcentrum, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats te Den Burg zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in het uitvaartcentrum. We verloren een goede vriend (ome) Wim Voor altijd in onze gedachten. Dick - Annie Marian, Marc-Hessel, Vincent en Ivo. Toch nog plotseling moesten wij afscheid nemen van een voor ons zo vertrouwd iemand, Wim Langeveld We hadden je zoveel meer tijd gegund. Familie Jimmink-Oele Bargen Rust zacht lieve Opa We hebben samen een fijne tijd gehad. Ronald, Martin en Sander. Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve broer en zwager Wim Willy en Jan annie Tini en Kees Heden is van ons heengegaan onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Herta Verhoeff-Gerhards sinds 1 nov. 1965 weduwe van Jan Verhoeff op de leeftijd van 80 jaar. Den Burg: Amsterdam: Leiderdorp: Bergen: Hoorn: St. Germain en L'aye: M. A. Maasdam-Verhoeff A. Maasdam L. Verhoeff M. W. Verhoeff C. W. U. E. Verhoeff-Chün J. Maasdam M. Maasdam-Schoo Michael Robert M. Maasdam S. M. Maasdam-Mastenbroek Fleur Jesse E. F. Verhoeff Den Burg, 28 oktober 1991 „Verpleeghuis Texel" Correspondentie-adres: Kogerstraat 21, 1791 EN Den Burg. De crematie zal plaatshebben op vrijdag 1 november om 14.00 uur te Schagen, Haring- huizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren direct na de crematie. In tegenstelling tot wat was vermeld Y/, in de lange termijn-agenda, zal Co- media de la NIOZ het stuk „De yj Thuiskomst" van Harold Pinter op- 76 voeren op vrijdag 9 januari 1992. i.p.v. kaarten Hoera 1951 Hoera Hoera 1991 Johannes Petrus Stoop en Geertruida Stoop-Blom Dit huwelijksfeest willen wij met onze ouders vieren op vrijdag 8 november 1991. De kerkdienst wordt om 12 30 uur in de RK kerk te De Cocksdorp gehouden. Wilt u hen feliciteren, dan bent u van harte welkom op de receptie van 15.00 tot 16.30 uur in hotel Tatenhove, B&srandweg 202, 1796 NK De Koog - Texel. De kinderen. Ploosterstraat 12, 1795 AJ De Cocksdorp - Texel. Wilt u ons iets schenken dan graag aan een S denken Verheugd delen wij u mee, ook namens onze ouders, dat wij Koos Stark en Jannita Schouten zo de Heere wil en wij leven, gaan trouwen op vrij dag 1 november 1991 om 13.30 uur in het gemeen tehuis te Den Burg (Texel). Wij willen Gods zegen vragen over ons huwelijk in een kerkdienst, waarin de weieerwaarde heer ds. Van Gelder hoopt voor te gaan. Deze dienst begint om 15.30 uur in de N.H. kerk te Oosterend. U bent van harte welkom op onze receptie van 19.30 tot 21.00 uur in dorpshuis „De Bijenkorf" te Oosterend. Bijenkorfweg 4, 1794 AG Oosterend. (Tevens toekomstig adres). Oosterstraat 18, 2921 XE Krimpen a/d IJssel.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 3