Texel 1 geeft zekere winst uit handen Oosterend gelukkige finnaar in harde derby 'oorprogramma met /aterballet bij MAB KORT TEXELS Laatbloeier ZDH ten onder tegen DWOW Martin Koorn terug bij SV Texel m Klaverjasdrive brengt bijna /500,— op Voetbaluitslagen De Koog verspeelt punt tegen zwak Kreileroord 5DAG 26 NOVEMBER 1991 TEXELSE COURANT PAGINA 9 laten hen uitrazen en slaan dan toe.'Quasi-ontspannen trek- aan zijn sigaartje ontvouwde trainer Bep Vonk de taktiek die manschappen had opgedra- ioor de voetbalwedstrijd tegen Isa Boys. De toeschouwers in tuurt moesten er wat om la- want op het moment dat Vonk woorden sprak -halverwege de helft- stond SV Oosterend ie rug tegen de muur. Na af had hij het gelijk echter aan zijn Texelse Boys wist het grote nicht niet in doelpunten om te en Oosterend profiteerde op onbewaakt ogenblik: 1-0. hard gelag voor Texelse Boys, Je vierde achtereenvolgende imielige nederlaag incasseerde, team van de Helderse trainer Piet ,er, dat de competitie zo voortva- was begonnen, is nu diep in de ienmoot weggezakt. Het veldspel aardig, maar in het strafschop- id van de tegenstander toont de zich te weinig slagvaardig. Zon- in Oosterend ontbeerde de ploeg ndien het broodnodige geluk en ten de aanvallers op de ijzersterk ende Marco Drijver. De SVO- man wist een kwartier voor tijd een penalty te keren en had mee een belangrijk aandeel in de «inning. handhaaft zich door de zege in aiddenmoot. Een keurige presta- jezien de smalle selectie van de witten. Het hele seizoen speelt losterender formatie al met drie er A-junioren in de gelederen. weliswaar talentvolle, knapen traliën zodoende meestal twee per weekend. Zondag maakten en Schroeder, Marco van der rp en Kees Daalder hun opwach- in de basis; Pascal Riemens ver- :en in de tweede helft binnen de Compensatie heeft de ploeg in mwezigheid van zwaargewichten let Koning, de broertjes Kaspers, ie Visser en Dennis Vonk. Hun stevige inbreng maakt SVO tot een taai, lastig te bestrijden elftal Verzorgd Op het goed bespeelbare SVO-veld had Texelse Boys in eerste instantie weinig problemen om het spel te ma ken. Met verzorgde aanvallen over de vleugels kwam de Boys herhaaldelijk voor het doel van Drijver. Het team leek op weg de schande van de thuiswedstrijd (0-3 voor SVO) uit te wissen, maar faalde in de afwerking. Schietkansen waren er voor Paul Wit te, Jelte van der Kooi en Alfred Bak ker, terwijl Bert Witte een vrije kopkans onbenut liet. Oosterend stel de daar weinig tegenover. Wel werd Maurice Kaspers opgeschreven door de strak fluitende scheidsrechter C van Ham, toen hij met de handen een snelle uitworp van Boys-keeper Marco van Leersum verhinderde. In de tweede helft schoot Texelse Boys in een hoger tempo uit de start blokken, maar het was SVO dat de leiding greep. Piet Koning legde een vrije trap breed op Dennis Vonk, die vanaf 25 meter hard, maar beheerst uithaalde. Doelman Van Leersum stond op het verkeerde been en zag de bal onhoudbaar in de kruising ver dwijnen: 1-0, een schitterend doel punt. Rode kaart SVO kwam beter in de wedstrijd en wist een tijd lang het spel van de Boys te ontregelen. Koning miste de kans op 2-0, toen hij uit een corner rakelings over kopte. In deze periode werd het spel ruwer, wat in de 18e minuut Marco van der Knaap op een uitsluiting kwam te staan. Hij maakte in een duel een harde overtreding op John Boogaard. De scheidsrechter kende geen pardon. „Ik had hem al vaker gewaarschuwd en nu ging hij te ver", aldus de arbiter na afloop. Van der Knaap was zich van geen kwaad bewust: „Ik probeerde de bal te spelen." Even later ging ook Ko- ian MAB rijders waagden zich jt week aan een competitie- strijd op een gedeeltelijk onder- pen baan. Hoewel ze in de le manche kletsnat en ver- nd waren geraakt, durfden acht hen zelfs een tweede manche ltslagen van deze wedstrijd wa- errassend. Eerste plaatsen wa ll voor Ben Rentenaar (80 cc), Ier Witte (voor het eerst 125 cc ren), Grisha de Winter (125 cc oren), Siemon Groot 250 cc) en is Bonne. Marco Witte en Otto iga waren ook een klasse opge ven. Clubkampioenschap liefst 28 rijders streden om het I clubkampioenschap 1991. Ne- van hen kwamen uit in de klasse cc senioren. Daarin speelde mo- ich de belangrijkste rol tegen het van de wedstrijdenserie Kees Is plaats) reed twee wedstrijden sleend materiaal en moest één strijd laten schieten. Ronald Zijm ton de laatste wedstrijd niet Sn, waardoor Pol onbedreigd de Wel greep. Derde was Ruud sr. lasse 125 cc junioren had zeven «emers en werd volledig gedomi- door Marco Witte, die alle ze- en manches op zijn naam oef. Otto Goënga werd goede de, op enige afstand gevolgd Siebrand Lups, die pas in de van het seizoen goed materiaal a deelnemers leverden veel strijd 80 cc rubriek. Sander Witte tag in de loop van het seizoen Spitsuur voor het SVO-doel, een typerend beeld voor de slotminuten van de wedstrijd Piet Koning (nr. 21 ruimt de bal op. voordat Boys speler Ruud van de Wetering ImiddenI gevaarlijk kan worden. IFotc Frans Hopman) ning op de bon, toen hij hardhandig een doorbraak van de sterke Boys verdediger Ruud van de Wetering ver ijdelde. Penalty Een kwartier voor het eindsignaal kreeg Texelse Boys een unieke moge lijkheid om de stand gelijk te trekken, toen Paul Witte werd gehaakt in het strafschopgebied. Aanvoerder Ronald van de Wetering verzuimde echter de strafschop te benutten. Ook de te rugspringende bal wist hij niet in het doel te werken. Vervolgens hield SVO met tien man stand tegen de storm loop van de Boys. Het in behoorlijke getale opgekomen publiek beleefde een bijzonder spannende eindfase, die tergend lang duurde, omdat de scheidsrechter ruim vijf minuten bles suretijd bij trok. Er speelden zich en kele hachelijke taferelen af in de SVO-doelmond, maar de Boys kwam niet verder dan een wegens bui tenspel afgekeurde treffer van Jelte van der Kooi. Oosterend wist in die fase niets beters te bedenken dan de bal ver over de zijlijn te trappen. In de laatste seconde had SVO de stand nog op 2-0 kunnen brengen, maar Kees Daalder zag zijn lob pre cies op de kruising belanden. mpioenen van de MAB op de foto. V.l.n.r. Sender Witte. Hens de Winter. Nico Bakker, i Witte en Kees Pol. iFoto mab dubl zijn titelkansen in gevaar komen door Egbert van der Werf (2e), maar deze bleek uiteindelijk toch elf punten te kort te komen. Derde werd Stefano Siebeling. De liefhebberklasse kende vorig jaar nog zeven deelnemers, maar dit jaar had Hans de Winter geen tegen stand. Hij haalde dan ook onbedreigd zijn derde clubtitel in successie bin nen. Volgend seizoen krijgt hij het zwaarder, want de liefhebberklasse wordt afgeschaft, tenzij crossers van de zeventiger jaren en off the ro ad rijders eindelijk weer eens van het asfalt afkomen. De 250 cc categorie werd traditiege trouw gewonnen door Nico Bakker. Voor het eerst had hij vijf tegenstan ders. Niels Koorn behaalde een twee de plaats, maar zal deze positie volgend seizoen waarschijnlijk niet verdedigen, daar hij is verhuisd naar obdam. Grisha de Winter had voor enige wedstrijden de motor van zijn vader geleend, omdat zijn 125 cc Honda stuk was. Dit leverde hem een derde plaats op in de voor hem on bekende klasse. Belangstelling Wie belangstelling heeft voor moto- cross moet eens contact opnemen met de crosscommissie. Een baantje op zaterdag en wat sponsoring van de familie levert al snel genoeg geld op voor een succesvol debuut in de ze sport. De MAB club is bereid te adviseren bij aankoop van tweede hands crossmotoren, om te voorko men dat iemand verkeerd materiaal koopt. Wie informatie wil hebben kan bellen naar 13911. In Den Hoorn leed ZDH tegen DWOW een teleurstellend 1-2 ver lies. De beslissing viel al in de eerste helft, waarin de zwaluwen tegen een 0-2 achterstand aankeken. Licht puntje was de terugkeer van Sander Stolk na een kortstondig lidmaat schap van SV Texel. Tijdens zijn ren- tré bewees hij het doelverdedigen nog niet te zijn verleerd. Stolk was niet de enige speler die te rugkeerde na een periode van afwe zigheid. Ook spelers Ton Arnout en Gerard Timmerman maakten na een verblijf in de ziekenboeg weer hun opwachting in het elftal, al misten beide spelers nog het benodigde spelritme. Eindelijk weer een stevige basis, was toch de verwachting. Het bood Henk de Ruyter de mogelijkheid de verrichtingen van zijn mannen vanaf de zijkant te coachen. Het spelletje verliep echter niet volgens plan. DWOW bleek door ZDH, dat in de uitwedstrijd 2-2 aantekende, danig onderschat. De inzet van deNoordhol- landers was enorm. De ZDH-coach moest met lede ogen aanschouwen hoe laatste man Jan de Wit zich de bal liet ontfutselen en de kersverse doelman Stolk voor de eerste maal kansloos was. ZDH, voor wie de arbi ter een zwak bleek te hebben, kreeg menig vrije trap. De schotvaardige Dirk Barends was echter niet trefze ker. In tegenstelling tot DWOW, dat uit een messcherpe hoekschop in de 30-ste minuut feilloos inkopte. 0-2. Voor rust kreeg Nanning Kikkert nog een dot van een kans, maar trof slechts het zijnet. De tweede helft bood aanvankelijk hetzelfde beeld. ZDH in de verdruk king, afgewisseld door een spaarza me counter. Totdat Dirk Barends een kwartier voor tijd een vrije trap mee dogenloos in het vijandelijke doel schopte. 1-2. Pas toen kwam ZDH op dreef. Te laat echter, want de gelijk maker zat er niet meer in. Texel 1 heeft zondag een volkomen onnodige nederlaag geleden. De mannen van trainer Roomeyer gaven na een voorsprong van 1-3 de winst in de slotminuten zelfs helemaal weg en verloren met 4-3 van het op één na onderste D.T.S. Na de twee thuisoverwinningen was men vol op timisme afgereisd naar Oudkarspel. Het team kwam echter bedrogen uit en men mocht uiteindelijk niet mop peren omdat de concurrentie ook punten verspeelde. Texel speelde zondag zonder de ge blesseerde Wim van Veen. Deze spe ler zal wegens deze blessure en zijn vakantie vermoedelijk pas na de win terstop beschikbaar zijn. Hij werd vervangen door Ralph Koning. Verder ontbraken er geen spelers. Texel kwam via een treffer van Paul van Exel vrij snel op een 0-1 voorsprong. D.T.S. Zeker geen wonder team, zag nog wel kans om door een treffer van Rick van Hout terug te komen, maar John List zette Texel nog voor de rust op een 1-2 voorsprong. Na de pauze leek er voor Texel geen vuiltje meer aan de lucht toen Erwin Koning na een prachtige combinatie met broer Ralph voor een 1-3 voor sprong had gezorgd. Texel bleek ech ter de weelde van deze voorsprong niet te kunnen dragen en ging steeds slechter voetballen, in plaats van de wedstrijd rustig uit te spelen. Hierbij moet nog wel worden aangetekend Voetballer Martin Koorn is na een prof-avontuur terug bij SV Texel. Hij weigerde aan het be gin van dit seizoen het niet aantrekkelijke contract bij zijn werkgever F.C. Zwolle te verlen gen. Diverse andere clubs had den belangstelling voor Koorn, onder andere MVV, AZ en de Schotse vereniging Motherwell. Het budget van deze clubs of de transfersom die F.C. Zwolle vroeg, stonden echter een overgang in de weg. Koorn hakte de knoop door en heeft een baan op Texel aanvaard. Waarschijnlijk komend weekend al komt hij weer voor zijn oude club SV Texel uit. Delorean. In het verhaal over de CD die is uitgebracht door popgroep Delorean, was bassist Jeroen Dros niet vermeld. Hij hoort echter wel tot de vaste gelederen. Allegaartje. Cor van Heerwaarden is donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur te gast in het radioprogramma 't Allegaartje (FM 106.1). Hij vertelt over het nieuwe winterprogramma van Klif 12. dat Paul van Exel in de tweede helft geblesseerd uitviel. Trainer Roomeyer had op de bank de beschikking over twee A-junioren en hij stuurde de jeugdige Patrick van Leeuwen als ver vanger van Paul van Exel het veld in. D.T.S. maakte ondanks het ook van hun kant armzalige spel dankbaar ge bruik van de off-day van Texel en kwam via twee treffers van Ronald de Rooij en Karei van Geenbergen op 3-3. Beide teams leken hier uiteinde lijk toch wel vrede mee te hebben maar in de slotminuten mocht Ronald de Rooij D.T.S. aan de overwinning helpen. Keeper Bart Heerschap kwam bij het uitlopen in botsing met een P.T.S.-speler en de scheidsrechter leg de de bal op de stip. De Rooij be zorgde via elf meter D.T.S. een twintig minuten daarvoor onmogelijk geachte overwinning op Texel: 4-3. Het spreekt voor zich dat de Texelse delegatie zwaar teleurgesteld naar het eiland terugreisde. Zelfs de be richten dat de concurrentie ook pun ten had verspeeld kon de zaak niet verzachten, want deze overwinning was volkomen onnodig. De komende twee weken speelt Texel twee keer thuis tegen achtereenvol gens Vios W en S.R.C. Trainer Rooy- meyer moet zoals gezegd Wim van Veen missen, maar hij kan vrij onver wacht toch weer beschikken over twee spelers die op het oude nest zijn teruggekeerd: Marcel Ris (A.Z.) en Martin Koorn besloten afgelopen weekend naar Texel terug te keren. De stand: M.F.C. 10-15; V.Z.V. 9-13; Hollandia T 10-13; S.V. Texel 9-11; West-Frisia 10-11; Vios W 10-10; K.G.B. 10-9; S.R.C. 10-9; Alw. Forward 10-9; D.T.S. 10-8; Wieringerwaard 10-7; Andijk 10-3. Zondag drie belangrijke wedstrijden. Ten eerste de topper tussen V.Z.V. en M.F.C., maar ook de wedstrijden Texel-Vios W en Hollandia T tegen Alw. Forward zullen van belang zijn voor de stand. Er waren veel kaarters op de klaver jasdrive ten bate van de VARA speelgoedactie, georganiseerd door de plaatselijke klaverjasclub ,,de Doormars". Het overtrof verrre de verwachtingen; er moesten ijlings stoelen en tafels worden bijgezet om alle kaarters een plaats te kunnen geven. Deze zesentwintigste drive voor de VARA speelgoedactie bracht een prachtig bedrag op. De penning meester kon f470,— overmaken voor het goede doel. De organisatie liet niets te wensen over. Er waren vele mooie prijzen voor de eerste twaalf koppels, een poedelprijs en een verlo ting met vijftig prijzen. De Oudeschil der ondernemers verdienen een pluim want ze hebben zich van hun beste kant laten zien. Alle deelnemers ko men volgend jaar vast graag in 't Skiltje terug. Uitslagen Er werd goed gespeeld; de eerste tien koppels in de eindstand haalden KNVB afd Noordholland: Zaterdag 24 november: De Koog (Z)-VVZ 2-3 Junioren: SVAP A1-Texel A1 1-2 Bergen Al-Oosterend Al 11-1 WGW B2-0osterend BI 2-2 Tex. Boys C1-WGW C2 7-1 Oosterend C1-JVC C3 7-0 Tex. Boys C2-WGW C3 4-3 Texel C1-HCSC C3 14-0 Pupillen: Texel D1-HRC D1 8-2 Texelse pupillencompetitie: Texel D2-Texel Dl 3-4 De Koog DTTex. Boys D1 9-1 Texel El-Oosterend E2 3-6 Texel E2-Tex. Boys E2 3-6 ZDH E1-Oosterend E1 2-7 SVC E1-De Koog E1 0-5 Texel F1-SVC F2 13-2 SVC F1-0osterend F1 5-3 De Koog Fl-Texel F2 7-1 Tex. Boys F1-ZDH F1 2-6 Zondag 24 november: KNVB DTS-Texel 4-3 KNVB afd. Noordholland: Kreileroord-De Koog 1-1 ZDH-DWOW 1-2 Oosterend-Tex. Boys 1-0 Schagen 2-Texel 2 1-3 De Koog 2-BKC 3 0-2 Succes 4-Texel 3 3-0 Petten 2-Tex. Boys 2 1-2 Tex. Boys 3-Schagen 6 1-3 Oosterend 2-WGW 5 0-7 Junioren: W. Waard A1-Texel A2 2-2 Dames: RKEDO-Tex. Boys 1-5 Recreatievoetbal: De Koog-Texel 0-3 Oosterend-Tex. Boys 1-1 SVC-ZDH 3-1 De Koog moest het in de wedstrijd van dit weekend doen zonder Wilke Wassenaar. Peter Brons, Hans Pol derman. Peter Sipsma, Erik Kossen en Cees van Beek. Ondanks dat hierdoor veel invallers moesten mee doen, was dit geen excuus voor het laten liggen van een punt. De Koog had in de eerste helft duide lijk de wedstrijd in de hand. Reeds in de vijfde minuut ontstond een goede scoringsmogelijkheid voor Wally van Beek. Een speler van Kreileroord speelde te zacht terug op z'n keeper, waarop Van Beek attent reageerde maar met links te zwak inschoot. In de rebound wierp de keepter zich voor het schot en voorkwam een snelle achterstand voor de thuisploeg. Tien minuten later was het wel prijs voor De Koog. De sterk spelende Mario Linskens brak op snelheid door over de rechter vleugel en trok voor op de geheel vrijstaande Bernard Ipenburg. Deze nam beheerst aan en liet de keeper kansloos. Later in de eerste helft kreeg De Koog nog drie riante scoringsmogelijkheden. Ja son Martens en Peter Kaptein ver schenen beiden een keer alleen voor de keeper, maar verzuimden het af te maken. Vervolgens kwam Bernard Ipenburg na een lange solo tot in het strafschopgebied en schoot voor langs, waar een voorzet op z'n plaats was geweest. Eén minuut voor rust sloeg het noodlot toe. De spits van Kreileroord profiteerde van een dek- kingsfout in de verdediging en kon vrij uithalen vanaf de zestienmeterlijn. Dit schot verdween snoeihard in de kruising en keeper Jos Kaptein was kansloos. Hierdoor kwamen de beide ploegen weer op gelijke hoogte en had De Koog zichzelf duidelijk te kort gedaan. In de tweede helft speelde het spel zich voornamelijk op het middenveld af, met vrijwel geen gevaarlijke situa ties voor de beide doelen. Het duel werd iets steviger, met van beide zij den veel lichte overtredingen. Door het provocerende spel van enkele spelers van Kreileroord gingen vier Koger spelers in het boek van de scheidsrechter. Het bleef 1-1 en evenals in enkele voorgaande wedstrijden bleek dat De Koog het betere voetbal niet in doel punten weet om te zetten, waardoor het zichzelf onnodig moeilijk maakt. Hopelijk zal dit zondag in de thuis wedstrijd tegen het even hoog ge plaatste Vesdo beter gaan. een gemiddelde van6954 punten! In totaal deden er 38 koppels mee. 1 Dim Winters Annle Bakker 7582 punten; 2. André Zoetelief Sieme Timmer 7167; 3. Wil Derksen Peter van Heerwaarden 7164. 4. Fr. v.d. Gracht J. Keijzer 7056; 5. L. v.d Veen H. Westdorp 6983; 6 Renz en Janne- ke Kampstra 6910, 7 Mw. Huisman Hans Schoonheden 6906, 8. Albert Schagen Mare Drijver 6630; 9. J. De Vries I J. Schle- pers 6617; 10. Henny en Henriëtte Bakker 6525; 11. Thijs Smit D. kalverboer 6497; 12. Janny en Jaap van Heerwaarden 6419; 38 Poedelprijs. Henk Kiewiet en Siem Zoodsma 4922.

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 9