WEEKEND Uitslag enquête wijst uit: Lezers waarderen TC3 in hoge mate PRIJSVRAAG HORSZEL Help! r VRAAG 6 VRAAG 9 IN DIT NUMME BERICHT VAN OVERZEE NASI PAGINA 8 VRIJDAG 6 DECEMBER NeeDe schillen moeten in de groene bak. Néééé)e lege pakkie shag haal ie nou uit elkaar. Het plastic gaat in de grij ze bak en het blauwe papiertje naar de padvinders. Hè, ja begin weer te zeiken over wanneer wélke container wordt ge leegd. Het staat toch op die kaart! Let op. Het witte koffiezakje doe je bij het oude papier en het bruine. Je wordt er sta pelgek van. Coed voor het milieu en de psychiater. Dan heb je ook nog die Sint Nicolaas-acties van de middenstanders. Is dit een lot en moet er ook nog een stempel op of krijg je die op de rood witte spaarkaart uit De Koog, o, nee Oosterend? Waar stop je die dan in? Wel ke kleur? Of moet je eerst een puzzel oplossen? Waren alle winkels open on der de middag" in de Weverstraat en waarom moet je ook nog je pensioen re gelen voor 31 december... Plotseling is Groen Links vriendjes met de WD. Hoe klein is kleinschalig toerisme. De TC3 wordt opgeveegd door de Texelse Cou rant. Nu zijn alle blaadjes echt gevallen. Rustig leven op zo'n eiland hè! Help... Horszei De enquête over de TC 3 die in oktober onder de lezers werd gehouden, heeft veel reac ties opgeleverd. Het merendeel daarvan is positief en geeft aan dat men het blad een warm hart toedraagt. Ruim 35 procent van de formulieren kwam ingevuld retour, een uitstekende score, waardoor de uitkomsten betrouwbaar mogen worden genoemd. De representatieve steekproef leverde betrouwbare gegevens op. Een opvallende uitkomst was dat het onderwerp politiek bij de geënquêteerden laag scoorde. In dit artikel volgt een overzicht van de verdere resultaten. Het idee om een enquête te houden ont stond bij de redactie. We wilden na twee jaar hard werken aan een nieuw blad wel eens weten of we op de goede weg za- Welke onderwerpen men het liefst leest commentaar (17,3%) Interviews (16,9%) Foto's TC3, tenzij anders ver gemaakt Koning. achtergronden (12,5%) actualiteit (19,8%) politiek (4,4%) sport (9,9%) theater (9,9%) uitgaan (9,2%) De samenvoeging van de Texelse Courant en de TC3 willen wij met u feestelijk inleiden. Vandaar dat we een prijsvraag hebben gemaakt met tien vragen. Vijf daarvan hebben iets te maken met TC3 en de andere vijf met de Texelse Courant. De oplossingen kunt u inleveren bij de balie van de Texelse Courant of opsturen naar Postbus 11, 1790 CA Den Burg. Vergeet niet uw naam en adres op uw oplossing te ver melden, want we hebben mooie prijzen. Twintig goede inzenders worden met hun partner door ons uitgenodigd voor een feestavond op vrijdag 17 januari in Klif 12 met hapjes, drankjes en cabaret. U doet toch ook mee? VRAAG 1 Wie is de vaste fotograaf van de TC3? a. Harry de Graaf b Bert Koning c. Dirk Kuiter VRAAG 2 Welke rubriek wordt geschreven door Cees Ribbens? a. Kiek deer nou toch es b. Langs de weg c. Bericht uit de ruimte VRAAG 3 Los deze rebus op- Met burgemeester Schipper is hij de meest gefotogra feerde Texelaar in de Texelse Courant van de afgelo pen jaren Wie is hij? VRAAG 4 Bij welk verhaal in de TC3 heeft deze foto gestaan? v'- -*K u''V«as a. Toneelrecensie Oosterend b. Biieenkomst Historische Vereniging c Interview met een oud-Texelse VRAAG 5 Welke rubrieksnaam staat hier: H I R D I E I) G B E V D VRAAG 7 Advertenties voor de kfant van dinsdag kunt u opge ven tot maandagochtend 10.00 uur Voor de krant van vrijdag moeten uw advertenties uiterlijk binnen zijn voor- a. Woensdag 10.00 uur b. Woensdag 17.00 uur c. Donderdag 10.00 uur VRAAG 8 Een rekensommetje. Tel alle cijfers uit de oprichtings datum van de Texelse Courant bij elkaar op Trek van het getal dat u dan krijgt het aantal kolommen van een advertentiepagina vol Texelaartjes af. Vermenig vuldig dit nieuwe getal met het aantal letters van de titel van onze rechtbankrubriek. Tenslotte deelt u die uitkomst door de som van de cijfers van het telefoon nummer van de redactie (zonder kengetal). De uit komst is: a. 28 b. 40 c. 44 De rubriek ingezonden brieven in de Texelse Courant heet: a. Lezers schrijven b. Wat ik zeggen zou c. Wat ik zeggen wou d. Wat ik zeggen wil e Wat ik schrijven zal f Lieve Tessa g. Postbus h. Tussen dijk en duinenrij i. Hoor mi| nou toch er es VRAAG 10 De krant die in het zomerseizoen wekelijks bij de Texelse Courant/TC3 wordt uitgegeven heet" a. Texeltoerist b. Recreatief c. Recreatiekrant ten. Er werd een vragenlijst opgesteld door Pip Barnard, in overleg met de re dactieleden naar een voorbeeld van een wetenschappelijk verantwoorde enquê te. Besloten werd de steekproef alleen te houden onder de op Texel wonende abonnees van de Texelse Courant. Alle bezorgers van de Texelse Courant kregen voldoende enquêteformulieren mee om hun abonnees te voorzien. Ze mochten echter zelf weten hoeveel ze er uit wilden delen. Dit werd zo afgespro ken omdat de bezorgers ze ook weer per soonlijk moesten ophalen, wat voor iemand met een grote wijk wel een zwa re belasting zou zijn. Achteraf bleek dit niet zo'n goed idee. Niet alle uitgedeelde enquêtes zijn opgehaald en dat wekte verwarring. Veel mensen kwamen het formulier zelf brengen of stuurden het over de post. Een verduidelijking in de inleiding die bij de enquête was gevoegd had beter geweest, maar ja: een goede leer.... MIJN ZUS TOPS.... In totaal kwamen 1438 formulieren bin nen. Hiervan waren er 28 niet ingevuld, 12 niet serieus te nemen, 92 zonder een (duidelijke) mening en 3 lege envelop pen. Zo bleven er 1313 te behandelen enquête-papieren over, waarvan 256 met naam ondertekend en 349 voorzien van aantekeningen en opmerkingen. Een goede respons, dus. Bij de vraag of ook een ander medium dan de TC3 wordt geraadpleegd vulde iemand „mijn zus Toos" in.... 800 Uit de enquête blijkt dat de TC3 door alle leeftijden wordt gelezen. De uitslag geeft een klein accent op de leeftijdsgroep 30-50 jaar te zien, maar dat kan liggen aan de wijze van enquêteren In de meeste gevallen zal immers het hoofd van een gezin het formulier hebben in gevuld. Iets minder dan de helft van de geënquê teerden leest de TC3 helemaal. Zesen twintig procent van de lezers neust 'm door en leest alleen bepaalde artikelen. Vijf inzenders gaven aan alleen naar de koppen te kijken en vier keken alleen naar de advertenties. LEESBAAR Actualiteit, achtergronden, commenta ren en interviews zijn populair bij de TC3 lezers. Politieke verslagen echter niet. De leesbaarheid van het blad scoort hoog. Bijzonder gewaardeerd worden Harry de Graafs rubriek Langs de Weg en het commentaar van Horszel. Uit de enquête is gebleken dat er twee zaken haaks op elkaar staan: één groep wil meer sport in de TC3, de andere juist niet en één groep wil de TC3 als derde Texelse Courant, terwijl de anderen TC3 als apart blad met een eigen gezicht wil- -v* Reiziger Niek Welbor is nog thuis •v- Sinterklaas reikte prijz uit en gaf geld voor Harry's Papoea's -v- Laatste deel van het feuilleton Onzichtbaar licht uiti ruimte len. Het is dus een compromis den; we zullen proberen van de m formule een succes te maken, zondi de TC3 het eigen karakter verlies! Een groot deel van de lezers hei moeite genomen nuttige tips of wa rende opmerkingen op het enqué muiier te schrijven. Wij zullen uwo aanmerkingen ter harte nemen o TC3-weekendbijlage nóg aantrekke te maken Waardering van de rubrieken D E F uitstekend O slecht I J redelijk geen mening Door ruimtegebrek konden de namen van de rubrieken niet in de grafiek worden geplaatst. De verdeling is echter alsi F - D Witte Roeper; K Kiek deer nou toch es; P Milieusignaal; G - Bedrijvigheid. L Culturele agenda, Q - Lezers schrijven; H - Cryptogram; M - Film, R Oude foto's Historische Veraj A - Horszel; B - Een grimlach achter het nieuws; C - Voor het weekend, D - Feuilleton; E - Bericht uit de ruimte; I - 100 jaar geleden; J - Langs de weg; K - L M - Theaternieuws Klif 12; O - Verbaal verhaal; S Interview, T Advertenties. Erna en Ferry van der Geest ma ken met hun zeilschip „Corona Borealis" een wereldreis. Per brief doet Erna verslag van hun gebeurtenissen. De regenwouden zijn eindeloos. In de gombomen vindt je Koalabeertjes die al tijd high zijn en suf voor zich uitstaren. Het eucalyptusblad dat zij eten bevat na melijk een slaapverwekkende substantie, je hebt hier ook grote kangaroeparkeu. Ze zijn toeristisch opgezet, maar als je die dieren in het wild wilt tegenkomen moet je wel een eind verderop en ben je er wellicht niet eens blij mee. De meeste vierwielaangedreven auto's hebben een beschermende beugel voorop, want die kangoeroes kijken niet uit als ze over steken. Tijdens één van mijn jog-rondjes kwam ik een meneer tegen die zijn hond uitliet in de speeltuin. Iedere ochtend om 9.00 uur mag de viervoeter in de draaimolen en de schommel....je weet echt niet wat je ziet De man vertelde mij dat er wel eens mensen uit een bus of auto kwa men en foto's maakten van het schouwspel Ik ben dus de volgende ochtend teruggerend en heb het spul op de band gezet. Aboriginals, de inheemse bewoners van Australië, zie je niet zoveel. Ze zijn er wel. Volgend jaar, als we nog meer naar het noordwesten gaan in de buurt van Darwin, ben ik van plan om hun neder zettingen te bekijken en wat van hun kunst te kopen. De toeristische rommel die hier wordt aangeboden wil geen mens hebben. Wèl heb ik een geslepen fossiel gekocht voor om m'n nek. De man die het me verkocht vertelde er zo'n boeiend verhaal bij, dat ik het m'n leven niet zal vergeten. Die ion mil/oenen jaren oud, worden gen in onherbergzame gebieden Je I ook met een terreinwagen niet Ze trekken dus met rugzakje de ij nis in en kamperen in de open lui één zoekt de fossielen, de andet Ij uit en later worden ze geslepen. 0 kodillen gieren er natuurlijk dtt struweel .dat verhaal alleen al tvf mij een reden om de koop te sluilt heelt ons niet geruïneerd, gelukki, Wordt vent .Gewoon een paar bakken nasi", roep ik zuinig, ,,we bakken er zelf wel eenl bij." De gezichten hangen tegen zeuren aan. Het was toch al een drukke' en ik heb geen trek in discussies, wel in nasi. ,,Nou vooruit, Babi Pangangt maar wel met nasi in plaats van witte rijst", want diep in mij schuilt een Mi Salomo. „Mogen we met de auto", zegt de jongste. Het is nauwelijks eeni en de oudste heeft de contactsleutel al in de hand ,,Je moet met de auto, ik diplomatiek, „anders is het koud voordat jullie thuis zijn" Het probled ontweken en ik heb toch gelijk. Ze gaan. Ik ben benieuwd waar ze meel komen. Babi Pangang is geen probleem, maar daar hoort standaard witte rijft Die krijg je dan ook altijd. Daarbij krijg je dan de nasi óók nog. Al vele tui heb ik geprobeerd om in het Chinese restaurant het begrip ïn plaats van'u leggen. „Géén witte rijst", roep ik dan vertwijfeld en schud flink met mijn hu wel nasi" Ze knikken dan enthousiast en herhalen mijn tekst„géén wittet wel nasi". Vijf minuten later ga ik dan met beide rijstsoorten naar huis De kit ren komen thuis. Het pakket is inderdaad gloeiend heet. We maken het oj Beschuldigend wijs ik op de extra witte rijst en wuif hun verklaring weg dan maar eieren bakken", zeg ik Ze doen het meteen D. WITTE HOI

Texelsche Courant | 1991 | | pagina 8