i SiuftervaSlei verkoopt serviesgoed voor KNRM „Rapport onvriendelijk voor gewone Texelaars" Belangstelling voor Texel goed op gang Groeiend vakantiepark wil moderniseren Zware schade bij aanrijding s« Niek Welboren op weg naar Paaseiland éi Texel-trainer Roomeyer verlengt contract sw Nieuwe autobus voor Scouting Texel sa AH-chef Wies Hendriks verlaat Texel s» Toch stierenmesterij voor Van Leeuwen? Wijziging tips Texeltoerist 02220 12741 LIJ UCIl U/UI L-> V.X C l J UI rJCl rJUI L Oude havenkantoor tegen de vlakte PvdA teleurgesteld over Erasmus-onderzoek: DINSDAG 14 JANUARI 1992 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10648 De Texelse bevolking heeft recht op bootovertochten tegen zo laag mo gelijke tarieven. Het onderzoek, dat door wetenschappers van de Erasmus-universiteit in opdracht van Teso werd uitgevoerd, heeft met dat uitgangspunt ten onrechte geen re kening gehouden. Dat stelt de PvdA- fractie in een brief aan het college van b en w. Fractievoorzitter Gerard van der Kooi schrijft het volgende: „De PvdA heeft zich van oudsher sterk betrokken geweten bij de veer- verbinding naar ons eiland. Recente lijk nog vroegen wij u de auto matische indexering van de veertarie- ven in uw periodiek overleg met de Teso-directie aan' de orde te willen stellen, stelden wij de openbaar- vervoer-status weer aan de orde, wat eerder de afvaarttijden en verzochten wij u meer met het gemeentelijk Teso-aandeel te doen. Nu hebben wij onlangs als raadsle den het rapport ontvangen dat in op dracht van Teso is opgesteld door de Erasmusuniversiteit. Wij hadden daar nogal verwachtingen van. Aan de ba sis daarvan lag de, ook in de raad uitgebreid gevoerde, discussie over de Texel-tarieven die volgens de Teso- directie (al dan niet in EG-verband) dienden te verdwijnen. Naast de op winding die daarover bij het Texelse bedrijfsleven ontstond, hebben wij als fractie samen met alle andere frac ties in de raad vurig de handhaving van de Texeltarieven bepleit. Dat ligt immers voor de hand! Alle eilandbe woners zijn afhankelijk van deze mo nopoliehouder; wij hebben geen andere keus als het om vervoer naar de vaste wal gaat. Wij hebben dan ook altijd gemeend dat Teso-directie Bij een aanrijding op de Schilderweg werden zaterdagmiddag twee perso nenauto's zeer zwaar beschadigd. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Een 22-jarige BMW-bestuurder uit Den Burg reed in de richting Oude- schild. Even voorbij de Schansweg naderde uit tegengestelde richting een 30-jarige man uit Oudeschild in een Volvo. Net voorbij de bocht hield eerstgenoemde onvoldoende rechts en kwam op de andere weghelft, waardoor hij de andere wagen ramde. Vervolgens kwam hij door de berm en over het fietspad tot stilstand te gen een tuinwal. De BMW raakte to tal loss; de Volvo werd zwaar beschadigd. Beide auto's moesten door een kraanwagen worden weg gesleept. en -commissarissen slechts gedwon gen door hogerhand van de Texelse tarieven wilden afwijken. En wij ver wachtten dan ook, dat de opdracht aan de Erasmusuniversiteit zou lui den: onderzoek hoe op enigerlei wijze de tariefstructuur voor Texelaars ge handhaafd kan worden, zodat de Texelkorting kan blijven bestaan." Nu we het rapport hebben bestu deerd zijn we in deze verwachting verschrikkelijk téleurgesteld. De Teso- directie blijkt bij het verstrekken van de opdracht een totaal ander uit- Lees verder pagina 5 De stand van de VVV Texel heeft op de zondag afgesloten nationale Va kantiebeurs bijzonder veel aandacht getrokken. De animo was zó groot, dat halverwege de beurs de voor raad brochures hoognodig moest worden aangevuld. Hoewel precieze cijfers nog niet voorhanden zijn, heeft men bij de VVV de indruk dat het aantal aanvragen en reservering en zich momenteel op ongeveer het zelfde hoge niveau als vorig jaar be vindt. Voor de VVV is de tijd van de grote vakantiebeurzen weer aangebroken. Komende weken staan presentaties in Düsseldorf (de watersportbeurs Boot), Antwerpen, Brussel, Hamburg en Essen op het programma. Nieuw zijn de Fietsvakantiebeurs en de Fiets-Rai. Deelname aan deze twee is een proef en speelt in op de trend naar actieve vakanties. „Per slpt van rekening heeft Texel fietsers veel te bieden. We kunnen wijzen op het uit gebreide fietspadennet, de vele mo gelijkheden om fietsen te huren en -nieuw komend seizoen- de fietsbus", licht adjunct-directeur Henk Groenen toe. Daarnaast heeft de fiets- trektocht zich als een populair arran gement ontpopt. De bagage wordt dan vooruit gestuurd naar het hotel, zodat de deelnemers zelf alleen hoe ven te fietsen. Op dezelfde leest is een nieuwe vakantie-aanbieding ge schoeid: een wandel-trektocht. Uit de eerste reacties kan worden opge maakt dat deze vakantievorm zal aanslaan. Andere nieuwe arrange menten van de Texelse VVV zijn de natuurcursus en het exclusieve „Proef Texel", waarbij gasten in korte tijd de sportieve mogelijkheden van het eiland „proeven". Onder meer staan catamaranzeilen en parachu tespringen op het programma. Laatst genoemde activiteit speelde ook een voorname rol in de Texel-presentatie op de Vakantiebeurs. Een levensechte para was de blikvanger van de Texel se stand, die overigens net als verle den jaar deel uitmaakte van de stand van de VVV Noordholland. Volgens hoofd informatie Ans Laurijssens van de VVV Texel ontlokte de frisse aan kleding enthousiaste reacties onder het weer in groten getale opgekomen publiek. Naast het deelnemen aan beurzen timmert de VVV aan de weg met ad vertentiecampagnes. Zojuist is weer het huis-aan-huis magazine van het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBT) verschenen. In dit blad, met een oplage van een miljoen, wordt een halve pagina aan Texel besteed. Het artikel is aangevuld met een ant woordcoupon. De afgelopen jaren scoorde de VVV telkens goed met deze reclame. Verder staan o.m. spe cials in Libelle, Margriet en Tros Kom pas op de rol. Uit peilingen onder de bezoekers van de Vakantiebeurs bleek dat 40 procent de voorkeur geeft aan vakantie in eigen land. Zoals het er nu naar uitziet, zal Texel hiervan weer een flink graantje meepikken. Medio maart zal het voorjaars nummer van Texeltoerist Magazi ne verschijnen. Met uw medewerking hopen wij de va kantiegangers weer een zo com pleet mogelijk, actueel bijgewerkt informatiepakket te kunnen aan bieden. Wie wijzigingen of nieu we vermeldingen heeft voor de rubriek „Tips", wordt verzocht deze aan de redactie door te ge ven, telefoon 12741, of fax 14111. 1 Voor advertenties, abonnementen, etc. Langeveld en de Rooy B.v., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, Postgiro 652 telefoon 02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 02220-14111. b IS g M JL E Bankrelaties Amro Bank nr. 46.99.17.636 Redactie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, telefoon Z? Kï /li! /Tf ZJ A/* C* "YY i/Ë E/Y 'Y*! Rabobank nr. 36.25.01.742; N.M.B. nr. 67.34.60.398 I Redactie buiten werktijd 9 S Abonnementsprijs 746,20 per half jaar; Los 71,30 Gerard Timmerman, Schoorwal 11, Den Burg, telefoon 02220-14687. In het vakantiepark wordt met man en macht gewerkt aan de bouw van vijftig bungalows. Gistermorgen om 8.30 uur maakte kraanmachinist René Hoogenbosch korte metten met het stokoude ha venkantoor in Oudeschild. Vanuit de uitkijkpost, die anno 1932 werd ge bouwd, hielden havenmeesters gene ratieslang toezicht op het in- en uitgaande scheepvaartverkeer. Ver meldenswaardig is dat bij de sloop twee originele bouwtekeningen wer den ontdekt. Ze werden aan het Ma ritiem en Juttersmuseum geschonken. Voortaan zullen de ha venmeesters hun werk uitvoeren van uit een comfortabele fonkelnieuwe verkeerstoren die een eindje verderop inmiddels is gereedgekomen. Omdat die 1.80 meter hoger is dan de oude en bovendien uitgerust is met de mo dernste apparatuur, zal de waak zaamheid van de havenmeesters er aanmerkelijk op vooruitgaan. grote vaart, ken ik als geen ander het belang van een goed reddingwezen." Beursplein 5 Reddingbootschipper Jaap Groen is bijzonder ingenomen met de het ge nereuze aanbod. „We kunnen het geld goed gebruiken voor de verbou wing van het boothuis." Groen meldt dat de aanpassing van het red dingstation bij De Cocksdorp bijna voltooid is. „Alleen het schilderwerk nog. Dat zal binnen enkele weken klaar zijn." Ook de bouw van de nieuwe reddingboot „Beursplein 5" gaat voortvarend, aldus Groen die vo rige week nog een bezoek bracht aan de Volendamse werf Habëkë. „De motor zit er in en de jets zijn gemon teerd." De verwachting is dat de boot over een maand klaar zal zijn. Aegon wil in do toekomst het park nog verder moderniseren Als paddestoelen schieten de vier- en zespersoons huisjes uit het duinge bied omhoog. Aannemer Tatenhove zorgt ervoor dat het tien hectare me tende terrein bouwrijp wordt ge maakt. De Amsterdamse aannemer „Hillen en Roozen" bouwt in hoog tempo de systeembouwhuizen. Oele en IBS uit Den Burg nemen het in- stallatiewerk voor hun rekening. Naar verwachting zal het project vóór half maart, wanneer het vakantiepark de poorten weer opent, zijn voltooid. Diezelfde deuren worden zaterdag geopend voor degenen die gebruikte keukenartikelen willen aanschaffen. Tussen 10.00 en 16.00 uur vindt de verkoop plaats in de ontvangstruimte aan de Krimweg. Sluftervallei-beheerder Dirk Kruk en KNRM-vrijwilliger Peter Quartel tonen een deel van de omvangrijke collectie huishoudelijke artikelen die zater dag worden aangeboden. (Foto Gerard Timmerman „Dan volgt nog een korte testperiode op het IJsselmeer." Recreatiepark de Sluftervallei, waar van Dirk Kruk sinds een jaar beheer der is, beslaat ruim dertig hectare. Vijfendertig jaar geleden werden in het natuurgebied de eerste recreatie huisjes gebouwd. Verzekeraar Aegon, die in Nederland totaal tien bunga lowparken in eigendom heeft, zag het terrein als een goede belegging. De vijfendertig huisjes waaruit het af komstig is, zijn enkele jaren geleden dankzij een renovatie weer aan de eisen des tijds aangepast. Naast de tachtig bestaande optrekjes, waarvan een deel uiterst pittoresk, wordt in het afgelegen duingebied inmiddels druk gewerkt aan de voltooiing van nog eens 50 bungalows. Totaal zal het vakantiepark er ruim driéhonderd overnachtingplaatsen bij krijgen. „De contingenten daarvoor waren al in ons bezit." Het zal echter niet bij de ze nieuwbouw blijven. Verzekeraar De artikelen, die een jaar of vijftien oud zijn, maakten deel uit van de in ventaris van zo'n dertig vakanties huisjes op de camping. „Totaal hebben we ruim tachtig bungalows, waarin we streven naar een uniforme inventaris. „Deze spullen zijn niet zo zeer verouderd, maar wijken wel af van het overige keukenmateriaal. Weg ermee dus." Medewerkers Erik Schuurman en Peter Quartel hebben al een week de handen vol aan het Vakantiecentrum de Sluftervallei haalt zaterdag een opmerkelijke stunt uit. Het kampeerterrein annex bungalowpark bij De Cocks dorp, waarop momenteel in vogelvlucht vijftig huisjes worden bijgebouwd, houdt die dag een verkoop van huishoudelijke arti kelen waarvan de opbrengst volledig is bestemd voor de Konink lijke Nederlandse Redding Maatschappij. „Ik draag de KNRM een warm hart toe", verklaart beheerder Dirk Kruk. „Tweedehands, dat wel. Maar alle maal goed spul", verzekert Kruk. Een rondgang door het magazijn achter de receptieruimte bewijst dat Kruk niet overdrijft. Zowel serviesgoed van echt porselein als broodtrommels staan te pronken. Al het keukengerei is tevoren geprijsd om marchanderen de Texelaars een slag voor te zijn. „Duur is het echter niet", meent de beheerder. Het goedkoopst zijn de borrelglazen, die voor een kwartje de deur uitgaan. Het meeste geld moe ten de koopjesjagende Texelaars neer tellen voor roestvrijstalen pannensets. Voor deze 7-delige keukenset geeft de prijslijst 750,-aan. Voor een paar gulden zijn voorts broodtrommels, afval-emmers, suikerpotten en ander serviesgoed te koop. Uniformiteit verhuizen van porselein en ander breekbaar serviesgoed. „In Duitsland wordt afgedankt serviesgoed soms tijdens vrijgezellenfeesten stukge gooid, omdat scherven geluk bren gen", grapt Kruk. Peter Quartel, die vrijwilliger is bij de reddingmaat schappij, bracht hem op het idee het spul te schenken aan de KNRM. „De opbrengst van de verkoop is totaal voor de redders", belooft de beheer der. Hij realiseert zich dat de aanwe zigheid van de reddingboot op Texel veel waterminnende vakantiegangers een veilig gevoel bezorgt. „Omdat ik zelf stuurman ben geweest op de

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 1