I Muur Agrarische museum hoeft niet gerenoveerd ^yagfa -^-1 Commissie komt terug op eerder besluit van 25 en 26 januari Kerkdiensten zondag 26 januari Tweede veldtoertocht Mannenkoor in De Waal Toeristisch busverkeer gaat onder de loep Keurige remise voor dammer Kuiper Begeleid wonen: hulde voor hulp vc Daalderschool wil ingang verplaatsen PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 24 JANUARI 199L- Wethouder Klaas Barendregt neemt, vergezeld van enkele raadsleden en adviseurs, poolshoogte bij de achtergevel van de stolp van de stichting Agrarisch en Wagenmuseum. Volgens penningmeester Cor Dros (tweede van rechtsis er geen enkele noodzaak het metselwerk, dat afwijkt van de omliggende muren, te vervangen. IFoto Gerard timmerman) cultuur, zodat werd besloten het pand, dat weliswaar niet aan alle gestelde voorwaarden voldeed, op de monumentenlijst te zetten. Leden van de vorige gemeenteraad gingen daar twee jaar geleden, zonder de schuur van dichtbij te hebben bekeken, ach teloos mee akkoord. Jan van Asselt (onafhankelijk) over dat besluit: „Tij dens een rondrit over het eiland zijn we wel even gestopt bij de stolp, maar niet uitgestapt. „Op het eerste gezicht voldeed het pand aan de voorwaarden, dus vooruit maar." Een stenen achtergevel van de mo numentale stolpboerderij van het Agrarisch en Wagenmuseum in De Waal hoeft, in tegenstelling tot een eerdere eis van de gemeente, voorlo pig niet te worden vernieuwd. De subsidie f 35.000,- die de stich ting twee jaar geleden ontving toen de schuur op de monumentenlijst werd geplaatst, is daardoor niet in het geding. Het agrarisch museum zag de tradi tionele stolp destijds als een waarde vol monument. Door de slechte staat van onderhoud moest het gebouw zowel binnen als buiten worden ge restaureerd. Ook het dak werd com pleet vernieuwd. Een ingrijpende operatie waarvoor veel geld nodig bleek. De gemeente beschouwt het agrarisch museum echter als een welkome aanvulling op de Texelse HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 uur ds. J. ter Haar Bevestiging nieuwe kerkeraadsle- den. Uitzending via De Lichtboei De Waal: 19.00 uur ds. J. Kok. M.m.v. Texels Chr. Mannenkoor De Koog: 9.30 uur ds. J. Kok Den Hoorn: 11.00 uur ds. J. Kok Oosterend: 9.30 uur ds. H. Fibbe Oudeschild: 11.00 uur dhr. M. Kuiper De Cocksdorp: 11.00 uur ds. H. Fibbe GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 uur ds. J. Groene- veld uit Broek op Langedijk. 19.00 uur ds. J. Groeneveld uit Broek op Langedijk. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 uur drs. J. J. N. Wilmink, gezinsavondmaal. 19.00 uur drs. J. J. N. Wilmink, voortzetting Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend. 10.00 uur en 16.00 uur dienst, donderdag 30 jan.: 19.00 uur ds. C. S. van Dieren GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg 16.15 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 uur ds. Knipscheer. Uitzen ding via Radio Texel. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 uur ds. R. Meeuwsen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 uur, Gospel- train, themaviering. Uitzending via De Lichtboei. zo. 10.45 uur, herenkoor. zo. 19.00 uur, interkerkelijke dienst in het kader van de week van de eenheid. Thema: „Wat zet je in beweging?". Met geloofsdoek eiland Rügen. De Koog: zo. 9.30 uur. Oudeschild: za. 19.30 uur. De Cocksdorp: zo. 9.30 uur, woord-communiedienst. St. Jan: zo. 9.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, Schilderend 19, Den Burg. 10.30 uur: Openbare lezing: „Is uw hoop gevestigd op de weten schap of op de bijbel?" 11. 20 uur: Wachttorenstudie „Ver heug u in de koninkrijkshoop" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags vóór 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Dokter R. Coutinho W. Vos, Schilderend 40, Den Burg, tel. 12023. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundi ge hulp: raadpleeg de ingesproken boodschap op de praktijknummers 12270, 14727, 14669 of 13086. Gezinsverzorging In het weekend kan op zaterdag en zondag tussen 17.00 en 19.00 uur worden gebeld met mevrouw Boukje Dijkstra, tel. 18832. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 06-11. •Rijkspolitie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. Telefoon (dag en nacht): 12222. *Dierenartsen Praktijk: Keesom laan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen telefoon 12527. *Kruisvereniging Texel: Voor drin gende hulp belt u 02230-27166. *Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 12222. •Kunstgebitreparatie: Tandtech- niek Van Kralingen (samenwerkend met het Tandheelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (parti culiere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Addertje Er school echter een addertje onder het gras. De restauratiekosten van de achtergevel (fl.500,-), die voor het museum als gezichtbepalend geldt, betekende een forse tegenvaller voor de stichting. Genoeg aanleiding om de commissie ruimtelijk- en huis vestingsbeleid te verzoeken deze voorwaarde te heroverwegen. Jaap Vlaming (Groen Links) bleef echter principieel. „Er wordt nu gesold met afspraken die destijds zijn gemaakt." PvdA'er Gerard van der Kooi dacht een oplossing te hebben. „Schrap de stolp van de monumentenlijst en laat de stichting de subsidie houden." Een verkeerde inschatting, zo bleek later. Penningmeester en oud-raadslid Cor Dros vond dat juist die handels wijze tegen zijn rechtsgevoel als Texelaar indruiste. „In dat geval krij gen jullie het hele bedrag terug." Een meerderheid van de commissie koesterde echter geen bezwaar nog een poosje tegen de bestaande muur aan te kijken. Toerclub Taxi 12000 organiseert voor de tweede maal een veldtoertocht door de bossen en over het strand. Deze veldtoertocht wordt gehouden op zondag 26 januari. Er kan worden ingeschreven op 't Horntje, 's mor gens tussen 10.00 en 11.00 uur. Deelname kost f3, per persoon. In lichtingen zijn te verkrijgen bij Jan Kuyper (13920) of Jan Zijm (14205). Zondag verleent het Texelse Christe lijk Mannenkoor medewerking aan de avonddienst in de Nederlands Her vormde kerk van De Waal. De dienst begint om 19.00 uur. Het mannenkoor zal naast bekende, ook enkele nieuw ingestudeerde lie deren zingen, waaronder een Avé Maria. Ander liederen zijn onder meer: Rust mijn ziel, Een lied voor mijn Koning, De Meester is wachtend op u en Jezus mijn Heiland, ledereen is welkom. Iedere zaterdagochtend haalt Scou ting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingela den. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 2. Beatrixlaan en Noordwester. Oudeschild: In Oudeschild wordt dinsdag 28 ja nuari vanaf 15.30 uur oud papier op gehaald. leder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Vrijdag 24 januari In dorpshuis d'Ouwe ULO her denkt de Texelse aquariumvereni ging het 25-jarig bestaan, aanvang 20.00 uur. In Het Eierlandsche Huis vertoont D. Quartel zijn videofilm over Ei- erland; 20.00 uur. In Cinema Texel draait voor het eerst „Dont't tell mom the baby sitter's dead"; 20.30 uur. Zaterdag 25 januari Van 11.00 tot 20.00 uur wordt in sportcentrum 't Stappeland in De Koog het Klif zaalvoetbaltoernooi gehouden. De Wielervereniging houdt een rit in het kader van de veldritcompe- titie op het parcours Biesbosch- weg in de Dennen. Start 14.30 uur; jeugd 14.10 uur. Toneelvereniging Nieuw leven brengt in dorpshuis 't Skiltje nog maals het stuk „Een schat van een buste"; 20.00 uur. De toneelgroep van de oud- leerlingenvereniging van de land bouwschool speelt in De Wiele waal in De Waal de klucht „Meiden achter het behang"; aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Dont't tell mom the baby sitter's dead". Zondag 26 januari Tussen 10.00 en 11.00 uur kan op 't Horntje worden ingeschre ven voor de tweede veldtoer tocht door het bos en over het strand. Kosten f3,-. In sporthal Ons Genoegen wordt het Noordhollands zaalvoetbal kampioenschap voor B-junioren gehouden. Aanvang 10.20 uur. Prijsuitreiking om 17.00 uur. Uitgaande van de Texelse kerken wordt in De Schakel „brunch- pop" voor de jeugd gehouden; 12.00 uur. Om 14.00 uur begint in café De Zwaan een darttoernooi. Deelna me staat open voor ieder. In de R.K. kerk in Den Burg wordt een interkerkelijke dienst gehouden die in het teken staat van de „Week van de Eenheid"; 19.00 uur. In Cinema Texel draait om 14.30 en 20.30 uur „Don't tell mom the babysitter is dead". Maandag 27 januari In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk in Den Burg wordt een Leerhuis-bijeenkomst gehouden. Chawa Rodrigues Pereira houdt een inleiding over „Het functio neren van de taal in Tenach". El ke belangstellende is welkom. Dinsdag 28 januari Om 19.30 uur heeft de commis sie voor volwasseneneducatie een openbare vergadering in d'Ouwe ULO. De Historische Vereniging heeft in d'Ouwe ULO een bibliotheek avond, alleen toegankelijk voor leden. Aanvang 19.30 uur. De verzamelaarsafdeling van de Historische Vereniging houdt om 20.00 uur in d'Ouwe ULO ruilbeurs. Het IVN houdt in EcoMare een avond onder het motto „sterre neiland", verzorgd door amateur astronoom Cees Ribbens. Aan vang 20.00 uur. Entree f3,50 voor leden en f5,- voor anderen (inclusief consumptie). De Agrarische Contactvrouwen komen bijeen in Rebecca in De Waal, waar een avond zal wor den gehouden over de Gatt- problematiek; aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Don't tell mom the babysit ter is dead". Hoogwater Oudeschild Vr. 24 12.00 en 23.54 Za. 25 12.10 en 00.00 Zo. 26 00.46 en 12.30 Ma. 27 01.15 en 12.16 Di. 28 01.50 en 13.37 Wo. 29 02.30 en 14.47 Do. 30 03.20 en 15.57 Vr. 31 05.40 en 18.05 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 19 ja nuari op om 8.29 en gaat onder om 17.13. 26 januari laatste kwartier; 28 januari doodtij. Het toeristisch busverkeer veroor zaakt steeds meer overlast in de bui tendorpen. De gemeente erkent het knelpunt en gaat zich over het pro bleem buigen. Die toezegging deed wethouder Klaas Barendregt woens dagavond tijdens de commissiever gadering ruimtelijke- en welzijnsbeleid. Aanleiding was een verzoek van de AOT voor een door braak in Oosterend. De busdienst ondervindt vooral op de hoek van de Peperstraat veel hinder. Een doorbraak, waarmee de Mul derstraat wordt doorverbonden, zou veel overlast wegnemen. In dat geval moeten echter drie woningen worden afgebroken. Het zou bovendien ten koste gaan van volkstuinen. Op ad vies van de commissie werd in een eerder stadium al besloten de door braak niet uit te voeren. De AOT ziet zich door tijdnood ech ter gedwongen de route te verleggen, zodat men buiten De Cocksdorp om zal moeten rijden. Dat ging de com missieleden te ver. Gerard van der Kooi (PvdA) bedacht een oplossing: „Verplaats de telefooncellen iets, zo dat de bus ruimer de bocht kan ne men." De route in Oosterend kan volgens de politicus worden verlegd. „De bus komt het dorp binnen via de Vliestraat. Posteer een halte bij de RK kerk." Deze lokatie is met name voor ouderen via een bestaande doorgang goed te bereiken, meende Van der Kooi. „De bus rijdt verder via het Achtertune en de Oesterstraat, waarlangs ter hoogte van de Oran jestraat een halte kan worden ge vestigd." Overige commissieleden reageerden positief op het voorstel, zodat de gemeente het met de AOT zal bespreken. Op de clubavond van de damclub speelde Frans Kuiper een solide patij tegen koploper Piet Bakelaar. Een ruime plus-remise kwam voor hem uit de bus. Een voor de volle winst tegen Rien Brouwer spelende Rinus Vittali, liep zich in tijdnood fi naal stuk en verloor genadeloos. Uitslagen: Rien Brouwer-Rinus Vittali 2-0, Ate Sijtsma- Jaap van Heerwaarden 0-2, Gerrit Blom-Piet Bakelaar 0-2, Adriaan Bruin-Wijnand Bakker 1-1, Wim Timmer-Frans Bos 2-0, Kees Vinke- Gerrit Vlaming 0-2, Frans Kuiper-Piet Bakelaar 1-1, André Brouwer-Victor Voskuil 0-2, Jos de Wolf-Klaas Burger afg. 2( Het project begeleid wonen heeft Sc haar bestaansrecht bewezen. Dat - was unaniem de mening van de Ie- den van de raadscommissie welzijns beleid. Men gaf een grote pluim aan Ni de vrijwilligers die het project tot bl een succes maken. ee Het grote probleem waarmee de in- stantie te maken heeft is het gebrek aan woonruimte. Via contacten met re de woningbouwvereniging en de ge- d meente hoopt het project toestem- fe ming te krijgen voor het plaatsen van- meerdere mensen in één huis. „Maar dat moet dan wel worden aangepast jjj met een extra keukenblok", aldus |n coördinatrice March Heijnen. h De Jacob Daalderschool uit Ooster- d end wil, met het oog op de verkeers veiligheid, de ingang verplaatsen van L de Mulderstraat naar de Botterstraat. P De overleggroep verkeerszaken staat p achter het plan, dat zo'n f6000,- zalVl kosten. f' Met droefheid geven wij kennis dat van ons is heengegaan onze nicht Loes de Graaf-Zoetelief Haar opgewektheid zal bij ons in herinnering blijven. Wij wensen Cees en de kinderen veel sterkte toe. Familie Zoetelief nichten en neven Lieve oma fijn, dat je nog even bij ons mocht zijn. Rust zacht. Stefanie en Claudia Vol bewondering om je levenslust, moeten we toch te vroeg afscheid nemen van Loes de Graaf-Zoetelief We zullen je heel erg missen. Vergeten doen we je nooit. We wensen Cees, Jolanda, Stefan en Casper heel veel sterkte toe. Piet, Zina Anita en Erik Jan van der Star Oudeschild, 21 januari 1992 Heel verdrietig dat ze is heengegaan maar blij dat haar verder lijden is bespaard, geven wij u kennis van het overlijden van onze schoon zuster en tante Loes Arend en Henny Dijker-de Graaf Hans en Marit riek en lianne José en Bert Arnoud Tot onze droefheid namen wij kennis van het overlijden van Loes de Graaf Wij hebben diep respect voor de wijze waar op zij, samen met haar man tegen haar ziekte heeft gestreden. Wij wensen Cees en de kinderen veel sterkte toe. Rijkswaterstaat dienstkring Texel Diep geschokt hebben wij vernomen dat na een langdurige ziekte onze enthousiaste mede-speelster Loes is overleden. Tot het laatst toe liet ze ons niet in de steek. Wij wensen Cees, de kinderen en familie veel sterkte toe. Toneelvereniging Nieuw Leven

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2