RIMLACH TCi7 Daverende feestavond voor prijswinnaars FILM WEEKEND Het Bruinvisbestuur staat in de, BEDRIJVIGHEID Nauta breidt uit NOORDHOLLANDS KOPERKWARTET Egyptian Healing PAGINA 6 VRIJDAG 24 JANUARI 199 G Parkstraat 24, het pand tussen Eetcafé Parkstraat en Blokker is door de firma Nauta gekocht van mevrouw Annie van Wessen. Nauta zal daar een gespeciali seerd fotobedrijf vestigen, waarin een printshop voor de 1-uursfotoservice, een fotostudio, vakfotografie en de daarbij behorende dienstverlening. Tevens zal een assortiment filmrolletjes, fotoal bums, lijsten en andere toebehoren wor den verkocht, echter geen camera's. De bestaande zaak op de hoek van de Parkstraat en de Weverstraat wordt dus in zekere zin een eigen concurrent. Hier zal men zich nog meer gaan toeleggen op de verkoop van tv, video, hifi en au dio. Alleen de vakfotografie verhuist in zijn geheel. De verkoop van foto artikelen en het ontwikkelen en afdruk- Voor de liefhebbers van blaasmuziek is er op zondag 26 januari a.s. een concert van het Noordhollands Koperkwartet, een geselecteerd ensemble uit verschil lende Nederlandse symfonieorkesten, bestaande uit twee trompetten, een hoorn en een trombone in Klif 12 in Den Hoorn. Het kwartet vierde onlangs het 25-jarig bestaan, ter gelegenheid waar van twee platen zijn opgenomen in de grote of Sint Bavo-kerk in Haarlem. Een combinatie van koper en orgel die, ge zien de grote verkoop, door het publiek zeer gunstig werd ontvangen. Door hun goede naam worden de vier blazers dikwijls gevraagd hun medewer king te verlenen aan kooruitvoeringen en orgelconcerten. Vele malen is het kwar tet via radio en televisie in de publiciteit geweest. Een opmerkelijk hoogtepunt was de vererende uitnodiging om de inhuldigings-plechtigheid van H.M. Ko ningin Beatrix op 30 april 1980 in de Nieuwe Kerk te Amsterdam muzikaal op te luisteren. Verspreid over 12 programma-onderdelen komt de blaasmuziek van de vroege Mid deleeuwen tot het einde van onze eeuw aan bod. Werken van onder meer Jos- quin des Prés, Jan Pieterszoon Swee- linck, Henry Purcell, Johan Sebastiaan Bach, Wolfgang Amadeus Mozart en Ludwig van Beethoven, maar ook van Piet van Egmond (Variaties op het Wilhel mus) en hedendaagse Jazzmuziek voor koperkwartet. Het kwartet staat onder lei ding van Gerrit van Slooten. Zondag 26 januari, aanvang 16.00 uur, entree f15,00, vriendenprijs f12,50. Voor groepjes van muziekverenigingen en/of muziekschool korting mogelijk. Even bellen met Cor van Heerwaarden, tel. 19633. ken zal vanuit beide zaken geschieder Deze (inmiddels de vierde) winkel va de firma Nauta, zal de naam „Nauta Va fotografie" gaan dragen. Simon Smit, d al bijna twaalf jaar bij Nauta werkzaal is, zal er de scepter gaan zwaaien. Hie mee komt zijn wens voor een zelfstand ge speciaalzaak in vervulling. Deze nieuwe winkel is het gevolg va het in 1987 begonnen beleid om de spt cialiaties zoveel mogelijk in eigen vest gingen onder te brengen. Daarin kan da een klein team vakmensen zich heli maal op een speciaal vakgebied toele* gen. De goede ervaringen met Nair Boek en Nauta CD hebben er mede to geleid, dat ook nu de ambachtelijke ta van het bedrijf als een zelfstandige ee: heid verder gaat. Momenteel worden de verbouwing de uitbreiding van het pand voorbereii Omdat onlangs een bestemmingspla voor het centrum van Den Burg wei vastgesteld, was het plan van Nauta ee van de eersten die een artiki 11-procedure moest doorlopen, cor pleet met een rapportage over de ha; baarheid. Hoewel Nauta tevreden is ovt de medewerking van de ambtelijke diei sten, is hij weinig te spreken over de prt cedure: „Het heeft iets van ontmoedigingsbeleid. Een soort relati nota, maar dan van de eigen gemeen; voor de eigen ondernemers. Vooral b aantonen van de haalbaarheid is een tiji rovende, vertragende en kostbare zaa Ik heb het als zeer onplezierig ervarc om verantwoording te moeten aflegge over ons bedrijfsplan. Bovendien is d bedrijfsgeheim, dat geen anderen ond ogen hoort te komen. Ik hoop dat de gf meente zich nog eens zal beraden, wa dit kan zo echt niet." Inmiddels is de procedure bijna afgeron zodat binnenkort met de verbouwin kan worden begonnen. Begin mei zal nieuwe zaak worden geopend. DONDERDAG 18.00 u. Country Time. Countrymuziek door Trea van Leeuwen. Techniek: Math van Beek. 19.00 u. 't Allegaartje. Presentatie Anita Over- gaauw. Techniek: Math van Beek en Max Kok. Texelse actualiteiten met on der andere aandacht voor de vluchtelin gen in De Koog. 20.00 u. Einde. VRIJDAG 18.00 u. Elck wat wils. Verzoekplatenprogramma m.m.v. Wim en Corrie Witte, Rensje Halsema. Techniek. Hannie van der Vis. 19.30 u. Tot achten. Muziekspecial m.m.v. Magreet en Hennie van Heerwaarden, Rensje Halsema en Gia Vlas. 20.00 u. Friday Night Fever! Muziek en verkiezing van de Texel Tip, de TopIO van de dansbare 21, de hamerplaat en de zwansplaat door Niels van Heer waarden. 22.00 u. Einde Voor en na de uitzendingen Radio 10 Gold. DONATEUR WORDEN? BEL 12199 of 13340!!! VROLIJKE HUMOR ALS DE BABYSIT DOOD IS ledereen kent haar wel, Christina Applegate, de ondeugende Kelly uit de succesvolle TV-serie „Married with children". Maar ook als filmac trice laat Applegate zich niet onbe tuigd, zo blijkt uit de vrolijke familiefilm „Don't tell mom the ba bysitter's dead", die deze week in Ci nema Texel draait. Daarin speelt zij de 17-jarige Sue El len die de leiding over haar jongere broertjes en zusjes overneemt als moeder op vakantie is en de oppas overleden na een blik in Sue Ellens kamer. De vijf kinderen besluiten onder lei ding van Sue Ellen, Mrs. Sturak (de oppas) te dumpen bij het lijkenhuis. Omdat zij kind noch kraai had, zal toch niemand haar missen, zo den ken ze. Een klein foutje is echter dat Mrs. Sturak de portemonnee met al het huishoudgeld nog in haar zak heeft. Daardoor wordt Sue Ellen ge dwongen een baantje te zoeken. Met het nodige kunst- en vliegwerk slaat zij zich daar doorheen, terwijl ook thuis niet alles van een leien dakje gaat. Uiteindelijk komt alles I op z'n pootjes terecht, maar dat is geen reden om deze vrolijke film niet te gaan zien. Het is een echte familiefilm, die ook op zondagmid dag wordt gedraaid (aanvang 14.30 uur). h Foto's: Redactie Texelse Courant RADIO TEXEL FM 106.1 PROGRAMMA RADIO TEXEL Egyptian healing heeft te maken met het doorgeven van kosmische energie je handen. Het activeert de zelfwerkzaam heid van het lichaam en heft energie blokkades op. Het werkt als hulpmiddel tegen en als preventie voor ziekte, ledereen kan het. Via een cursus die een weekend beslaat, kun je leren hoe je met de energie om moet gaan, opdat je jezelf en een ander kunt helpen. De bijeen komst wordt geleid door Anneke de Co- ninck uit Goes. Bij voldoende animo (minimaal vijf per sonen) wordt een cursus op Texel gehou den. Inlichtingen en/of opgave bij Ria de Boer, telefoon 14717 of Ineke Bakker, te lefoon 15801. 12.00 u. Natuurwijzer. Informatief natuur programma m.m.v. Hans Witte en Mark Fonds, techniek Max Kok. Deze week gaat het over haaien en roggen langs onze kust! Aanleiding vormt het pasver- schenen rapport „Het voorkomen van zeldzame vissen in het Nederlands deel van het Continentale Plat", uitgegeven door het NIOZ en geschreven door Kees Vooys en Hans Witte. 13.00 u. Ballroom en Latin. Dansmuziek met uitleg door Max en Tineke Kok. Deze week weer extra aandacht voor de tango. 14.00 u. Een plaatje met een praatje. Belprogramma door Wim van Leersum. 15.00 u. Nonstop Nederlandstalig. Hollands repertoire door Wim van Leersum. 16.00 u. Sport Lokaal. Sportverslagen en interviews m.m.v. Lia en Marco van Leersum, Trea van Leeuwen, Gerrit Ver hoeven. Techniek: Piet Cornelisse; tech niek op lokatie: Jeroen Haak. 18.00 u. Time Traveling. Muziek door Herko van Heerwaarden. 19.00 u. Lokaal Kabaal. Jeugdprogramma met de cassette-single top10, m.m.v. Karen en Sandra Terpstra. Anneke en Annemarie Witte Techniek: Herko van Heerwaar- den en Martin de Wit. 20.00 u Dubbel Bert. Muziek met een praatje door Bert van der Wal. 22.00 u. Einde MAANDAG 18.00 u. Symphonica. Klassieke verzoekplaten m.m.v, Marene van Beek, Wies van Beek, Wil Beers. Techniek: Daan Koopman. 19.00 u Rondom de boerderij. Informatief agrarisch programma. Pre sentatie: Jan Keesom. Techniek: Jeroen Nauta. Deze wek het radio- adoptiebedrijf van een bloembollenkwe ker: een bedrijfsverslag over het wel en wee van de afgelopen zes weken. 20.00 u. Einde DINSDAG 18.00 u Bonte dinsdagavond. Verzoekplaten m.m.v. Marga Eelman, Gré Vlas, Mary Vos. Techniek: Margreet van Heerwaarden. 19.00 u. Einde. WOENSDAG 18.00 u. Eigenwijs. Geestelijk kinderprogramma door Cathy Kok. Het onderwerp van de ze week:Woorden om te doen". 18.30 u Onder de toren. Geestelijke verzoek platen en bijdragen van de verschillen de Texelse pastores, m.m.v. Roelie Bak ker, Coby Schotanus, Fia de Ligt, Lia van Leersum en Nicolette Vink. 1945 u. Gelezen verhalen. M.m.v. Marie Wieten. Techniek op woensdagavond Wim van Leersum. Harry de Graaf las een (nog niet gepubliceerde) column voor. Koos Albers, geassisteerd door een charmante zuster, kreeg de zaal plat. De speciale TC-obers waren van alle markten thuis ko Veeger, Alfons Witte. 20.00 u. The Musiccube. Muziek door Peter van der Struis, 23.00 u. Einde ZATERDAG 8.00 u. Typisch Texel. Texel-agenda en muziek door Bert Heitink. 10.00 u. Bedrijven voor bedrijven. Vacaturebank en muziek door Martin de Wit. 12.00 u. Goedemiddag Texel. Dier van de week, Weetje van de week en felicita ties door Johan Reuvers en Dirk Jan Kooiman. 14.00 u. Onzin op zaterdag. Satirisch programma m.m.v. Bob en Buitenzorg. Presentatie Clarck de Boer. 16.00 u. Legendarische Mijlpalen. Muziek door Frank Smit. 17.00 u. Terug in de tijd. Muziek door Theo Bakker. 18.00 u. De dansbare 21. Muziek en popjournaal m.m.v. Maurits Witte, Rem- Pianospelende tapper of tappende redactie- assistent? GEVOELIG Op het toneel ontrolde zich de ene scè ne na de andere. Zeer veel waardering van de gasten kreeg Carry Welboren voor 9.00 u. Klassiek op zondag. Klassieke muziek m.m.v. Roelie Bakker, Martin de Weijer, Arie Blom. Kerk dienst. Techniek: Wim van Leersum en Math van Beel. 11.00 u. Vlaswiek. Muziek en poëzie, presentatie Wil Beers, techniek Hennie van Heerwaarden. Deze week de ge dichten „Boom" uit de bundel „Even Pauze" van Douw Minkema en „Spie gel" en „Wandeling" uit de bundel „Wie is jong, wie is oud" van Toon Hermans. Hierbij wordt bijpassende muziek gedraaid. zekere graad van waarheid bevatten. Bar nard verzorgde tevens een tap-act. TINA TURNER De allroundheid van de medewerkers van Texelse Courant en TC3 kwam op de ze avond duidelijk aan het licht. Eén van de vele hoogtepunten vormde het optre den van Koos Albers Timmerman, een treffende gelijkenis. Frans Hopman stal echter de show als een bijzonder sexy Ti- na Turner, die geassisteerd door David Bowie (Marija Westerlaken) het publiek in beroering bracht. Bijzonder vermake lijk was ook het dansje van Hopman en Timmerman als background-group bij Marija Westerlaken in het nummer „Ma Baker" van Boney M. Op de hoge hak ken gaan zij de geschiedenis in als ware evenwichtskunstenaars. Voorzien van hapjes en drankjes genoot het publiek van het gebodene. Na een fraaie parodie op Medisch Centrum West en een heuse carnavalskraker werd de avond na twaalven afgesloten. ledereen genoot van het avondvullende programma Een optreden van Tina Turner, veel Klif-cabaret, een sneltekenaar en enkele doordenk-opdrachten.... de feestavond voor winnaars van de Texelse Courant/TC3 prijsvraag kon niet kapot, jong en oud genoot van de boeiende show, vol onverwachte wendingen. Het kolderieke deel van de avond werd afgewisseld met enkele serieuze momenten. Zo droeg Harry de Graaf een column voor en vertolkte jaap Dros enkele liederen. De gasten werden aan het begin van de avond ontvangen door eindredactrice Tessa de Graaff en Cor van Heerwaarden van Klif 12. Redacteuren Gerard Timmer man en Frans Hopman voorzagen de gasten in gepaste outfit van koffie en koek. Na een openingswoordje van Tessa de Graaff barstte de avond los. Met een leesopdracht, die viel onder het gezegde „haastige spoed is zelden goed", opende de eindredactrice het spektakel. de gevoelige vertolking van het lied „Mammie, mag ik een glaasje water", dat gaat over een jongetje dat niet kan slapen. Redactie-assistent en Klif-pianist Pip Bar nard had een sketch geproduceerd over het wel en wee op de redactie. De aan wezige medewerkers van TC3 konden beamen dat de komische taferelen een

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 6