n™" West Friesland wint zaalvoetbalkampioenschap Texel op tweede plaats Voetbalprogramma 'upilienvoetbal MST-programma Volleybal programma Eilandcompetitie volleybal Heren Mareis naar overwinning Subtiel paardoffer schaker Cornelisse Jurycursus damesturnen Geen eenrichting in Kikkertstraat Springwedstrijd in manege Akenburg Hans Zijm wint jeugdveldrit Dammer Burger slaat hard toe Verrassende winnaars bankdruk-wedstrijd Duo-toernooi IjjVRIJDAG 31 JANUARI 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Zaterdag 1 februari: KNVB afd. Noordholland: Senioren: 14.00 u. De Koog (Z)-HOSV Junioren: 13.30 u. Oosterend A1-W. Meer A2 14.30 u. Dirkshorn B1-Oosterend B1 13.30 u. Tex. Boys C1-Sint Boys C1 14.30 u. Schagen C2-Texel C1 13.30 u. Oosterend C1-WGW C2 13.30 u. Tex. Boys C2-BKC C2 13.30 u. Texel C2-JVC C3 )ames: 15.00 u. Tex. Boys-Jong Holland [ondag 2 februari: (NVB: 14.00 u. Texel-West Frisia (NVB, afd. Noordholland: 14.00 u. De Koog-DWOW I4.00 u. Vesdo-ZDH 14.00 u. Tex. Boys-St. George 14.00 u. Oosterend-DESS 1.30 u. Texel 2-VVW 2 I4.00 u. N. Niedorp 3-De Koog 2 .30 u. Texel 3-Hollandia T 3 2.00 u. Tex. Boys 2-Wiron 4 4.00 u. Gelzwart 3-Tex. Boys 3 2.00 u. Oosterend 2-Helder 5 jlunioren: 14.00 u. ZAP A1-Texel A1 14.00 u. Texel A2-LSVV A2 !aterdag 1 februari: pupillen (veld), aanvang 12.00 u. )e Koog D1-SVC D1 'ex. Boys D1-Texel D1 'exel D2 is vrij !aterdag 1 februari: •pupillen (zaal. Ons Genoegen) 9.00 u. Texel F1-Tex. Boys F1 9.22 u. Oosterend F1-SVC F1 9.44 u. Texel F1-De Koog F1 0.08 u. Oosterend F1-Tex. Boys F1 0.28 u. Texel F1-SVC F1 0.50 u. De Koog F1-Tex. Boys F1 Afdeling basketball: !aterdag 1 februari, sporthal Sport- an (Den Helder): l;00 u. Marmag 3 (D)-De Mareis l.OO u. De Mareis (H)-Break Out 2 laterdag 1 februari Sporthal Ons Genoegen Den Burg 2.30 u. Tevoko 1-W.S.O.V. 1 (MJC) 13.30 u. Tevoko 1-H.C.S.C. 2 (H) J5.00 u. Smash'68 2-Quelderd. 4 (D) J3.30 u. Tevoko 1-W.S.O.V. 1 (D) 15.00 u. Tevoko 2-Harpoen 1 (D) J2.30 u. Tevoko 1-Polisport 1 (MJAB) jl3.30 u. Smash'68 1-Quelderd. 2 (D) 15.00 u. Tevoko 3-W.S.O.V. 4 (D) Maandag 3 februari Sportlaan 18.45 u. H.C.S.C. 2-Tevoko 2 (D) 18.45 u. W.S.O.V. 1-Tevoko 1 (H) Programma 4 februari: Veld A: 18.30 u. Kogerh.-Teso Paal9 19.12 u. Paal 9-Autoc. Teso 19.54 u. Graaf Sp.-Tatenh. Autoc. 20.43 u. Gr. Slock 2-TZN Tatenh. 21.30 u. Krim/P. 28-Bremak. 2Kobeko 22.18 u. Bremak. 1-Kobeko Bremak. 2 Veld B: 18.30 u. RabolJ.-Ecomare De Waal 19.12 u. Listig-Foto De Waal Ecomare 19.54 u. Spotsh.mix-Eierl. H. Listig 20.43 u. St Jan-Zeeduivels Sp.shop 21.30 u. Haarst.-Klif 12 Zeeduivels 22.18 u. Leydekkers-Westerl. Klif 12 C: 8.30 u. Durper Dr.-De Vlier 7 Prov. 9.12 u. 7 Prov.-Slag. De Boer D. Drup 9.54 u. Zeilmakerij-Rival SI. De Boer 10.43 u. Question-Vespertina Rival •1.30 u. W. Antiek-Cohen Meermarkt 12.18 u. Ass. Bremer-Meerm. Cohen Wedstrijdleiding: let en Willem 15194). et Mixtoernooi werd in de eerste lasse gewonnen door 3 Cocky/3 kantje Sport en in de tweede klasse oor 3 Listig (H)/3 Foto De Waal (D). "a de uitstekende overwinning van forige week op Adelborsten stonden 'oor de heren van het basketball- ®am De Mareis nu een ontmoeting :e9en Hoppers 3 uit Hoorn op het kogramma. In de „thuiswedstrijd" ford met een flink verschil van deze Moeg verloren, mede omdat er maar ,ler man aanwezig waren. Deze leer ontbraken de lange mensen in ,et team en moesten sommige spe- Brs nu wel eens op een ongewone (laats spelen. j1 de eerste helft hadden De Mareis 'an ook te kampen met problemen P de organisatie en profiteerde voor- Me nummer acht en de centernum- Misschien dat de subtiele winstvoe ring van zijn eindspel tegen Paul Eel- man de inleiding zal blijken van een krachtige eindsprint die Piet Corne lisse hoopt in te zetten in de interne competitie van schaakclub En Pas sant. Cornelisse heeft een bedroe vende eerste helft van het schaakseizoen achter de rug: was hij vorig jaar nog in de race om de tweede en derde plaats, momenteel heeft hij zich zelfs nog niet bij de eerste twintig weten te plaatsen. Het fijnzinnige paardoffer waarmee hij Paul Eelman naar de nederlaag voerde, maakt de hoop op een betere tweede helft gerechtvaardigd. In een schijnbaar ongeveer gelijkstaand eindspel gaf Cornelisse plotseling een paard voor twee pionnen, die op de lange duur sterker bleken dan het paard van Eelman, dat het moest af leggen tegen vrijpionnen aan beide zijden van het bord. In de top van de competitie boekte Auke Terpstra een daverende over winning op titelkandidaat Jaap de Wijk. In een Siciliaans duel bleek De Wijk geen adequaat antwoord te heb ben op een snelle actie van Terpstra op de damevleugel. De Wijk schoot er een kwaliteit bij in, maar leek nog enige compensatie te krijgen in de vorm van een aanval op Terpstra's verminkte koningsvleugel. Maar Terpstra ving de dreigingen netjes op en na een ernstige fout van De Wijk maakte „Terp" de partij onmiddellijk uit. Victor Voskuil boekte een overwin ning op Thijs Witte, die pas in een laat stadium een beslissende mis greep beging. Met deze belangrijke overwinning zal Voskuil ongetwijfeld weer een paar plaatsjes klimmen en daarmee Texels hoogst genoteerde jeugdschaker worden. Onder druk van de gymnastiekvere niging Texel heeft het regiobestuur van regio Noordholland Noord er in toegestemd een nationale jurycursus C op Texel te organiseren. In het verleden is nog nooit een der gelijke cursus aan Texel toegewezen en dit zal de komende jaren ook niet meer gebeuren. Personen die enig in zicht in turnen hebben en zich willen bezighouden met jureren wordt dus een unieke kans geboden om het na tionale brevet te halen. De cursus zal bestaan uit acht lessen van vier uur plus een afsluitend examen en start zaterdag 15 februari. Vooral de gym nastiekvereniging Texel hoopt door deze cursus haar jurybestand weer te kunnen uitbreiden, een voorwaarde om te kunnen blijven zijn aan wedstrijden aan de overkant. Het is dan ook in het grootste belang van GVT en haar selectieleden dat er vanuit Texel een fors aantal deelne mers aan deze cursus zal deelnemen. Opgeven kan deze week bij Nico Sto ter, tel. 15228. Na afwijzende reacties van diverse ondernemers en de dorpscommissie van De Cocksdorp heeft het college van b en w en op advies van de overleggroep verkeerszaken, besloten geen eenrichtingverkeer in te stellen in de Kikkertstraat. Argument is dat na de herinrichting de snelheid van het verkeer al aanzienlijk is gedaald en dat de weg breed genoeg is voor verkeer uit twee richtingen. geboden ruimte. Desalniettemin slo ten De Mareis de eerste helft af met een gelijke stand van 17-1. In de tweede helft bleef de nummer acht bij de Hoppers goed scoren maar ge lukkig hield Albert ten Wolde De Ma reis met zijn keurig uitgelokte vrije worpen op de been en ook Edo Kooi man scoorde op belangrijke momen ten om de aansluiting bij de Hoppers niet te missen. Halverwege de twee de helft keken De Mareis tegen een 29-24 achterstand aan. Toen moest echter de lange center van de Hop pers die voor flink wat punten had gezorgd er met vijf persoonlijke fou ten uit. De Mareis begrepen goed dat dit hun kans was en beheerst spe lend maakte ze de achterstand onge daan en bogen deze om naar een mooie 44-33 overwinning. Scores: Albert ten Wolde 13 pnt.; Bart Vak- ker 10 pnt.; Edo Kooiman 8 pnt.; .Carlo Kuip 5 pnt.; Perry Knijf 5 pnt.; Jacco Sloover 2 pnt.; Jos Witte O pnt. (geblesseerd uitge vallen). derstelde dat zijn spieren iets meer tijd nodig hadden om weer te herstel len van de voorgaande krachtsexplo sie. De nieuwe kampioen Van der Brug was niettemin een verdiende winnaar. Voorzichtig begonnen met 100 kg, gokte hij in zijn tweede beurt 10 kg hoger, om tenslotte keurig op 115 te finishen. Als derde eindigde Cor Scholtanus, die zijn titel verde digde. Niettemin toonde hij zich inge nomen met zijn prestatie, want het was voor hem lang geleden dat hij 120 kg had gedrukt. Jan van der Star zag zijn bluf niet beloond en werd vierde, Erik Smit die veel indruk maakte met een gigantische oer- schreeuw werd vijfde. Marcel van Eg- mond zesde en Henk Maas zevende. In tegenstelling tot de heren, die indi vidueel aan krachttraining doen, wa ren de deelnemende dames afkomstig uit de groepstraining fit ness en conditie. Speciaal voor dit kampioenschap volgden ze de afgelo pen weken extra training op zaterda gochtend. Sportschool-houdster Catharina Witte: „Dat is nodig om de spieren te laten wennen aan eenmali ge krachtsinspanningen. Ook de techniek is bij het bankdrukken erg belangrijk." De vier deelnemende da mes maakten er een spannende strijd van. Frida Trap slaagde er in haar laatste beurt niet in om 47>2 kg te drukken, maar kon opgelucht adem halen toen concurrente Mieke Legier- se haar poging om 55 kg te drukken zag stranden. Nel Bertrand was de vrouw met de meeste kracht, maar de 65 kg aan haar halter waren niet genoeg voor het kampioenschap. Vierde werd Hetty Boogaard, die zeer verdienstelijk debuteerde. digde als tweede. Terugkijkend kan worden gezegd dat Texel een goede prestatie leverde. Dit jaar waren slechts een beperkt aantal B-junioren beschikbaar. Bovendien lieten twee B-junioren van Oosterend en een juni or van Casino op het laatste moment weten dat zij geen interesse hadden, waardoor coach Rob Vonk plotseling met een personeelsprobleem kwam te zitten. Gelukkig was good old Erik Wuis bereid in te vallen. Gespeeld werd daarom met slechts zeven man. Achteraf te weinig om de blessures op te vangen. Patrick van Leeuwen is als enige van Texel geselecteerd voor de Noordhollandse selectie B- junioren. De rayoncommissie heeft aan de coach van de Noord-hollandse selectie C-junioren zes namen door gegeven. Deze zes C-junioren zullen in de maand maart een uitnodiging ontvangen voor enkele oefen wedstrijden. Zondag wordt in manege Akenburg een springwedstrijd gehouden, geor ganiseerd door ponyclub De Klepper- tjes en landelijke rijvereniging De Waddenruiters. Om 4.00 uur wordt gestart met de kleinste pony's. De deelnemers wor den gejureerd door mej. C. Pepping, mw. G.E. de Haan en dhr. P.W. van Kesteren. Het parcours wordt ge bouwd door de heer G.C. de Haan. Nadat alle pony's en paarden twee manches hebben gesprongen, volgt om 14.15 uur de prijsuitreiking. Tevens bestaat voor de overige rui ters weer de mogelijkheid een oefen- parcours te rijden. Hiermee wordt om 14.35 gestart met de paarden, die een hoogte van één meter moeten bedwingen. Het parcours zal in de loop van de middag worden verlaagd tot het niveau van de kleinste pony's. De laatste combinaties worden om 16.40 uur in de ring verwacht. Pu bliek is welkom. Taeke van Lingen brak af in een troe bele stelling tegen Martien Witte. Tra gisch genoeg werd in een korte analyse achteraf een voortzetting voor Van Lingen gevonden die onmid dellijk tot winst leidde, maar Van Lin gen bekende somber een heel andere voortzetting te hebben afgegeven zo dat een opgeluchte Martien Witte nog voor een puntendeling kan vechten. Zaterdag speelt het bondsteam van En Passant een uitwedstrijd tegen Aartswoud. De ploeg vertrekt met de bóót van 12.00 uur. Uitslagen: J. de Wijk-A. Terpstra 0-1; J. Dros-F. Eijgen- raam 1-Ó; P. Cornelisse-P. Eelman 1-0; A. Naderi-J.W. Bakker 0-1; M. Birkenhager-A. Zijm Zi-Iï', G. Zoetelief-R. Vittali 0-1; T. van Lingen-M. Witte afgebr.; R. Riegman-D. Leeg water 1-0; D. Hoekman-J. Commandeur 0-1; A, Razmjoi-W. van de Rijke 0-1; C. van Houten-M. Maleki 1-0; T. Witte-V. Voskuil 0-1. Uitslagen vorige week: Henk Tuinema-Taeke van Lingen 0-1, Piet Bakelaar-Frans Eijgenraam afg., Martien Witte- Thijs Witte 1-0, Klaas Bruining-Roei Riegman 0-1, Rinus Vittali-Jaap Dros 0-1, Ali Razmjoi- Douwe Hoekman 0-1, Jaap de Wijk-H. Broeke- ma 1-0, Gerard Zoetelief-Victor Voskuil 1-0, Dirk Leegwater-Auke Terpstra 0-1, Willem van de Rijke-Ali Nademi 0-1, Cees van Houten-Bas van Atteveldt 1-0. Hans Zijm was tijdens de zaterdag j.l. gehouden veldrit met afstand de snelste bij de jeugd. De strijd om de tweede plaats ging tussen Adriaan van Rijsselberghe en Jasper Buis. Jasper finishte in de laatste ronde net iets eerder dan Adriaan. Bij de senioren had Jan Buis een blik- semstart waarbij hij als eerste over de heuvel kwam. Na deze snellle start viel hij ver terug. Jordi Vinke en Theo Boom namen de kop over tot Jordi Vinke halfkoers versnelde en al leen de kop nam. Dirk Vinke en Leen van Elk streden lang om de vierde plaats, maar Van Elk moest met een gebroken zadelpen opgeven. Willem Keyzer reed de gehele wedstrijd op de derde plaats en had een zeer snel le voorlaatste ronde met Jordi Vinke in z'n rug. Uitslagen: Jeugd: 1. Hans Zijm; 2. Jasper Buis en 3. Adriaan van Rijsselberghe. Senioren: 1. Jordi Vinke; 2. Theo Boom; 3. Willem Keyser; 4. Dirk Vinke; 5. Jan Buis; 6. Ed Zegers; 7. Simon Appel; 8. Robert Huisman. De Texelse kampioenen bankdrukken Frida Witte en Sander van der Brug. Op de clubavond moest Kees Vinke toezien hoe jubilaris Klaas Burger een prachtige damcombinatie nam. Alleen door schijfverlies kon de dam worden afgenomen, maar Vinke wil de de stelling gecompliceerd hou den, waarna Burger zijn dam in eigen linies terugtrok en de partij won. De clubleden hadden een zinderend duel tussen Adrianus Bruin en Victor Voskuil verwacht, maar het werd een saaie grootmeester-remise. Beide spe lers vermeden angstvallig een inge wikkelde partij. Uitslagen: Frans Kuiper-Frans Bos 2-0; Wijnand Bakker- André Brouwer 0-2; Ate Sijtsma-Jos de Wolf 0-2; Kees Vinke-Klaas Burger 0-2; Jaap van Heerwaarden-Piet Bakelaar 0-2; Gerrit Blom- Wim Timmer 2-0; Gerrit Vlaming-Rinus Vittali 0-2; Victor Voskuil-Adrianus Bruin 1-1; Rien Brouwer-Harry van der Wetering afgelast. Zaterdag 1 februari wordt de bonds wedstrijd tegen HDC in Den Helder gespeeld. Vertrokken wordt met de boot van 12.00 uur. West Friesland was zondag de for tuinlijke winnaar van het B-junioren selectietoernooi zaalvoetbal en mag zich kampioen van Noord-holland noemen. De kampioen van vorig jaar, Texel, werd door pech achtervolgd tweede. Alkmaar, Den Helder en Haarlem eindigde respectievelijk als derde, vierde en vijfde. Ook dit (alweer het negende) toer nooi kernmerkte zich door goed voet bal en veel inzet van de spelers. De vijf deelnemende teams speelden een hele competitie en dat betekende dat ze elkaar tweemaal ontmoetten. Het werd een ware slijtageslag, omdat ieder team in totaal 144 minuten moest spelen. De drie scheidsrech ters hadden hun handen vol aan het soms felle spel van de deelnemers. Het regende dan ook strafminuten, die soms van invloed waren op de uitslag. Geen strafminuten waren er voor Haarlem en Texel. Haarlem werd daardoor winnaar van de Fair Play cup. De aanvaller Maarten Frankfort van West Friesland werd gekozen tot beste speler van het toernooi. Veel publiek De publieke belangstelling was de hele dag goed. Vooral de laatste beslissende wedstrijden werden goed bezocht. Texel startte behoudend en speelde de eerste wedstrijden tegen het fysiek sterke Den Helder stekr verdedigend. Een dubbel-blanke uit slag was daardoor het resultaat. De tweede wedstrijd tegen het niet al te sterke Haarlem werd verdiend ge wonnen. Texel begon beter en zelf verzekerder te spelen. Het verdedigen was niet meer zo noodzakelijk. Dank zij het inmiddels gekregen zelfver trouwen kon Texel het spel maken. Dit zelfvertrouwen kreeg tegen West Friesland een geduchte knauw. Na een onnodige achterstand begon Texel blind aan te vallen en verwaar loosde de verdediging. West Friesland profiteerde en liep uit naar 4-1. Texel leek geslagen maar kwam goed terug door het sterke team van Alkmaar met liefst 5-0 te verslaan. Alles was nu nog mogelijk en de tweede helft van het toernooi was bepalend voor de eindstand. De tweede wedstrijd tegen West Friesland was tevens de beste. Dankzij flitsend spel wist Texel overtuigend met 2-0 te winnen. Daardoor was de achterstand op ko ploper West Friesland tot slechts één punt geslonk. Helaas werd tegen Alk maar gelijk gespeeld, maar West Friesland verloor van Den Helder en speelde ook gelijk tegen Alkmaar. Frida Trap en Sander van der Brug mogen zich ieder Texels kampioen bankdrukken noemen. Zaterdagavond sleepten zij in de zaal van Sport school Texel vrij onverwacht de titels bij respectievelijk de dames en heren in de wacht. In beide categorieën was de strijd tot het eind toe bijzon der spannend. Daarbij ging het er niet alleen om wie het meeste ge wicht kon „drukken", maar goed hoofdrekenen kwam eveneens van pas. De stand werd namelijk mede berekend aan de hand van handicap- cijfers,- afhankelijk van ieders li chaamsgewicht. Zware deelnemers moeten door dit rekensysteem méér kilo's omhoog brengen dan hun lich tere concurrenten. Zo kwam het dat zwaargewicht Gerrit Lely (92,4 kg) weliswaar 130 kg haalde, maar het moest afleggen tegen de ruim 17 kg lichtere Van der Brug, die „slechts" 115 kg drukte. Omgerekend bedroeg het verschil niet meer dan een tiende punt in het voordeel van Van der Brug. Lely koos voor een laatste beurt van 135 kg, hoewel 132 V2 kg voldoende voor de titel zou zijn ge weest. Dit bleek iets teveel van het goede. Lely verklaarde dat hij voor 135 kg had gekozen, omdat hij het clubrecord (dat op zijn naam staat) wilde evenaren. Als het hem was ge lukt, zou hij een poging doen om het record te verbeteren en op 140 kg te brengen. Hij overschatte echter zijn krachten. Wellicht was dat mede het gevolg van de korte pauzes tussen de (totaal drie) beurten. Lely veron- Goal! Een 1-0 voorsprong voor de Texelse selectie ii de wedstrijd tegen Alkmaar. (Foto Tessa de GraaitI Gebroken been Spits Emile Keyser raakte voor de wedstrijd tegen Den Helder gebles seerd en kon niet meer meespelen. Hij werd vervangen door de C-junior Sieme Zijm, die ondanks de korte voorbereiding goed speelde. De wedstijd tegen Den Helder eindigde echter in een doelpuntloos gelijkspel, mede dankzij de uitstekend keepende Vincent Huizinga. Helaas voor hem en voor het team van Texel raakte hij ernstig gewond tijdens een geslaagde poging een hard schot op zijn doel te keren. Zijn standbeen bleef staan en brak net boven de enkel. Met nog een minuut te spelen verdedigde veldspeler Richard Houterman het doel met succes. Texel moest de laatste wedstrijd tegen Haarlem win nen met slechts één doelpunt ver schil. Na goed aangeven van Sieme Zijm kon Patrick van Leeuwen scoren en was het kampioenschap binne be reik. Jammer genoeg kon Haarlem vlak voor tijd tegenscoren en eidigde deze wedstrijd in een gelijkspel. De geblesseerde Emile Keyser verdedigde in de laatste wedstrijd met veel inzet het doel van Texel. West Friesland werd alsnog kampioen en Texel ein- In het snookercentrum van De Linde boom wordt zaterdag het eerste van drie duo-toernooien gespeeld. Het be gint om 15.00 uur. In alle 280 snookerclubs van Neder land worden duo-toernooien gehou den. De spelers ervaren het altijd als zeer gezellige evenementen, ledereen kan zich als team inschrijven. Door een handicapsysteem kunnen ook startende snookerspelers in de prijzen vallen. Er hebben zich al enkele damesteams voor het toernooi ingeschreven, maar er mogen ook mixed-teams bij. Inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per per soon. Inlichtingen bij Coby Beuving, telefoon 15677.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 11