KTF voelt zich thuis in het swingende genre KORT TEXELS Radiopiraten De grote verdwijntruc Wethouders bespreken woningen buitendorpen met gedeputeerden Concert Luthers Koe in Hervormde Kerk PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 18 FEBRUARI 193; p| In een professioneel versierde Koninghal weerde het orkest van KTF zich vooral in het lichte genre vakkundig. „True Love", dat voelde het publiek zaterdag tijdens de KTF-winter- uitvoering pas bij de vertolking van dit Cole Porter-nummer. De musici voelen zich duidelijk beter thuis in het swingende genre. KTF heeft in muziekschooldirectèur Hendrik Jan Trooster een nieuwe, kundige diri gent gevonden. Maar, zoals voorzit ter Wim van Sambeek zelf al zei, er ligt nog veel werk voor hem. In een professioneel aangeklede Ko ninghal barstte het KTF-spektakel stipt om 20.00 uur los. Een verwon derd geroezemoes ging door de zaal, toen in de eerste nummers bleek dat het orkest zich staand opstelde vóór het podium, waardoor de daarop huppelende marjorettes nauwelijks meer waren te zien. De muzikanten verwijderden zich echter na de ope ning, zodat de dansende dametjes toch nog in beeld kwamen. Aankleding De kleintjes weerden zich dapper in „Minipops". Leuk aangekleed dansten ze aandoenlijk over het toneel. Pro fessioneler ging het eraan toe in „Promjse Me", dat door de oudere marjorettes werd opgevoerd. Ook hierbij viel de aankleding en de origi nele choreografie op. Voor beide dansnummers werd overigens een muziekband gebruikt. Tussendoor toonden de tamboers hun kunnen. Soms iets voorzichtig, maar over het algemeen zeer ritmisch speelden zij enkele nummers. Ze ein digden steeds in de houding met de stokken in één hand. De tegen elkaar tikkende houten drumsticks gaven echter een rommelige indruk. Presentatie KTF heeft er goed aan gedaan Marco van Sambeek te vragen voor de pre sentatie. Helder en spontaan kondig de hij aan wat er op het programma stond en vertelde, niet van humor gespeend, iets over het werk en de componist. Hij kon, evenals de soepel meebewe gende dirigent Trooster, niet de in druk wegnemen dat KTF moeite heeft met het zwaardere repertoire. „The Fairest of the Fair" werd rom melig en zelfs af en toe onzuiver uit gevoerd. „Banditenstreiche" ging een stuk beter, maar had een zwak einde. Het begin van „Die Czardas Fürstin" liep gesmeerd, maar in de snelle loopjes werd nogal eens misgegre- pen. Het grappige „Badinage for Brasses" werd fraai gedragen uitgevoerd met enkele goede soli. Maar het orkest van KTF beleefde het hoogtepunt van de avond in de Cole Porter Medley. Daar kon zelfs de niet geheel vlekke loos uitgevoerde Glenn Miller- uitsmijter niet tegenop. Jubileum Eerder op de avond werden enkele KTF-leden gehuldigd voor hun „dienstjaren" door mevrouw Koning uit Schagen, bestuurslid van de Alge mene Unie van Muziekverenigingen. Klarinettist Frans Zegel spande de kroon met veertig jaar. Ter gelegen heid van dit jubileum verzorgde hij met vier collegablazers, in samenspel met het orkest, de toegift. Dat werd een zeer smakelijk jazzy sluitstuk, waardoor iedereen toch met een te vreden gevoel huiswaarts keerde. Aandoenlijk en fraai aangekleed stalen deze dametjes de show. IFoto Tessa de Graaft! VERVOLG VAN PAGINA 1 Peter Bakker (Groen Links): „Het houdt ze van de straat en uit gokten ten. Die klachten over storend taalge bruik vind ik onzin. Dan zet je de radio toch op een andere zender?" Dit standpunt werd door Erna Eelman gedeeld. „Dan weet ik nog wel een paar zenders, die ik uit de ether moe ten", aldus de VVD- vertegenwoordigster onder luid ap plaus van de piraten op de publieke tribune. Zij doelde hiermee op sommi ge legale zenders en omroepen hun zendtijd vullen. De burgemeester bestreed die visie: „Als samenleving hebben we de plicht signalen te ge ven als er grenzen worden overschre den. Legale stations worden gecontroleerd, maar illegale niet. Zij moeten de zelfdiscipline hebben om hun taalgebruik binnen de perken te houden." Voorhamer Gré Zegers (PvdA) vond dat beter de aandacht kan worden gericht op kwesties als gok- en drugsverslaving. Per 1 maart 1992 zal'het waarschijn lijk een stuk rustiger worden op de „Texelse Radio". De grootste illegale stations op Texel hebben namelijk een brief gehad waarin hen op een keurige toon wordt verzocht de ether vóór 1 maart te verlaten. Zo niet, dan zullen de stations met spoed worden verwijderd, met alle straf rechtelijke consequenties vandien. Het bijzondere is dat in deze brief over klachten wordt gesproken die nog nooit bij de stations zélf zijn ge deponeerd, terwijl ze toch allemaal over een postadres en een telefoon lijn beschikken. Met name stations als „Roulette Radio" en „Radio Acti on" kunnen zich klachten met be trekking tot storing moeilijk voorstel len, vanwege het feit dat bij deze stations met professionele apparatuur wordt gewerkt, waar soms wel tien duizenden guldens mee gemoeid zijn. Nu, bij de piratenstations op Texel doet al een andere versie van het verhaal de ronde. We weten immers allemaal dat Radio Texel nog maar net toestemming heeft gekregen voor het uitzenden van reclame. Relame brengen is natuurlijk financieel zeer aantrekkelijk, maar u moet niet ver geten dat hier adverteerders voor no dig zijn die hun produkt beter willen verkopen. Het probleem is volgens ons echter dat deze adverteerders zich zullen moeten richten op een zeer jonge doelgroep en, laten we eerlijk zijn, deze doelgroep luistert naar de radiopiraat die 24 uur per dag muziek brengt, speciaal voor een jong publiek. Dus laten we nu alle ra diopiraten verdwijnen, dan krijgt Ra dio Texel een prachtige „monopolie positie". Deze gedachte kan ik na tuurlijk niet bevestigen, maar hij leeft zeer sterk bij de Texelse radiopiraten. De klachten worden blijkbaar ook al tijd de kant van de piraten op ge duwd, terwijl nooit eens wordt gepraat over de rommelige manier van presenteren bij Radio Texel. Een station waarvan de naam doet ver moeden dat het voor heel Texel uit zendt, terwijl het in werkelijkheid maar op een heel kleine doelgroep mikt. Voorts werd in de Helderse Courant van jongstleden zaterdag gesproken over „crimineel gedrag" bij piraten. Dit gedrag hangt volgens de ze krant samen met het maken van radio. De „sterke arm" staat het ma ken van radio echter al jaren ooglui kend toe, omdat het de Texelse jongelui eerder van de straat houdt... Okee, we zijn illegaal en het mag dus niet, maar één ding is zeker: onze grote hobby wordt na al die jaren van ons afgepakt en dat vinden velen be treurenswaardig. Namens de Texelse radiopiraten: Jeroen Schoo. „Deze jongens zijn op een goede ma nier bezig. Dit is zuiver een eigen hobby." Rudolf Weijers vond dat de piraten ten onrechte voor crimineel zijn uit gemaakt. „Als je dat hoort, is het net alsof er een voorhamer op je hoofd valt. Dit doet vreselijk zeer, wij zijn ook maar gewone burgers." De burgemeester beloofde aan te dringen op een spoedig antwoord van politie en justitie, zodat de pira ten tijdig voor de „fatale" datum 1 maart weten waar ze aan toe zijn. Tussengebied. De openbare hoor zitting over „De toekomst van De Koog", die woensdagavond om 19.30 uur in hotel Bosch en Zee in De Koog wordt gehouden, is woesdaga- vond rechtstreeks via Radio Texel te beluisteren. Zowel voor- als tegen standers geven dan hun visie over de invulling van het tussengebied. Het programma „Gelezen verhalen", komt daan'oor te vervallen. Schrijven voor gevangenen Amnesty International vraagt mensen te schrijven voor gevangenen. Dat kunnen mensen zijn die werden op gepakt of bedreigd, gedood zijn of „verdwenen", omwille van het uiten van hun vreedzame overtuiging, of omdat zij door huidskleur, sexe, af komst, taal, geloof of anderszins tot een bepaalde groep behoren. Ook kunnen het gevangenen zijn die geen eerlijk proces of geen redelijke straf krijgen; gevangenen die zijn mishan deld of gemarteld of daarmee werden bedreigd; of ter dood veroordeelden. De Texelse werkgroep van Amnesty International heeft voor deze maand de volgende brieven gemaakt: Voor Camille César en Paul Camille Bazile op Haïti. Volgens berichten werden César en Ba zile op 2 oktober 1991 gearresteerd. Op 7 ok tober werden hun, met kogels doorzeefde lichamen aangetroffen in het mortuarium van Port-au-Prince. Op 9 oktober waren de stoffe lijke resten echter weggehaald en tot op he den werden deze niet teruggevonden. Voor Ali Hassan al-Amsad in Saoedi-Arabië. Aangenomen wordt dat Ali Hassan zonder aanklacht of proces wordt vastgehouden in de al-Mabahith al-'Amma gevangenis in al- Damman. Ali Hassan is een gewetensgevan gene. Hij wordt vastgehouden wegens de vreedzame uiting van zijn politieke opvat tingen. De laatste brief is voor zeven leden van de fa milie Sivasithamparanathan in Sri Lanka. Kan- dasany en Pushparani Sivasithamparanathan, hun kinderen van twee en vier jaar en drie an dere leden van de familie „verdwenen" na hun arrestatie op 26 november 1990 bij een controlepost van de politie in Valathapidy op oostelijk Sri Lanka. Familieleden van de ver misten deden navraag bij de autoriteiten over de verblijfplaats van hun verwanten, maar nog tot in augustus 1991 zonder resultaat. Wie voor deze mensen wil schrijven kan kosteloos voorbeeldbrieven ont vangen. Voor meer informatie: Willem Witte, Oesterstraat 17, Oosterend. Telefoon: 18870. De wethouders T. Krijnen (welzijn) en N.C. Barendregt (ruimtelijke orde ning) zijn tevreden over de afloop van het gesprek dat vrijdag in Haar lem is gevoerd met gedeputeerden over de woningbouw in de buiten dorpen. Onlangs nam de provincie een afwij zende houding aan ten aanzien van plannen voor woningbouw in Den Hoorn (Zouteland). De provincie on derstreepte toen dat woningbouw in dit buitendorp indruiste tegen het kleine-kernenbeleid. Dit beleid heeft als uitgangspunt dat huizenbouw liefst in grote kernen (Den Burg) moet gebeuren. In het gesprek met gedeputeerden Achterstraat en De Boer, wat op ini tiatief van de gemeente werd ge voerd, kregen de wethouders de gelegenheid argumenten voor wo- Dinsdag 18 februari In de sport- en evenementenhal aan het Stappeland in De Koog begint om 14.00 uur een ten nistoernooi voor 50 plussers. De raadscommissie voor wel zijnsbeleid houdt om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. In dorpshuis De Wielewaal wordt een klaverjasdrive gehouden, aanvang 20.00 uur. De leden van de historische vere niging hebben om 19.30 uur een bibliotheekavond in d'Ouwe Ulo. Doe Hollywood draait om 20.30 uur in Cinema Texel. Woensdag 19 februari In Cinema Texel draait om 14.30 uur Fievel in het Wilde Westen en om 20.30 uur Doe Hol lywood. In appartementencomplex Bosch en Zee te De Koog houdt de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en huisvestingsbeleid een openbare ver gadering. Te vens wordt er een hoorzitting ge houden over de knelpunten- en doelstellingennota van De Koog. De federatie van Doopsgezinde zusterkringen houdt om 20.00 uur in de kerk te Den Burg een lezing over „Wij en water". Deze wordt verzorgd door M. Mantje, naar aanleiding van een congres over dit onderwerp, waar hij is geweest, ledereen is welkom, de toegang is gratis. Minne Schultinga, BD-boer in Schoorl houdt in d'Ouwe Ulo om 20.15 uur een lezing over Biolo gisch Dynamische landbouw. En tree f6,-. Donderdag 20 februari In het raadhuis houdt de raads commissie voor financieel, eco nomisch en technisch beleid een openbare vergadering om 19.30 uur. Op de agenda staat o.a. uit breiding van de regionale samen werking op gebied van milieutaken, reconstructie Redou te en Schilderend en het Rivorap port over oesterteelt in het Pen-bassin. Vrijdag 21 februari Vanaf 16.00 tot 17.00 uur houdt de geheel verbouwde Thijsse- school open huis voor belangstel lenden. In De Schakel te Den Burg is om 20.00 uur een forumavond over verkeer op Texel, georganiseerd door Groen Links. Deze bijeen komst wordt rechtstreeks uitge zonden door Radio Texel. Hoogwater Oudeschild Di. 18 08.40 en 20.34 u. Wo 19 09.35 en 21.46 u, Do. 20 10.15 en 22.25 u, Vr. 21 10.54 en 22.54 u, Za. 22 11.15 en 23.40 u, Zo. 23 11.40 Ma. 24 00.10 en 11.54u Di. 25 00.25 en 11.57 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 23 fe bruari op om 7.39 uur en gaat onder om 18.05 uur. 18 februari volle maan; 19 februari springtij. ningbouw in Den Hoorn, De Koog en Oudeschild toe te lichten. Zoals be kend nemen veel woningzoekenden uit de buitendorpen hun toevlucht tot de nieuwbouw in Den Burg. De vrees is nu dat dit nadelige gevolgen zal hebben voor de leefbaarheid in de buitendorpen. Met name over Den Hoorn is langdurig overleg gevoerd. Wethouder Krijnen over het gesprek, dat ongeveer anderhalf uur in beslag nam: „De gedeputeerden toonden be grip voor de problematiek op Texel. We hebben de kaarten aandachtig bekeken, zodat we ons een duidelijk beeld konden vormen. Er zijn nu wel iswaar nog geen concrete toezeggin gen gedaan, maar er is ons beloofd dat de provincie binnen een maand een nieuw standpunt zal bekendma ken." Over de feitelijke inhoud van het gesprek wilde de wethouder ver der geen mededelingen doen. Het Luthers Koor geeft zaterdag or 20.00 uur een concert in de Her vormde kerk te Den Burg. Het pro gramma bestaat uit kerkmuziek uil' de periode van 1600 tot heden. Het Luthers Koor bestaat uit ca vea tig leden, waaronder twee Texelaar: Het gemengd koor heeft vorig jaar verschillende concerten gegeven in Polen. Het gelegenheidskoor bracht oktober een -bezoek aan dit land on contact te leggen met Lutheranen, die vooral in de provincie Silezië wi nen. Zaterdag zullen ó.a. werken Schweelinck, Schütz, Mozart, Men delsohn en Distier ten gehore wore- gebracht. Na afloop van het concr zal een kollekte worden gehoudens bestrijding van de onkosten. Toch nog vrij onverwacht is van ons heenge gaan onze lieve schoonzuster M. Bonne-Bakker Weduwe van Daniël Bonne Onze bewondering voor haar wilskracht en doorzettingsvermogen zal ons altijd bijblijven. De Koog A. Bonne N. Bonne-Daalder De Koog C. Bonne-v/d Wal M. Bonne t Hoorn J. Bonne T. Bonne-Gaastra De Koog K. Bonne M. Bonne-Werkhoven Zaandam T. van Eerde J. van Eerde-Bonne Den Burg I. C. Bonne A. Bonne-Bruijn Den Burg, 17 februari 1992 Toch nog onverwacht hebben wij afscheid moeten nemen van onze strijdbare moeder, groot- en overgrootmoeder Martje Bonne-Bakker weduwe van Daan Bonne Zij werd 76 jaar. Australië K. Bonne H. Bonne-Veen Texel C. Bonne M. W. Bonne-Kuiper M. Martens-Bonne H. Martens E. Bonne klein- en achterkleinkinderen Texel, 17 februari 1992 Correspondentie-adres: Haffelderweg 1, 1791 AS Den Burg Gelegenheid tot condoleren donderdag 20 fe bruari van 19.30 tot 20.30 uur in de „Gollards", waar moeder ligt opgebaard. Een korte overdenking zal worden gehouden op vrijdag 21 februari om 14.00 uur in de „Gol lards", waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats te Den Burg zal plaatsvinden. We zullen je nooit vergeten, en altijd van j blijven houden. Harrie en Corrie mariëlle, lisette Ron en Petra Dave Diana en Nico Leone Belinda en Joris Mariska Met droefheid geven wij kennis, dat na een moedig gedragen ziekte van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze vader en opa Hendrikus Antonius Witte echtgenoot van Guurtje Bakker op de leeftijd van 71 jaar. G. Witte-Bakker Gerard en Hannie stefan, paul Marianne en Hannes romke Harry en Ellie erik, erwin Theo René Ben Peter en Mariska robert Texel, 16 februari 1992 Hoornderweg 6, 1791 PN Den Burg Gelegenheid tot condoleren woensdag 19 februari van 19.30 tot 20.30 uur in rusthuis St. Jan, waar vader ook is opgebaard, en ns de begrafenis in de „Witte Burcht". De H. Eucharistieviering ten afscheid zal wor den gehouden op donderdag 20 februari om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Johan nes de Doper te Den Burg, waarna de begrafe nis op het RK-kerkhof zal plaatsvinden. Lieve Opa Als een bloem zo is het leven het begin is teer en klein de een die bloeit uitbundig de ander geurt heel fijn. Sommige bloemen blijven lang weer andere blijven even vraag niet bij welke groep je hoort dat is het geheim van het leven. Stefan, Paul Romke Erik, Erwin Robert. Onz Willi ome Den Sch Gel

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2