Voetbal in De Koog: leegloop of storm in een glas water? Advertentie-,,grap" hoog opgenomen Gym-instuif SVC Gehavend Oosterend verslaat Schellinkhout Puntendeling De Koog in doelpuntrijk duel Ingrid van Lubek wint ook bij dames Dammers door oog van de naald Catamaranronde viert jubileum Felle strijd in bowlingcompetitie Voetbalprogramma Pupillenvoetbal Eilandcompetitie volleybal Volleybalprogramma Dart-dubbeltoernooi Waalder marathonloop: strakke organisatie, maar 'n losse sfeer SPO(R)TLIGHT VRIJDAG 13 MAART 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 7 m ka .ve Zwaar gepikeerd waren ze, de jon gens uit Den Helder die bij SV De Koog voetballen. Een op het oog on schuldige advertentie tussen de „Texelaartjes" in de krant van dins dag, trof hen als een dolksteek. „Watervogels-ZDH op het veld van SV De Koog", stond er. Een verwij zing naar de Helderse voetbalclub, waarvan een deel van de spelers eens lid was. Dèt stak, want de to- veertien Nieuwediepers voelen zich volledig in hun nieuwe vereni ging opgenomen. Uit teleurstelling dreigen ze nu massaal op te stap pen. „Dat zou een sportieve en fi- lanciële ramp zijn. Die jongens irdienen meer respect, want dank zij hen kunnen we zondags twee teams op de been brengen.", aldus voorzitter Gerrie Grootjen, die de kwestie tot de bodem wil uitzoeken. Vooral als zou blijken dat de adver tentie is geplaatst door iemand uit de vereniging, kunnen de Helderse voetballers wel eens de daad bij het woord voegen. Na een moeilijk begin, waarbij spelers en supporters vreemd aankeken tegen de „invasie", zijn ze inmiddels volledig geaccepteerd. „On derscheid met teamgenoten die op Texel wonen wordt niet meer ge maakt, het zijn allemaal voetballers SV De Koog. De contacten zijn J. Na feestavonden bijvoorbeeld overnachten de overkantse jongens bij hun Texelse medespelers", zegt' Grootjen. Het zit hem en de andere bestuursleden erg dwars dat nu het oude vooroordeel tegen de spelers uit Den Helder wordt opgerakeld. Vooroordeel vooroordeel lijkt gebaseerd op er varingen uit het verleden met over- Jcantse voetballers die voor Texelse ,verenigingen uitkwamen. In sommige gevallen kwamen ze met een nieuwe trainer mee. Zodra de oefenmeester na een of twee seizoenen de club en het eiland weer verliet, verdwenen jeugd heeft maandag de kans om eens te komen kijken bij en/of mee te doen aan een gymles van SVC. In het Eierlandsche Huis wordt voor de diverse leeftijdsgroepen een nstuif gehouden. Onder leiding van Annemgrie Nijkoops wordt geoefend op de volgende tijden: peuters v.a. 3 en kleuters 15.15-16.15 uur; jroep 3, 4, 5 en 6 16-45-18.00 uur; 7, 8 en voortgezet onderwijs 1-19.15 uur. De SVC-jeugdleden worden eveneens op deze tijden ver wacht. let een 0-3 overwinning op Schel- nkhout deelde Oosterend een ge- oelige tik uit aan de Westfriezen. :en sterk staaltje, temeer de Ooste- enders slechts tien man op de been konden krijgen. [anaf het beginsignaal werd SVO op Sen helft teruggedrongen. Doelman 'ijver kreeg dan ook veel werk te erzetten, maar had het dankzij de luwende kracht van Piet Koning niet cht moeilijk. SVO bracht met ge- aarlijk counters de thuisploeg me- igmaal tot wanhoop. B. Visser, goed P dreef, kreeg een paar kansjes, Ie bal rolde tweemaal naast. ;en corner van de eveneens sterk Pelende Jan de Vries werd door «1 van der Brink in een volley net 'aast geschoten. De Schellinkhouters wide het duel toch snel beslissen en roerden de druk op. Kansen waren er fêl, maar werden steeds verijdeld looreen Oosterender. Een lange bal rao Dennis Vonk was de aanzet voor fcn uitbraak door Aart van der Brink, 'e op rand van hetstrafschapgebied ""'J afgestopt. Pinchhitter Dennis knalde de vrije trap op slag van Pst langs de vijandige doelman. (0-1) de hervatting zocht Schellinkhout let doel van SVO op, maar wéér was let SVO dat a een kwartier spelen boorde. Een lange uittrap van de oelman werd doorgekopt door K. «meulen. Bennie Visser nam de bal J^d mee en scoorde simpel 0-2. f®1 de moed der wanhoop zocht ^heilinkhout opnieuwd de aanval op, Achterhoede van SVO gaf echter 'een krimp Onder leiding van Aart Jj311 de Brink counterde Oosterend 0a'entegen naar hartelust, alleen het "tbeerde de Oosterenders de kracht om te scoren. Twee minuten voor tijd J'e|te een pass van Jan de Vries inie Visser, die met een mooie lob ve' de uitgelopen Schellinkhout- 0e|uian zijn ploeg op 0-3 zette. ook de spelers en zat de betreffende Texelse club met de gebakken peren. „Dit geval steekt heel anders in el kaar", stelt penningmeester Aad Eel- man. Hij legt uit dat de Heldernaren niet met trainer Adrie Lieuwma zijn meegekomen, zoals menigeen veron derstelt. „Twee jaar geleden kampte SV De Koog met een spelerstekort in het tweede elftal. Trouwe clubleden die te weinig klasse hadden voor het eerste team, maar nog graag jaren bij ons 'n balletje wilden trappen, dreig den de dupe te worden. Via een spe ler van Watervogels, die we al eens hadden benaderd om bij De Koog te komen voetballen, kwamen we in contact met een aantal Helderse spe lers. Vier jongens waren bereid om ons uit de nood te helpen", vertelt Eelman. Oversteek De sfeer in De Koog beviel het viertal prima. Aangelokt door hun enthousi aste verhalen waagden aan het begin van dit seizoen nog liefst tien ande ren de oversteek. Aanvankelijk leidde dat tot negatieve reacties bij voetbal lers die hun „vaste" plaatsje kwij traakten en bij supporters die hun teams niet meer herkenden. Inmid dels zijn de Heldernaren ingeburgerd. „Ze hebben precies dezelfde rechten en plichten als elk ander lid", aldus Eelman. Elftalbegeleider Ekko Sipsma In het inhaalduel van SV De Koog tegen Sint Boys werd vooral in de eerste helft bij vlagen sterk gevoet bald door de Texelaars. Hoewel er veel werd gescoord, bleef de stand steken op 3-3. De Koog begon de wedstrijd zonder de ernstig geblesseerde Martin Offer man en Dennis Saai. Tony de Jonge was eveneens afwezig. Barry Betse- ma was wel weer van de partij. Al vroeg in het duel wisten de Ko- gers te scoren. Bernard Ipenburg zet te de bal, na een verdediger te hebben afgeschud, goed voor vanaf de linkerzijde. Cees van Beek rondde het karwei af met een kopbal. Gemakzucht sloop echter het team binnen. Sint Boys profiteerde twee maal en kwam op een 1-2 voor sprong. Dat maakte De Koog wakker. Het team drong aan op een tweede treffer, die snel volgde. Betsema werd via een lange pass van Ipenburg aan gespeeld. Na een lange ren leek zijn schot voorlangs te gaan. Gelukkig was Cees van Beek ter plekke om de bal over de doellijn te werken. Vlak voor rust namen de Kogers de leiding zelfs over. Ipenburg was door de doelman van de tegenpartij uit zijn evenwicht gebracht. De scheidsrech ter wees naar de stip. Nico Schot verzilverde de penalty. De tweede helft vertoonde een min der spelbeeld. De Koog kwam enkele malen goed weg, alvorens Sint Boys via een strafschop toch nog op gelij ke hoogte wist te komen. Nico Schot gaf een aanvaller van Sint Boys bin nen het strafschopgebied een schou derduwtje. Een penalty was het gevolg. Volgende week staat een echte ei landmatch op het programma. Dan speelt ZDH tegen De Koog. Jason Martens is niet van de partij, want hij viel uit met een hamstringblessure. Ingrid van Lubek heeft de stap van junioren naar de categorie dames moeiteloos gemaakt. In Utrecht schreef de 20-jarige Texelse zondag de provinciale wintertriathlon op haar naam. In zonnige omstandighe den liet ze haar tegenstandsters ruimschoots achter zich. De basis legde ze tijdens het eerste onderdeel, tien km hardlopen. Tot haar eigen verbazing bouwde de stu dente een voorsprong op van drie mi nuten op de concurrentie. Tijdens de 40 km wielrennen groeide het ver schil zelfs tot vier minuten. Op de kunstijsbaan verdedigde ze haar voor sprong met verve. Op het zachte „werkijs" verloor ze praktisch geen tijd op de sterkste schaatsters. Haar eindtijd van 2 uur 54 minuten 48 se conden was zelfs bijna voldoende om het damesrecord te breken. Als twee de eindigde de winnares van vorig jaar, Hanneke Meilink uit Hengelo. In grid van Lubek richt zich nu op het Nederlands kampioenschap run-bike- run, dat eind april wordt gehouden. Vorig seizoen won ze de titel bij de junioren. (ook uit Den Helder) vult aan: „De jongens hebben het hier heel goed naar de zin. Als Lieuwma morgen als trainer opstapt, gaat niemand van de voetballers ook weg. Dat is in de spelersgroep besproken." Inkomstenderving Nu dreigen de Heldernaren echter om een andere reden te vertrekken „Als dat doorgaat, gaat het de club minstens 76.000,- per jaar kosten", zegt voorzitter Grootjen. „Eerst moe ten we een team uit de competitie terugtrekken, wat 7500,- boete kost. !fX) uur. 14.00 tc A.s. zondag Watervogels- ZDH op het veld van SV De Koog aan de Boodtlaar 14.00 uur llectie looie De derving van inkomsten uit kantine-omzet en contributies is ech ter veel erger. Daarnaast willen we dolgraag een tweede team in stand houden. Als je alleen maar een eer ste elftal hebt, wordt de basis wel heel erg wankel." Het bestuur onderneemt actie om uit te zoeken wie de huidige onrust heeft gestookt. Bij de krant is niet bekend wie de adverteerder is; men zag in de mededeling geen kwaad en er werd contant afgerekend. Spelers van De Koog zijn inmiddels door het bestuur gepolst, maar zij zeggen van niets te weten. ZDH Joop Groeskamp, voorzitter van de tegenstander van a.s. zondag, ZDH uit Den Hoorn, belde uit eigen bewe ging zijn collega uit De Koog om te zeggen dat het ZDH-bestuur zich van de advertentietekst distantieert. „Het is ons niet bekend wie er ach ter zit, maar we willen het wel graag weten. Als bestuur heb je zoiets ech ter niet in de hand, ieder is vrij om te doen wat hij of zij wil. Persoonlijk vind ik het nogal flauw", aldus Groeskamp. Hij verwijst naar de ad vertenties die SV De Koog zelf pleegt te plaatsen voor de thuiswedstrijden. De kreten die daarin worden gebruikt zijn niet zelden uitdagend. Groes kamp: „Toen we vorig seizoen tegen elkaar speelden, stelde trainer Lieuw ma in de advertentie dat het zondag gehaktdag zou worden. Daar hebben we toen smakelijk om moeten la chen, zeker nadat de wedstrijd in een gelijkspel eindigde...." Ludieke tegenzet? Wellicht dat het Texelaartje van dins dag als ludieke Hoornder tegenzet moet worden beschouwd en het alle maal een storm in een glas water is. Uit Hoornder kringen vernamen we dat ZDH-supporters achter de tekst zouden zitten. Pikant is overigens dat de Zwaluwen vier ex-Koogspelers in de gelederen hebben. Stof genoeg dus voor een pittige der by, zondagmiddag op het veld van SV De Koog. Wellicht kan de kwestie dan op een sportieve wijze de wereld uit worden geholpen, als de weergo den tenminste meewerken. Op de wekelijkse clubavond van de dammers werd gedegen positioneel spel afgewisseld met afgrijselijke blunders. Gewonnen stellingen wer den door Kees Vinke, Adriaan Bruin en Jaap van Heerwaarden niet ver zilverd. Bruin speelde tegen Van Heerwaar den een flankpartij. Hij won in het middenspel een schijf die de zege binnen handbereik bracht. Een sluwe Van Heerwaarden vlocht een combi natie in de stelling waar Bruin in tui melde. De overgebleven stelling was voor Van Heerwaarden gewonnen, maar een woeste Bruin knokte zich met moeite naar een remise. Ook Jos de Wolf mocht zijn handen dichtknijpen. In een verloren stand tegen Kees Vinke wist hij remise te halen. Triest was het verlies van Frans Kuiper door het vallen van zijn vlaggetje. Tijdbewaking is onderdeel van de partij. Tegenstander Frans Bos profiteerde en klom op naar vijftig procent. De uitslagen zijn: Jos de Wolf-Kees Vinke 1-1, Ger Vlaming-Ger Blom 0-2, Frans Bos- Frans Kuiper 2-0, Wijnand Bakker- Rinus Vittali 0-2, Adriaan Bruin-Jaap van Heerwaarden 1-1, Victor Voskuil- Ate Sytsma 2-0, Klaas Burger-Piet Bakelaar uitg. Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de catamaranronde om Texel, wordt vrijdag 19 juni een spe ciaal „rondje" gehouden. Aan deze wedstrijd, op de dag voorafgaande aan de echte race, kunnen trouwe deelnemers en toppers uit heden en verleden deelnemen. De wedstrijd staat open voor zeilers die voor alle veertien ronden hebben ingeschreven, degenen die ooit winnaar waren in hun klasse of het overall-klassement, deelnemers die ooit als eerste de fi nish passeerden en de Nederlandse kampioenen 1991 van alle grote klas sen. Aangezien de organisatie niet beschikt over een volledig archief vanaf het eerste jaar, wordt kandidaat-deelnemers verzocht zich voor de jubileum-wedstrijd aan te melden, onder vermelding van hun prestaties. Voor informatie en opga ve: Ronde om Texel, postbus 182, 1790 AA Den Burg-Texel, of bel naar Liesbeth Oosterhagen, tel. 03404-58861. In de Texelse bowlingleague was Gerrie Verseput goud waard voor het team Verseput Verzekeringen. Met een serie van 720 punten, waarbij een 244-game zat, werd Tabakshop Mets 2 op afstand gehouden. Bij laatstgenoemd team sputterde Christian Krijnen nog knap tegen met een 192-game. Ook de heren van Strandplevier gooi den met vereende krachten. Kees Kooiman (200) en Klaas Veldman (203) hielpen mee aan de zege op Question. De Champion Sisters wa ren niet te stuiten en haalden drie punten binnen, mede dankzij een mooie 178-game van Janie Eelman. Lijstaanvoerder Hotel De Wael bowl de sterk, ten koste van de sportief spelende dames van Hocus Pocus. Rudy Mattner met een game van 221. punten was in topvorm. In de dames-trioleague wist MNC door een overwinning op T-Fords de koppositie te behouden. Margriet Mets had een groot aandeel in de ze ge met een 191-game. Bij de jeugd Zaterdag 14 maart: Junioren: Texel A1-Geelzwart A1 14.45 u. Oosterend A1-Flevo A1 13.30 u. Tex. Boys B1-DWOW B1 14.45 u. Oosterend B1-Winkel B1 13.30 u. Winkel C1-Tex. Boys C1 13.00 u. HCSC C2-Oosterend C1 11.15 u. Texel C1-VZV C1 13.30 u. ZAP C2-Tex. Boys C2 13.00 u. Dames: Tex. Boys-Zeevogels 2 12.00 u. Zondag 15 maart: VZV-Texel 14.30 u. De Koog-ZDH 14.00 u. Tex. Boys-Zuidermeer 14.00 u. Oosterend-Schellinkhout 14.00 u. Texel 2-VVS 2 14.00 u. JVC 3-De Koog 2 12.00 u. Texel 3-ZAP 5 11.30 u. Tex. Boys 2-WGW 4 12.00 u. JVC 5-Tex. Boys 3 12.00 u. Oosterend 2-Helder 7 12.00 u. Junioren: W. waard A1-Texel A2 14.30 u. Recreatievoetbal: ZDH-De Koog 10.30 u. Oosterend-Texel 10.30 u. Programma zaterdag 14 maart: Tex. Boys D1-SVC D1 12.00 u. De Koog D1-sv Texel D2 12.00 u. sv Texel D1 vrij Texel E1-Oosterend E1 11.00 u. Oosterend E2-De Koog E1 11.00 u. Tex. Boys E2-Texel E3 11.00 u. ZDH E1-Texel E2 11.00 u. SVC E1-Tex. Boys E1 11.00 u. Programma dinsdag 17 maart: Veld A: mannen: 18.30 u. Ecomare-Sportshopmix Kobeko 19.12 u. Koogerhoop-TZN De Krim/P.28 19.54 u. De Krim/P.28-v.d. Woude Graaf 20.43 u. Gr.Slock 1-RWS v.d. Woude 21.30 u. Tex. Autoc.-Gr.Slock 2 Cocky 22.18 u. Bremakker 2-Cocky Tex. Autoc. Veld B: gemengd en vrouwen: 18.30 u. 12 Balcken-RaboIJzer LenR 19.12 u. LenR-Eierlandse Huis NBC 19.54 u. NBC-Zeeduivels Eierl. Huis 20.43 u. Vespertina-Verfbus Mantje 21.30 u. Westerlaken-Klif 12 Leydekkers 22.18 u. Mantje-Leydekkers Klif 12 Veld C: vrouwen: 18.30 u. Ass.Bremer-Smash'68 Rival 19.12 u. Rival-Ria's W. Smash'68 19.54 u. Meermarkt-SI. de Boer Ria's W 20.43 u. Vissers B.-7 Prov. SI. de Boer 21.30 u. Sportshop-Nioz 7 Prov. 22.18 u. Zeilmakerij-Cohen Nioz Wedstrijdleiding: Leontine Guus, tel. 14171. Uitslagen 10 maart: Tex. Autoc.TZN 2-1; Paal 9-Autoc. Eelman 2-1; DGM-RWS 3-0; Slock 1-Slock 2 0-3; Kobeko- v.d. Woude 1-2; Tatenhove-Cocky's 2-1; Zeeduivels-Eierl. Huis 0-3; Foto de Waal- Sportshop 2-1; 12 Balcken-Listig 1-2; St. Jan- RaboIJzer 2-1; Vespertina-Haarstudio 1-2; Sportshop-De Vlier 3-0; Rival-Texèle 2-1; Meermarkt-Ria's Winkeltje 3-0; Vissers Bouwbedrijf-De Boer 3-0; Wiersma Antiek-7 Provinciën 0-3; Smash-Cohen 3-0; Verfbus- Nioz 1-2. Zaterdag 14 maart; Sporthal Trefpunt: 16.30 u. Juvoc 2-Tevoko 2 (H) Sporthal Ons Genoegen: Oosterend F1-ZDH F1 Texel F1-SVC F1 De Koog F1-SVC F2 SVC F3-Texel F2 Tex. Boys F1 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. vrij loopt de spanning op. Het team van de Gazzies was goed op dreef: de gebroeders Keijser haalden naar de volledige winst binnen. Bij de Kegel vreters speelde Merlin Huisman de hoofdrol en mede dankzij haar 189-game sleepte dit team 31/2 punt binnen. Uitslagen Ex spares-Sommeltjes 5-0; Hotel De Wael- Hocus Pocus 4-1; Team 26-Bar 't Galjoen 2-3; Recht voor z'n raap-Hotel Tatenhove 3-2; IBS Oele-Boys Team 4-1; Tabakshop-LBL 1-4; BBT- Drog. Mets 4-1; Girls Team-Tabak Mets 3 5-0; TZN-Baanbrekers 0-5; Champion Sisters-AII Stars 3-2; Strandplevier-Question 3-2; Verse put Verzekeringen-Tabak Mets 2 3-2; MNC-T- Fords 3-1; Question-Klavervier 1-3; Tabak Mets-De Pins 3-1, Strandplevier-Deurdouwers 3-1; Beerekuil-Kegel vreters 'A -314Gazzies - Drog. Mets 4-0. 12.30 u. Tevoko 13.30 u. Tevoko 15.00 u. Smash 13.30 u. Tevoko 15.00 u. Tevoko 12.30 u. Tevoko 13.30 u. Smash 15.00 u. Tevoko (JJA/B) (H) 1-Harpoen 1 1-LOS '82 '68-Noordkop 3 (D) 1-Noordkop 1 (D) 2-WSOV 1 (D) 1-Polisport 2 (MJA/B) 68-Zeemacht 1 3-HCSC 3 (D) (D) Maandag 16 maart; Sporthal Sportlaan: 18.45 u. Zeemacht 1-Tevoko 2 (H) 18.45 u. Juvoc 2-Tevoko 1 (D) In het snookercentrum vén De Linde boom wordt het noodlot getart door op vrijdag de dertiende een dubbel- toernooi darten te houden, ter afsluip ting van de competitie. Het begint om 21.30 uur. Op deze avond vindt tevens de prij- suitreiking van de dartcompetitie van het afgelopen seizoen plaats. Opgave voor deelname bij Dave Platts, tele foon 15116. „Hardlopen ververst geest en li chaam. Na het werk is het een goede manier om je af te reage ren en weer te relativeren. Ver gelijk het maar met uitwaaien op het strand, wat veel mensen doen. Lekker de elementen trot seren, maar dan een tempootje hoger." Aldus het gedreven ant woord van Cees Timmer en Piet Bakelaar op de vraag wat er nou zo leuk is aan „kilometers vre ten". Beiden maken deel uit van de organisatie van de halve ma rathon van De Waal, die zaterdag voor de elfde maal plaatsvindt. Strand-, bos- en crosslopen staan op Texel regelmatig op het pro gramma, maar een halve mara thon is andere koek. Toch is 21 km hardlopen voor getrainde sporters te doen, aldus Timmer. „Het mooie van een halve is dat het geen hele is", zegt hij cryp tisch. „In de hele marathon weet je dat je na dertig kilometer een klap krijgt. De halve marathon kun je echter goed volbrengen." Het parcours in en rond De Waal spreekt hem erg aan. Sprekend uit eigen loop-ervaring: „Het par cours is heel afwisselend en sinds de editie van vorig jaar ook mooi beschut. Zelf had ik er ove rigens geen hekel aan om over de lange Staart te lopen. Voor Texel se atleten is deze halve marathon aantrekkelijk, omdat het een gro te wedstrijd in de eigen omgeving is. Iets om naar toe te leven." „Het is Texels belangrijkste loop evenement", benadrukt Piet Ba kelaar. Kop soep Hij wijst erop dat de organisatie in de loop der jaren steeds meer is gestroomlijnd. Wegafzettingen, verversingsposten, uitslagenlijsten per computer, alles is in de punt jes geregeld. Zelfs staat een bus klaar om deelnemers van het vasteland van en naar de boot te rijden. De organisatie kan tijdens de voorbereiding en op de wedstrijddag steevast rekenen op vele helpende handen uit het dorp. De Waalders zijn trots op hun evenement en willen graag een goede indruk achterlaten. Be kend is het verkwikkende bakkie soep dat de vermoeide deelne mers na afloop in dorpshuis De Wielewaal voorgeschoteld krijgen. Zo is een bijzondere mix ontstaan van een strakke organisatie, maar een losse sfeer. „We proberen de- zé combinatie te behouden." Het leverde de Texelaars alvast de complimenten op van de organi satoren van de zg. „Top 10 com petitie", een serie hardloopwedstrijden in Noordhol land, waarvan de halve marathon vorig jaar deel uitmaakte. Concurrentie Dit seizoen is de Top 10 verval len, maar als de competitie op nieuw van de grond komt, krijgt De Waal weer een plaatsje op de agenda. Nu heeft de wedstrijd de concurrentie van de marathon van Schoorl, waarbij ook aan lo pen over 21 en 30 km kan wor den deelgenomen. Of er zaterdag voldoende sterke lopers naar Texel komen, is daarom nog de vraag. Wél zeker is de komst van de winnaar van vorig jaar, de Drent Gerrit Voortman, die met 1.08.42 een scherpe tijd realiseer de. Of de snelste dame Katinka Wiltenburg uit Den Helder weer naar Texel komt om haar par- coursrecord aan te vallen, is nog onzeker. Van de partij is verder een groep van ruim vijftig lopers uit Sluiskil (Zeeland), die eigenlijk aan de superlange-afstandsrace „60 van Texel" wilden meedoen. Dat eve nement staat echter volgend jaar pas weer op het programma. Debuut Vermeldenswaard is tot slot het debuut van tenminste vier Texelse vrouwen op de halve marathon. Na enkele jaren training onder lei ding van Coby Bakelaar durven Mirjam Arkenbout, Ina van Sam- beek, Carla Roeper en Corrie Wit te de uitdaging nu aan. De jeugd (1,2 en 2,4 km) bijt za terdag om 13.25 uur het spits af, om 13.50 uur gevolgd door de deelnemers aan de 4,8 km. De overigen vertrekken om 14.00 uur. Alle deelnemers worden op weg geschoten door een promi nente inwoner van De Waal. De inschrijving in De Wielewaal is open vanaf 12.00 uur (tot vijf minuten voor de start). Jeugd tot en met 15 jaar betaalt 75,-, ouderen 78,- (degenen die geen herinnering willen, betalen 72,- minder).

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7