WEEKEND „Ik ben nog lang niet klaar bij s.v. Texel" Trainer Wim Roomeyer: HORSZEL Expositie aquarellen in de Raadskelder r GEVONDEN VOORWERPEN SEPTEMBER T/M DECEMBER 1991 Buitje BRIL Wie en waar? VRIJDAG 13 MAART 1992 Door Ruud Nooy Van 13 maart tot en met 2 april expose ren in de Raadskelder in Den Burg Han- neke Smit-Peetoom en Nelly van Leeuwen-Stam. Het werk van beide schilderessen bestaat uit een serie aqua rellen waarop bloemen en landschap pen zijn geschilderd. Hanneke Smit woont sinds drie jaar in Den Hoorn. Nelly van Leeuwen woont in k Heiloo. Beiden hebben zij les gehad van k jacolien Bouwmeester die onlangs ook een expositie had op Texel. Hanneke Smit: „Vorig jaar in de zomer heb ik tij dens de cursus van Jacolien Bouw- «j meester buiten landschappen geschil- derd. Ik was meteen verkocht. Ik ben gek van het Texelse landschap, net als Nelly van Leeuwen trouwens." Beide (ama- HORLOGES: quartz herenhorloge, metalen bandje (1217) dameshorloge, blauw/groen bandje, merk M. Watch Swiss (1285), zwart quartz-horloge cq. stopwatch, zwart plastic bandje (1395) herenhorloge merk Rochemont, quartz, double/chroom (1399) zwart duikershorloge merk Popswatch (1409), stalen herenhorloge, merk Ancre (1428). KLEDING: donkergroene wollen trui (1228), kort jasje met stippen (1247), zwart zijden jasje, mt. 48/50 (1258), groen/paarse jas, merk Forecast (1344), 1 nylon linkerhandschoen, kleur groen/blauw/geel (1468). SIERADEN: zilveren schakelarmband (1213), doublé speld met witte en lichtblauwe steentjes (1293) goudkleuri ge halsketting met hanger met kleine schakels met rode steentjes (1425). SLEUTELS: 3 sleutels aan blikken sleutelhanger, opschrift: crew (1234), fietssleutel, merk Assa (1283), 2 au tosleutels, merk Honda, aan rood/bruin leren bandje (1291), sleutel, merk Borkey met zwart label aan groen touwtje (1323), 2 sleutels in rood leren etuitje, opschrift 'B-r-K' (1328), 2 huissleutels aan kunststof sleutelhanger, opschrift 'Kim' (1443), cilindersleutel, lichtblauw kapje (1450), cilin dersleutel, merk Nemef in zwart leren etuitje (1456), sleutel, merk Viro aan sleutelhanger houten kegel (1517). DIVERSEN: zwarte verrekijkertas (1227), grijze portemonnee met inhoud (1243), houten ton (1244), zilverkleu rige wieldop, merk Hella, met zwarte strepen (1274), roze bromfietshelm met kinband (1278), wiel dop, merk Nissan (1430), siervelg, merk Renault (1471), plastic tas, inhoud: witte gymschoenen (1495), gebloemde stoffen brillekbker, inhoud: 1 brilleglas (1507). Iets van u bij? Meldt u bij het politiebureau aan de Keesomlaan in Den Burg. S.v.p. voorwerpnum- mer erbij noemen. teurjkunstenaressen bedienen zich van de aquareltechniek. De aquarellen van Nelly van Leeuwen zijn meer transparant dan die van Hanneke Smit. Beiden schil deren zij realistisch. Hanneke Smit: „Ik schilder veel buiten. Ik houd erg van de zoevende luchten en de dieptewerking van het landschap. Ik ben helemaal in de ban geraakt van het schilderen, ben nu ook op les bij Kees Doolaard en Elly Kroon in Den Helder. Zowel Nelly als ik hebben al veel positieve reacties over ons werk gehad, maar ik besef dat er nog heel wat te leren valt". Vrijdag 20 maart zijn de twee schilderessen zelf aanwezig in de Raadskelder. Bezoekers kunnen dan met hen van gedachten wisselen over het tentoongestelde werk. De expo sitie is geopend tijdens werkdagen in de Raadskelder op de Groeneplaats in Den Burg. „WEET )E NOG DIE TI)D VAN VROEGER" PAGINA 9 Roomeyer heeft het naar zijn zin bij s.v.Texel. Hij voelt er zelfs veel voor om bij een eventuele promotie zijn contract open te breken en er een tweejarig con tract van te maken, omdat hij, ook in de derde klasse, wel degelijk mogelijkhe den ziet met de selectie die hij nu onder zich heeft. De 42-jarige Roomeyer, afkomstig uit Den Helder en werkzaam als assurantie medewerker, heeft het voetballen geleerd bij H.R.C. Hij waagde eind zestiger jaren de stap naar A.Z/67, voetbalde daar in het B-team en kwam in 1971 naar Texel In Texel 1 voetbalde hij o.a. met Wim Koorn, Aad Vaars, Bep Vonk, Hans Geus, Jan van Bennekom, en Klaas Dirk Koorn. Na twee jaar s.v. Texel keerde hij terug naar H.R.C. waar hij na zijn actieve voet balcarrière jeugdtrainer werd. Hij be haalde het diploma trainer coach II, wat recht geeft om tot en met eerste klasse K.N.V.B. te trainen. Roomeyer wil graag het diploma Oefenmeester I halen maar voor die cursus komen per jaar maar 16 trainers in aanmerking. Bovendien moet hij dan een jaar stoppen als trainer en daar voelt hij op dit moment weinig voor. Roomeyer werd bij H.R.C. assistent van Ab Vreeker en maakte in verband met een te behalen diploma één jaar een ver plicht uitstapje als hoofdtrainer bij S.S.V. (eerste klasse Noord-Holland) waarna hij terugkeerde bij H.R.C. om verder te gaan als assistent van Ab Vreeker. HOOFDTRAINER In het voorjaar van 1991 werd hij door twee bestuursleden van s.v. Texel bena derd met de vraag of hij zin had om Aad Vaars, de toenmalige trainer van Texel op te volgen. Roomeyer ging op het verzoek in. Jammer voor hem was dat Texel dat seizoen degradeerde naar de vierde klasse. Hij zegt niets te hebben gemerkt van de slechte sfeer die in het voorgaande jaar in het team was ontstaan. „Door mijn werkzaamheden bij H.R.C. heb ik Texel 1 in het seizoen dat het team'degradeerde niet zien spelen. Ik kon me dus geen beeld vormen van spelers, sfeer en ande re zaken. Ik trof echter, bij de voorberei ding op de lopende competitie, een zeer enthousiaste groep aan die kennelijk wil de bewijzen dat ze er in het seizoen 1991/1992 tegenaan wilde." De spelers trainen vier a vijf keer per week. De opkomst was vanaf het begin van Roomeyers komst goed. „Steeds wa ren er zo'n twintig tot vijfentwintig jon gens. Jammer was dat we een slecht oefenprogramma hadden en er van een normale voorbereiding op de competitie geen sprake was." Dit werd mede veroor zaakt doordat s.v. Texel voor oefen wedstrijden en trainingen niet over het eigen veld kon beschikken, wegens de verplichte zomerrust. VIER SPITSEN Texel begon laat met trainen. De eerste serieuze oefenwedstrijd was tegen Hel der en die match ging om de beker. Van een oefening was dus eigenlijk geen sprake. Roomeyer: „Ik denk dat die slechte voorbereiding ons in de beginfa se van de competitie punten heeft ge kost. Maar dat zal niet weer gebeuren. We hebben de oefenperiode inmiddels al lang ingedeeld en zorgen voor vol- Wordt Texel momenteel alleen maar geplaagd door wat maartse buitjes en gebeurt er echt niets dat de moei te van het horszelen waard is? Wild beheereenheid (wat een raar woord!) geeft het eiland een grote schoonmaakbeurt, bravo! Nieuwe veegmachine minder luidruchtig, wederom bravo! Koffie- inloopochtend over kinderziekten, nogmaals bravo! Elmerhof, een nieuw te bouwen aangepast vakan tieoord, driewerf bravo! De krant staat vol „positief" nieuws en vrien delijke recensies. Dat zijn leuke din gen voor de lezers. Zelfs in de politiek houdt men zich gedeisd, behalve wat oubollig gekift over de notulen van een commissievergade ring! Als ik het zo heb gezegd, be doelde ik het misschien anders, of niet Daarover maken we ons toch allang niet meer druk?! Gezelli ge verhalen over de rijkste vent van het eiland. Helemaal niks om je over op te winden, te verbazen, laat staan je aan te ergeren! Maar wat smeult er onder de oppervlakte van onze gezapige samenleving? Een maartse storm of een hete zomer? We moe ten vast beter tussen de regels lezen Horszei tegen wordt opgetreden. Er ontstaan vaak blessures en dus ben ik tegen fanatiek zaalvoetbal." Wat betreft vakanties van de spelers merkt Roomeyer: „Het is toch jammer dat jongens in deze tijd op vakantie gaan. Ik kan het wel begrijpen hoor, we zijn tenslotte amateurs. Maar toch.... we zitten nu in fase waarin de prijzen wor den verdeeld en dan moet je eigenlijk een complete en fitte selectie hebben. Misschien moet die winterstop wel wat langer duren voor de amateurs, zodat iedereen de gelegenheid heeft om bin nen een bepaalde periode naar de win tersport te gaan." doende oefenwedstrijden waarbij we de zaak goed op zullen bouwen." Roomeyer laat zijn team, met name na de winterstop, opvallend aanvallend spe len. Hij speelt 4-2-4 of 3-3-4, maar altijd met vier spitsen. Verdediger Ingmar Moerbeek werd naast Erwin Koning in de spits gezet en verricht daar volgens Roo meyer veel vuil werk voor andere spelers. Hij vindt dat dit systeem het simpelste voetbalt. „Je speelt veelal op de helft van de tegenstander en houdt daardoor die tegenstander ook nog eens weg bij het eigen doel." Roomeyer zegt een hekel te hebben aan de systemen die men tegenwoordig in het betaalde voetbal bedenkt, om maar resultaat te halen. „Dat zien de trainers van de amateurverenigingen ook en zij willen ook zo nodig meedoen. Ik begin daar niet aan.' We spelen aanvallend, maar verdedigend zit de zaak bij ons ook goed in elkaar. Ik heb een ijzersterke ach terhoede. We hebben tot nu toe slechts negen doelpunten tegen en daar zitten er nog vier bij van de wedstrijd tegen D.T.S. toen we een 1-3 voorsprong, met nog tien minuten te gaan, weggaven en uit eindelijk heel ongelukkig met 4-3 verlo ren." Dat het aanvallende voetbal voor sommi ge spelers nadelen heeft bleek op het moment dat middenvelder Frank Ma troos, afkomstig uit Den Helder en aan zijn eerste seizoen voor Texel bezig, uit de basis raakte en na een gesprek met de trainer aankondigde te stoppen. Roo meyer: „Frank wist van te voren waar hij aan begon. Hij,-wilde zelf graag met mij mee naar Texel, hij is niet gevraagd. Hij was zeker niet de minste voetballer in het team, maar ik speel na de winterstop maar met twee middenvelders en die moeten bij dit systeem bij wijze van spre ken het gras opvreten. Frank is nu een maal niet zo'n speler en daardoor be landde hij buiten de basis. Ik denk dat dat het gevaar is dat je loopt als je als speler uit Den Helder op Texel gaat voet ballen." MARTIN KOORN Met de huidige selectie kan er volgens Roomeyer ook in de derde klasse worden gevoetbald. „We missen alleen een num mer 10. Ik bedoel een speler op het mid denveld die andere spelers beter laat voetballen. Ik denk dat dit probleem is opgelost als we Martin Koorn er volgend jaar bij hebben. Je hebt dat bijvoorbeeld in de winterstop kunnen zien toen hij in oefenwedstrijden meedeed tegen H.R.C. en Colombia. Hij bracht toch iets extra's mee. Ik kreeg na afloop dan ook een compliment van H.R.C.-trainer Ab Vree ker over het spel dat Texel tegen H.R.C. had gespeeld. Het blijft dus jammer dat Koorn er nu al niet bij is, maar daar moe ten we niet meer over zeuren. De huidi ge selectie kan ook een promotie afdwingen. Daar ben ik van overtuigd." Roomeyer is trots op de selectie en steekt dat niet onder stoelen of banken. „Zie maar eens hoe de jonge jongens als Mar cel Ris, Barry de Vries en Hans van Exel zich handhaven. Ris heeft weliswaar eni ge tijd geen wedstrijden gespeeld en dat lijkt wat onzekerheid te geven, maar die jongen komt er zeker." ENORME INZET Roomeyer prijst zijn team om de enorme inzet die men zowel op de trainingen als tijdens de wedstrijden op weet te bren gen. „De jongens knokken zich elke wedstrijd leeg. ledereen doet dat op zijn manier, maar ik constateer dat het ge beurt. Ook op de trainingen is dat zo. Ik geef tijdens de trainingen weinig loop werk, althans zonder bal. ledereen ver baasde zich er over dat ik, ook in de voorbereiding, veel train met de bal er bij. Opvallend was dat iemand laatst te gen mij zei: „Vorig jaar liepen we op één avond meer rondjes zonder bal, dan tot nu toe in het hele seizoen". Het heeft niets met de conditie te maken want die is bij de meeste jongens prima. Je moet ze het plezier in het spelletje laten be houden en dus met een bal trainen, an ders waren ze wel hardloper geworden." VAKANTIE Roomeyer is een tegenstander van zaal voetbal en laat dat duidelijk merken. „Op zich heb ik er niets op tegen, ten minste niet als het beperkt blijft tot een ontspannend partijtje. Tegenwoordig wordt het zaalvoetbal echter ook al ge kenmerkt door diverse systemen waarbij er niet geschroomd wordt de tegenstan- der hard aan te pakken, zonder dat daar TEXEL 2 Besteedt Roomeyer wel voldoende aan dacht aan Texel 2? Men werd afgelopen jaren twee keer achter elkaar kampioen, maar nu stokt het plan om met Texel 2 in de K.N.V.B. te voetballen. „Inderdaad. Maar er zal meer moeten worden ge traind en er zal een strakker beleid moe ten komen. Ik hoop dat er een paar A-junioren promoveren. Er zitten in dat team zeker spelers die nu al in Texel 2 horen te spelen, ik denk bijvoorbeeld aan Arjan Kiewiet, Hans Boswijk, Jan Willem Kraaij en Stephan Bousma. Ik hoop dat de jongens die aan de vaste wal gaan studeren het toch op kunnen bren gen om in de weekends naar Texel te ko men en dan ook nog te voetballen." Texel 2 dreigt zelfs dit seizoen nog in de problemen te komen. „Dat leek zo, maar ik heb inmiddels al met de leiders van het tweede team gesproken en geadvi seerd, nu de A-junioren kampioen zijn geworden, sommige spelers van dit team op te nemen in de selectie van Texel 2. Men mag zeker niet degraderen JEUGD Roomeyer heeft een uitgesproken mé ning over hoe s.v. Texel met haar jeugdle den zou moeten omgaan. „De jeugd bij de club is zeker niet slecht. Maar zij ver dienen het om buiten het voetballen om meer aandacht te krijgen. Als er bijvoor beeld op zaterdag niet wordt gevoetbald moeten er andere activiteiten worden ontplooid om de jeugd bij elkaar te bren gen. Daar zijn allerlei mogelijkheden voor en ik wil me daar volgend seizoen ook mede voor inzetten. Je moet zorgen dat de jeugd graag bij je wil voetballen en dus moet iets meer doen dan een an der." De toneelzaal is al bijna vol als de pers binnenkomt. De gereserveerde plaats, vijf stoelen verder in het midden vooraan, kan slechts bereikt worden als de voorste rij even gaat staan. Hij zet de cameratas voor zich op de grond en pakt het programma. Geroutineerd schuift hij de bril omhoog, die gehoorzaam op het machtige voorhoofd blijft kleven. Bij mij lukt dat niet. De snit van mijn bril is ondeugdelijk, of mijn voorhoofd mist de vereiste hoogte. Ook kan het zijn dat de hellingshoek boven de ogen niet correct is, of dé plaats van de oren niet overeenstemt met de pootlengte. Jaloers ben ik wel. Vroeger verschafte mijn bril niet alleen een scherp beeld in de verte, maar kon ik er ook mee lezen. Nu de leeftijd stijgt, kan dat laatste niet meer en word ik gedwongen het ding voor het lezen van teksten te verwijderen. Van oorsprong brillozen kopen dan een leesbrilletje. Dat gaat op de neuspunt en je kunt er in dicussies indruk wekkend overheen gluren. Dat helpt echt. Zelfs mensen die alleen maar konse- quent arrogant zijn, worden plotseling intelligent. Soms probeer ik nonchalant de bril aan een poot in de mond te laten bungelen, maar veel indruk maakt dat niet. Eigenlijk moet ik ook een half brilletje, maar dan met de glaasjes bo venaan, zodat je eronderdoor kunt lezen. Dat lijkt me ook handig bij het snoo keren, hoewel ik dat nog nooit gedaan heb. Had ik maar zo'n voorhoofd als Harry. D. WITTE ROEPER J S.v. Texel viert momenteel triomfen. Trainer Wim Roomeyer is echter aller minst van plan op zijn lauweren te rusten. „Ik ben nog lang niet klaar bij deze vereniging. Het gaat best aardig maar ik wil de jongens gewoon nog beter leren voetballen/' Roomeyer is aan zijn eerste seizoen bezig bij de club en heeft al in decem ber '91 al voor nog een jaar bijgetekend. Meer, Sjors de Kind en Kees Visser. De foto van deze keer is van G. Moens. Wie de plaats of de personen herkent wordt verzocht te bellen naar 13812. Dinsdag is de laatste ruilavond voor ver zamelaars in d'Ouwe Ulo. De vorige foto die in deze krant werd gepubliceerd, le verde veel reacties op. Hij is genomen in het voorjaar van 1944 en de personen die erop staan zijn: Wan van Hoek, Dirk den Braven, Henk van Sitter (onderdui ker), Vlaming jr. van „Zeeburg", Jas Moens, Ben Dros (op de pers en eigenaar van de dorsmachine), Dik van Kaar (on derduiker), Jaap Knol, Germ van der

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 9