Triatleten voortaan in één vereniging? EX BBKi- IS Jamesteam Mareis gebrand op winst Koog nonchalant Oudesluis Tennis- en squash Dubbel kampioenschap voor SV Texel nabij Café en slagerij in volleybaltoernooi Sterke dampartij van Vlaming Stijldansers halen diploma Onderlinge wedstrijd paarden en pony's Vergadering over opheffing MST Sporters gaan reanimeren Hoge bowlingscores voor huisvrouwen Mix dubbel tennis Voetbalprogramma Eilandcompetitie volleybal Bibliotheek gesloten Geluidsmeting Perceelsranden af van relatienota? Tractor-rijbewijs Geen extra geld voor Dug-outs SV Texel Model gezocht Diefstal uit auto VRIJDAG 10 APRIL 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Wielervereniging Texel is van plan een afzonderlijke triathlon-afdeling te beginnen, zodat de Texelse triatleten met ingang van dit seizoen in club verband hun sport kunnen bedrijven. Vrijdagavond a.s. willen de initiatief nemers spijkers met koppen slaan tijdens een oprichtingsvergadering, om 20.30 uur in dorpshuis d'Ou- Ulo wordt gehouden. Mede (of vooral) dankzij het succes van de Texelse kwart-triathlon mag deze jonge tak van sport zich op het eiland verheugen in een groeiende Populariteit. Op Texel telt de sport nu :0'n 25 beoefenaren. De triathlon is oorsprong zeer individualistisch, maar de vraag naar gezamenlijke trai ning en belangenbehartiging nam toe. Afgelopen winter werd het WVT- bestuur uit van triathlon-zijde bena derd met het verzoek de oprichting van een eigen afdeling te onderzoe dei ten. WVT nam contact op met de Nederlandse Triathlon Bond, die en- m thousiast reageerde. Inmiddels is een plan uitgewerkt. Centraal staan goede trainingsfacili teiten. Gert Pansier, die als coördina- is aangezocht, zal de diverse e trainingen op elkaar afstemmen. On- Dü der leiding van vakkundige instruc ts! jeurs van de wieier- en 't fo atletiekvereniging en van zwempara- )0 lijs Calluna wordt geprobeerd het ni- op te schroeven. De aandacht t ioflwrdt vooral gericht op verbetering bijzo De> ging het basketbalteam De Aarels de strijd aan tegen het Hel- e Marmag 1. Marmag is een en dynamisch team. Handicap deze keer dat ze geen wis selspelers hadden en de volle tijd achter elkaar moesten spelen. )e Mareis daarentegen hadden drie en» wisselspelers en waren gebrand op y winst, na onnodig verlies vorige De eerste helft ging de strijd pel gelijk op, de laatste tien minu- De Mareis iets uitlopen, luststand was 9-13. In de tweede helft zag De Mareis hun kans schoon met veertien pun- Jen verschil uit te lopen omdat er grote gaten vielen in de verdediging pJ j Marmag maar wat De Mareis niet freer verwachtte was dat Marmag loor bleef vechten en weer goed te- ugkwam. In de laatste minuten was iet verschil al weer terug gebracht otdrie punten. Hierdoor werden De larels wakker geschut uit hun over- "rj j inningsroes. De Mareis konden met inst de wedstrijd beëindigen, indstand 22-27. De Mareis staan- op de derde plaats. de voorlaatste wedstrijd van dit eizoen mocht De Koog aantreden gen rodelantaarndrager Oudesluis. P papier een wedstrijd die zonder wijfel in het voordeel van De Koog iu moeten worden beslist. Hoe an- ers pakte dit uit. ploeg van trainer Lieuwema voel- zich vanaf het begin de betere en »nde niet de volledige inzet. Dit ge- *1 werd nog verstrekt door een leevallertje in de beginfase van de edstrijd, waarin een verdediger van z'n keeper verschalkte met m keurig lobje in eigen doel. Ou- isluis toonde wel de volledige inzet "vechtlust en zag dit korte tijd later joond in de vorm van de gelijkma- Maar het antwoord van De Koog niet lang op zich wachten. Eén 'nde weinige goede aanvallen werd N het middenveld opgezet door 1 r uucll"ciu u(jycici uuui I e(] 11 Wassenaar. Met een steekballetje uurde hij Wally van Beek de diepte i waama deze de meegekomen Ni- 1 Schot bediende die het karwei af- aakte. Maar Oudesluis liet het hier 1 Z|jn beurt niet bij zitten, voor de a nog toonden zij aan dat ook ienkool-voetbal lonend kan zijn, }a'door beide teams met een 2-2 fld de rust ingingen, tweede helft werd het matige voortgezet. Een Oudesluis dat te met het beruchte „lange ha- 9auw thuis-systeem", en een De dat niet slim genoeg speelde, !|nig bewoog zonder bal en te irl n P mèt. Vooral door dit laatste fa Koog veel balverlies. Daar- |f Werkte balveroveraar van Ou- U's de bal onmiddelijk weer zo mogelijk in de richting van het ijjan De Koog. Halverwege de "e helft kon Oudesluis zelfs op ipr°ng komen na een onnodig '"leven corner. De keeper tastte de bal belandde via het hoofd i rnhard Ipenburg in eigen doel. ez® domper gooide De Koog nog alles in de strijd om de gelijk- te forceren, maar helaas j. d't niet meer baten en bleef van de snelheid en techniek. Hierdoor is het, ondanks de individuele ver schillen op de kwart-triathlon, moge lijk om groepsgewijs te trainen. Jeugd De triatleten hoeven dus geen lid van meerdere verenigingen te zijn om te mogen meetrainen. Daarnaast kan met flinke korting een wedstrijdlicen tie worden aangeschaft. Ook de in schrijving voor wedstrijden kan met reductie gebeuren. Gehoopt wordt dat de triathlon-afdeling vooral voor de jeugd een stimulans betekent. De wielervereniging stelt geïnteresseerde jongens en meisjes huurfietsen be schikbaar, zodat de jeugd zonder al te grote investeringen zich in de triathlon-sport kan bekwamen. Wel licht dat, als dit goed van de grond komt, in de nabije toekomst eens een Texelse jeugdtriathlon kan worden ge houden. Informatie over de oprich tingsvergadering is verkrijgbaar bij Dirk Vinke, tel. 13814. Op Goede Vrijdag (17 april) wordt in 't Staapeland een heren enkel tennis toernooi gehouden. Er wordt gespeeld volgens een poule-systeem met finale. Het begint om 17.00 uur. Deelname kost ƒ12,50. Opgeven kan bij de receptie van het centrum, of telefonisch via 27000. Voor teams is er een squashtoernooi. Een team moet bestaan uit drie he ren en een dame. Hoe laat de wedstrijden beginnen, hangt af van het aantal deelnemers. De kosten be dragen ƒ12,50 per deelnemer. Opga ve van teams bij de receptie of via 27000. Met nog één wedstrijd te gaan kan SV Texel op eigen terrein zondag door een overwinning op DTS het kampioenschap in de wacht slepen. Alleen een overwinning of gelijkspel van MFC, dat de tweede plaats be zet, tegen Hollandia T kan het feestje nog een week uitstellen. Dan zal de laatste wedstrijd (op 26 april uit te gen VIOS W) beslissend zijn. Overi gens moet Texel tegen DTS wel meer inzet tonen dan in de uitwedstrijd. Toen werd Texel na een 1-3 voor sprong (tot 10 minuten voor tijd), met een 4-3 nederlaag naar huis gestuurd. Wellicht wordt het een dubbel feestje, want ook het periode kampioenschap is binnen handbereik. Dat gebeurt als Texel zondag wint en Always Forward (tweede plaats) een punt verspeelt. Aan het zelfvertrou wen van Texel zal het niet liggen, dat is na de overwinning van zondag al leen nog maar toegenomen. Café In Den Grooten Slock uit Den Burg en Slagerij lepe de Boer uit De Koog organiseren zaterdag een volleybal-toernooi in sporthal „Ons Genoegen". Totaal twaalf teams tref fen elkaar in een dames- en een her enpoule tegenover het net. Het toernooi gaat om 19.00 uur van start, de leiding en tijdwaarneming zijn in handen van Co Koomen. Programma Veld C: damespoule: 19.00 u. Meermarkt-Zeilmakerij Smash 19.24 u. Cohen-Zeilmakerij Ria's W. 19.48 u. Meermarkt-Ria's W. Zeilmakerij 20.12 u. lepe de B.-Zeilmakerij Cohen 20.36 u. Meermarkt-Cohen Ria's W. 21.00 u. lepe de B.-Cohen Ria's W. 21.24 u. lepe de B.-Meermarkt Smash 21.48 u. Ria's W.-Zeilmakerij lepe de B. 22.12 u. Meermarkt-Smash Zeilmakerij 22.36 u. Cohen-Smash Meermarkt Veld B: dames- en herenpoule: 19.00 u. Ria's W.-Cohen lepe de B. 19.24 u. Smash-lepe de B. Meermarkt 19.48 u. Tatenhove-Gr. Slock 2 Slock 1 20.12 u. Teso-Gr. Slock 2 Tatenhove 20.36 u. Smash-Ria's W. lepe de B. 21.00 u. Smash-Zeilmakerij Meermarkt 21.24 u. Eelman-TESO RWS 21.48 u. Tatenhove-TESO Gr. Slock 2 22.12 u. lepe de B.-Ria's W. Cohen 22.36 u. Gr. Slock 1-TESO Eelman Veld C: herenpoule: 19.00 u. Eelman-Gr. Slock 2 Slock 1 19.24 u. Tatenhove-Gr. Slock 1 TESO 19.48 u. TESO-RWS Eelman 20.12 u. Eelman-Gr. Slock 1 RWS 20.36 u. Eelman-RWS Gr. Slock 2 21.00 u. Tatenhove-RWS TESO 21.24 u. Gr. Slock 1-Gr. Slock 2 Tatenh. 21.48 u. Gr. Slock 1-RWS Eelman 22.12 u. Eelman-Tatenhove RWS 22.36 u. RWS-Gr. Slock 2 Tatenhove Dammer Gerrit Vlaming moest het opnemen tegen de gerenommeerde Wijnand Bakker, die doorgaans moei lijk is te verslaan. Vlaming ging uiterst geconcentreerd te werk en smeedde kleine voordeeltjes aaneen, zodat hij het initiatief kreeg. Bakker moest verschillende dreigingen pare ren. Toen hij er een overzag, kon Vlaming sterk en verrassend toeslaan. Jos de Wolf bereikte tegen Victor Voskuil een plus-remise. Frans Bos en Gerrit Blom gingen lange tijd gelijk op. Adriaan Bruin speelde tegen Piet De geslaagden in de categorie jeugd brons en brons met ster. IFoto Tessa de Graaff) Met witte gezichten van de zenu wen zaten ze aan de kant, in af wachting van de uitslag. Danslerares Gré Zandbergen uit Den Helder sprak zaterdagavond het verlossende woord: alle tachtig Texelse stijldan sers waren geslaagd voor hun diploma. „Stijldansen kan je eigenlijk beschou wen als een sport", vertelt Gré Zand bergen, de struise dansdocente, die al zeven jaar lang voor Dansschool Corma leerlingen klaarstoomt. Het merendeel van haar leerlingen bestaat uit jongeren. In 25 weken leert zij hen de fijne kneepjes van de tango, foxtrot en de Engelse wals. Maar ze begeleidt ook groepen met ouderen en dansers op hoger niveau. Jury Schavemaker uit Oudkarspel was zaterdag zeer te spreken over het getoonde niveau. „Texelaars heb ben gevoel voor ritme", verklaart Gré Zandbergen stellig. „Tot nu toe is op het eiland nog niemand gezakt." De geslaagden zijn: Brons: Groep 1: 1. Anneke Veltkamp-Bas van Elk; 2. Heidi Amende-Jeroen Spigt; 3. Anoeska Moens- Vincent Verhagen; 4. Fieke van Groenigen- Eise de Vries; 5. Antje Martje-Bakker-Sjors Takes. Groep 2: 1. Marije Gerlsma-Christiaan Stolk; 2. Lisette Schraag-Dirk Westdorp; 3. Frouwine de Wijn- Bas Thijssen; 4. Maartje Kamphuis-Sander van Beek; 5. Lotte van der Belt-Jan Boyen Rienks. Groep 3: 1. Joyce van der Wetering-Egbert Drijver; 2. Stefanie Koppenol-Marcel Duinker; 3. Yvonne Hin-Casper Schiphorst; 4. Wilma Laan-Sven Manse. Groep 4: 1. Dorie van der Star-Jan van der Star; 2. An nie van der Heide-Rol van der Heide; 3. Ma- janka Trap-Maurice Kleinveld; 4. Marja Bakker-Leon Kampstra; 5. Ivonne Daalder-Piet Koopman; 5. Ilse Lodewijcks-Paul van der Wal. Groep 5: 1. Liesbeth Roeper-Daan Koopman; 2. Jaco- mien Witte-Jacob Blaauboer; 3. Esther Boet- Erik Bakker; 4. Ivonne Bremer-Jeroen Berken bosch; 5. Alja Barends-Hans Halsema. Zilver ster: Groep 1. 1. Reina Bos-Jeroen Schroeder; 2. Mevrouw J. Bakker-A.P. Bakker, 3. Daniëlle Boom-Peter Boonstra. Groep 2: 1. Anja Zoetelief-Sijp van Egmond; 2. Irma Schuyl-Marcel Schuyl; 3. Gabriële Wickbold- Jan Rey; 4. mevr. C. Riemens-C. Riemens. Groep 3: 1. Petra de Vries-Ruud de Vries; 2. Esther Klippel-Jan Bloem; 3. Annet van Beek-John Zoetelief. Bakelaar een uitstekende partij. Door zijn jeugdige gretigheid ging hij iets te snel naar dam. Deze kon door een combinatie worden afgevangen en zodoende ontging hem de eigenlijk wel verdiende remise. Ate Sijtsma deed z'n uiterste best Frans Kuiper van zich af te houden. Tegen midder nacht zag het er naar uit dat hij toch het onderspit moest delven in een overmachts-eindspel. Sijtsma wist echter toch nog een schijf van z'n tegenstander te veroveren en bereikte zo een knappe, maar benauwde remise. Uitslagen: Jos de Wolf-Victor Voskuil 1-1; Wijnand Bakker-Gerrit Vlaming 0-2; Frans Kuiper-Ate Sijtsma 1-1; Piet Bakelaar-Adriaan Bruin 2-0; Gerrit Blom-Frans Bos 2-0. Ponyclub De Kleppertjes en rijvereni- ging De Waddenruiters houden za terdag een onderlinge wedstrijd bij manege Akenburg. 's Ochtends om 9.15 uur wordt gestart met dressuur. Het is de eer ste keer dat weer buiten op gras wordt gereden. Om 12.00 uur worden alle deelne mers getrakteerd op pannekoeken. Met volle buik beginnen zij rond 13.30 uur met een springparkoers. Tussen de bedrijven door moeten de combinaties ook nog een behendig heidsparkoers afleggen. Als afsluiting wordt een parade ge houden. Het is vrijwel onafwendbaar dat de MeerSportenvereniging Texel (MST) donderdag om 20.00 uur tijdens de algemene ledenvergadering in De Schakel wordt opgeheven. De MST heeft al jaren te kampen met gebrek aan bestuursleden. Wil de vereniging voortbestaan, dan zui len zich staande de vergadering vier a vijf kandidaten moeten aanmelden. Dat dit gebeurt is onwaarschijnlijk, daar al enige tijd actief is gezocht naar nieuwe bestuurders. Opheffing betekent dat de verenigin gen die onder de MST vallen, zelfstandig verder moeten. De stukken voor de vergadering zijn te verkrijgen bij Nel Pijlman, telefoon 14067. Alle Texelse sportverenigingen zijn gevraagd of leden willen meedoen aan een cursus reanimeren. Dit ini tiatief gaat uit van de Sportraad in samenwerking met Taxi Toon Smidt. Er zijn 112 reacties binnen gekomen. De belangstellenden zijn ingedeeld in vijf groepen. Drie daarvan krijgen nog voor de zomervakantie een opleiding, die twee keer twee uur duurt. Hierin zijn vooral sportclubs vertegenwoor digd, die in het zomerseizoen actief zijn. Na de vakantie volgen de overi ge twee, met mensen die vooral 's winters in actie komen. Bij de huisvrouwen-bowlingleague blonk Libberdien Witte van Tabak Mets deze week uit. Met een hoge serie van 560 behaalde ze vier pun ten tegen het team van Klavervier. Ook Jannie Eelman gooide aardig. Met een game van 170 konden zij en haar teamleden de volledige winst binnenhalen. Bij de jeugd gaat het steeds beter. Ronald Blijerveld en Ro bert van Splunter vielen op; met se ries van 444-438 haalden ze vier punten binnen tegen Gazzies. Uitslagen: T-Fords-Question 4-0; MNC-De Prins 3-1; Klavervier-Tabak Mets 0-4; Gazzies- Strandplevier 0-4; Beerekuil-Drog. Mets 1-3; Deurdouwers-Kegelvreters 0-4. Tweede paasdag wordt in het sport en evenementencentrum 't Stappe- land een mix dubbel tennis toernooi gehouden. Er wordt gespeeld in pou les met finale. De deelnemers worden tevens verwend met een uitgebreide paasbrunch. Het evenement begint om 10.00 uur en deelname kost ƒ25,- per persoon. Opgeven kan bij de receptie van het centrum en telefonisch via 27000. Zaterdag 11 april: VVZ-De Koog (Z) 14.30 u. Junioren: Oosterend A1-Schagen A2 13.30 u. Texel A2-Wieringermeer A2 15.00 u. Tex. Boys B1-SVAP B1 13.30 u. Oosterend B1-Hollandia T. B2 13.30 u. Flevo C1-Tex. Boys C1 12.30 u. Schagen C2-Oosterend C1 12.45 u. Texel C1-HCSC C2 13.30 u. Succes C1-Tex. Boys C2 13.30 u. Helder C2-Texel C2 13.00 u. Texelse pupillencompetitie: SVC D1-Tex. Boys D1 12.00 u. Texel D2-De Koog D1 12.00 u. Texel D1 vrij Texel E3-Oosterend E2 11.00 u. Texel E2-De Koog E1 11.00 u. Oosterend E1-Tex. Boys E2 11.00 u. Texel E1-Tex. Boys E1 11.00 u. SVC E-ZDH E1 11.00 u. Texel F2-SVC F3 10.00 u. Oosterend F1-ZDH F1 10.00 u. Texel F1-SVC F1 10.00 u. De Koog F1-SVC F2 10.00 u. Tex. Boys F1 vrij Zondag 5 april: Texel-DTS 14.30 u. Dirkshorn-ZDH 14.00 u. De Koog-Petten 14.00 u. Tex. Boys-Twisk 14.00 u. Recreatie: ZDH-Oosterend 10.30 u. Tex. Boys-SVC 10.30 u. Texel-De Koog 10.30 u. Programma dinsdag 14 april: Veld A: mannen: 18.30 u. Autoc. Eelman-TZN RWS 19.12 u. Koogerh.-RWS Tatenh. 19.54 u. Tatenh.-Kobeko Koogerh. 20.43 u. DGM-Tex. Autoc. Kobeko 21.30 u. Bremakk. 2-ABN/Amro Cocky's 22.18 u. Cocky's-V.d. Woude Bremakk. 2 ■M:. Geslaagd. Oud-eilandgenote Sheila Keijser slaagde aan de universiteit van Amsterdam voor de Europese studie. Op Goede Vrijdag en tweede Paas dag (20 april) is de bibliotheek in Den Burg gesloten. De uitlening op zaterdag 18 april vindt op de gebrui kelijke uren plaats. Als over een weg per etmaal meer dan 2450 motorvoertuigen rijden, of wordt verwacht dat dat binnen tien jaar zal gebeuren, dan moet bij het opstellen of herzien van een bestem mingsplan in dat gebied een akoestisch onderzoek worden ver richt. Dit is het geval in De Koog. Twee ingenieursbureau's zijn om een offerte gevraagd. Adviesbureau HAS Koning uit Nijmegen was met ƒ14.457,-inclusief BTW de goed koopste. Over één twee jaar zal bij de her ziening van bestemmingsplan Den Burg cnetrum ook zo'n onderzoek noodzakelijk zijn. De kosten daarvan worden geraamd op ongeveer ƒ15.000,-. In een brief aan Gedeputeerde Staten stellen b en w voor om de ontwikke ling van „perceelsrandenbeheer" (na tuurvriendelijk beheer van wegbermen, slootkanten e.d.) op Texel gepaard te laten gaan aan een vermindering van de oppervlakte rela- tienotagebied. Een combinatie van beide is onacceptabel, aldus b en w, omdat dan een te grote wissel op de landbouw wordt getrokken. Het Texelse college noemt perceelsran denbeheer „een betere benadering van het natuurlijk milieu dan relatie- notabeleid". In dezelfde brief wijzen b en w met name de plannen voor natuurontwikkeling, waarbij bestaan de landbouwgronden uit de roulatie worden genomen, van de hand. Wie jonger is dan 18 jaar mag niet op een tractor rijden, tenzij in bezit van een speciaal rijbewijs. Dit kon voorheen door 16 en 17-jarigen wor den gehaald via het LBO. Sinds de opheffing van de landbouw- afdeling van deze opleiding, bestaat deze mogelijkheid niet meer. Maar er kan op Texel een cursus worden ge volgd die uitgaat van de landbouw school Schagen/Alkmaar. De theorie en praktijklessen starten begin mei in Den Hoorn. De deelna mekosten bedragen ƒ175,-. Het exa men is op 19 juni. Wie meer inlichtingen wil hebben kan bellen naar Arie Lap, 19282. Veld B: gemengd en vrouwen: 18.30 u. Ecomare-LenR NBC 19.12 u. NBC-Foto de Waal RaboIJzer 19.54 u. RaboIJzer-Sportsh.mix Question 20.43 u. Question-Westerl. Klif 12 21.30 u. Sportsh.-Klif 12 Westerl. 22.18 u. Verfbus-Mantje Sp. Sportshop Veld C: vrouwen: 18.30 u. Ass. Bremer-Vissers B. Leydekk. 19.12 u. Vespertina-Leydekkers Bremer 19.54 u. Ria's W.-SI. De Boer Vespert. 20.43 u. Rival-7 Provinciën De Boer 21.30 u. Meermarkt-Cohen 7 Prov. 22.18 u. Wiersma A.-Zeilmak. Meermarkt Wedstrijdleiding: Leontine en Guus, tel. 14171. Uitslagen 7 april: Paal 9-RWS 3-0; Autocentrum Eelman-DGM 0-3; Teso-TZN 3-0; Koogerhoop-Grooten Slock 1 3-0; De Krim/Paal 28-Graaf Spuiterij 2-1; Cocky's Kapsalon-Bremakker 1 0-3; St. Jan- Sportshopmix 1-2; Foto De Waal-LenR 2-1; Ecomare-Zeeduivels 1-2; Meermarkt-Wiersma Antiek 2-1; Verfbus-Sportshop 2-1; Westerlaken-Mantje Sport 2-1; Vissers Bouwbedrijf-Smash '68 1-2; Ria's Winkeltje- Ass. Bremer 0-3; Beautique Texèle-Slagerij De Boer 3-0; Haarstudio-De Vlier 3-0; Vespertina- NIOZ 2-1; Durper Drup-Leydekkers 3-0. SV Texel moet de nieuwe dug-outs langs het voetbalveldmerendeels uit eigen zak betalen. De sportvereni ging hoeft niet te rekenen op een extra investeringssubsidie. B en w vinden dat de aanvraag daarvoor te laat is ingediend bij de gemeente. De kosten van de dug-outs, waarvoor SV Texel begin 1990 een subsidiebe drag van 5000,- aanvroeg, bleken na de voltooiing meer dan dubbel zo hoog. De sportclub ging tegen de weigering van de gemeente in be roep, omdat een kostenoverzicht niet op tijd beschikbaar was. Doordat Texel geen prijsopgaaf had gevraagd aan de bouwer van de optrekjes, viel het uiteindelijke bedrag onverwacht hoog uit. B en w blijven van mening dat Texel, dat verzuimd heeft tussen tijds de subsidie-aanvraag bij te stel len, nalatig is gebleven. De boetseer- en beeldhouwgroep start na de paasdagen een nieuw project. Daarvoor wordt een model gezocht. Het project bestaat uit vijf bijeen komsten waarop een model wordt nageboetseerd, gevolgd door vijf keer afgieten. Bij het eerste project stond een jonge vrouw model. Nu wordt een wat ouder iemand gezocht, met een karakteristiek gezicht. Wie dat bezit en belangstelling heeft wordt verzocht te bellen naar Ine Boelhou wer (15800) of Ria Jansen (14155). Uit een personenauto die stond ge parkeerd op het Hoornderslag zijn dinsdag enkele voorwerpen gestolen. De daders braken het tochtraampje open van het voertuig, dat eigendom is van een 52-jarige toerist. De man miste een portofoon, een schouder tas en enkele boeken. Uitgave: B.V. v/h Langeveld de Rooij Parkstraat 10. 1791 CA Den Burg Postbus 11. 1790 AA Den Burg Telefoon 02220-12741 Telefax 02220-14111 Directie: Henk van Wijk Rozendijk 26, 1791 PE Den Burg Texel Telefoon 02220-14881 Redactie: Frans Hopman, Pater Witteplein 27, 1791 DP Den Burg, telefoon 15472. Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, 1796 NP De Koog, telefoon 17266. Tessa de Graaff, Pater Witteplein 3, 1791 DP Den Burg, telefoon 15639. Gerard Timmerman, Schoorwal 11, 1791 HM Den Burg, telefoon 14687. De redactie is uitsluitend verantwoorde lijk voor de redactionele inhoud, dus niet voor de advertenties. Oplage: 7000 exemplaren. Verschijning/verspreiding: Elke dinsdag en vrijdag met weekendbij lage TC3 vrijwel huis aan huis op Texel. Daarnaast 1600 postabonnees op het vasteland. Texel heeft 4785 afgiftepun- ten, waarvan 4650 abonnees, dekking 97%, niet meegerekend gemiddeld 200 los verkochte exemplaren. Abonnementsprijs: f46,20 per half jaar, inclusief 6% btw. Studentenabonnement: 50% korting voor niet op Texel wonende studenten na het overleggen van een schoolverkla- ring/studentenkaart. Uiterste inlevertijd advertenties: Voor de krant van dinsdag: maandag voor 10.00 uur. Voor de krant van vrij dag: woensdag voor 17.00 uur. Van deze tijden kan alleen worden afgeweken in zeer dringende gevallen, zoals overlijdens advertenties. Tarieven advertenties: -Op aanvraag. Geen krant gehad? Bel 02220-12741. Buiten kantooruren: bel uw bezorger. Als die niet bereikbaar is: Henk van Wijk (14881) of Taeke van Lingen (18542).

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 13