Weidevogels in de knel Huiseigenaar aan de grond door weigering vergunning texelaariïes VN-wandeling door .eemkuilweggetjes lazaar in Bijenkorf Dorpshuis 't Skiltje in de rode cijfers Texel afwezig op landelijke dag schoonmaken strand Arbeidsbureau werkt aan nieuwe huisstijl DEK doet mee aan record poging RTL Presentatie zangworkshop WW WWWWWW* J vriJPAG 10 APRIL 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 lerman Boks uit Oosterend doet ien beroep op de gemeente om hem ilsnog een bouwvergunning voor jjnhuis aan de Nesweg te verlenen. )e gemeente staat hem niet toe zijn voning te verbouwen, omdat er een igrarische bestemming op het pand gst. De eigenaar zit nu zonder woonruimte en is door de investe- ing financieel in een moeilijk parket island. loks kocht het huis vorig jaar, in de ivertuiging dat het als tweede wo- jng recreatiewoning stond gere- rd. „De vorige eigenaar nde het huis permanent, zon- er dat de gemeente daartegen op- rad. Het huis was als woonhuis igericht", schrijft Boks aan de ge- lei IVN Texel houdt maandag een >opi vandeling langs de Leemkuilwegget- is. Doel is het bekijken van kiem- Jwa iianten. Dat zijn de eerste groene s van planten. (aak is moeilijk vast te stellen an de land van kiemplanten welke soort et betreft. Met een beetje geoefend wordt dat echter makkelijker, angs de Leemkuilweggetjes zijn ver- azend veel soorten te vinden, e start van de wandeling is om 9.00 uur bij zwembad Molenkoog. idereen mag mee, ook niet-IVN le- ULO en. Informatie: telefoon 14415. dorpshuis De Bijenkorf in Ooster- nd wordt zaterdag 11 april een gro- ibazaar gehouden. De bazaar egint om 14.00 uur en eindigt on- eveer 20.00 uur. Dominee H. Fibbe erricht ter afsluiting de trekking van everlotingen. e organisatie berust bij de Hervorm- gemeente van Oosterend en de ibrengst is voor twee goede doe- fi, Een deel van het geld gaat naar i restauratie van het Tien Geboden- hd in het zeemanskerkje van Oude- Schild en het andere deel is voor de panpassing van de verwarming in de WH kerk van De Cocksdorp. Tijdens j|bazaar kunnen de bezoekers smul- n van oliebollen, gerookte vis en Ifgebakken cakes. Te koop zijn vele indwerken, zoals gehaakte kleedjes, wffeldieren, sokken, truien, baby poppen en stoffen paaseie- I Ook kan worden deelgenomen n diverse spelletjes. Present zijn ider meer een grabbelton, sjoelbak, llengooi-kraam, een dambord en men raden naar een gewicht, pot geld en een tas met boodschap- n. Voor de prijzen zijn prijzen be- likbaar gesteld door de isterender middenstand. mededelingen van b en w rubriek „Van het raadhuis" bevat ormatie en mededelingen van de imeente Texel. Lezers die vinden il aan een bepaald onderwerp aan- cht moet worden geschonken, 'nen contact opnemen met de af- ig algemene zaken in het ge- tehuis. Nadere inlichtingen: tel 247. Bouwvergunning lemeester en wethouders hebben n periode aan de vol te personen of instanties bouw- lunning verleend: 'hoff voor het gedeeltelijk vergroten van Woonhuis, Mienterglop 39 te De Koog; N. 'egaal voor het plaatsen van een zomer- s,Zanddijk 52, De Cocksdorp; N.V. Exploi- Nj. De Krim voor het gedeeltelijk "roten van een toiletgebouw, Roggesloot- 6, De Cocksdorp; Mevrouw Sala- eer voor het plaatsen van een berging, (fcSh°°9 ,e ^en 9; A- van Benthum exf *het gedeeltelijk vergroten van een woon- s' childerweg 215, Oudeschild; M. J. ec" <e voor het plaatsen van een garage, tweg 9, De Cocksdorp; J. Allan voor het an een bijkeuken, Hollandseweg 20, '°rp; P. C. J. Heems voor het ver- IIW Ken van een zomerhuis, Californiëweg 77, Koog; ii. c' Keyser voor het gedeeltelijk ver- i ^"vfanderen van een magazijn, psstraat 49, De Koog; J. van der Vis voor Wo Paatsen van een tuinhuisje, Slotskolk 16, end; Grensweg Recreatie b.v. voor het veranderen van caravanstandplaat- grensweg te Den Burg; E. C. Maas voor u 9roten van een woonhuis. Vloedlijn 11, Ü,9I P. Smidt voor het gedeeltelijk ver- Hen van een woonhuis, Vloedlijn 11, Den 9' lichting Camphill Gemeenschap voor Plaatsen van een woonhuis, Ruyslaan 81, L°„9: Gottschal voor het plaatsen zomerwoning en een zomerwoning te tot garage/berging, Boodtlaan 32, anderen L jL°°9' ^auto b.v. voor een woning gedeel gei' e veranderen/vergroten tot winkel, ..A 'aat 24, Den Burg; G. N. Witte voor het tfffebrii l#! feitelijk vergroten van een garage-berging, o, Den Burg. V id.en'belanghebbenden kunnen te- beschikkingen ingevolge de 1 1 Admir mistratieve Rechtspraak ^sbeschikkingen een be- 157 a;:?hrift 'ndier>en. Nadere infor- hierover is te verkrijgen bij de HRjesecretarie, afdeling R.O.V., Per 0.12. meente. De nieuwe eigenaar wilde het pand echter naar eigen inzicht in richten en klopte bij de gemeente aan voor een bouwvergunning. Tot zijn verbazing werd hem die gewei gerd, omdat op het huis een agrari sche bestemming rust. Kunstenaar Een voor Boks onbekend gedoogbe leid van de gemeente stond de vorige bewoner, een kunstenaar, toe het huis te gebruiken als „atelier annex Stichting Dorpshuis ,,'t Skiltje" heeft in 1991, een jaar nadat de nieuwe gymzaal in gebruik is genomen, een exploitatietekort gehad van ƒ27.000,-. De stichting heeft beroep aangetekend tegen de gemeente, die slechts 712.000,-wil bijdragen in de kosten. Volgens het bestuur baseert de ge meente de bijdrage op en exploitatie rekening van 1990. In dat jaar viel het tekort echter veel lager uit. Voor al de onderhoudskosten zijn in 1991 een stuk hoger uitgevallen, terwijl er een lagere huuropbrengst tegenover stond. De stichting verbaast zich er over dat de gemeente 1991 als uit gangspunt voor een subsidie heeft genomen. Het bestuur doet daarom een dringend beroep op de gemeente de subsidie variabel te houden tot een maximum van ƒ30.000,-. De gemeente Texel heeft gisteren niet meegedaan aan de landelijke strandschoonmaakdag, waarbij scho lieren van 180 basisscholen het strand ontdeden van allerlei aan gespoeld materiaal. Volgens stran- dexploitant Mart Nouwen heeft de gemeente Texel helemaal niet gerea geerd op een verzoek van de Neder landse Vereniging van Strandexploitanten Noordzeestrand (NVSN) om aan de dag deel te ne men. „Dat betreur ik ten zeerste. Vooral omdat er scholen zijn die graag aan het project wilden deelne men." Nouwen begrijpt niet waarom de ge meente Texel als enige van 35 ge meenten moet schitteren door afwezigheid. „Waarschijnlijk heeft het te maken met het feit dat de NVSN de dag samen met de FEEEN (Foun dation for Environmental Education in Europe) organiseert. De gemeente Texel schijnt iets tegen laatstgenoem de organisatie tehebben. Een paar jaar geleden weigerde de gemeente ook al de door het FEEEN uitgereikte bekende „blauwe vlag" (voor schoon zwemwater en een schoon strand). Weer als enige We zijn van plan vol gend jaar zelf in contact te treden met een aantal Texelse basisscholen. Dan maar buiten de gemeente om." Een snelle, gerichte en open dienst verlening aan werkzoekenden en be drijven wordt het nieuwe visitekaartje van het arbeidsbureau. Het gebouw aan de Thijsselaan krijgt daarom de komenden zes we ken een ingrijpende opknapbeurt en een compleet nieuwe inrichting con form de landelijke huisstijl. De verbouwing is onderdeel van een landelijk project, waarbij de informa tiecentra van alle arbeidsbureaus in het land een de uniforme uitstraling krijgen. De ruimtelijke indeling van het gebouw wijzigt, zodat publiek en dienstverlening een groter oppervlak te krijgen. De sombere entree nodigt voortaan meer uit door toepassing van glas en licht. Direct bij binnen komst valt het oog op de balie, die centraal staat opgesteld en waar de cliënten worden opgevangen. Het blijft echter mogelijk vrij in het infor matiecentrum rond te neuzen en in formatiemateriaal te verzamelen. Gesprekken met werkzoekenden en werkgevers worden voortaan gevoerd aan bureaus achter de balie. Hoewel deze ruimte „open" is, is door de af stand tussen de werkplekken en de plaatsing van planten de privacy ge waarborgd. Een spreekkamer is inge richt voor het uitwisselen van vertrouwelijke informatie. Tijdens de verbouwing blijft het ar beidsbureau geopend. Wel ontstaat er door de verbouwing wat overlast, maar zowel aannemer als medewer kers van het arbeidsbureau proberen die zoveel mogelijk te beperken. Tij dens de eerste fase van de verbou wing is het arbeidsbureau toegankelijk via een nooduitgang aan de Drijverstraat. woonunit". Alleen met die bestem ming mag Boks het huis aanpassen, hetgeen echter niet strookt met de woonopvattingen van de eigenaar. Eerder bezwaar dat Boks tegen wei gering van de vergunning had aange tekend wees de gemeente echter van de hand. Omdat de woonfunctie van het huis beperkt is, is de verkoop waarde van het pand volgens Boks flink gedaald. „Ik heb mij laten leiden door informatie die achteraf onjuist is gebleken." Hij wil daarom dat de ge meente de bestemming van het pand wijzigt. De fanfare DEK uit Den Hoorn doet zaterdag mee aan een groots opge zette actie van RTL 4 en de nationa le postcode loterij. Het is de bedoeling dat honderden muziekve renigingen op verschillende plaatsen in Nederland om 16.00 uur een van af het televisiescherm gedirigeerd muziekstuk spelen, getiteld „De Na tionale Bomen Mars". Als de poging slaagt, levert dit een vermelding in het Guinness Book of Records op. Uiteraard staan de uit zendingen van RTL 4 zaterdag al van af 15.30 uur in het teken van de actie. DEK zal tussen 16.00 en 17.30 uur op verschillende punten in Den Hoorn muziek maken. Tevens worden for mulieren van de nationale loterij op gehaald. de vereniging wordt voor de inspanningen beloond met 7 5,- per opgehaald formulier. Mensen buiten Den Hoorn, die ook hun formulier via DEK willen inleveren en op die wijze meteen deze vereniging willen steu nen, kunnen contact opnemen met DEK-secretaris E. Drijver, telefoon 19411. Gedurende de laatste drie maanden vond op de vrijdagmiddag in de Texelse Muziek- en Dansschool een zangworkshop lichte muziek plaats. Klaas Spekken uit Alkmaar heeft de cursus verzorgd en in samenwerking met Ans Visser, docente zang aan de muziekschool, werd er een groep van tien mensen geformeerd die alle lessen volgde. Deze groep zal op woensdag 15 april een eindpresenta tie verzorgen in Klif 12 in Den Hoorn om de songs en liederen ten gehore te brengen die tijdens de cursus zijn ingestudeerd. Een zeer belangrijk aspect van de cursus was de bewustwording van lichaam en geest bij het zingen. Dit kan uiteraard puur technisch van aard zijn, maar ook opvoedkundig, met an dere woorden: er achter komen wat het vak zanger/zangeres inhoudt. Hierbij moet onder meer rekening worden gehouden met discipline, uit houdingsvermogen, openheid, kwets baarheid, passie en talent. Natuurlijk is tijdens de cursus rekening gehou den met het niveau en de ervaring van de verschillende deelnemers. Niets moet, alles mag! Het groepsge voel was een belangrijk facet omdat men elkaar tijdens een creatief pro ces stimuleerde en steunde. Behalve aan de zang werd veel aan dacht besteed aan presentatie, micro foontechniek, belichtings- en geluids mogelijkheden, improvisatie, meerstemmig zingen, enz. Het resultaat is op woensdag 15 april a.s. om 20.30 uur te zien en te be luisteren in Klif 12. De entree is vrij. De laatste jaren zijn weidevogels als de kievit, scholekster, grutto en ture luur in aantal achteruitgegaan. Dit kan het gevolg zijn van een groot aantal oorzaken als: betere ontwate ring, intensiever grondgebruik en grotere machines met hogere rijsnel- heden in het land. Door het kleinere aantal vogels komen eveneens min der broedsels voor. Deze worden ex tra belaagd door kraaien, eksters en meeuwen. Het kleinere aantal weide vogels kan zich minder goed verdedi gen tegen een overmacht van roofvogels. Bij grotere dichtheden is dit probleem veel kleiner. De rovers worden dan verjaagd. Enkele artikelen in de Texelse Courant hebben ertoe geleid dat de Vogel werkgroep Texel en de plaatselijke af delingsbesturen van de Landbouw organisaties om de tafel zijn gaan zit ten om over de achteruitgang van de weidevogels te praten. Gezamenlijk zal worden getracht om de broedsels en de jonge vogels te beschermen. Via de TC zullen artikeltjes verschij nen met praktische tips om de leg- sels te beschermen. De werkzaamheden beginnen deze week volop in het bouwland. Vanaf een trekker is het vaak eenvoudig om de nesten te lokaliseren. De vogels wen nen snel aan een machine. Ze blijven lang op het nest zitten. Wel is het raadzaam om enkele omgangen vóór de machine bij het nest kom't een stokje of bosje riet bij het nest te plaatsen. Dit moet niet te dicht bij het nest worden gezet, bijvoorbeeld twee meter er vanaf in de rijrichting. Het nest kan worden gespaard door er omheen te rijden of door de ma chine achter de trekker op te tillen. Ook is het mogelijk om het gehele nest te verleggen op het bewerkte deel. Omdat bij landbewerkingen vaak meeuwen aanwezig zijn, is het aan te raden het nest tijdelijk af te dekken met een juten zak. Als de meeuwen, kraaien of eksters later niet meer in de buurt van het nest komen kan deze weer van het nest worden gehaald. De tijd dat een nest afgedekt mag zijn is voor de weide vogel afhankelijk van de weersom standigheden. Bij mooi weer mag het langer duren dan bij koud of guur weer. Enkele uren is geen probleem voor het uitkomen van de eieren. Ook bij werkzaamheden op het gras land, bijvoorbeeld slepen of het uitrij den van drijfmest, waarbij vaak meeuwen aanwezig zijn, kan het tij delijk afdekken van het nest een oplossing zijn. In een volgend artikelt je komt Giel Witte terug op de be scherming van weidevogels in het grasland. Vragen en tips kunnen ten allen tijde worden doorgegeven aan Giel Witte van de Vogelwerkgroep Texel, telefoon 13895. Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van mijn schoonzuster en onze tante Jetty Daan Herm - Karin Peter - Marja en de kinderen 12 april 19Ö2 1214 jaar getrouwd Jaap en Ria Hartelijk gefeliciteerd. Vader en moeder Nel - Hennie Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van on ze zoon en broertje Christian Benjamin Jan en Margriet Björn, Emmy, Bastian en Nanda Boerhorst Texel, 7 april 1992 Hoornderweg 18, 1791 PN Den Burg. Tel. 02220-14970. Bezoek liefst de eerste 7 dagen. Heel blij zijn wij met de geboorte van Stefan Goed gezond en 7 pond Broertje van Ronald Zoon van Jaap en Laurien de Waard 7 april 1992 Wijde Steeg 4, 1792 AJ Oudeschild. Wij slapen van 14.00 tot 16.00 uur. Hartelijk bedankt voor alle belangstelling en attenties tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Robert-Jan (alias Bob) Westerlaken. Hartelijk dank voor uw belangstelling en de vele post die ik in het ziekenhuis mocht ontvangen. Fem Splinter-Bremer Tribb's vrijetijdsmode is weer geopend. De weekaanbie- ding: met inlevering van de bon op alle bodywarmers 710,— korting. De Koog, Dorpsstraat 104. Maandag 8 uur Leerhuis ds. G. H. Cassuto. Snackbar 't IJsbeertje Den Burg is vanaf za. 11 april weer geopend. Strandpaviljoen Paal 12 is vanaf zaterdag 11 april weer geopend! Sonnetti, stoere T-shirts en overb. met ruit, stip en/of streep, vanaf ƒ89,95 ook bij pass. shorts verkrijgb.! Blue Cadillac! Voor advies en service Servi ce Center Texel, tel. 11777. Diverse eigen teelt vaste planten (niet verpakt) 10 stuks voor slechts ƒ10,— bij Halsema, Gerritslanderdijkje 5, Den Burg. Tel. 12390. Te koop: Honda XL 250, weinig kilometers, vr.pr. 73900,—. Tel. 17557/16207 Natuurlijk een relatie met zuivere zuivel van St. Donatus. Te koop aangeb. Datsun 180 SX, i.g.st., 75500,-. Tel. 18247. Restaurant Bos en Duin. Een verjaardagpartijtje van één van uw kinderen. Bij ons heeft u een verzorgde mid dag met o.a. zwemmen en/of midgetgolfen. Na afloop fri kadel of kroket met frites en appelmoes. H. Velthuis, tel. 15541, Den Hoorn. Retteketet (bis) Pizza's in „De Pollepel" maak het mee. (3x). Hij woont hier, hij fluit, hij zit in uw tuintje. En u weet niet hoe ie heet. Lullig hoor. Tribb's vrijetijdsmode is weer geopend. De weekaanbie- ding: met inlevering van de bon op alle bodywarmers 710,— korting. De Koog, Dorpsstraat 104. Maandag 8 uur Leerhuis ds. G. H. Cassuto. Bij Qnipp in de Waal- derstraat, moet je zijn voor een kleur haar die je staat. Liefst op afspraak, tel. 12227. Te koop: prima aardappelen. Irene of Dorés. D. Witte „Elisabeth-hoeve", Wester- weg 24. Tel. 12446. (evt. thuisbezorgen). Philips Matchline KTV, v. 71898,—. Service Center Texel, tel. 11777. Let op: 2e hands zomerkle- dingverkoop in de „Witte Burcht" Molenstraat. In breng 14 april: tussen 18.00-21.00 uur. Verkoop 15 april tussen 9.00-16.00 uur. Inschrijfgeld 70,50/kleding- stuk. Bij verkoop 70,50 on kostenvergoeding. Zelf kle ding prijzen (goed vastzet ten). Afrekenen 15 april tussen 18.00-18.30 uur, inl. 13895 of 13821. Levis 501 en 901 in light, medium, stonewashed, wit, écru. In alle maten voorradig! Mantje Mode, Hogerstraat 5. Origineel bakkersruitje, 100% katoen, 150 cm. breed. Milliner Couture, Burgwal 29. Big-John jeans, in div. mod./wass, in div. lengtes: 32", 34" en 36", dus altijd op goede lengte, v.a. 7119,95! Blue Cadillac, We verstraat 1A. Verhuisd: Warmoesstraat 19 naar Schoudieck 42, 1791 WG Den Burg. Vincent en Lida Kaspers. Ik ben invalide en mis mijn fiets erg. Junckerfiets. S.v.p. terugbezorgen, tel. 12208. Te koop Nissan Sunny 1.3 Trend, b.j. '89, LPG, Tr.h., km.stand 80.000,—. Vr.pr. 712.500,-. Tel. 02220- 10010. Te huur per 1/6 '92 een zol derverdieping gemeubileerd met gebruik van keuken/bad kamer. 7600,— voor een meisje in Amsterdam Os dorp. Bereikbaar bus 23 en tram 1. Y. Rekers, tel. 's avonds 020-6109260; over- I 020-5896912. Boetiek De Oorzaak te De Koog heeft meer dan dui zend verschillende oorbel len. Kom kijken naar onze uitgebreide collectie! In Aqua Vita heeft nieuwe planten en vissen, tot vrijdag! Rookmelder nodig? Nu 740,-, bel BeST, tel. 14779. De lekkerste pannekoeken, nu ook de lekkerste pizza's in „De Pollepel". Help! jonge vrouw zoekt woonruimte op Texel. Bel. 12378. Beloning voor de gouden-tipgever! Wie wint zondag de Jaap de Graaf-bokaal? Manege Akenburg. Morgen 10.00-15.30 uur ba zar Jozefschool. Bent u overgevoelig voor chocolade? 't Knabbelhuus heeft voor u paashazen ge maakt van spek en paaskui- kens zonder kleurstof. A.s. zondag finale men wedstrijd Jaap de Graaf- bokaal bij de manege. De nieuwe platte satelliet schotel van Technisat bij Service Center Texel, tel. 11777. Te koop: etage-box wit met lade; Maxi Cosi; kombi- kinderwagen, pastelkleur; bankjes, stof. Tel. 17617. Gevraagd: een huishoudelij ke hulp voor 3 uur p. wk. Pa ter Witteplein 10, tel. 14399. Pioneer CD wisselaar 548,-. Service Center Texel 11777. Planten en bomen voor rotstuin, border en windsin- gel. Halsema, Gerritslander dijkje 5, Den Burg, tel. 12390. De kleuterjuf vroeg aan 't meisje: „Wie knipt jouw haar toch eigenwijsje?" Qnipp Kapsalon Liefst op afspraak, tel. 12227. Boetiek De Oorzaak. De grootste in oorbellen. Naast de „Sportshop" in De Koog. T.k. boottrailer 16 km. voor boot 5 tot 8 mtr. tot 2 ton i.z.g.st. 7700,-. Tel. 16256. Te koop: Flymo grasmaaier, met grasmaaier met gras vanger. Vaste prijs 7200,—. Bel. 15450. Gids voor de vogels van Texel. Prachtige uitgave, waar jaren aan is gewerkt. Ligt voor een zeer schappelij ke prijs (25,— geb. 34,50) te koop in Het Open Boek. Wij repareren alle merken au dio, KTV, video en satelliet installaties. Service Center Texel, 11777. Al vaart de boot naar Vlie land nog niet, toch zijn wij dagelijks geopend. Paviljoen Vliezicht, Paal 33, De Cocksdorp. Nu ook echte!! Pizza's in De Koog bij „De Pollepel". Te koop: Honda MT 5, bouw jaar '89, i.g.st. Vraagpr. 71500,—, helm gratis. Tel. 19428. Te koop: Skeelers, mt. 42/43, Zandstra, z.g.a.n. Vr.pr. 7150,-. Tel. 16256. Zuivere zuivel van St. Dona tus, natuurlijk lekker. Verhuisd: mevr. Grootjen- Voigt, van Jan Reijstraat 2 naar „Gollards", kamer 37. Intercomsysteem nodig? Bel BeST, tel. 14779. Wij hadden boter op ons hoofd met dat relatiegedoe. Nu willen wij eraf, dus de bo ter van St. Donatus, volgen de week in de aanbieding. Allen van harte bedankt voor de attenties, die ik mocht ontvangen tijdens de verhui zing. Mevrouw Sala. 11 april 11.00 uur jozef school: bijzondere veiling. Snackbar 't IJsbeertje Den Burg is vanaf za. 11 april weer geopend. Strandpaviljoen Paal 12 is vanaf zaterdag 11 april weer geopend! Bent u overgevoelig voor chocolade? 't Knabbelhuus heeft voor u paashazen ge maakt van spek en paaskui- kens zonder kleurstof. Toen Jezus Jeruzalem in ging, kwam de stad in rep en roer en zei: Wie is dit? Te koop aangeboden 4 kozij nen 5.20 x 1.10 hardhout, thermopane, 40 cm borst wering ook in delen te ge bruiken, z.g.a.n. Tel. 10009 na 18.30 uur, b.g.g. 12975. Woonruimte gezocht voor 2 pers. Tel. 18385. Met spoed! Kamer gezocht voor 18-jarige jongen. Tel. 18247. Levis jeanshemden in licht en middelblauw, wit, écru, groen, l.rood. 7139,95. Mantje Mode, Hogerstr. 5. Restaurant Bos en Duin. Iedere dag geopend. (7 da gen per week) Van 8.00 tot 10.00 uur ontbijtbuffet a 79,75. H. Velthuis, tel. 15541, Den Hoorn. Wie heeft er nog verkoopba re spulletjes voor de konin- ginnemarkt? Wij komen ze graag halen. Kompasschool, tel. 12655 of 12202. Diesel, 'n super jeans met knoop- en/of ritssl. in div. mod./wass. v.a. 139,95 (ook in wit en ecru1)- Oók T-shirts, sweaters en jacks verkrijgb. bij Blue Cadillac! Weverstr. 1A. Bazar Jozefschool koopjes en amusement. Welke tuinliefhebber(ster) vindt het leuk om in een gro te tuin met veel wilde plan ten, enige ochtenden per week, tegen vergoeding te komen helpen. Tel. 17237. T.k. gevr. pas- of etalagepop. Tel. 19428. Te koop gevraagd: kinder fiets-stoeltje, tel. 13871. Te koop Ford Taunus 1.6 au tomaat, schuifdak, complete wagen; Renault 18 ts stati onwagen, APK tot 9-'92; Lasapparaat 380V. Tel. 10009 na 18.30 uur. Exclusieve stoffen, effen en prints mooi te combineren Millener Couture, Burgwal 29. Retteketet (bis). Pizza's in „De Pollepel". Maak het mee (3x). Blaauwborsies, piepepluu- zers, botkolle en vroekies. Ze staan in de gids voor de vo gels van Texel. Splinternieu we uitgaven van Het Open Boek. Te koop: BMW 320i, 1984, i.z.g.st. Tel. 15935 na 19.00 uur. Te koop: motorfiets Honda CX 500, 1981. Tel. 15207. Levis T-shirts, uni, prints en streepjes, vanaf 739,95. Mantje Mode, Hogerstraat 5. Volgt u de Texelroute stop dan even bij Paviljoen Vlie zicht bij Paal 33 in De Cocks dorp voor een kop koffie of iets anders. Te koop: 4-wielige ponykar en/of zwart siertuig. Tel. 18885. Van links naar rechts het komt terecht met een goede relatie als de gemeente en de provincie, Texel als een voor beeld zien. De écht Texelse produkten natuurlijk. Te koop: Prindle 16, i.z.g.st., vr. pr. 74.000,-. Tel. 16256. Retteketet (bis). Pizza's in „De Pollepel". Maak het mee. (3x). Levis, Donovan, Garcia, Trip per, Big-John, Chipie, Die sel, allen top-jeansmerken bij Blue Cadillac, Weverstraat 1A. Levis sweaters, uni en met print in heel veel kleuren, vanaf 779,95. Mantje Mode, Hogerstraat 5. Restaurant Bos en Duin. Iedere dag geopend. (7 da gen per week), 's Avonds kunt u sfeervol eten in ons restaurant en heeft u keuze uit een uitgebreide a la carte- kaart! H. Velthuis, tel. 15541, Den Hoorn. 11 april bazar Jozefschool. ledereen is welkom. Snackbar 't IJsbeertje Den Burg is vanaf za. 11 april weer geopend. Strandpaviljoen Paal 12 is vanaf zaterdag 11 april weer geopend! Te koop aangeboden electr. grasmaaier verticuteerset, z.g.a.n. Tel. 13723. T.k.a.: hoogslaper met kast en buro. Vaste prijs 7300,—. Tel. 11434. Amstrad satellietinstallatie, 7698,— met 5 jaar schotel garantie. Service Center Texel, tel. 11777. Openingstijden zwempara dijs Calluna: zat. 11 april 14.00-22.00 uur; Zo. 12 april t/m ma. 20 april 10.00- 22.00 uur. Tennisbanen en midgetgolf dagelijks geopend. Winkeldiefstal tegengaan? Bel BeST, tel. 14779. Nu ook echte!! Pizza's in De Koog bij „De Pollepel". Rackets bespannen, 's Mor gens gebracht - 's middags klaar. Mantje Sport. Te huur gevraagd. Heeft u woonruimte vrij, bied ze dan aan! Woningburo Vaillant, Vaillantlaan 89, Den Haag. Tel. 070-3896871 070- 3887342* 070-3887376* bereik baar v.a. 29-8-'91. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Oosterend, tel. 18313. Ook voor laarzen en klompen. Fitness/aerobic-kleding. De meest complete collectie. Mantje sport. Honda: o.a. bromfietsen, b.b.- motoren, gazonmaaiers, stroomgeneratoren, water pompen, stationaire moto ren,-» 2-wielige trekkers en tuinfrezen. Nieuw, gebruikt en verhuur. Watersportcen trum Duinker, Heems- kerckstraat 17, Oudeschild, tel. 13831. Leren vliegen? Proefles bij Tessel Air! Tel. 11436. Voor al uw bloembollen naar Pontweg 160. Tel. 17344. De lekkerste pannekoeken, nu ook de lekkerste pizza's in De Pollepel". Cocky's Kapsalon in De Koog is de enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575. We zijn vanaf nu weer maan dags gesloten. Badkleding van Solar (t/m mt. 52), O'neill, Ocean Pasi- fic, Rucanor en Shiwi. Een perfecte collectie Mantje Sport. Retteketet (bis) Pizza's in „De Pollepel" maak het mee (3x).

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3