(jrocn cZwartsJ~exeh in het harL, TVO polst bedrijven over vuilafvoer BFI PPP-constructie Mielandproject? Mammoet-schilderij verfraait jachthaven Hanna Knippenberg wint kort geding 1Ondernemers en gemeente in de clinch TC3-paasbijlage r Nieuwe fysiotherapeuten alleen in buitendorpen jm Wielklem tegen fout parkeren? sm Cocksdorper uit zee gered SM Schilder Raymond Huisman houdt van de werkelijkheid Busroute Oosterend mijdt knelpunt TUssen dijk en duinenrij Markt perikelen TEXELSE^COURANT GEEN KRANT NA PASEN 95; OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10675 VRIJDAG 17 APRIL 1992 foor advertenties, abonnementen, etc.: Langeveld en de Rooy b.v.. Postbus 11, J790 AA Den Burg, telefoon 02220-12741, na 18.00 uur 14881. Telefax 2220-14111- Redactie: Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, tel. 2220 12741. Verschijning: dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs: 746,20 erhalf jaar; Los 71,30. Geen krant gehad?: Bel 02220-12741. Buiten kantoo- üfeirbeluw bezorger (of 14881 18542). Redactie buiten werktijd: Frans Pater Witteplein 27, Den Burg, telefoon 02220-15472 m t lel bestuur van het Texeis Verbond van Ondernemers (TVO) nudt een inventarisatie onder de leden inzake de afvoer van het lêdrijfsafval door het particuliere bedrijf BFI. Gisteren kregen de rVO-leden een brief met een antwoordstrook, die zij vóór 23 pril moeten invullen en terugsturen. Bij de gemeente is men iet gelukkig met deze actie. De in de brief genoemde gemeen- starieven zouden te hoog en niet goed vergelijkbaar zijn. Inmid- lels blijkt gemeentewerken wèl bereid tot het wekelijks ophalen in grijze containers met bedrijfsafval, in plaats van één keer a twee weken. en BFI krijgt tussentijds met hogere kosten te maken, dan blijven gewoon de contractueel afgesproken tarieven gelden. Het risico is voor BFI." Te duur? Volgens chef buitendienst Piet Bolier van gemeentewerken hanteert TVO in de brief aan de leden foutieve cij fers. Uit een voorbeeld blijkt dat de gemeente tweemaal zo duur is als Lees verder pagina 2 het TVO-bestuur heeft het iverleg met wethouder Dirk Terpstra iver het grote prijsverschil tussen emeente en BFI „weinig tot niets pgeleverd". In overleg met TVL, ecron, Horeca en Hotelkombinatie «el werd besloten het overleg met Fl voort te zetten. Ondernemers die e antwoordstrook retourneren, zul- tn door een BFI-vertegenwoordiger rorden benaderd met nadere infor- en een (vrijblijvende) op het «treffende bedrijf toegespitste of- arte. raadsvergadering, dinsdag- vond, zette wethouder Dirk Terpstra logeens uiteen dat BFI een veel la- jertarief dan de gemeente berekent, omdat enkele zaken niet worden leegerekend. Kosten voor o.a. het wslagstation, afdekken van de ad» vuilstortplaats, glasbakken, oud epier en gescheiden inzameling wor- aidoor BFI buiten beschouwing ge- itsn. De wethouder verweet de ndernemers een kortzichtige hou- ng. Terpstra: „Als de bedrijven hun fvalaan BFI meegeven, komen die idere kosten neer op de rest van de avolking. Ik dacht dat we op Texel 'wend zijn om onze problemen sa- len op te lossen." aarnaast heeft BFI een kostenvoor- doordat dit bedrijf voor het stor- mvan bedrijfsafval ƒ80,- per ton "'betalen, terwijl de gemeente elke ton ƒ180,- kwijt is. „Ab- Kd", aldus Terpstra. Het verschil zit liet feit dat op de stortplaats in edemblik nog brandbaar bedrijfsaf- il mag worden gestort a ƒ80,-. 'isvuil is daar echter niet meer wel nu. Vandaar dat de gemeente, die rtculier en bedrijfsafval door elkaar fómelt, moet uitwijken naar de vuil verbrandingsinstallatie (VVI) in Am sterdam. Kosten: ƒ180,-. Beëindigen Naar aanleiding van klachten, o.a. van de gemeente Texel, schijnt de provincie nu een eind te willen ma ken aan deze ongelijke situatie. Opzet is om alle brandbare afval naar VVI's af te voeren en de stortplaats in Me- demblik alleen nog voor bouw- en sloopafval open te stellen. BFI zal vanaf dat moment eveneens ƒ180,- moeten betalen. Volgens een ge meentewoordvoerder zal deze wijzi ging eventueel al per 1 juli a.s. van kracht zijn. Geconfronteerd hiermee reageert TVO-voorzitter Ko Vinke verbaasd. „Dat het misschien op zulke korte termijn verandert, is voor mij nieuw. Wel is een mogelijke kostprijsstijging aan de orde geweest in het overleg met BFI. Als we nu een contract af sluiten voor een bepaald laag bedrag Op het terrein van de passantenha ven in Oudeschild leggen 15 leerlin gen van de Hogeschool voor de Kunsten uit Arnhem de laatste hand aan het grootste schilderij dat op Texel ooit tot stand is gebracht. Op de bijna tachtig meter lange en 4,5 meter hoge muur van de aangren zende asfaltcentrale van Daalder wordt een afbeelding aangebracht van tientallen scheepsmasten met als achtergrond een kleurige wol kenlucht. ■ionge schilders moesten hard werken om binnen de geplande week klaar te zijn. Gedwon- °or storm en regen werd het karwei woensdag gestaakt, maar gisteren kon men weer aan IFoto Harry de Graaf) Het idee om de omgeving op deze manier mooier te maken, komt van enkele leerlingen die vorig jaar varend de jachthaven bezochten en zich er gerden aan de grote grauwe muur van de asfaltcentrale. Via de ideeën bus lieten ze het bestuur van de Stichting Passantenhaven weten er iets aan te willen doen. Het bestuur had daar wel oren naar en nodigde de leerlingen (allemaal van de vijfde klas) uit om met ontwerpen te ko men, waaruit een keus gemaakt zou kunnen worden. Aldus geschiedde en begin deze week ging de groep aan de slag. De jonge kunstenaars, die geleende landbouwwagens gebruiken als steigers, werken gratis. Evengoed kost het project bijna f8000,- omdat de leerlingen kost en inwoning heb ben op het clubschip en ook andere kosten onvermijdelijk zijn. Alleen al aan verf totaal 160 liter) is f2500,- uitgegeven. Dat laatste bedrag was overigens een vriendenprijsje (32% korting) omdat leverancier Akzo een goede relatie onderhoudt met de pas santenhaven. Het bedrijf heeft daar proefpanelen geïnstalleerd waarmee verfsoorten worden getest op besten digheid tegen zeeklimaat. De acry- laatverf is van hoge kwaliteit en aangebracht op een hechte grond laag, zodat het 350 m2 grote kunst werk het vele jaren zal kunnen uithouden. Aannemingsbedrijf Daal der werkte als eigenaar van de muur van harte aan het project mee en verleende een bijdrage in de kosten. van 53 woningen Het Mieland, binnenkort De gemeente wil aan het Mieland te Oudeschild 53 woningen in de huur- en koopsector bouwen. De eigenaar en de pachter van de grond hebben het bedrijf „Kapteijn Onroerende Za ken" uit Alkmaar in de arm geno men om hun belangen te behartigen. Er wordt aangestuurd op een PPP- constructie (Public Private Partners hip) waarbij de gemeente in samen werking met de betrokkenen en een aannemer het project uitvoert. Nadat geen overeenstemming was bereikt tussen de eigenaar en de pachter en de gemeente over overna me van de grond, wendden de twee zich tot een deskundige voor bemid deling. Willem van 't Wout van afde ling grondzaken: „De gemeente wil het project het liefst zelf uitvoeren, maar kan alleen tot onteigening over gaan als betrokkenen niet in staat zijn de woningen in eigen beheer te bouwen." Tijdsbesparing Kapteijn uit Alkmaar is een zelfstan dig rentmeesterskantoor, gespeciali seerd in grondzaken. Het bedrijf stuurt aan op de PPP-constructie. „Voordeel daarvan voor alle partijen is dat onnodig lange procedures tot onteigening kunnen worden voorko men. En dat zal tijdsbesparing ople veren, wat gezien de nog steeds heersende woningnood op het eiland een belangrijke factor is", aldus J. Kapteijn van de gelijknamende firma. „Bovendien hoeft de gemeente op deze wijze geen risicodragend kapi taal aan te trekken en wordt met lo kale kennis en inzet gewerkt." Volgens Van 't Wout zijn er wel mo gelijkheden dat het Mieland-plan door de betrokkenen wordt overgenomen. „Maar dat zal aan bepaalde voor waarden worden verbonden. En als er een nieuw plan wordt ingediend, kan het best zijn dat de gemeente daar medewerking aan wil verlenen, mits het een beter plan is." De AOT-bus zal in Oosterend niet meer vanuit de Mulderstraat de Pe perstraat inrijden. De bocht is te krap. B en w laten nog wel uitzoe ken of het mogelijk is de bocht rui mer te maken, maar waarschijnlijk zal dat te kostbaar zijn. De uit de richting Den Burg komende bus rijdt daarom via de Koningsweg (halte) en Oost, dus buiten het dorp om. Terugkomend uit de richting De Cocksdorp gaat hij wel door het dorp, via de Oranjestraat (halte). De knelpuntbocht Peperstraat- Mulderstraat kan dan wèl worden ge nomen, omdat de bus er vanuit een gunstiger richting op af komt. door Klaas Bonne Hij wrong zich met zijn autootje In allerhande bochten Met gasten voor en achter hem die om een plekkie zochten Maar vond in een der buitenwijken Toch nog een vergeten hoek Ver verwijderd van de dreiging Van Stapersma zijn prentenboek Hij begaf zich naar het strijdtoneel Maar jongens, wat een drukte Ontweek nog net een oosterbuur Die plotseling voor hem bukte Maar bij het roestbestendig beeld Begon pas de ellende Viel over een ontsnapte hond die langs zijn benen rende Zijn klompen vlogen over straat Want hij droeg maar zelden schoenen En zag door zijn vrije val De vreemdste visioenen Hij zag Jaap Dekker blikken vol Toeristen opentrekken Zag Theo op een veerboot staan Met minstens zeven dekken Hij hoorde bij de Vismarkt vaag Een geestelijk liedje zingen Maar kon, voor hij werd platgetrapt Nog net de dans ontspringen Hij zocht nog even tevergeefs Naar zijn voordeelzak met peren En besloot toen om het mierennest De rug maar toe te keren En toen de zaak werd afgebroken Lag daar nog de plastic tas Van de man, voor wie de gulden Op de markt geen daalder was. IM-ADVERTENTIE De Stichting Kampeerschuur heeft het kort geding tegen Bloem en Bos- beheerster Hanna Knippenberg, ver loren. President Mr F. Veenhof van de Alkmaarse rechtbank liet gisteren weten dat de beheerster nog steeds in dienst is van de stichting en der- f: r *r Pother worden: het uitgekozen ontwerp van Erica Alsema uit Amsterdam. halve het recht heeft om in de dienstwoning te blijven wonen. Ook de eis van de stichting dat de familie Knippenberg de protestborden van de gevel van het huis verwijdert, is afgewezen. De president stelde vast dat Hanna Knippenberg op 6 maart mondeling accoord is gegaan met een nieuw ar beidscontract dat door de stichting na onderhandelingen werd aangebo den. Daarmee is feitelijk de arbeids overeenkomst tot stand gekomen en derhalve het dienstverband. Dat par tijen ten aanzien van een onderdeel van de afspraken (betreffende de taakstelling van een begeleidingscom missie) nog niet waren uitgepraat, neemt niet weg dat over de wezenlij ke elementen van de arbeidsverhou ding overeenstemming was bereikt. Niet beëindigd De stichting heeft de weigering van Hanna Knippenberg om het contract te ondertekenen opgevat als beëindi ging van de arbeidsovereenkomst, maar de Alkmaarse rechtbank acht dat dus niet juist. De stichting had het verslag van de bijeenkomst waar bij Hanna Knippenberg zelf zou heb- Lees verder pagina 5 Bij deze Texelse Courant is vandaag een folder gevoegd van Rab Bouwmaterialen bv Deze is door het bezorgers korps bij alle op Texel wonende abonnees bezorgd. In verband met het uitvallen als werkdag van maandag 20 april a.s. zal dinsdag 21 april geen Texelse Courant verschij nen. Advertentie's voor de krant van vrijdag 24 april kun nen zoals gebruikelijk tot woensdag 17.00 uur worden in geleverd. Directie Langeveld de Rooy

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 1