;r Olympische opening zwembad Molenkoog Voorverkoop start maandag FILM I Vrijmarkt op speelweide WEEKEND Voorjaar op Texel PRIJSVRAAG BEDRIJVIGHEID ssssiiÉSsssiè Entertainment in „The Piano Bar" Ill vrijDAG 24 APRIL 1992 PAGINA 11 rmer Eén van de evenementen die in het nieuwe seizoen in zwempark Mo lenkoog plaatsvinden, is de vrij markt op zaterdag 27 juni. Handelaren, jong of oud, hobby isten of beroeps, kunnen zich vanaf nu aanmelden. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via tel. 14954, of 13373 (zwembad). Dat er behoefte is aan het vrij ver handelen van allerhande koopwaar blijkt jaarlijks op koninginnedag. In het centrum van Den Burg zijn de verkopers echter niet gewenst, om dat zij de verenigingen op de feest- markt concurrentie aandoen. Vandaar dat nu speciaal voor vrij handelaren een markt wordt gehou den. Deze vindt plaats op de speelweide van het zwempark en krijgt een feestelijk tintje door de aanwezigheid van een orkestje, hap jes, drankjes en kostuums voor de jeugd. De vrijmarkt begint om tien uur 's ochtends. Deelname is gratis, behalve voor de degenen die een kraam willen gebruiken. G vse> s... Hmov- qz Op maandag 27 april begint de voorverkoop van abonnementen bij de kassa van Zwempark Molenkoog. De opening van het bad vindt plaats op vrijdag 1 mei en staat in het teken van het Olympische jaar. cho.j Zwmpark Molenkoog staat dit jaar bol ran de activiteiten. Door verschillende werkgroepen zijn evenementen bedacht ommeer mensen naar het openluchtbad toe te trekken. De tegenvallende bezoe kersaantallen doen de discussie over het 3nn||voortbestaan van het zwembad, waar s flinke bedragen bij moeten, weer oplaaien. De werkgroeple- denvinden dat Texel niet zonder een ge meentelijk zwembad kan. Barbara Boon: ,\'ukunnen hele gezinnen voor redelij- bedragen zwemmen. Als deze voor- wegvalt, wordt zwemmen voor imigen financieel onhaalbaar." Rir oodt rpani feta OLYMPISCH )e opening en de overige activiteiten tan het zwempark zullen in het teken in3' staan van het olympisch jaar. Op vrijdag mei wordt rond 15.30 uur op de Texelse uurtoren een fakkel ontstoken op rituele vijze, met een brandglas, zoals ook bij JeOlympische fakkel het geval is. Via de vaddenkant van het eiland wordt de 'lamdoor verschillende lopers naar Den lurg gedragen. De route die zij volgen i'Vuurtorenweg, Krimweg, Kikkertstraat, tolenlaan, Postweg, Slufterweg, Zwin- Oosterweg, Kotterstraat, Pe- 'tse- lerstraat, Mulderstraat, Oosterenderweg, I" jBomendiek, Hogereind, Laagwaalder- Barentszstraat, Heemskerkstraat, childerweg, Schilderend, Emmalaan. )eeerste loopster is de Texelse atlete In- grid van Lubek. Zij wordt afgelost door leden van de zwemclub, die allen onge veer een kilometer voor hun rekening ne men. Een volgbus zorgt voor begelei ding, evenals Dik Haker en Janny de Ko ning, die de tocht op de fiets zullen meemaken. Ondertussen kunnén kinderen zich ver zamelen op de Groeneplaats, waar ze een ballon krijgen uitgereikt. Door vier kinderen wordt over het bordes van het raadhuis de Olympische Vlag gedragen. In optocht, vooraf gegaan door de fanfare KTF, gaat de stoet naar het zwembad. Tegen 19.00 uur wordt de enalaatste loopster afgelost door het jongste lid van de zwemclub, Steven van Vliet. Hij zal de fakkel het zwembad binnendragen. Op een spectaculaire wijze zal de vlam in het bad worden ontstoken. Tijdens het hijsen van de vlaggen speelt KTF het Wilhelmus. Een bekende sporter zal de Olympische eed afleggen en de ballonnen worden opgelaten. Na deze plechtigheid is het bad geopend en mag iedereen gratis zwemmen, begeleid door de „Klapband" van Ben Haak, die op een podium boven het water zal spelen. Tijdens het voorjaars- en zomerseizoen worden elke woensdagmiddag en regel matig op zaterdag activiteiten gehouden. Op het programma staat onder andere een fietszwemdag aan de hand van op drachten, een kiedingontwerpdag die la ter wordt gevolgd door een modeshow, een gehandicaptendag in samenwerking met het landelijk platform voor gehandi capten, een vrijmarkt, een reddingsdag en een frisbeedag. De evenementen zul len via posters en berichten in de krant worden aangekondigd. Naast deze spe ciale activiteiten is er ook de zwemfan- dag en de zwemvierdaagse. De abonnementenvoorverkoop is op maandag 27 april, dinsdag 28 april en woensdag 29 april bij de kassa van het zwembad tussen 14.00 en 17.00 uur. Te vens wordt dan een evenementenlijst verstrekt. Ter gelegenheid van de opening is een prijsvraag uitgeschreven. De oplossingen kunnen worden ingeleverd bij de kassa van het zwembad tijdens de voorver koop. Het adres van zwempark Molen koog is: Slingerweg 40. Prijsvraagoplossingen die na 1 mei bin nenkomen tellen niet meer mee. Dik Ha ker en Gert Pansier vormen de jury. Mensen van de organisatie en zwembad personeel zijn van deelname uitgesloten. De prijzen bestaan uit een gratis jaara bonnement of cadeau's van Sportshop Texel. 1. In welke stad van welke provincie van welk land worden de Olympische zomerspelen gehouden? 7. Wie is de voorzitter van het I.O.C.? 2. Wanneer is de openingsdag en wanneer de sluitings- dag van deze spelen? 8. In welk land wordt de Olympische fakkel ontstoken? 3. Noem minstens tien Olympische sporten: 9. In welk jaar en welke stad werden de Olympische spelen in Nederland gehouden en welk stadion is daar voor toen gebouwd? 10. In welke stad werden de laatste Olympische spelen 4. Wat wordt, naast goud, zilver en brons nog meer gehouden en noem één of meerdere Nederlandse gou- uitgereikt? ^en medaillewinaars. 5. Wat is de naam van de mascotte van deze spelen en wat voor beest is het? Maak een slagzin waarin zwempark Molenkoog en de -IOlympische spelen voorkomen: 6. Naast deze spelen werden en worden dit Olympisch jaar nog meer Olympische spelen gehouden. In welke land(en) en steden? k Jimmink Kampeercentrum vergroot winkelruimte Met de nieuwe naam Jimmink Kam peercentrum gaan Hans en Miek Jim mink het vakantieseizoen in. Ze hebben in hun bedrijf aan de Spinbaan een aantal wijzigingen doorgevoerd, waaronder de vergroting van de verkoop-oppervlakte met 100 vierkante meter. Morgen kan de nieuwe stijl wor- RADIO TEXEL FM 106.11 ^programma's van Radio Texel wor- j op de kabel (106.1) uitge- ter f tonden en een dag later tussen 11.00 en uur op de kabel herhaald (op '00-2 FM). Dinsdag tot en met vrijdag «orden de programma's van de vorige jvond nogmaals uitgezonden. Maandag programma's Vlaswiek en Natuur eer. ÜIDAG u- Elck wat wils. Lichtboei verzoekplaten- programma voor de zieke en bejaarde luisteraars, m.m.v. Wim en Corrie Witte, Rensje Halsema. Techniek: Hannie van der Vis. 1"el- 12199 voor verzoekjes. u Tot achten. Muziekspecial door Magreet van Heerwaarden, Hannie van len loim Vis' RensJe Halsema en Gea Vlas. u Friday Night Fever! Muziek en verkiezing van de Texel Tip, de ToplO van de dansbare 21, de hamerplaat en de zwansplaat door Niels van Heer waarden. Einde. te melden wie vandaag jarig is. De jari ge wordt gebeld en komt in de uit zending. 14.00 u. Onzin op zaterdag. Satirisch programma m.m.v. Bob en Buitenzorg. Presentatie en techniek Clarck de Boer. 16.00 u. Wat. muziek, Wild, Aantrekkelijk en Trendy door Frank en loost. 17.00 u. Terug in de tijd. Muziekprogramma met iedere week een kwartiertje aandacht voor een artiest uit de jaren '60. Presentatie en techniek Theo Bakker. 18.00 u. De dansbare 21. Muziek en popjournaal m.m.v. Maurits Witte, Remko Veeger, Alfons Witte. 20.00 u. The Musiccube. Muziek door Peter van der Struis en )eroen Wijdogen. 22.00 u. Einde. ZONDAG 9.00 u. Klassiek op zondag. Klassieke muziek m.m.v. Roelie Bakker, Martin de Weijer, Arie Blom. Presentatie deze week Marlon de Weijer. 9.30 u. Kerkdienst vanuit de Roomskatholieke kerk te Den Burg. Techniek: Wim van Leersum en Math van Beek. w '2.00 u 1wrdag iltkï Typisch Texel. Texel-agenda en muziek door Bert Heitink. u Bedrijven voor bedrijven. Vacaturebank met de rubrieken handel, horeca, verzorging, bouw, installatie techniek, landbouw en overig. Muziek. Bflr ^°°r ,lvlar,m ('e Wit. -u Goedemiddag Texel. Dier van de week. Weetje van de week en felicita tes door |ohan Reuvers en Dirk Jan Rooi man. Luisteraars kunnen om 12.00 u"r bellen naar Radio Texel (12199) om 11.00 u. Vlaswiek. Muziek en poëzie, presentatie en techniek Wil Beers en Math van Beek. Deze week Texels werk: o.a. het gedicht De Stoplichten van Klaas Bonne en een fragment uit Kroniek van Eierland" van Anneke Paagman over De Cocksdorp. Oproep: Heeft u Texelse gedichten of verhaaltjesWil Beers ontvangt ze graag van u. Tel 14563. 12.00 u. Natuurwijzer. Informatief natuur programma. Presentatie Mark Lavaleije en Arthur Oosterbaan. Techniek: Max Kok. Onderwerp deze week: ,,Zeenaaktslak- ken". Prachtig gekleurde slakken zonder beschermende schelp. Hoe overleven dief Interview met twee specialisten van het Nioz, de heren C. Swennen en R. Dekker. Verder actueel Texels natuurnieuws door Sietske Dijksen. 13.00 u. Ballroom en Latin. Dansmuziek met uitleg door Max en Tineke Kok. 14.00 u. Een praatje voor een plaatje Deze week weer verschillende gasten. Luisteraars kunnen bellen over gevon den en verloren zaken. Presentatie en techniek: Wim van Leersum. 16.00 u. Sport Lokaal. Sportverslagen en interviews m.m.v. Lia en Marco van Leersum, Trea van Leeuwen, Gerrit Ver hoeven. Techniek: Piet Cornelisse. 18.00 u. Time Traveling. Muziekreis door de tijd, van de jaren zestig tot en met de allernieuwste hits, door Herko van Heerwaarden. 19.00 u. Lokaal Kabaal. Jeugdprogramma. Presen tatie en muziekredactie Anneke Witte en Karen Terpstra. Raad- en belspel met muziekfragmenten en prijzen door Lon- neke Veenema. De cassette-single toplO door Annemarie Witte. Techniek: Herko van Heerwaarden en Martin de Wit. 20.00 u Dubbel Bert. Muziek met een praatje door Bert van der Wal. 22.00 u. Einde. MAANDAG 18.00 u. Symphonica. Klassieke verzoekplaten m.m.v. Marene van Beek, Wies van Beek. Techniek: Daan Koopman. Rondom de boerderij is met zomerstop! Nieuwe medewerkers kunnen zich op geven bij Jan Keesom (15640) Piet Blom (19263) of Renske van de Tempel (17263). 19.00 u. Einde. DINSDAG 18.00 u. Bonte dinsdagavond. Lichtboei verzoekplatenprogramma voor de zieke en de oudere luisteraar. M.m.v. Marga Eelman, Gré Vlas, Mary Vos. Techniek: Magreet van Heerwaarden. 19.00 u. Einde. WOENSDAG 18.00 u. Eigenwijs. Geestelijk kinderprogramma deze week verzorgd door Kathie Kok. 18.30 u. Onder de toren. Geestelijke verzoek platen en bijdragen van de verschillen de Texelse pastores. Gast deze week dhr. H. Wilmink. M.m.v. Roelie Bakker, Coby Schotanus, Fia de Ligt, Lia van Leersum en Nicolet- te Vink. 19.45 u. Gelezen verhalen. Door Mary Wieten. Techniek op woensdagavond Wim van Leersum. 20.00 u. Einde. DONDERDAG 18.00 u. Country Time. Countrymuziek door Trea van Leeuwen. Techniek: Math van Beek. Minispecial deze week: Don Williams. Eindelijk na jaren weer eens een cd waar je urenlang met plezier naar kunt luisteren, zonder een moment van ver veling. Don Williams maakt simpele muziek en melodieuze songs. De meesten kennen Don van zijn hit „I be lieve in you die in Nederland in de top 40 heeft gestaan. Vanavond vier liedjes achterelkaar en een daarvan is believe in you" 19.00 u. 't Allegaartje. Presentatie: Elly Mast en Els Whyte. Techniek: Max Kok. Texels actualiteitenprogrammaOnderwerpen worden bekend gemaakt via de Ka belkrant. 20,00 u. Einde. Voor en na de uitzendingen Radio 10 Gold. DONATEUR WORDEN? BEL 12199 of 13340!!! den bewonderd tijdens de Camping- en Recreatieshow, die om 9.00 uur begint en tot minstens 17.00 uur duurt. Tussen de bedrijven door hebben de jimminks de winkel en showruimte grondig aangepast. Een deel van de hal waarin de showroom is gevestigd, werd bij de winkel getrokken. Hierdoor kan nu een uitgebreider assortiment kampeer-artikelen worden aangeboden. Miek Jimmink: „De keus is nu groter. Bijvoorbeeld de 35 soorten slaapzakken hebben we in méér maten, kleuren en dikten. Ook haken we beter in op de vraag naar lichtgewicht spullen, de trend van de laatste tijd. Voor een com plete kampeeruitrusting hoéven de mensen niet van het eiland af." Naast de nieuwe naam (voorheen Kampeer- en Caravancentrum Texel) heeft het bedrijf ook een ander logo. De inpandige verbouwing is overigens nog niet afgerond. In aansluiting op de repa- ratieruimte/naai-atelier zal er een extra showgedeelte op de bovenverdieping worden gerealiseerd. Cultuurminnend Texel heeft er weer een gelegenheid bij: „The Piano Bar", ge vestigd aan de Nikadel in De Koog. Ex ploitanten Dennis en Cunie Loeser, tevens uitbaters van het naastgelegen Hotel Dijkstra, verwelkomen er de ko mende maanden diverse internationale entertainers. Jazz, rock en bekende deuntjes uit de jaren zestig, vijftig of vroeger staan centraal. „We richten ons op een algemeen publiek. Het moeten gezellige avonden worden, waarbij ieder dit dat wil, kan meezingen", aldus Den nis Loeser. De uitbundige Engelse pianiste-zangeres Liz Gammon bijt op koninginnedag het spits af, een dag later gevolgd door de Amerikaanse entertai ner Tom Stepp, die de hele maand mei van donderdag tot en met zondag in de bar optreedt. De optredens beginnen tel kens om 21.00 uur en de toegang is gra tis. A KISS BEFORE DYING Een thriller van James Dearden over een ambiteuze jongeman gespeeld door Matt Dillon- die er niet voor terugdeinst aantrekkelijke jonge dames die hem ook maar enigszins een voet dwars zetten om zeep te helpen. Een gevaarlijke gek die zelfs zo ver gaat zijn eigen schatrijke vrouw van kant te maken en vervolgens gaat aanpappen met diens tweelingzus, een mooie dub belrol van Sean Young. Is haar een zelfde lot beschoren?? Een redelijk spannende film die van de resen- centen een voldoende kreeg, maar ook niet meer dan dat. Vrijdag tot en met zondag 21.15 uur, maandag en dinsdag 20.30 uur. TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES II Het geheim van de glibber! Een topper van vorig jaar zomer nog even op herhaling op Texel. Schild padachtige wezens met zoge naamd normale menselijke trekjes, die bovendien,stuk voor stuk spe cialisten zijn in ninja-vechten. Een turtle buffelt een pizza naar binnen en niemand heeft in de gaten dat ie naar een schildpadmasker zit te kij ken in plaats van naar een hongeri ge teenager. De karate-turtles vechten niet meer met wapens, maar met jojo's, worsten en pizza verpakkingen. Vorig jaar waren de ze pop-achtige mensschildpadden of mens-achtige schildpadpoppen een rage, en niet alleen in de bio scoop. Er was zelfs sprake van een Turtle Taal. Cowabunga, die tubular bodyacious superhero is mondo to the max. Enfin, best de moeite waard. Vrijdag 19.00 uur, zaterdag en zon dag 15.45 uur en 19.00 uur. BABAR Voor de kinderen draait het Olifant je Babar nog twee keer: zaterdag en zondagmiddag om 14.00 uur.(CvH)

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 11