Velden met Boys S.V. Texel na fusie industrieterrein? KORT TEXELS Gemeente zet voetbalclubs buitenspel 'aasdagen minder druk dan in 1991 Uitbreiding „Turfveld" lijkt kansloos Adrie krijgt lift Schapenboet Kikkert: gemeentelijk monument I VRIJDAG 24 APRIL 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 li sportkringen is met verbazing gereageerd op een gemeentelijk rapport dat pleit voor fusie van SV Texel en Texelse Boys. Ach teruitgang van het aantal leden van beide clubs leidde ertoe dat bestaande velden onvoldoende worden benut. Om de exploi- atiekosten te drukken willen b en w de sportactiviteiten van verenigingen concentreren op de accommodatie van Texel- Boys. De velden van SV Texel ziet het college als een ideaal ndustrieterrein. aP5 De „Notitie Sportvelden", die onlangs betrokken clubs op de mat jjel, volgt op de goedkeuring van het l-cultureel jaarplan, waarin de «meerite de uitgaven voor het sport- eldencomplex Den Burg-zuid met 12.336,- wil beperken. Het voorne- ien om het SV Texel-complex als in- ustriegebied te bestemmen, sloeg in s een bom bij het bestuur. Voorzit- irAad Blom is totaal verrast: „De rCmeente stelde in het verleden dat van de bestaande voetbalvelden ien Burg moest verdwijnen. Wij den begrepen dat ze hiermee het ;-veld van Texelse Boys bedoelden." 5 Blom was hen een gesprek de betrokken clubs en de ge- leente in het vooruitzicht gesteld. Dit heeft echter nog niet plaatsge lden. We zijn dan ook niet van onze velden te verlaten. Zeker liet nu de club 14 mei het 80-jarig «staan herdenkt en we op het punt te promoveren naar de derde van de KNVB." Chauvinisme blgens het rapport is de afwijzende icuding van de clubs tegen samen- lierking deels gebaseerd op chauvi- 5 jj usme, onterechte antipathie tegenover de ander en gebrek aan 6Realiteitszin. Het rapport stelt dat door een fusie, het chronisch tekort i de statistieken van Teso be vonden zich aan het eind van paas- g 5454 „vreemde" auto's op het eiland. Dat waren er 319 minder dan met Pasen 1991 en ruim dui zend minder dan twee jaar geleden, [och konden via de VVV voor Pasen niet of nauwelijks nog logeeradres- worden gereserveerd. Bij de beoordeling van deze cijfers moet rekening worden gehouden met arcte/fi factoren, zoals het weer (dat op Goede Vrijdag nog slecht was) en de vakantiespreiding (die verschilt ^van vorig jaar). Jpvallend is dat het vervoersaanbod het paasweekend niet veel ver schilde met dat van vorig jaar. Teso tette ongeveer evenveel auto's over lis met Pasen 1991 (dat in het laat ste weekend van maart viel). Vorig aar meldden zich 7381 personenau- o'saan het loket in Den Helder, dit- p waren het er slechts 48 minder. iede Paasdag vertrokken 2325 «rsonenauto's weer van Texel, 93 neer dan in 1991. Een groter verschil aat de categorie caravans en cam- iers zien. Afgelopen weekend kwa- p. "en er 487 naar het eiland, 50 U n'nt^er c'an vor'9 faar' maar toen was fan ook sprake van een sterk geste- )f A en aanbod. De bootdienst had met Overwerken van de vervoersdrukte joi problemen. Slechts vrijdagoch- ind moesten af en toe enkele auto's en boot geduld hebben. Op eerste Wasdag na werd met twee dubbel- te schepen gevaren. aan kader zichzelf zal oplossen. Frank de Grave, waarnemend voorzitter van Texelse Boys, betwijfelt dit. „Momen teel spannen leden zich in uit betrok kenheid voor hun club. Bij een fusie denk ik dat ze de vereniging de rug zullen toekeren." De Grave fusie zal een fusie dan ook niet bepleiten bin nen zijn club. „Zoals de zaken nu staan, voelen onze leden er weinig voor. Ik denk dat de gemeente hierin een prachtige taak heeft te vervul len", aldus de cynische voorzitter. Volgens De Grave, die geen enkele reden heeft om aan de cijfermatige onderbouwing van het rapport te twijfelen, is een gecombineerd sport complex alleen mogelijk als er twee kantines zijn, zodat clubs toch hun eigen identiteit behouden. Begrijpelijk G. Praamstra, hoofd van de afdeling welzijn, vindt enige mate van weer stand van de clubs tegen het samen gaan wel begrijpelijk. „Maar ze moeten zich afvragen of je van de gemeenschap mag verlangen dat er meer sportvelden op na worden ge houden dan nodig is. De onderhouds kosten van eenvoetbalveld zijn hoog. De huidige accommodatie is gewoon te groot voor deze clubs." Uit onderzoek van de gemeente is gebleken dat het ledental van de clubs vanaf 1984 tot en met 1991 is gedaald. SV Texel heeft nu 296 le den, vier leden minder dan in 1984. Bij Texelse Boys was de achteruit gang iets groter. In 1991 190 leden, in 1984 207. Overigens bestrijdt Aad Blom afname van het ledental bij SV Texel. „Er is juist een stijging van het aantal leden, met name bij de jeugd." B en W zullen niet meewerken aan de plannen van de firma 't Turfveld om de kiosk aan de Nattevlaksweg in de Dennen uit te breiden met maar liefst 108 m2. Door de voorgenomen uitbreiding zou het gebouw een oppervlakte krijgen van 158 m2; een dergelijk complex wordt in deze omgeving die in het bestemmingsplan te boek staat als natuurgebied, ongewenst gevonden. In beginsel is geen enkele uitbreiding van het bestaande gebouw mogelijk, hoewel in het recente verleden vrijstelling is gegeven voor een gerin ge vergroting in het belang van de exploitatie en kwaliteit van het ob- jekt. In 1990 vroeg de eigenaar om een uitbreiding van de kiosk met 22,5 m2. B en W voelden er wel voor om daaraan mee te werken door toepassing van artikel 19, maar hadden bezwaar tegen de vormge ving van het bouwplan. Ze wilden geen kap op het gebouw. Over een beperkte vergroting van het gebouw viel wel te praten. Nu de eigenaar is gekomen met een plan voor genoem de aanzienlijke uitbreiding, is dat van de hand gewezen. Het percentage niet-spelende leden is echter gestegen, concludeert het rap port. Omdat spelers sneller afbericht geven, zodat meer mensen nodig zijn om een team op de been te houden, neemt het gebruik van de velden van beide clubs verder af. Concurrentie Op langere termijn voorziet de ge meente een verdere teruggang van het ledental. Oorzaken zijn de toene mende vergrijzing en door het blessure-risico neemt men zijn toe vlucht tot andere sporten. Mensen verkiezen individuele sporten boven de verplichting van een teamsport. De keuze voor andere sporten wordt makkelijk gemaakt door de media, die steeds vaker andere sporten dan voetbal in de huiskamer brengen. Door afnemend ledental daalde het aantal teams van beide clubs in drie jaar tijd van 21 naar 19,75. Hierdoor daalt ook de intensiteit waarmee de velden worden bespeeld. Maximaal kan per weekend een veld zeven maal worden bespeeld, zodat de drie velden van de Texelse Boys voldoen de capaciteit bieden voor de twee verenigingen. Vooruitlopend op de toenemende belasting van de voet balvelden adviseert de dienst ge meentewerken het terrein te renoveren, waarbij de trainingsfacili teiten worden uitgebreid. De kosten De ringelrob Adrie, die op 7 decem ber bij Wassenaar op het strand werd gevonden en werd opgevangen door EcoMare, is dinsdag vertrokken voor een enkele reis richting Noordpool. Het dier krijgt een lift van het Nioz- schip Pelagia, dat voor een drie we ken durend onderzoek naar Noorwe gen gaat. In de noordelijke Noordzee zal Adrie overboord worden gezet. In onze contreien komen ringelrobben, ook wel kleine zeehonden genoemd, normaal niet voor, maar in het Noordpoolgebied en in de Oostzee wel. Ringelrobben zijn zeker niet zeld zaam: in het Noordpoolgebied leven er wel zo'n twee miljoen. In Groen land worden ze nog bejaagd. Ook de Noren staan kritisch tegenover de robben. Vandaar dat het dier niet on der de Noorse kust wordt vrijgelaten, maar al eerder. Voor Adrie, die aan boord van de Pelagia een mini-bassin en een EcoMare-verzorger tot zijn be schikking heeft, zal het koude zeewa ter wel even wennen zijn. In de vier maanden op Texel heeft hij zijn buikje flink rond gegeten. Toen hij werd ge bracht woog hij slechts 9 kg, maar nu is hij 23 kg schoon aan de haak. Aan boord van de Pelagia verkeert Adrie in het gezelschap van 32 opva renden, onder wie vijftien onderzoe kers. In het Björnefjord, even ten zuiden van de stad Bergen, gaat het schip voor anker en wordt onderzoek verricht op de aldaar aanwezige groei van kalkvormende algen (Emiliania huxleyi). Dit proces treedt slechts ge durende drie weken per jaar op en is mogelijk van grote invloed op de C02-huishouding in de oceanen. In een veldstation nabij het fjord, waar ook Nioz-onderzoekers werkzaam zijn, wordt de algengroei eveneens bestudeerd. Het onderzoek heeft een internationaal karakter door de mede werking van een 20-tal buitenlandse biologen. van de opknapbeurt bedragen ca. ƒ150.000,-. De atletiekvereniging is momenteel bezig met een haalbaar heidsonderzoek voor de aanleg van een atletiekbaan op hetzelfde sport complex. Daarnaast moeten de klee daccommodatie en kantine worden uitgebreid. De gemeente neemt de gebouwen op het terrein van SV Texel tegen economische waarde over van de vereniging. Voordeel Samenwerking biedt de clubs belang rijk financieel voordeel. Volgens het rapport besparen de verenigingen zich de huur en onderhoudskosten van één complex. De clubs betalen nu gezamenlijk f12.516,16 per jaar. In de nieuwe situatie berekent de ge meente dit op f8.651,20. Door een krachtenbundeling voorzien b en w een betere opleiding en begeleiding van jeugdspelers. Industrieterrein Het college ziet in de vrijkomende velden van SV Texel een unieke vesti gingsplaats voor het bedrijfsleven. De afdeling ruimtelijke ordening onder zoekt momenteel hoe groot de be hoefte is aan industrie-terrein. „In een straal van 1,5 km rond Den Burg inventariseren we minutieus hoeveel bouwgrond er nog beschikbaar is", aldus een woordvoerder. Ze kon nog niet zeggen of er concrete vraag naar bouwgrond is. „Wel zijn er alternatie ve vestigingsplaatsen, zoals het in dustrieterrein in Oudeschild." B en w zijn in principe bereid de schapenboet van C. Kikkert (Driehui zen 15) op de gemeentelijke monu mentenlijst te plaatsen, waardoor restauratie met aanzienlijke subsidie mogelijk wordt. Hoewel het advies van de monumen tencommissie nog moet worden af gewacht, ziet het ernaar uit dat restauratie en subsidiëring geen enkel probleem zal oproepen. Het gaat om een met pannen gedek te boet, die in zeer slechte staat ver keert. Hij zal practisch helemaal opnieuw moeten worden opgebouwd. De kosten zijn geraamd op f55.000,- waarvan 80% voor subsidie in aan merking komt. Het project wordt aangepakt met inschakeling van de Stichting Dorpsherstel. Bij de gemeente is men tevreden over de interesse voor het restaure ren van schapenboeten. Sinds de re geling van kracht is, zijn acht boeten hersteld, de meeste eigendom van Staatsbosbeheer. Afgezien van de nu aan de orde zijnde boet van Kikkert, zijn vier particuliere boeten voor restauratie voorgedragen en inzake andere boeten hebben eigenaars se rieuze interesse getoond. Boorplatforms. Wethouder Terpstra heeft binnenkort een gesprek met collega's uit Den Helder over controle op eventuele vervuiling door boorplat forms die binnen de gemeentegren zen van die stad worden geparkeerd. Landbouwplastic. Twee keer per jaar wordt een speciale actie gehou den voor inzameling van landbouw plastic. Deze plasticsoort kan namelijk goed worden gerecycled, in tegenstelling tot veel andere soorten. Het landbouwplastic wordt dus niet afgevoerd met het overige be- drijfsvuil. Keerpunt? Jaap Vlaming (Groen Links) heeft voorgesteld ter oplossing van het busprobleem in Oosterend een keerpunt voor bussen te maken achter dorpshuis De Bijenkorf. Haar handen hebben voor ons gezorgd. Haar hart heeft voor ons geklopt. Haar ogen hebben ons tot het laatst gezocht. Zo is zij van ons heengegaan. Wet droefheid, maar dankbaar dat zij met haar 9'ote belangstelling voor alles, zo lang bij ons l0cht blijven, geven wij kennis dat van ons is eengegaan onze lieve moeder Catharina Hoedjes-Broers weduwe van Johannes Hoedjes 2j werd gezalfd met de H. Sacramenten der zieken en bereikte in gezondheid de gezegen- e leeftijd van 91 jaren. Oosterend Lucy en Nico De Cocksdorp Jaap en Ria Kees en Netty Jan 5Xel- 17 april 1992 De begrafenis heeft inmiddels plaats vonden. Corr respondentie-adres: beer J. Hoedjes, Postweg 182, 1795 JT 0e Cocksdorp. U was een oma die liefde gaf. Een oma om van te houden. Maar u bent een oma om nooit te ver geten en blijft dan ook altijd een plekje in ons hart behouden. Catharina Hoedjes-Broers Wij zullen u missen. Marja en Leon Jan en Karin Carolien Carina Mariëtte Joost Jan Fedor Paul Marco Gerard Voor de vele blijken van belangstelling bij de ziekte en na het overlijden van mijn vrouw AKKE VAN WILSUM-HOEKSTRA wil ik graag iedereen hartelijk bedanken. Mede namens de kinderen en kleinkinderen Daan van Wilsum Texel, april 1992. Ontroerd zijn wij door uw aanwezigheid, uw gebaar, uw gedachten bij het afscheid van JAN VAN BEKKUM De vele blijken van genegenheid, respekt en mede dogen voor Jan, maakte het afscheid tot een hartverwarmend eerbetoon. Wij zijn er zeker van dat ook Jan hierdoor ontroerd zal zijn, ver achter de horizon. Wij ailen danken u hiervoor. Bep van Bekkum-van Ommen Strijbosstraat 7, De Koog-Texel. De overweldigende en warme belangstelling in welke vorm dan ook, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa PETRUS JOHANNES ZIJM HZN. (Piet van Hendrik) hebben ons diep getroffen. Een speciaal woord van dank willen wij richten aan dr. R. v.d. Bent en pastor P. Kolkman. Daar het ons onmogelijk is u allen persoonlijk te bedanken, betuigen wij hiermede onze oprechte dank. A. Zijm-Nooy kinderen en kleinkinderen Texel, april 1992 Wij danken u hartelijk voor uw belangstelling bij het overlijden van onze lieve broer CORNELIS VLAMING Hij zal bij ons en naar wij hopen ook bij u, nog lang in herinnering blijven. Bewoners en leiding van „Texelse Reede", een hartelijke groet van ons allen. Namens de familie: G. A. Vlaming Vianen, april 1992. Wij willen u hartelijk bedanken voor de vele blijken van medeleven die we kregen na het overlijden van onze man en vader CORNELIS WITTE Onze speciale dank gaat uit naar de wijkverpleging, de bejaardenzorg, dokter Vos en pastor Kolkman, die ervoor gezorgd hebben dat vader tot het laatst toe thuis verzorgd kon worden. M. Witte-van Heerwaarde en kinderen Den Burg, 24 april 1992. Op 23 april waren onze opa en oma Dros-Schuitenmaker „Op de hoek" 40 jaar getrouwd. In Dalfsen op vakantie maken we er een feest van. Tim en Nico Suzan en Jan Carina en Eloy René, Elise en Martijn. 23 april 1992 23 april 1952 Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Mandy 24 april 1992 Jan, Dory en Dennis van der Star-Broekman Muyweg 40, 1795 KB De Cocksdorp. Telefoon 02220-11631. Dochter Marieke geboren op 16 april 1992 Henny Dekker Siem Zijm Rosanne Postweg 175, 1795 JN De Cocksdorp. Bezoekje? Even bellen: 11741. We hebben een zoon.. Hidde Coenraad Gewicht: 3710 gram. 18 april 1992 Peter Bakker en Ineke Zijm Binsbergenstraat 14, 1791 VN Den Burg-Texel. 02220-14912 Dankbaar en blij zijn wij met onze zoon en ons broertje Robert 22 april 1992 Gewicht: 2140 gram. Martin en Petra Brands Ingrid, Michael en Wendy Tjakkerstraat 3, 1791 XK Den Burg. Tel. 02220-10459 Robert verblijft tijdelijk in het Gemini-ziekenhuis. Petra rust van 13.00 - 16.00 uur. Drie jaar was ik alleen en altijd nummer één maar vanaf nu zullen we samen delen want ik kreeg een broertje om mee te spelen. Zijn naam is: Jeffrey Doopnamen zijn: Jeffrey Nicola as 18 april 1992 Papa en mama: Simon en Carla de Smidt-Loos Broertje van: Jimmy Peter en meter: Ome Nico en tante Nel Adres: Oost 46, 1794 GR Oosterend-Texel. Telefoon 02220-18977. 19 april 1992 Hoi, hier ben ik dan Zoon van John en Mary Koopman-Halsema broertje van Joyce Dexter Trompstraat 13, 1792 BJ Oudeschild. Telefoon 15592. Wij rusten van 13.00 tot 16.00 uur. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Erwin Arie en Marian de Ridder 18 april 1992 Hogereind 45, 1793 AE De Waal. Telefoon 14084. Graag even bellen voor bezoek. Dat er zoveel mensen aan mij gedacht hebben gedurende mijn verblijf in het VU heeft mij heel erg goed gedaan. Hartelijk dank voor alle kaarten en bloemen. Hanny Coot-Brücher Zondag 17 mei: trekking lo terij Texelse Boys. Hoofdprijs: EK-duel Oranje. Verder mooie apparatuur van Nauta Audio-Video. Info: tel. 12788. Zondagmiddag live music in De Twaalf Balcken m.m.v. het Frank Grasso/Peter Guidi Kwintet. Aanvang 15.30 uur. Zaal open 15.00 uur. Entree f5,-. Zondagmiddag live music in De Twaalf Balcken m.m.v. het Frank Grasso/Peter Guidi Kwintet. Aanvang 15.30 uur. Zaal open 15.00 uur. Entree"* f5,-. Grote camping-rekreaktie- shop zaterdag a.s. van 10.00-17.00 uur. Jimmink Kampeercentrum, Spinbaan 14, Den Burg. Tel. 13163. 4 weken sparen voor gratis 500 gram gekruid gehakt naar keuze Slagerij Hans ploeger. T.k. partij jutezakken. Tel. 19587. Voor een nieuwe KTV, video, radio, cd of schotel. Service Center Texel, tel. 11777. T5 26 tot en met 30 mei. Woningruil in Den Burg. Ge vraagd: Woning met 4 slaap kamers en zolder. Aangeb. houtrijke woning met 3 slaapkamers. Reakties br. o. nr. 1438 aan bureau Tex. Crt. Uitnodiging algemene leden vergadering MST. Dinsdag 28 april in „De Schakel", aanvang 20.00 uur. Wakker worden! Doe mee aan de spektakulaire bed denrace op 16 mei (op de wielerbaan) Inl. Frans Hop man, tel. 15472. Kinderkleding over? Denk aan de fancy-fair. Open dag op 30 mei. Opbr. v. Unicef en kinderdagverblijf. Bel. 12944. Te koop: wasmachine. Blue Air LB 474L, z.g.a.n., f300,—; draagbare z/w TV, f100,-. Tel. 12148 b.g.g. 15936. Lee Gossip de lijn in da messpijkerbroeken uit de collectie van Lee in diverse wassingen. Zegel Kleding, Weverstraat 32. Technisat satellietinstallatie, f1098,—. Sevice Center Texel, tel. 11777. Te koop: Opel Ascona 1600 S, bj. '79. Tel. 15618. Zondagmiddag live music in De Twaalf Balcken m.m.v. het Frank Grasso/Peter Guidi Kwintet. Aanvang 15.30 uur. Zaal open 15.00 uur. Entree f5,-. Grote camping-rekreaktie- shop zaterdag a.s. van 10.00-17.00 uur. Jimmink Kampeercentrum, Spinbaan 14, Den Burg. Tel. 13163. Te koop: 2-jarige appels-, pe ren en pruimenbomen. Waar u dit jaar al vruchten van plukt. J. Zoetelief, tel. 14735. Zaterdag: Puntwederik in Oosterend. Wat is er zaterdag 25 april aan de hand? Dan gaat het clubhuis van de KZVW naar het strand! U heeft ze een poosje moe ten missen maar: ze zijn er weer. Heerlijke verse weide- eieren. P. Eelman, „Nieuw Leven". Alleen morgen bloeit de Puntwederik! In Oosterend. Maandag 8 uur Leerhuis dhr. L. Evers over de Psalmen. T.k.a. RTL 4 decoder. Vraag prijs f100,-. Tel. 12184. Hedex grote sortering heren zomerpantalons in de maten 48-60, vanaf f89,—. Zegel kleding. Weverstraat 32. Qnipp is mild voor uw knip!! Qnipp Kapsalon, liefst op afspraak, tel. 12227. Te koop aangeboden: karate pak, maat 180. Tel. 11662. Vindt u kledingmaken ook kreatief? Kijk dan voor uitge breide stoffenkollektie bij Milliner Couture, Burgwal 29. Ma.- vr. 9.-17 uur. Zater dag 10-17 uur. Uitnodiging algemene leden vergadering MST. Dinsdag 28 april 1992. In „De Scha kel", aanvang 20.00 uur. Oliver Twist leuke kollektie sweatshirts, leggings, shirts, jeans voor jongens en meis jes in de maten 92 t/m 176. Zegel Kids-wear, We verstraat 32. T-shirts met een eigen op druk. Origineel en niet duur. De Rode Pimpernel, tel. 12180. Te koop: Ford Escort, bj. 1980; APK t/m juni '93. Tel. 15223. Te koop: fitnessbank, halter set en roeitrimmer. Tel. 15082. Woningruil. Aangeb. één- gez. woning, 4 sik. in Nw. Den Helder. Huur f576,— p.mnd. Gevr.: ééngez. 3 sik. in Den Burg. Tel. 02230- 33109 b.g.g. 02220-10059. Te koop: 2-jarige appels-, pe ren en pruimenbomen. Waar u dit jaar al vruchten van plukt. J. Zoetelief, tel. 14735. Zaterdag: Puntwederik Oosterend. Wat is er zaterdag 25 april aan de hand? Dan gaat het clubhuis van de KZVW naar het strand! U heeft ze een poosje moe ten missen maar: ze zijn er weer. Heerlijke verse weide- eieren. P. Eelman, „Nieuw Leven". Alleen morger bloeit de Puntwederik! In Oosterend. Maandag 8 uur Leerhuis dhr. L. Evers over de Psalmen. Grote camping-rekreaktie- shop zaterdag a.s. van 10.00-17.00 uur. Jimmink Kampeercentrum, Spinbaan 14, Den Burg. Tel. 13163. Te koop: trouwjapon, pr.n.o.t.k. Niet op Texel ge dragen. tel. 14337 na 18.00 Tulpen f2,— per bos bij Vee- ger, Grensweg 5, Den Burg. Tel. 12229.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3