Thijsseschool (jongens) en Bruinvis (meisjes) kampioen 105 wedstrijden in schoolvoetbaitoernooi _D, -wc erde zege op rij oor heren Mareis aastoernooi OSG Patchwork-groepen naar Quilt-expositie Jeugdtenniscompetitie Hardrijders bekeurd tijdens controles Scholieren Hogeberg inspecteren strand Invalidenparkeerplaats Brandweer tweemaal redder in de nood Letsel na valpartij Mie. |et heren basketbalteam van De heeft een uitstekende 60-36 'verwinning geboekt op Hoppers 3 'it Hoorn. Met nog twee wedstrijden 'oor de boeg hebben De Mareis zich 'pgewerkt tot in de middenmoot en 'jn er zelfs kansen aan het eind van 'et seizoen een vierde plaats te be werkstelligen. Voor een eerste jaar a"g geen slecht resultaat en een timulans om met goede moed ver- Ier te gaan. de eerste helft steunde Hoppers 3 poral op de nummer 84, die veelvul- g in het centrum van de bucket :rd aangespeeld. De Mareis hadden 'oeite hem van scoren af te houden, 's team bleven De Mareis echter spelen. Naarmate de wedstrijd orderde kreeg de nummer 84 steeds lr|der gelegenheid door te dringen, sarmee was de angel uit het team ln de Hoppers gehaald. Was bij rust 't verschil slechts vier punten °onsdagochtend streden de brug- assers van de OSG om de eer en eerste plaatsen. Door uitstel eeiden ze een week later dan ge- 'e9en de middag werden de '2en uitgereikt. 'slagen: J'vbit Pou.e 1: 1. The Freddy's; 2. DZ; GroentJ'e; 2. B en W; Poule 3: 1. ujf'bout; 2. N. den Braven. J.. ",s: Pou,e-winnaars: Hans Geus, Ivo iffo ri l9/ld ^arnakeC Joram Timmerman; 55 6 nes-' Rutger Panneman; Olie de ^°"le A: 1- The Legendary Inbe- 4 Foutje bedankt; 3. AB Two; 4. AB (27-23) in het voordeel van De Ma reis, in de tweede helft werd Hop pers 3 regelrecht overklast. Snelle breakouts en goed verdedigen zorg den ervoor dat Hoppers steeds gefor- ceerder op zoek ging naar scores, precies In het straatje van De Mareis. Vooral Carlo Kuip was erg goed op schot en strafte veelvuldig de fouten bij de tegenstander af. Tot het eind toe bleven De Mareis geconcentreerd spelen en uiteindelijk werd het pleit beslecht op 60-36, de op één na hoogste overwinning van het seizoen. Scores: Carlo Kuip 26 pnt; Eric Venneker 11 pnt; Jaap de Wijk 6 pnt; Jos Witte 6 pnt; Bart Bakker 5 pnt; Jacco Sloover 4 pnt; Albert ten Wolde 2 pnt. Programma (inhaal): 20.00 u. Vespertina-Sportshop (Attent) 20.30 u. Time Out-Attent (Twaalf Balcken) 21.00 u. Twaalf Balcken-Sportshop (Da- tamarkt) 21.30 u. Vespertina-Datamarkt (Sportshop) Liefhebbers van patchwork, een handwerkvorm waarbij van lappen stof een kleurig doek wordt genaaid, bezoeken vrijdag 1 mei de Quilt-expo Europa III in Den Haag. Op de expo sitie in het Congresgebouw zijn kleu rige kleden, kussens en andere patchworkvormen te zien. Tevens brengen de reizigers een bezoek aan de jaarlijkse tentoonstellingvan het Nederlandse Quilter-gilde in de Grote Kerk, eveneens in Den Haag. Liefheb bers voor de busreis kunnen zich op geven bij Riet de Ridder, tel. 11429. Bij voldoende animo bedragen de kosten voor het uitstapje, inclusief lunch en entree ƒ60,-. Het gezel schap vertrekt met de boot van 7.00 uur. De organisatie verwacht om 20.00 uur weer op Texel te zijn. Omdat het afgelopen weekend pa sen was zijn er maar twee tennis- competitiewedstrijden gespeeld. Het meisjesteam moest in Den Helder aantreden tegen Topspin. Marieke Westerlaken won haar en kelspel vrij gemakkelijk en ook Elles Beijert had maar weinig tegenstand. Patricia de Kleyn, die in het dub belspel beter uit de voeten kan dan in de single, won nu ook haar en kelspel. Invalster Philippine Boswijk wist haar wedstrijd ook winnend af te sluiten; omdat de dubbelspelen bij na altijd beter gaan werden ook deze beide partijen gewonnen, zodat na afloop een weinig bevochten 6-0 overwinning uit de bus kwam. Het jongensteam t/m 12 jaar moest in Schagerbrug spelen. Door de re gen moest de wedstrijd twee keer worden uitgesteld. Hier wordt gespeeld om één punt per gewonnen set. Ondanks dat sommige jongens zo af en toe met andere dingen bezig Tijdens snelheidscontroles op Goede Vrijdag bekeurde de politie 25 hardrij ders op het' Schilderend in Den Burg en 96 in de Dorpsstraat in De Koog. De hoogst gemeten snelheid bedroeg in Den Burg 91 km/uur. Medewerkers van de verkeersgroep Alkmaar con troleerden daar tussen 10.30 en 12.00 uur 367 passanten. In De Koog passeerden tussen 12.00 uur en 14.00 uur 619 chauffeurs. Hoogst gemeten snelheid daar: 77 km/uur. De hardrijders krijgen te zijner tijd per post bericht. waren dan met tennis werd het uit eindelijk wel een 9-3 overwinning. Als Jouke de Baar, Frank Boeyen, Sander Koomen en invaller Mario Staal zich tijdens de wedstrijden wat meer op het tennis concentreren, zul len hier ook nog vele overwinningen volgen. Leerlingen van klas 2ma van OSG De Hogeberg hebben gistermorgen het strand tussen paal 15 en paal 19 minutieus geïnspecteerd. De inventa risatie was onderdeel van de actie Coastwatch, waaraan kustgemeen- ten uit tien Europese landen deelne men om inzicht te krijgen in de vervuiling. De leerlingen stuitten tijdens hun zoekactie langs het Noordzeestrand voornamelijk op plastic afval. Daar naast troffen ze bijzondere voorwer pen aan, waaronder zelfs een vlinderstrikje. In tegenstelling tot een zoekactie in november, toen de speurders veel hout en dode zeeëgels signaleerden, vonden ze nu enkele handvaten. Een flesje met onbekende inhoud dat ze bij paal 17 aantroffen werd overgebracht naar EcoMare voor nader onderzoek. In ruil daar voor hielpen medewerkers van hot natuureducatiecentrum de leerlingen bij het analyseren van hun onder zoek. Het gemeentebestuur heeft besloten een invalidenparkeerplaats te maken op de Vismarkt, vlakbij café De Kar- seboom. De parkeerplaats staat ter beschikking van iemand die in de buurt werkzaam is. De brandweer kwam tijdens het Paasweekend tweemaal in actie. Za terdagavond werd het korps inge schakeld bij een aanrijding op de kruising Pontweg-Rozendijk, waarbij een Texelse vrachtwagen een lekke brandstoftank had opgelopen. Ruim een etmaal later kwam de brand weer eraan te pas om een met verf besmeurd wegdek te reinigen. Het gat in de brandstoftank ontstond toen de vrachtwagen in de flank werd geramd door een personenauto, bestuurd door een vrouw uit Biltho- ven. Tevergeefs had zij geprobeerd de truck te ontwijken, toen die, komen de uit de richting van De Dennen, de Pontweg overstak. De vrachtwagen chauffeur, een 45-jarige man uit Eier- land, had de naderende automobiliste over het hoofd gezien en gaf geen voorrang. De 34-jarige vrouw remde nog uit alle macht en stuurde zoveel mogelijk naar rechts. Haar auto schoof met de voorzijde onder de bak van de vrachtwagen, waar twee brandstoftanks hingen. Eén tank werd beschadigd, waardoor dieselolie op de weg gutste. De VW Golf van de vrouw werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en moest later worden weggetakeld. De Bilthovense zelf bleef ongedeerd, evenals de truckchauffeur. Met doeken probeerde de chauffeur het wegstromen van de dieselolie te gen te gaan. De brandweer zorgde er vervolgens voor dat een deel van de brandstof werd verwijderd en dichtte het lek met een afdichtkussen en banden. Op eigen kracht werd de vrachtwagen naar huis gereden, al waar de resterende brandstof werd verwijderd. Saillant detail is dat de zelfde vrachtwagen eerder dit jaar betrokken was bij een ander ongeval, overigens volkomen buiten de schuld van de chauffeur. Een driewieler auto (Reliant) schoof toen eveneens onder de bak en kwam tegen een gereed schapskist tot stilstand. In beide ge vallen hadden de bestuurders dus het geluk, dat zij niet geheel onder de vrachtwagen belandden. Verf Op de avond van eerste Paasdag ruk te de brandweer uit nadat het auto matisch alarm van hotel De Pelikaan was afgegaan. De melding bleek loos, maar op de terugweg naar de kazerne kwamen de spuitgasten als nog in actie. DooV de politie werden ze verzocht het wegdek op de hoek Kogerstraat-Wittekruislaan schoon te maken, omdat dit was besmeurd met verf waardoor van slipgevaar sprake was. Tijdens een uit de hand gelopen feestje hadden feestgangers een 25 liter-blik verf over straat gegooid. Bij een aanrijding op de IJsdijk tus sen een bromfietser en een fietser zijn zaterdagavond een 17-jarige Oosterender en een 27-jarige Duitse toerist gewond geraakt. De bromfietser naderde een groepje wielrijders tussen Dijkmanshuizen en de electriciteitscentrale. Doordat het schemerig was kreeg hij de fietser die achteraan reed te laat in de ga ten. Beiden kwamen ten val. De bromfietser raakte gewond aan tenen en knie, de fietser blesseerde zijn rug. Hun rijwielen raakten be schadigd. VRIJDAG 24 APRIL 1992 Alweer Texels schoolvoetbalkampioen. Het winnende team van De Bruinvisstaand v.l.n.r. Ursula Mantje. Silvia van Beek Alice Blom Suzanne de Vries. Wtllemijn Keijzer. Esther Du inker en Maaike Krijnen. Gehurkt: Saskia Witte. Esther Spoelstra. Souvetje de With er, Kim Greenendaai Co aches zijn Gerda van der Meer en Alie Prins. Koog. Ze speelden in poule C, waarin een voetbalveld in twee speelvelden was verdeeld. Negen teams bestre den elkaar in twee competities. In de kruisfinales versloegen ze de dames van Thijsseschool 2 met 1-0. Jongens miniteams Bij de miniteams jongens kwam het Durperhonk als beste uit de bus. De Cocksdorper school zette in de voor ronde een zeer belangrijke stap in de goedé richting door het sterke team van De Bruinvis aan de zegekar te binden. In de finaleronde maakten de Durpers het karwei vakkundig af. Met een totaal doelsaldo van 20 goals voor en 1 tegen sleepten ze de eer ste plaats in de wacht. In de poule van de gemengde teams kwamen vijf teams tegenover elkaar te staan. Het was uiteindelijk de Lu- bertischool uit De Koog die met acht punten de overige teams van de Jan Drijversschool uit Den Hoorn en Dur perhonk uit De Cocksdorp ruim schoots de baas was. Eindstand: Poule A: jongensteams: 1. Thijsseschool; 2. Jozefschool; 3. CVO; Poule B: meisjesteams: 1. Bruinvisschool; 2. Jozefsschool; 3. CVO; 4. School met de Bijbel; 5. Thijsseschool; 6. Ja cob Daalderschool. Poule C: meisjes 7-tallen: 1. Lubertischool; 2. Thijsseschool; 3. Redmer IJskaschool; 4. CVO 2; 5. Jozefschool 3; 6. Jozefschool 2; 7. Kompasschool; 8. School met de Bijbel; 9. Jozefschool. Poule D: jongens 7-tallen: 1. Durperhonk 1; 2. Jozefschool 2; 3. Daalder- school; 4. Sch. met de Bijbel; 5. Bruinvis- school 6. Lubertischool; 7. Jozefschool 3; 8. Redmer IJskaschool 1; 9. Durperhonk 2; 10. Redmer Ijskaschool 2; 11. School m/d Bijbel; 12. Jozefschool; 13. Kompasschool 3; 14. .Thijsseschool 2; 15. CVO 2; 16. Kompas school. Poule E: gemengde miniteams: 1. Lubertischool; 2. Drijverschool; 3. Drijver- school 2; 4. Durperhonk 2; 5. Durperhonk 1. WKnippenberg. JSchoolvoetbalkampioen 1992; de Thijsseschool: Vlnr. staand: Jan Dankers, Fedor van Elk, Joost van Heerwaarden, Jos Bokma, Mike de Bruijn, Martijn Beumkes en coach Jan Heethuis. Gehurkt: Justin Segerink, Pim Koopman, Dave de Bruijn Luciano van Karsen, Abe Gerisma en Nikol Kr Het jongenselftal van de Thijsse school uit Den Burg is woensdag middag schoolvoetbalkampioen van geworden. Bij de meisjesteams kwam net als vorig jaar de Bruinvis- school als sterkste uit de bus. Beide teams worden uitgezonden naar het Noordhollands kampioenschap, dat 13 mei wordt gespeeld. Het schoolvoetbaitoernooi, waarin niet minder dan 105 wedstrijden de revue passeerden, speelde zich af op de terreinen van SV Texel en Texelse Boys. Alleen de CVO, Jozef- en Thijs seschool konden jongensteams van 11 man op de been krijgen. Kleinere scholen uit de buitendorpen betraden met 7-tallen het gras. Hoewel de voetballertjes de tenues droog hiel den, werd het voor de toeschouwer aan de zijlijn vooral in de namiddag aan de frisse kant. Niettemin leed de spelvreugde er niet onder en waren de toejuichingen niet van de lucht. Doelsaldo Vooral de kampioensderby tussen de jongensteams van deThijsseschool en de Jozefschool trok veel bekijks. De finale van vorig jaar, toen de Jozef school met de eer streek en later zelfs het Noordhollands kampioen schap in de wacht sleepte, lag nog vers in het geheugen. Ditmaal liep het echter anders. Hoewel beide team een gelijk aantal punten had den, beschikte de Thijsseschool over een hoger doelsaldo. Wilde de Jozef school dus kampioen worden, dan moesten ze winnen. Het opportunisti sche spel brak de Jozefschool echter op. De intensieve wijze waarop meester/coach Jan Steenhuis van de Thijsseschool zijn mannen op het kampioenschap had voorbereid wierp vruchten af. Al na enkele minuten kwam zijn ploeg op voorsprong. Nog groter werd de blijdschap aan Thijsseschool-zijde toen de tweede goal kort daarop viel, ditmaal ge scoord door Dave de Bruijn. De wed strijd leek beslist. Na een tegendoelpunt van de Jozefschool was de spanning echter weer hele maal terug. Niet voor lang, want on der luide toejuichingen stelde Mike de Bruijn voor de Thijsseschool het kampioenschap in de slotfase veilig. Meisjes Net als verleden jaar was het meisjes-zevental van De Bruinvis op permachtig. De Oudeschildse meiden wonnen al hun wedstrijden. Gangma ker was weer Alice Blom, die vrijwel de gehele doelpuntenproduktie voor haar rekening nam. Het sleutelduel tegen de Jozefschool werd door De Bruinvis met 1-0 gewonnen dankzij een benutte penalty. Op 13 mei mag het team in Heiloo proberen Noord hollands kampioen te worden. Bij de meisjes-miniteams ging de be ker naar de Lubertischool uit De Winnaar in poule C: Het miniteam meisjes van de Lubertischool. vlnr. staand. Mirjan Kuip, Fem- Miranda Vee9er. Dorien Kikkert, Merlin Huisman, coach Hans Huisman. Gehurkt: Jrntn Mulder, Marit Agter en Geertje Hovinga. De lubertischool werd winnaar bij de gemengde teams. Vlnr: staand: Chris Mulder. Mirella de Ridder, Marjan van Aken en Blaithin Bongers. Gehurkt. Robert Bakker, Jitse Hoogenboom, An- dré Schahidi en Tim Agter. Durperhonk werd kampioen bij de miniteams jongens. Staand v.l.n.r. Ton Dubbelt, coach Jan Willem Boon, Aart Verweij, coach Henk Stevens en keeper Koen van Bommel. Voorste rij: Ed- zard Verweij. Steven de Bloois, Danny Boon en Chiel Dreessens.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5