Schaatser Rintje Ritsma start Texelse klassieker L- Schaaktitel opnieuw voor Jaap Dros ilandcompetitie lolleybal andcompetitie tennis p1 iceptie Texel 1 tëtbalprogramma Bife E1"0osterend E2 Windsurfclub houdt Gouwe Bolrace Mario Been voetbalt bij Texelse Boys 1 Jeugdatletiekinstuif atletiekvereniging Mildred met Olympic car naar Texel Concurrent De Wijk stort ineen Su permarkt-toernooi Texel BV winnaar „gouden schop" Paardensporters houden menwedstrijd Sportvissersnieuws Stel, het is je eigen vel... NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING ylIJDAG 8 MEI 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Emmalaan is morgenmiddag [Jer de start- en finishlijn getrokken het Open Noordhollands kam- nschap voor wielerrecreanten. 5e* deelnemers aan de ruim 85 km lange „klassieker", die over het hele iiland voert, worden op weg ge goten door schaatser Rintje litsma. Aan de start wordt een pe ulen van circa 130 wielrenners ver vacht, onder wie vijf Texelaars. )e Texelse wielerkoers wordt door iele niet-licentiehouders beschouwd Is een prima voorbereidingswedstrijd Kiorde Tour de Lasalle, die vanaf naandag 18 mei een week lang Den en omstreken in de ban jjydt. Geen wonder dat vele teams t Den Helder en de Kop van Noord morgen hun opwachting ma in. De grootste kanshebbers voor :ege moeten dan ook in deze rmaties worden gezocht. Favoriet is tweevoudig winnaar Rob Wassen- uit Den Helder, die vorig jaar ze- jvïerend over de streep ging. fassenburg heeft in de Amsterdam- ogramma dinsdag 12 mei: lid A: gemengd en mannen: (.30 u. RaboIJzer-Zeeduivels 12 Balcken [;12 u. 12 Balcken-De Waal Zeeduiv. 1,54 u. NBC-EcoMare De Waal 1.43 u. Teso-RWS ABN/AMRO .30 u. Cocky's-ABN/AMRO RWS 8 u. DGM-Autocentr. Cocky's 8: gemengd en vrouwen: 1.30 u. De Vlier-Leydekkers Haarst. 9.12 u. Haarstudio-Mantje Sp. Verfbus 1.54 u. Durper Dr.-Verfbus Nioz 1.43 u. Nioz-Westerlaken Durper .30 u. 7 Prov.-Ass. Bremer Listig Listig-St. Jan 7 Prov. Hd C: vrouwen: B30u. Vespertina-Klif 12 Smash'68 8.12u. Ria's W.-Smash '68 Klif 12 j).54 u. Texèle-Zeilmakerij Ria's ),43 u, Rival-Wiersma A. Zeilmakerij 1,30 u. De Boer-Cohen Rival !.18u. Question-Westerl. De Boer sdstnjdleiding: Frans en Guus, tel. 4111 5 mei: (lÉoto-Eierlandsche Huis 3-0; Teso-DGM j] Jfttohoop-Tex. Autocentrale 3-0; Auto f teGrote Slock II 0-3; Stuc. v.d. Woude- tfSpuiterij 1-2; Bremakker l-Tatenhove 3-0 !«alf Balcken-Zeeduivels 2-1; EcoMare- ïceWaal 2-1; St. Jan-NBC 0-3; Listig- R2-1; Klif 12-Verfbus 2-1; De Vlier-Nioz tMeermarkt-Visser Bouw 3-0; Question ers 1-2; Westerlaken-Sportshop 2-1; spemna-Mantje Sport 2-1; Ria's Winkeltje- w 1-2; Texèle-Smash '68 0-3; gaat het nachttoernooi we ns een tekort aan aanmeldingen jt door! 310 mei: u. D. Panneman-J. F. Jager ,00 u. R. Verduyn-J. Joosten •00 u. R. Buitenweg-S. Amende •00 u. R. Biesboer-L. Saai i Hodie: 1 u. H. Schraag-R. van der Bent 'u. C. Stolk-H. Ftennings u. H. Maas-J. Zoetelief -duyn-R.van der Bent 5-11; R. Verduyn-H. s 13-4, D Panneman-S. Amende 6-11; C. tJ. Zoetelief 10-8; S. Stolk-H. Pennings v nn a 14 me' worclt van 1 "0tot 20.00 uur een receptie ge- J"~ in de „Kletskeet" ter gele van het 80-jarig bestaan en aaide kampioenschap van het ste elftal van S.V. Texel, ingang van heden traint de A- lcjie van S.V. Texel onder leiding °e heer Roomeijer alleen op idag. Nag 9 mei: "oren: J A1-0osterend A1 «I Bl-Oosterend B1 Boys C1-Winkel C1 CTTexel C1 Boys C2-ZAP C2 Popillencompetitie ^2-Tex. Boys D1 DTTexel D1 'BTTex. Boys E2 ETTexel E3 Bi-De Koog E1 toend ETTexel E2 ^3-Texe| F2 %efid Fl-Texel F1 h 10 mei: 14.30 u. 14.30 u. 13.30 u. 14.00 u. 13.30 u. 12.00 u. 12.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 10.00 u. 10.00 u. mer Ron Clowting, oud-nationaal kampioen Hans Baltus uit Wieringer- waard, Pim Keetman (voormalig win naar Tour de Lasalle), Carlo Raaymakers en Coen Kraak vermoe delijk zijn grootste concurrenten. Maar wie weet komt de winnaar uit de Zuidhollanders en Friezen die voor de race hebben ingeschreven. Dat een Texelaar de hoogste trede van het ereschavot zal beklimmen, is niet zo waarschijnlijk, hoewel de 18-jarige Jordi Vinke de laatste weken een goede vorm demonstreert. De triatle ten Rien Brouwer en Ed Zegers, sinds vorig jaar fanatiek bezig in de club wedstrijden van de wielervereniging, maken hun debuut in deze wieler wedstrijd. Verder doen de minder be kende Texelaars Edwin van Straten (medewerker Donatus) en Jeroen de Graaf (NIOZ) mee. Rintje Ritsma, die ook na afloop de prijzen uitreikt, brak afgelopen winter door op internationaal niveau. Het kernploeglid eindigde als derde op het Europees kampioenschap en werd vijfde op de EK. Op zijn favorie te afstand, de 1500 meter, viel Ritsma bij de Olympische winterspe len in Albertville net buiten de me dailles met een fraaie vierde plaats. De wedstrijd begint om 13.45 uur. De finish wordt rond 15.50 uur ver wacht. De Windsurfclub Texel houdt zondag a.s. de traditionele Gouwe Bolrace. Deze traditie wordt vanaf dit jaar ge wijzigd. In het verleden ging de race vanaf 't Horntje naar Dijkmanshuizen. Dit jaar wordt echter bij Dijkmanshui zen gestart, waarna de surfers rich ting 't Horntje surfen. Bij de Nioz-haven moet een boei worden gerond, en gaan de surfers richting Dijkmanshuizen. De finish is op het surfstrandje. Door deze wijziging ver dubbelt de lengte van de wedstrijd. Dit zal het nodige van de conditie van de surfers vergen. De surfers worden begeleid door volgboten. De inschrijving is om 11.30 uur in de kantine van de surfclub. Skip persmeeting om 12.15 uur er>de start vindt plaats om 12.30 uur. Deelne mers hoeven geen lid van de wind surfclub zijn. 't Gouwe Boltje heeft voor iedere deelnemer een herinne ring in petto. Ook worden tijdens de prijsuitreiking de taarten van de spon sor verloot. In de wedstrijd Texelse Boys 1-Texel 1 op zaterdag 16 mei zal profvoet baller Mario Been de gelederen van Texelse Boys 1 versterken. Waar schijnlijk neemt de Heerenveen- speler zijn al even bekende ploegge noot René van der Gijp mee. De wedstrijd, die begint om 17.30 uur, is één van de hoogtepunten van het 24-uurstoernooi dat volgend week end wegens het 60-jarig bestaan van „de Boys" plaatsvindt. Been en Van der Gijp zullen boven dien daags erna een training verzor gen voor de jeugd van Texelse Boys. Deze voor iedereen vrij te bekijken training begint om 11.00 uur zonda gochtend op het Boys-terrein aan de Haffelderweg. Brand, List, de gebroeders Koning, doelman Heerschap en de andere spelers van het kampioensteam van SV Texel kunnen dus de mouwen opstropen. Zonder de inbreng van de twee profs zou het krachtsverschil tussen de twee eerste elftallen uit Den Burg te groot zijn (kampioen 4e klasse KNVB tegenover middenmoter 3e klasse afdeling Noordholland), maar wie weet stijgt Texelse Boys nu boven zichzelf uit. In elk geval zullen de jongens van trainer Piet Bakker de kans om met technisch zeer bekwa me voetballers samen te spelen met beide handen aangrijpen. Texel 1 zal daarentegen extra gemotiveerd zijn om sterk partij te bieden. Uit oefen duels tegen profclubs is bekend dat de groenzwarten in zulke wedstrijden weinig onder doen voor hun dikbe taalde tegenstanders. Mario Been begon zijn voetballoop baan bij Feyenoord. De rasechte Rot terdammer, die dankzij een humoristisch optreden in de tv-show RUR bekend werd bij een breed pu bliek, brak door in 1984, het seizoen dat de club met Johan Cruyff lands kampioen werd. Later verruilde hij Rotterdam voor de Italiaanse club Pi- sa, om twee jaar geleden in Neder land terug te keren. Na een seizoen Roda JC speelt de in Drachten wo nende Been nu in de eerste divisie bij SC Heerenveen. René van der Gijp kan terugblikken op een minstens zo grillig verlopen carrière. De Spartaan voetbalde bij o.a. Lokeren (België), PSV en in Zwit- Profvoetballer Mario Been. seriand, alvorens in Heerenveen neer te strijken. Beide spelers kwamen in de jaren tachtig uit voor het Neder lands elftal. Zowel Been als Van der Gijp kwam éénmaal eerder op Texel in actie; ze schitterden ooit tijdens het Gamma-kersttoernooi. In verband met het 60-jarig bestaan van de Texelse Boys houdt de atle tiekvereniging een instuif voor alle jeugd tot 14 jaar. De instuif is be doeld voor jeugdigen die zich wel eens willen meten met leeftijdsgeno ten of willen weten hoe het aanvoelt om met een kogel te stoten of uit een startblok weg te flitsen en een mooie tijd neer te zettten op de 80 meter. Daarom heeft de atletiekvere niging een programma gemaakt dat er als volgt uitziet: 11.30 u. tachtig meter sprint. 12.00 u. verspringen. 12.30 u. kogelstoten of balgooien voor de aller kleinste jeugd. 13.00 u. demonstraties door de jeugd van de atletiekvereniging. 13.45 u. 11.00 meter hardlopen over de wielerbaan. Ook kunnen volwassenen zich met elkaar meten op het onderdeel hard lopen over de wielerbaan. De afstand is 5600 meter en de start is om 11.00 uur. Men kan om 10.30 uur in schrijven in de Boys-kantine. Waard A1 V HOv/A2-TeX. Boys B1 12.00 u. 14.30 u. Zwemster Mildred Muis en haar Olympische auto. de activiteitencommissie zwempark Molenkoog Zwemkampioene Mildred Muis, die afgelopen weekend betrokken was bij de spektaculaire „Olympische" ope ning van zwempark Molenkoog, bracht ook even een bezoekje aan de Texelse Auto Centrale aan het Schil derend. Eigenaar Jan Grisnigt is na melijk dealer van Audi, het merk waarmee veel kandidaten voor de Olympische Spelen in rijden. Bijna 200 sporters hebben dit jaar de nieu we Audi 80 „Victory" tot hun be schikking, die voor de gelegenheid is omgedoopt tot Olympic Car". Het was de eerste maal dat Grisnigt de Olympische auto in zijn bedrijf had en voor de gelegenheid poetste hij hem even blinkend op. De 23-jarige Mildred Muis vertelde dat zij in dienst van het Nederlands Olympisch Comi té (NOC) o.a. belast is met het rege- Ze wordt geflankeerd door garagehouder Jan Grisnigt llinksl en Dik Haker en Barbara Boon van (Foto Frans Hopman) len van de sponsorauto's. Momenteel zijn er van de 200 Audi's 194 in ge bruik door sporters. Voor haar zelf is een auto broodnodig, gezien de tijd die zij dagelijks kwijt is met op- en neer reizen tussen woonplaats Amersfoort en werk- en trainingsstad Arnhem. „Zo kan ik tenminste nog redelijke dagen maken, 's Morgens tegen half zeven sta ik op en ben om half acht 's avonds weer thuis. In de tussentijd heb ik op het sportcentrum Papendal al getraind. Dagelijks lig ik om ongeveer kwart over negen in bed", aldus Mildred Muis. Haar doel is om op de 100 en 200 meter vrije slag en op de 200 meter wisselslag uit te komen in Barcelona. Ook is zij geselecteerd voor de Nederlandse estafetteploeg. „Met 55.50 seconden ben ik op het moment de snelste zwemster van het land op de 100 meter vrije slag. Of dat genoeg is, moet worden afgewacht, want de li miet staat scherp: ik moet tenminste de tiende tijd van de wereldranglijst halen. Maar ik voel me sterk, de vorm groeit. Dat is ook nodig, want op 12, 13 en 14 juni moet ik me be wijzen tijdens de selectiewedstrijden in Amersfoort." De liefst 1.85 meter lange „duik boot" Mildred Muis hoopt zichzelf komende zomer een leuk cadeau te bezorgen. Op haar verjaardag, dins dag 28 juli zwemt zij de 4x100 m vrije slag tijdens de Olympische Spe len. „Een medaille zou dan mooi zijn", aldus Mildred, die met veel en thousiasme de uitnodiging van de Texelse zwemclub had aangenomen. „Ik wil graag nog eens met mijn zus Marianne (ook een topzwemster, maar geblesseerd, FH) en mijn moe der terugkomen." Bij de sluiting van het zwembad in september mis schien? De strijd om het Texelse schaakkam pioenschap zit er weer op. Jaap Dros werd weer kampioen, maar voor het eerst sinds lange tijd was de interne competitie van schaak club En Passant niet een op voor hand gelopen race. In de persoon van Jaap de Wijk trof de jarenlange titelhouder Dros in de eerste helft van het seizoen een heu se concurrent. De Wijk stond halfverwege de com petitie zelfs fier en ongeslagen boven aan, op de hielen gezeten door Dros, die loerde op een misstap van deze onverwachte mededinger. De druk werd De Wijk uiteindelijk teveel; na een aantal miraculeuze ontsnappin gen, die al een voorbode waren van naderend onheil, stortte hij ineen. Een serie nederlagen tegen Rinus Vit- tali, Auke Terpstra, Gerard Zoetelief en Jaap Dros zette De Wijk op een onoverbrugbare achterstand van Dros, die in een slotronde nog wat extra zout in de wonde wreef. In een onderling duel klopte hij De Wijk in een eindspel dat er in eerste instantie veelbelovend voor De Wijk uitzag. Bleek Dros dus een maatje te groot, toch kan De Wijk terugblikken op een geslaagd seizoen, want hij wist wel beslag te leggen op de tweede plaats. Die positie werd vele jaren be zet door Rinus Vittali, die dit jaar als Morgenavond wordt in sporthal Ons Genoegen het jaarlijkse sporttoernooi van de Texelse supermarkten gehou den. Bijna alle grootgrutters doen mee aan dit door Meermarkt Gieles (De Koog) georganiseerde evene ment. Alleen 's lands grootste kruide nier ontbreekt. Werd in het verleden telkens gezaalvoetbald, ditmaal staat volleybal centraal. Hierdoor is deelna me ook aantrekkelijk voor dames. Teams moeten uit drie dames en drie heren bestaan. De winnaar van het toernooi verplicht zich de organisatie voor het volgende jaar op zich te ne men. Het toernooi begint om 19.00 uur en zal ongeveer 23.00 uur ten einde zijn. Na een nek-aan-nek-race met ge meentewerken heeft aannemingsbe drijf Texel BV zaterdagavond het sporttoernooi van de „grondige be drijven" gewonnen. Uit handen van wethouder grondzaken Dirk Terpstra ontving coach Bouk Menkema (uit voerder Texel BV) de wisseltrofee, de „gouden schop". Het toernooi was net als de eerste keer verleden jaar een succes. Met hulp van het recreatieteam van de Texelse Sportraad was een uitgebreid programma opgezet, dat zich 's mid dags voornamelijk buiten afspeelde en 's avonds werd afgesloten met een zeskamp in sporthal Ons Genoe gen. De gezamenlijke warming-up on der leiding van recreatieleider zorgde voor veel hilariteit onder de toe schouwers. Het was een koddig ge zicht de stoere grondwerkers op een stevige discodreun allerlei gymnasti sche oefeningen te zien uitvoeren. Maar het zou nog leuker worden. Eén van de meest geslaagde onderdelen was het brandweermannenspel. Ge tooid in de reserve-uniforms van de Texelse brandweer legden de deelne mers een parcours af om tenslotte een dame te „redden". Bedoeling was de dames, die in een wandrek zaten, te kussen. Om de jury van het welslagen van de reddingsactie te overtuigen hadden de betreffende vrouwen hun lippen vuurrood ge maakt. Indruk maakte het optreden van handboogvereniging De Eiland- schutters, die een gave demonstratie verzorgden en de grondwerkers uit stekend instrueerden. Hoewel de doelstelling van het evenement is „el kaar beter te leren kennen in een re creatieve sfeer", ging het er soms fanatiek aan toe. Eén bedrijf presteer de het tijdens het onderdeel boomstammenrace de zaag doormid den te breken. Net als bij het eerste toernooi eindig den twee teams met evenveel punten bovenaan. Texel BV, vorig jaar nog laatste, had echter meer onderdelen gewonnen dan gemeentewerken en kreeg daarom de zege toebedeeld. Dit ondanks het feit dat Westerlaken met Willem Zwaan een echte kei in de gelederen had. Willem Zwaan wist minutenlang een kei met gestrekte armen omhoog te houden, een pres tatie die veel indruk maakte. Wester laken eindigde als derde, vierde werd Tatenhove en laatste werd titelverde diger De Vries van der Wiel. derde eindigde. Piet Bakelaar en Tae- ke van Lingen kunnen inmiddels tot de schakers van formaat worden ge rekend. Zij eindigden rescpectievelijk als vierde en vijfde. Ook Martien Wit te boekte met zijn zesde plaats een respectabel resultaat en lijkt voorlo pig een vaste plaats in de Texelse schakers-toptien te kunnen claimen. De beste jeugdspeler werd Viktor Voskuil, die met zijn 17cje plaats beslist geen slechte presentatie lever de. Vooralsnog lijkt een hoofdrol voor één van de Texelse schaakjongeren in de strijd om het kampioenschap ech ter nog niet weggelegd. Eindstand De eindstand van het Texels kam pioenschap schaken in als volgt. De puntentelling is volgens het door F. Eijgenraam ontwikkeld „keizer- systeem" bekend. 1. Jaap Dros, 404; 2. Jaap de Wijk. 326; 3. Rinus Vittali, 298; 4. Piet Bakelaar, 282; 5. Taeke van Lingen, 244; 6. Martien Wtte, 228; 7. H. Broekema, 223; 8. Gerard Zoetelief. 218; 9. Auke Terpstra. 208; 10. Frans Eijgen raam; 11. Dirk Leegwater; 12. Martin Birkenha- ger; 13. Thijs Wtte; 14. Henk Tuinema; 15. Roel Riegman; 16. Karei Bakker; 17. Viktor Voskuil; 18. Abe Zijm; 19. Wm Hoekman; 20. Ali Naderi; 21. Klaas Bruining; 22. Piet Corne- lisse; 23. Douwe Hoekman; 24. Ferry van Ta tenhove; 25. Cees van Houten; 26. Jan Commandeur; 27. Paul Eelman; 28. Jan- Willem Bakker; 29. Wietse Pranger; 30. Ah Razmjoi; 31. Willem van de Rijke; 32. Rogier Daan; 33. Evert de Visser; 34. Bas van Atte- veldt; 35. Dries Veltkamp; 37. Mohsen Male- ki; 38. Floris Bijvoet. Zondag 10 mei houdt de Texelse menvereniging „Tussen Wad en Duin" rond manege Akenburg een samen gestelde menwedstrijd voor Texelse menners. Begonnen wordt om 10.00 uur met een dressuurproef, waarna om 11.00 uur de eerste aanspanning vertrekt voor de marathon. De vaar- digheidsproef wordt om ±15.00 uur gereden. Voor publiek is het bekijken van de hindernissen in de marathon altijd de moeite waard. Rond 12.30 uur kan de eerste aanspanning bij de eerste hindernis zijn gearriveerd. De hindernissen zijn opgesteld op.de volgende lokaties: 1. Rozendijk (tus sen Bos en Duin en familie Kok); 2. Westerweg (tegenover Anje); 3. Westerweg (Lindehoeve); 4. Wester weg (Elisabeth-hoeve); 5. Manege Akenburg. De vangst in de vijfde wedstrijd in de Kampioenschapserie voor sportvis sers aan de Langcasterdijk was slecht. Totaal haalden 20 hengelaars 23 vissen aan land met een totale lengte van 478 cm. Beste bij de jeugd was Marcel Verhagen met 58 cm (3 vissen). Tweede werd Dolf de Kroon met één vis van 33 cm. Bij de senioren had Map van der Zwaag zes maal tuk, hij haalde 133 cm vis aan wal. Tweede werd Pierre de Kroon met 79 cm (4 stuks). De derde plaats was voor Johan Hopman met 32 cm (1 vis). Zaterdag 16 mei, aan vang 18.30 uur, zitten de vissers bij de Krassekeet. Zaterdag 9 mei gaan acht Texelse sportvissers naar een wedstrijd op het strand bij Bakkum. Vorig jaar deden daar 249 deelne mers mee. Kind en ziekenhuis De werkgroep „Kind en ziekenhuis" houdt dinsdag een informatie-avond voor belangstellenden. Gastspreekster is mevrouw Riet Kervel, hoofd van de kinderafdeling in het Gemini- ziekenhuis. De toegang is gratis en begint om 20.00 uur in net Atlasge bouw aan de Middenweg in Den Hel der. Informatie: Herma Roeper, tel. 02230-42925, of Marjan Verkuyl, tel. 02230-43528. GIRO 202122; BANK 70.70.70.643

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 13