NIOZ wil molen ook niet BEZORGER 9MEI92 Sporthal trefpunt van volksdansers Noordkop VVV-gebouw i ;4 i H NATIONALE Kuiper: Zuidelijk havenhoofd blijft beste plek ÜST-programma iU/R Den Burg- Andere uitleg Opgave van duo's voor beddenrace Jos Huisman fietst hard in B-poule Inhaalmatch beslist basketball play-offs Schoolvoetbalteam Hogeberg kampioen .VRIJDAG TEXELSE COURANT PAGINA 5 Alle betrokkenen bij de promo tiestichting zijn ervan overtuigd dat jigt gewenste nieuwe kantoor er komt. „Als we met zijn allen positief .U$j denken, komt het voor elkaar", meent Terpstra. Ondernemers die meewerken en certificaten aanschaf- worden vereeuwigd in het nieu- kantoor. Plaatjes met hun naam worden ingemetseld in een muur. Aanbesteding De aanbesteding vindt plaats in juni. Éen exacte datum is nog niet vast- gesteld. Mede op aandrang van het TVO heeft het VVV-bestuur besloten rleg met de architect- drie aannemers uit te nodigen, foorwaarden zijn dat het betreffende bouwbedrijf lid is van TVO en mee- bstaalt aan de jaarlijkse promotiebij- Het werk moet vóór 1 juli a.s. gegund zijn. Deze datum is door de Kovincie als limiet gesteld. Een om wonende heeft problemen met de nieuwbouw, maar verwacht wordt latin onderling overleg een oplos- wordt gevonden, zodat het pro- ect geen vertraging zal oplopen, vergelijking met het ontwerp, dat anderhalf jaar geleden in de Texelse Courant werd gepresenteerd, zijn slechts op details wijzigingen aange bracht. In het oog springt echter de andere kleurstelling: in plaats van oranje is gekozen voor een blauw dak. Tesamen met de gele tint die in de gevel is verwerkt, sluit deze keuze aan op het VVV-logo. wordt bijeengebracht, zal het bestuur noodgedwongen moeten kiezen voor eensober, niet-representatief ge bouw. „Dat leidt tot hogere kosten, want in een dergelijke ruimte zal de WV minder efficiënt werken." Naamplaatjes N. basketball: ^9 mei: Bgm. De Koninghal, En Burg: '•30 u. De Marels-Marmag 2 (d) 830 u. de Mareis-Adelborsten (h) Wij zoeken een M/V ^zoeken iemand die per 1 juni voor ons de Texelse Courant bezorgen op de route: Pontweg, Pijpersdijk, Ruyslaan, Maaikeduin- ^8. Ruigendijk, Mienterglop, £®Jweg, ged. Bosrandweg, Peli- r^'eg. Califomieweg. 'r wonen ongeveer 83 abonnees. I bezorgen is het eenvoudigst r iemand die in deze omgeving b.v. een scholier. kranten kunnen dinsdag- en vrij- dn-kg even na 15.00 uur in ónze aan de Warmoesstraat Interesseerden kunnen voor na- feinlichtingen terecht bij,de ePhe van de drukkerij. Parkstraat 10, telefoon 12741. Presentatie let informatiepakket dat vandaag tan de 1100 ondernemers is ver stuurd, bevat ook een uitnodiging vooreen presentatie op woensdag mei. De bijeenkomst, georgani seerd door VVV, TVO en TVL, is in iet Groothandelscentrum in Oude- ïliilden begint om 16.30 uur. De èeuwbouwplannen zullen dan nog maals duidelijk uit de doeken worden gedaan. Aan de hand van een dia presentatie op videoband, samen- door Arend Nijkamp, wordt I wat er de laatste pakweg r op toeristisch gebied is ge beurd op .Texel. Kalusche: „Als je al tede revue laat passeren, zie je dat 'door overheid en particulieren voor gotische sommen geld is geïn- bteerd. Uiteraard mede dankzij de ■spanningen van de VVV." Boodschap Idens de bijeenkomst presenteert W-directeur Jaap Dekker het jaar- en worden de komende acti- van de promotiestichting gemaakt. Het theatergezel- 'hap Klif 12 zorgt voor verluchtiging in het programma, maar dat kan tok schijn zijn. De sketch die zij op- neren bevat een serieuze boodschap oor alle Texelse ondernemers. „De zal het belang van samenwer kt aantonen. Individuele onderne- zijn niet in staat om op zulke ote schaal het produkt Texel te ver- P. Het symbool van de samen ging is de VVV." Nog voordat de gemeenteraad een nieuw voorbereidingsbesluit heeft genomen voor de plaatsing van een windturbine in de polder Het Hornt- je, heeft het daar gevestigde Neder lands Instituut voor Onderzoek der Zee al laten weten daarvan niet ge diend te zijn. „Wij raden U dit ten sterkste af en zullen in eventueel volgende procedures bezwaar maken tegen de plaatsing van een windge nerator in genoemd gebied", aldus de NlOZ-directie in een brief aan b De plaatsen in Het Horntje waar de molen eventueel geplaatst zou kun nen worden zijn het buitenveldje van Rijkswaterstaat ten zuidoosten van de NlOZ-haven, het buitendijkse ter rein bij de voormalige woning van Rijkswaterstaat en de huidige plaats van de NlOZ-windgenerator. De NlOZ-directie acht alle drie locaties ongeschikt. Op een afstand van 100 meter van het buitenveldje staat de havenmeesterswoning alsmede het complex havenkantoren, van waaruit men direct zicht heeft op deze plek. Het buitendijkse terrein bij de RWS- woning wordt ongeschikt gevonden in verband met de slagschaduw die een windgenerator veroorzaakt en die over het hele instituut merkbaar zal zijn. De plaats waar nu de NIOZ- molen staat wordt ook van de hand gewezen, waarbij wordt verwezen naar ongunstige ervaringen die met deze molen zijn opgedaan. In voor- en najaar wordt last ondervonden van de schaduw die de draaiende molen veroorzaakt. Ook geeft het ge luid meer hinder dan werd verwacht. „De overlast die onze molen oplevert voor Het Horntje hebben wij onder schat. Dat is ook de reden dat wij dit voorjaar voor f8000,- hebben geïn vesteerd in geluidsisolatie van de gondel van de molen. Echter, zicht en slagschaduwoverlast kunnen wij niet verminderen. Een grotere molen op dezelfde plaats zal de overlast voor Het Horntje alleen maar vergro ten. Ook zal een hogere molen voor ons instituut nadelig zijn, aangezien deze slagschaduwoverlast bezorgt op een vroeger tijdstip van de dag". Intussen blijft directeur Jan Kuiper van EcoMare van mening dat de oor spronkelijk gekozen plaats voor de molen de beste is, dus het zuidelijke hoofd van de veerhaven. Hoewel het voorbereidingsbesluit dat dinsdag in de gemeenteraad wordt behandeld, deze plek uitsluit. Kuiper publiceert elders in deze krant een pleidooi in de vorm van en ingezonden stuk. Hij wil dat de gemeenteraad het oor spronkelijke voorbereidingsbesluit, dus met mogelijkheid van plaatsing op het havenhoofd, in stand laat. Het is verbazingwekkend hoe de heer Warnaar het steeds weer presteert een andere uitleg te geven aan be paalde zaken. In het artikel „Kort ge ding TVL" stelt hij dat in de beheersovereenkomst die de exploita tiemaatschappij De Krim met hen af sluit staat beschreven dat hun stemmen door de bemiddelaar wor den waargenomen. Ik citeer de letterlijke tekst in de be heersovereenkomst: „De bungalow eigenaar die zijn bungalow wil verhu ren dient lid te zijn van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers." Iemand is lid van die vereniging als hij met naam en toenaam en adres is ingeschreven in het ledenregister van een vereniging. Twee rechterlijke uit spraken hebben inmiddels aange toond, dat dit niet het geval was en is. Afgezien van de juridische aspec ten, of men een koper van een re creatiewoning kan verplichten lid te worden van een niet direct relevante vereniging. Dit moet de rechter dan ook maar uitmaken. Vervolgens staat er in de beheers overeenkomst: „De collectieve aanmelding zal wor den verzorgd door De Krim." Dit be tekent in goed Nederlands dat de leden niet afzonderlijk naar de TVL hoeven te stappen, maar dat De Krim via een lijst met namen en adressen naar TVL gaat. Dat is het einige dat in de beheersovereenkomst staat. De bewering in onderhavig artikel in uw krant is dus onjuist. De praktijk is als volgt. Medio december 1988 ontvangen de leden van de verenigingen van eige naren een cirulaire van het heer War naar die als volgt begint: „U, als verhurend bungaloweigenaar, bent automatisch lid van de Texelse VVV tegen een gehalveerd collectief tarief. In feite bent u overigens niet lid van de Stichting VVV Texel Promotie (een stichting kent geen leden), maar van de Texelse Vereniging van Logies verstrekkers. De slotzin luidt: „Om de promotie van Texel en uw belangen goed te behartigen verzoeken wij u ons te willen machtigen opdat wij uw stem kunnen uitbrengen op de in 1989 te houden ledenvergaderingen (meervoud). Wilt u bijgevoegd machtigingsformu lier ingevuld en ondertekend aan ons terug zenden". Uit deze circulaire kunnen de verhu rende eigenaars twee conclusies trek ken: a. zij zijn lid van TVL. b. zij zijn stemgerechtigd lid. Wederom de twee rechterlijke uit spraken aanhalend; dit was dus on juiste informatie. Vervolgens stapt de heer Warnaar de eerstvolgende ledenvergadering van de TVL binnen met het voorstel om tot een andere stemverdeling te ko men en wel per afdracht van honderd gulden, maar vermeldt er niet bij, dat zijn afdracht bestaat uit gelden van andere leden, namelijk de in boven vermelde circulaire genoemde stem gerechtigde leden van de beide parken Villapark Texel en Residentie Texel. De verhurende leden van de twee parken horen verder nooit meer iets en ontvangen trouw elk jaar een re kening van De Krim met de vermel ding: „Lidmaatschap TVL/VVV" en het betreffende bedrag. Ten onrechte, want zij zijn geen lid van de TVL. Als in december 1991 de rechter het besluit van de TVL vernietigt, wordt er in de Texelse Courant van 24 december 1991 weer een onwaarheid gedebiteerd door het huidige TVL-bestuur, n.l. dat de bun galoweigenaren hun (gereduceerde) contributie afdragen via de verenigin gen van eigenaren. Kortom een keten van onwaarheden, waarmee het steeds weer lukt om de goedgelovigen onder ons om de tuin te leiden. Twee woorden blijken echter in het uitgebreide vocabualire van de heer Warnaar niet voor te komen, namelijk „Fair Play". In goed Nederlands ve- taald: eerlijk spel. Lex Walravens Breda Na een aarzelend begin stijgt de ani mo voor de Texeler dekbeddenrace, die op zaterdag 16 mei tijdens het 24-uurstoernooi van Texelse Boys wordt gehouden. De organisatie heeft nu ook bedden beschikbaar voor degenen die zin hebben om mee te doen, maar niet in staat zijn om een racebed te maken. Opgave en inlichtingen: Frans Hopman, tel. 15472. Enkele fanatieke Texelse sporters en knutselaars zijn de afgelopen weken aan de slag gegaan om een mobiel bed, vervaardigd uit een oude fiets, spiraal en matras, in elkaar te lassen. Dat was echter niet voldoende voor een groot deelnemersveld. De organi satie heeft nu met hulp van sloper Henk Witte door medewerkers van de Cebeco een tiental bedden laten fa briceren. Verwacht wordt dat er nu méér beddenracers aan de start ver schijnen. Hopelijk zó veel, dat er ver schillende manches kunnen worden gereden. Zowel voor de deelnemers (minder rondjes) als het publiek (meer afwisseling) wint de wedstrijd dan aan aantrekkelijkheid. Totaal neemt de beddenrace, die om 19.30 uur (na de voetbalwedstrijd Texelse Boys 1-Texel 1) begint, ongeveer een uur in beslag. De Texelse Wol Onder neming sponsort het prijzenpakket. Het winnende duo gaat naar huis met twee Texeler dekbedden. Voor de eerste drie, de grootste pechvogel en het origineelste duo zijn bekers be schikbaar en alle deelnemers krijgen een herinneringsvaantje Men hoeft niet perse over een groot uithou dingsvermogen te beschikken om te kunnen deelnemen. Van het duo duwt de één en stuurt de ander, maar tijdens de race mag regelmatig van positie worden gewisseld. Hier door hébben de deelnemers telkens even de tijd om weer op adem te ko men. De beddenrace is behalve een sportief evenement, ook een ludieke aangelegenheid. De organisatie re kent er dan ook op dat een aantal deelnemers vreemd uitgedost aan de start verschijnt. Teams van bedrijven zijn uiteraard welkom; reclameborden aan de racebedden zijn toegestaan. WELKOM WAAR DE WIMPEL WAPPERT Zo zou de EcoMare-windmolen worden gezien vanaf de Mokbaai, als het object op het zuidelijk havenhoofd wordt geplaatst. IMontagefotoFoto Nauta/Simon Smit) Texel was woensdag het ontmoe tingspunt van bijna vierhonderd volksdansers uit Noordhotland. On der auspiciën van de Stichting Wel zijn Ouderen Texel, werd onder grote belangsteiiing in sporthal Ons Ge noegen een dansdag voor ouderen gehouden. Om alle volksdansers tijdig op het eiland te krijgen had Teso zelfs extra personeel ingezet. In de sporthal was het een drukte van belang toen wet houder Tine Krijnen (welzijn) de ope ning van het dansfestijn verrichtte. De bezetting van de dansgroepen schommelde tussen de 12 en 35 mensen. Met muzikale begeleiding presenteerde elke groep zich door het uitvoeren van twee demonstratiedan- sen. Een afwisselend programma, waarin het publiek veel applaus gun de aan de Mixers uit Zwaag met hun „Swinging six", een dans uit Enge land. Opvallend was ook de „Ted Te- ton mountain stamp", een inzending Tijdens de vrijdag verreden wedstrij den op de wielerbaan was Jos Huis man in de B-poule iedereen de baas. Hij demarreerde na tien minuten en finishte met een halve ronde voor sprong. In de A-poule gingen Dirk en Jordi Vinke aan de haal en bouwden met z'n tweeën een ruime voorsprong op. In de laatste ronden werd Dirk Vinke door zoon Jordi uit het wiel gereden. Bij de jeugd was ook veel strijd. Bij de A-jeugd won Robert Huisman en bij de B-jeugd Hans Zijm. In de ko mende maand zijn er twee wijzigin gen in het programma. De tijdrit van 29 mei is verplaatst naar 15 mei en de koppeltijdrit van 15 mei gaat naar 29 mei. Uitslagen: A-jeugd: 1. Robert Huisman; 2. Tijmen de Wijn; 3. Ivo Witte. B-jeugd: 1. Hans Zijm; 2. Dirk Domhof; 3. D. Goënga; 4. Jelle Vonk. Senioren: A-poule: 1. Jordi Vinke; 2. Dirk Vinke; 3. Thijs de Boër; 4. Jeroen de Graaf; 5. Jac Betsema; 6. Edwin Verstraten. B-poule: 1. Jos Juisman; 2. Daniël Wichers; 3. Douwe Dros; 4. Martin Visser; 5. Rinus Kooger; 6. Wil Braam. In de eilandcompetitie basketball wordt dinsdagavond 12 mei een in haalwedstrijd tussen Vespertina en Sportshop gespeeld. Het resultaat is vooral belangrijk voor het team van Sportshop, dat bij winst de vierde plaats verovert en dan kan deelne men aan de play-offs. Deze wedstrij den, die in de tweede helft van mei worden gehouden, bepalen wie op 29 mei Texels kampioen basketball wordt. De arbitrage van de beslissen de match op 12 mei tussen Vesperti na en Sportshop is in handen van Datamarkt. van Callantsoog. Maar ook de Texelse bijdrage, de Zweedse dans „Val Mig non" uitgevoerd door een groep van 35 dansers, mag niet onvermeld blij ven. In eigen huis oogstten ze veel waardering. De dansact betekende de kroon op het werk van de docenten van „Meer bewegen voor ouderen" die de enthousiaste volksdansers tweemaal in de week in de Buureton begeleiden. Vrije dans De demonstraties werden onderbro ken door vrije dansen, waarbij alle volksdansers, onder aanvoering van docenten Betsie Verhoeven en Boukje Drijver tegelijk de dansvloer opgin gen. De organisatie sloot de dag voortijdig af, om de AOT gelegenheid te geven de dansers op tijd naar de veerhaven te brengen. Organisatrice Betsie Verhoeven is uiterst tevreden over het verloop van het dansspektakel. „Aan de dag gin gen dan ook maanden van voorberei ding vooraf." Volgens de docente, die na afloop werd beloond met bloe men, krijgt de bijeenkomst volgend jaar zeker een vervolg. „Maar dan in Schagen." Het jongensteam hoogste klassen van o.s.g. De Hogeberg heeft het schoolvoetbalkampioenschap van Den Helder en omstreken gewonnen. Maandag maakte het debuterende Texelse team grote indruk door de oudere spelers van het grote Noorder Hooft College met 7-1 te kloppen. In de finale dinsdag versloegen de ta lentvolle Texelaars tegenstander Joco 1 met 2-0. Jeugd Casino kampioen zaalvoetbal competitie Bloemen voor de jeugdzaalvoetballers van Casino. Zowel het eerste als het derde juniorenteam wist kampioen te worden. Casino 3 sleepte in sporthal Ons Genoegen het kampioenschap in de tweede klasse in de wacht. „De spelertjes, waaronder drie meisjes, vormen een hechte club. In een jaar tijd hebben ze zich ontwikkeld tot vaardige spelers, die wat aan elkaar hebben", aldus een apetrotse coach Cees Hin. Jammer vindt hij hét dat de competitie slechts drie teams telt. Hin: „Spelers uit de buitendorpen kampen met vervoersproblemen." Op de foto staan v.l.n.r. Arianne van der Wal, Wilbert Loef, Rody Westerlaken, Michelle Kuiper en Koen van der Slik- ke. Gehurkt: Cees Hin, Robert Hin, Linda Smit, Lucas Witte en Johan Hin. Casino 7 bezat dit seizoen de duidelijk sterkste formatie. Met Sjoerd Siebenga hebben ze zelfs de keeper van de Noordhollandse selec tie in de gelederen. Het team bestaat verder uit (staand v.l.n.r.) Coen Tim mer, Joris Schrama, Fedor Eelman, Sjoerd Siebenga en coach Henk Pen- nings. Gehurkt: Henk Pennings jr., Bram Kuip, Peter Jan van der Slikke en Menno Siebenga. Casino 1 IFoto Frans Hopman 1Foto Gerard Tim.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5