COR VAN 5A ROTONDE „Huisaannemer" startte Komfort Plus-kamperen KORT TEXELS Drankrijder Uitwijkmanoeuvre Nieuw boek Wiedijk Zomeravondconcert Mini-rotonde Reactie op Costa Texel Weer zomerverkoping NH kerk Cocksdorp Mannenkoor-CD maakt indruk Geslaagd SOU PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 30 JUNI „j Ook andere bedrijven, waaronder uit gesproken specialisten op dit terrein, konden een aanbieding doen. De keus viel toch op Meyert, niet alleen omdat men in hem bij voorbaat ver trouwen had maar vooral omdat zijn plan er zeer aantrekkelijk uitzag. Fei telijk te laat stapte De Krim naar de gemeente om via een artikel 19-procedure de bouwvergunning te krijgen, maar mede dank zij de mede werking die er ook van die kant was, lukte het allemaal net. Naast Meyert Boon was ook het bedrijf Seisner uit Zaandam bij de realisering betrokken, alsmede de Texelse bedrijven Jan Graaf, Veltkamp, CVI, VEM en Texel B.V. Een inwoner van De Waal ontsnapte eind vorige week tenauwernood aan een zware autobotsing. Toen hij met zijn auto op de Waalderweg stilstond om de Bomendiek in te'slaan, kwam achter hem een andere auto aanrij den. De bestuurder van die auto moest hard remmen om de Waalder te ontwijken. Dat lukte op het nip- VERVOLG VAN PAGINA 1 PvdA-voorzitter Felix Rottenberg heeft vrijdagochtend in Amsterdam het eerste exemplaar gekregen van het boek „In vuur en vlam!", dat me de is geschreven door de voormalige Texelse geschiedenisleraar Hein Wie- dijk. Het boek gaat over Wim Tho massen, één van de drijvende krachten achter de partij. Enkele ja ren geleden maakte Wiedijk, die in middels niet meer op het eiland woont en werkt, een studie van de vroegere PvdA-voorman Koos Vorrink. Het proefschrift, waarop hij tot doc tor in de geschiedenis promoveerde, werd toen uitgegeven als boek. Muziekvereniging en drumband Excel sior geven woensdag vanaf 19.30 uur een zomeravondconcert bij de bejaar denwoningen „Strendertuus" in Oosterend. Voorafgaand zal de drum band een korte rondgang maken door het centrum van het dorp. Op de Plevierstraat werd zaterdag nacht een 24-jarige Groninger aange houden, die met teveel drank op achter het stuur zat. Hij kreeg een proces verbaal en een rijverbod van drie uur. cie, die hiervoor dan ook hartelijk werd bedankt. Op het investe ringsprogramma prijken dit jaar nog Zuid-Eierland en de Redoute. Hoog op het verlanglijstje staat nog de ver betering van de afslag naar het vlieg veld op de Postweg. Alle subsidiepotjes zijn leeg, maar b en w hebben de hoop nog niet opgegeven: „Misschien dat we de plaats inne men van gemeenten die hun plannen niet uitvoeren." Dertig dagen De mini-rotonde is de eerste op Texel met een functie voor de verkeersvei ligheid. Het al jaren bestaande rondje onderaan de Badweg bij de entree van camping Kogerstrand fungeert voornamelijk als keerpunt. Hoofdaan nemer De Vries van der Wiel had voor de aanleg slechts dertig werkda gen ter beschikking. Na de aanbeste ding op 24 april werd op 5 mei begonnen. Met de oplevering vrijdag middag moest alleen het voetpad aan de westzijde van de Nieuwlanderweg nog worden betegeld, een klus die deze week wordt geklaard. Plan en directie waren in handen van de af deling civiele techniek van gemeente werken. Stank De officiële opening leek even te worden verstoord door een agrariër met een mesttankwagen, die vlak voor de plechtigheid hevig morsend het verkeersplein passeerde. „Stank pertje. De achteropkomende auto scheerde rakelings langs de V maar kwam vervolgens aan d kant van de weg in aanraking mei enkele verkeersborden. Tot verbazi van de man uit De Waal reed deo bekende automobilist zonder te s! pen door. De' Waalder deed vervolgens aangifte bij de Texelse politie. voor dank?", vroeg'wethouder Terpstra zich af. Het leek op eeii| testactie, maar de betreffende bo^ Thijs van Exel, verontschuldigden toen hij even later weer langste „Ik baal er verschrikkelijk van, dit was absoluut niet de bedoeling, 'f Thuis had ik de wagen nog g leerd, maar de klep is onderweg open getrild. Als het nodig is, sput|^ er straks wel een tank met v overheen", aldus Van Exel. Voord? schrik kreeg hij een glas champagi fa aangeboden, dat hij gretig leegdtol Zoals eerder in deze krant t meld, blijft de mini-rotonde naamloos. Onbekenden, vermo? delijk buurtbewoners, dachten daar anders over en plaatsten rige week een bord met het op schrift „Cor van Santen rotonde „Ik denk dat een echte timmet man hier de hand in heeft geha Maar wie het gemaakt heeft, geen idee", aldus de 78-jarige Van Santen vrijdagmiddag. Hi) woont al zijn hele leven in dec recte nabijheid van de kruising Eerst op Hofstede Hoogvliet a< de Nieuwlanderweg, waar nu dochter Trinette en haar man Kees Hin wonen, later in een huisje aan de Ruigendijk. Van Santen weet nog goed dat de kruising vroeger een driehoekje was met een slootje, een tuinv. en een paardenpad. Een heeh. schil met het nieuwe ver keersplein. „Ik vind de rotonde wel mooi", zegt Van Santen. „Maar ik vrees dat het er ook gevaarlijker op wordt." t iar me Bei Geachte heer De Weijer, Naar aanleiding van uw ingezonden stuk „Costa Texel" in de Texelse Courant van vrijdag 12 juni 1992 wil de ik u vragen of u ooit tijdens de krokusvakantie in het Sauerland ge weest? Schijnbaar niet! Wat u daar tegenkomt is ongeveer hetzelfde als wat u op Texel beleeft. Maar dan zijn het Nederlanders die het Sauerland bevolken en wat doen de hoteliers en zakenmensen? Zij spreken Nederlands en waarom? Ook zij proberen het hun gasten zo aangenaam mogelijk te maken. Er zijn reeds „verboden bordjes" in het Nederlands aan te treffen. Uit uw bericht verneem ik dat u Texel het liefst wilt overlaten aan de Tesse- laars. Maar waarvan leven die dèn? Van de schapen en de koeien? Kom nou! Als Nederlandse, woonachtig in Duitsland en met mijn Duitse man eigenaar van een bungalow op Texel, leven wij toch mee met het leven op Texel (wij zijn geabonneerd op de Texelse Courant). Tot die 79 niet- Texelaars van de heer Stam in „Het laatste woord" behoren ook wij. In de Texelse Courant van 13 sep tember 1990 heb ik reeds de vraag gesteld „Waar gaan wij naar toe?". Heeft u schijnbaar niet gelezen! Ook „Geknipt" in de bovenvermelde krant is door mijn toedoen en met behulp van de heer Stam ver schenen. U ziet dus dat niet alle investeerders op Texel alleen maar poen willen zien. Neem eens de moeite en spreek eens met die mensen (niet alleen Ne derlanders) die Texel niet alleen zien als winstproject of geldbelegging, maar die er zijn om de natuur of om er hun levensavond door te brengen. Dit moest ik even kwijt. J.G. Dezer-Robers Essen Oosterend Geslaagd Karin Keijser-Daalder uit De Cocks- dorp heeft in Nieuwegein het diploma sportmasseur van het Genootschap voor Sportmassage gehaald. Ze start een praktijk aan huis. Yvette Nichols heeft het diploma van de Middelbare Textiel Handelsschool in Enschede behaald. In de Nederlands hervormde kerk van De Cocksdorp wordt vanaf heden el ke dinsdag weer een verkoping ge houden. De dames van de zusterkring bieden weer vele soorten kleding, kleedjes, poppen en ander zelf gemaakt handwerk te koop aan. Zaterdag presenteerde het Texels Christelijk Mannenkoor zijn compact-disc in de Hervormde kerk van oosterend. Voorzitter Dirk van Tatenhove overhandigde de eerste exemplaren aan diri gent Marden de Visser, organist Piet Krayma (foto), Marijke Snij ders van de meewerkende mu ziekvereniging Excelsior en Coby Schotanus van Radio Texel. Te verwachten is dat laatstge noemde veel nummers van de CD zal moeten draaien in het door haar gepresenteerde ver- zoekplatenprogramma „Onder de toren" dat vooral in Oosterend veel trouwe luisteraars heeft. Waarschijnlijk zal de CD (of het Drumband en muziekvereniging Excelsior geven een zomeravond concert bij de bejaardenwoningen „Strender tuus", aanvang 19.30 uur. Donderdag 2 juli Om 14.00 uur gaat bij De Schuil hut in De Koog een kerkentocht via de Zuidelijke route van start. Wie geen auto heeft kan meestal wel meerijden met een ander. Di. 30 09.05 en 21.24 Wo. 1 10.06 en 22.36 Do. 2 10.55 en 23.14 Vr. 3 11.24 Za. 4 00.1 5 en 12.15 Zo. 5 00.55 en 13.05 Ma. 6 01.15 en 13.34 Di. 7 01.57 en 14.14-i Aan het strand is het ongeveer eenuu eerder hoog water. De zon komt 5 juli op om 05.25 uur en gaat onder om 22.01 uur. 7 juli eerste kwartier; 2 juli springtij. Dinsdag 30 juni Tot 16.00 uur houdt de Joost Dourleinkazerne open dag. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur „Freejack". Musica Texla onder leiding van Bernhard Teilegen geeft in de R.K. kerk van De Koog een zo meravondconcert, aanvang 20.15 uur. Toegang gratis. Woensdag 1 juli Bij De Schuilhut in De Koog start om 14.00 uur een kerkentocht via de Noordelijke route. Wie geen auto heeft kan bij een an der instappen. In Cinema Texel draait om 15.00 uur „Asterix en de knallende ke tel" en om 19.00 en 21.15 uur „Freejack". In Den Hoorn wordt de eerste „Hoornder Donderdag" van dit seizoen gehouden. Vanaf 16,00 uur kramenmarkt en om 19.3q uur kampioenschap schapen scheren en schapen melken. In Cinema Texel draait om 19.Q5 en 21.15 uur „Freejack". •ui Vrijdag 3 juli 0 Van 19.00 tot 21.00 uur houdt kleindierensportvereniging Kote* receptie (in het eigen gebouw i, De Mars) ter gelegenheid van b= 50-jarig bestaan. Het Koninklijk Texels Fanfare vn geeft in de Zeemanskerk te Ou !tj, deschild een zondagavondcon- W( eert, aanvang 19.30 uur. u brt De dorpscommissie Oosterend houdt jaarvergadering in De Bijenkorf; 20.00 uur. Let ook op de agenda in de Va kantiekrant die vrijdag bij de Texelse Courant was ingesloten Hoogwater Oudeschild Meyert Boon (rechts) neemt van Martin Warnaar de pleeborstel plus foto in ontvangst. Op de achtergrond de sanitaire unit met het onthul debord. IFo'° Ha"y de G,aa" Boon mag dan als huisaannemer van De Krim worden beschouwd omdat hij de meeste gebouwen die daar staan tot stand heeft gebracht, het was niet vanzelfsprekend dat hij ook de sanitaire units mocht bouwen. „Huisaannemer" Meyert Boon gaf vrijdagavond het officiële startsein van het „Komfort Plus"-kamperen in vakantiecentrum De Krim. Hij deed dat door met een pleeborstel een bord op een der sanitaire huisjes schoon te maken, waardoor een tekst werd onthuld. Uit handen van Krim-directeur Martin Warnaar kreeg hij de pleeborstel na afloop cadeau alsmede een ingelijste foto van een aantal sanitaire huisjes. De Krim had voor de plechtigheid een flinke schare mensen uitgeno digd, want het Komfort Plus kamperen betekent een nieuwe vorm van kamperen, waarmee De Krim voorop loopt. Het heeft wel een paar centen gekost. De 94 kampeerplaat sen met zo'n sanitaire unit betekenen een investering van driekwart miljoen gulden. Meyert Boon kan met recht de vader van deze sanitaire units worden ge noemd. Maar ook het aandeel van ar chitect Jan Noordman uit 's-Hertogenbosch die het van buiten klein lijkende, maar van binnen_yver- bluffend ruime huisje zijn definitieve vorm gaf, werd vrijdag gememoreerd. „Hij opende mijn ogen", zei Meyert, die 3,5 jaar geleden met de architect in gesprek kwam toen hij hem toeval lig in het postagentschap van De Cocksdorp tegen het lijf liep. cassetteoanoje met dezelfde 19 nummers) zijn weg naar het pu bliek snel vinden, want de kwali teit is opvallend goed. Dat geldt niet alleen voor de techniek van de opname maar ook voor de smetteloze vertolking door koor en orkest van de aangenaam in het gehoor liggende werken. Kon men bij eerdere platen die het koor maakte nog horen dat ama teurs aan het werk waren, nu kan zonder voorbehoud worden gesproken van een professionele prestatie. Degenen die de presen tatie bijwoonden konden zich. daarvan direct overtuigen want de hele plaat (bijna een uur lang) werd gedraaid en bij het verlaten van de kerk kon men direct tot aankoop overgaan. Het mannen koor heeft 750 cd's en 250 bandjes laten maken, die respec tievelijk f37,50 en f32,50 per Stuk kOSten. (Foto Harry de Graaf). Ook in het gebouw naast de kerk aan de Kikkertstraat vindt de verko ping plaats. Uiteraard is voor de be zoekers weer koffie, thee, limonade en koek verkrijgbaar. De opbrengst is voor het onderhoud van de pas ge restaureerde kerk. Tevens bestaat de mogelijkheid de kerk te bezichtigen. De verkopingen zijn tot en met eind augustus op dinsdagen van 11.00 tot 17.00 uur. Kerkrestauratie. In de reportage over de restauratie van de Ned. Her vormde kerk van De Cocksdorp in de vorige krant is een hinderlijke fout geslopen. De juiste vermelding is dat het werk mede werd begeleid door Lex Annema van Architectenburo Jan Visser/Texel. Correctie. In de krant van vrijdag stond dat Dik Haker ter gelegenheid van zijn koninklijke onderscheiding een muzikale hulde kreeg van het Kon. Texels fanfare. Dat was onjuist want de hulde werd gebracht door „Excelsior" uit Oosterend. Marieke Smit slaagde in Haarlem voor het vakbekwaamheidsdiploma dames en heren kappen. Ze volgde de 3-jarige opleiding bij het Kenne- merpoort College en werkt bij kapsa lon Corinne in Oudeschild. Aan het Agrarisch Opleidingscentrum Alkmaar slaagden Leendert Bou thoorn uit Den Hoorn en André Bak ker uit Oosterend. Rick Grisnigt uit Den Burg behaalde het diploma autotechniek aan het Apeldoorns College. Cor van Santen woont al zijn hele leven in de buurt van de kruising. Anonieme kennissen vonden dat de naamloze mini-rotonde daar of hem vernoemd moet worden en plaatsten een bord, dat echter snel weer werd verwijderd.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2