jlende Vaals-Texel lostte liters vocht HELP HELPEN GIRO 6868 i ixelse mariniers 'innen Alarm Trophy Peuterspeelzaal Succesvol weekend Texelse ruiters en voltigeurs Welsh merrie jeugdkampioen „SDAG 30 JUNI 1992 ÏJw^nan en Martin van Daalen (r.) maakten deel uit van het Dourleinkazerneteam 'ageerde trofee behaalde. «nteam van de Joost Dourleinka- iai) me, bestaande uit Aad van Gils, zi) Hem Heuvelman, Martin van Daa- nen Erik Beemsterboer, heeft vori- in Den Helder de Alarm !Phy gewonnen. Alarm Trophy is een wedstrijd w i3'in het aankomt op het vakman van de deelnemers. Met vier schillende boottypen moet een be id parcours worden afgelegd. Waf moet worden berekend hoe '9 men over de tocht denkt te wien hoe laat men bij een bepaal- wei is. De moeilijkheid zit 'm erin 'onderweg de gashendel niet Kr mag worden aangeraakt en dat 'nemers niet van de koers mogen nn om tijd te winnen. waarmee de Alarm Trophy 9evaren waren een schouw, rubberboot (LCRM), een rubber boot met polyester kiel (rib) en een snelle Richard Raider. Zes teams de den mee aan de wedstrijd. Behalve de Joost Dourleinkazerne waren er afvaardigingen van de MBK, de Rijkspolitie te water, the Royal Mari nes in Poole en Plymouth en een team van Engelse reservisten. Dinsdag werd geoefend door de deel nemers, waarna woensdag de strijd begon. Donderdag werden wegens de golfslag de parcoursen met de rai der afgelast. Het team van de Dour leinkazerne had die boot echter al gehad, maar dat resultaat telde dus niet mee in het eindklassement. De „Texelse" mariniers wisten hun vaar- tijd het beste in overeenstemming te brengen met hun berekeningen. Zij namen de beker over van the Royal Marines uit Plymouth. In die plaats wordt volgend jaar de wedstrijd ge houden. Wegens de wisselende plaatsingen van de mariniers is het niet zeker dat volgend jaar hetzelfde team wordt uitgezonden. Iinigmaal maakte ik de afgelopen ,gn voor de krant een foto van de Idiging van de stoere toerrijders j weer eens op één dag van Vaals Texel waren gefietst. Zondag is ik zélf één van de dertien lï ijtarte èn gefinishte fietsfanaten, tide me ook een beetje „held" en teerde bij de eindstreep in de woesstraat voor collega Harry. j f tiende Vaals-Texel had een voor- tfdig verloop: de pech bleef be- At tot twee lekke banden en een woken remgreep. Op de fiets viel afstand zou uitpakken was de vraag. Mede dankzij de gunstige weersom standigheden bleek het echter moge lijk de 350 km lange tocht te rijden met niet meer dan twee maanden serieuze oefening. Om Vaals-Texel nu af te schilderen als een peuleschillet je gaat echter te ver. Een schurend zitvlak, knellende schoenen, blaren op de handen, een opspelende maag en andere kleine ir ritaties kunnen de tocht tot een ware martelgang maken. Gelukkig is er tel- De bidons werden onderweg herhaaldelijk bijgevuld. kens de begeleidingswagen van Kees Ran en Leen van Elk, die op onver wachte plaatsen staan opgesteld en ons weer van de broodnodige moti vatie voorzien. Water, broodjes, ener- gierepen, technische hulp, adviezen en effe gezellig kletsen, zo kan je er weer zeker vijftig kilometer tegen. Onderweg is het eveneens gezellig. Er wordt niet met eën vaste koppel- genoot gefietst, maar telkens afge wisseld. Zo leer je elkaar nog eens kennen. Naarmate de dag vordert, worden de praatjes minder. Ook een vorm Van zuinig omgaan met je ener gie. Vaals-Texel is voor de deelnemers geen dag maar een weekend. Vrijdag fietsen en tassen inleveren bij Ran, zaterdagochtend met de boot van achten naar de overkant. Pas na 5% uur arriveren we op camping Schoonbron in Schin op Geul, tien ki lometer van Vaals. Twee trekkershut ten en twee caravans staan voor ons klaar. De prachtige omgeving is een uitdaging voor de ware toerfietsers. We klimmen dus op de fiets, maar hitte wel mee, al werden bij de mstops vele liters water ingesla- 'f is rijders van het eerste uur, Gijs teen en Dik Haker, haakten te elf- m af voor de jubileumtocht van eclub Taxi 12000. Jansen was ge- Moor griep, Haker was het in de jpchoten na zijn mooie, maar mende afscheidsfeest met ko- Ift zilver afgelopen donderdag, kwant beide routiniers hadden Èiïeeduizend kilometer in de be vitten ter voorbereiding van iMexel. Méér dan de meeste an- 3 ndeelnemers, van wie sommigen "sens de helft trainden. Arjen torst bijvoorbeeld was wegens N rqelmatig werk en een nieuw va- - schap niet in de gelegenheid om i en lang te fietsen. Hij deed zo omogelijk mee aan de gezamenlij- toiningsritten op dinsdag- en 07 rijerdagavond, maar fietste nooit 1 dan 65 km. Toch bleef hij zon- o uitstekend mee peda leren. Zelf i7. eik drie tochten van 150 km ach- tie kiezen, maar hoe de dubbele HET NEDERLANDSE RODE KRUIS DER HAAG OF HET BAilK/'GIROnumniER VAN UUI PLAATSELIJKE AFDELMG Texel, 28 juni 1992 Een zonnestraal schijnt door 't raam, maar op dit papier daar blinkt een traan. Want van binnen voelen wij ons koud en kil. We zullen je missen. Lieve Wil! Rotterdam: Jan en Sylvia Jan, Aad en Yvonne Den Burg: Vader en Jellie Toch nog onverwacht hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze collega Wil Wassenaar We verliezen in Wil een zeer gewaardeerde en betrouwbare vriend. We wensen Ingrid en de kinderen veel sterkte om dit verlies te dragen. Rust zacht. Je collega's van Cavo Latuco Texel Met diep leedwezen stellen wij u in kennis van het overlijden van onze medewerker op het kantoor te Den Burg, de heer W. Wassenaar De heer Wassenaar heeft zich gedurende 18 jaar met enthousiasme en grote werklust inge zet voor onze coöperatie. Wij zullen hem node missen. Wij wensen mevrouw Wassenaar en haar kin deren de kracht toe dit grote verlies te dragen. Directie, bestuur en raad van commissarissen Cavo - Latuco Utrecht, 29 juni 1992 Wegens familieomstandigheden zal het gouden huwelijksfeest van Kees de Graaf en Marie de Graaf-Kager op donderdag 2 juli niet plaatsvinden. De laatste maanden van zijn leven waren moeilijk. Toch probeerde hij van het leven te genieten zolang hij kon. Wij zullen zijn warmte en liefde missen. Hiermede geven wij u kennis dat na een moedig gedragen ziekte van ons is heenge gaan mijn lieve man, en onze zorgzame vader Wilke Wassenaar echtgenoot van Ingrid Wassenaar-Rosema op de leeftijd van 52 jaar. Ingrid Wassenaar-Rosema Yvonne en Dolf Wil en Desiré Texel, 28 juni 1992 Wagemakerstraat 13, 1791 EJ Den Burg. Wilke is opgebaard in het uitvaartcentrum „Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren donderdag 2 juli van 13.30 tot 14.30 uur in het uitvaartcen trum, waarna de begrafenis om 14.45 uur op de Oudeschilder begraafplaats zal plaats vinden. op 28 juni 1992 Vera Jane Wij noemen haar Vera Emile Seegers Linda Heerschap Bernhardlaan 85 1791 XC Den Burg Tel. 14571 Moeder en kind rusten van 13.00 t/m 15.00 u. Graag even bellen. 26 juni 1992 Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Barry Jaap en Leny Boersen Monique Heemskerckstraat 4 1792 AB Oudeschild Tel. 02220-15485 TEXELSE COURANT PAGINA 3 beheersen ons: slechts 40 km inclu sief Vaalserberg en vlaai in Epen. Het vakantiegevoel is inmiddels opgeko men: op het terras bij het camping zwembad nemen we het ervan. Som migen schromen niet om een paar glazen bier te verorberen. Je zou ook haast vergeten dat de volgende dag Vaals-Texel op het programma staat. In Gulpen, enkele kilometers verde rop, worden de magen gevuld in de plaatselijke Chinees. Twee uur 's nachts rinkelt de onver biddelijke re is wekker. Aankleden, kof fie zetten, ontbijten, spullen inladen. Het laatste gebeurt te laat, zodat we van start gaan met een vertraging van twintig minuten. De achterstand op het schema loopt in de eerste uren verder op. Ook na tien jaar blijkt het moeilijk om in het donker meteen de goede weg te vinden in Limburg. We rijden op de snelweg, veilig ver lichting op de fiets en de volgauto achter ons in de auto. Dat levert bij na nog een aanrijding op. Geen fiet ser merkt iets, maar Kees en Leen slaat de schrik om het hart als een auto hen van achteren snel nadert. Pas op het laatste moment heeft de bestuurder in de gaten wat er voor hem rijdt en remt hard. Van schrik blijft hij lang achter onze volgauto hangen en passeert het peloton dan luid toeterend. Wij zwaaien vrolijk te rug. We snijden een stukje af door België en houden koffiepauze in Helmond, waar de lange broeken en jacks uit gaan. Het lijkt enorm op te schieten, want we zijn alweer in Brabant. Dat valt echter tegen. Pas rond het mid daguur zijn we die provincie door als we bij het pontje bij Tiel arriveren. Mecanicien Kees Ran repareert daar de kapotte remgreep van Arjen Bar- horst, die de laatste kilometers met één hand moest sturen en remmen. In Brabant waren we de volgauto eni ge tijd kwijt. Achteraf bleek dat we een kilometer of twaalf hadden om gereden. De leiders van het peloton netje, Jan Zijm en Dirk Bakker, beseffen dat er tijd ingehaald moet worden en „leggen de zweep er over". In het snikhete midden des Wij rusten van 13.00 tot 15.30 uur. Wij zijn getrouwd op 26 juni. Ron Kikkert en Bianca van Tillo Geuzenhof 7 4664 BX Lepelstraat Brabant Op 27 juni 1992 zijn wij op Texel verloofd. Ivonne en Hugo Teruggekomen uit het zonnige zuiden willen wij iedereen, die van onze trouwdag een voor ons heel speciale dag heeft gemaakt, heel hartelijk danken voor alle cadeaus, kaarten, bloe men, planten etc. Het was overweldigend. Riemke en Jan-Willem Leendert Boon-de Vries Hartelijk dank voor uw bezoek, belangstelling, de kaarten en bloemen ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. A. Vonk-Janssen Eind goed, al goed. Feestelijke ontvangst bij de finish in de Warmoesstraat. V.l.n.r. Guido Banda, Jan Nico van der Ploeg, Arjen Barhorst, Theo Takes, Ton Domhof, Jan Kooy, Marijke Stark, Jan Zijm, Frans Hopman, Barend Bakker, Maarten Dijker, Dirk Bakker en Sjaak Randsdorp. iFoto Harry de Graaf) lands is het afgelopen met zuinig rij den. Pas om half twee mogen we bij komen in café „In den houten klomp" in Soest. De uitbater komt eieren tekort voor alle uitsmijters die we bestellen. heeft dan, na een voorbeeldig gere den tocht, inmiddels last van kramp- jes maar hij bijt door tot de veerhaven. Dirk Bakker toont zijn on verslijtbaarheid door in de laatste ki lometer iedereen eruit te sprinten. Terug op Texel volgt de echte ontla ding met een feestelijk welkom in de Warmoesstraat en in de garage van de glunderende sponsor. F.H. De weg zoeken in het pikkedonker onder aanvoering van de twee routiniers. iFoto Frans Hopman) Het bordje van de provincie Noord holland komt verraderlijk snel in beeld. We zitten dan nog maar in het Gooi en hebben nog vele uren voor de boeg. De passage van Amsterdam valt mee: geen tramrails, want we gaan keurig langs de stad. De laatste honderd kilometer zijn aangebroken. Vanaf Purmerend gaat het gesmeerd, mede dankzij de iets frissere wind in ons eigen Noordhollandse land. Ove rigens blaast hij niet uit het zuid-, maar noordoosten. Langs de Vecht fietsten we voor het eerst tegenwind, en het laatste stuk langs het Noord- hollands kanaal weer. Theo Takes Granaten gevonden Op het strand bij paal 8 werden don derdag en vrijdag vier granaten ge vonden. De vinders waarschuwden de politie. Die zorgde dat de projec tielen op een veilige plaats zijn ver borgen totdat ze door de Duik- en Demonteergroep van de marine on schadelijk worden gemaakt. Voor peuterspeelzaal „Spelemaer" in d'ouwe Ulo te Den Burg kunnen weer kinderen tussen 2 en 4 jaar worden aangemeld. De speelzaal is elke morgen geopend van 8.45 tot 11.45 uur en op maandag, dinsdag en donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. „Spelemaer" is, net als de andere peuterspeelzalen en de kinderdagop- vang aangesloten bij de Stichting Kindercentra Texel. Wie inlichtingen wil hebben of een kind wil aanmel den kan binnenlopen tijdens opening suren of bellen naar 14995. Op de zaterdag in Ermelo gehouden Eerste Nationale Voltigedag heeft de Texelse groep Zara Voltige een vijfde plaats veroverd in de categorie E viertallen. Merel Moens, llonka Gmelich, Evelien Pijlman en Sarah Westerlaken behaal- De Welsh Cob merrie Cobtains' De sert Queen van Aad van Heerwaar den is zaterdag tijdens een keuring in De Meern jeugdkampioen geworden. Ze behaalde tevens een eerste pre mie in de rubriek voor één en tweeja rige merries en wordt afgevaardigd naar de centrale keuring die op 29 augustus in Kootwijk is. De Texelse voltigeurs hadden een succesvol debuut aan de overkant. (Foto Nisheeta Barnard) den met de 13-jarige Fjordenmerrie Zara onder leiding van Nisheeta Bar nard gemiddeld 2,5 punten per on derdeel. De Texelse voltigeurs voerden vijf verplichte figuren uit in galop, ge volgd door een vrije kür in stap. De wedstrijd was voor de jonge voltige- groep het eerste overkantse op treden. Vrijdag deden enkele Texelse ruiters mee aan een avondwedstrijd in Den Helder. In de L-dressuur werden winstpunten behaald door Dorothé Koorn met Amora en Lieneke Roeper met Pepper (5e prijs). Eerste prijzen waren er voor Petra Jonker met de ruin Favoriet in de klasse M dressuur een winstpunt) en Tessa de Graaff met Davy in de klasse Z. Deze laatste combinatie startte zondag ook tijdens een NBVR-wedstrijd in Waar land. Daar werd een derde plaats met 184 punten (een winstpunt) behaald.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3