Mariniers trekken onderden bezoekers pectaculaire shows eso-stuurlieden «alen nieuw diploma Diefstallen Texelstroom gaat komende week weg Vernielingen Voorspeeluur Automaat-geld weggenomen 3 JULI 1992 atsaL - voor een rondvaart met een LCRM was enorm Graattl TEXELSE COURANT PAGINA 3 Gein, SIS k IA ou weet ik het zeker. Ik word la- ook marinier." Zeer gedecideerd een 9-jarige bezoeker van de en dag van de Joost Dourleinka- 'tio^rne deze uitspraak tegen zijn moe- Hij was niet de enige die onder indruk raakte van de spectaculai- shows van de mariniers. Meer 1500 belangstellenden brachten dag een bezoekje aan het amfi- tekes ch oefenkamp, id, Sc 3ad!; it warme weer en de doordeweek- worc dag, net voor de Helderse vlootda- af 18 n, deed de organisatoren t/ankelijk het ergste vrezen. „Ik chtnog: straks hebben we alles op uw gezet voor anderhalve man en .npaardekop. Maar we stonden ons [gin het pak te hijsen toen, een Ifuurvoor de officiële opening, de nieuwsgierigen zich al aan- n", aldus kapitein De Vries, or het Marine Bewakings Korps II werd het parkeren op het Mol- rkuitstekend begeleid. Een bus voor vervoer naar de kazerne. Éwerd echter ook gebruik ge eft van een andere wijze om het rate bereiken: met een landings die van en naar het haventerrein Horntje voer. Zandstralen ïarinehelikopter van het type is een imposante machine en bekijks. Toen de motoren op ren werden gebracht om op te gen voor de eerste van vele de- (istraties, stak menigeen de vin- fs in zijn oren. Die verhuisden s literal gauw naar de ogen, want Kc(i wentelende rotorbladen deden (ken stof opwaaien die het publiek mpleet zandstraalden. Eenmaal in lucht was het leed geleden en ïden enkele spectaculaire staaltjes alt Set ck=: jen aatï n oti ichtt gen kapiteins en stuurlieden van dei hebben het middelbaar zeevaart - loma „Schipper-Machinist Beperkt t 15,0 fkgebied" in de wacht gesleept, irlanoi afgelopen maanden volgden ze men met hun collega's van Rederij aksen (Vlieland/Terschelling) een aciale cursus aan de zeevaart- Abel Tasman in Delfzijl. De ,g 7jj leiding was nodig met het oog op hogere eisen die gesteld worden a het besturen van veerboten op Wadden en in Zeeland. Opmerke- was dat geen der „leerlingen" lies had overgeslagen. Deze ijver am tot uiting in het grote aantal |e cijfers. Van Teso slaagden S.M. ®laar, D.J. Bakker, H.J. Boon, S. ersma, D. Kikstra, C. Kooiman, "Kooiman, A. Schaatsenberg en vertoond, waaronder een afdaling en een aanval die met veel geknal ge paard ging. Een luid applaus klonk ook op na de demonstraties met de rubberboten, die een soort carroussel op het water uitvoerden, en de landingsboot, die bijzonder manoeuvreerbaar is. Des kundig commentaar werd door de toehoorders op prijs gesteld. Geduldig namen de mariniers er de tijd voor allerhande vragen te beant woorden. Tijdens een rondleiding in het gloednieuwe hoofdgebouw werd de bezoekers een kijkje gegund ach ter de schermen van het kazernele ven. Tussen de middag vormde zich een lange rij wachtenden om een bordje met de beroemde nasi-hap te bemachtigen. Schoolkinderen De bemanning van rubberboten (LCRM) en landingsboten (LCA en LCVP) die rondvaarten verzorgde, kwam nauwelijks aan eten toe. De animo voor een tochtje door de gol ven was bij dit warme weer enorm. Met name groepen schoolkinderen stortten zich op de bootjes en ver maakten zich, tot tevredenheid van hun leerkrachten uitstekend onder begeleiding van de mariniers. Hoewel de open dag om 16.00 uur ten einde was, stroomden tot een half uur voor die tijd nog bezoekers toe. Velen besloten een dagje op het strand met een uurtje „mini- vlootdag". Toen de laatste bezoeker de poort verliet, keerde de rust in het kamp weer. Eén der organisatoren: „Nou ja, rust.... Nu een deel van de bemanning naar Cambodja is en we evengoed ons normale programma moeten draaien met daarnaast evene menten als vlootdagen, is van rust weinig sprake. Maar het is goed dat we de kennismaking met Texelaars en de overige belangstellenden weer eens hebben vernieuwd. We zijn tenslotte ook een beetje eilanders." Uit een auto, die was geparkeerd aan de Jan Reystraat, is vorige week een radio gestolen, deze behoorde toe aan een 27-jarige man uit Den Burg. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd het raam van een auto van een 27-jarige Duitser ingeslagen. De wa gen stond op het erf van een vakan tiewoning aan de Boodtlaan. Er wordt een radiocassetterecorder vermist. Dinsdagochtend vroeg zwaait Texel de laatste enkeldeks-veerboot vaar wel. Na het vertrek van de „Mars diep" begin deze maand, gaat nu ook de „Texelstroom" richting Malta. Eerst krijgt het 26 jaar oude schip nog een dokbeurt bij Shipdock in Amsterdam. Het onderwater-gedeelte wordt dan schoongemaakt en krijgt een nieuwe verflaag. De kosten hier van zijn voor de koper, Shore Consul tants Limited. De schoonmaakbeurt heeft als voordeel dat het schip min der weerstand ondervindt en dus een grotere snelheid kan bereiken, het geen op de afstand Amsterdam- Valletta veel reistijd scheelt. In Am sterdam vindt ook de officiële over dracht plaats. Vandaar dat Teso-personeel de enkeldekker dins dag van Texel naar de hoofdstad zal varen. Van hen blijft Jaap Broersma als adviseur bij de dokbeurt aanwe zig. Vrijdag 10 of zaterdag 11 juli ver trekt de „Texelstroom" naar Malta. Dan varen geen Texelaars mee. Net als de „Marsdiep" gaat de „Texelstroom" de lijndienst tussen Malta en het eiland Gözo onderhou den. Andere prijs. De compact disc die vorige week werd gepresenteerd door het Texels Christelijk mannenkoor kost f37,50 en de cassette met de zelfde opname f22,50. Zowel de cd als de cassette is te koop bij Bakker op de Groeneplaats in Den Burg, KI. Druif in de Kikkertstraat in De Cocks- dorp, K. Hayma aan de Sommeltjes- weg in De Waal, C. Groenhof in de Epelaan in De Koog en D. van Taten- hove aan de Verlorenkost in Oosterend. Postweg. Aannemersbedrijf Daalder was met ƒ129.600,- de laagste in schrijver voor de aanleg van een tweede snelheidsremmende slinger in de Postweg ter hoogte van Zuid Eier- land. Overige inschrijvers waren De Vries en Van de Wiel en KWS uit Heerhugowaard. De werkzaamheden zullen beginnen na het zomerseizoen en nemen ongeveer een maand in beslag. Zwaan. Eén van de jonge zwarte zwanen in de vijver aan de Elemert heeft een aanval van een meeuw niet overleefd. Het gerucht dat het dier door mishandeling om het leven is gekomen, is volgens Pierre de Kroon, die namens de gemeente toe zicht houdt, uit de lucht gegrepen. Granaat. Op het strand bij het Jan Ayeslag werd dinsdagmiddag een kleine gra naat aangetroffen. Het projectiel werd op een veilige plaats geborgen. Bestemmingsplan. Het ontwerp bestemmingsplan „Oosterend be schermd dorpsgezicht" heeft een maand ter inzage gelegen. Er zijn geen bezwaren ingediend. Het plan zal ter vaststelling in de vergadering van augustus aan de raad worden aangeboden. Geslaagd. Verwarring in Den Hoorn en omstre ken toen wij recentelijk meldden dat Dick Drijver een universitaire titel had bemachtigd. Het is echter oud- Hoornder Dirk J. Drijver die aan de Universiteit van Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen scheikun de, afstudeerrichting milieuchemie. Zes Duitse automobilisten hebben aangifte gedaan van vernieling aan hun auto. De wagens stonden allen op de Epelaan in De Koog. De vernie lingen variëren van ongebogen ruite- wissers en kentekenplaten tot krassen in de lak. Ook bleek een auto op de Ruyslaan bewerkt met een scherp voorwerp. Geslaagd Rob Bakker van Westergeest heeft het diploma behaald van de Agrari sche Hogeschool Larenstein te Velp. Zijn specialisatie is uitvoering weg en waterbouw. Aan de HEAO te Alkmaar slaagde André Moens uit Eierland voor het examen Commerciële Economie. Eddy Bakker uit Den Hoorn heeft het einddiploma van de HTS afdeling werktuigbouw behaald te Alkmaar. Aan het Alkwaardcollege, sector Eco nomie te Alkmaar heeft Diane Tim mer het MEAO-diploma bedrijfsadministratie gehaald. De Muziek- en Dansschool houdt donderdag voor de laatste keer dit seizoen een voorspeelavond. Het be gint om 19.15 uur. Dit keer komen zang en viool aan bod. ledereen is welkom, de toegang is gratis. Een 26-jarige Amsterdamse wilde vrijdagmorgen ƒ300,- uit een geldau tomaat halen. Haar pasje haalde ze uit het apparaat, maar ze vergat het geld mee te nemen. Na tien minuten kwam ze daar achter en spoedde zij zich terug naar de automaat. Het geld bleek echter verdwenen. De diefstal moet korte tijd nadat zij bij het apparaat was zijn gepleegd, omdat de automaat het geld weer in neemt als dit na dertig seconden niet uit de machine is gepakt. Vervuld van fijne herinneringen maar bedroefd haar heengaan, geven wij kennis dat lafl 9eheel onverwacht van ons is heengegaan :lseU mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Gerda Anna Arndt echtgenote van Albert de Zwart °P de leeftijd van 61 jaar. A. de Zwart Peter en Norma Renate Martina en Johan Roel Henk en Henny Katinka en kleinkinderen !e«l. 30 juni 1992 '"Welaan 53, 1791 VE Den Burg. crernatie heeft heden plaatsgevonden in 'crematorium te Schagen. Wie dit kleine mensje ziet, gelooft zijn eigen ogen niet, en zal moeten beamen, wonderen maak je nog altijd samen. Stephanie 2 juli 1992 Mijn papa en mama heten Nico en Ineke Bonne Schoudieck 21, 1791 WD Den Burg. Ineke en Stephanie rusten van 12.30 tot 15.30 uur. Voor bezoek liever eerst even 12757 bellen. Plotseling is van ons heengegaan onze lieve buurvrouw en tante Gerda de Zwart Paul en Lies Witte-de Zwart Jo en Bernd Peter Wij wensen Albert en de kinderen veel sterkte. Voor uw hartelijk en welgemeend bewijs van medeleven, getoond in de dagen na het overlijden van mijn lieve echtgenote, onze lieve moeder en oma MAGDALENA JOHANNA WESTENDORP - KOK betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: M. P. Westendorp Texel, juli 1992. Voor uw medeleven en belangstelling ondervonden na het overlijden van onze moeder en oma NEELTJE CORNELIA KOEGELBERG - KOORN zeggen wij u hartelijk dank. Familie Koegelberg Texel, juli 1992. Wij willen u hartelijk danken voor uw meeleven en belangstelling bij het overlijden van onze lieve moeder en oma ERNA MARIE LUISE CORPORAAL - BASEDOW In het bijzonder een woord van dank aan het perso neel en de vrijwilligers van het Verpleeghuis voor de hulp en de steun die wij gedurende de afgelopen vijf jaar daar hebben mogen ondervinden. F. E. L. Corporaal W. Corporaal-Hubers Nelleke Bob L. J. M. Eldering-Corporaal S. C. Eldering Ellen en Otto Robbert en Gerdien Texel, juni 1992. 1992 Onze ouders Cor Bruin Louise Bruin-Vermeulen ijn 14 juli a.s. 25 jaar getrouwd Om ze te kunnen feliciteren Jiouden zij aterdag 11 juli van 10.00 tot 17 00 uur oben hui: De Ruyterstraat 101, Oudeschild. Helga en Peter 9-7-1947 9-7-1992 Op donderdag 9 juli 1992 zijn onze ouders en groot ouders Dirk Zijm en Veronica Zijm-Zoetelief 45 jaar getrouwd. Wilt u hen feliciteren dan bent u van harte welkom tussen 19.30 en 21.00 uur in restaurant Theodora- hoeve te Den Burg. Theo en Ria Erik en Petra, Ronald, Maaike Nelly en Ton Peter, Sophie, Rick Sjaak en Karin Lotte Jan en Maron Wij trouwen op 10 juli om 15.30 uur in „De Esch", Rijnwaterstraat 11, Rotterdam. Aansluitend is iedereen van harte welkom op ons feest in „De Alexandrijn", Langelandsepad 47, Rotterdam. Jacob Swart en Dianne den Haan Kobelaan 90, 3067 MD Rotterdam. Heel blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van ohs dochtertje en zusje Sascha Elisabeth Den Burg, 30 juni 1992 Hans en Liselotte Vlaming Jeroen en Steffan Beatrixlaan 115, 1791 GB Den Burg. Jeans, diverse modellen nu 50,— bij boetiek 22. Bollenpeliers gevraagd. A. Bruijn, Klif 38, tel. 19295. Met spoed gevraagd secre taresse/kantoor-assistente. Geen werkervaring vereist. Wij verwachten grote inzet, kennis van de Duitse taal en bieden goede carrière mogelijkheden. Sollicitaties t/m 11 juli 1992. Tel. 14542. Opgave schouwburgreizen: uiterste inleverdatum 13 juli a.s., inlichtingen SOW, d'Ou- we Ulo, tel. 15582. Huisje of caravan vrij? Bel de Last Minute lijn van Reisburo Texel, tel. 12242. Zomerjacks van 20 tot 50% korting bij Boetiek 22. Faxpapier Service Center Texel, tel. 11777. Aangeboden koopwoning in Hoorn. Gelegen naast sport park. Tel. 02290-44069. Levis, koop je bij Boetiek 22 natuurlijk. Gevonden: een rieten fietsmandje. Af te halen in de winkel van Langeveld en de Rooy. Voor scanners, Service Cen ter Texel, tel. 11777. Uw haar droog en stug door zee en zon, ga voor haarverz. art. naar Qnipp Kapsalon (al les op natuurbasis). Tel. 12227. Bessenplukkers/sters ge vraagd. L. Huisman, fruit- kwekerij De Veen, tel. 12203. Te koop: Tweewielige aan hangwagen met veehekjes; 1 kinderfiets 6-8 jaar. Tel. 12586. Gapstar-jeans koop je bij Boetiek 22 natuurlijk. Bruidsreportage. Pieter de Vries, dè fotograaf.Als u er voor staat, staan wij er achter. Geboren op 1 juli 1992 onze zoon Giel Boyan Trudy en Ko Koenis Vogelenzang 17, 1791 EZ Den Burg - Texel Voor bezoek graag even bellen 02220-14818. Hartelijk dank voor de vele kaarten, die ik in het ziekenhuis en bij thuiskomst mocht ontvangen. Het was hartver warmend. L. F. Bremer Oosterend Ook voor Pioneer garantie reparaties. Service Center Texel, tel. 11777. Te koop: betrouwbare Re nault 19, i.g.st.; b.j. '82; 97.000 km; APK-jan '93; pr. 3000,-. Tel. 27005. Te koop: 2 houten garage deuren voorzien van ramen. Tel. 15513. Brasserie Bremen vraagt af- washulp. Tel. 17867. T.h. gevr. (permanent) ten minste 2/3 kamerwoning, evt. gestoff, Vr. sect.pr. wel licht aanvaardbaar. Br.o.nr. 1453 aan Bur. Tex. Crt. Iedere maand een nieuwe collectie van Mexx bij Boe tiek 22 natuurlijk. Met onze schotels kijkt u van 12.00 uur tot 1001 nacht. Service Center Texel, tel. 11777. Te koop een espresso machine met molen, 1-groeps ƒ1500,—. Tel. 17867. T.k.: HEAO studieboeken, eerstejr. z.g.a.n. pr.n.o.t.k. Tel. 27005. Plane-Pooling: Texel - Ame land. Iedere woensdag v.a. 15 juli tot eind augustus. Vertrek Texel Airport 8.30 uur, 's avonds weer terug. Deelname ƒ65,—. Tel. 18853. Te koop: goed onderhouden bankstel 3x2x1-zits met bij passend bergmeubel. Tel. 13139. Te huur aangeboden: nette kamer in Alkmaar. Tel. 072-15221. T.k. Opel Kadett, 1979, APK- sept. 1992. Tel. na 19.00 uur, 14301. Computer defekt? Service Center Texel, tel. 11777. Te koop: Agregaat 800 W, ƒ1250,—; Brandweerauto (Commer), ƒ4750,—. Tel. 13580. Voor uitlaten, accu's, ban den en APK Garage Kievit, Jonkerstraat 4, tel. 12525. Husqvarna motor- en elek trische kettingzagen met automatische kettingsme ring; zaagbladlengte 40 cm. Vanaf ƒ450,-. Fa. Tatenho- ve. Den Burg, tel. 13809. Verzekeren?? Bremer! Kantoor (02220) 18221 Siem Bremer (02220) 18681 Koos Bremer (02220) 18624 Kees Bremer (02220) 18837 Afvalcontainers voor het af voeren van puin, hout, bouw afval, vuilnis, ad. Fa. Taten- hove. Den Burg, tel. (02220) 13809. ANWB erkende rijschool Willemen. Voor al uw rijbe wijzen. Tel. (02230) 35663. Administratie, Adviezen Be lastingzaken. Administratie kantoor Rood, De Dageraad 61, tel. (02220) 19429. Voor vakkundig inlijsten ga je naar Pieter de Vries, dè fo tograaf. Prima zonwering. Jan Waaijer Oosterend. Tel. 18446. Rijbewijs halen in één week 3 uur vooropleiding. Incl. koffie en lunch ƒ1455,—. Rij school Westerhuis, tel. 02230-12328. Tevens dag opleiding motor. Net even iets anders in wol, katoen of aparte inbreiga- rens. Wolboetiek 't Skuurtje, Schoonoordsingel 5. Zittend ziekenvervoer (zie kenfonds) door Taxi Groot- jen wordt ook door Noord-Holland Noord ver goed. Tel. 17555/12284. Bontcouture Martin Karlas, Kantoorstraat 2, tel. 15089. Tegellijm of voegmateriaal nodig? Ook voor kleine hoe veelheden. Bel. Tegelzetbe- drijf Toine, tel. 15379 b.g.g. 06-52712448. Strandpaviljoen De Krim, Paal 28 alle dagen geopend. Tandtechniek v. Kralingen; Kunstgebitreparaties. Zie kenfonds en particulier. Af spraken na telefonisch overleg. De Waal, tel. 12069 Visman's warenhuis heeft alles (bijna). Texeler dekbed staat garant voor kwaliteit, maar soms hebben wij een dekbed of onderdeken met een naai- foutje of vlekje. Doe uw voordeel met 30% korting. Laagwaalderweg 12, Oude schild, tel. (02220) 12654. Wilco accu's voor auto's, trekkers en motoren. Garage Kievit, Jonkerstraat. Paviljoen Paal 9, vanaf he den zijn wij weer alle dagen geopend, tel. 19309. Pils voor een piek. Zaterdag 5 tot 6 uur. In den Grooten Slock. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuurbe drijf Bruining, Nikadel 20, De Koog, tel. (02220) 17333. Diverse maten kinderrij wielen. Pils voor een piek. Zaterdag middag 5 tot 6 uur In den Grooten Slock. Plantaardig geverfde scha penwol. Wolboetiek 't Skuurtje. Voor het vakkundig trimmen van uw hond of kat. Dieren- pension - Trimsalon Slufter- weg, tel. 11477. Vervoerproblemen? Op dins dag kunnen wij uw dieren thuis halen en brengen. Taxi Grootjen ziekenvervoer voor particulier verzekerden. Tel. 17555/12284. Sierlijke garages en schuren uit 32 mm-gg rabat, 35 j. gar.tijd, 40% korting, ner gens goedk. Houtb., it Para- dyske, Noardburgum, fold. 05110-4655 of 05115-3313/3705. Voor een goed portret ga je naar Pieter de Vries, dè foto graaf. Tel. 14280. Zareska en Durable sokken- wol. Wolboetiek 't Skuurtje, Schoonoordsingel 5. Een rek vol super koopjes o.a. overhemden, shorts, T- shirts, jurkjes en rokken nu 25,— bij Boetiek 22. Uw defekte apparatuur is bij ons in goede handen. Servi ce Center Texel, tel. 11777. Voor reparatie en verkoop. Te koop aangeboden: Mistral Naishbord met toebehoren. Tegen elk aannemelijk bod. Tel. 14128. Voetbalwedstrijd: Hettema - Agrico. Za. 18-7-'92, aan vang 19.30 uur. C-veld, Tex. Boys. Tour-pool inleveren In den Grooten Slock.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3