BEZORGER. C.v.-bedrijf J. Schoo trekt in bij IBS/Oele r» Texels kampioenschap visroken in De Koog Voorrang voor bouw woningen ouderen" Zwemclub zwom rondje Texel" Bureau De Koog morgen weer open Van Boven neemt taxibedrijf van „ome Wim" over Goede resultaten op springconcours Map v/d Zwaag won sportviswedstrijd Mevr. Van Maldegem beste schapemelkster Hoornder Donderdag Oplevering 200ste woning Bejaardenzorg Geen oud papier TEXELSE COURANT DINSDAG 7 JULI Schoo Centrale Verwarming BV ver huist per 1 september naar het be drijventerrein in De Mars, waar het bedrijf zich vestigt in het nieuwe pand dat momenteel voor IBS/Oele wordt gebouwd. De bedrijven zullen vergaand samenwerken, maar Schoo blijft een zelfstandige onderneming. Of dat op langere termijn ook nog het geval is, zeggen de betrokkenen niet. „Vooralsnog ligt een fusie of overname niet in de bedoeling, maar je moet nooit 'nooit' zeggen", aldus de respectievelijke directeuren Joes Schoo en Piet Schuijl. Aanleiding voor de nieuwe situatie is dat het huidige pand van Schoo op de hoek Molenstraat-Keesomlaan Op één avond legden de leden van zwem- en poloclub TX 71 in zwembad Molenkoog 64 km en 725 meter af, een afstand die overeenkomt met de omtrek van Texel. De omstandigheden zater dagavond inspireerden dan ook tot grote prestaties: lekker weer, een verlicht bad en een „Olympi sche vlam", alsof de deelnemers zich voor de Spelen konden kwa lificeren. De 32 jeugdleden (van af 7 jaar) en zeven oudere zwemfanaten waren verdeeld in vijf groepen, die beurtelings baantjes trokken. In de onderlin ge strijd bleek de groep „jong belegen" over de langste adem te beschikken, met een afstand van 14 km 350 meter. Morgen tijdens de training is de uitreiking van herinneringsdiploma's. moest worden gemoderniseerd. De laatste vijf jaar groeide het bedrijf van drie naar zeven medewerkers. Met de toename van werkzaamheden werd het steeds voller in werkplaats, magazijn en kantoor. Daarnaast was buiten nauwelijks nog ruimte om te parkeren. Schoo (39) stond voor de keus de zaak te verbouwen of te ver plaatsen. Voor dat laatste voelde hij wel wat, ook al omdat de ligging van het huidige pand niet als ideaal werd ervaren. Het eerste contact met Schuijl dateert van vorig jaar. Serieu zer werd het toen beide bedrijven bij het omvangrijke recreatieproject op Aegon-camping Sluftervallei betrok ken raakten en deze samenwerking goed beviel. De plannen kwamen ver volgens in een stroomversnelling door de bouw van het nieuwe bedrijfspand voor IBS/Oele. Ruim „Met het oog op toekomstige ont wikkelingen was het gebouw al ruim opgezet. Schoo kon er dus nog bij in", zegt Schuijl. In de praktijk bete kent het dat de cv-materialen in een deel van de grote nieuwe schuur worden opgeslagen. Twee van de zes ingangen zijn bestemd voor Schoo, maar klanten melden zich via de cen trale deur in het kantoer. Zaken zoals Morgen krijgt de politie weer verster king voor het zomerseizoen. Politie mensen uit diverse Noordhollandse plaatsen zullen voor één of meerdere weken op Texel worden gedeta cheerd. Tevens gaat morgen het poli tiebureau in De Koog* weer open. Tot en met 30 augustus is het bureau dagelijks geopend van 9.00 tot 23.00 uur. Piet Schuijl en Joes Schoo voor het in aanbouw drijven na de zomer worden gevestigd. administratie, communicatie apparatuur en kantine worden in de nieuwe situatie gecombineerd. Ook de inkoop zal gezamenlijk worden aangepakt; Schoo en Oele bedienen zich nu al van dezelfde groothandels. Verder ligt het voor de hand dat bij bouwprojecten wordt samengewerkt en eventueel gezamenlijk wordt ge calculeerd. „Niemand is echter ver plicht om gebruik te maken van de diensten van Schoo, als men IBS/Oe le voor een klus heeft gevraagd. Het is natuurlijk wél zo dat wij, als we samen op één project zitten, de werkzaamheden beter kunnen coördi neren." Toekomst Beide directeuren zien de toekomst optimistisch tegemoet. Volgens hen zijn de gouden jaren -voor de Texelse bouwwereld nog lang niet voorbij. Schoo heeft het druk met de vervan ging van de eerste aardgasketels en de plaatsing van hoog rendementketels. Ook zijn tal van openbare gebouwen aan renovatie toe. IBS/Oele is eveneens zeer actief in de recreatie- en woningbouw. Texels kleinste taxibedrijf, van Wim de Boer uit Oudeschild, is overgeno men door Robert van Boven. Het be drijf blijft op deze wijze in de familie, want Van Boven (32) moet oom zeg gen tegen De Boer. Van Boven gaat rijden onder de naam „Botax". Voluit heet het bedrijf Taxi Botax Texel BV. De naam is niet nieuw, want grootvader Hubrecht van Boven legde in 1918 in Oudeschild de basis van het huidige bedrijf met zijn Gara ge Botax. De naam was uiteraard een afkorting van Van Boven's Taxi. Dochter Janny trouwde met Wim de Boer en die zette het bedrijf voort. De laatste jaren beschikte de taxicen trale over een Mercedes- personenwagen en een Olds Mobile, een zwarte slee, die met name bij be grafenissen werd ingezet. Het laatste jaar maakte Robert van Boven er al ritjes mee voor De Boer, die inmid dels de zeventig was gepasseerd. De Boer (nu 71) maakte vooral nog veel ziekenritten. Gezien zijn leeftijd wilde hij het bedrijf van de hand doen. In neef Robert, die ruime ervaring heeft met personenvervoer via zijn voorma lige busbedrijf (thans „Texeltours"), had de Oudeschilder een logische op volger. Per 1 juli nam Van Boven het bedrijf inclusief vergunning officieel over. „Ome Wim vond het fijn als de taxi in de familie zou blijven", aldus Ro bert van Boven. „Zelf was ik er weer aan toe. Ik heb het altijd leuk gevon den om met mensen te rijden en ik denk dat het zo blijft." Het taxirijden valt volgens Van Boven goed te combineren met het takel en bergingsbedrijf dat hij samen met Toon Schoenmaker runt. Bovendien heeft hij een goede rechterhand in zijn echtgenote Marja, die de telefoon aanneemt en indien nodig ook zelf Tessa Blom uit De Westen heeft met haar pony Graceful tijdens het kring concours te Venhuizen de spring- wedstrijd in de B-klasse op haar naam gebracht. Met vier andere combinaties ging zij foutloos rond, maar de jury waardeerde haar rijstijl het hoogst. Op het onderdeel dres suur scoorde de Texelse 121 punten, goed voor een winstpunt en de derde plaats in de L1-klasse. Broertje Ron Blom reed met zijn pony Romario naar de vijfde plaats (ook 121 punten en een winstpunt). Harma Eilander reed in de M-klasse met Valentine een foutloos springparcours. In de barrage bleven alle balken wederom liggen, maar haar tijd was net niet snel genoeg voor de overwinning. Nienke Eilander reed met Smokey een keurige dressuur, die haar 117 punten opleverde. achter het stuur kruipt. Van Boven is van plan het aantal ritten uit te brei den in vergelijking met de activiteiten van diens oom. „We pakken alles aan wat wordt gevraagd. Zo zal ik ook 's avonds en 's nachts onderweg zijn voor het vervoer van uitgaanspu bliek." De Mercedes heeft Van Boven inge ruild voor een opvallende auto, een Chrysler Voyager, die ruimte heeft voor zes personen. „Maar het is geen busje, hoor. Qua ruimte en comfort is het een kruising tussen een busje en een personenwagen." „Botax" is be reikbaar via een nieuw telefoonnum mer, 15888. zijnde bedrijfspand in De Mars, waar hun be- (Foto Frans Hopman Schuijl: „De investeringen in de re creatie zijn de komende jaren nog pri ma. Als we het alleen van nieuwbouw moesten hebben, zou het er somber uitzien, want de gemeente heeft tot 2000 nog slechts 124 con tingenten ter beschikking. Wat echter steeds sterker speelt, is de vervan- gingsmarjet." De achtste sportviswedstrijd om het kampioenschap 1992 werd gehouden op het strand van Paal 15. Bij deze wedstrijd werden twee zeebaarsen gevangen. Voor de rest was het bot dat aan de haak werd geslagen. To taal werden 24 vissen gevangen met een gezamenlijke lengte van 6,43 meter. De volgende wedstrijd om het kam pioenschap wordt gehouden op zon dag 30 augustus, aanvang 8.00 uur bij Paal 31. Op 14 juli begint de jaarlijkse serie gastwedstrijden. De eerste wedstrijd is bij Paal 9 en begint om 19.00 uur. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur bij de clubvlag. De kosten bedragen f5, per persoon, deelnemers dienen zelf voor aas te zorgen. De serie gast wedstrijden duurt zes weken. Er wordt steeds op dinsdag en donder dag van 19.00 tot 21.00 uur gevist op wisselende plaatsen die telkens in de agenda van de Texelse Courant en de Vakantiekrant zullen worden aan gekondigd. MSI Dinsdag 7 juli Van 19.00 tot 20.00 uur is de bi bliotheek van De Schuilhut in De Koog geopend. Helma van den Hoek (blokfluit) en Henk Gijzen (orgel) geven in de R.K. kerk van De Cocksdorp een zomeravondconcert, aanvang 20.15 uur. Woensdag 8 juli Om 14.00 uur gaat bij De Schuil hut in De Koog een kerkentocht van start, die deze keer zowel langs de zuidelijke als de noorde lijke route gaat, onder leiding van P. Bakker. IVN en Vogelwerkgroep maken een planten- en vogelexcursie naar de Horsmeertjes. Deelname staat open voor ieder; verzame len om 19.00 uur op het parkeer terrein aan de Mokweg. De Kleine Logies Verstrekkers vereniging heeft jaarvergadering in Bosch en Zee in De Koog, aanvang 19.30 uur. Om 21.00 uur begint in Bosch en Zee een informatiebijeenkomst van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers: toelichting bij de nieuwe statuten. Donderdag 9 juli Op de Durper Markt in De Cocksdorp geeft het Koninklijk Texels Fanfare een zomeravond concert, aanvang 19.30 uur Bi slecht weer in het Eierlandsche Huis. Van 19.00 tot 20.00 uur i bliotheek van De Schuilhut in et Koog geopend. In de Texelse muziek- en c school is een gratis toegankelijk voorspeeluur met zang en vi oolspel, aanvang 19.15 uur. Vrijdag 10 juli Om 19.30 uur start op het ZC veld de eerste Hoornder crossloop van dit seizoen. In schrijven vanaf 19.00 uur. Om 19.30 uur begint in Ooster end een ringsteekwedstrijd, mes tellend voor het kampioenschap van Texel. Van 19.00 tot 20.00 uur is de bliotheek van De Schuilhut in C-; Koog geopend. Mevrouw A. Zegers-Goldnickvs zorgt in de Hervormde kerk i De Koog een dia-avond over Texel, met toelichting in Duitse taal. Hoogwater Oudeschild 01.57 en 14.14 02.40 en 15.14l]i 03.30 en 16.05 04.30 en 17.20 06.04 en 18.35i; ;d 07.1 5 en 19.45u OC 08.14 en 20.55u 09.10 en 21.25arr Aan het strand is het ongeveer een eerder hoog water. De zon komt 5ju6 op om 05.32 uur en gaat onder om 21.55 uur. 14 juli volle maan; 16 juli springtij. Di. 7 Wo. 8 Do. 9 Vr. 10 Za. 11 Zo. 12 Ma. 13 Di. 14 De eerste Hoornder Donderdag heeft behoorlijke belangstelling getrokken. De kooplieden toonden zich althans tevreden over de omzet van hun kraampjes. Mevrouw Mar van Mal degem won het onderdeel schapen melken en B. Albers was het vaar digst met schapen scheren. Robert en Marja van Boven bij hun Crysler Voyager taxi IFoto Frans Hopman! In de Dorpsstraat in De Koog wordt zaterdag het Texels kampioenschap visroken gehouden. Geroutineerde deelnemers zullen vanaf 13.30 uur hun best doen om exclusieve, per fect gerookte paling te bereiden. De visrokers zullen al hun vakman schap en vaardigheid in de strijd wer pen om twee soorten vis te roken: paling en poon. Smaak en kwaliteit hangen niet alleen af van de wijze van roken, amar ook van de voorbe reiding. De deelnemers prepareren de vis al een dag tevoren, ieder op ge- neel eigen wijze. Ook de manier van roken kan per deelnemer verschillen. Onder meer zijn het materiaal en de temperatuur van invloed. Verder zul len uiteenlopende rookvaten worden gebruikt. Voor het publiek dus een mooie gelegenheid om een kijkje in „de keuken" te nemen. Een deskun dige jury zal de klaargemaakte vis kritisch beoordelen. Belangstellenden kunnen na afloop de gerookte vis proeven, uiteraard zolang de voorraad strekt. Deelnemers kunnen zich aan melden en informatie opvragen bij het secretariaat van De Koog Promo tion, tel. 18449. Voor beide activiteiten waren 14 deelnemers. Niet zoveel, maan doende om de avond te vullenen publiek te blijven boeien. Marius'i\ te van „Wezenspyk" had 22 schap beschikbaar gesteld onder de voor waarde dat alle dieren geschoren' tour zouden komen. Siem P eindigde bij het schapen melken ai tweede, Frans Bakker werd Herman Barhorst en Harry Bakkeil zetten de plaatsen twee en drietij het schapen scheren. Tijdens de rommeltjesmarkt werd verloting gehouden ten bate van kerkrestauratie. Prijzen zijn geva/W op de nummers 96, 164, 243,244, p 337, 432 en 436. Winnaars kunnen terecht bij F. Zwanenburg, NaaW: 9, Den Hoorn (tel. 19272), of don derdag a.s. in Ons Huis tijdens de markt. Het thema is dan „Hobbyi vervoer", te zien vanaf 19.30 uur, Hobbyisten tonen hun verzamelini daarnaast zijn vele antieke en r ne voertuigen te bezichtigen, 's M dags begint de kramenmarkt al,a 16.00 uur. De kindervoorstelling Van Tasjes in Donker Afrika" staal om 16.30 uur op het programma Klif 12. De Stichting Bejaardenzorg Texel vierde een feestje in verband met de oplevering van de 200ste woning. Deze mijlpaal werd bereikt op Sluy- scoog nummer 78 in De Mars. De 200ste maakt deel uit van een blok van vier bejaardenwoningen en zal worden bewoond door het echtpaar C. Jaspers, dat nu nog aan de Noordwester in Den Burg woont. Zaterdag werd een gedenksteen in de gevel van de woning onthuld door de oudste huurder van de Stichting Be jaardenzorg, de 93-jarige heer W. van der Slikke uit Oosterend. Bestuurslid bouwzaken en onderhoud Daan van Wilsum, die alle nieuwbouw van de stichting de afgelopen 25 jaar bege leidde, plantte een fraaie leilinde in de tuin van de woning. Het blok werd gebouwd door bouwbedrijf Duin naar een ontwerp van architec tenbureau Alkema. Bejaardenzorg wil de liefst een gelijkvloerse woning met platdak en de tweede slaapka mer beneden. Om planologische re denen moesten de woningen echter worden uitgevoerd met een puntdak. Hierdoor is een ruime zolderverdie ping ontstaan, waar desgewenst een ruime slaapkamer kan worden ge maakt. De woningen zijn drempel loos, hebben brede deuren (90 cm) voor eventuele rolstoelgebruikers, laag hangende keukenkastjes en een ruime douche-toilet. Voor het eerst zijn energie-arme ketels toegepast, die de temperatuur in huis een paar graden hoger houden dan gebruike lijk. Landbouwschool Bejaardenzorg zal de 200-grens snel achter zich laten, want men is bezig met zes bejaardenwoningen in Oude schild en nog vier in de Mars. Voor de komende jaren wordt het oog ge richt op eventuele bouw van „senio ren plus"-woningen op de plaats van de landbouwschool op de hoek Gasthuisstraat-Beatrixlaan. De stichting is telkens op zoek naar lokaties die zo dicht mogelijk bij win kels, openbare gebouwen en andere centrale voorzieningen liggen en bo vendien niet ver verwijderd zijn van verzorgingshuizen. De woningen in De Mars liggen wat dat betreft op de grens. Dankzij een voetpad naar de Wilsterstraat hoeven de bewoners echter niet om te lopen of te fietsen en kunnen het dorpscentrum en Star- kenburgh in korte tijd worden bereikt. „Het vinden van zulke plekjes is een hele strijd", aldus Van Wilsum desge vraagd. „Zo zijn we met de land bouwschool al een jaar of tien bezig." Minder contingenten Voorzitter mevr. S.M. de Lugt- Parlevliet deed tijdens het officiële gedeelte een beroep op de gemeente om sterk rekening te houden met woningbouw speciaal voor ouderen. „Bejaardenzorg wil graag vooraan staan bij de verdeling van contingen ten." Wethouder Barendregt wil ech ter geen hoge verwachtingen wekken. In zijn toespraak wees hij op het ingrijpend gewijzigde rijksbeleid, dat meer is gericht op de instand houding van de bestaande woning voorraad dan op nieuwbouw. Via de provincie komen daardoor de komen de jaren minder bouwcontingenten beschikbaar. Tot het jaar 2000 mag Texel nog slechts 124 nieuwe wonin gen bouwen. Volgens Barendregt zal het gemeentebestuur een keuze moe ten maken tussen sociale huur- of koopwoningen. In elk geval moeten alle inkomenscategorieën aan hun trekken komen en moet een goede doorstroming mogelijk zijn. In dit ver band streeft de gemeente naar een beter op elkaar afgestemd toewij zingssysteem. Na de zomer zal een werkgroep zich hiermee bezighouden. Te weinig Of Bejaardenzorg het gemiddelde van 7V2 nieuwe woning per jaar kan handhaven is dus twijfelachtig. De op 24 augustus 1962 opgerichte stich ting begon met 26 ha grond en 19 huisjes. Daarvan zijn er nu nog vier over, maar het totale woningbezit zal dit najaar 209 bedragen. Een aantal dat volgens het bestuur beslist te weinig is om in te spelen op de toe nemende vergrijzing en het over heidsbeleid om oudere mensen zo lang mogelijk zelf hun boontjes te la ten doppen. Om het maken van een tan demsprong aan een parachute vei M te stimuleren heeft de ondernema w vereniging besloten extra korting! geven. Liefhebbers kunnen nu vofl f250,- een sprong wagen. Scouting Texel haalt de komende zaterdagen geen oud papier op w gens vakantie en zomerkampen.i terdag 29 augustus hervat Scouti de ophaaldienst weer. In de zorrê wordt doordeweeks wel het paps val van bedrijven opgehaald. Pa'rtl lieren kunnen hun oud papier in d periode zelf afgeven bij de papist tainer naast het Scoutinggebouv. de Bernhardlaan. Bejaardenzorg-voorzitter mevr. S.M. de Lugt-Parlevliet en oudste huurder W. van der Slikke be kijken de zojuist onthulde gedenksteen in de gevel van de 200ste woning. iFoto Frans Hopman) Wij zoeken een Wij zoeken iemand die per 1 aup tus 1992 voor ons de Texelse Ct| rant wil bezorgen in De Koog. Het bezorgen is het eenvoud voor iemand die in deze c woont. De kranten moeten dinsdag en vr dag bij ongeveer 300 abonneesj De Koog en omgeving worden K- zorgd. Geïnteresseerden kunnen voor dere inlichtingen terecht bij de j receptie van de drukkerij. Parkstraat li Den Burg. I telefoon l

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2