10 FHHiUEBiEftiCiTEN Bruine bank i^isroute verlegd 4ugklassen besloten iiooljaar met markt Buurt viert feest na opknapbeurt Skiltje geeft hinder Kop-staart botsing Geslaagd Uit het politierapport IPLd Aanrijding met schade Triatleten op dreef in Wieringerwaard Groeten van Malta Maatschappelijk Werk s fiSDAG 7 JULI 1992 TEXELSE COURANT <eli;'( (die ZDH- ,;en kon worden gevangen en in- Jjrt. De twee biologen 'herstellen nu dat de zeekoeten fleren van de bijvangst en visaf- 'u de visserij overboord gooit, ënd is dat Jan van Genten en euwen vaak op deze wijze goed paan de kost komen. Zeekoeten jen zich echter afzijdig van de iersschepen. Wellicht wachten de «Is tot de dode, maar nog wel jjre vis naar de bodem is gezakt, zijn echte duikers, waarvoor ten van de Noordzee geen ijernis vormen. In de magen werd MS dwergbolk aangetroffen, een mèsfcre vissoort, net als wijting. Ogenomen werd dat zeekoeten er vette vis eten", aldus Leopold, dat blijkt nu toch anders te Bewaren resultaten zijn dermate interes- -kvs - dat Leopold en Camphuysen onderzoek graag willen voortzet- Vandaar dat het rapport liuurd is naar alle instanties en vo xels langs de Nederlandse kust, hoop dat dode olievogels voort ivoor nader onderzoek worden ld 14. .05 u ierband met de ringsteekwedstrijd 35u .donderdag rijdt de AOT-bus van .45 u 00 tot 21.00 uur niet door Ooster- .55 u o. Ook zal op de zaterdagen dat er 25u rrmeltjesmarkt wordt gehouden 10.00 tot 15.00 uur geen bus het dorp rijden. De data zijn 11 25 juli en 8 augustus. Busreizigers op te stappen bij de halte de Koningsweg. chap iouw men in enkele andere kraampjes melfgemaakte popcorn verkocht. in) Ym het publiek deelnemen aan f drxv (fel/es zoals stenen tillen en doel- Bij Olie de Vries en Sander )bby( 'onsma konden gokkers inzetten uur' veen heuse slakkenrace. Dieren •n trouwens toch populair, want ander groepje had pissebedden 1 meld die eveneens tegen elkaar i et strijdperk aantraden en voor ,al'° kwartje kon je de show van het In"Md normaal konijn" bijwonen. s®| sat populaire bezigheid was het \ts gooien op foto's van docen- Scholieren Arjen Zwaneveld, Ru iloogaard en Henk Pennings te ve to tevoren een kleine enquete iden onder mede-brugklassers, i'mdeleraar Frits Steenbruggen vcop ruimschoots als „stomste le- uit de bus. „Ik denk omdat hij 'iiioveel huiswerk opgeeft", ver ft één der initiatiefnemers. De Markt werd druk bezocht door &e scholieren, leraren en ouders, •n is het fenomeen niet, want op oormalige LBO was de brugklas- Markt reeds jaren de traditionele liting van het schooljaar. In het fusiejaar worden zoveel moge- - leuke activiteiten van de vroe- r "SG en LBO overgenomen, r |n j het nu wel massaler was dan -'.Met ongeveer 80 leerlingen ■net de voorgaande jaren wel 1 Afzichtelijkeraldus wnator-docent Jaap Dros. Hij vzich tevreden over het verloop: zit er goed in. De leerlingen ,;n niet bij hun eigen kraam, maar a en kopen ook bij de anderen. Puoberen we te stimuleren. Zo niet alleen winst gemaakt, -blijft het geld rollen." De majorettes Marina Grit, Daniëlle en Mariene Stiekema openden het buurtfeest op aanstekelij ke wijze. Foto Frans Hopman karakter van een woonerf dankzij de oprit-constructie bij de uitgangen aan de Elemert en de Keesomlaan. De trottoirs zijn verdwenen, er zijn par keervakken gemaakt en bloembakken en boompjes verfraaien het straat beeld. In de Ada van Holiandstraat geldt nu eenrichtingsverkeer. De vonk van vernieuwing sloeg over op enkele buurtgenoten, die voor het eerst in de geschiedenis van de wijk een straatfeest organiseerden. Het initia tief sloeg aan. Bewoonster Miep Witte-Vollebregt opende het feest met het symbolisch doorknippen van een paar linten en een toespraakje, waarna de barbecue in de met vlag getjes versierde Ada van Hol landstraat kon beginnen. 'T «de leerlingen van Scholenge- kus chap De Hogeberg is de zo- iskantie begonnen. Vrijdag, op de schooldag, waren de brug- m nog druk in de weer met iislfgeorganiseerde fancyfair op éoolplein. De ongeveer 180 ïrie™®fen waren in groepjes ver sie elk een kraampje voor hun feïng namen. Bezoekers konden ibijde frituurbak van Mattanja \ir Vis te goed doen aan gebak- Mietjes (vers van de Jan van Met danspasjes van drie fleurige ma jorettes begon voor circa honderd be woners van de Ada van Hollandstraat, Pieter van Cuyckstraat en Molenstraat vrijdagavond een ge zellig straatfeest. De buurt vierde sa men de geslaagde herinrichting, die de drie hobbelige straten in keurige woonerven veranderde. Alleen de be woners van de Molenstraat (gedeelte tussen Keesomlaan en Beatrixlaan) moeten nog even geduld hebben, omdat de stratenmakers daar nog niet klaar zijn. Vijf jaar hadden de be woners met een slecht wegdek te kampen. Eerst werden de straten opengebroken voor het verbeteren van de riolering, later moesten de klinkers opnieuw enkele keren van hun plaats, o.a. voor het leggen van kabels. Het resultaat laat zich raden: straten vol hobbels en kuilen. Vooral de ouderen uit de buurt moesten erg uitkijken om niet te vallen. Over de nieuwe inrichting, uitgevoerd door Texel BV in opdracht van gemeente werken, tonen de bewoners zich en thousiast. De wijk heeft nu het De politie ging vrijdagavond naar dorpshuis 't Skiltje, naar aanleiding van een klacht dat hier zoveel lawaai werd gemaakt dat het buiten het ge bouw overlast gaf. Er werd een praatje gemaakt met een lid van de betrokken muziekgroep en met de beheerder, met het gewenste re sultaat. Tijdens een politiesurveillance zijn vijf bestuurders van motorvoertuigen ge controleerd op het rijden onder in vloed. Drie personen bleken geen alcohol te hebben gebruikt. De ande re twee hadden wèl gedronken, maar niet zó veel dat een rijverbod nodig was. Een vakantieganger uit Steinfurt raak te diverse spullen kwijt toen hij zijn auto had geparkeerd bij paal 17. Een dief wist binnen te dringen door het tochtraampje van een achterportier stuk te slaan en zo het portier te openen. Er werd een rugzak gestolen met daarin o.a. kleding en een verre kijker. In de nacht van zaterdag op zondag werd op de Ruyslaan de antenne van de auto van een Duitse toerist afge broken. Een vakantieganger uit Keulen deed bij de politie aangifte van een poging tot inbraak van zijn auto, die hij bij het Westerslag had geparkeerd. Het kleine raampje van het achterportier was stukgeslagen, maar er bleek niets te zijn gestolen. Uit een discotheek in De Koog werd de jas van een 21-jarige Abbekerker gestolen. Bewoners van de Kogerstraat kregen een proces verbaal omdat hun hon den voor overlast zorgden. Men was al eerder gewaarschuwd, maar er waren onvoldoende maatregelen ge nomen om het luide blaffen tegen te gaan. Van een horeca-explotant uit Den Burg werd een portemonnee met f750,- ontvreemd toen hij 's middags zijn zaak schoonmaakte. »BS»*rn Een 49-jarige automobilist uit Buiten post moest zaterdagmiddag op de Pontweg ter hoogte van huis nummer 105 remmen voor ander verkeer. Een achteropkomende andere automobi list, een 38-jarige man uit Mijdrecht, had dat te laat in de gaten en botste tegen zijn voorganger. De linkerko plamp, spoiler en kentekenplaat van zijn wagen werden daarbij vernield. De andere wagen liep een bescha digd fietsenrek op tèrwijl ook de daarop vastgemaakte fietsen niet heel bleven. Door de aanrijding ont stond een opstopping en daardoor een lange file bij de stoplichten Akenbuurt. Twee auto's werden vrijdagavond be schadigd, toen ze in aanrijding kwa men op de kruising Rozendijk-Westerslag in de Dennen. Een 38-jarige toerist uit Nordhorn kwam van het strand Westerslag en wilde op de kruising linksaf slaan. Hij verzuimde voorrang te geven aan een 30-jarige man uit Den Burg die van de Rozendijk kwam en rechtdoor wil de. Hij deed door remmen en uitwij ken een vergeefse poging om de aanrijding te vermijden. De wagen van de man uit Duitsland kreeg scha de aan rechter voorportier en deur- dorpel. De Texelse auto liep aan de linker voorzijde schade op aan spat bord, bumper en koplamp. Voor 1 schooljaar je agressie kwijt": pijltjes gooien op de portretten van impopulaire ,s een geliefde bezigheid tijdens de feestmarkt waarmee de brugklassers het school- 81 e deden. fföro Frans Hopman) Aan het Albrecht College, dag- en avondmavo voor volwassenen te Den Burg, werden door de volgende kan didaten de volgende certificaten behaald: Biologie: Alie Bakker-Boer, Ineke Bakker-van Gogh, Froukje Daalder, Elgin v.d. Vis-Wagner. Duits: Cora Bakker-Voogt, Charles van Domp- selaar. Nel Lanser, Kasia van 't Noordende- Dobrowolska, Anneke Schrama, Janny Tijsen- v.d. Graaft, Pauline Zijm-Buffing. Engels: Corry Bakker-Witte, Piet Blom, Annie Boom-Bekker, Karla de Botelho Barbosa, Lenie Bremer-Hooimeijer, Dick Bruin, Marga Drijver- Zijm, Ronald Kramer, Marianne Martens- Bonne, Riet Roelofs, Dorine Smit-de Vries, Nel Witte-Blom. Handelskennis: Lydia Blok-Broesterhuizen, Hennie Ellen-de Jong, Els Hooyschuur-Witte, Toon Scheonmaker, Bert v.d. Vis. Spaans: Connie Bakker, Rob Heijman, Chris Lanser, Betty Klaassen-Dracht, Rien Mast, Milly Nauta-Schuppers, Margriet Reij-Witte, Hans de Ruiter, Piet Slot, Ada de Wolf. Geslaagd Erica Hopman slaagde aan de Hoge school van Amsterdam voor de oplei ding Voedingskunde en Diëtentiek. Zij is tijdelijk werkzaam in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. Marijke Eelman behaalde het vakbe kwaamheidsdiploma eerste kapster. Ze volgde een 2-jarige opleiding aan 't Noorder Hooft College in Den Hel der en is werkzaam bij Cocky's Kap salon. Vijf triatleten, allen lid van de triathlon-afdeling van Wielervereni ging Texel, namen zondag deel aan een kwarttriathlon in Wieringer waard. Rien Brouwer, Ed Zegers, Ri- nus Kooger, Henk Stevens en Simon Appel wisten zich goed staande te houden in een veld van ruim 180 deelnemers. Het zwemmen in een zijtak van het Amstelmeer ging over méér dan een kilometer. Henk Stevens was als eer ste Texelaar uit het water. Met een tijd van 18.00 minuten kon de Cocksdorper zich meten met gere nommeerde Noordhollandse triatle ten. De zwemtrainingen in Calluna o.l.v. Bert Bergsma beginnen ook bij Rien Brouwer vruchten af te werpen (18.36). De andere Texelaars hadden rond de twintig minuten nodig. Het fietsonderdeel was zwaar wegens de harde wind die over het open par cours blies èn het feit dat er méér dan 50 km moest worden afgelegd, Dat de voormalige Teso-veerboot „Marsdiep" werkelijk op Malta is aangekomen, blijkt uit bijgaande, enigszins surrealistisch aandoende fo to. Het kiekje werd opgestuurd door Wim van den Heuvel en Tineke Ra maker, twee trouwe Texel-bezoekers die momenteel op Malta wonen. Van den Heuvel werkt er voor Volker Ste- vin aan een havenproject. Het twee tal was op de komst van de Texelse veerboot attent gemaakt door Johan Ramaker en zijn vrouw Tineke uit Den Burg. Zij hadden een Texelse Courant met het artikel van de ver koop van de Teso-enkeldekkers naar Malta opgestuurd. Tot verbazing van het Maltezer paar had de plaatselijke krant geen melding van de aankoop gemaakt. Tijdens een rondje over de havenkade van hoofdstad Valletta kwam de „Marsdiep" al gauw in het vizier. Het schip lag tussen een aan tal kleinere schepen afgemeerd. De enige verandering was het opschrift „Valletta" op de boeg. De Stichting voor Maatschappelijk Werk in de Kop van Noord-Holland houdt wegens vakantie van 13 juli tot en met 14 augustus geen spreek uur op Texel. Gedurende deze periode kan men zonder afspraak een ge sprek hebben met een maatschappe lijk werker op het spreekuur van het kantoor in Den Helder, Spuistraat 1 en wel op maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur. Voor telefonisch contact en het maken van een afspraak kan men op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.45 uur via het nummer van het kantoor op Texel (14185) contact opnemen met het kantoor in Den Helder. in plaats van de opgegeven 45. De soepel trappende Rien Brouwer lag na het fietsen op de 35e plaats. Makkelijk lopend begon hij een in haalrace, die hem een 20e plaats en een naar omstandigheden goede eindtijd opleverden (2.17.33), liefst 18 minuten sneller dan vorig jaar. Henk Stevens en Simon Appel hielden een onderling duel. Appel was nog nooit vóór Stevens gefinisht, maar stak tij dens het lopen in grote vorm en pas seerde zijn rivaal in de laatste kilometers. Rinus Kooger weerde zich als vanouds voortreffelijk en wist Ed Zegers, die na een goed begin bij het lopen in elkaar klapte, voor te blijven. Tijden: Simon Appel 2.29.26, Henk Stevens 2.29.36, Rinus Kooger 2.37.21, Ed Zegers 2.39.30. VERLOREN Schakel armband in de dorpsstraat, De Koog op zaterdag 4 juli. Beloning! Telefoon 072-642622. Met pijn in ons hart hebben wij vrijdag af scheid moeten nemen van onze fijne schoon zuster en tante Gerda de Zwart Wij wensen Albert en de kinderen veel sterk te voor nu en in de komende tijd. Fam. De Zwart Fam. Mosk Neven en nichten Hartelijk dank voor uw medeleven en belangstelling bij het overlijden van mijn zwager C. P. EELMAN G. Bakker-Zuidewind Texel, juli 1992 Heel blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Lindy Elise 7 juli 1992 Gep, Janet en Marina Brouwer Mulderstraat 29 1794 AA Oosterend Tel. 18537. Hartstikke blij zijn we met de geboorte van on ze dochter en zusje Sophie 5 juli 1992 Frits en Marian Bakker-Merkelbach Linda „Avanti" Schorrenweg 11 1794 HD Oosterend Telefoon 02220-18254 Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Paul 2 juli 1992 Willem, Jeanette en Marleen ter Steege Van der Sterrweg 8 1797 SV Den Hoorn Texel Telefoon 02220-19402 Graag willen wij ieder een bedanken die ons „open huis" bezocht heeft op Oost 99. Zo veel lieve mensen te mo gen ontvangen heeft ons heel goed gedaan. Ook na deze dag staat de deur altijd open. Hartelijk bedankt voor alle kaar ten, bloemen, planten, kado's, enz. Han en Ibbel, vooral jul lie bedankt voor je hulp. Het was grandioos!!! Jan, Lia, Liane en Frouke Hartelijk dank voor de hulp en belangstelling, fruit bloemen en kaarten tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Ook namens m'n vrouw. A. Eenhoorn ledereen bedankt voor al die lieve attenties in wel ke vorm dan ook tijdens mijn verblijf in het zie kenhuis en bij mijn thuiskomst. Het was fijn en hartver warmend. Annie Duinker-Wiering Hartelijk dank voor uw bezoek, belangstelling, de kaarten en bloemen ontvangen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. M. Koes-de Jong Fresia's f 1,75 per bos, 3 bos f 5,= bij Veeger, Grensweg 5. Texels kampioenschap vis- roken op zaterdag 11 juli 1992 vanaf 13.30 uur in De Koog, Dorpsstraat. Zaterdag a.s., 11 juli: Rom melmarkt in Oosterend. Aanvang 11.00 uur, div. at tracties, vers gebakken vis vanaf 10.00 u. Texels kampioenschap vis- roken op zaterdag 11 -juli 1992. Voor deelname/infor matie: De Koog Promotion, tel. 18449. Grote malse steaks van Texels enige echte houts koolgrill, en dat proef je! Bij Talk of the Town natuurlijk- Elke do-avond:grote klaver- jasdrive met weekprijzen. 1e kwartaalpr.: 4-daagse reis naar Parijs (2 pers.) 't Stap- peland. De Koog, 27000. T.k.a.: 60 koffielepeltjes, 160 messen, 140 vorken, 100 soeplepels, 50 taartvorkjes, 35 ijslepels, 10 botermesjes. Taa.b. Tel. 17574. Te huur in Den Burg: compl. gem. huisje. Vanaf oktober '92 tot april '93. Brieven on der nummer 1455 aan Bur. Tex. Crt. BeST in het zwembad, a.s. zaterdag. T.k.a.: stapelbed rood/wit, i.g.st., f 50, Tel. 17901. T.k. gevr.: bierviltjes van Hei- neken met op achterzijde Texel 550 jaar stad; 1414-1964. f25,= p.st. Tel. 05210 - 16332. De beveiligingsdag is voor iedereen. Dus ook voor u! Elke maandag op de markt: verse aardbeien en tomaten uit eigen kruidentuintje op de Groenplaats, direct naast het Meyerdammetje. Héérlijk. Te koop: twee houten tiener bureautjes (LTS-werkstuk- ken). Tel. 10131. Talk of the Town begint de dag met de geur van versge bakken broodjes en crois sants Te koop: enkele binnendeu ren met kozijn. Tel. 12108. Morgen - 8 juli: Univé- prijsvraagdag. Jonkerstraat 6, Den Burg. Te huur: een grote legertent voor barbecue of feest. Tel. 19397. Te koop: Volvo 66, bj. 1979, APK tot mei '93, vr.pr. 71250, Tel. 15915. Barbecue-party groot of klein, bij de vakman moet je zijn. Compleet verzorgd. AH- slagerij, tel. 14964 (na 18.00 uur R. Maas, tel. 18505). Hoe laat u uw woning achter tijdens vakantie? Beveili gingsdag, 11 juli, Mo lenkoog! Oppas gevr. voor 2 kinderen, 6 en 10 jaar, voor de grote vakantie Tel. 17735 (na 18.00 uur). Te koop: licht beige hoek bank en stoel. Tel. 02220-13605. Te koop aangeboden: surf plank Hyfly 325 Superfun, incl. mast, snelsluitgiek, 3 zeilen, mastverl., trapeze, mastprotector en meer ex tra's. Pr.n.o.t.k. Tel 18910 (na 18.00 uur). Levis, koop je bij Boetiek 22 natuurlijk. 15 juli gaan wij verhuizen. Voor familie, vrienden en kennissen houden wij nog open huis op zondag 12 juli vanaf 14.00 uur. Tijdelijk adres wordt: Vinkehof 21, 4451 BV Heinkenszand. Tel. 01106-1932. Jan, Nora, Mar tin, Bas en René Hooy- schuur. Fresia's 71,75 per bos, 3 bos 75,= bij Veeger, Grensweg 5. Texels kampioenschap vis- roken op zaterdag 11 juli 1992 vanaf 13.30 uur in De Koog, Dorpsstraat. Zaterdag a.s., 11 juli: Rom melmarkt in Oosterend. Aanvang 11.00 uur, div. at tracties, vers gebakken vis vanaf 10.00 u. Texels kampioenschap vis- roken op zaterdag 11 juli 1992. Voor deelname/infor- matie: De Koog Promotion, tel. 18449. T.h.: net kosthuis in Alkmaar. Tel. 072-152221. Zaterdag 11 juli, zwembad Molenkoog: beveiligingsdag. Schapenboerderij De Noord- kroon zoekt bijdehand meis je (15-16 jr.) voor kaasverzorging en -verkoop in de zomermaanden. 10-15 uur per week. Bel 17263 of kom langs. 29 mei: verhuisd! Bedankt: Maarten, Bert, Han, Ibbel, vader en moeder. 27 juni: open huis! Bedankt: Ibbel en Han, Mariska, Femke, Liane, Frouke, Erwin, Ruud en Christy Boom. Jullie waren fantastisch! Jan en Lia Vonk. Te koop aangeb.: Adria 380, 1976. Prijs n.o.t.k. Tel. 02220-17475. Jeans, diverse modellen nu 750,— bij boetiek 22. T.k.: nieuwe aardappelen Do- ré. J. Eelman, Hallerweg 19. T.k. gevr.: Teutonia kinder wagenbak, merk Combi-boy. Tel. 12105. Voor bollenrooien bellen met Dirk Jan. Tel. 18674. T.h. per 16/07: kamer in cen trum van Alkmaar, 7375,= incl. Tel. 02260 - 13494. Al scheelt het maar één haartje!!! Qnipp Kapsalon, liefst op afspraak. Tel. 12227. T.k. Jungepur bed 190 x 80 cm. Tel. 13707. Ga met een gerust hart op vakantie. 11 juli, zwembad Molenkoog: beveiligingsdag. Zoek je vakantiewerk, kom dan bollenpellen. Firma Schermer, tel. 19433 of 12451 of 14073. Fresia's 71,75 per bos, 3 bos 75,= bij Veeger, Grensweg 5. Texels kampioenschap vis- roken op zaterdag 11 juli 1992 vanaf 13.30 uur in De Koog, Dorpsstraat. Zaterdag a.s., 11 juli: Rom melmarkt in Oosterend. Aanvang 11.00 uur, div. at tracties, vers gebakken vis vanaf 10.00 u. Texels kampioenschap vis- roken op zaterdag 11 juli 1992. Voor deelname7infor- matie: De Koog Promotion, tel. 18449. M.i.v. woensdag 8 juli weer gezellig barbecuen. Vrij en tree, Paal 19, aanvang 18.30 uur. AH-slagerij, tel. 14964 (na 18.00 uur R. Maas, tel. 18505). Voor bollenrooien bellen met Dirk Jan. Tel. 18674. Iedere maand een nieuwe collectie van Mexx bij Boe tiek 22 natuurlijk. Te ruH aangeboden koopwo ning in Hoorn. Gelegen naast sportpark. Tel. 02290 - 44069. Een rek vol super koopjes o.a. overhemden, shorts, T- shirts, jurkjes en rokken nu 725,— bij Boetiek 22.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3