GEK HIPT f - jeu we rector voor Het werd en andere tijd voor uitdaging" Strandbewakers redden man uit stroming ooihof (CDA) haalt slijk in zaak-TWO Geslaagd Idyllisch industriegebiedje Zonder hulp zeker verdronken Muntsysteem voor openbaar toilet? Opgeven Tally Ho UUDAG 17 JULI 1992 TEXELSE COURANT 38-jarige Henk de Vries uit Le- jtad is de nieuwe rector van OSG Hogeberg. Met uitzondering van PvdA-fractie die voor conrector Atteveld koos, stond de hele ge- achter De Vries. jikde Vries is 14 jaar werkzaam asest bij een gemeentelijke scho- i^meenschap in Lelystad, waarvan ën jaar a's conrector. „Troobles- oier eigenlijk. Ik had daar een ■ii takenpakket." Hij is docent yiomie en aardrijkskunde, al bleef zijn overige taken weinig tijd voor lesgeven. 'imeuws dat hij hen gaat verlaten e collega's in Lelystad niet stgejuich ontvangen. „Ze vinden lammer dat ik wegga. Maar ze grijpen dat ik het tijd vond voor nieuwe uitdaging." Omdat de ilagprocedure enige tijd vergt, zal Vries pas na de herfstvakantie be- iikbaar zijn als rector voor de OSG. Vanaf september gaat er twee dagen in de week hel college van b en w middels O artikel 17-procedure de Texelse tl Onderneming de kans heeft ge- «n om versneld uit te breiden, [beerde CDA-raadslid Jan Koolhof »sdag tijdens de raadsvergadering politieke eer naar zich toe te trek- r. Koolhof had eerder in de com- ssie ruimtelijke ordening raedrongen op een soepele hou- b en w. Hij vroeg om een ;<tische oplossing en suggereerde het college desnoods maar een Hje moest dichtknijpen. Andere ramissieleden hadden hem daar- aangevallen. Dinsdagavond lach- foolhof in zijn vuistje: „Nogal wat Klies vielen over het CDA en de rsschreef tendentieus over mij, srnu blijkt dat er toch een tus- ilossing mogelijk is." Eelman (VVD) reageerde fel. ikunt wel merken dat Koolhof is in de raad. We hebben hem irschuwd voor de eventuele ge- TWO zonder toestemming houwen. Je kunt niet zomaar ii procedures voorbij gaan. Bóven- nwas het juist de CDA-fractie die het verleden vaak moeilijk deed", us Erna Eelman, die met name op fein Jansen doelde. „Nou heb ik daan", mompelde die ver kijkt, maar mengde zich niet in discussie. Koolhof wuifde het awoord van Erna Eelman luchtig f „Eigenlijk had ik verwacht dat sndere raadsleden, die meer erva- ohebben dan mij, met de artikel oplossing op de proppen zouden nen...." slat wethouder Barendregt nog had benadrukt dat de oplossing noodprocedure is en dat er spra- 'S van een hoge uitzondering, hinde de raad unaniem in met de ng van zaken. Er is nu een voorbe- Tlingsbesluit genomen, zodat de odzakelijke artikel 19-procedure in jai4 5,king kan worden gesteld. meedraaien, om inzicht te krijgen in de werkwijze. „Dan ben ik de overige dagen in Lelystad om mijn taken over te dragen." Op de eerste schooldag na de vakantie zal hij wel aanwezig zijn om met iedereen kennis te maken. Vernieuwing De Vries vertelt dat de scholenge meenschap van Lelystad veel aan on derwijsvernieuwing deed. „Het is één van de oudste scholengemeenschap pen van Nederland. Dit jaar bestaat de school 25 jaar, net zo lang als Le lystad zelf. Maar we lopen voorop wat betreft onderwijsprojecten. Ik hoop dat te kunnen voortzetten op Texel." Eén van de projecten waar hij in Lelystad bij betrokken is, is het leggen van contacten tussen het be drijfsleven en het onderwijs. „We pro beren als school inzicht te krijgen in wat het bedrijfsleven wil en gunnen hen een kijkje bij ons. Zo hebben we wel gastdocenten uit de praktijken worden er excursies gemaakt naar bedrijven. Mogelijk kan ik dit op Texel ook van de grond krijgen." Ervaring Aantrekkelijk van OSG De Hogeberg noemt De Vries het taakwerkuren- systeem, dat sinds enige tijd wordt gehanteerd. „Dat was voor mij één van de redenen om te solliciteren. Het toont aan dat er mensen werken die welwillend staan tegenover ont wikkelingen in het onderwijs." Lelystad gaat binnenkort over tot ba sisvorming. De Vries is nauw betrok ken geweest bij de ontwikkeling. „Voor Texel komt het er ook aan. Ik heb er al de nodige ervaring mee en hoop die te kunnen gebruiken." Uit de „Heiweger Anzeige", een krant in de Duitse deelstaat Westfa- len. Ook de „Freie Presse" uit Chem nitz besteedde aandacht aan de Texelse jutterstraditie middels een kort artikel met foto. Strandrauber Voor het basisexamen tekstverwer king van de Associatie SMK slaag den: Cora Bakker-Voogt, Alie Boeijen-Visser, Netty Driehuis- Zoetelief, Charlotte Lorier, Mary Witte-Eelman; Lida Barhorst-v.d. Wiel, Pauline Zijm-Buffing; Tineke Terpstra- Brouwer, Caroline Mulder-ter Horst, Cordula Kreusch, Carolien Moonen, Karla De Bothelho Barbosa. Zij werden opgeleid door de Open School, gemeentelijke instelling voor Volwasseneneducatie. werd in Den Burg het eerste deel van het stukje bedrij fsterrein tussen de Bernhardlaan en de Maricoweg in gebruik geno- ®en- Pfojectadviseringsbureau B&M opende daar een nieuw Voorgebouw, waarin ook partner R&M (projectontwikkeling) is ge- UlSvest. In september krijgt de invulling van het gebied verder gestalte de gereedkoming van de nieuwbouw van aannemingsbedrijf TEBO. 6 aanb//7c van het nieuwe pand (gebouwd door TEBO naar een eigen ^-ontwerp) is bepaald niet industrie-achtig. Met een vijvertje voor de Ven een tuintje met niveauverschillen, sierkeien en stromend water s een idyllisch plekje gecreëerd. Directeur gemeentewerken Piet Plug, collega van directeur Ed Momberg van B&M en R&M, verhoogde sfeer door als openingshandeling een aantal goudvissen in de vij- fr los te laten. Momberg en zijn vijf Texelse medewerkers geven met e kantoor hun visitekaartje af. In drie jaar tijd groeide het bedrijf van **nanszaak met als specialiteit tuinaanleg en infrastructuur tot ont- 1 ,„r en verkoper van grootschalige projecten. „Een gat in de - constateert Momberg tevreden. Tevens is er een vestiginq in De ^el bij Uithoorn. IFoto Frans Hopman Rector Henk de Vries. StrengIk ben hele maal niet streng.... IFoto Tessa de Graaft) Een goede samenwerking met de an dere mensen van de schoolleiding op Texel vindt De Vries een prioriteit. „Ik wil niets doen zonder overleg met hen." Problemen in samenwerking met de voor zijn functie gepasseerde Van Atteveld verwacht De Vries niet. „Natuurlijk zal hij tijd nodig hebben om het te verwerken en daar wil ik hem graag bij helpen. Het heeft niets met mij als persoon te maken, maar meer met de sollicitatieprocedure. Het is niet de bedoeling dat wij als schoolleiding elkaar beschouwen als concurrenten. De bestaande taakver deling onder de vier conrectoren zal worden gehandhaafd. Ik beschouw mezelf als aanvulling en coördinator." Judoka De Vries en zijn vrouw Inger, die ver pleegkundige is, hebben drie kinde ren: een dochter van 16 jaar en twee zoons van 13 en 11 jaar. Zij hadden gemengde gevoelens over de op han den zijnde verhuizing. De Vries: „Mijn dochter maakt in Lelystad haar school af, want ze zit in haar exa menjaar. Van mijn oudste zoon hoef de Texel niet zo nodig, want hij heeft in Lelystad veel vrienden. De jongste vond het wél erg leuk. Behalve mijn dochter zijn ze onlangs een dagje op het eiland geweest. Toen draaide de oudste bij." Naast het verzamelen van atlassen en sloeproeien is Henk de Vries een enthousiast judoka. „Nee, niet om de leerlingen onder de duim te kunnen houden. Ik ben actief geweest als trainer en als scheidsrechter. Mijn kinderen judoën ook. Mijn dochter is derde van Nederland." Een 36-jarige zwemmer uit Losser is woensdagmiddag gered door strand bewakers. Hij raakte tijdens het zwemmen in moeilijkheden door sterke stroming. De man is ter ob servatie in het Geminiziekenhuis op genomen. „Bij noordenwind is het altijd gevaar lijk, dus we hadden verschillende pa trouilles op het strand en op zee", vertelt Fred Kreuk, woordvoerder van de strandbewakers. Eén van zijn mensen ontdekte de zwemmer, die was meegezogen door de branding. „Hij zat gevangen tussen verschillen de stromingen en kon geen kant meer op." De bewakers stuurden er een boot op af. Eén van de twee beman ningsleden sprong overboord om de drenkeling bij te staan. Hij wilde daartoe zijn automatisch opblaasbare reddingsvest activeren. Omdat dat niet lukte, sprong ook het tweede be manningslid overboord, waardoor de boot onbemand bleef drijven. „In zo'n geval zijn mensen belangrijker dan materiaal", aldus Kreuk. Lijnredding Vanaf het strand werd een zoge naamde „lijnredding" opgezet, waar bij door meerdere strandbewakers een lijn naar de drenkeling en zijn redders wordt uitgezwommen. Door de sterke stroming lukte het pas bij Een muntsysteem moet een open baar toilet in het Waaggebouwtje op de Groeneplaats betaalbaar maken. De totale verbouwing van het monu mentale pand kost f234.000,-. Het Waaggebouw moet nodig wor den gerestaureerd. Dat kost f98.000,-, maar het Rijk subsidieert daar een deel van, aangezien het een monument betreft. Ook dient onder houd te worden gepleegd voor een bedrag van f40.000,-. Een toiletvoorziening voor zowel da mes, heren als gehandicapten in het centrum van Den Burg is een wens van de gemeenteraad. Die kan in het Waaggebouw voor f96.000,- worden geinstalleerd. Schoonmaken van dat toilet kost zo'n f20.000,- op jaarbasis. Er was al f10.000,- voor dit doel opzij gelegd tijdens de begrotingsbehandeling. De andere helft van het bedrag hoopt het college uit het muntsysteem te halen. Dit onderwerp wordt bespro ken in de raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid van donderdag a.s. De jaarlijkse Tally Ho wedstijden worden gehouden op maandag 27 juli om 19.30 uur aan de Nikadel te De Koog. De organisatie is in han den van Menvereniging Tussen Wad en Duin, in samenwerking met De Koog Promotion. Er wordt gereden in drie rubrieken: paarden, grote pony's en kleine po ny's. De bedoeling is op de ongeza delde rijdieren 100 meter stap, 100 meter draf en 100 meter galop zo snel mogelijk af te leggen. Deelne mers zijn verplicht een cap te dragen. Inschrijfgeld bedrijaagt f10,—Opge ven kan tot vrijdag 24 juli bij me vrouw L. Eelman, telefoon 12746. Toeschouwers betalen f2,50 entree, kinderen f1,— een tweede poging om het tweetal te bereiken. De andere redder had zijn boot weer weten te bereiken, maar die stond inmiddels vol water en was niet aan de praat te krijgen. De drenkeling die door de shock on derkoeld was geraakt werd met hulp van de auto van een strandpaviljoen- houder naar een gereedstaande am bulance vervoerd. „Zonder hulp was de man zeker verdronken", aldus Kreuk. De zware lijnredding had zoveel van de mensen geëist dat ze niet meer de vol water staande boot konden binnenhalen. „We hebben daarom de wipperploeg van de KNRM gewaar schuwd, die materieel ook beter zijn uitgerust voor zo'n karwei", vertelt Kreuk. Het is de derde maal dit seizoen dat er een geslaagde redding plaatsvindt. Kreuk: „Het is gek, soms heb je jaren dat er niets gebeurd en soms heb je zomaar een paar acties achter el kaar." Diefstal. Een meisje uit Heemskerk werd bestolen van een portemonnee met geld en documenten, die in haar tent lag op een camping bij De Koog. Dorpshuizen. Met 9 tegen 4 stemmen heeft de gemeenteraad een bezwaarschrift van het Samenwer kingsorgaan van de Dorpscommissies op Texel (SDT) ongegrond verklaard. PvdA en Groen Links stemden tegen. Het SDT maakte bezwaar tegen de stopzetting van de jaarlijkse subsidie van f5.193,-. Geld voor de SDT- activiteiten moet nu door de aan gesloten dorpscommissies worden opgebracht. Gasfles. Van een kampeerder uit Klazinaveen werden een gasfles en een 2-pits gasstel ontvreemd. Opgevoerd. De politie nam woens- dagochtgend in de Parkstraat een brommer in beslag van een 19-jarige Texelaar. De bromfiets bleek niet ver zekerd en was opgevoerd. Kamperen. De gemeente behoudt de vrijheid om een eigen kampeerbe- leid te blijven voeren, ondanks een wetswijziging die een verruiming van het aantal tenten en caravans op boerenerven toestaat. Dit antwoordde wethouder Barendregt dinsdagavond op een vraag van raadslid Poster (Texels Belang). Een heel groot wonder een klein nieuw leven een dochter, een zusje aan ons gegeven. Dankbaar en blij laten wij u weten dat wij op 13 juli 1992 een dochter en zus je hebben gekregen. We noemen haar Lisanne Lisette Sanne Wilco en Verina van der Vaart Nick Ooievaarstraat 64, 1781 VR Den Helder. Verina en Lisanne rusten van 13.00 tot 15.30 uur. Als leven lijden wordt is rusten goed beetje bij beetje werd de vlam gedoofd de kaars is nu op. Woensdag 15 juli 1992 heeft Wilhelmina Witvliet de rust gekregen waar zij zo naar verlangde. Zij was 86 jaar. Namens kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, „De Gollards". Correspondentie-adres: C. v. d. Kerkhof, Boogerd 28, 1791 GX Den Burg. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag. Ton, Rennie Thea, Joke en Dick Riet, Henny Jacob, Wiebe en Martin Geboren: Robin op 16 juli 1992 Dochter en zusje van Marjolein, Simon en Mike Woerlee Bernhardlaan 104, 1791 XH Den Burg-Texel. Telefoon 02220 - 10468 Geboren op 13 juli 1992 om 16.00 uur Gydo 2950 gram. Jacqueline en Marcel -Uriot Sluyscoog 47, 1791 WV Den Burg. Telefoon 02220 - 10395 Bezoek op telefonische afspraak. Wij zijn getrouwd 10-7-1992 Jan Rienstra en Marinka van Dijk Ramlehweg 9 C, 3061 JV Rotterdam. Familie, vrienden, buren en kennissen allemaal hartelijk bedankt voor de kaarten, bloemen, kado's enz. 26 juni was voor ons een hartstikke leuke dag. André en Margaret Witte-van der Star Voor alle kaarten, bloemen en andere attenties bij mijn thuis komst en verblijf in het ziekenhuis wil ik een ieder bedanken. Neeltje Goënga-Vinke Hartelijk dank aan degene die mij heeft geholpen bij mijn vertrek van Oost 36 naar rusthuis De Gollards, kamer 75. Telefoon 10439. Mevrouw J. Dijker-Ploeg Voor uw belangstelling bij ons 25-jarig huwe lijksfeest, betuigen wij u onze hartelijke dank. Frans en Henny van Sambeek Musselkanaal Hartelijk dank voor de goede wensen en kaarten die ik bij mijn verblijf in het ziekenhuis heb ontvangen. Jan Jonkergouw Hartelijk dank voor de belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. John Schlepers Na bijna 40 jaar Texel gaan we maandag a.s. voor anker in een andere haven. Vaarwel aan alle vrienden en bekenden. Tot ziens op de Hoogkamplaan 33, Marken. W. B. Boersma M. M. Boersma-van Donk Te koop: vlet. Merk: Hemel rijk, met b.b-motor. Tel. 18362. Amstrad aluminium schotel, 5 jaar garantie. Service Cen ter Texel, tel. 11777. Te koop: wastafel compleet. Tel. 14059. T.k. gevr. kleine tourcaravan voor vaste standplaats. Tel. 13373 vragen naar Ben. Te koop: een onderschuifbed met 2 matrassen. A. Saai, Langeveldstraat 61, De Cocksdorp. Tel. 16400. Gezocht: klein huis van par ticulier of appartement ca. 50-60 m2 of bouwgrond voor vakantiewoning. Aan bod: Rainer Tippel, Worm- serstrasse 28, D-6905 Schriesheim. Gevraagd: puppie. Reacties br.o.nr. 1456 aan bur. Tex. Crt. Onze service is meer dan woorden alleen. Service Center Texel, tel. 11777. Tijdelijk verhuisd naar Nieuwlanderweg 94, per 5-9 tel. 17394. Fam. D. Oosterhof. T.k.a: hangkast wit; salonta fel 2x (lx wit en 1x glas/ messing); kinderstoeltje, buf fetkastje met gesl. glas. Tel. 14163. Vermist: slanke, zwarte, ge- castr. kater met witte bef, kin en sokjes. Geen vlooien band. Nogal schuw, naam: Mitchka, omgeving: Schou- dieck, tel. 15338. Te koop prima bankstel (3x2x1-zits) met bijbehoren de kast. Tel. 13139. Audio, video of schotel def- fekt? Geen stress, bel TMS. Service Center Texel, tel. 11777. H. Bakker Henso b.v. Gebr. hout en bouwmat. wegens vakantie gesloten t/m 1/8. Heemskerckstraat 16, Oude schild. Avon-cosmetica nu weer verkrijgbaar op Texel. Voor inl. Evelien van Schaik, tel 15074. Produkten waar je zelf achter staat verkoop je het best. Bij Kunsthandel Hans van der Klift vindt u prenten en aquarellen van Texel, olie verfschilderijen en antiek aardewerk. Kwaliteit vakmanschap Service Center Texel. Wij zijn verhuisd naar Bea- trixlaan 1 B, 1791 GA Den Burg, tel. 15811. Charles, Ka rin en Menno Bosma. De deur staat meestal open, dus u kunt zo naar binnen lo pen. Qnipp Kapsalon, liefst op afspraak. Tel. 12227. Met onze schotels kijkt u van high noon tot 1001 nacht. Service Center Texel, tel. 11777 Te huur gevr: zomerwoning voor de wintermaanden in en om Den Burg. Tel. 15117. Welke hobbyist wil gelukkig worden? Te koop: tegen het hoogste bod, boven f800, Harke-blokken, zes schijfs, z.g.a.n.; 2 x G-cat-rompen met schade, beams, trampo lines etc; 1 mast non ferro; 1 mast iets krom; G-cat-zeilen, i.g.st.; trailer met kist; helmstok, glasfiber, uit schuif baar; roeren, etc. Tel. 02220-16427 na 20.30 uur. Korfmaaien met Atlas 1302 E kraan. Gebr. Boersen, Schorrenweg 30. Tel. 18954 of 18238. Verhuisd: Anton Staal van Waalderstraat 92 naar Ko- gerstraat 25, 1791 EN, tel. 14554. H. Bakker Henso b.v. Gebr. hout en bouwmat. wegens vakantie gesloten t/m 1/8. Heemskerckstraat 16, Oude- schild. Avon-cosmetica nu weer verkrijgbaar op Texel. Voor inl. Evelien van Schaik, tel. 15074. Catzeilers opgelet! Zondag a.s wedstrijd bij CKZ, Paal 33. Briefing 10.00 uur. Voor Pioneer garantierepara ties Service Center Texel, tel. 11777. Verhuisd van Lijnbaan 27 naar Sluyscoog 80, 1791 WT Den Burg. Fam. W. Ie Noble. In Talk of the Town speelt a.s zondag Liever Live, perfecte Top 100 band! Te koop: Mercedes-Benz, 200 diesel, ivoor wit, bj. 14-4-'82, APK tot 4-92, f4600,-. Tel. 18480. Gevraagd: flinke vakantie hulp. Stichting Kinderspeel- boerderij De Mient, tel. 19296. Toerist of Texelaar. Thomas staat voor u klaar. Service Center Texel, tel. 11777. Liever !Live a.s. zondag in Talk of the Town, toegang gratis. T.k. gevr: drumstel, tel. 15801. Aangeboden: kosthuis Amsterdam. Inl. 14868. Wij zijn verhuisd van Pater Witteplein 30 naar Korf- baeck 18, 1791 TG Den Burg. Tel. 12708. Rob, Gre, Joyce en Danique Jongejan. Fax papier f9,95 per rol. Service Center Texel, tel. 11777. Te koop: Peugeot 103 SP. Tel. 14764. O, Here, Onze Here hoe heer lijk is uw Naam op de gehele aarde! Verloren: omgeving Ooste rend, 2 gr. platen van „Bram Vermeulen", Tel. 14834. Voelt u zich met uw haar wat verloren, na een bezoek aan Qnipp voelt u zich als herDoren. Qnipp Kapsalon, liefst op afspraak, tel. 12227. Te koop: Magnetron Philips M 705, 2 jaar oud, heel wei nig gebruikt, f275,—. Tel. 14717. Voor u een vraag. Voor ons een weet. Service Center Texel, tel. 11777. Za. 18 juli, voetbalwedstrijd: Agrico - Hettema. Aanvang 19.30 uur, C-veld Tex. Boys. Verzekeren?? Bremer! Kantoor (02220) 18221 Siem Bremer (02220) 18681 Koos Bremer (02220) 18624 Kees Bremer (02220) 18837 Afvalcontainers voor het af voeren van puin, hout, bouw afval, vuilnis, e.d. Fa. Taten- hove. Den Burg, tel. (02220) 13809. ANWB erkende rijschool Willemen. Voor al uw rijbe wijzen. Tel. (02230) 35663. Administratie, Adviezen Be lastingzaken. Administratie kantoor Rood, De Dageraad 61, tel. (02220) 19429. Voor vakkundig inlijsten ga je naar Pieter de Vries, dè fo tograaf.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3