J Weer veel diefstallen op camping bij De Koog ERICHTEH J7.000 is teveel ichtpaar Du Porto teste bij ringsteken Inbraken Jeugd met vuurwerk zet berm in brand Windscherm vernield Hond richt slachting aan onder pluimvee Surfpakken ontvreemd Aanrijding Getuigen gezocht Uit het politierapport KNRM en para's geven reddingdemonstratie De Nederlandse Lever Darm Stichting VOOR ELSJE SMAAKT ALLES HETZELFDE ZE HEEFT AL 3 JAAR EEN INFUUS. HELP HELPEN GIRO 6868 US (RIJDAG 7 AUGUSTUS 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 - gTf-W.IIAWJMJ.ldUM „Ze moeten overschakelen van _n groeimodel naar een beheer- jet[ „gsmodel, te vergelijken met wat jbeurd is in de veehouderij na in ging van de quotering. Nog meer jp tot dusver zal het accent moeten den gelegd op kwaliteitsverbete- i kostenbeheersing. In dat licht van fundamenteel belang dat jel zijn kwaliteiten op natuurlijk, ^schappelijk en cultuurhistorisch ;3ie(j m stand houdt en zo mogelijk •bouwt. Maar ook recreatieve voor gingen die daarmee niet strijdig ji moeten in ere worden gehouden aangelegd, zoals een golfbaan. staat wel vast dat het publiek alti tfd 's voor ^'e kwaliteit te betalen, tdl j kunnen we als recreatiegebied buitengewoon sterke concurren- jpositie blijven innemen". Hulp arendregt betwijfelt of alle bedrijven staat zijn op eigen kracht hun be- aan te passen. „Ik denk jtbegeleiding nodig is. net zoals je landbouw een landbouwvoor- inter hebt, zou je voor de recreatie vist* een deskundige moeten hebben kin de specifiek Texelse situatie de idrijven helpt bij het nemen van TEijtslissingen. De VVV lijkt me de jste instantie om daar voor te zor- 3i. Het accent moet daar minder omen te liggen op werving van suwe gasten en meer op begelei- j-g van logiesverstrekkende be- Verzet? fet terugdraaien van de 47000 11 ijapplaatsen zal ongetwijfeld met -cugde worden begroet door de vele 20u ariaars die het nu al veel te druk Ui inden in de zomer en zich zorgen uken over de schijnbaar onbelem- -eide recreatiebouw. Maar er zal on- ïtwijfeld ook verzet komen. Het be- jezen van het huidige beddenaantal •tekent bijvoorbeeld dat de Kleine tgiesverstrekkers-vereniging die on- ngs nog een behoorlijk deel van de :gte verdelen slaapplaatsen heeft idaimd, nul op het rekest krijgt. We boeren die het aantal kam pplaatsen op hun erf van vijf naar no willen uitbreiden, zullen moeten den teleurgesteld om niet te spre- van recreatiebedrijven die nog teidromen hebben. Barendregt: ar we ook mee zitten is de af- Ikelende werkgelegenheid in de 'e sectoren op Texel. Alleen al in idbouw zal het aantal bedrijven tn afzienbare tijd verminderen f'300 tot 200. Vaak wordt aan aeiding van recreatie gedacht als mpensatie, maar dat gaat natuurlijk meer op als op de recreatie de wordt gezet. Het kon wel eens strijd worden, maar er zullen snel feingen genomen moeten wor- iWe kunnen het echt niet op zijn p laten". e vijfde ringwedstrijd die dinsdag- wd in De Koog werd verreden is wonnen door Gerard du Porto en itgenote. Onder grote belangstel- j namen zij het in de Dorpsstraat :iegen dertien andere combinaties. Vss ring" werd Joke Noom uit Den 4 Onder auspiciën van de rgsteekcommissie van menvereni- "9 „Tussen Wad en Duin" wordt de ;de wedstrijd zondagavond in Ou- fcchild verreden. Het evenement be- 'tom 19.00 uur. Echtpaar du Porto, 2. Jan Keijser en Matty 3 Combinatie Dick Smidt. kd algemeen klassement: Zijm, 2. Gerard du Porto, 3 (gedeeld), n Bakker en Dick Smidt. keen parkeerterrein van een cam- :r9 in De Dennen zijn verschillende 4s opengebroken. Uit twee wa- worden spullen vermist, te we- 1-1 een verrekijker en een '■temonnee met kleingeld. Door smeulend vuurwerk ging de be groeiing op een tuunwal op de krui sing Westerweg-Hemmerkooiweg dinsdagavond in rook op. Het vuur werk was aangestoken door drie va- kantiegangertjes, die ongezien kattekwaad wilden uithalen. Door het droge gras en de wind stond de berm in korte tijd over een lengte van zo'n dertig meter in brand. De brand weer had het vuur kort na aankomst snel onder controle. De kwajongens kregen van de dienstdoende agenten een berisping. (Foto Gerard Timmerman) Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks half drie het glas van een windscherm bij een woning aan de Ruyslaan in De Koog ingegooid. De 34-jarige be woonster werd wakker van het glas gerinkel en zag nog net enkele jongeren weglopen, die de ruit blijk baar met en trottoirtegel hadden stukgegooid. De hond van een man uit Den Hoorn heeft dinsdagmiddag op een terrein bij de Noorderhaaks in 't Horntje acht parelhoenders, een pauw en drie krielkippen doodgebeten. De 72-jarige eigenaar had de hond meegenomen naar het landowaar hij aan het werk was. Toen het dier aan zijn aandacht was ontsnapt richtte het de genoemde slachting aan. Ge dupeerde is een 50-jarige plaatsge noot. De schade wordt geregeld. In het houten gebouwtje van de red dingsbrigade aan de Badweg in De Koog is woensdagnacht ingebroken. De dader heeft vermoedelijk over een valse sleutel beschikt. Er werden twee surfpakken ter waarde van f900,- ontvreemd. Op de Zaandammerdijk bij De Waal vond vrijdag tegen 13.00 uur een aanrijding plaats. Omdat een 21-jarige Duitse man uit Hamburg niet genoeg rechts hield, kwam hij in botsing met de auto van een hem tegemoet rij dende 36-jarige Utrechtse. Beide wa gens liepen aanzienlijke schade op. Op een parkeerplaats in de bak kerstraat in Den Burg heeft een auto mobilist zaterdagmoren de auto van een 26-jarige Texelaar beschadigd. De onbekende man is na de aanrij ding doorgereden. Het voertuig van een 38-jarige vakantieganger over kwam hetzelfde. Zijn auto stond in de Kogerstraat geparkeerd. De politie stelt een onderzoek in. Uit de tent van een 27-jarige Pur- merender zijn dit weekend spullen gestolen ter waarde van f2.720,-. Hij verbleef op de noodcarriping. Een kampeerder in De Koog deed aangifte van diefstal van een disc- man, cd's en kleding. Uit een tent op dezelfde camping werd f80,- aan contant geld en een bankpas gesto len. De beheerder van Camping Ko- gerstrand riep de hulp in van een arts tóen een 16-jarige kampeerster uit Uitgeest hevig hyperventileerde. Na bezoek aan de dokter herstelde het meisje en werd ze weer naar de camping gebracht. Een onafgesloten achterportier kwam een 29-jarige Hagenaar duur te staan. Dieven zagen hun kans schoon en gingen er met zijn twee persoonstent met toebehoren van door. Verder mist de man zijn paspoort, rijbewijs en ANWB-pas. Van een woning in Den Burg heb ben onbekenden zondagnacht een houten naambord vernield. De onver laten gingen hardhandig te werk, want de bevestigingsbouten zaten nog in de muur. De schade bedraagt f450,-. In De Koog, De Cocksdorp en Den Burg zijn dit weekend vijf fietsen gestolen. Drie daarvan waren door de eigenaars op slot gezet. Een auto die zóncier toestemming op een invalidenparkeerplaats in De Koog was neergezet, is door de poli tie weggesleept. Het voertuig is eigendom van een vakantiekganger. De eigenaar van een personenwa gen keek raar op toen hij op de Nika- del zag dat een onbekende man de kofferbak van zijn aldaar geparkeerde auto aan het doorzoeken was. Toen de Duitser de man aansprak, zei deze iets in het Nederlands en verdween in een andere wagen. Een 17-jarige vakantieganger die dinsdagnacht te diep in het glaasje had gekeken werd aangehouden toen hij met zijn bromfiets in plaats van het rijwielpad op de Ponweg reed. Bij een ademanalyse op het politiebu reau blies hij 600 ug/l. camping nabij De Koog is de 9«lopen week een aanzienlijk aan- diefstallen gepleegd. Uit de tent een 36-jarige Duitse vrouw ^vrijdagmiddag een portemon- •jnet f170,- en 40 D-Mark gesto- TOe portemonnee bevatte tevens "eurochequekaart, twee euroche- drie paspoorten, een kenteken- 'is en een rijbewijs. een 18-jarige kampeerder uit 'Aenisse werden in de nacht van 'ag op donderdag kledingstuk- U|t de tent genomen: een blauwe ^erbroek en een paar groene 0enen. De gezamenlijke waarde ^200,-. Een andere broek door de dader achtergelaten. een andere bewoner van Spijke- jaar oud, werden twee blau- De Koninklijke Nederlandse Redding maatschappij (KNRM) geeft in sa menwerking met het Paracentrum Texel donderdag 13 augustus een reddingdemonstratie voor de kust van De Koog. Op spektakulaire wijze zullen enkele parachutisten, die rond 14.00 uur in zee worden gedropt, worden gered door vrijwilligers van de wipperploeg uit De Koog en van station Eierland. Onder leiding van commandant Hans Bakker opereert de wipperploeg in een snelle rubbèrboot, die zelfs onder extreme weersomstandigheden kan uitvaren. Vanaf het strand kan deze boot snel worden ingezet en in aktie komen wanneer grote schepen het laten afweten. Ook op volle zee as sisteert de wipperploeg meer dan eens. De bemanningsleden zijn allen grondig getraind en hebben zelfs ei genhandig het reddingboothuis in De Koog verbouwd. Iedere dinsdagmid dag en -avond is het boothuis ge opend voor publiek. De Beursplein 5 is het fonkelnieuwe schip van reddingstation De Cocks dorp. Het is een aluminium boot, die dankzij de gering diepgang in de on diepe wateren rond Texel bijzonder goed thuis is. Door de hoge snelheid van het schip (topsnelheid ca. 65 km/uur) kan de bemanning, die onder commando staat van schipper Jaap Groen, zeer snel assistentie verlenen. Gedurende het hele jaar wordt meer dere malen een beroep gedaan op de redders, die zijn opgeleid in Schot land. Ook zij hielpen mee aan de ver bouwing van hun boothuis. Dankzij deze vrijwilligers kan de KNRM zon der subsidie het hoofd boven water houden. Het benodigde geld voor materiaal is afkomstig van giften. „Redder aan wal" kan men worden voor f25,- per jaar. Inlichten op het strand of bellen naar 02220-17486. Spelletjes Tijdens de reddingdemonstratie kan de jeugd zich vermaken met het bou wen van strandfiguren. Deelnemers worden naar leeftijd ingedeeld. De hele kleintjes mogen schatgraven. Dit onderdeel is georganiseerd door De Koog Badplaats. Prijzen zijn beschik baar gesteld door Texelse onder nemers. Even later vatte agenten een 18-jarige bromfietser in de kraag die eveneens over de Pontweg reed. Hij kwam tot ëèn score van 430 ug/l. Beide kregen een rijverbod en moesten hun bromfiets tijdelijk af staan voor technisch onderzoek. Een fietsenverhuurder uit Den Hoorn deed aangifte bij de politie dat twee buitenlandse huurders hun rij wielen tot op heden niet hadden te ruggebracht. Uit een onafgesloten auto van een 54-jarige Texelaar hebben onbeken den dit weekeinde autopapieren, een rijbewijsen een benzinepasje gestolen. Groter was de schade bij een 34-jarige badgast die zijn auto bij De Cocksdorp wèl had afgesloten. Hij mist spullen en geld ter waarde van f1750,-. we spijkerbroeken en een bedrag van f100,- gestolen. Totale schade: f420,-. In de nacht van woensdag op don derdag werd uit de tent van een 19-jarige Duitser uit Bremen een blauwe reistas gehaald. De tas bevat te een portemonnee met 200 D- Mark, wasgoed en een rose korte broek. Ook werd een aan de waslijn han gende bikini, eigendom van een 38-jarige Duitse uit Ried, meegeno men. Een op de camping geparkeerde Peu geot werd niet ongemoeid gelaten. De eigenaar, een 38-jarige Duitser uit Bassum, trof zijn wagen donderdag morgen aan zonder radio- cassettespeler. Elsje heeft een spijsverteringsziekte. Zonder infuus krijgt zij onvoldoende voeding binnen en raakl zij onder voed. Die ellende duurt nu al 3 jaar. Elsje is niet de enige; elk jaar moeten ruim 21.000 kinderen met een spijsverteringsziekte het ziekenhuis in. Ook volwassenen lijden aan deze ziekten, in Nederland maar liefst 2 miljoen.De Lever Darm Stichting wil deze mensen helpen met weten schappelijk onderzoek, voorlichting en patiëntenzorg. Daarbij is uw financiële hulp onmis baar. Steun ons daarom met uw gift, dan kan Elsje straks misschien weer gewoon eten. Giro 2737 Bank 70.70.70.538 De Nederlandse Lever Darm Stichting, Postbus 25,3620 AA Breukelen. Tel. 03462-64946. GEEF OM KINDEREN MET SPIJSVERTERINGSZIEKTEN Wij betreuren het dat Casper Sanderse ons niet langer zal manen om duidelijk te spreken. In grote trouw versterkte hij zwakke stemmen en legde hij verhalen vast op de band. Zijn tafeltje rechts-voor zal heel leeg zijn. Zijn nagedachtenis zij tot een zegen. De leerhuisgangers Bestuur, leden en jeugdleden van de Texelse Modelspoor Club, geven met leedwezen ken nis van het overlijden van hun erelid Casper Sanderse Wj wensen zijn familie veel sterkte om dit verlies te dragen. Den Burg, 4 augustus 1992. Een bijzondere plaats in ons midden nam hij Casper Sanderse Jarenlang heeft hij de kerkdiensten op band vastgelegd en verspreid. Wij houden zijn trouw in gedachtenis. De hervormde gemeente van Den Burg. Wegens familieomstandigheden gaat onze trouwerij op vrijdag 14 augustus a.s. niet door. Fred Winkel en Marrie Dekker Voor alle blijken van belangstelling ondervonden na het overlijden van onze lieve broer, zwager en oom W. L. BAKKER zeggen wij u heel hartelijk dank. Familie Bakker Familie Postma Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken willen wij langs deze weg u heel har telijk dankzeggen voor uw belangstelling en het medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, en onze vader WILKE WASSENAAR I. Wassenaar-Rosema en kinderen Texel, augustus 1992 Onze ouders Jan Grisnigt en lvonne Grisnigt-de Bruyn zijn op 24 augustus a.s 25 jaar getrouwd. Wilt u hen feliciteren dan bent u van harte welkom van 18.30 tot 20.00 uur in „Klif 12" te Den Hoorn. Linda en Martin Rob en Miranda Rick Wj, Simone, Jos en Patrick van der Gracht willen iedereen heel hartelijk bedanken voor de enorme belangstelling in welke vorm dan ook, bij de ge boorte van onze dochter en zusje Michelle, zowel thuis als in het ziekenhuis. ledereen hartelijk bedankt voor alle belangstelling en cadeaus op onze trouwdag. Arco en Natasja In verband met teveel aanloop de laatste vier weken zouden wij het fijn vinden als je voor bezoek ons eerst even wilt bellen voor een afspraak. Albert, Linda en Mandy Keyser Thijsselaan 140 Den Burg, telefoon 15496 Dankbaar en blij laten wij u weten dat wij op 3 augustus 1992 een dochter hebben gekregen. Wij noemen haar: Michelle Theodora Gesina Maria Henny en Marlies Grootelaar Hallerweg 31, 1791 LR Den Burg. Telefoon 02220-15521. Peter: Wiet Meter: Ingrid De Heere die leven gaf en leven spaarde, verblij de ons met de geboorte van een dochter Maria - Johanna Wij noemen haar: Marianne Texel, 30 juli 1992 J. Stark H. J. Stark-Schouten Bijenkorfweg 4, 1794 AG Oosterend HET REDERLiMDSE RODE KRUIS DER HAAG Weekendaanbieding: kipkar bonade, 1 kilo f8,50; kip drumsticks, 1 kilo f 7,50; cashewnoten, 250 gr. f3,95; jonge kaas, 1 kilo f9,98. De Kippeboet, We verstraat 39. Alle rep. en onderhoud APK; goedkoper dan u denkt!! Prijsopgave vooraf. Ook voor schade, autowas- sen en autoverhuur. Leenau- to gratis!! Speciaal Japanse auto's. Informeer bij Auto mobielbedrijf Den Burg B.V., Spinbaan 13, tel. 13808 15637. Tijdelijk Hip-hop CD's en vi deo's in de bibliotheek. Zaterdag 8 augustus a.s.: laatste Rommelmarkt in Oosterend. Aanvang 11.00 uur, verse en gebakken vis v.a. 10.00 uur; met diverse attracties. In augustus geen inloop spreekuur van Mr. De Weijer. Dealer van Philips, Blau- punkt, Grundig, Sony, Akai, Pioneer, Hirschman, Erres, Amstrad, Technisat. Service Center Texel, 11777. Te koop aangeboden: Fiat Panda 1000 SIE, bj. 1989, 1e eigenaar, slechts 32.000 km, f9750, Autobedrijf Den Burg B.V., tel. 13808 15637. Ook voor finan ciering. Te koop: weefgetouw, 4-schachts, 6 trappers, met alle toebehoren en weef- bankje en een spinnewiel. Samen f1200,-. Tel. 02220 16667. T.k. gevr.: brommer. Tel. 18881. Te koop aangeboden: Nissan Sunny 1.6 SLX coupé, bj. 1987. Leuke sportieve auto, 1e eigenaar. Prijs f12.750, Autobedrijf Den Burg B.V., tel. 02220-13808 15637. Ook voor financiering. Coupé de Ville a.s. zondag li ve in Talk of the Town, toe gang gratis! Filmnet decoders - Service Center Texel, 11777. Te koop gevraagd: woonhuis voor permanente bewoning in buitengebied. Br.o.nr. 1459 Bur. Tex. Crt. Wij wensen Annette Starink en haar dochter Raquel heel veel geluk en succes toe in Nieuw Zeeland. Haar colle ga's van eethuis Catharina- hoeve: vader en moeder Hoogenbosch, Maarten, Ka rin, Rob, Manuel, André, Dirk, Jordy, Geertje, Joost, Wendy, Greet, Janny, Paula, Dilly, Angelien, Jan, Wies, Linda, Grischa, Chantal, Margriet, Bas en een poot van Joepie. Wegens overcompleet aan- geb.: VHS-videorecorder Sony, pr f400, Drij verstraat 4, Den Burg. Te koop aangeboden: Volvo 340 3-drs. H.B., bj. 1987, prijs f9750, Autobedrijf Den Burg B.V., tel. 13808 15637. Ook voor finan ciering. T.k.: Peugeot 104, APK maart '93, km.stand 82.000, vr.prijs f1500,-. Tel. 15465. Te koop wegens studie aan de overkant, mijn lieve E- pony. Bianca, inl. 13321. De zuivere zuivel van Sint Donatus, natuurlijk lekker. Voor rij of sloop: Opel Asco- na 1900. Bellen na 18.00 uur: 15905. Restaurantcursus komt bij voldoende deelnemers (15) naar Texel. Tel. 15564. Weekendaanbieding: kipkar bonade, 1 kilo f8,50; kip drumsticks, 1 kilo f7,50; cashewnoten, 250 gr. f3,95; jonge kaas, 1 kilo f9,98. De Kippeboet, We verstraat 39. Alle rep. en onderhoud APK; goedkoper dan u denkt!! Prijsopgave vooraf. Ook voor schade, autowas- sen en autoverhuur. Leenau- to gratis!! Speciaal Japanse auto's. Informeer bij Auto mobielbedrijf Den Burg B.V., Spinbaan 13, tel. 13808 15637. Tijdelijk Hip-hop CD's en vi deo's in de bibliotheek. Te koop gevraagd bouwkavel voor permanente bewoning. Br.o.nr. 1458 Bur. Tex. Crt.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3