Frank Riteco: Wat zij kunnen, kan ik ook' Texelaar vertegenwoordiger in Amerika ft Watersportweekend wege succes op herhaling Computervirus Zomeravondcursussen in atelier De Witte Engel Nieuwe expositie in „Het Posthuys" Expositie Noorlander en Van der Hoek Aanrijding -• Diefstallen op canrf Ongenood in caravan bezoek PAGINA 6 TEXELSE COURANT VRIJDAG 7 AUGUSTUS AA Hij is begonnen bij bloembollenbe- drijf Schermer op 't Horntje. Een sei zoenbaantje voor de zomer. Frank Riteco (26) komt uit Den Burg. Na dat hij met goed gevolg de MAVO had doorlopen, probeerde hij een jaartje de HAVO. Dat was toch niet zo n succes als hij had gehoopt. Hij koos de Middelbare Tuinbouwschool in Hoorn, vakrichting bloemen en bloembollen. Na het behalen van zijn diploma ging hij een half jaar in Zuid-Engeland werken in de rozen- kassen. Daar zat hij met nog drie anderen in een huis, twee Engelsen en een Duitser. Na een half jaar hield hij het daar ook voor gezien. Terug in Nederland kwam hij via zijn nichtje terecht bij Zaboplant B.V. in 't Zand. Baas Frits Kneppers zei op een goede dag: ,,Je moest maar eens naar Amerika Frank, de handel daar een beetje opzetten". Hij zit er nu alweer drie jaar en het gaat goed. Heel goed zelfs. Het overkoepelende bedrijf waar Frank voor werkt heet de „Van Bloem Groep". Dit bestaat uit zes van origi ne Hollandse bedrijven, waartussen de samenwerking voorop staat. Het zijn: Plant International Ine, Stafford Springs (Ct) het bedrijf waar Frank voor werkt. Multiflora Bulbcompany, Minneapolis (Minn), Holland Bulb, Portland (Org), Garden World Pro ducts, Atlanta (Georg), Westerbeek, Lisse (Holland). „Ik ben begonnen op het hoofdkan toor in Stafford Springs (Ct), in de grote schuur, waar vandaan alles in het voor- en najaar wordt verzonden. Dat alles zijn alle soorten bloembollen en lelies. In deze tijd werkt alles en iedereen in de grote schuur'als dat nodig is, van hoog tot laag staat iedereen in de overall. Wegwijs Als je begint ga je eerst een paar weken mee de weg op met één van je toekomstige collega's, die maken je een beetje wegwijs en dan moet het zelf zien te klaren. Ik kreeg Ohio toegewezen. En daar ga Je dan, met een auto en een zak vol kleren. Ik had het stadje Mansfield uitgezocht als basis, ik kwam ergens in de „middle of nowhere" terecht. Midden in de maïsvelden op een kamertje met een wasbak en een telefoon." Met enige verbazing heb ik het voorpagina-artikel „Texel barst van de computervirussen" gelezen. Dat ook op Texel virussen voorkomen is zeker waar, maar het is echt niet zo dat - zoals het artikel wil doen voorkomen - een groot deel van de Texelse com puters is besmet met een compu tervirus. Dat zogenaamde scan-programma's slechts 30 of 40 virussen kunnen opsporen is volslagen onzin. Elke nor male virusscanner kan van de op dit ogenblik bekende virussen (zo'n 1450) er zeker een paar honderd opsporen. En onder andere de twee bekende virusscanners van Dr. Solo mon en McAfee Associates kunnen alle bekende virussen opsporen. Hoe is het anders trouwens bekend dat er zo'n 1450 virussen over de hele we reld voorkomen? Van de meest voor komende virussen in Nederland komen het zogenaamde Ping- Pongvirus, Jerusalem Related, Tequi la, Dark Avenger, Diskkiller en het Keypressvirus het meest voor. Na tuurlijk is elk virus dat op de compu ter voorkomt lastig, maar verreweg de meeste virussen veroorzaken geen schade op de (harde) schijven, bestanden of programmatuur, maar irriteren de gebruiker alleen door be paalde veranderingen of mededelin gen op het scherm. Dat virussen een onbekende her komst hebben, is maar beperkt waar. ledereen die illegaal software kopieert (steelt!), loopt in principe kans om met een virus besmet te worden. Het krijgen/hebben van een virus is de eigen (domme/stomme) schuld van de computergebruiker. Dat een bepaald virus opeens veel meer voor zou komen is steeds weer opnieuw een opgeblazen verhaal van de media. Wanneer de media dage lijks een groot aantal computer gebruikers op de voet zouden volgen, zouden dergelijke onzin-verhalen nooit verschijnen. Dagelijks spreek fk beroepshalve vele tientallen zakelijke- en privécomputer- gebruikers. Computervirussen consta teer ik echter relatief weinig, ook niet bij software-gebruikers op Texel! Frits Ploeg Systeemanalist/software-support Uitgeverij Stark-Texel b.v. Oosterend heeft is zes keer zo groot als Neder land. Het is dus wel zaak dat je je dag goed indeelt, want een ritje van twee, drie uur in de auto is de ge woonste zaak van de wereld. „Ik sta s'morgens om zes uur op en om ne gen uur ben ik dan bij m'n eerste klant. In de afgelopen drie jaar heb ik een behoorlijke vaste klantenkring op gebouwd. Ik ben natuurlijk altijd op zoek naar nieuwe. Service staat bij ons hoog in het vaandel. Als er dan ook problemen zijn stap ik in de auto er rij erheen, als het moet ook in het weekend. Ik rij dan ook zo'n 100.000 kilometer per jaar. Het is belangrijk om een goede auto te hebben met telefoon uiteraard, anders ben je hul peloos. Onder het rijden regel ik vaak al de volgende afspraak." Frank's vriendin Mariska Bremer kwam na een jaar ook naar Amerika. Ze zijn op 21 december 1990 op Texel getrouwd en komen ieder jaar in december drie weken naar Texel om vrienden en familie te bezoeken. Hoe ga je dan te werk als je niks en niemand kent en de weg niet weet „Dat is vrij eenvoudig. Je gaat naar GGSISSQCI het postkantoor en haalt daar een Gouden Gids. Je koopt een kaart van het gebied. En dan begin je te bellen. Je vertelt in het kort je verhaal. Als het gesprek goed is verlopen maak je een afspraak om langs te komen. Je stapt in de auto en rijdt er heen. Zo ga je het eerste jaar aan het werk: bellen, afspraak maken, plannen en rijden maar. O.S. Werkterrein Het eerste jaar was wel moeilijk, maar ja, ik dacht bij mezelf: wat een ander kan, kan ik ook. En op een ge geven momen gaat het gewoon." Het gebied dat Frank als werkterrein In atelier De Witte Engel, War moesstraat 50 |n Den Burg, yvord^n de komende weken zomeravondcur sussen gegeven. Telkens wordt daèr- bij een eenvoudige pop gemaakt die in één avond klaar kan zijn. De cursusavonden worden gehouden op de woensdagavonden 12 augus tus (wiegepopje), 19 augustus (bijt- liefje), 26 augustus (wiegepopje), 2 september (bijtliefje) en de donderda gavonden 13 augustus (hartepopje), 20 augustus (doekepopje) en 27 augustus (hartepopje). Aanvang tel kens 20.00 uur. De cursussen gaan door bij deelname van tenminste zes personen. Kosten f 17,50, inclusief koffie/thee en materiaal. Nadere infor matie geeft desgewenst Jeannet van Abs, telefoon 13644. Opgeleid door het IMKO in Den Burg slaagden de volgende kandidaten voor het Middenstandsdiploma: Carolien Agter, Martien Boon, Carien Graaf, Ina v.d. Horst, Petra Kuip, Anja Lobato-Korten, Sibo Plaatsman, Fran ca Roeters, Sjaak Schrama, Mirjam van Velzen, Thera Vonk, Hannita de Wit, Erik Witte, Jos Witte. Dit jaar was het voor het eerst mo gelijk het examen in twee gedeelten af te leggen, onafhankelijk van elkaar. Examen afgelegd in één gedeelte en geslaagd: Maria Bakker-Meijer, Yvon ne Boom, Jan Henk Broekman, Niels Drijver, Marit Kikkert, Gerard de Rid der, Simone de Ridder, Mare Roeper. De nieuwe cursus start op 1 septem ber, inlichtingen zijn verkrijgbaar bij F. R. Visman (na 21 augustus). In Art Gallery „Het Posthuys" in De Koog, wordt zondag een nieuwe ex positie geopend. Tijdens de opening zullen de originele platen van diverse technieken van het boekje „Gids voor de vogels van Texel" gepresenteerd worden. Deze platen zijn van Johan Reydon, Frits Jan Maas en Peter van der Wolf. Op de expositie is verder werk te zien van Mr. Wolter Pon, Else Ringnalda, Bart Filet, Peter Hiemstra. Art Gallery „Het Posthuys" is ge opend van dinsdag tot en met don derdag van 15.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. In de expositieruimte „De Vermaning", Diek 11a in Den Hoorn, is van 6 tot 22 augustus een tentoonstelling te zien onder de titel „Reis-impressie Hongarije van twee Texelse dorpsgeno ten." Joost van der Hoek en Henk Noorlander exposeren met respectie velijk foto's en schilderijen. Joost van der Hoek is geboren in 1968 in Den Hoorn. Deze jonge Texelse fo tograaf had vorig jaar een expositie in het raadhuis in Den Burg. Daarna volg de een expositie in Amsterdam. Bij toeval belandde hij in Hongarije. Hij voelde zich thuis in de Hongaarse ge meenschap; de vriendelijkheid en de onderlinge behulpzaamheid en betrokken heid bevielen hem zo goed, dat hij verschillende keren is teruggegaan. Op de expositie zijn impressies te zien van het land en vooral van het volk. Henk Noorlander werd geïnspireerd door de verhalen en foto's van zijn dorpsgenoot en jonge vriend. De kunstschilder vertrok eind 1990 naar Hongarije voor een korte vakantie. In 1991 trok hij per trein en te voet het land door. Ook hij werd gegrepen door de manier van leven in het land. Over al volop licht en kleur, knalgele, roze en pistache-groene huizen in een we reld van bloemen en zon. Henk Noor lander, die zijn atelier heeft in „De Vermaning", pakte zijn penselen en legde de overweldigende sfeer van Hongarije in verf vast. Toer in. De publieksprijs van de toer-in expositie wordt toegekend aan mevrouw G. de Bruin voor haar in zending „Pot met hortensia's". De prijs wordt uitgereikt op 25 augustus. Waterzuivering. De waterzuivering sinstallatie van Oudeschild kan niet worden verplaatst naar de Pontweg, omdat de installatie daar niet vol doende capaciteit heeft. Vervanging van een rioolpomp moet in Oude schild stankhinder verminderen. Overname. Gemeente Texel zal twee personeelsleden van het water schap overnemen zodra het wegen- beheer wordt overgedaan aan de gemeente. De bedoeling is dat dit ge beurt per 1 januari 1993. Gewest. Het Texelse gemeente bestuur is door het gewest uitgeno digd voor overleg over de keuze van een nieuwe'gewestvoorzitter. Het college zal echter schriftelijk aanra den deze bespreking af te gelasten. B en w vinden dat het dagelijks bestuur van het gewest gewoon een voordracht moet doen. -De ge westraad moet daar dan maar over beslissen. Texel is zelf niet van plan een kandidaat te leveren. Bedrijfsregio. De gemeente wil voor een proefperiode van twee jaar deelnemen aan de bedrijfsregio. Dat is een samenwerkingsverband tussen gemeenten in de noordkop, dat be drijfsactiviteiten in die regio zal sti muleren. De kosten bedragen ƒ5000,- per jaar. VVV-gebouw. Wethouder Terpstra is voorgedragen als gemeentelijke vertegenwoordiger in de raad van bestuur voor het nieuwe VVV ge bouw. In de raadsvergadering van dinsdag valt de beslissing. Rechtzaak. Tijdens een zitting van politierechter Vriezen in Alkmaar zijn twee inwoners van Den Haag veroor deeld voor rijden met drank op tij dens hun aanwezigheid op Texel. De hoeveelheid die ze op hadden was mede bepalend voor de straf. De ene Hagenaar kreeg ƒ600,- boete, de an dere ƒ1250,- en zes maanden voor waardelijke rijontzegging. Een 38-jarige Dortmunder reed zon dagavond op het verkeerslicht aan de Akenbuurtse weg af. Hij remde voor oranje licht en werd vervolgens aan gereden door een achteropkomende 29-jarige automobilist uit Roelofsa- rendsveen. Beide wagens liepen deu ken op. In navolging van het eerste, succes volle watersportweekend in augustus vorig jaar hebben enkele leden van de Kustzeilvereninging Westerslag dit jaar wederom een zeilweekend georganiseerd. Van.vrijdagavond 7 augustus tot zondagmiddag 9 augustus zullen bij paal 17 diverse wedstrijden en andere activiteiten te zien zijn. Veel is nog afhankelijk van de weersomstandigheden. Aan aan genaam verpozen is ook gedacht, zaterdagavond is er een barbecue en een feest voor alle aanwezigen gepland. MEDEDELINGEN VAN B EN W De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Onroerend goedbelasting Eén dezer dagen zult u, of u heeft misschien inmiddels al, de aanslag voor de onroerend goedbelasting voor het jaar 1992 ontvangen. Op zich is dat geen bijzonderheid, want het is gebruikelijk jaarlijks een dergelijke aanslag op te leggen. Voor het eerst worden nu echter de aanslagen voor deze belastingen door de gemeente opgelegd en is ook de invordering een zaak van de gemeente. Sinds de invoering van de onroerend goedbe- lastingen werden deze werkzaamhe den door de Rijksbelastingdienst verricht. Een wetswijziging heeft ech ter een einde gemaakt aan deze toch enigszins onlogische situatie. Betaling In verband met vorenstaande dienen de belastingen voortaan rechtstreeks aan de gemeente te worden betaald. U wordt verzocht daarvoor gebruik te maken van de bij het aanslagbiljet gevoegde acceptgirokaarten, aange zien uw betaling dan automatisch kan worden verwerkt. Na een gedeel telijke betaling van de aanslag wordt voortaan geen nieuwe acceptgiro meer toegezonden. Alle met de beta ling veband houdende informatie kan worden verkregen bij het Bureau Kas sier, kamer 0.09, telefoon 62134. Kwijtschelding Voor degenen die niet in staat zijn anders dan met buitengewoon be zwaar de aanslag te betalen, bestaat de mogelijkheid om kwijtschelding van de belasting aan te vragen. Ook daarvoor moet u thans bij de ge meente zijn. Belastingplichtigen die onlangs kwijtschelding van de rèini- gingsrechten 1992 hebben aange vraagd, behoeven nu geen nieuw verzoek in te dienen. Bij de afdoening zal namelijk automatisch ook reke ning worden gehouden met de onroe rend goedbelastingen. Nadere informatie en het speciale formulier voor het aanvragen van kwijtschel ding zijn te verkrijgen op het Bureau Belastingen, kamer 0.13, telefoon 62129. Bezwaren Degenen die een bezwaarschrift te gen de voor het jaar 1991 opgelegde aanslag voor de onroerend goedbe lastingen hebben ingediend en waar op nog geen beslissing is genomen, worden er op gewezen dat zij, tenein de eventuele rechten gestand te doen, opnieuw bezwaar dienen te maken tegen de aanslag voor 1992. Overigens behoeft dan de reden van het bezwaar niet te worden aangege ven, daarvoor kan worden verwezen naar het eerder ingediende bezwaar schrift. :G Aan het eerste watersportweeki n deden ongeveer 10 catamarans, :k surfers en 15 kano's mee en wa ora er, naast de deelnemers ongeva 100 mensen aanwezig bij de ba ia cue en het feest. Behalve de Ta k zijn er ook catamaran- en surfci ar in Den Helder en Callantsoog schreven. De organisatie verwad bi ten minste het aantal deelnemer fle er vorig jaar ook was. Vooral gezelligheid staat hoog vaandel. „Het is wel een gezel deronsje maar de wedstrijden zij w kwalitatief goed, dus voor sporti aantrekkelijk om er aan mee Iei De surfwedstrijden zullen meele voor het Texels kampioenschap" dus Joke de Boer. De wedstrijd k bij het zeilen is in handen van M|»f Warnaar en Sidny van Zon, het: fen wordt geleid door van Wiebis den Berg en de aktiviteiten voor kano's zijn geregeld door de feme reniging Texel. Voor de veilighali len er ruim voldoende volgbol-n ïz' aanwezig zijn. Lin Er is geen enkele intentie om er grootschalig evenement van te mi ei| ken en derhalve is er ook een limi i aan het aantal deelnemers. Bij derdeel mogen er niet meerdi meedoen. Het ligt in de bedoe het weekend te organiseren met bijdragen van de deelnemers geen sponsors aan te pas te komen. De bijdragen zijn all-in,w strijd/deelnamegeld, welkomstbon en warme maaltijd, 2 ontbijten, ches en een barbebue. Overigen kunnen ook niet-deelnemers zate tegen vergoeding barbecuen en: e;i; feesten. Voor meer informatie:! n de Boer, 18449. inb ■:;:i Drie jongens van resp. 16, 17 jaar, afkomstig uit Hobrede dijk werden in de nacht van op dinsdag ernstig gedupeerd do diefstal. Uit hun tent op een car n aan de Tempeliersweg werden a J len: een portemonnee met f230. een portemonnee met f300,- en witte blouse en een paspoort, ba pas, f300,- en twee blouses. Totf^ schade was meer dan f1000,-. Bord ontvreemd In de nacht van zondag op m#" werd in de Dorpsstraat een pub* tie/informatiebord ontvreemd var muur van een appartementenco» plex. Schade f350,-. Dinsdag werden tussen 10.00# 14.00 uur twee polstasjes ontvri uit een caravan op een camping de Grensweg. De dader kon b« dringen via een openstaand raas Later werden in de omgeving* jes teruggevonden. Het contants (f200,-) dat erin zat, was dwenen. De 38-jarige eigi Heerenveen deed aangifte bij politie. Omstreeks hetzelfde tijdstip hl dezelfde camping nog een d plaats. Een 36-jarige caravang uit Broeksterwoude miste uit temonnee ongeveer f150,-. Camera gestolen Een 21-jarige jongen uit jerwol* miste uit zijn tent op campW gerstrand een camera ter wa# f200,-. Hij had het toestel meenl^ opgeborgen gehad.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 6