Vioera.' Ringsteekkampioenschap nadert ontknoping FRMILIEBERKH Geen levade voor Texelse ruiters Jonge zeehond door Ecomare opgevangen Naïef-realisme te zien in Vermaning CURSUS CAFÉBEDRIJF f295,- Stichting Horeca Onderwijs Crossloop-serie ZDH beëindigd Zomerdrive Inbraak Zweefvlieginstructeur Oud linnen rijbewijs na 30 september niet te vernieuwen Strandexcursie Reserveren PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 18 AUGUSTUS 13 ;pA Paard en wagen bepalen tijdens de folklore woensdagavond het straat beeld in Den Burg. Bij de ontknoping van het Texels kampioenschap ringsteken wedijveren negentien koetsiers en hun bijrijders om de hip pische eer naar zich toe te trekken. De organiserende menvereniging „Tussen Wad en Duin", geeft om 19.00 uur het startsein. Ringsteken is een traditie die zo'n eeuw geleden op Texel zijn intrede deed tijdens festiviteiten die in ieder dorp of buurtschap op het eiland werden gehouden. Een oude traditie die garant stond voor veel strijd en kijkgenoegen, maar die niet moet worden verward met het tobbeste ken. Hierbij moet men de lans door een gat onderaan een tobbe water mikken. Elke misser werd daarbij af gestraft met een nat pak. Bij het ringsteken ging het er serieu zer toe. Echtparen uit alle delen van het eiland streden om de eer. Ze haalden er hun fraaiste paard voor van stal en spanden het dier voor de knapste boerenwagen, die voor de gelegenheid tot koets werd omgeto verd. Piet Hin uit De Waal, voorzitter van de ringsteekcommissie: „Aan de rijtuigen die ze gebruikten kon je destijds de draagkracht van de boe ren afmeten." Rijke boeren hadden natuurlijk het mooiste span voor de wagens. Toch waren de eilanders er niet op uit om te pronken met hun bezittingen. „Hoewel dat elders in het land wel zo is, ligt dat niet in de aard van de Texelaars. Populair Toen auto's en trekkers na de oorlog gemeengoed werden, verdwenen de paarden van de akkers, en nam ook de animo voor het ringsteken af. Zo'n tien jaar geleden keerde het tij. De aloude paardesporttraditie wint sinds die tijd snel aan populariteit. Wie op een zonnige dag over het eiland toert, ziet aan talloze koetsjes langs de weg het levende bewijs. „Zo ook het ringsteken, dat nu competitiever band wordt bedreven. Gemiddeld rij den er rond de twintig wagens mee in de karavaan, een aantal dat de laatste jaren stabiel is", aldus Hin. „Het zijn echte liefhebbers die veel tijd in hun hobby steken." Het type wagen waarmee ze koersen varieert. Deelnemer Henk Spigt is een van de weinigen met een dressuurkar, een type waarmee vroeger de minst be deelde boeren rondreden. Indrukwek kend zijn de jachtwagens, die de welgestelden voor hun jachtpartijen gebruikten. Tegenwoordig weten hob byisten deze rijtuigen te bemachtigen en restaureren ze in originele staat. Sommigen bouwen zelfs eigenhandig een historische koets. Dat het resul taat er mag zijn kunnen de toeschou wers woensdagavond met eigen ogen zien. Op het parkeerterrein bij Kaczor aan de Keesomlaan staan de wagens een half uur voor aanvang van het ringsteken opgesteld. De deelnemers treffen dan de laatste voorbereiding voor het Texels kam pioenschap ringsteken, waarvoor de afgelopen zomer zes wedstrijden zijn verreden. Morgen zal blijken of de paarden, koetsiers en ringstekers ook tijdens de finalehun zenuwen in bed wang kunnen houden. Kanshebber De route loopt via de Molenstraat en Zwaantstraat naar de Groeneplaats, waar het ringsteken zal plaatsvinden. De combinaties vervolgen hun route via de Elemert, Pieter van Cuyckstraat naar de Molenstraat. Route autovrij maken! Favoriet is het duo Frans en Emmy Bakker uit Den Hoorn, dat met 33 punten aan kop gaat. Ze worden op de voet gevolgd door de combinaties van Willem Zijm en Gerard du Porto, die met dertig punten gezamenlijk de tweede plaats bezetten. Dirk Witte (Elizabethhoeve) staat met 27 punten op de derde plaats. Naast de Jan Ag- terbokaal, een wisselbeker voor de Texelse kampioen die is beschikbaar- gesteld door loodgietersbedrijf Fa. Veltkamp, is er de publieksprijs voor de mooiste combinatie. Het oordeel van de toeschouwers over de paard, wagen en over de kleding van de passagiers, die moet zijn aangepast aan het type wagen, bepaalt de win naar. Op de Groeneplaats in Den Burg vindt morgenavond de finale van het ringsteken plaats. Nadat zij zich enkele jaren hebben weten te plaatsen voor de Levade (Nederlandse federatiekampioen schappen) moeten de Waddenruiters en de Kleppertjes dit jaar verstek la ten gaan op deze belangrijke wed strijd. Zaterdag wisten de afgevaardigden zich tijdens de pro vinciale kampioenschappen in Spaarnwoude met een derde plaats net niet te kwalificeren. Voor de tweede maal dit jaar heeft Ecomare een jonge zeehond opge vangen. Hij werd door Martin Witte bij Paal 19 gevonden. Tinus, zo heet het jong, is ongeveer 6 weken oud en weegt 12 kilo. Tinus is sterk vermagerd (12 kg is ongeveer het geboortegewicht) en heeft door ondervoeding ook ontsto ken tandvlees. Inmiddels eet hij al zelf haring, ongeveer een kilo per dag. Als alles goed gaat wordt Tinus in oktober, samen met de andere jon ge zeehonden uit Ecomare, uitgezet in de Waddenzee. Er is een bloedmonster van Tinus ge nomen om te onderzoeken of hij al afweerstoffen heeft tegen het zee hondenvirus. Het jong is voor alle ze kerheid tegen dit virus ingeënt, de uitslag van het bloedonderzoek duurt meer dan een week. In mei werd een te vroeg geboren jong opgevangen. Van de normaal geboren jongen is Tinus de eerste die dit jaar in Ecomare wordt opgevan gen. De eerder gesignaleerde sterfte van jonge zeehonden in het Eems/Dollardgebied zet niet door. Het is normaal dat circa vijftig procent van de jonge zeehonden het eerste jaar sterft. Mogelijk horen de jongen die in juni in dat gebied zijn doodge gaan bij deze „natuurlijke" sterfte. In de westelijke Waddenzee is geen ver hoogde sterft onder jonge zee honden. De Kleppertjes deden mee voor het ponyclubkampioenschap klasse Zwaar en de paarden voor het vereni gingskampioenschap Licht. Er werd afdelingsdressuur gereden (achttal), groepsdressuur en springen. De Waddenruiters deden het met na me in het springen goed. Met een puntentotaal van 824 werden ze der de achter de Beemsterruiters en de Duinridders. Ook de ponyruiters van de Kleppertjes werden derde met 711 punten achter de Beemsterruiters en de Schildknapen. Individueel werd door Diane Kuip 126 pt. en een eerste prijs behaald in de L2 dressuur. Annemiek Bouthoorn werd met 123 pt vierde in de L1 en Josien Wolf haalde een vijfde prijs in het B springen met een foutloze rit. Ronnie Blom werd met zijn pony Ro- mario reservekampioen in de rubriek bestgaande rijpony. Bij de paarden was er een vijfde prijs voor Marjan van der Geest in de L2 dressuur met 120 pt. en een vierde prijs in het L springen (0 ft.). Corrien Duin noteerde vier fout in het M springen, goed voor een vierde plaats. Marjon van der Feen haalde 129 pt. in de L dressuur. Kunstenaar Benjamin F. Bosch uit Amersfoort exposeert zijnschilderijen van 24 augustus tot 21 september in atelier De Vermaning in Den Hoorn. De geboren Amsterdammer gebruikt voor zijn schilderijen olieverf. Op Ben jamin F, zoals hij de tentoonstelling heeft gedoopt, hangen naïef- realistisch voorstellingen van zijn hand. In zijn werken plaatst hij perso nen, soms in relatie met dieren, meestal in een decor van een stad. Bosch volgde een studie aan de avond-kunstnijverheid school (Riet veld Academie), maar werkte na zijn opleiding als liftboy op een passa giersschip, ontwierp logo's, verkocht boeken en was enige tijd hulp verlener. IM-ADVERTENTIE Binnenkort start de cursus Vakbekwaamheid Cafébedrijf o.a. in: Utrecht, Zeist, Amersfoort, Hilversum, Almere, Amsterdam, Zaandam, Alkmaar. Hoorn. Den Helder, Texel (Den Burg), Haarlem, Hillegom. Deze cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost in totaal f 295.- Men kan zich nog aanmelden Lagere school als vooropleiding is voldoende Het SVH-Examen is op 6 januari De zeer afwisselende cursus wordt zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommige hebben in hun achterhoofd de gedachte om ooit nog eens 'n eigen bedrijf(je) te beginnen Ook is er thans een groot tekort aan vakbekwaam Horecapersoneel. De lessen worden levendig gebracht met dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij. Met het Diploma kan men onder andere een Café. Petit-Restaurant. Disco. Kantine, etc. behererv De cursus is zowel mondeling als schriftelijk te volgen. SUBSIDIE TOT 100% MOGELIJK. Voor gratis Brochure of aanmelden, bel: Postbus 1161. Breda. 7T 076-710078 OOK CURSUS HANDELSKENNIS HORECA ol RESTAURANTBEDRIJF Dinsdag 18 augustus Van 19.00 tot 21.00 uur wordt op het strand van paal 17 een sportviswedstrijd gehouden, spe ciaal voor gasten. De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Gesproken wordt onder andere over het reglement voor De Bolder en investeringssub sidies. Organist Bert Koelewijn geeft in de R.K. kerk van Den Burg een zomeravondconcert, aanvang 20.15 uur. Toegang gratis; collec te na afloop. Woensdag 19 augustus Bij De Schuilhut in De Koog start om 14.00 uur een kerkentocht via de noordelijke route onder lei ding van een gids. Wie niet over een eigen auto beschikt kan meestal wel met een ander mee rijden. Om 19.00 uur begint in het cen trum van Den Burg de finale van de Texelse ringsteekcompetitie. De raadscommissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid heeft vanaf 19.30 uur openbare verga dering in het raadhuis. Er wordt een hoorzitting gehouden over het ontwerp bestemmingsplan Oosterend Noord-Oost en er wordt gesproken over de ontwik kelingen rond de voormalige zui velfabriek, de zonering van het vliegveld en enkele voorberei- dingsbesluiten. In atelier de Witte Engel in de Warmoesstraat begint om 20.00 uur een cursusavond poppen ma ken, deze keer „Bijtliefje". Donderdag 20 augustus Om 14.00 uur begint bij De Schuilhut in De Koog een kerken tocht via de zuidelijke route on der leiding van een gids. Deelnemers die niet beschikken over een eigen auto zullen meestal wel kunnen instappen bij een ander. Op het strand van De Koog wor den van 15.00 tot 18.00 uur strandspelen gehouden. Tevens de KNRM/parateamdemonstratie, die vorige week wegens slecht weer moest worden uitgesteld. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt op het strand van paal 28 een sportviswedstrijd gehouden, spe ciaal voor toeristen. In Den Hoorn is het Hoornder Donderdag. Vanaf 19.30 uur de monstratie door de deelnemers aan de KNJV jachthondentraining en de handboogschietvereniging De Eilandschutters op het terrein aan de Stolpweg. Bij goed weer begint op de hoek Klif- Rommelpot om 20.15 uur de lampionoptocht voor kinderen. Vanaf 19.30 heeft de raadscom missie voor financieel, econo misch en technisch beleid in het raadhuis een openbare vergade ring. Onder andere wordt gespro ken over de nota van Groen Links over energie en werkgele genheid, de jaarrekeningen van De Bolder, osg De Hogeberg^ meentewerken en de algemene dienst, leges bouwvergunningen In de Hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia- en muziekavond onder lei ding van Roger Smith over en met hun bijzondere blaasinstru menten van de Scilly-eilanden. In atelier De Witte Engel begint om 20.00 uur een cursusavond 8 poppen maken, deze keer „Doe- kepopje". Vrijdag 21 augustus Om 13.00 uur begint bij paal een CKZ toertochtweekend m Terschelling voor catamaran zeilers. Klaverjasclub De Doormars hout in dorpshuis 't Skiltje in Oude- schild een zomerdrive. Aanvang 20.00 uur. Kosten f6,- per koppel. In De Schuilhut in De Koog ver- toont mevrouw A. Zegers- Goldnick dia's over Texel met Duitstalige toelichting; 20.00 u4lk( In dorpshuis De Bijenkorf wordt vergaderd over Oosterend Pre sent 1993. Hoogwater Oudeschild Di. Wo. Do. Vr. Za. Zo. 18 19 20 21 22 23 Ma. 24 Di. 25 Aan het strand i 12.00 en 23.27 12.25 en 23.50 12.44 en 00.07 en 13.15 00.40 en 13.50 01.40 en 15.00 03.30 en 17.10 05.50 en 18.34i het ongeveer een uj eerder hoog water. De zon komt 23 augustus op om 06.35 uur en gaat o-- der om 20.46 uur. 21 augustus kwartier; 21 augustus doodtij. De 88 deelnemers aan de laatste crossloop van deze zomer in Den Hoorn hadden het vrijdag dubbel moeilijk: er stond een stevige wind en Staatsbosbeheer had de duinpa den onder een flinke laag vers hooi verstopt. Slechts weinigen kwamen daardoor in de buurt van hun beste tijden; de meesten liepen aanmerke lijk langzamer. Na afloop van deze loop werden niet alleen de dagprijzen, maar ook de prijzen van de eindklassementen ver deeld. Verheugend is dat steeds meer lopers in die klassementen kunnen worden opgenomen, doordat zij de minimaal drie vereiste tijden neer zetten. Uitslagen 8 km, vrije inschrijving: 1. John Boogaard 28.17; 2. Theo Franchimon 29.58; 3. Remko Nagtegaal 31.02. 8 km, veteranen: 1. Koos v.d. Jagt 32.51; 2. Piet Bakelaar 33.01; 3. Wil Schermer 34.09. 4 km, vrouwen vanaf 15 jaar: 1. Buijtenhuijs 22.11; 2. Ina van Sambeek 22.22; 3. Marja Huiskamp 24.06. 4 km, man nen vanaf 15 jaar: 1. Norbert Eelman 15.12; 2. Harry Bakker 15.29; 3. Tony van der Vis 15.31. 4 km, jeugd t/m 14 jaar: 1. Robert Bak ker 17.17; 2. Erik Bakker 19.05; 3. Kasper Zijm 19.34. 1 km, miniloop t/m 10 jaar: 1. Steffen Willwacher 3.19; 2. Farid Wieringa 3.23; 3. Jeka Willwacher 3.24. (gemiddelde van de drie beste tijden) 8 km, vrije inschrijving: 1. Theo Franchimon 29.24; '2. Heijo Fetten 30.05; 3. Remko Nag tegaal 30.53; 4. Cees Timmer 33.44; 5. Bert Wellens 34.37; 6. Wim Pranger 34.52; 7. na- tascha van der Vis 36.51; 8. Mirjam Arken bout 41.38; 9. Carla Roeper 43.56. 8 km, veteranen: 1. Nico Vergouw 31.16; 2. Piet Ba kelaar 32.28; 3. Wil Schermer 33.55; 4. Ge rard Appelman 35.09; 5. Hans Pranger 36.35; 6. Emile van Bavel 37.25; 7. Arie de Veij 39.37; 8. jaap Dik 39.42; 9. Jaap van Vooren 41.59. 4 km, vrouwen vanaf 15 jaar: 1. Rena- te Haase 17.55; 2. Carla Roeper 20.47; 3. Ju dy Witte 21.14; 4. Marja Huiskamp 24.19; 5. Marianne Kamphuis 25.28. 4 km, mannen vanaf 15 jaar: 1. Marcel Boertien 13.33; 2. Harry Bakker 15.16; 3. Coen Schoonheden 16.15; 4. Koos Boertien 16.53; 5. Stefan Bak ker 17.44; 6. Paul Schermer 18.09; 7. Jos Janson 19.00; 8. Martin Roeper 19.03; 9. Benjamin Kikkert 20.38; 10. Frans Kamphuis 21.39; 11. Kees de Jager 22.44; 12. Hans Rodder 23.38. 4 km, jeugd t/m 14 jaar: 1. Hendrik Berzellis 16.55; 2. Robert Bakker 17.12; 3. Sieme Zijm 18.04; 4. Erik Bakker 19.17; 5. Ksper Zijm 19.35; 6. Johan Zijm 21.28; 7. Marlon Witte 22.16; 8. Christian Schmidt 23.59. Klaverjasclub De Doormars houdt vrij dag vanaf 20.00 uur een zomerdrive in dorpshuis 't Skiltje te Oudeschild. Meedoen kost 76,- per koppel; er zijn mooie prijzen te winnen. Een zeecontainer van de duikclub Texel is opengebroken. Een marifoon van het merk Sailor ter waarde van 71700,- wordt vermist. De zweefvliegclub Texel beschikt weer over een instructeur uit eigen gelederen. Piet Standaart uit Den Burg slaagde onlangs te Castricum voor het instructeursbewijs A. MEDEDELINGEN VAN B EN W De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Komt men na 30 september dit jaar op het gemeentehuis met een oud, linnen rijbewijs, dan wordt geen nieuw rijbewijs meer verstrekt. Van af 1 oktober 1992 komen deze oude rijbewijzen namelijk niet meer in aan merking voor vernieuwing. Het enige wat er dan nog op zit is opnieuw af rijden. Door een wijziging van het Wegen verkeersreglement verliezen twee van de vier rijbewijsmodellen op 1 okto ber aanstaande hun geldigheid als bewijs van rijvaardigheid. Het gaat daarbij om het grote linnen rijbewijs, afgegeven tot 1 januari 1986, en het kleine linnen rijbewijs (Europees mo del), afgegeven tot 1 oktober 1986. Ringetjes Bij twijfel kan men beide rijbewijzen overigens heel gemakkelijk herkennen aan de „ringetjes". De pasfoto werd op deze modellen namelijk bevestigd met zogenaamde ringnietoogjes. Op de huidige modellen rijbewijzen wordt de pasfoto met een plastic laagje be dekt. Zulke rijbewijzen blijven na 30 september aanstaande gewoon geldig als bewijs van rijvaardigheid. Geldig tot... Een ander verschil is ook de datum die staat vermeld achter „geldig tot..." De oude rijbewijsmodellen had den een maximale geldigheidsduur van vijf jaar. Het leverde nogal wat ergernis op wanneer men vergat het rijbewijs binnen een jaar na de ver loopdatum te vernieuwen. Er zat dan niets anders op dan opnieuw examen te doen. Nieuw model Aan dit laatste komt nu bijna een eind. Oude rijbewijzen met een gel digheidsdatum na 30 juni 1985 kun nen nog tot 1 oktober aanstaande worden vernieuwd (rijbewijzen die vóór 1 juli 1985 zijn verlopen komen hier niet meer voor in aanmerking). Men ontvangt dan een nieuw model rijbewijs, dat normaal gesproken on beperkt geldig blijft als bewijs van rij vaardigheid. Wèl dient men, telkens vóór verloop van de vernieuwingsda tum, een nieuw document (met een recente pasfoto) te laten aanmaken. Opsporing Naar schatting zijn in Nederland nog zo'n 800.000 oude rijbewijzen in om loop. Hoewel veel houders van derge lijke rijbewijzen zullen zijn overleden, geëmigreerd, zich te oud of zich we gens gezondheidsredenen onvoldoen de geschikt voelen om nog een auto of motor te besturen, zal een aantal houders van deze rijbewijzen rechtstreeks door de maatregel wor den getroffen. Opsporing van deze rijbewijshouders is echter, volgens de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RVW) ondoenlijk. In de kaartenbakken met gegevens van afgegeven rijbewijzen van de pro vincie, overgenomen door de RVW, valt namelijk niet na te gaan wie is overleden, wie verhuisd, enz. Een persoonlijke oproep is dus onmoge lijk. Vandaar dat de RVW een alge mene oproep doet aan de houders van een geringnietoogd rijbewijs. Naast het oude rijbewijs zijn twee re cente, identieke pasfoto's nodig. Het is belangrijk om niet tot het aller laatste moment met een aanvraag te wachten. In sommige gevallen zal de gemeente bijvoorbeeld vragen om een geneeskundige verklaring van het CBR. Het verkrijgen van zo'n verkla ring kan enkele weken in beslag ne men. Meldt u zich dus snel bij uw gemeente! Emigranten Ook voor emigranten met oude rijbe wijzen geldt de uiterste datum van 1 oktober aanstaande. Voor deze groep personen geldt dat zij een formulier kunnen aanvragen bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer, Postbus 9000, 9640 HA Veendam, telefoon (0)5987 - 99802, onder vermelding van een Nederlands corresponden tie-adres. Belangstellenden kunnen zondag deelnemen aan een strandexcursie. Met een kornet (stok met sleepnet) zal het leven vlak onder de kust on der de loep worden genomen. De ex cursie staat onder leiding van EcoMare-bioloog Arthur Oosterbaan en wordt georganiseerd door de Texelse afdeling van het IVN (Insti tuut voor Natuureducatie). Deelname is gratis. Wie mee wil, dient zich om half negen 's ochtends te verzamelen bij het reddingboothuis bij De Cocks- dorp (paal 33). Voor verdere informa tie: tel. 15096. Teso, waarom zo moeilijk als het ge makkelijk kan? Zo ingewikkeld en duur als het eenvoudig kan? Resei ring met moderne computers, ent zijn nooit meer wachtende auto'si je hebt altijd het aantal auto's irute hand! Jaren geleden heb ik dit al voorgerekend. Als je maar nooiteai boot helemaal „vol" reserveert, heb je altijd nog ruimte voor laatkomers Ook is er de mogelijkheid om elke vijftig minuten te varen. Eén ploeg meer personeel is voor Teso toch best te dragen? Mensen aan het werk en geen miljoenen voor nieu havens etcetera. Bovendien verandert dit alles nu! omdat de brandstof loze motor is u gevonden, dus veel goedkoper vat in de toekomst en veel snellere b» ten. Lagere tarieven, ook voor licht verwarming etcetera. Voor bussen boten meer diensten. Is het voor so dan zo erg eens ongelijk te erti nen? Dat siert immers een mens! Een vergelijking met vroeger toen so nog prutste met grote lijsten, gewoon bespottelijk. En men beho ook heus niet te denken dat het k maat zo veranderd is dat we nu van die prachtige zomers houden. Want hebben we ze niet jaren een zien vluchten voor regen, win en kou? Dan neemt het aantal ga af in plaats van toe. Natuurlijk méér dan 47.000 bedden. Laat de kleineren toch ook een graantje pikken, maar geen miljoenen meer uitgeven. Teso heeft nog schuld J noeg. Is Teso er nu voor Texel, of Texel voor Teso? Reserveren heren, reserveren is enige goede oplossing; zo was bi zo is het en zo zal het blijven. De rieven moeten lager, niet telkens hoger. feni Stel, het is je eigen vel... NEDERLANDSE BRANDWONDEN STICHTING GIRO 202122; BANK 70.70.70.643 Wij hebben een zoon! Zijn naam is Raymond 16 augustus 1992 Karin van Empel Ed Witte De Ruyterstraat 20, 1792 AG Oudeschild. Jac. Kikken Den Burg Moeders sterven gaf niet alleen maar ook ons nieuwe kansen... Na een lang, intens en bewogen leven is o[ 95-jarige leeftijd door de poort van de dow gegaan onze liefdevolle, zorgzame en moedig8 moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Anna Maria Petronella Auguste Siebinga-Lofvers Den Burg: Roelf Siebinga Dory Siebinga-Geertman Kleinkinderen en achterkleinkinderen 11 augustus 1992 „Huize Valckenbosch van Tetslaan 2, 3707 VD Zeist Correspondentie-adres: Noodwester 49, 1791 HE Den Burg-Te*e De crematie heeft op 15 augustus Pl3a's gevonden.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2