Tropical Sea Festival: drukterecords gebroken Zomeravondconcert Zaalvoetbal start met doelpuntenfestijn Jubilerend Deuce hield clubkampioenschappen Eilandcompetitie volleybal begint Wijziging Tevokotraining Open School Beslissend duel SVO en De Koog Tent vernield Urbanus filmt acht dagen op Texel PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 1 SEPTEMBER ij. j5D Maandag fokveedag Texelse rammen op veiling Purmerend Tien eliterammen van Texelse fok kers worden donderdag 10 septem ber geveild in Purmerend. De verkoop is onderdeel van de Provin ciale Fokveedag en Veiling Noordhol land. Maandag zijn de dieren te zien op de traditionele fokveedag op de Groeneplaats. Zonder twijfel zullen kenners maan dag druk speculeren of het recordbe drag waarvoor een ram van Cees Kikkert uit De Westen vorig jaar van eigenaar verwisselde, zal worden overtroffen. Een liefhebber uit Groot- Brittanië telde ƒ9.700,- voor de to- pram neer. Het dier heeft inmiddels voor een groot aantal nazaten ge zorgd. Ook dit jaar is het stamboek van Kikkert van de partij. Aan schapen die voor de eliteveiling worden geselecteerd worden hoge eisen gesteld. Bij het Texelse ras, waarvan de voortplanting soms te. wensen over laat, wordt gelet op de vruchtbaarheid, de lichaamsbouw, vleesproduktie en specifieke eigen schappen die kenmerkend zijn voor het toonaangevende ras. Om te voor komen dat lammeren tijdens de ge boorte verloren gaan, dringt het organiserende Texelse Schapenstam boek aan op een goede geboorte administratie. „De meeste fokkers doen dat al", aldus secretaris W. Kistemaker. Buitenlanders Traditioneel trekt de veiling in Purme rend talloze buitenlandse kopers, waaronder veel Belgische liefhebbers. Hoewel Kistemaker de fokkers het geld gunt, beziet hij de recordprijzen die momenteel worden geboden met gemengde gevoelens. „Op termijn is het geen goede zaak voor het Texel se schapenstamboek. Door de verha len over de torenhoge prijzen voor de rammen worden de kopers afge schrikt." Tijdens de Texelse fokvee dag, die maandag om 9.00 uur wordt geopend, zal blijken of de belangstel ling voor de toprammen inderdaad heeft te lijden van de recordprijzen. In de Hervormde kerk van Oosterend is vanavond om 20.15 uur een zome ravondconcert. Gespeeld wordt door Peter Zwart (orgel), Nancy Koot (trompet) en Frans Pasdeloupe (Trom pet). Het drietal speelt werken van o.a. J. Stainley, J.S. Bach, P. Schön- berg, Vejvanosky, Boëlmann, Skellern, grieg en Peter Zwart zelf. De toegang is gratis, maar na afloop wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. Knallend begin van het festival. Veel doelpunten kenmerkten de start van de Texelse zaalvoetbalcompeti tie. Debet aan de goals was de nieu we zaalvoetbalregel dat niet meer naar de keeper mag worden terug gespeeld in het strafschopgebied. In de hoofdklasse startte Gamma goed door Jelleboog te verslaan met 6-3. Texel haalde uit tegen Betse- ma/Gieles en won met maar liefst 8-1. Klif kwam niet in actie omdat Oosterend geen eerste team in het veld kon brengen. Van de overige teams van Oosterend was niemand genegen om de opengevallen plaat sen in te nemen. In de eerste klasse won Rab in een zeer doelpuntrijke wedstrijd met 8-7 van Oosterend 3. In de tweede klasse won favoriet Jel leboog 3 met 7-2 van Plus Klus. Bak kers Ijzerhandel versloeg Casino 2 met 8-5 terwijl Gamma 3 met ruim verschil (7-0) van Mantje 2 won. Oosterend 4 won in deze klasse met 5-4 van De Koog 3. De komende twee weken staan in het teken van de eerste twee ronden om de Texelse beker. uur het concert van de Lucht machtkapel. Entree gratis. In de N.H. kerk van De Koog be. gint om 20.00 uur een dïa-avoni over de Deltawerken in verzorgd door de heer C. van da Meer uit Roosendaal. Vrijdag 4 september d-Te Laatste dag van de zwemvier- f1' daagse in zwempark Molenkoogc,or aanvang 18.30 uur. Het aange- 1 Pr kondigde „zwoele zomeravond- JSZ feest" gaat wegens verwacht slecht weer niet door. Wel is er kindertheater om 19.00 uur. Vans5t 17.30 tot 20.30 uur damesvoei-wer' bal op het veld bij het bad. Mini voetbal. Deelname gratis. In de bibliotheek van De Schuil hut kunnen tussen 19.00 en 20.00 uur boeken worden geruild. In Den Hoorn begint om 20.15 uur een lampionoptocht. Hoogwater Oudeschild 00.31 en 12.24Cb 00.35 en 12.05! 00.57 en 13.244 01.20 en 14.05 02.04 en 14.20i 02.55 en 15.24i 04.07 en 16.40 06.17 en 19.04 Aan het strand is het ongeveer een uuL eerder hoog water. De zon komt 6 sep tember op om 06.58 uur en gaat onde om 20.14 uur. 4 september laatste kwartier; 5 september doodtij. Di. 1 Wo. 2 Do. 3 Vr. 4 Za. 5 Zo. 6 Ma. 7 Di. 8 StU •sec Zwarte schonen schuifelden meermalen bevallig door de Dorpsstraat, aan de kop van een Caribische band met opzwepende muziek. (Foto's Harry de Graaf) Dinsdag 1 september In de Hervormde kerk van Oosterend wordt een concert ge geven door Peter Zwart (orgel, Nancy Koot (trompet) en Frans Pasdeloupe (trompet). Aanvang 20.15 uur. Woensdag 2 september In zaal De Ferrever worden de eerste judolessen van dit seizoen gehouden. Beginners kunnen daar om 13.45 uur terecht. Om 14.00 uur begint bij De Schuilhut in De Koog een kerken- tocht via de noordelijke route on der leiding van een gids. In atelier de Witte Engel wordt een cursusavond poppen maken gehouden. Deze keer „bijtliefje"; 20.00 uur. Donderdag 3 september Een kerkentocht langs de zuidelij ke route begint om 14.00 uur bij De Schuilhut in De Koog. Om 18.30 uur op het voetbalveld van SV Oosterend: beker wedstrijd SVO-De Koog. In de burgemeester De Koning hal in Den Burg begint om 20.00 Woensdag 2 september: 17.50 u. Texel 3-De Koog (J) 18.40 u. De Krim-Klif 2 (D) 19.30 u. Casino 1-Klif 1 (D) 20.20 u. De Koog 3-De Krim 3 21.10 u. De Koog 4-Mantje 2 22.00 u. Texel 3-Klif 5 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 3 september: 18.00 u. Oosterend 6-Gempo 18.50 u. Klif 4-Jelleboog 4 19.40 u. Casino 4-Mantje 3 20.30 u. Jelleboog 3-Casino 3 21.20 u. Oosterend 5-Casino 5 22.10 u. Gamma 3-Nioz Zaaldienst: Casino Vrijdag 4 september: 17.30 u. Timmers Bakkerij-De Krim 18.20 u. Rab 2-Plus klus 19.10 u. De Koog 5-De Krim 2 20.00 u. ZDH-Oosterend 4 20.50 u. Klif 3-Klif 2 21.40 u. Jelleboog 2-Casino 22.30 u. Casino 2-Bakkers IJzerh. Zaaldienst: Klif Uitslagen: Hoofdklasse: Gamma-Jelleboog 6-3; Texel- Bestema/Gieles 8-1; Dames: Klif 1 -Klif 2 9-1; 1e klasse: Rab-Oosterend 3 8-7; 2e klasse: Mantje 2-Gamma 3 0-7; Bakkers IJzerhandel- Casino 2 8-5; De Koog 3-Oosterend 2 4-5; Jelleboog 3-Plus Klus 7-2; 3e klasse:Casino 3-Oosterend 5 9-5; Casino 4-ZDH 3-3; 4e klasse: De Krim-Mantje 3 2-3; Klif 4-Jelleboog 4 4-2; Timmers Bakkerij-Casino 5 6-4; Rab 2-Qosterend 6 4-5; Gempo-Texel 3 2-6; Junio ren: Texel 1-Texel 2 4-5; Casino 1-Casino 2 6-5. De leden van de 80-jarige tennisclub Deuce zijn vorige week tegen elkaar in het strijdperk getreden tijdens de clubkampioenschappen. Er werden 281 wedstrijden gespeeld door 102 deelnemers. De tennissers traden aan in verschillende categorieën. De uitslagen: Dames enkel, E: 1. Marit de Porto; 2. Wil Beers; D2: 1. Jacqueline de Porto; 2. Anja Zijm; D1: 1. Gretha Beijert; 2. Janny van Zutphen; Heren enkel, E: 1. Jaap Jager; 2. Dennis Bol; D2: 1. Jan Willem Kraay; 2. Benjamin van Heerwaarde; D1/C: 1. Simon Brand; 2. Theo van Manen. Dames-dubbel: 1. Beijert/Zijm; 2. Le Roux/Van Zutphen; Heren-dubbel: 1. Brand/Boogaard; 2. Scholl/De Haan. Het schijnt vooral een reünie te zijn van jonge toeristen die eer der een gewone vakantie op Texel hebben doorgebracht. Het Tropical Sea Festival heeft ook in zijn negende editie zijn aan trekkingskracht bewezen. Hoe weinig een dergelijk stukje cultuur ook te maken heeft met het veelbesproken „eigen gezicht" van Texel en hoe bedreigend deze invasie van jongere en oudere jon geren voor Texel ook lijkt te zijn voor de nog meer besproken leefbaarheid, er waren niet meer wanklanken dan in een normaal bouwvakweekend en de kassa's hebben harder gerinkeld dan ooit. Vuurwerk Een knallend begin was het vuur werk, dat ondanks de hoge kosten voor herhaling vatbaar is. Het werkt als een aanvangssignaal dat tot kilo meters buiten De Koog hoorbaar is. Wel was er verwarring over het aan- vangstijdstip, zodat nogal wat men sen op de Nikadel arriveerden toen Niet alleen in de tien deelnemende bedrijven, maar ook in het tropisch zwemparadijs Calluna werd voor exotisch entertainment gezorgd. het spektakel al voor de helft voorbij was. Het aantal bezoekers dat speciaal voor het festival naar Texel kwam, moet inderdaad in de duizenden heb ben gelopen. Op de boot was dat goed te merken. Piet Evers van de bootbuffetten signaleerde opvallende drukte van het „kampeerderstype" dat voor een belangrijk deel geen lo gies had geregeld, er kennelijk van uitgaande dat dit eigenlijk niet nodig was. De bedrijven konden langer door draaien dan gewoonlijk. Om half vier moest de muziek uit zijn en om vier uur moesten de deuren dicht. Ook was het deze keer niet erg dat de muziek op straat vele decibellen ver oorzaakte. De tolerantie van de auto riteiten heeft daarmee overigens wel zijn grenzen bereikt. Meerdere „nat te" horecaondernemers in De Koog zouden best vaker zulke festivals wil len, maar zij hoeven zich geen illusies te maken. De Stichting Tropical Sea Festival zal niets méér van de grond mogen brengen dan dit festival en het aanmerkelijk minder lucratieve „Back to the sixties" aan het begin van het seizoen. In deze evenemen ten wordt volgens Stam totaal circa een ton geïnvesteerd. Dat geld komt er ruimschoots uit en er is niemand die dat tegenspreekt. De eilandcompetitie volleybal gaat weer van start. De wedstrijden vin den plaats op dinsdagavond tussen 18.30 en 22.30 uur. Er wordt in vijf klassen gespeeld: mannen 1e en 2e klasse, gemengde klasse, vrouwen 1e en 2e klasse. In de gemengde klasse moeten 3 man nen en 3 vrouwen in het veld staan. De wedstrijden duren 42 minuten en er worden 3 sets gespeeld. Het is mogelijk om in een gemengd- team en daarnaast in een dames- of herenteam te spelen, maar er wordt geen rekening mee gehouden in het wedstrijdprogramma. Men mag niet in een vrouwen- en in een mannen- team spelen. Nieuwe teams zijn ook van harte welkom. Het inschrijfgeld per team bedraagt f275,—. Ook mensen die interesse hebben om mee te draaien met de wedstrijdlei ding kunnen zich opgeven. Dinsdag 8 september is de eerste inspeelavond. ledereen is daar welkom. Dinsdag 15 In verband met een optreden van de Kon. Luchtmachtkapel kan donderdag 3 september geen gebruik worden gemaakt van de Bgm. De Koninghal. De trainingen van die avond zijn ver plaatst naar de gymzaal van de o.s.g. op aangepaste tijden: 20.00 uur da mes 3 een dames recreanten en om 21.15 uur dames recreanten 2e klas. september start de competitie met de eerste wedstrijden. Opgeven van de teams graag zo snel mogelijk zo dat snel begonnen kan worden met het maken van het wedstrijdprogram ma. Opgave en inlichtingen bij Onno- line van Helden. Tel. 14329 (na 19.00 uur) of dinsdagavond bij de wedstrijdleiding. Opgeven kan tot dinsdag 15 september. In het artikel over het nieuwe cursus jaar van Open School Texel in de vo rige krant zijn de namen en telefoonnummers van de docenten per ongeluk niet genoemd. Wie be langstelling heeft voor één of meer dere cursussen, kan contact opnemen met Mijkje Uittenbogaard, tel. 14203 of 10233, Mieke Rietveld, tel. 13747 of 10233, of Siem Zijm, tel. 11741 of 10233. Door een 0-0 gelijkspel zondagmid dag tegen SV Oosterend is Texelse Boys uitgeschakeld in de strijd om de Noordholland beker. SVO maakt don derdag in een duel met SV De Koog uit welke club verder bekert. De Koog heeft de beste papieren na de eerde re 1-0 overwinning op Texelse Boys. De beslissing valt donderdag op het veld van Oosterend, aanvang 18.30 uur. Vanavond wordt bekend of SV Texel naar de volgende ronde van de KNVB-beker gaat. In Den Helder ne men de groenzwarten het op tegen HRC. Een 21-jarige Bussumse werd dagnacht wakker van lawaai camping waar ze verbleef. Ze een groep aan komen lopen en van de personen meldde en ver te zullen lopen. Hij kwam voornemen na, waardoor de klapte. Het meisje kroop snel buiten, maar de groep bleek zenpad te hebben gekozen. De tent was dermate vernield dat meer bruikbaar was. De bekende Belg Urbanus is vanaf 21 september acht dagen op Texel voor opnamen voor zijn nieuwste film. In zijn kielzog komen acteurs als Peter Faber, Renee Soutendijk Hilde van Miechem. Tijdens een vakantie op het raakte de Franstalige regisseur van de film onder de indruk van Texel, informeerde bij de VVV naar den gelijkheden enkele scènes op het eiland op te nemen. Samen mete Nederlandse compagnon, Paul Voc thuizen, werd hij langs diverse lotó ties geleid. Na een volgend bezoek, waarbij Uf banus zelf ook van de partij was, werd besloten inderdaad op Texel draaien. Er zal onder andere worder gefilmd op 't Horntje, bij de Horsmeertjes, in Oudeschild en op| verse Texelse wegen. Daarnaast is trir schuur van Rab in Oudeschild afge huurd. Daarin zal een decor worden gebouwd voor binnenopnamen. Figurant! Volgens Voorthuizen is er een kiert kans dat er Texelse figuranten zijn. „Het is een film met weinig len. Maar ais we nog mensen nods hebben, zullen we proberen diete werven onder de Texelaars." **aa dertig personen tellende filmcrew wordt ondergebracht is nog niet kend. In Cinema Texel zullen iedere avo de resultaten van een draaidag den bekeken. Bedrijfsleider Frits wenhuizen hoopt, in ruil hierv00^ première van de film te krijgen de titel en de inhoud wordt dor betrokkenen gezwegen. nodig roF a i «n 5.0C Hóe hard wil geen der uitbaters van de tien deelnemende horecabedrijven onthullen, maar medeorganisator Ge rard Schuiling (die ijverig meehielp met het verkopen van passepartouts voor f35,- per stuk) wil wel kwijt dat er „zeker vijfhonderd" bezoekers méér zijn geweest dan vorig jaar. Rein Stam, pr-manager van de orga niserende Stichting Tropical Sea Festival, is dik tevreden en vooral op gelucht. De stroom bezoekers was groot maar kon nog net worden ver werkt, wat inhoudt dat ze niet al te lang hebben moeten wachten alvo rens ze een glas bier in de handen kregen. Al lang maakte de stichting geen lan delijke reclame voor het festival. „Dat hoeft niet. Het is zo bekend, dat ze vanzelf komen. Er zijn zelfs mensen die hun gewone vakantie al lang niet meer op Texel doorbrengen, maar wel naar De Koog komen als daar het Tropical is. Dat willen ze niet missen. We hopen dan dat de toeloop zich een beetje spreidt. Wat dat betreft hebben we geluk gehad met het weer. Vooral de eerste avond was het aangenaam op straat, zodat de mensen zich niet onmiddellijk gingen verdringen in de café's". Spreiding Voor de opvang was het ook belang rijk dat de meeste bedrijven hun ca paciteit hadden uitgebreid met een al of niet tijdelijk terras. Er deden drie bedrijven meer mee dan vorig jaar: Talk of the Town, le Berry en de Me tro. Zo ontstond een niet overmatige, gezellige drukte. De bezoekers slen terden van het ene naar het andere bedrijf en hadden grote kans intussen op straat ook nog tegen iets tropisch aan te lopen. Net als bij vorige afle veringen was de straatband weer de grote smaakmaker, misschien nog meer door de bevallig heupwiegende Braziliaanse schonen dan door de muziek. Kenners verzekerden ons dat het mu zikale peil van de bandjes in de tien deelnemende bedrijven over het alge meen hoog was. Van andere kanten hoorden we dat het lang duurde voor de meeste bands goed op dreef wa ren, maar aan het genoegen heeft dat niet afgedaan. Medeorganisator Ger Bongers die voor het engageren van de groepen verantwoordelijk was, kan in elk geval rustig slapen.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2