Gebrek aan grote zaal fnuikend voor festival tot boete van f1.500,- Blues-lustrum uitstekend, maar: Vechtersbaas veroordeel Texelaars voor de Provocatie )l li urn iro Kindermiddag ten van Kenia-projekt Ondanks uitgeput fonds toch fietspadenplan Muskee baalt van weggesleepte auto's Al ben je „mister Blues" in eigen persoon, regels zijn regels. Toen Harry Muskee na een uitstekend concert en rumoerige nacht maandagochtend de gordijnen van zijn hotelkamer in De Linde boom opzij schoof, ontdekte hij tot zijn grote schrik dat de auto's waarmee zijn bandleden zichzelf en hun kostbare apparatuur ver voeren, waren verdwenen. Op de plaats waar de voertuigen de vo rige avond waren gestald, was inmiddels de markt in volle gang. Weggesleept dus.... In de drukte van het festival had niemand hen gezegd dat de geparkeerde auto's de volgende dag hopeloos in de weg zouden staan. Met de taxi spoedden de muzikanten zich richting het takelbedrijf van Van Boven aan de Schilderweg, waar ze hun eigendom tegen be taling van f350,- terug kregen. De festival-organisatie zal van daag bij de gemeente (verant woordelijk voor de opdracht tot wegslepen) een goed woordje doen voor de balende bluesroc kers. De Helderse politierechter mr. W.H.J. Ravens veroordeelde vrijdag een 26-jarige man uit Den Burg tot het betalen van f1.500,- boete. Daar naast kreeg de Texelaar een voor waardelijke straf van drie weken gevangenis met een proeftijd van twee jaar. De man had zich schuldig gemaakt aan mishandeling van een eilandgenoot, vorig jaar mei. De vechtersbaas toonde totaal geen berouw over zijn daad. „Hij gaf de eerste klap, dus toen mepte ik terug. Zo werkt dat. Alleen doe ik geen aangifte, maar hij wèl", luidde diens verklaring. In mei 1991 kwam het tijdens een avondje stappen in de Kantoorstraat in Den Burg tot een handgemeen. Volgens het proces verbaal van de Proberen met detailhandel vanaf een industrieterrein tegen groothan- delsprijzen je concurrentiepositie gestalte te geven ten opzichte van de legale detailhandel in de dorpskern - in dit geval de gezamenlijke Texelse slijters - is een regelrechte pro vocatie. De heer F. Hopman houdt zich, zoals we hebben kunnen lezen de laatste dagen, in hoofdzaak bezig met het lachen om „allerlei misverstanden", die zouden heersen bij het college van b en w, alsook bij de belangenor ganisatie van het ministerie. Dat de heer Hopman lacht om regels en zakelijk fatsoen is alom bekend. Navraag bij het college van b en w naar aanleiding van publicaties aan gaande deze zaak in de pers leerde echterdat het college niet van plan is de heer F. Hopman te laten doorgaan met lachen (lees: uitlachen). Daarmee is het recht, regelwetgeving én - ze ker zo beldngrijk - de beeldvorming naar de burger toe gediend. Namens de Texelse slijters en wijn handelaren, Klaas Smidt, Den Burg. lijke calculaties is uitgegaan van be tonnen paden. De aanleg van kleischelpenpaden is goedkoper, maar kost meer aan onderhoud. In hoever re de plannen worden gerealiseerd zal afhangen van de financiële middelen die de gemeente ter beschikking heeft. politie maakte de verdachte zich schuldig aan het slaan en schopp! van de ander. Kornuiten hielpenL c daarbij een handje mee. Het slat fer verklaarde dat hij zich niet sief had gedragen en dat de vechtpartij was uitgelokt. De te rechtstaande Texelaar hield er andere lezing op na: volgens hem sloeg de ander het eerst. j iem icr Walge Officier van justitie mevr. mr. K. Zweers hechtte daar geen geloof it< aan. Uit getuigenverklaringen blee Brei volgens haar duidelijk genoeg dat iel I ander niet was begonnen. „U hebt nda niet zachtzinnig op hem ingeslaga istu en hem met anderen getrapt terw >nd hij op de grond lag. Walgelijk", sa s'sie de officier tot de verdachte. „Uit houding blijkt geen spijt, zodat ik ui' van uitga dat u in de toekomst pi «af cies hetzelfde zult reageren. Daara ar e moet u het nu goed voelen, zeker ook omdat u al tweemaal eerder proces verbaal heeft gekregen we gens geweldpleging." Mr. Zweers eiste de maximale geldboete, f2.500,-, en daarnaast een voorwi »ft delijke celstraf van vier weken (profkan tijd twee jaar). Schadevergoi De Texelaar vond dit bedrag erg ha gezien zijn inkomen. Hoewel recht- Ravens het „zeer vervelend" vond dat zo onverschillig terugkeek opd|3atg mishandeling, was hij bereid reker te houden met diens financiële sit tie. Mr. Ravens verlaagde de boet; tot ƒ1.500,- met een soepele lingsregeling: in vijf maandelijkse6 mijnen. De Texelaar wist nog nie hij in hoger beroep zou gaan. In ei uqq geval wacht hem nog wel een civi procedure, die door het slachtoffer aangespannen om schadevergoec los te krijgen. De claim zal minima ƒ1.500,- bedragen. 'ifltek 'omfi in hi bn di po Twee andere zaken waarbij Texetë |jr. voor de balie waren geroepen, gin) i8n vrijdag niet door. In het ene geval ging het om iemand die al eerder was veroordeeld wegens drankrijder en binnen zijn proeftijd weer tegen de lamp was gelopen. Ter zitting ren echter geen stukken aanwezig, zodat geen uitspraak werd gedaa de andere zaak verzocht de geda de partij om uitstel en daarnaast wilde de rechtbank eerst meerini matie hebben. Woensdagmiddag a.s. van 14.0011 ca 17.00 uur wordt in het Jeugdg* bouw aan de Oranjestraat in Oostf end een kindermiddag gehouden H bate van de World Servants-reisd' Texelse jongeren volgend jaar msb naar Kenia om daar schoollokalen» bouwen. Kinderen ca 6 tot 12 jaar zijn wel kom. Er kan worden meegedaan551 allerlei spelletjes zoals bingo, sjoe5' en blikgooien. er wordt ook film 9e' draaid. De toegangsprijs is f2,50 elen i atie age sti ST I iet b cht PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 20 OKTOBER |1|(| Dinsdag 20 oktober In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Assepoester", om 15.45 uur „Batman returns", 17.00 en 21.15 uur „Alien III". In dorpshuis d'Ouwe ULO heeft de Historische Vereniging een bi bliotheekavond, alleen toeganke lijk voor leden, aanvang 19.30 uur. Een extra dia-avond over Texel zal om 20.00 uur worden ver zorgd in de Hervormde kerk van De Koog om 20.00 uur. Woensdag 21 oktober In het jeugdgebouw aan de Oranjestraat in Oosterend wordt van 14.00 tot 17.00 uur een kin dermiddag gehouden met allerlei spelletjes, ten bate van het World Servants-project in Kenia. Entree f2,50. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Assepoester", om 15.45 „Batman returns", 17.00 en 21.15 uur „Alien III". Donderdag 22 oktober Van 11.00 tot 16.00 uur worden in de Hervormde kerk van De Cocksdorp allerlei handwerken verkocht door leden van zusterk- ring De Kandelaar. Van 14.00 tot 17.00 uur worden in het jeugdhuis aan de Oran jestraat in Oosterend handwer ken verkocht door zusterkring Helpt Elkander. Om 20.00 uur begint in atelier De Witte Engel in de War moesstraat een cursus poppen maken, kosten f 17,50. Ook voelen kinderen vanaf12 jaar. Info: telt foon 13644. In sport- en evenementencen trum 't Stappeland wordt een heren dubbel tennistoernooi ge houden,aanvang 18.30 uur. In schrijfgeld f 15,-. Opgave aan de bar van 't Stappeland. In Cinema Texel draait om 14.0;feel uur „Assepoester" en om 15.4E stz 17.00 en 21.15 uur „Letal Wea pon III" Vrijdag 23 oktober Van 14.00 tot 17.00 uur worde-jef in de Zeemanskerk te Oudeschj |et handwerken verkocht. Tevens g; legenheid om de toren te be klimmen. In Cinema Texel draait om 14.01 uur „Assepoester" en om 15.41 17.00 en 21.15 uur „Lethal Wet pon III". Hoogwater Oudeschild Di. 20 01.10 en 13.54i Wo. 21 02.34 en 15.40 Do. 22 04.07 en 17.00 Vr. 23 05.31 en 18.20 Za. 24 06.36 en 19.35C'. Zo. 25 07.24 en 20.24^ Ma. 26 08.30 en 21.15 Di. 27 09.25 en 21.44 Aan het strand is het ongeveer een uiii®,. eerder hoog water. De zon komt 25 ot tober op om 7.22 uur en gaat onder o» 17.23 uur. 25 september nieuwe masi n 27 oktober springtij. ifi ei lm. lijknamige Texelse bluesband. Puur Keith Dunn, virtuoos bespeler van de mondharp. De lustrum-editie maakte de uitste kende reputatie die het Texelse blu esfestival in vijf jaar heeft opgebouwd volkomen waar. Beloof de klappers Samuel Eddy, Dunn Packer en Harry Muskee boden waar voor hun geld en ook de meeste an dere muzikanten waren de moeite waard, al verdiende niet iedereen het predikaat ,,bluès". De organisatie verkocht weer meer passepartouts dan het voorgaande jaar, wat zater dagavond tot uitpuilende zalen leid de. Het gemis van de grote De Lindeboom-zaal deed zich aldus weer voelen. Sommige bezoekers baalden van de drukte en keerden voortijdig huiswaarts. „Enkelen stelden zater dagavond voor om de schouwburg zaal te kraken....", zegt mede-organisator Gelein Jansen. „Maar zonder gekheid: we hadden die zaal hard nodig. Niet alleen om het publiek te herbergen, maar ook om de grote artiesten beter tot hun recht te laten komen. Nu kwam The Samuel Eddy Band vrijdagavond qua geluid niet goed uit de verf." Ook Muskee verdiende een groter po dium. In discotheek Jelleboog ver drongen zich zondagavond talrijke fans op en rond de krappe dansvloer om een glimp van het boegbeeld van de Nederlandse bluesmuziek op te vangen. Met Harry Muskee, in de ja ren zestig leider van de legendarische formatie Cuby the Blizzards, had het bluesfestival in elk geval wel een heerlijke uitsmijter. Andere genres Op het festival waren uiteenlopende stijlen vertegenwoordigd. Daartoe be hoorden echter ook genres die maar een klein raakvlak met blues hebben. De funkbands The Improvisati ons/Personnel (in De Twaalf Balcken) en Soulfingers (Jelleboog) waren wat dat betreft niet op hun plaats. Ook de soul-formatie Rawhide (vrijdag in De Zwaan en zaterdag in Question) speelt geen blues, maar hun muziek is geworteld in de jaren zestig en is gerelateerd aan de succesvolle Blues Brothers-films, waarvan het Texelse festival het logo heeft overgenomen. De elfkoppige band Rawhide zette De Zwaan op stelten met een enthousi aste show, hoewel ze op het krappe podium nauwelijks bewegingsruimte hadden. Verrassing in. De bandleden van „ldes of May" wisten ook niet wat hen overkwam toen ze in De Karseboom arriveerden. De Achterhoekers keken verbaasd op toen bleek dat ze in een aanbouwsel op straat moesten plaatsnemen.... Het vormde voor hen geen beletsel om er stevig tegenaan te gaan; ze begonnen als eerste en eindigden als laatste. „Stevig" was het han delsmerk van de meeste acts. The Tim Disneyband (Grooten Slock), The Blazing Aces (De Lindeboom), Outline De mogelijkheid bestaat echter dat lege overheidsfondsen alsnog worden aangevuld. Om voor een subisidie van maximaal vijftig procent in aan merking te komen moet de gemeente tijdig plannen indienen. Met het plan hopen b en w de automobiliteit op het eiland terug te dringen en de ver keersveiligheid te verbeteren. Een en ander zal zo mogelijk worden gecom bineerd met aanpassing van het openbaar vervoer op het eiland. Bovenaan de prioriteitenlijst staat het fietspad langs de Witteweg naar paal 9. De kosten van de drie kilometer lange route zijn geraamd op ruim één miljoen gulden. Vooruitlopend op de aanleg stemde de gemeenteraad al toe in een wijziging van het bestem mingsplan in dit gebied. Grondeige naar Staatsbosbeheer gaf echter te kennen geen grond te willen afstaan, zodat onteigening van de grond niet uitgesloten is. Zaterdagavond was het overal volle bak, zoals hier in De Zwaan bij het optreden van Outline. Oost-westverbinding In het plan is ook het fietspad langs de Limietweg met de bocht Zaan- dammerdijk opgenomen, die als een belangrijke oost-west verbinding op het eiland wordt gezien. Gezien de natuurlijke rijkdom op de dijk wordt het fietspad dat 2,5 kilometer gaat meten echter als ongewenst gezien. Kosten: ƒ900.000,-. Een fietspad langs de Ruijslaan in De Koog, vanaf de Epelaan tot de aansluiting met het bestaande fietspad nabij „Petronella", staat als derde op de lijst. Kostprijs: ƒ270.000,-. In het plan is ook een route vanaf Oosterend naar de Wad dendijk opgenomen, waarbij het buurtschap Oost zoveel mogelijk zal worden gemeden. Kostenraming: ƒ900.000,-. Tenslotte geeft het colle ge de voorkeur aan een fietspad van af de kruising Vuurtorenweg langs de Langeveldstraat tot aan de Stengweg en het voortzetten van de buitendijk se route tot de Vlieland-boulevard, kosten: ƒ580.000,-. Bij de gemeente- Lang niet alle festivalgangers zijn ge charmeerd van de stevige en harde blues, die afgelopen weekend de overhand had. Wellicht dat de organi satoren er het volgend jaar een gro tere portie pure, rustige blues in kunnen stoppen. Nu moesten de lief hebbers het doen met het voortreffe lijke duo Maybe it's the Blues (op laatste moment liet bandlid Arie van Klooster wegens een hernia verstek gaan, maar de andere twee losten de situatie schitterend op) in café 't Tes- selaartje, het verrassende trio Falcon, Crutch Butter (Kelderbar), maar vooral met Dunn Packer (zaterdag in De Lindeboom). Het optreden van zanger Keith Dunn met zijn mondhar monica smaakte absoluut naar méér. Maybe it's the Blues verscheen gehandicapt, maar met zijn tweetjes sloegen muzikanten Ruud van Ingen (piano) en Paul Kersbergen zich er in café 't Tesselaartje knap doorheen. (Question/De Zwaan), Samuel Eddy en Muskee brachten bluesrock, de één op ouderwetse wijze, de ander in een modern jasje. Voer voor liefheb bers was de lap-steelguitar waarvan muzikant Alan Gascoigne van de Tim Disneyband zich bediende. Slock- eigenaar en bluesfanaat Jan Koomen watertandde bij dit 6-snarige instru ment van Hawaïaanse afkomst in zijn tent. Van Beurden Om het rijwielverkeer op het eiland te stimuleren lanceert de gemeente een fietspadenplan, waarin een aan tal nieuwe fietsrouters zijn opgeno men. Ook wil het college een aantal rijwielstallingen realiseren. Probleem is echter dat de subsidiepot waaruit een overheidsbijdrage moet komen tot op de bodem leeg is. Muzikant Alan Gascoigne (ex-Normaal) demonstreert zijn Hawaï lap-steelguitar. een gevoelig in strument dat echter zelden door (blues)bands wordt gebruikt. Ook de enige Texelse deelnemer, de Van Beurden Blues Band, past in het rijtje bluesrockbands. Vrijdag zorgden de Texelaars in De Lindeboom voor een prima warming up voor hoofdact Samuel Eddy; de Ierse gitaarheld zelf was goed te spreken over de verrich tingen van Rob van Beurden en zijn makkers. Ook bij andere kenners viel de band op. Cees van Leeuwen, or ganisator van de Bluesroute Utrecht, wil de band zelfs uitnodigen voor zijn festival volgend jaar april. De Blues route is het grootste bluesfestijn van Europa. Van Leeuwen: „Het is een enthousiaste band met individueel goede muzikanten. Hun samenspel moet echter nog groeien en ook het repertoire kan nog wat uitgebreider. De Van Beurden Band is voor mij het zoveelste bewijs dat Nederland barst van het talent in dit genre."

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 2