Irochure De Koog Info lan kritiek onderhevig Texelse NJN spoedig opnieuw van de grond? JA Ronde om Texel Hagelbui verrast automobilisten Vandalen steken liisfromfiets in brand R 1! INSDAG 20 OKTOBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 i economie. „Natuurlijk is de ichting niet gebaat bij het opstap- sn van commissieleden. Net zo min jrsturen we brieven met de bedoe- ng mensen te beschadigen. Waar et om gaat is dat je een besluit eemt dat de organisatie ten goede jmt. Zulke besluiten zijn moeilijk en as achteraf weet je of je het goed abt gedaan." Unfair up Boon zelf wil desgevraagd niet ■el over de kwestie kwijt. In eerste stantie conformeert hij zich aan het ersbericht. Later zegt hij dat „het astuur me een slag vóór is ge- „Men wist dat ik de zaak in uerweging had. Die brief was een ondoordachte actie. Het bestuur 'derueft het unfair gespeeld. Meer wil ik CN jet zeggen, het is volkomen hun ver- ntwoordelijkheid", aldus Boon. Wel arklaart hij nog dat de commissie jn perfecte ploeg vormde met wie i fijn heeft samengewerkt. v.oof >.45 Vertrouwen weg foor commissielid Wies Hendriks as na de brief van het bestuur de iaat vol. „Het noodzakelijke onder- vertrouwen is geschonden", is ijn conclusie. Hij heeft vooral moeite iet het feit dat door één of meerde- personen vanuit de commissie in- rmatie is doorgespeeld aan het pestuur (de eerder genoemde signa al, Verkeerde informatie, aldus Hen- „Voor mij valt de zaak niet eer terug te draaien. De afgelopen ier jaar waren we goed bezig met 'r°Me commissie, maar ik heb geen zin isi) m voortaan elk woord af te wegen. vind het echt shit, want ik had ■st weer zin het volgende Rondje." fet hem zijn ook Kees Dros (pen- igmeester), Klaas van der Duim report) en Aldert Houwing trand) zo teleurgesteld, dat ze ern- ig overwegen te stoppen. Jan van Meer zal de komende tijd de immissievergaderingen voorzitten lang geen nieuwe voorzitter is be- emd. ach 9 NJN-ers actief op het strand. De inhoud van het net wordt onderzocht. Leden van de Nederlandse Jeugd bond voor Natuurstudie (NJN) had den het afgelopen weekend op Texel een „Heka" oftewel herfstkamp. Er deden 45 jongeren aan mee, afkom stig van de districten 7 (Amsterdam en Amstelveen) en 8 (Noordholland boven hef Noordzeekanaal) en ook van de NJN strandwerkgroep die heel Nederland beslaat. Tijdens meerdere excursies werd de natuur „beleefd" en tevens werd een po ging gedaan om op Texel weer een eigen NJN-afdeling van de grond te krijgen. Koog Info, de brochure die toe- lofjsten over de badplaats moet infor- ileek eren, heeft van ondernemerszijde kritiek te verduren gekregen. >bt ndanks de aanmerkingen wil het ggeoestuur van De Koog Badplaats vol- ;rv.pnd jaar een nieuwe, aangepast spüirsie uitgeven, lit uitgave van De Koog Info is al pre anaf de introductie afgelopen voor- jarci iar een omstreden zaak geweest. ïlen vinden het aanbod aan ïnfor- ere iatiebladen op Texel toch al aan de ige kant. Zo kennen we het blad van stichting VVV Texel Promotie, de ST heeft een informatiekrant, L&R ■wjieft Texel Toerist Magazine uit dat de (pre akantieganger gedetailleerde informa- verschaft over het hele eiland en lüggemann heeft de Texelse Infogids. et bestuur van De Koog Badplaats ndt de brochure echter de aange- ll «O uiuuiuio OUIIICI uc aai iyc" rezen weg voor de badplaats om chte presenteren. „En als enige 'Pc laats op het eiland hebben we geen orpsblad", voerde voorzitter Wuis s''!estijds aan als argument. 'dverteerders binnen De Koog Bad- 3 laats zorgden voor een sluitende ex- eloitatie van de uitgavé. Besloten ftard het blad in een oplage van 5,000 te laten drukken, de jaarvergadering van de onder nemersvereniging grepen leden nu hun kans aan hun kritiek op de bro chure te spuien. Ze vinaen het blad eenzijdig, onvolledig en de gegevens die erin staan zijn verouderd. Eén horeca-ondernemer voelde zich daar door gedwongen weer een happy hour in te voeren, terwijl dat net was afgeschaft. Veel aanwezigen vonden het beter te stóppen met het blad. Het bestuur kon zich vinden in de kritiek, maar vond dit wil toch een vervolg geven aan De Koog Info, om dat hij denkt dat het blad door de toeristen op prijs werd gesteld. Bij de volgende editie gaan we echter uit van een andere opzet. We willen een breder beeld van De Koog geven en dieper op bepaalde zaken ingaan", al dus bestuurder Jan Hennink. Hij reali seert zich dat de kosten van de brochure daardoor zullen stijgen. „We komen in de volgende vergadering met een nieuw voorstel." Excursie door Dennen toont herfstkleuren De natuur heeft in de herfst veel ver rassingen in petto.Typische herfstkleu ren en geuren zijn momenteel volop te beleven in de Dennen. Het Insti tuut voor Natuureducatie (IVN) houdt daarom zondag een wandeling door het bos, die om 14.00 uur begint bij de kruising aan de Ploeglanderweg en het fietspad Tureluursweg. Zaterdag, zondag en gisteren werden excursies gemaakt naar De Slufter, de haven van Oudeschild, het bos, het strand en de duinen. Meer erva ren NJN-ers traden daarbij als leer meester op voor de prille leden. Op het strand werd langs de vloedlijn gezocht naar aangespoelde orga nismen die op naam gebracht moesten worden terwijl ook de sa menhang van de verschillende levens vormen aandacht kreeg. Bij paal 33 werd daarbij gebruik gemaakt van een kor, waarmee in het ondiepe kustwater allerlei beesten werden ge vangen, waaronder een heremiet kreeft en een zeenaald. Kwalvlooien Aan de strandactiviteit was een spe ciaal onderzoekje verbonden dat ge leid werd door Ingeborg de Bloois uit Groningen. Zij wil alles weten over de schaaldiertjes die zich bevinden in en aan de bekende paddestoelkwal len. In meer dan de helft van de aan gespoelde kwallen bleken deze kennelijk parasiterende „vlooien" te zitten. Ingeborg had samen met Se- bastiaan Bernard uit Koog ad Zaan de leiding van het Herfstkamp. In Oudeschild werd een bezoek ge bracht aan diverse kotters en kregen tfolo Harry de Graat dieren die van de bijvangst waren overgebleven de aandacht, waaronder een zeemuis en een helmkrab. Tij dens de boswandeling werd gekeken naar allerlei planten, in het bijzonder paddestoelen. De vogelexcursie was onder meer gericht op de hoogwater- vluchtplaatsen bij het wad, waar tal loze vogels zich in grote concentraties ophouden. Nieuwe afdeling Vooral door zijn veelzijdigheid is Texel een ideaal studiegebied voor NJN-ers. Het is dan ook merkwaardig dat het hier tot dusver niet is gelukt een sta biele afdeling op de been te houden. De afgelopen 35 jaar is zeker zeven keer een afdeling opgericht, maar tel kens verdween deze weer binnen en kele jaren, meestal door vertrek van de meest enthousiaste leden naar het vasteland. Ook zonder dat ver schijnsel zouden de afdelingen zijn verdwenen, want er was bovendien onvoldoende aanwas van jongeren. In de NJN-geldt namelijk de onverbidde lijke regel dat je er op je 23e jaar uit moet. Toch zal worden geprobeerd op het eiland de zaak weer leven in te bla zen, inspelend op het feit dat de be langstelling voor alles wat leeft en groeit tegenwoordig onder een veel breder publiek leeft. Deze interesse is echter overwegend passief terwijl de NJN vooral actief wil zijn: zelf kijken hoe de natuur in elkaar zit. Jongeren vanaf 12 jaar die willen meedoen, kunnen zich aanmelden bij Maarten Brugge, Schoorwal 35, tele foon 14336. Bazaar zusterkring Zusterkring „Helpt elkander" houdt in 't jeugdhuis in Oosterend donderdag een verkoping van allerlei handwer ken, waaronder truien, rokken, ge- WildlOmpGrGn haakte kleedjes, enz. Ook voor de jeugd zijn er leuke dingen te doen en te koop. Koffie, thee en limonade en andere versnaperingen zijn voorradig. Door plotselinge gladheid als gevolg van een hagelbui raakte een 21-jarige automobilist vrijdagavond op de Pont- weg ter hoogte van Zuidhaffel in de slip. Hij kwam tot stilstand tegen een tuunwal waarbij zijn auto flinkbescha- digd raakte. Twee andere automobi listen raakten eveneens van de weg, maar de materiële schade hierbij bleef beperkt. Sinds wanneer hebben wij geen nachtelijke noodcamping op Texel? Deze is er toch al jaren; burge meester Schipper en de politie weten dat ook. Slapende mensen doen in derdaad niemand kwaad, heer Poster, maar 's morgens vind je wél de rom mel op die verboden plaatsen zonder dat er ook maar één kwartje toe ristenbelasting is afgedragen. Ver hoog de boete (nu is die veelal goedkoper dan overnachten op een reguliere camping), zodat het geloof waardiger overkomt bij goedwillende kampeerders en campinghouders! Cees Maas, Den Burg. brandweer moest zondagmorgen 7 ren na drieën uitrukken om in de feekruislaan een in brand staande JJwnfiets te blussen. Vandalen had- in het rijwiel uit de tuin van een inwonende gehaald en aangestoken, de bromfiets bleef weinig over '8 politie heeft de zaak in on- vrzoek. Al woonde hij op het vaste land aan Texel had hij zijn hart verpand. Na een kort ziekbed en voor ons nog onver wacht is overleden mijn zoon, onze broer, zwager en oom Cris Barhorst in de leeftijd van 61 jaar. C. M. Barhorst-Janson Hennie en Willy Zijm-Barhorst Nel en Nico Kuiper-Barhorst Gré en Piet Zijm-Barhorst Gerard en Lida Barhorst-van der Wiel Amaranda en Willy Rijk-Barhorst Ria en Fred van der Star-Barhorst neven en nichten oktober 1992 Na een moedige strijd te hebben geleverd, zoals wij dat van haar kennen, tegen de ziekte waaraan zij de laatste maanden leed, is in vol bewustzijn heel erg rustig op Texel, met ons aan haar zijde, overleden onze lieve dier bare moeder en lieve zorgzame oma Cornelia Adriana van Asselt-Anneveldt op de leeftijd van 84 jaar. Sedert 13 augustus 1978 weduwe van Catharinus van Asselt. Haar warme belangstelling voor de mede mens zullen wij heel erg missen. Jan F. van Asselt Jenny A. van Asselt-Glas Nanning Jan Mieke C. Witkamp-van Asselt Hans C. W. Witkamp Björn Corine 16 oktober 1992 „Bij en Blom" Pont weg 216, 1796 ME De Koog - Texel. De teraardebestelling vindt in familiekring plaats. Na een heel goede en liefdevolle verzorging in het „Verpleeghuis Texel" is overleden onze lieve moeder en oma Adriana Francina Daalder-Touw Stellendam Den Burg 5-2-1894 13-10-1992 A. Gijben-Daalder H. P. Gijben Reijer Arjanne Correspondentie-adres: A. Gijben-Daalder Osdorpplein 364, 1068 EV Amsterdam. De crematie heeft in stilte plaatsgevonden. Eric Venneker Jolanda Mets gaan trouwen op vrijdag 30 oktober 1992 om 15.00 uur in het gemeentehuis van Den Burg. Gelegenheid tot feliciteren in strandpaviljoen „Paal 28". Vanaf 18.00 uur bent u van harte welkom. Parkstraat 20, 1791 CB Den Burg. Verlangen en hoop zo dicht verweven Hebben ons deze rijkdom gegeven. Blij en heel gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter Savannah Amsterdam, 16 oktober 1992 Willem Polman Daléa Polman-Dekker Vroonlant 3, 1791 WK Den Burg. Telefoon 02220 - 12286 Daléa en Savannah verblijven tijdelijk in het VU-ziekenhuis te Amsterdam. Onze dochter en mijn zusje is er. Anna Maria Tesselschade Tessel 17 oktober 1992 Anneke en Gilles van Mil-Visman en Cathalijne van Mil Klimpstraat 53, 1795 AN De Cocksdorp-Texel. Tel. 02220-16664 Anneke en Tessel rusten al 9 maanden, maak het deze week te gek. (Bel even voor je komt) Hoera, wij zijn heel blij met de geboorte van onze zoon en broertje Tom 17 oktober 1992 Piet, Marion en Michelle Bouthoorn Oosterenderweg 24, 1793 EL De Waal. Telefoon 02220 - 18573 Blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Liza Maria Jolanda (Limanda) Martin en Alexandra Vermeulen-Hin Texel, 18 oktober 1992 Thijsselaan 103, 1791 VG Den Burg. 02220 - 15572 Eindelijk is het zover dat wij u laten horen er is bij ons een zoon geboren. Ramon 17 oktober 1992 Nico en Alma Reij Noordwester 62, 1791 HD Den Burg. 02220 - 10145 Alma Ramon rusten van 12.30 tot 14.00 uur. Geboren: Eveline Judith Elisabeth Geert-Jan Fetter Annette Smit 's-Gravenhage. 19 oktober 1992 Wij willen hierbij iedereen bedanken die van onze trouwdag een onvergetelijke dag heeft gemaakt. Sieme-Jan en Christa Rijk Donderdag 29 oktober, 19.45 uur starten de lessen koorzang en toneel. Inl. 14405. Te koop gevr.: een 1-pers. grenen bed (90x200) en een 1-pers. wit bed (90x200). Tel. 14631. Gilets, uni en print, f59,95. Mantje Mode. SCT satelliet-TV, 11777. 13-7-1977 „Eén vlinder, vliegt over je heen' Dank aan een ieder, die ons de laatste maanden tot steun was. In het bijzonder, de dierenartsen, Buuf K. en buur Will. Chris en Bea 2-0-1992 „Rust zacht Jorrit Te koop: 2 kinderfietsen, sa men f 150,=. Californiëweg T.k.: Toyota Corolla, 1974, APK t/m sept '93, 87.133 km! Vr.pr. ƒ850, Tel. 13810, b.g.g. 12550. Gevonden: zwarte ge castreerde kater met enkele witte haren op borst. Bij gesloten bek steken bo venste slagtanden eruit. Die renpension Slufterweg, tel. 11477. Te koop: donker eiken wand- meubel, h. 1.90 m, br. 2.40 m. Vr.pr. f 750,=. Tel. 15302. Te koop: klei voor de kinde ren in de herfstvakantie bij de pottenbakker in De Koog. Tel. 17835. Woensdag in de Vitamine bron: gesneden andijvie, hal ve kilo ƒ0,95. Woensdag-aanbieding van de Kippeboet: 1 kilo kipge hakt ƒ7,50. Alleen donder dag: 2 kilo kippepoten ƒ10, Alleen vrijdag: 1 kilo borrelnootjes ƒ10,Uit de kaashoek: 1 kilo jonge kaas ƒ9,50. Weverstraat 39, tel. 14757. Verschillende modellen jeans van div. merken. Nu f 79, Mantje Mode. Donderdag in de Vitamine bron: gesneden rode kool, halve kilo ƒ0,75. U kunt het nu niet meer ver geten: najaarsvergadering KZVW, kantine SV Texel, Emmalaan. Mededeling: wijziging Texel se tel.gids tot dinsdag 27/10 sturen naar: Drukkerij Brüge- mann, Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg. Wij repareren alle merken ra dio, TV, satelliet, etc. Service Center Texel, 11777. Te koop: klei voor de kinde ren in de herfstvakantie bij de pottenbakker in De Koog. Tel. 17835. Woensdag in de Vitamine bron: gesneden andijvie, hal ve kilo ƒ0,95. Woensdag-aanbieding van de Kippeboet: 1 kilo kipge hakt ƒ7,50. Alleen donder dag: 2 kilo kippepoten ƒ10, Alleen vrijdag: 1 kilo borrelnootjes ƒ10,Uit de kaashoek: 1 kilo jonge kaas ƒ9,50. Weverstraat 39, tel. 14757. Verschillende modellen jeans van div. merken. Nu f79,=. Mantje Mode. Donderdag in de Vitamine bron: gesneden rode kool, halve kilo ƒ0,75. Personeel Dagmarkt gefelici teerd met het 12 '/2-jarig jubi leum. Gerrit. Cursus toneelspelen en zang start donderdag 29 oktober, 19.45 uur. Opgave en inlich tingen: Judy Nieuwland, tel. 14405. Colpulli's, div. kleuren v.a. ƒ19,95. Mantje Mode. Novib-kalenders zijn ook dit jaar te bestellen bij de SOS- Wereldwinkels. De Historische Vereniging nadert de grens van 600 le den. Helpt u ons over de streep? Historische Vereni ging Texel, Postbus 106, Den Burg. Fam. Witte feliciteert de Dagmarkt met het 12 14 -jarig bestaan. Service van kust tot kust. Service Center Texel, 11777. Te koop: grote vierw. aan hanger (rondom rekwerk), niet duur! Rijwielhandel Ze gel, tel. 12150. Verhuisd: van Wilsterstraat 16 naar Beatrixlaan 40, Den Burg. Joop en Ina Kramer. Het is morgen uw laatste kans om in te schrijven voor het klaverjastoernooi „Kam pioenschap van Texel" voor koppels. Tel. 12212. Werk van kunstenaars, barstend van creativiteit en visie, toont Kunsthandel Hans van der Klift. Een zaak voor mensen met smaak. Dagmarkt al 12 14 jaar onze Texelse supermarkt. Fam. v.d. Ende uit Schagen. Een schotel aan het huis - zestien zenders op de buis! Service Center Texel, 11777. T.k. gevr.: bedrijfs- en/of wa terstofzuiger. Tel. 17835. T.k.: gel. Engelse buffetkast met glazen deuren. Vaste prijs ƒ1650, Tel. 12749. Te koop: z.g.a.n. elec. fornuis met oven en grill. Tel. 13452. Wie heeft gezien dat mijn auto woensdagavond 14/10 om ong. 20.30 uur bij de vi deotheek werd aangereden? Graag contact opnemen met tel. 13027 (na 18.00 uur). Dagmarkt, gefeliciteerd en op naar de 25. Robert. Verhuisd: Klaas en Mary van der Meer, naar Noorderhaaks 1, 1797 SJ 't Horntje. Tel. 19500. Klaverjassen om het kam pioenschap van Texel voor koppels. U kunt inschrijven via tel. 12212. De speelda gen zijn: 24/10, 28/11, 19/12, 30/1 en 27/2, steeds op za terdag, aanvang 20.00 uur in dorpshuis d'Ouwe Ulo. 5 ge zellige avonden met fraaie prijzen. Klaverjasclub Den Burg. Levi's jeans en Tripper jeans. Nu v.a. 89,=. Mantje Mode. Meer weten over theater? Donderdag 29 oktober star ten theater- en zanglessen. Inl. 14405. Dagmarkt alweer 1214 jaar op Texel. Van harte. Jaap en Jannie. Handgedraaid aardewerk, ra- ku en zaagseloventechniek. Erg mooi; maar Hans gaat op een andere toer. Dus uitver koop bij Kunsthandel Hans van der Klift van aardewerk, div. schilderijen en prenten. Te koop: klei voor de kinde ren in de herfstvakantie bij de pottenbakker in De Koog. Tel. 17835. Elke do.avond: grote klaver- jasdrive met weekprijzen. 2e-kwartaalprijs: draagbare kleuren TV. 't Stappeland, De Koog. Tel. 27000. Verloren tijdens valkeniers- dagen op Texel: 2 belichte diarolletjes in plastic koker, omg. hotel Nieuw Breda of Langedam. Voor mij van gro te waarde. Tel. 08356- 86060. T.k.a.: slaapkmr. meubel (bed, nachtkastjes, toiletta fel, linnenkast) uit grootmoe ders tijd. Tel. 15601. Voor een kleurrijk 1993 kunt u nu de Novib-kalenders bestellen bij de SOS- Wereldwinkels. Champion sweaters met po lokraag of col. Mantje Sport. Korfmaaien met Atlas 1302 E kraan. Gebr. Boersen, Schorrenweg 30. Tel. 18954 18238. Cocky's Kapsalon is maan dags gesloten. De enige kap salon zonder afspraak. Tel. 17575. Wollen kabeltruien met of zonder col, ƒ139,95. Mantje Sport. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Oosterend, tel. 18313. Ook voor laarzen en klompen. Winterjacks uitgevoerd in de mooiste materialen. Mantje Sport. Honda: o.a. bromfietsen, b.b.- motoren, gazonmaaiers, stroomgeneratoren, water pompen, stationaire moto ren, 2-wielige trekkers en tuinfrezen. Nieuw, gebruikt en verhuur. Watersportcen trum Duinker, Heems- kerckstraat 17, Oudeschild, tel. 13831. Pannekoeken-/pizzahuis „De Pollepel". Het adres voor afhaal pizza's. De Koog, tel. 17873. Cocky's Kapsalon is maan dags gesloten. De enige kap salon zonder afspraak. Tel. 17575. Fleece sweaters zijn heerlijk warm, ademend en makke lijk wasbaar. Mantje Sport. Verkoop van gebruikte brom fietsen. Bruining, De Koog, (02220) 17333. Kindertrainingspakken, 98-176, nu ƒ49, Mantje Sport. Falke sportsokken. Voor elke sport een sok of kous. Mant je Sport.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3