„We laten geen kans onbenut ze om de tuin te leiden" Erwin Koning helpt Texel aan overwinning Twaalfde Wampex vrijdagavond van start Hardloper Franchimon derde in Zaanse race Tevoko-heren ook te iterk voor LOS'82 terleen v.d. Werve ilubkampioen GOS tennistoernooien n 't Stappeland Gemeente maakt kennis met nieuwe inwoners Afbreekbaar patatbakje komt toch op de markt Spuitgasten collecteren voor brandwondenstichting Open dagen van modelspoorclub De Koog in mineur na verlies in Zuidermeer Derde basketballzege voor heren Mareis Winst basketballers van Hema en Pilaar Programma zaalvoetbal Extra dia-avond 1992 DINSDAG 20 OKTOBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 5 anion Hardloper Theo Franchimon bewees ia de Vijfparkenloop van Atletiekve- leniging Zaanland zaterdag zijn oude vorm weer terug te hebbgn. De tien kilometer legde hij als derde af in 6en tijd van 34.30 minuten. vijfparkenloop kenmerkt zich door n gevarieerd parcours over brugget- ïaaijjes, smalle paden en vele bochten. Behalve Franchimon verscheen na mens A.V. Texel ook George Eelman aan de start. De vijf kilometer vol bracht hij in ruim 23 minuten. Van de dertig deelnemers eindigde hij in de 'ju middenmoot. Aan de tien kilometer zo'n vijftig deelnemers mee. franchimon kon zijn koppositie in de eerste twee ronden handhaven, maar moest door het hoge tempo de ko plopers laten gaan. Een gevecht om de derde plaats sloot hij winnend af. let eerste herenteam van Tevoko ind wederom een tegenstander ian de zegekar. In Anna Paulowna ging LOS'82 na een moeizame eer- Ie set met 3-0 voor de bijl. Dames verloor met dezelfde cijfers in Schagen van Polisport en dames 2 met 0-3 te sterk in Winkel te gen VCW. Heren 1 begon traditiegetrouw slecht. In de eerste set keek de ploeg een fataal lijkende 14-10 ach- lerstand aan. Na een time-out kwam fevoko gesterkt terug in het veld en joog de stand om naar een 16-14 oorsprong. De inhaalrace werd «ortgezet in de volgende twee sets, j gemakkelijk werden gewonnen •15 en 9-15). Het tweede damesteam speelde te gen VCW een goede eerste set. Met ïita Dogger en Agnes Blom op de bank wonnen de dames met 5-15. In iet begin van de tweede set trad ;oncentratieverlies op met als gevolg sen 8-2 achterstand. Met de ingewis- elde Rita Dogger op het hoofdblok ,wam Tevoko goed terug met snel pel en geplaatste aanvallen waar- 'oor ze alsnog met 11-15 de setwinst grepen. Set nummer drie werd even een prooi voor de Texelse da les, die met Marleen Witte als oofdaanvalster geen problemen neer kenden. Weer 11-15 en daarmee )-3. Dames 1 speelde pas de eerste vedstrijd van het seizoen. De teamle- len moesten duidelijk nog aan elkaar rennen, wat resulteerde in een on- ,erwachte 3-0 nederlaag. )e jeugd uit Oudeschild nam donder- deel aan het onderling kampioen- ichap turnen. De jongens en meisjes ran Gymnastiek Vereniging Oude schild (GOS) werkten in diverse leef tijdsgroepen de oefenstof af onder toeziend oog van ouders en be langstellenden. Marleen van der Wer- ve turnde het hoogste aantal punten bijeen en mocht de wisselbeker in ontvangst nemen. Uitslagen .'ongens en meisjes 7/8 jaar: 1.Louise Eelman "1,0 punten); 2.Melanie Kaan (38,4); Uanneke Schellinger en Janneke Slikker 37,9). Meisjes 9-12 jaar: 1.Marleen van der 'i'erve (40,2); 2.Marieke Kaan (39,8); 3.Tae Hing Groenendaal (38,5). Jongens 9-12 jaar: I.Cor Vonk (39,7); Bart Tuitman (39,0); iPeter Rikkenberg (38,9). toinis/squashcentrum 't Stappeland ioudt donderdag een herendubbel tennistoernooi en zaterdag een mix- Jubbel tennis toernooi. In beide ge tallen speelt men volgens een poule systeem met finales. De sportevene menten starten om 18.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 715,-. Opgave via te bar van 't Stappeland. Tennis. Damesleden van tennisclub teuce kunnen zich opgeven voor het tos Zoomer-bokaal toernooi dat van "-20 november in Schagen wordt tehouden. Het niveau is overwegend en sterke D2'ers. Deelnemers loeten vier dagen beschikbaar zijn. tobbels dienen zich vóór 26 oktober :P te geven bij Tiny Witte, Bernhérd- 82, tel. 13123. Loting bepaalt "ie Deuce dit jaar zal vertegenwoor- Sgen. 47.000. De Texelse Ondernemende 'touwen (TOV) discussiëren maan- :a9 tijdens hun maandelijkse verga ring over het slaapplaatsen-beleid. %angspunt is de stelling „maxi mum van 47.000 slaapplaatsen is '9t heilig". De vrouwelijke onder- rners houden in sporthotel Nieuw •'eda ook een nabespreking van de rsus „succesvol werven en selecte- *n van personeel". Na de pauze ver- °lt Henriëtte Timmermans over haar teroep als fysiotherapeute. Zondag heeft Texel de derde positie op de ranglijst verstevigd door een overwinning op SVW '27, dankzij twee doelpunten van Erwin Koning. De ploeg uit Heerhugowaard had voor de wedstrijd evenveel ver- liespunten als Texel. Voor de wedstrijd waren er kleine personele probleempjes, o.a. met een licht geblesseerde Paul van Exel, die al vroeg aan de warming-up be gon. SV Texel startte dan ook tegen de verwachting in met Paul van Exel, die een goede wedstrijd speelde, op de linkervleugel. Hierdoor kon Texel het vertrouwde spel spelen met de snelle Erwin Koning vlak achter de voorhoede, loerend op een kansje. In de eerste helft begon Texel met een offensief dat tot de dertigste mi nuut duurde. Texel kreeg in die perio de twee royale kansen: zowel Erwin als Ralph Koning hadden de kans de score open te breken. In het tweede gedeelte van de eerste helft kwam SVW meer opzetten en kwam Texel af en toe onder druk te staan, maar de eerste helft leverde geen goals op. Na de rust kwam Texel met een wis sel de kleedkamers uit. Erwin Koning ging in de spits spelen en Marcel Ris als verse kracht links op het midden veld. Deze omzetting had al na acht minuten succes, toen een aanval over links door Paul van Exel werd voorge zet en Erwin Koning de halfhoge bal in de bovenhoek werkte. Het was duidelijk dat SVW aangeslagen raak te. De Noordhollanders probeerden Ook dit jaar zal een bijeenkomst worden georganiseerd om nieuwe in woners de gelegenheid te geven kennis te maken met het gemeente bestuur: vrijdag 30 november, aan vang 19.30 uur. Een dergelijke samenkomst in het raadhuis werd vorig jaar voor het eerst gehouden en werd een succes. Zo'n vijftig mensen die in het jaar daarvoor op Texel waren komen wo- De introductie van biologisch af breekbare patatbakjes, gemaakt van aardappelzetmeel, komt dichterbij. Het plan ontstond tijdens het project „Wegwijs op het gemeentehuis", dat is bedoeld om middelbare scholieren te interesseren voor lokale politiek. Voor uitvoering van het idee stelde de gemeente 72.500,- beschikbaar. Het bedrag zou aanvankelijk voor de helft worden gebruikt voor het zon nepaneel in EcoMare, dat vorige week in gebruik is genomen. Omdat hiervoor andere gelden beschikbaar zijn kan het volledige bedrag worden besteed aan de milieuvriendelijke pa tatbakjes. De gemeente werkt in sa menwerking met horeca-ondernemers aan de realisa tie van het idee. Brandweerlieden krijgen volgende week een paar drukke dagen. Niet met blussen, ditmaal rukken ze uit om geld in te zamelen voor de Ne derlands Brandwonden Stichting. Omdat de jaarlijkse Nationale Collec te op het eiland in de problemen dreigde te komen hebben de spuit gasten dit jaar zelf de organisatie op zich genomen. Onder het motto: stel het is je eigen vel... gaat het voltalli ge brandweerkorps van 25 tot en met 31 oktober met de collectebus de deur langs. Om de inzamelingsac tie meer allure te geven worden de vuurbestrijders begeleid door brand weerwagens. De vrijwilligers weten als geen ander dat verbrandingen tot de afschuwe lijkst verwondingen behoren die een mens kan oplopen. Ze kunnen blij vende gevolgen hebben door invalidi teit en ontsierende littekens. De behandeling is vaak langdurig en pijn lijk. De Nederlands Brandwonden Stichting verbetert de behandeling van patiënten met brandwonden, laat wetenschappenlijk onderzoek verrich ten, voert voorlichtingsprogramma's uit ter voorkoming van brandwonden en beheert de Nationale Huidbank. Omdat de brandwondenstichting het moet hebben van giften, hebben de spuitgasten tot de collecte besloten. nen, waren op de uitnodiging inge daan. Deze keer zullen inwoners worden uitgenodigd die tussen 15 november vorig jaar en 15 november dit jaar Texelaar zijn geworden. Het is de bedoeling er een gezellige gebeurtenis van te maken, waarbij door collegeleden en ambtelijke dien sten informatie zal worden gegeven over allerlei zaken die voor de kers verse inwoners van belang zijn. Net als de vorige keer kunnen daarbij vra gen gesteld worden. Een vraag die de vorige keer niet kon worden beantwoord had betrekking op de herkomst van het Ouwe Sunderklaas- feest. Het college heeft de beant woording daarvan in handen gegeven van Gelein Jansen van de Historische Vereniging. MEDEDELINGEN VAN B EN W De rubriek „Van het raadhuis" bevat informatie en mededelingen van de gemeente Texel. Lezers die vinden dat aan een bepaald onderwerp aan dacht moet worden geschonken, kunnen contact opnemen met de af deling algemene zaken in het ge meentehuis. Nadere inlichtingen: toestel 247. Bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen periode aan de vol gende personen of instanties bouw vergunning verleend: T. de Gee, voor het gedeeltelijk vernieu wen/veranderen van een woonhuis met schuur, De Ruyterstraat 131 te Oudeschild; V.O.F. Mets Verhuur, voor het uitbreiden van een bovenwoning met magazijn, Dorpsstraat 66 te De Koog; H. Keizer, voor het gedeeltelijk veranderen van een woning. Herenstraat 53 te Den Hoorn; H. Boïng, voor het gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis, Slufterweg 122 te De Cocksdorp; De Muy B.V., voor het ge deeltelijk vergroten van een zomerhuis, Sluf terweg 124 te De Cocksdorp; G. Baum, voor het gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis, Roggeslootweg 335 te De Cocksdorp; Mts. M. Bakker, voor het gedeeltelijk veranderen van een woning, Rozendijk 20 te Den Burg; J. H. F. Hopster, voor het plaatsen van een gara ge/berging, Bernhardlaan 148 te Den Burg; J. H. F. Hopster, voor het gedeeltelijk vernieu wen van een gevel met puien, Bernhardlaan 148 te Den Burg; S. Steegstra, voor het plaat sen van een woonhuis met garage, Vroonlant 25 te Den Burg; St. Donatus, voor het gedeel telijk veranderen van een schapeboet, Hoorn- derweg 42 te Den Hoorn; R.S.T., voor het plaatsen van een jeugdreceptie/bewakings- ruimte, Badweg 33 te De Koog; W. Lakeman, voor het gedeeltelijk vergroten van een woon huis, Boodtlaan 28 te De Koog; Fa. Uitgeest, voor het plaatsen van een bedrijfsruimte, Maaikeduinweg 8 te De Koog; Fa. Uitgeest, voor het plaatsen van een dienstwoning, Maaikeduinweg 8 te De Koog; C. J. de Jong, voor het plaatsen van een garage/berging, Vuurtorenweg 188 te De Cocksdorp; E. W. Barhorst, voor het vernieuwen/vergroten van een bijkeuken, De Ruyterstraat 16 te Oude schild. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen een be zwaarschrift indienen. Nadere infor matie hierover is te verkrijgen bij de gemeentesecretarie, afdeling R.O.V., kamer 0.12. met man en macht het spel te ver plaatsen naar de helft van de tegen stander. Hierdoor kreeg de wedstrijd een aantal minuten het effect van „flipperkast-voetbal", maar spoedig pakte zowel Texel als SVW het ver zorgde voetbal weer op. SVW had moeite zich goede kansen te creëren, terwijl Texel moeite had ze af te ma ken. Het mooiste moment van de wedstrijd was wel een vrije trap voor Texel op zo'n 25 meter van het doel. Deze bal werd door Simon Brand breed op John List gelegd, die ver woestend uithaalde en de onderkant van de lat raakte. De terugspringende bal werd door Ralph Koning naast geschoten. Het laatste kwartier werd de licht ge blesseerde Paul van Exel gewisseld voor debutant A-junior Henk-Jan Ra maker. Texel ging over op een systeem van twee spitsen met meer accent op de verdediging. Deze speelstijl bood SVW de mogelijkheid meer te gaan aanvallen; Texel moest het van counters hebben. Een van deze kansjes kwam een mi nuut voor tijd, toen Ralph Koning op knappe wijze de enige verdediger voor hem uitspeelde en alleen op de keeper afging. De keeper voorkwam in eerste instantie een doelpunt, maar de bal sprong voor de voeten van broer Erwin, die zijn tweede doelpunt mocht aantekenen. Zaterdagmiddag speelt SV Texel te gen Volendam 2 voor de beker. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Weer of geen weer, vrijdagavond gaat voor de twaalfde keer de Wampex (Weekend Amfibische Expeditie) van start. Ruim hon derd deelnemers, verdeeld over dertig groepen zullen al hun in ventiviteit, kennis en doorzettingsvermogen nodig hebben om de twintig uur durende avonturentocht tot een goed einde te bren gen. Volgens oud gebruik zal de nodige humor en spektakel niet ontbreken. Organisator „Kjapsma" licht alvast een tipje van de sluier op. De twaalfde editie van de Wampex zal voor nieuwe verrassingen zorgen. Met nog enkele dagen te gaan zijn de speculaties over de Wampex niet van de lucht. De ontberingen van vo rig jaar zitten nog vers in het geheu gen. Tegen de gewoonte in werd toen geen slaappauze ingelast. Dat zit menigeen nog dwars. Bij sommi gen lopen de rillingen over de rug als ze eraan terugdenken. De animo voor de jaarlijkse beproe ving heeft er - uitzonderingen daarge laten - kennelijk niet onder geleden. „Er zit altijd wat verloop in, maar zo'n tweederde van het aantal in schrijvers zijn toch weer oudgedien den. Momenteel staat het aantal op 116. Maar ik denk dat dit vrijdag wel zal gedaald zal zijn tot honderd", zegt mede-organisator Piet Keijzer, die samen met vijf geestverwanten schuilgaat achter de mysterieuze af korting Kjapsma. Andere namen in het illustere gezelschap zijn: Kees Jaap Harting, André van der Vliet, Marian van der Werff, Swier Ooster huis en Jitze Beintema. Verrassingen Over het verloop van de Wampex zijn de bedenkers opmerkelijk zwijgzaam, maar ze laten wel weten de nodige verrassingen voor de deelnemers in petto te hebben. „We laten geen kans onbenut ze om de tuin te lei den." De Wampex is verdeeld in vier blokken van elk drieëneenhalf uur. De deelnemers kunnen vooraf zelf de volgorde van de opdrachten bepalen die hen naar de eindbestemming zal leiden. Doorgaans gëen eenvoudige opgaaf, waarbij de kennis van het eiland en het brein van de Wam- pexers op de proef worden gesteld. Liefhebbers van creativiteit en tech niek kunnen komend weekend aan hun trekken komen, want dan houdt de Texelse Modelspoorclub open huis. In het clubgebouw aan de Schilderweg (kantine voormalige zui velfabriek) kunnen belangstellenden terecht op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De modelspoorclub speelt in op de landelijke open dagen die door de Nederlandse Modelspoor Federatie op touw zijn gezet. De bij de NMF aan gesloten verenigingen proberen op deze wijze een ieder kennis te laten maken met de modelspoor-hobby in de breedste zin van het woord. Veel mensen kennen het fenomeen modeltrein nog van hun jeugdjaren; wie droomde toen niet van een eigen spoorbaan? Voor sommigen doet de ze hobby een beetje kinderlijk aan, maar de beoefenaars zien dat anders. Voor hen is het een volwaardige vrij etijdsbesteding met veel aandacht voor techniek en zelf knutselen. Tijdens de open dagen kan iedereen een kijkje nemen achter de schermen van de treinenhobby en proeven van de sfeer en activiteiten van de mo delspoorclub. Bezoekers zullen erach ter komen dat de clubleden vaak met weinig kosten mooie resultaten berei ken, bijvoorbeeld door van afvalmate- riaal iets moois te maken. Tevens kunnen zij zich informeren over de mogelijkheden, alvorens een mo delspoorbaan aan te schaffen. De Texelse modelspoorclub zal de aan wezige kennis en ervaring graag hier voor aanwenden. Voor inlichtingen: Rien van der Wilde (tel. 15369), of Jaap Halsema (tel. 14063). Indien ze het antwoord niet weten mogen ze de verlossende noodbrief openen die hen naar het doel leidt. Uiteraard gaat dit ten koste van pun ten. Dat leeftijd bij de Wampexers niet telt is bewijst het deelnemersveld, dat in ouderdom varieert van vijftien tot zeventien jaar. Gedreven types voelen zich uitgedaagd de Wampex te winnen. Vast staat dat het team van Gert Pansier, die vorig jaar de wisselbeker won, er alles aan zal doen de titel te prolongeren. Ze zul len geduchte tegenstand ondervinden van concurrerende groepjes, die zich willen revancheren. Andere, minder gedreven lieden zijn al blij de tocht In Zuidermeer liet De Koog zondag de punten liggen. De Noordhollan ders stuurden de Texelaars, die de kansen onbenut lieten, met een 2-0 nederlaag naar huis. Na de overwinning van vorige week begon De Koog de wedstrijd vol goe de moed. Ondanks het zelfvertrou wen kwam de thuisploeg na een gelijkopgaande strijd in de openings fase na tien minuten op 1-0 voor sprong. In eerste instantie wist keeper Jan Plaatsman een aanval nog te keren, maar in de rebound beland de de bal precies voor de voeten van een tegenstander die de kans een voudig verzilverde Vanaf dat moment tapte De Koog uit een ander vaatje en bouwde de resterende tijd een overwicht op. Helaas kampten de voorwaartsen uit de badplaats met dezelfde problemen als het Neder lands elftal tegen Polen. Ondanks de druk op de Zuidermeer-goal bleef de gelijkmaker uit. Het risicovolle spel leidde vlak voor tijd zelfs tot een tweede tegentreffer. Zaterdagavond speelde het heren team van de Mareis thuis in de Bur gemeester de Koninghal tegen Commodore 4 uit Den Helder. Deze ploeg bestaat voornamelijk uit wat oudere spelers die vooral in het begin van de wedstrijd goed verdedigden om het zo lang mogelijk vol te'hou den tegen het snellere combinatie werk van de Mareis. Naarmate de wedstrijd vorderde, kregen de Mareis wat meer greep op de tegenstander, mede doordat Commodore weinig kon doorwisselen en de enige jonge speler van het Helderse team al gauw tegen vier persoonlijke fouten opliep. De Mareis sprongen echter slordig met de kansen om en haalden de scores maar mondjesmaat binnen zodat Commodore 4 lang in de wed strijd kon blijven. In de tweede helft raakte de jonge speler van Commo dore al snel met vijf persoonlijke fou ten het veld uit en was het gedaan met de tegenstand. Zeker toen ook nog de aanvoerder over vermeende foutieve scheidsrechterlijke beslissin gen begon te mekkeren en vrijwillig de bank opzocht, werd de veldmeer- derheid bij de Mareis (vijf tegen drie) te veel voor Commodore. Uiteindelijk preikte er een stand van 60-17 op het scorebord en dat betekent dat de heren Mareis aan een voortreffelijke seizoenstart bezig zijn met drie over winningen uit even zoveel wedstrijden. tot een goed einde te brengen. Geen kleinigheid, want naast het vele den kwerk, moeten minstens honderd ki lometerper fiets en twintig te voet worden afgelegd. „Kris kras over het eiland. Je komt .elkaar dus constant tegen." Alleen over Texel? Of heeft Kjapsma ditmaal haar oog laten vallen op Vlie land? „Het gerucht gaat, dat willen we graag zo houden." Bereidwilligheid Vlieland of niet, op avontuurlijk ge bied heeft de Wampex veel te bie den. „We vragen ons bij de plannenmakerij niet meer af of iets mag of niet. We krijgen toch altijd onze zin. De mensen weten zich al tijd te gedragen", aldus Piet Keijzer, die getroffen is door de bereidwillig heid van diverse instanties. „En niet te vergeten de ruim dertig vrijwilli gers die nodig zijn om te posten, voor de catering en noem maar op." Maar ook andere Texelaars moeten vrijdag en zaterdag niet vreemd opkij ken als ze worden aangeklampt door fietsers of wandelaars die ten einde raad om informatie komen vragen. Van hen wordt dan ook enige mate van begrip verwacht. „Alles is toege staan, zolang er maar geen auto's voor vervoer worden ingezet." Uitrusting Om goed beslagen ten ijs te komen moet de uitrusting in orde zijn. Deel nemers doen er goed aan in elk geval een walkman, een kompas en een goede fiets mee te nemen, De orga nisatie adviseert ook een extra set droge kleren bij de bagage te stop pen. Over de zwaarte van de tocht wil de organisatie niet veel kwijt. De glinste ring in de ogen van Keijzer verraadt echter dat de deelnemers zich op een zwaar weekend moeten voorbe reiden. „Ach, veel zal afhangen van het weer. Twee jaar geleden was het véél te mooi. Vorig jaar leek het er al wat meer op." Met de KNMI- voorspelling „wisselvallig weer met af en toe een bui" kunnen we in ieder geval nog alle kanten uit. Deelnemers worden vrijdagavond om 18.00 uur in de kantine van SV Texel verwacht. Een uur later zet de kara vaan zich in beweging. In de eilandcompetitie basketball streken de teams Hema en de Pilaar de punten op. De avond begon met twee teams van de jeugdcompetitie. Hoewel de ervaring nog ontbreekt, lijkt voor bei de ploegen een goede toekomst weggelegd. In de eilandcompetitie had het fysiek sterke Vespertina te gen Hema moeite om te scoren. Het werd een spannend duel, met een 12-11 russtand. De tweede helft oe fende Vespertina meer druk uit. De inspanningen wierpen echter onvol doende vruchten af. Hema, dat aan zienlijk minder moeite had met scoren, troefde Vespertina af met 22-25. Aansluitend veel mooie acties in de wedstrijd tussen Tiko en De Pi laar. Twee jonge teams, waarbij de routine binnen De Pilaar de doorslag gaf. De ploeg overtuigde meer dan Tiko, dat het tempo niet kon bijhou den. Eindstand 42-45. Woensdag 21 oktober: 17.00 u. Texel 1-Casino 1 17.50 u. Texel 2-Texel 3 18.40 u. Klif 2-De Krim 19.30 u. Klif 1-Casino 1 20.20 u. Klif 4-Casino 5 21.10 u. Oosterend 5-Casino 3 22.00 u. - Zaaldienst: Jelleboog Donderdag 22 oktober: 18.00 u. Selectie 18.50 u. Oosterend 6-Timmers Bakk. 19.40 u. Gamma 2-Oosterend 3 20.30 u. Mantje 3-Rab 2 21.20 u. Rab-De Koog 2 22.10 u. Klif 5-Jelleboog 4 Zaaldienst: Texel Vrijdag 23 oktober: 17.30 u. Klif 3-De Krim 18.20 u. Klif 2-Oosterend 2 19.10 u. Jelleboog 2-Texel 2 20.00 u. De Krim 2-De Koog 3 20.50 u. Oosterend 4-Gamma 3 21.40 u. Bakkers IJzerh.-Mantje 2 22.30 u. Casino 2-Plus Klus Zaaldienst: Betsema/Gieles Dinsdag (heden) wordt in de Her- vormde kerk van De Koog een extra diavertoning over Texel gehouden. De avond wordt verzorgd door Freek Veldwisch en begint om 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 5