(japsma barmhartig voor 107 doorweekte Wampexers IILIEBERICHTEH 193 NSDAG 27 OKTOBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 „De Heer is mijn Herder" Zwaar werden de dagen sn lang duurde de nacht. Hoe moeilijk is het vechten bij het ontbreken van kracht. Maar ondanks het verlies van de strijd om het leven, beeft U ons een goed voorbeeld gegeven. Na een ongelijke strijd werd van ons weg genomen mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma Marie Kooger-Eelman n de leeftijd van 57 jaar. A. H. Kooger Pieter-Jan en Monica Samantha en Richard Lida en Vincent André De Waal - Texel, 26 oktober 1992. Hogereind 33, 1793 AE De begrafenis wordt gehouden op vrijdag 30 oktober om 14.00 uur in de Nederlands Her vormde kerk te De Waal waarna de begrafenis plaatsvindt op de begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren is er donderdag 29 oktober van 19.30 - 20.30 uur in bovenge noemd kerkgebouw. k ga slapen, ik ben moe. k Sluit mijn beide oogjes toe. Deve Heer houd deze nacht, 0ver onze lieve oma de wacht. Na een ernstige ziekte is uit ons midden weg genomen onze lieve zus, schoonzus en tante Riet Kooger-Eelman in de leeftijd van 57 jaar. We wensen Aat en de kinderen veel sterkte in de komende tijd. We zullen haar ook echt missen. N. Schouten-Roeper L. Schouten P. v.d. Vis-Eelman T. Saalmink-Eelman J. Saalmink neven en nichten Texel 26 oktober 1992. Leeg is haar plaats, maar mooi zijn de herinneringen aan onze lieve moeder, schoonmoeder en oma CORNELIA LEIJEN - SOUWER Wij danken u voor uw belangstelling en medeleven voor en na haar overlijden. Wij hebben veel waardering en zijn dankbaar voor de liefdevolle verzorging in „St. Jan" en later in het verpleeghuis Texel. Namens de familie: C. Leijen Texel, oktober 1992. 3 nov. 1967 3 nov. 1992 Op 3 november dobberen onze ouders Matt en Wies van Beek al 25 jaar in het huwelijksbootje. Dit heuglijke feit vieren wij op zaterdag 7 november. U bent van harte welkom op de receptie van 19.00 tot 20.30 uur in ,,'t Skiltje", De Ruyterstraat 61 te Oudeschild. Rob en Ivonne Mare Susan Gasthuisstraat 30, 1791 GL Den Burg - Texel. Wat een geluk! Thuis geboren, ons kleine jongetje. Teun Paul Zaterdag 24 oktober, 23.04 uur. Marja, Rob en Fleurtje. Souverein-van Etten Buytengors 98, 1791 WS Den Burg. Telefoon 02220 - 14870. Op 19 oktober heeft Marco er een broertje bij gekregen. We noemen hem Bart Thijs en Christa Witte-Keijzer Ottersaat 1, „Julia" 1792 CC Oudeschild. Telefoon 12778. Wij rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Langs deze weg willen wij u hartelijk danken voor de vele blijken van belang stelling, kaarten, bloemen en planten ter gelegen heid van ons 40-jarig huwelijk. Het was geweldig! Dankzij uw giften hebben we ƒ1000,— kunnen overmaken aan de kankerbestrijding. Henk en Joos Kager-Witte Wij willen iedereen bedanken die mee gewerkt heeft, in welke vorm dan ook, om ons 25-jarig huwelijk tot een prachtfeest te maken. Het was geweldig. Kees en Tineke Kikkert Hartelijk dank voor uw blijk van medeleven tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Mw. M. Kiljan-de Groen Woensdag in de Vitamine bron: gesneden hutspot, halve kilo ƒ0,85. Lee Gossip - Diverse da mesmodellen en wassingen uit de collectie van Lee. Ze gel Kleding, Weverstraat 32. Een avondje stappen in een leuke sfeer. Dat kan van dinsdag tot en met zaterdag in Disco-dancing Question. Wij verzorgen niet alleen uw haar, wij staan ook met ad vies voor u klaar. Qnipp Kap salon, liefst op afspraak. Tel. 12227. Gevonden: grijs gestr. poes je. Af te halen tegen adv.k. Tel. 17386 (na 19.00 uur). Glider - Col-sweatshirts in di verse kleuren en maten. Een prima kwaliteit voor ƒ79,90. Zegel Kleding, Weverstraat 32. En wat doen we nou met „Barbertje?" Bloembollen dekken, volau tomatisch. Bel Dirk-Jan, tel. 18674. Woningruil: aangeb. éénge zinswoning in Julianadorp; gevr. ééngezinswoning in Den Burg. Reacties br. o. nr. 1478 aan Bur. Tex. Crt. T.k.a.: houten ledikant, 2-pers. Tel. 18311. Lekker stappen, zonder klachten. Pedicuresalon Hannie. Vrijdags na af spraak. Nagelstudio Nora, Gasthuis straat 4. Tel. 10353. Top Kid - Aanbieding: jog gingpakken maten 80-122 van ƒ69,95 voor ƒ49,95. Zegel Kidswear, Weverstraat 32. Disco-dancing Question: van dinsdag tot en met za terdag geopend. Voor een avondje uit in een gezellige en leuke sfeer. Bloembollen planten, bel Dirk-Jan, tel. 18674. Woensdagaanbieding van De Kippeboet: 1 kilo kipge hakt ƒ7,50. Weverstraat 39, tel. 14757. Woensdag in de Vitamine- bron: gesneden hutspot, halve kilo ƒ0,85. M.i.v. 1 nov. zijn de ope ningstijden van Galerie Lan- gewaal: wo. t/m zat. van 13.30-15.30 uur en na af spraak. Tel. 13271. Donderdag in de Vitamine bron: gesneden koolraap, halve kilo ƒ0,85. Elke woensdag in Le Berry: Back Gammon-avond, v.a. 20.00 uur. Voor beginners en gevorderden. York sportieve sweaters/ joggingbroeken. 80% ka toen, 20% viscose, S-XXXL, 92-176. Mantje Sport. Olieverversen, klaar terwijl u wacht. Voor een 4 cilinder motor ƒ28,-. A.S.C. service, Maricoweg 3, tel. 15588. Metalenhandel Cobus Spigt, tel. 11297. Handel in oud ijzer, metalen, autowrakken en frituurvetten. Geopend van di. t/m za. van 8.00- 12.30 uur/13.30-17.30 uur. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op af spraak. Tel. 15224. lederen die van sprookjes houdt: zat. 31 okt. Toermalijn met „Het dappere snijdertje" om 15.00 uur in de De Ko ninghal. Texelse Boerenkaas. Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboekhandel Langeveld en de Rooy terecht. Texeler. Te koop grote stuk ken mooie katoen, prijs 7,50 per kilo 10 m2). Laagwaalderweg 12, Oude schild. Hak en sloopwerk is nu overbodig! Wij brengen uw nieuwe tegels vakkundig over de oude tegels aan. Te- gelzetbedrijf Toine, telefoon 15379 b.g.g. 06-52712448. Autorijles ƒ39,- per vol uur. Motorics ƒ43,- per vol uur. Afhalen en terugbrengen van boot en naar boot gratis. Tel. 02230-12328/ 06-52922955. Westerhuis. Squash/badmintonrackets. Een perfecte collectie. Mant je Sport. Blok van der Velden heeft natuurlijk niet uitsluitend Texelse onderwerpen ge schilderd. Een mooi voor beeld daarvan is een landschap bij Dordrecht en een bloemenschilderij in de collectie van Kunsthandel Hans van der Klift. Vermist!! Grijs cyperse poes met witte buik, blauwe vlooienband. Omgeving Bernhardlaan - Drijverstraat - Wilsterstraat. Tel. 12898. Watergate - Dikke houthak kershemden in diverse kleu ren, 128-176, ƒ45, Zegel Kidswear, Weverstraat 32. T.k.a.: 8 meter wandstel- ling met legborden, extra stevig. Tel. 12242 of 12403. Wampex: foto's nabestel len/afhalen: Arend Nijkamp, Vroonlant 7. Tel. 14017. Te koop: Rana 17 met tr., nw. 25 pk b.b.m. 3 oil., olie inj. Suzuki. Tel. 18955. Donderdag in de Vitamine bron: gesneden koolraap, halve kilo ƒ0,85. T.k.a. (voor weinig): inventa ris van een luxe zomerbun- galow, w.o. verlichting, bedden, enz. Ook in gedeel tes. Tel. 17225. Robey - Sweatpolo's, T- shirts, polo's korte mouw, sweatshirts en joggingbroe ken nu op voorraad. Zegel Kleding, Weverstraat 32. Wilt u een avondje gezellig heid, dan kunt u hiervoor te recht in disco-dancing Question. Van dinsdag tot en met zaterdag. T.k.gevr.: 2 witte wastafels met mengkranen. Tel. 16369. Woensdagaanbieding van De Kippeboet: 1 kilo kipge hakt ƒ7,50. Weverstraat 39, tel. 14757. Wampex-jongen is zaterdag een plastic zak met Nomad-slaapzak en luchtbed kwijtgeraakt. Wie? Brendan de Graaf, tel. 17266. „De Singel" (voor uw meu- belstoffeerwerk) biedt te koop aan: eet-, brei-, kantoor-, project- en ligstoelen. Schil- derweg 214, Oudeschild. Di. t/m vrij. 9.00-16.00 uur. Tel. 15576. Top Kid - Joggingjack met capuchon, 80-122. Van ƒ35,= voor 725, Zegel Kidswear, Weverstraat 32. Zwangerschapsbegeleiding en -gym. Kleine vaste groep. Start: half november. Inl. L. Medema, tel. 12372. M.i.v. 1 nov. zijn de ope ningstijden van Galerie Lan- gewaal: wo. t/m zat. van 13.30-15.30 uur en na af spraak. Tel. 13271. Woensdagaanbieding van De Kippeboet: 1 kilo kipge hakt 77,50. Weverstraat 39, tel. 14757. Karakteristiek Wampex-beeld: in de blote kont baggeren door een poldersloot. Wegens de harde wind kon de vliegtuigsleep met de aanwijzing „torenpaviljoen" niet aan de vuurtoren worden bevestigd. „Een weelde voor beginners", was het enthousiaste commentaar van debutanten Bert van der Wal en Willi am Witte, na afloop van het eerste blok in de schuur van Roeper. De iets Lees verder pagina 7 de Piet Plezier in het stikkedonker over de Hogeberg. Hier de groep van Willem Duvekot en does van der Vis in actie. geteisterde Wampexers hoefden ithun opluchting bij hagel, storm bliksem geen tentje op te zetten de Hors, zoals de oorspronkelijke ïdoeling was. In plaats daarvan ïernachtten ze in de droge en veili- nettenschuur van het Nioz. Een adlooptocht veranderde door de waterstand in een wandeling de dijk en het zoeken in een iet water gevulde container kwam - de eerste zware buien- te verval- 1, Deze twaalfde Weekend Amfibi- :he Expeditie herbergde vrijdag en terdag echter nog genoeg fysieke iproevingen en raadselachtige op- achten. Geroutineerde deelnemers >t nden de opgaves gemiddeld niet al moeilijk. Maximale scores (nog et eerder vertoond) op enkele on- rdelen illustreren die stelling. N de loop van de jaren tachtig is de ginj ampex uitgegroeid tot een feno- een. Het evenement is „echt Tes- Is" tot op het bot: deelname reist een grote kennis van het and en zijn bewoners. Inmiddels er veel Texelaars en instanties her- nnen en waarderen de originaliteit me n de Wampex en zijn graag bereid n medewerking te verlenen. Bijzon- ïnfrwas ditmaal de toestemming van jter s KNRM voor het inschakelen van nieuwe reddingboot Beursplein 5. Nadat de Texelse redders geen be zwaar hadden gemaakt, ging ook KNRM-directeur Wiebenga akkoord. Kennelijk is de faam van de Wampex tot in Amsterdam doorgedrongen Voor menig deelnemer vormde het tochtje met het snelle vaartuig (van de Nioz-haven naar Oudeschild) het absolute hoogtepunt. Tijdens hun rondzwerving over Texel kloppen de deelnemers zelden ver geefs aan. Na afgelopen weekend kan een aantal Texelaars daarover meepraten. Zo kreeg de voormalige machinist op de grote vaart Dirk Krij- nen (Keesomlaan) een stormloop van Wampexers te verwerken, omdat ze meenden dat hij het morse-alfabet machtig was. Dit naar aanleiding van een opdracht met lichtsignalen op de noodcamping aan de nabijgelegen Westerweg. En J. „de Lord" Keijser kreeg wegens een vraag over zijn vroegere Georgische strijdmakker Ar- temidze diverse telefoontjes. Kruumeis Typisch Texels was de „rode draad". Elk van de 29 groepen kreeg onder weg een lijst met uitspraken en na men, die ze op de juiste wijze moesten combineren. Bekend is „Man spricht Deutsch, Frau auch" van Harry Tielemans en de legendari sche spreuk van Lange Ma „Soep? Ik vreet geen zuipe". Maar wat te den-, ken van het gezegde „Moe, he-je al bid? Dan ke-je g'liek danke ok, want de eerepels legge in 't putje", dat aan Jim Schagen werd toegeschre ven. Of „Kruumeis benne ok brood" van Bertus Houtwipper, die na afloop van de markt de Groeneplaats zo grondig placht te reinigen dat hij zelfs de stront tussen de straatste nen vandaan krabde. En bij Piet Hui- zinga, de vroegere chauffeur van dokter Boswijk, hoort de opmerking „Toen we bij de Bunders waren, liet ik 'm snorren" (inrijden van polder Het Noorden). Uit eigen memorie en via gesprekken met diverse Texelaars hadden de organisatoren deze seg- gies boven water gekregen. De histo rische vereniging vond het initiatief zo interessant, dat men de lijst graag wil overnemen. Concurrentie De groep van Pansier (verder bestaand uit Albert Hoven, Hans Koorn en Andrew Albers) liet zien zeer allround te zijn, want met 18 goede combinaties (van de 45) haal den zij de hoogste rode-draadscore. Hierdoor finishten ze uiteindelijk met ruime voorsprong op hun concurren ten van het eerste uur, de groep van Dirk Eelman uit De Waal. Eelman, zijn zoon Wim Piet, Ab Jan Witte en Ed win Wiering legden Pansier c.s. het vuur na aan de schenen. Halverwege hadden de Waalders zelfs brutaalweg de leiding gegrepen, met een minima le voorsprong van een punt. Zaterda gochtend vroeg misten ze op ongelukkige wijze een opdracht, waardoor Pansier (die wel de maxi male score haalde) bij het ingaan van de laatste etappe (omgeving De Cocksdorp/De Slufter) negen punten voor lag. Uiteindelijk bedroeg het ver schil 22 punten. Bundeling Dirk Eelman zoekt de verklaring voor het uitstekende presteren in de sa menstelling van zijn team. „Het gaat om de bundeling van zoveel mogelijk verschillende kwaliteiten. Ab Jan bij voorbeeld is geweldig goed in puzzels oplossen en ikzelf ken door mijn werk als PWN-monteur het eiland op m'n duimpje. Je moet je niet teveel laten opjutten. Eerst goed nadenken en dan hard fietsen." De winnaars komen met een soortge lijk antwoord. Tevoren maken Pansier en zijn teamgenoten een taakverde ling. Zo zijn alle kryptische opdrach ten vrijwel altijd het pakkie-an van Andrew Albers. Hij gaat daarmee zelfstandig aan de slag, terwijl de an deren zich op andere opdrachten concentreren. Pas als Albers er niet uit komt, buigt de hele groep zich er over. „Daarnaast steken we veel tijd in de voorbereiding", verklapt Albert Hoven. „In een plastic mapje om on ze hals dragen we informatie bij ons. Ditmaal kwam ons het morse-alfabet goed van pas. En verder kunnen we in elk dorp terugvallen op mensen die met naslagwerken en zo voor ons klaar staan." Gedachtenkronkels Voor de groep-Pansier is de Wampex vooral een strijd om de organisatoren te slim af te zijn. Andrew Albers: De Wampex was ditmaal onderver deeld in vier blokken van ongeveer 3/2 uur: de eerste drie blokken op de fiets, de laatste lopend. Elk blok speelde zich binnen een bepaalde straal af, zodat van kris-kras over het eiland scheuren niet nodig was. Ge ruchten over uitstapjes naar Vlieland of Den Helder bleken loos. De eerste drie blokken bevatten elk tien etap pes; bedoeling was zoveel mogelijk etappes af te leggen. Dat gebeurde door verschillende teams in een steeds wisselende volgorde. Gedeel telijk konden de deelnemers zelf hun route bepalen, omdat ze telkens de keuze hadden uit meerdere opdrach ten. De organisatie probeerde zo te bewerkstelligen dat de groepen gelijk konden starten, zonder dat her en der opstoppingen ontstonden en zon der dat groepen stiekem achter el kaar aan fietsten. Onvermijdelijk was echter dat dit soms toch gebeurde, gezien het beperkte gebied waarbin nen de opdrachten moesten worden uitgevoerd. Blok 1 begon in de kantine van SV Texel en eindigde op boerderij Aken- buurt van J. G. Roeper. Ondermeer moesten de deelnemers in Den Burg naar vijf plaatsen zoeken waar in de jaren vijftig een school stond of les werd gegeven. Een verwijzing naar een interview met Artemidze leidde naar een bunker aan de Monniken- weg in de Dennen, waar vervolgens een route over kleine bospaden op het programma stond. Andere loka- ties waar de deelnemers via ingewik kelde omschrijvingen naartoe moesten, waren zwembad Molen koog (hindernisbaan met zeephelling), manege Akenburg (menwedstrijd met deelnemers als paarden voor de wa gen) en de noodcamping. Deze laat ste plek werd aangeduid met termen uit de sportvliegerij, waaruit de deel nemers moesten afleiden dat ze naar de plaats moesten gaan waar de mo delvliegclub actief is. Poedelnaakt lechts sneeuw ontbrak er nog maar aan. De Wampex van 992 was qua weersomstandigheden de meest verschrikkelijke it nog toe. Het humeur van de 107 deelnemers bleef echter iim twintig uur lang vrolijk. De organisatie, opererend onder de aam „Kjapsma", droeg een steentje bij door de meest huive- ngwekkende onderdelen te schrappen. Gert Pansier en zijn ma lieten zich door het abominabele weer niet van de wijs fengen en wonnen voor de derde opeenvolgende keer de wis- slbeker. „Wie zich het best in de gedachten- kronkels van de organisatoren weet in te leven, wint de Wampex." Blijk baar kent Albers de psyche van Kjapsma als geen ander, want hij heeft de unieke 100-procentscore van vier zeges uit vier deelnames op zijn naam. De groep-Pansier laat geen methode onbenut. Dit jaar was het mode om via draagbare telefoons te communi ceren met de „denktanks" thuis of elders. Verscheidene groepen bedien den zich van dit systeem. De organi satie liet het toe, omdat het volgens de regels niet verboden was. De eni ge beperkingen zijn dat de Wam pexers niet meer geld bij zich mogen hebben dan één kwartje en dat zij niet van gemotoriseerd vervoer ge bruik mogen maken. Te overwegen valt om volgend jaar ook de draagba re telefoon (en fax) uit te bannen. Anders dreigt een deel van het primi tieve karakter verloren te gaan. Juist de bereidheid van nietsvermoedende Texelaars om op onverwachte mo menten mee te helpen maakt de Wampex zo apart.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3