HEMA: HALOGEEN 199.- KORT TEXE 1KM lazaar ten bate an Kenia-project linderdansgroep Speciaal graf voor is overledenen Auto's beschadigd Wampex Wampex (2) - Wampex hnsdag iternatieve menproef in de manege. De groep van Bert van der Wal groet de jury. VERVOLG VAN PAGINA 3 TEXELSE COURANT PAGINA 7 27 OKTOBER 1992 Jterdag a.s. wordt in het jeugdge- ouw aan de Oranjestraat in Ooster- ïd een grote bazaar gehouden ten ate van het World Servants project Kenia. e bazaar is één van de vele activi sten die op poten worden gezet om e reis te bekostigen, die een groep inge Texelaars de komende zomer aakt naar Kenia om daar schoollo- alen te bouwen. ijdens de bazaar wordt een loterij shouden met ieder uur een trekking. iis verkoping van diverse handwer- 1 de gymzaal van de Jozefschool ïgint de Kinderdansgroep donder- sgmiddag aan het nieuwe seizoen, ingens en meisjes vanaf acht jaar njgen wekelijks onder leiding van rany Mosk les in volksdansen uit teenlopende landen, zoals Israël, fêmenië, etc. Er wordt gedanst van iOO.uur tot 17.30. De contributie adraagt 25,-. Voor informatie kan sn 's morgen vóór 11.00 uur en 's ddags tussen 17.00 en 19.00 uur recht bij Vrony Mosk, tel 16686 of melies Peet, tel. 15025. ;t nu toe werden urnen met as van 'erledenen meestal in een gewoon af geplaatst. Maar omdat de as- issen veel minder ruimte innemen, i' de gemeente speciale ,,urn- aven" instellen op haar algemene agraaf plaatsen. at plaatsen van urnen en het ver- fooien van as van overledenen is =n allerlei wettelijk eisen gebonden, meeste crematoria is ruimte om turnen te plaatsen, De gemeente ri op het eiland ook gelegenheid aden. Het gaat om graven van zo'n bij 50 cm, waarin twee asbussen nnen worden gezet. Dit kost $1,25 voor een periode van tien ar. at verstrooien van de as mag niet :fnaar overal. De gemeente wil een retie ervoor aanwijzen in de duinen Paal 12. Staatsbosbeheer heeft aar geen bezwaar tegen. Daarnaast ''men verstrooiingsplaatsen maken :de algemene begraafplaats van Burg, Oosterend en Oudeschild. ken, houten beren, boeken, planten e.d. Verder is er een competitie sjoe len, er wordt gebakken vis verkocht, er is een hoekje waar kinderen kun nen grabbelen en zich laten schminken. Tijdens de bazaar kunnen zelfge maakte kerstkaarten worden gekocht maar ook besteld. Er wordt koffie, thee en limonade geserveerd met zelfgebakken cake. Tegelijk kan wor den gekeken naar een videofilm over de activiteiten van World Servants. De bazaar begint om 10.30 uur. De afsluiting met extra trekking van de verloting is gepland om 17.00 uur. Voor meer informatie kan men te recht bij Lia Eldering (tel. 18480) of Janny Drijver (18278). Jeugdbrandweer. De open dag van de jeugdbrandweer wordt gehouden op zaterdag 14 november. Twee jeugdkorpsen, uit Heemstede en Haarlemmermeer, zullen demonstra ties geven. Een nadere aankondiging volgt als meer details bekend zijn. Brandende bloemen. Het door de Toer In-jury bekroonde „Fleurs en- flammees" is voor 500,= aange kocht door de gemeente. Het werk van gebrandschilderde zijde hangt in de kamer van de burgemeester. Snelheidscontrole. De snelheid scontroles gaan onverminderd voort. De politie fotografeerde op de Emma- laan in Den Burg dinsdag vier en op de Bernhardlaan drie automobilisten die het gaspedaal te diep intrapten. Exporuimte. Het college wil de ex positieruimte in de kelder van het raadhuis voor ƒ20.000,- laten aan passen en de bewegwijzering er naartoe verbeteren. Lekke band. Een automobilist uit Den Burg liep op de Pontweg tussen de Redoute en de Amaliaweg twee lekke banden op, omdat iemand een plank met spijkers op de weg had gelegd. De politie is op zoek naar de eigenaar van de plank. Basketball. Het dames- basketballteam van De Mareis boekte thuis tegen WGW 5 uit Den Helder een ruime zega Na een ruststand van 18-8 werd het 34-14. Dankzij een rustige opbouw en goed rondspelen kregen de Texelse dames veel kansen. Louise van der Sluis scoorde de meeste punten (13). Aanbestedingen Naar aanleiding van kritiek van het Texels Verbond van Ondernemers (TVO) zal het gemeentelijke aankoop- en aanbestedingsbeleid opnieuw ter discussie worden gesteld. Wethouder Terpstra deed deze toezegging na een verzoek van Peter Bakker (Groen Links). Het TVO vindt dat als Texelse ondernemers voor slechts een klein percentage hoger inschrijven dan overkantse mededingers, het werk op Texel moet blijven gezien het werkge- legenheidsbelang. Heroverweging. De „heroverwe gingsoperatie" die de gemeente dit jaar is begonnen verloopt voorspoe dig. Van de bijna 7,5 ton die in 1992 moest worden bezuinigd, moet nog slechts ƒ50.000,- worden gereali seerd. Heroverwegingen die de ge meente dit jaar niet konden uitvoeren waren o.m. de buiten-gebruikstelling van een voetbalveld in Den Burg en verlenging van de kermis. De ombui gingen voor de komende drie jaar zijn al gedeeltelijk doorgevoerd. Via een aantal ingrepen heeft de gemeente al bijna de volledige 1,12 miljoen gulden bezuiniging voor volgend jaar weten te bereiken. Voor een bedrag van ƒ139.000,- zoeken b en w nog een oplossing. In De Cocksdorp hebben onbekenden begin deze week acht auto's bescha digd. Tevens werden diverse spullen gestolen uit de voertuigen die gepar keerd stonden aan de Lange- veldstraat. Tevens probeerden de daders tevergeefs een aantal auto's te starten. Ter plaatse trof de politie de politie een bromfiets aan die ach teraf gestolen bleek te zijn. De brom fiets is inmiddels weer in bezit van de eigenaar. Radar. Bij een radarcontrole op de Bernhardlaan in Den Burg heeft de politie vrijdagmiddag en -avond zes automobilisten bekeurd op te hard rij den. De snelste reed zeventig km/uur. Drankrijder. De politie heeft na af loop van de bluesnacht zondagmor gen in alle vroegte een 27-jarige chauffeur uit Zutphen aangehouden die circa tweemaal de toegestane hoeveelheid alcohol had genuttigd. Het zit er weer op, de twaalfde Wampex. De organisatie is er wéér in geslaagd een boeiend spektakel voor te bereiden. Het weer was echt Wampex-weer: buien, wind, onweer... en af en toe droog. Als deelnemers hebben we ons prima vermaakt. De kennis van en over ons eiland is weer toegenomen, er is geslapen met een monster, gevaren met de reddingboot en door de Slufter gewandeld tijdens onweer en hagelbuien. Waar maak je dat anders allemaal mee? Dank aan alle mensen die behulpzaam zijn ge weest, met name aan de vrijwilligers die vele uren op hun post stonden om deze rondgang weer mogelijk te maken. Want zonder jullie is er geen Wampex mogelijk! We kijken alweer uit naar de volgende, de dertiende Wampex, volgend jaar. Groep 4: Han Pastoor, Hans van Heerwaarden, Nico Zoetelief, Peter van Boven. Wij willen langs deze weg de gehele organisatie van de Wampex 1992 be danken voor hun voortreffelijke voor bereidingen en uitwerking. Dit was voor ons de eerste deelname, maar reken erop: volgend jaar zijn wij er zeker weer bij. Groep 22, Bert van der Wal, Mark Peter Graaf, William Witte, Willem Houwing Complete set. Zwart of wit. ^39^ Ook verkrijgbaar in chroom of messing 2797- 239.- Aanbiedingen gelden t/m 7-11-1992. Zo lang de voorraad strekt. H92.016-27/10. Vermelde prijzen zijn adviesverkoopprijzen. Plezier rond het Doolhof en ook het nemen van een provisorische touw- brug in de passantenjachthaven was -mede door de ijskoude regen- een heidens karwei. Door de regen en veelvuldige gebruik rekten de touwen gevaarlijk ver uit, maar niemand viel in het water. Verwarrend was de kompasroute op een weiland bij boer derij Ceres, vooral omdat er enkele routes door elkaar liepen en de groe pen dus geen houvast aan elkaar hadden origineel was het muziek- bandje met verwijzingen naar adres sen in Oudeschild, die men onder de tonen van het orgeltje van Peter Kaan bij overslagstation De Hamster kreeg uitgereikt. Ploegwedstrijd Na een korte nachtrust in de Nioz- schuur werden de deelnemers met de Beursplein 5 en Mok-bootjes naar Oudeschild overgevaren voor de start van blok 3. Enkele mariniers waren speciaal voor de Wampex op het eiland gebleven en offerden een deel van hun vrije weekend op. Afbeeldin gen van verschillende Texelse bouw werken hadden als gemeenschappelijke factor dat ze wa ren vervaardigd door aannemer Elko Vermeulen in Oosterend. Daar startte een route door het dorpscentrum aan de hand van een videoband. De film liet echter alleen de topgevels zien.... Vermakelijk was een ploegwedstrijd bij hoeve Vianen en echt Wampex- achtig was het modderen dwars door weilanden, sloten en een zwin bij hoëve De Bol. Tenslotte kon iedereen zaterdag rond „koppiestied" bijkomen in het MAB-clubgebouw aan de Hoofdweg. Slufter-geul Het vierde blok was in feite één lan ge etappe. De groep werd in twee delen gesplitst. De ene helft moest de fietsen achterlaten bij het Delta monument bij De Cocksdorp en de andere helft begon het laatste traject vanaf de Sluftertrap. Blok 4 nam veel meer tijd in beslag dan Kjapsma had ingeschat. De verwachting was dat de deelnemers uiterlijk drie uur 's middags het eindpunt zouden berei ken. Pas om twintig minuten over drie stoof de eerste groep, die van de Koger gebroeders Van Beek, de kanti ne van camping De Bremakker bin nen. De mannen hadden in de Slufter een stuk afgesneden door een geul in de lengte te „nemen" in plaats van over het droge te lopen. Om streeks half vijf kwamen Coby Daal der, Andrea Keijzer, Rita Heethuis en Hans van Vooren als laatsten binnen. Zij hadden eerst bij De Cocksdorp anderhalf uur verspeeld door een op dracht fout te interpreteren en toen ze eindelijk bij de Slufter-geul waren meer doorgewinterde Wampexers Niels van Heerwaarden en Gauke van Lingen hadden niets aan het toeval overgelaten. Zij waren op pad met een rugzak en fietstassen vol hulpat tributen. Nagenietend vertelden ze hoe ze de favoriete groep-Pansier even op het verkeerde been hadden gezet, door in het duister bij de bun ker van Texla te roepen „ja, hier is het!". Erwin Daalder lachte breeduit over zijn optreden in het zwembad, waar een verlicht voorwerp moest worden opgedoken. Razendsnel was hij uit de kleren gegaan in navolging van een poedelnaakte voorgangster; het leedvermaak was groot toen hij het voorwerp voor de neus van het meisje weggriste. Beulswerk Blok 2 kostte de meesten veel moei te, getuige de matige scores. Hier bleek ook een manco in de opzet. Wie de pech had eerst op een tijdro vende opdracht te stuiten, had ver volgens grote moeite om voldoende 'etappes te volbrengen. Anderen die eerst relatief makkelijke of dicht bijel- kaar liggende opdrachten moesten vervullen, konden zo tientallen pun ten meer verzamelen. Beulswerk in blok 2 was de veldrit met een Piet touwbrug in de jachthaven was een ware martelgang, maar geen der deelnemers viel in het water. Ploegen is een vak apart, zo ondervonden de deelnemers. aangekomen konden ze door de hoge waterstand de oversteek niet meer maken. De organisatie was gelukkig wel zo sportief om hen met een jeep terug te brengen naar paviljoen Paal 28. Wie nog niet bekaf was, raakte dat wel in De Slufter. In barbaarse om standigheden liepen de Wampexers een natuurwandeling a la Thijsse en moesten ze hun regenpakken uittrek ken voor de oversteek vam de Slufter-geul. Tot leedvermaak van an dere deelnemers demonstreerde Jan Knippenberg dat de oversteek per ka no niet te volbrengen was wegens de linke stroming. „Knip", die al eens de ijskoude wateren rond Spitsbergen per kano had bedwongen, ging kopje onder. De groep van Han Pastoor raakte verstrikt in het geulen-netwerk en had helemaal pech toen bleek dat de noodenvelop slechts een blanco briefje bevatte. Toen ze eindelijk bij de geul arriveerden, sloeg de hagel bijkans gaatjes in hun regenkleding, zodat ze wijselijk de bui afwachtten alvorens met ontblote benen de over steek te maken. Toetje Kritiek op dit vierde blok was dat het teveel het karakter van een puzzel- tocht had zonder typische Wampex- wendingen. Of toch: er wachtte de deelnemers namelijk nog een „toet je". Hadden ze eindelijk de afmatten de wandeletappe volbracht, bleek dat er nog een striemende zuidwesten wind wachtte voor de fietstocht rich ting bier, patat en open haardDe verhalen na afloop waren er niet min der sterk om en in gedachten zijn ve len zondag al begonnen met de voorbereiding op de Wampex van vol gend jaar. Nummer 13, dat belooft wat. Uitslag 1. (groep 1) Gert Pansier, Albert Hoven, Hans Koorn en Andrew Albers, 379 pnt; 2. (groep 23) Ab Jan Witte, Wim-Piet Eelman, Dirk Eel- man, Edwin Wiering, 357 pnt.; 3. (groep 11) Simon Lap, Gauke van Lingen, Niels van Heer waarden, Jan Herman Lap, 347 pnt.; 4. (groep 16) Hank Witte, Jan Knippenberg, Mar co Tuntelder, 316 pnt.; 5. (groep 17) Wally van Beek, Cees van Beek, Jan van Beek, Adrie Westerlaken, 315 pnt.; 6. (groep 3) Mar co Veenendaal, Gerbrand Dros, Niels Wijdo gen, Sander Witte, 309 pnt.; 7. (groep 2) Peter-Jan Geus, Olaf Witte en Brendan de Graaf, 309 pnt.; 8. (groep 8) Ab Witte, Willem Witte, Ron Zoetelief, 308 pnt.; 9. (groep 20) Marianne van Heerwaarden, Marieke Dros, Hanita de Wit, Hermina Boon, 290 pnt.; 10. (groep 21) Ed Witte, Erwin Daalder, André van den Berg, Arnout de Weijer, 290 pnt.; 11. (groep 29) Klaas van der Duim, Arjan Bar- horst, Andries Huistra, Jan Bruin, 288 pnt.; 12. (groep 5) Marloes van der Vis, Albert Schagen, Herma de Jong, Willem Duvekot, 287 pnt.; 13. (groep 10) Ben Eelman, Cor Eel man, 286 pnt.; 14 (groep 19) Willem van Ta- tenhove, Meby Huitema, Marja Goslinga, Hans van Heerwaarden, 284 pnt.; 15. (groep 28) Peter Riteco, Ed Mooyen, Piet Monster, Martin Jansen, 277 pnt.; 16. (groep 4) Hans van Heerwaarden, Han Pastoor, Nico Zoetelief, Pe ter van Boven, 274 pnt.; 17. (groep 24) Piet Knol, John Sessink, Theo Kemper, Nico van Egmond, 268 pnt.; 18. (groep 30) Remmert Drijver, Willem van Duin, Judith Hin, 267 pnt.; 19. (groep 22) Bert van der Wal, Mark-Peter Graaf, William Witte, Willem Houwing, 261 pnt.; 20. (groep 25) Coby Daalder, Andrea Keizer, Rita Heethuis, Hans van Voren, 255 pnt.; 21. (groep 15) Gerard Bakker, Jan Voor- boom, Frans van Wegen, Berry Verschoof, 254 pnt.; 22. (groep 9) Celine de Graaf, An- nemieke Boon, Tinus de Graaf, Bart van Baa- ren, 245 pnt.; 23. (groep 18) Nel Collou, Corrie Maas, Tineke Buning, 242 pnt; 24. (groep 12) Arjan Rienks, Erik Hin, 238 pnt.; 25. (groep 26) Susan van Tongelen, Bea Tim mer, Jacobien de Wit, Gerrit Koorn, 231 pnt.; 26. (groep 13) Gatske Ykema, Anneke van de Berg, Jacqueline Wilner, Louise van de Sluis, 229 pnt; 27. (groep 14) Marjan Hoogerheide, Olivier Schilling, Hannie de Wit, Erik Volman, 204 pnt.; 28. (groep 7) Jan Simons, J. van der Vis, Koek Eschweiler, Paul Brasser. 197 pnt.; 29. (groep 6) Marjan Merckelbach, John Merckelbach, Bram Schonewill, 150 pnt. 4§ V v De ijskoude oversteek van de Slufter geul was voor velen een barre opgave.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 7