.euke wedstrijd tasketballers -fpeel-o-theek houdt speelgoedbeurs Mondig ZDH laat punten schieten Texelse Boys lijdt onverdiend nederlaag Damesvoetbalteam te zwak voor koploper De Koog zondag speelt gelijk HELP HELPEN GIRO 6868 TEXELRF 181 pINSDAG 3 NOVEMBER 1992 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Vrijdagavond ging de eilandcompeti- lie basketball na een week rust weer van start met een juniorenwedstrijd. Het „rode" en het „gele" team kwamen tegen elkaar uit. Het rode team wist de basket goed te vinden. In de tweede helft kreeg het gele team wat meer kans om te scoren, naar de „roden" wisten al hun kan sen te benutten en behaalden een mime overwinning. In de tweede wedstrijd leken Hema en Kooiman Fotoservice gelijk op te gaan. Een euke wedstrijd waarin goed werd sa mengespeeld. Kooiman Fotoservice bleek toch sterker en kon met een score van 58-22 winnend afsluiten. 12 Balcken en Veenbaas Bouw speel- jen beide met vijf spelers. 12 Balc- met drie dames en één gast- speler die de score voor zijn rekening iam. Dit team wist Veenbaas Bouw s bij te blijven en na de eerste «Ift was de score vrijwel gelijk. Daarna liep Veenbaas Bouw door een aantal malen dunken en een paar •raaie driepunters flink uit en liet 12 Dalcken nauwelijks meer aan de bal :omen. Uitslagen: Junioren rood-junioren geel 57-12; Kooiman Fotoservice-Hema 58-22; Veenbaas Bouw-12 Balcken 48-24. Programma 6 november: 20.30 u. Hema-Tiko Vespertina 21.00 u. Pilaar-Vespertina Tiko 21.20 u. Sportshop-Veenbaas Bouw Pilaar :erklaas nadert en dus is het ier tijd voor de jaarlijkse speel- idbeurs van de Speelotheek. De ;oping wordt gehouden op zater- 3 7 november in de voorspeel- mte van dorpshuis d'Ouwe Ulo, i 10.30 tot 11.30 uur. Op vrijdag |fe november kunnen spullen worden jebracht op het verkoopadres van 19.30 tot 21.30 uur. ir de verkoop komen alle speel- id, boxen, kinderzitjes, kinderwa- en dergelijke in aanmerking, lar geen kleding. Mensen die spul- inbrengen, bepalen zelf de prijs, twijfel staan de mensen van de lelotheek klaar met advies. Per in- ibracht artikel wordt 25 cent in re ling gebracht. Na verkoop is 90% ïn de opbrengst voor de inbrenger, oor verdere informatie: Speelotheek, laandag van 9.00 tot 11.00 uur en loensdag van 14.00 tot 16.00 uur, telefonisch bij Roelie Struick, 0338, of Gea Beijert, 15058. afscheid genomen van ons, van deze wereld, van dit leven. ZDH mag van geluk spreken dat het bij een 0-2 nederlaag tegen Dirks- horn bleef zondag. De Hoornders speelden op eigen veld ver beneden het niveau waarmee ze de toeschou wers tijdens de eerste competitie wedstrijden verwenden. Positieve uitzondering vormde doelman Mark Hessel Huizinga, die de ploeg be hoedde voor groter verlies. Gedwongen door afwezigheid van drie basisspelers trad coach Henk de Ruyter aan met een gewijzigde for matie. Zelfs doelman Sander Stolk, die hij als centrale verdediger had op gesteld, werd vervangen door reser vedoelman Huizinga. De gretigheid van ZDH in de openingsfase maakte snel plaats voor berusting. De combi naties liepen slecht en dieptepasses, in een poging onder de druk van Dirkshorn uit te komen, kwamen niet aan. ZDH ontsnapte aan snelle ach terstand dankzij alert ingrijpen van Ri chard de Leeuw, die zondag zijn rentré maakte. Na een kwartier was het toch raak. Dirkshom kreeg de ruimte om een laag ingeschoten hoekschop ineens op de slof te ne men. 0-1. Hoewel de zwaluwen daar na wat meer onder de druk vandaan kwamen, bleven ze het antwoord schuldig. De schaarse kansen bleven onbenut. De tweede helft speelde ZDH met wind in de rug meer doelgericht. De ploeg kwam echter niet veel verder dan afstandsschoten, waarbij aan trefzekerheid het een en ander viel aan te merken. Beide ploegen spron gen niet zorgvuldig om met de ruim te. Een foutje in de verdediging vormde de inleiding tot de tweede te gentreffer. Irritatie in beide teams was voor de scheidsrechter in de slotfase reden de kaarten voor de dag te halen. Een Dirkshorn-speler stuurde hij wegens aanmerkingen op de leiding zelfs voortijdig naar de kleedkamer. Texelse Boys had zondag meer ver diend dan een 0-1 nederlaag tegen het hooggeplaatste BKC. Trainer Piet Bakker had gekozen voor een con cept met meer nadruk op de verde diging, waardoor de halfspelers Marcel Witte en Ronald van de We tering nu weer op de back-plaatsen kwamen te staan. Net vier man op het middenveld en twee spitsen werd gestart tegen een BKC waar het één en ander van werd ver wacht. BKC had immers in de twee voorgaande wedstrijden twintig maal gescoord. Die reputatie konden ze aan de Haf- felderweg echter totaal niet waarma ken. Texelse Boys startte met de harde wind in de rug, wat lang niet altijd een voordeel is. BKC combi neerde tegen de wind in beter en kon na een minuut of twintig de eer ste treffer noteren. De laatste man kon ver oprukken en haalde van zo'n 25 meter hard uit. Marco van Leer- sum kon de bal uit de hoek werken, maar de spits was er als de kippen bij om het leer alsnog in het net te deponeren. Aan de andere kant kwamen ook de kansjes voor de Boys. Paul Witte en Martijn Beerling waren gevaarlijk en Het wil maar niet vlotten in de zware hoofdklasse met het damesvoetbal team, van Texelse Boys. Zondag leed de ploeg alweer een'nederlaag. Dit maal was koploper Zaandijk op eigen veld met 9-1 te sterk. Na veel bles sureleed begon Texelse Boys eindelijk weer compleet aan een wedstrijd. De Texelse elf hielden 25 minuten stand, een periode waarin ze zelf ook kan sen op een doelpunt hadden. Uit een hoekschop werd het 1-0 voor de thuisploeg, die kort daarna profiteer de van een misverstand en de stand op 2-0 bracht. De tegenstand van de Boys-dames was gebroken en nog voor rust werd de score opgevoerd naar 4-0. Een kwartier voor het eind signaal viel Bianca Drijver uit, waar door de Boys met tien dames verder moest spelen. Bij de stand 6-0 redde Anita Witte de Texelse eer, toen ze alleen op de keeper afging. uit een voorzet van Beerling wist Witte zelfs 1-1 in te tikken. De scheidsrechter contstateerde echter van grote afstand buitenspel, terwijl de grensrechter de vlag omlaag had gelaten. Het bleef dus 0-1. Na de rust wist de Boys tegenwind ook tot betere combinaties te komen en kon enige druk op BKC worden uitgeoefend. Jelte van der Kooi, Paul Witte en Robert Visser waren kans rijk, maar de BKC-keeper was niet te verschalken. BKC wist slechts spora disch gevaar te stichten voor het Boysdoel. De laatste grote kans van de Boys werd door de scheidsrechter om zeep geholpen. Bij balbezit van Ruud van de Wetering gooide BKC de bui- tenspelval open. Marcel Witte omzeil de deze keurig en ging alleen op de BKC-keeper af. De man in het zwart had echter langs de zijlijn een terug lopende Boys-speler in buitenspelpo sitie zien staan en floot hiervoor af, tot grote woede van de Texelaars, waardoor de onterechte eindstand van 0-1 op het scorebord kwam. In een zéér goede wedstrijd heeft De Koog zondag thuis koploper Jisp het eerste punt verlies toegebracht. Goed gemotiveerd en met een stevi ge wind in de rug nam De Koog het initiatief in handen. Binnen twintig minuten wist Bernard Ipenburg d.m.v. twee mooie acties De Koog op een voorsprong van 2-0 te brengen. Een derde keer wist hij al leen voor de keeper te komen, maar kon deze echter niet passeren. Na dertig minuten wist Jisp de achter stand te verkleinen: een hoekschop werd door de verdediging niet goed weggewerkt en de spits kon eenvou dig scoren. De tweede helft was nog maar net begonnen of Jisp haalde, wéér uit een hoekschop, de gelijkmaker. Kee per Jan Plaatsman liet de bal los en een aanvaller kon eenvoudig inschie ten. Daarna volgde nog een spannen de veertig minuten met Jisp als de spelmakende ploeg, maar ze wisten zich geen echte kansen te creëren. De Koog daarentegen kreeg zeker nog enkele malen de kans er een overwinning uit te halen, maar moest toch genoegen nemen met een eind uitslag van 2-2. Vandaag heeft Robert Jan Hij is 21 jaar geworden. Dirk en Atty Westerlaken-Bakker Martine en Alex Zijn leven was niet makkelijk Soms zelfs even heel zwaar Maar zo vanzelfsprekend als het leven accepteerde hij ook de dood Zijn opgewektheid en blijheid echter zullen altijd in onze herinnering blijven. Texel, 2 november 1992 Kogerweg 134, 1791 MK Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 4 november van 19.30 - 20.30 uur in het uitvaartcentrum, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De begrafenis vindt plaats, na een korte dienst op donderdag 5 november om 14.00 uur in het uitvaartcentrum, op de algemene begraaf plaats te Den Burg. Liever geen bezoek aan huis. Het leven onderbreekt de Eeuwigheid, de Dood neemt de draad weer op. In dit leven kwam hij liefde tegen, en Liefde krijgt hij vast opnieuw: Robert Jan Westerlaken Oma Westerlaken Goos - Mijkje Nan - Margriet Gerard - Joke Hans - Map Marijke - Henk Adri - Ineke Els - Erik Wij missen hem, onze fijne collega en onze boekbinder Bob Westerlaken Zijn collega's D.S.W. De Bolder Gemeentebestuur Texel Verslagen zijn wij door het plotselinge verlies van mijn kleinzoon en onze neef Oma Bakker Nico en Guur Fia Janneke Gerard en Margriet Erna en Berry Margriet en Hans Jan Hans en Cora Iris Joyce Stil aan je bed staan en alleen maar naar je kijken, verlegen zijn met eigen kans, gezond heid, kracht en t Een lege plek - we zullen je missen! Robert Jan Marija, Ruud, Gertjan, Gaia, Thijs en Sarah Danny, Petra, Nancy en Gerko Natasja en Ronald Suzan, Marike en Mark Remko en Lotte Matt, Indra en Rody Sebastiaan en Eva Rust zacht lieve Wij wensen Dirk, Atti en Martine heel veel sterkte. Jan, Marion, Alex en Marcel Robert Jan We zullen je missen. Buurvrouw Bakker kinderen en kleinkinderen Veel te vroeg hebben we afscheid moeten nemen van Robert Jan onze vriend en buurjongen. Hans en Miek Jacqueline en Mare Kees - Willem Na een arbeidzaam en zorgzaam leven, tot het einde toe liefdevol verzorgd in „St. Jan", is rustig in geslapen onze vader, groot- en overgrootvader Simon Zijm weduwnaar van IJsbrandina Witte en Klazina Maria Graas op de leeftijd van 88 jaar. Thea Hopman-Zijm Jo Hopman Henk Zijm Henny Zijm-Ran Martin Zijm Riet Zijm-van Heerwaarden Theo Zijm Netty Zijm-Witte Ria Schraag-Zijm Sjaak Schraag Anneke Tigelaar Zijm Wim Tigelaar Dini Bakker-Zijm Jos Bakker Texel, 2 november 1992 Verzorgingstehuis St. Jan, Correspondentie-adres: M. Zijm Wagemakerstraat 20, 1791 EK Den Burg. De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op donderdag 5 november om 10.30 uur in „St. Jan", waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren woensdag 4 no vember van 19.30 - 20.30 uur in „St. Jan", en na de begrafenis in de „Witte Burcht". Opa bedankt voor al uw liefde en belangstelling. Wij zullen u heel erg missen. Frans en Regien Hans Carolien en Piet Sanne en Jelle Erica Marion en Willem Monique en Theo Jacqueline en Rob Koen en Patrizia Judy Christof Ester en Edwin Martin Rik Anet Ruben Yuri Alice Cecile Miranda Norbert Verdrietig, maar ook dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat na een langzaam verval van krachten van ons is heengegaan mijn lieve man, onze papa en opa Arnoud Langeveld echtgenoot van Breg Kalf in de ouderdom van 80 jaar. Callantsoog: B. Langeveld-Kalf Schagen: Lies en Ad de Klerk Karin en Cor Peter Callantsoog: Bert en Marjo Langeveld Monique en Jan Marco en Angel Dennis Amsterdam: Nelia Langeveld 1759 HC Callantsoog, 31 oktober 1992 Op Goeree 21 Vader ligt opgebaard in het uitvaartcentrum aan de Zeeweg 14a te Callantsoog. Gelegen heid tot condoleren woensdag 4 november van 19.00 tot 19.30 uur in het uitvaart centrum. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op donderdag 5 november om 14.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Na afloop is er nog gelegenheid tot condo leren. Vertrek van het uitvaartcentrum om 13.20 uur. Na een langzaam afnemende gezondheid is toch nog plotseling van ons heengegaan mijn lieve man, mijn vader, schoonvader en onze opa Pieter de Jong echtgenoot van Marretje Koorn in de leeftijd van 78 jaar. Schagen: M. de Jong-Koorn Hengelo (O): Marjan Kok-de Jong Rob Kok Jasper Maarten 1741 XD Schagen, 31 oktober 1992. Acaciaplein 202. Vader ligt opgebaard in de aula aan de Menis- weg 2 te Schagen. De crematieplechtigheid vindt plaats woens dag 4 november a.s. om 15.00 uur in het cre matorium te Schagen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegen heid de familie te condoleren in de ontvangka mer van het crematorium. Liever geen bloemen, maar een gift aan het K.W.F. fonds of Hartstichting. Aan huis liever geen bezoek. Voor de overweldigende belangstelling en het mede leven betoond na het plotseling overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa WILLEM VISSER onze welgemeende dank. Texel, november 1992. T.C. Visser-Roeper Rennie en Ton Riet en Henri kleinkinderen Voor uw hartverwarmende belangstelling en het medeleven dat wij mochten ondervinden in de vorm van bloemen, kaarten, brieven en persoonlij ke woorden na het overlijden van CORNELIS VAN DER EIJK wil ik uit aller naam oprecht dankzeggen. Mede namens de kinderen en kleinkinderen A. van der Eijk-Bierens Texel, november 1992 Julianastraat 3, 1791 AK Den Burg. Onze ouders Theo Buren en Riet Buren-van Drunen zijn 9 november a.s. 25 jaar getrouwd. Om ze te feliciteren bent u van harte welkom op zaterdag 7 november van 17.00 tot 21.00 uur in „De Schakel" te Den Burg. Betty Claudia en Remco Mariska en Kees Overweegt u een kado dan liever zo Westerweg 4, 1791 PH Den Burg - Texel. HET HEDERUMDSE RODE KRUIS DER HAAG KB njtlSlUR HBJM Op zaterdag 31 oktober om 9.10 uur werden wij de gelukkige ouders van een klein wonder, ons zoontje Sean Sietske Bakker Johan van Heerwaarden Texel, 31 oktober 1992 Wilt u even bellen voor u langs komt? Diek 40, 1797 AB Den Hoorn-Texel Geboren: Annelies dochter van Fulps en Lia Duinker-Krijger zusje van Marianne, Ellie en Pieter. Nieuweschild, 1 november 1992 Lancasterdijk 3, 1794 GV Oosterend-Tex,el. Telefoon 02220 - 18286. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zodn Robin Geboren op 30 oktober 1992 om 18.05 uur met een gewicht van 2840 gram. Voorlopig adres: Gemini-ziekenhuis Huisduinerweg 3, 1782 GZ Den Helder. Thuisadres: Fam. Waerts Plevierstraat 11, 1796 AK De Koog. Telefoon 02220 - 27005. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon, broertje Perry Roy We noemen hem Perry. 30 oktober 1992 Ton en Déan Witte Mark Rijksweg 58, 1786 PW Den Helder. Telefoon 02230 - 35368. Geboren op 26 oktober 1992 Stefan Adriaan zoon van Sonja Kuip en Len Lipman Zuiderwerf 6 2804 ML Gouda Tel. 01820-39322 Vrijdag 6 november trouwen Hans Witte Yvette Jungbacker Postweg 145, 1795 JM De Cocksdorp Texelse biologische valap- pels te koop gevraagd. Woensdag- en donderdag ochtend aanleveren bij Sint Donatus. Tel. 19426. Te koop: ouderwetse zilver kleurige Jaarsma kolenka- chel, i.g.st. en acht hardhouten raamluiken, afm. 58x144 cm. Tel. 15621. Ledenkaarten IJsclub Den Burg kunt u nu afhalen in „Het Open Boek". Wilt u de volledige tekst van de algemene beschouwin gen van Groen Links ontvan gen? Bel dan even naar 13513, 15321 of 14912. Fancy Fair Lubertischool f novü 16.00 tot 20.00 uur. Te koop: Kawai piano, i.z.g.st., prijs M000, Tel. 14860.

Texelsche Courant | 1992 | | pagina 3